Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

Αγγέλα μου καλή αρχή και καλή επιτυχία και σε σένα! Θα έλεγα ότι το οικονομικό είναι ένα θέμα που μπορείς να το συζητήσεις και δεν είναι ντροπή να ζητήσεις μια καλύτερη τιμή αν αυτό είναι εφικτό από την πλευρά του γιατρού σου (διακριτικά και χωρίς πίεση). Τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πλέον για όλους μας. Το μωράκι μας βέβαια δεν κοστολείται και θα δίναμε ότι χρειάζεται για να αποκτήσουμε το δικό μας παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

diaz μου και stroumfaki ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Ευτυχώς ο γιατρός μου είναι πολύ συνεννοήσιμος και στην σπερματέγχυση μας έκανε ειδική τιμή, 300 ευρώ.Στο ένα κέντρο που μας προτείνει έχει πρόσβαση και μάλλον αυτό θα προτιμήσουμε.όταν έρθει ο καιρός θα σας πω λεπτομέρειες να μου πείτε τη γνώμη σας.Αχ αν δεν είχα και σας!σας ευχαριστώ για όλα μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου!!!

να'μαι κι εγώ!!! πήγαμε χθες στον γυναικολόγο για να αποκλείσουμε την ύπαρξη κύστης πριν πάω να πάρω τα φάρμακα και είδαμε 4 ωοθηλάκια στην αριστερή ωοηθήκη και 3 στην δεξιά (το ένα έτοιμο να σπάσει - γόνιμες μέρες!!!)!

μου είπε ότι αυτό λέγεται σύνδρομο πολυκυστικών, όχι νόσος, πρώτη φορά έχω τόσα πολλά στο ίδιο μέγεθος και ποτέ δεν έχω πρόβλημα με την περίοδο ή τριχοφυία ή πόνους κλπ, και συνήθως οι κοπέλες που το έχουν κάνουν δίδυμα και τρίδυμα! η γιαγιά μου έκανε 2 φορές δίδυμα ετεροζυγωτά οπότε προδιάθεση έχουμε στην οικογένεια και είπε είναι φυσιολογικό!

μου είπε ότι θα κάνω πολλά ωοθηλακιάκια με την θεραπεία και να είμαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά!

μου έφυγε ένα άγχος και προχωράμε ακάθεκτοι!!!!

Αγγέλα μου το κόστος όντως είναι μεγάλο και ειδικά αν χρειαστεί να κάνει πολλές προσπάθειες! θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά! κι ο δικός μου φρίκαρε με τα έξοδα, μιας και ε΄γω δεν δουλεύω και τα φέρνουμε ίσα βάρκα ισα νερά τον τελευταίο καιρό... μάλιστα στην απελπισία του μου είπε ένα βράδυ ότι δεν θέλει να μπει φυλακή ή να ξεκληριστεί για ένα μωράκι που δεν είναι σίγουρο ότι θα έρθει κιόλας! αλλά είπαμε ότι είμαστε λίγο πιο άτυχοι από όσους έρχεται αβίαστα αλλά τυχεροί γιατί μπορούμε με αυτρόν τον τρόπο να κρατήσουμε στην αγκαλίά μας δικό μας μωράκι μια μέρα!!! άλλωστε είπαμε θα τα κόψουμε από την προίκα του,ε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια 4η μέρα εμβρυομεταφοράς και τα συναισθηματα αναμεικτα πότε με ποιάνουν πονάκια ποτε με αφήνουν. Μακάρι να έχει κάτσει το μωρακι μας.

Melipikto πολύ καλα τα νέα σου εύχμαι απο καρδιάς να πανε όλα καλα και να κάνετε το μωράκι που επιθυμείτε.

Αγγελα μου εχεις δίκιο με το κόστος πάντως πιεσε το γιατρό όσο γίνεται και θα καταλάβει ανθρωπος είναι κι αυτός τι να πω ειδικά ετσι όπως πανε τα πράγματα.

Πολλα φιλια σε όλες

Αισιοδοξια - Χαμόγελο και τα μωρακια μας ερχονται. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινούλα μου όλα καλά θα πάνε! και 1 ή 2 ή 3 μωράκια είναι στον δρόμο τους!!!! μην σκέφτεσαι τα πονάκια και τα συμπτώματα, να είσαι αισιόδοξη και ήρεμη και οι μέρες θα περάσουν γρήγορα!!! τα λέω για να τα ακούω κι εγώ γιατί σε λίγες μέρες τα ίδια θα μου λετε!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! σημερα εκανα τον δευτερο υπερυχο και εξετασεισ οιστροδιολη (1445!!) και ωοθηλακια 12 απο την μια και 15 απο την αλλη!! παμε πολυ καλα μου ειπε ο γιατρος!! Αχ Παναγιτσα μου τετοια νεα να ακουμε απο δω και περα ολες μας!!

labrinip ολα καλα θα πανε θα δεις!! η περιοδος τηα αναμονης ειναι πολυ δυσκολη αλλα φαγαμε το γαιδουρι στην ουρα θα κολλησουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αngelina 79καλως ηρθες και εσυ!

Να σε βαλουμε και εσενα στην λιστα μας?

Μεγαλωσε το παρεακι !!Ερχοντε πολλα μωρακια!!!

Και εγω Αngelina ειμαι στην 3η μερα και θα παω την 8η για αιματος και υπερηχο.Ολα καλα θα μας πανε θα ημαστε και κοντα εμεις.

Λαμπρινη μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου μια τεραστια χοριακη!!!!!!! :YMHUG:%%-%%-%%-%%-

Mariaaaa :x

Beboula 07 καλη επιτυχια!!!!!!!!Κοντα θα ειμαστε και με εσενα!Εγω προχτες ξεκινησα.Γιατι Ε2 και LΗ τωρα?

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ LIL ΜΟΥ! ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ 20Η ΜΕΡΑ ΜΕ CYCLACUR ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΗ Ε2 ΚΑΙ LH! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κaλησπέρα κορίτσια!!!

Αngelina, είμαστε και μεις στη διέγερση αλλά στην 6η μέρα οπότε συνεχίζουμε και αναμένουμε να περάσουν οι μέρες.

Με το καλό η ωολληψία σας κοριτσάκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angelina79 μου με το καλό να κάνετε την ωοληψία και να πάνε όλα μα όλα τέλεια και έρθουν τα μωράκια σας! Όλο ευχάριστα νέα από δω και πέρα!

Μελίπικτο τα βλέπω τα διδυμάκια σου! Έρχονται και αφού θα είναι και δύο θα χάσουν λιγότερα από την προίκα! ;)

Στρουμφάκι, beboula07, Λιλάκι και όποια άλλη κοπέλα ξεχνάω... καλή συνέχεια με τις ενεσούλες. Να είστε αισιόδοξες και όλα θα πάνε καλά! Τα μωράκια έρχονται!!!!

Λαμπρινή μου υπομονή θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, μην το σκέφτεσαι! Κάνε χώρο στο σπίτι για τα μωράκια!!!

Σας φιλώ όλες! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου μακάρι να έρθουν αλλά θα είναι πραγματικό θαύμα αφού θα μου βάλει μόνο ένα εμβρυάκι! αλλά μπορέι να διασπαστεί και να γίνουν 2 όμοια!!! καμιά φορά κοροϊδεύω τον άντρα μου και του λέω ότι θα κάνουμε μόνο κορίτσια και θα μου μοιάζουν όλα και εξωτερικά και εσωτερικά και ο καημένος βογγάει!!!!

Angelina79 μου με το καλό η ωοληψία και θα πάνε όλα υπέροχα!

Φιλάκια σε όλες μα όλες! περιμ'ενω καλά νέα να αρχίσω να κοκκινίζω!!!!!!! άντε! ξεκινήστε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?? Χάθηκα...

Πηγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου πριν μια εβδομάδα...και οι προσευχές μου εισακούστηκαν!

Βρήκα επιτέλους δουλειά ...έτσι όπως την ήθελα....

Οχι πολλλές ώρες....ώστε να μπορέσω να είμαι ήρεμη και ξεκούραστη στην προσπάθεια μου.

Οπότε απο μέρα σε μέρα περιμένω περίοδο...και αρχίζω :):):)

Labrini μου.....υπομονή και αισιοδοξια αυτές τις μέρες....

Αλλά τι σου λέω...παλιά καραβάνα εισαι εσυ... :):)

Αντε έρχεται το αδερφάκι.......της γλυκυτατης κόρης σου!!

Aggelina καλώς ήρθες στην λίστα μας... :):)

Εκτός απο την Labrini που περιμενουμε ...ειναι και 1-2 κορίτσια ακόμη...κάνω λάθος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ μετά από πολύ καιρό την πιο όμορφη παρέα!Μπαίνω συχνά βέβαια και βλέπω τα νέα σας!Για μια ακόμη φορά όμως θέλω την βοήθειά σας!!!!!!!!!!!!SOS!Έχουμε κάνει την δεύτερη προσπάθεια,εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Πέμπτη και είμαι στις ημέρες αγωνίας τρελής!!!!!Ο γιατρός μου έχει πει για χοριακή την Τρίτη στις 18 και εγώ η χαζή επειδη είχα πολύ αγωνία πήρα σήμερα τεστ φαρμακείου!!!!!!!!!!!!!!!!και αυτό έδειξε αρνητικό!!!!!!!!!!!!!τι να κάνω?τι να πιστέψω ρε γαμώτο?έκανα βλακεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANGELINA 79 έχεις δίκιο!βλακεία έκανα!την Τρίτη θα μαθω και θα είναι και σίγουρο!!!!!!!

eτσι ειναι! αντε κοριτσι μου να φερεις θετικο αποτελεσμα να παρουμε κι εμεις θαρρος!!! :P

ιδιωσ εγω απο οταν αρχισα ολο μικρο-αναποδιες - καθυστερησεις ειχα ισα ισα να μου σπαν τα νευρα.... αλλα που 8α παει στο τελος κατι καλο θα βγει ευελπιστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να κάνω την αρχή για όλες μας!!!!!!!!!!!!!τις μικροαναποδιές μην τις σκέφτεσαι γιατί εγώ πιστεύω ότι όταν κάτι ξεκινάει τέλεια πολλές φορές στο τέλος χαλάει,όχι πάντα βέβαια,και επίσης για εμάς που όπως λες είμαστε για τα δύσκολα συνήθως δεν υπάρχουν προγνωστικά!Όπως και να έχει σου εύχομαι να τερματίσεις γρήγορα σε αυτό το μαραθώνιο!!!!!!!!!!!!!και βέβαια σε όλες όσες αγωνιζόμαστε!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Τί κάνετε? Εγώ σήμερα έχω πέσει λίγο ψυχολογικά αλλά θα μου φύγει.. Επιβάλλεται!! Ρε κοριτσια είμαι που ειμαι σ..τα σημερα, γίνεται και μια αδιακριτη συζήτηση σημερα στην δουλειά και μου δίνει μια και με τρέλανε. Μα πόσο αδιάκριτοι μπορεί να ειναι καποιοι άνθρωποι;;; Και αυτό που με τρελαίνει είναι ότι δεν μπορω να αντιδράσω πάρα μόνο να χαμογελάσω, ρε τι ζωντο....λα είναι αυτά, και ειδικά ένας άνθρωπος ο οποίος κάποια χρονια πριν ήταν στην ίδια φάση με μας..

Έλεος ..~!

Αnyway, δεν φεύγω από το στοχο μου και αυτός ειναι να παμε ήρεμοι να κάνουμε την προσπάθεια μας και να συνεχισουμε θετικα και με ηρεμια την προσπάθεια μας, και ελπίζω ευχομαι προσεύχομαι να ναι κοντα μας ο Θεος και να βοηθηθούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lagonisi μου συγχαρητήρια για την δουλειά! εύχομαι έτσι αβίαστα να έρθει τώρα και το μωράκι!!!

vango 82 μάλλον χαζομαρούλα έκανες που το έκανες τόσο νωρίς! τσάμπα απογοήτευση πήρες! μακάρι να βγεί θετικό στις 18 και να μας κάνεις καλό ποδαρικό!!!

Angelina79 αυτό που γράφεις στην υπογραφή σου είναι φανταστικό! εύχομαι να είσαι παντού νικήτρια και στα εύκολα και στα δύσκολα και να έρθει το μωράκι πολύ γρήγορα!

stroumf80 μου οι άνθρωποι πολλές φορές είναι παραπάνω από αδιάκριτοι, γαϊδούρια θα τους έλεγα! γράψτους κορίτσι μου! χαμογέλα όπως καλά κάνεις και γράψτους! Συγκεντρώσου στον στόχο και θα δεις που με υπομονή και δύναμη και εννοείται ηρεμία θα τα καταφερεις!!!

σας φιλώ όλες γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kάπως έτσι μου γίνεται και μενα. Αλλά εύχομαι και προσευχομαι να ναι ο Θεούλης κοντά μας. Φιλάκια πολλά

eτσι ειναι! αντε κοριτσι μου να φερεις θετικο αποτελεσμα να παρουμε κι εμεις θαρρος!!! :P

ιδιωσ εγω απο οταν αρχισα ολο μικρο-αναποδιες - καθυστερησεις ειχα ισα ισα να μου σπαν τα νευρα.... αλλα που 8α παει στο τελος κατι καλο θα βγει ευελπιστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΠΗΓΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΥΣΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ ΤΕΛΙΚΑ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ CYCLACUR ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ :(:(

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...