Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

edv eimai pali eixa ksaplwsei xalia to stomaxi ti tha kanw exei aneyei to ena mwro panw panaw kai me zoylaei kai exw trelathei shmera den sas lev tipota eimai poly xalia..........

twra phra ena malox mpas kai kanei tipota kai exv kai ton gamo shmera ..........

filakia se oles foyskitses moy......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς πήγαμε γιατρό και για πρώτη σχεδόν φορά ήταν όλα καλά και δε γκρίνιαξε καθόλου! Τα πυοσφαίρια ήταν λιγότερα από άλλες φορές, η πίεση καλή, και ο Ανδρέας πήγε 1866 γραμμάρια. Είδαμε και τη φάτσα του, όχι ότι κατάλαβα και πολλά, πάντως φαίνεται ότι έχει κάνει μαγουλάκια! Πολύ σημαντικό αυτό για δικό μου παιδί, μια που είμαι άρρωστη με τα παιδικά (και όχι μόνο) μάγουλα! :P

Τον ρώτησα για το κόστος της γέννας και μου είπε "θα σε κανονίσουμε". Του λέω "για να ξέρουμε να κάνουμε οικονομίες" και μου λέει "είτε κάνεις είτε δεν κάνεις, θα τα κανονίσουμε". Πιστεύω ότι ο ίδιος δε θα πάρει καθόλου λεφτά τελικά, και ότι θα πληρώσω μόνο τα εξτρά, αναισθησιολόγο, παιδίατρο, νοσοκόμες, κ.λπ. Έτσι έγινε και στην απόξεση και σε επεμβάσεις που έκανε παλιότερα η μάνα μου. Οπότε, σκέφτομαι, πέρα από τραπέζια, κ.λπ. που θα του κάνουμε μετά, να του κάνω δώρο και μια εικόνα, ορίτζιναλ, από ένα φίλο μου αγιογράφο. Σκεφτόμουν να του κάνω δώρο τον άγιο Ελευθέριο που είναι ο προστάτης των εγκύων, για να την έχει στην κλινική του. Αλλά μετά σκέφτηκα μήπως να του κάνω τον άγιο Γεώργιο, μια που τον λένε Γιώργο. Μετά πάλι, σκέφτηκα ότι έχει πολλές εικόνες του αγίου Γεωργίου. Εσείς τι λέτε;

Μου έγραψε και άδεια, μέχρι 4/10 και μετά άμα δεν μπορώ την ανανεώνουμε.

Βανεσσάκι, εντάξει, αυτό που έκανε η πεθερά σου είναι πταίσμα, μπροστά σ' αυτά που κάνουν άλλες πεθερές! Εμείς παντρευόμασταν τέλη Δεκεμβρίου, μέναμε Θεσσαλονίκη, εγώ μέσα Νοεμβρίου ήρθα Κύπρο για τις προετοιμασίες, κι ο άντρας μου θα ερχόταν δύο εβδομάδες πριν το γάμο, κατευθείαν από Θεσσαλονίκη. Οι δικοί του θα έρχονταν δύο μέρες πριν το γάμο (να μην τους έχουμε και μες στα πόδια μας). Ε, λοιπόν, έκανε η μάνα του ολόκληρα σκηνικά που δε θα πήγαινε αυτός προηγουμένως Πάτρα. Τον έπαιρνε και χτυπιόταν "δε θα δω εγώ το παιδί μου" κι άλλα τέτοια υστερικά, τον έπαιρναν η γιαγιά του και ο αδελφός του και του λέγανε "δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις, η μαμά κλαίει". Τελικά αυτός δεν πήγε εννοείται, γιατί ήταν και έξοδα και τεράστια ταλαιπωρία και το εισητήριό του ήταν από Θεσσαλονίκη.

Αγγελική, γιατί θα γινόταν χαμός άμα έλεγες στον άντρα σου να κάνει κάτι; Εννοείς ότι δε θα το έκανε;

Χτες που με πήρε τηλέφωνο και ήθελε να πάω σε άλλο σημείο για να με πάρει, του λέω πάρα πολύ έντονα "ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ, ΕΝΤΑΞΕΙ; ΣΤΟ ΠΕ-ΡΙ-ΠΤΕ-ΡΟ. ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΗΚΑΜΕ;" και μόλις έκλεισα μου λέει ο διευθυντής "πώς του μιλάς έτσι; Εμένα άμα μου μιλούσε έτσι η γυναίκα μου θα φοβόμουν"!!!

Λυδιάκι, πού χάθηκες;

Μύριαμ, Γκερλ, Αναστασία, Νία και λοιπές εγκυούλες, σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα.Καλεεεεεεεεε παλι σας εψαχνα, ενημερωστε οταν αλλαζετε ποστ!!! :geek:

Μιριαμ τι καλα ξεκινησες να πλενεις τα ρουχαλακια?Πω πω αυτη τη μερα κι εγω την περιμενω!!

Βανεσακι μην χαλας την ζαχαρενια σου, αστους να κανουν τουμπες!!!

Νια ειναι λιγο ζορι να εχεις δυο στην κοιλια φανταζομαι, εδω εμεις με το ενα και ολο γκρινιαζουμε!

Μαρακι μου τι κανεις?Ελα φτανουν οι μερες και για σενα να ελευθερωθεις!!

Τελικα Λενακι μαλλον για μπατσες ειναι ο διαβητολογος, θα το ρυθμισω μονη μου να τελειωνουμε γιατι αυτος στο μυαλο του εχει την ινσουλινη!!Δεν βλεπει που μου βγαινει ο πατος,μας κανει και νουμερα.

Αννα Μαρια το γνωστο σιριαλ στο σχολειο σου.....δεν παιζονται με τιποτα!!

Μικι μου φιλακια πολλα!!

Αγγελικουλα αντε παιρναν και οι δικες μσου ημερες....εμεις να δουμε ποτε θα φτασουμε εκει!!

Τι τρωτε ημερα κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου τελεια ο ανδρεασ εχει παρει τα πανω βλεπω μπραβο το αγορακι μασ ......

αναστασια μου αστα πολυ χαλια ειμαι κανα δυο μερεσ τωρα...........

εγω σημερα δεν θα φαω τιποτα μαλλον θα τσακισω τον μπουφε το βραδυ στον γαμο χιχιχιχι ετσι λεω παντα και μετα τιποτα δεν τρωω χιχιχιχι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου, μακαρονια με κιμα θα κανω εγω..αναλατα ομως..

Θα περασει γρηγορα ο καιρος..μολις περασεις το ψυχολογικο φραγμα των τριαντα εβδομαδων περναει γρηγορα ο καιρος.. Θα ξεκινησεις σιγα σιγα και τα πλυσιματα σιδερωματα κτλ..

Τελικα εσενα αναστασακι μου ποτε θα σε βαλει για γεννα 38η βδομαδα?

Λυδια μου, τα φιλακια μου στο μπεμπε σου!

Αννα μαρια , μια χαρα τελικα να ειναι συγγενης σου ο γυναικολογος.. Κι ο αντρικοσ σου μεγαλωνει..κοντευεισ κι εσυ προσ το τελοσ..Δεν ηξερα οτι ο αγιος ελευθεριος ειναι ο προστατης των εγκυων..ηξερα οτι ειναι ο αγιος στυλιανος για τα μωρακια και η αγια μαριννα..

Οσο για τον αντρα μου, δεν κανει τιποτα στο σπιτι, ετσι ηταν παντα βεβαια., αλλα κι εγω ειμαι αρκετα περιφανη για να ζητησω κατι και θελω να ειμαι ανεξαρτητη και αυτονομη...προτιμω να με εχουν αναγκη και να εξαρτωναι απο μενα παρα να εξαρτωμαι και να περιμενω εγω απο τους αλλους..

Νια μου, παλι γαμο εχετε?αχ βρε κοριτσι μου , ξαπλωσε καλυτερα να ηρεμησουν και τα μικρουλια..γυρνα και λιγο προς το πλαι μπας και χαλαρωσουν κι αυτα αλλα εκει μεσα δεν νομιζω πως τα περνει να χαλαρωσουν και πολυ..χιχιχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω μπουφες εεεε.....θα ξαπλωνα απο την μια μερια στην αλλη και θα ετρωγα ολο το βραδυ!!! :P Μου αρεσει που ειπα μετα τη γεννα θα κανω διατροφη να χασω τα περιτα κιλα...εμ με την πεινα που ριχνω τωρα .....δεν την βλεπω την δουλεια!!! :geek:

Αγγελικη εχεις δικιο,κι εγω αυτο σκεφτομουν,μολις πιασω 30 με 31 νομιζω θα νιωσω αλλιως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες και από εμένα κορίτσια! Καλορίζικο και αυτό το ποστάκι με πολλά υγειή μωράκια!

Τι κάνουν τα μωράκια μας; Εμείς θα πάμε να την δούμε την ζουζούνα μας τη Δευτέρα! Ελπίζω να έχει μεγσλώσει αρκετά και να είναι όλα καλά! Ο λαιμός δεν έχει στρώσει εντελώς αλλά είναι σαφώς καλύτερα. Που και που όμως όταν με πιάνει ο βήχας μου έρχεται αναγούλα και μετά την νιώθω τη μικρή να κλωτσάει δυνατά. Το καημένο το αναστατώνω και εκείνο κάθε φορά! :roll:

Λένα τι έπαθε το κουνιαδάκι μας μωρέ το καημενούλι! Περαστικά να είναι. Σήμερα πως είναι καλύτερα ή πονάει ακόμη; Ειναι πολύ γλυκούλης πάντως. Τέτοια τρυφερά λογάκια αν θα λεει και ο αδερφός του στη δικιά μου θα την ρίξει σίγουρα! :P

Αχ Άννα Μαρία και εγώ τρελαίνομαι για τα αφράτα μαγουλάκια στα μωρά! Και είμαι σίγουρη ότι και η μικρή μας θα έχει μαγουλάκια μπουρμπουλιθρες γιατί και εγώ και ο μπαμπάς της είχαμε και οι 2 μπόλικο πράγμα! Αχ να είναι γερά και για εμάς θα είναι τα πιο όμορφα μωρά του κόσμου!

Αγγελική και εγώ μακαρόνια με κιμά σήμερα και μάλιστα πάω να τα ξεκινήσω γιατί με τους μπουφέδες και όλα αυτά που λέτε άρχισα να πεινάω από τώρα!

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντι μου, κι εγω θα κανω τον κιμα σε λιγο και τα μακαρονια λιγο πριν φαμε..εγω ημουν παντα μακαρονου αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη επειδη δεν μπορω να φαω αλμυρα και αλατι μου φαινονται ανοστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε ξαπλα ουτε σηκωμενη ηρεμοω εγω χαχαχα ουτε και αυτα φυσικα .....

παω να φτιαξω μαλλια τωρα φιλεναδεσ τα λεμε αυριο φιλακια σε ολεσ και σε ολα τα μωρακια μασ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, νομίζω ότι, όταν γεννήσεις, δε θα θες να φας τίποτα, γιατί θα σου επιτρέπονται όλα! Συνήθως έτσι γίνεται!!!!

Αγγελική, εγώ νομίζω ότι είμαι αρκετά ανεξάρτητη και αυτόνομη απ' τη στιγμή που φέρνω τα λεφτά. Οπότε, ας κάνει κι αυτός δουλειές στο σπίτι. Αλλά εμένα, ούτως ή άλλως, πάντοτε έκανε δουλειές, από τότε που μέναμε Θεσσαλονίκη και δούλευε, ενώ εγώ σπούδαζα και σπάνια δούλευα περιστασιακά. Η πλάκα είναι ότι τώρα κάνει δουλειές και μου λέει "να σε βοηθήσω λίγο". Του λέω "πλέον εγώ βοηθώ εσένα". Αφού αυτός κάνει τις περισσότερες δουλειές!

Λυδία, το παιδικό μάγουλο είναι άλλο πράγμα!!! Τα παιδιά μου θα με μισούν!

Εμείς σήμερα τρώμε τσιπούρες στο φούρνο με λαχανικά (καρότο-πιπεριά-κρεμμύδι-μαϊντανός χοντροκομμένα). Έχουμε και αρακά με πατάτες και λαχανικά από χτες που έκανε ο άντρας μου, έχουμε και πιλάφι με λαχανικά από προχτές που έκανα εγώ. Πολύ λαχανικό πέφτει!

Κι εγώ έχω μειώσει κατά πολύ το αλάτι από μόνη μου. Δε μου το έκοψε ο γιατρός, απλά σε κάποια φάση είχα ταχυπαλμίες και τρόμαξα, οπότε το μείωσα. Για κάποιο λόγο δε μου φαίνεται ότι είναι ανάλατα/όχι και τόσο αλατισμένα τα φαγητά, και είμαι πολύ του αλατιού. Τις περισσότερες φορές, ούτε ο άντρας μου που τρώει κι αυτός πολύ αλάτι, δεν προσθέτει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια καλα να περασετε αποψε!

Αννα μαρια, ουτε εγω ετρωγα πολλα αλμυρα πριν την εγκυμοσυνη και γενικα δεν ειχα την καλυτερη σχεση με το αλατι αλλα το καθολου αλατι και αλμυρα ειναι μεγαλο ζορι..δεν εχω λευκωμα αλλα κατακρατηση και μου το εκοψε προληπτικα..η πιεση μου εχει παει 7/13 ενω πριν μεινω εγκυος ηταν 6/9 η 10 ..αφου καθε φορα που παω αγχωνομαι οτι θα μου μετρησουν πιεση και θα βγει μεγαλη και τελικα γι αυτο βγαινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα κάπου τόσο ήταν. Σήμερα ήταν 8-12. Αφού δεν έχεις πρόβλημα, δεν είναι λίγο άδικο που σου το έκοψε τελείως; Θες να πεις δε βάζεις καθόλου αλάτι ή βάζεις ελάχιστο; Γιατί και το ψωμί έχει αλάτι και η πάστα ντομάτας έχει αλάτι, και ένα σωρό άλλες τροφές έχουν μέσα κρυμμένο αλάτι. Δεν τρως καθόλου;

Εγώ τρώω και τυριά και φέτα κι απ' όλα, απλά προσέχω λίγο να μην το παρακάνω με το αλάτι στο φαγητό. Άλλωστε, ο γιατρός δεν είπε τίποτα.

Α, ο άγιος Ελευθέριος είναι ο προστάτης των εγκύων και κυρίως των επιτόκων, επειδή τις ελευθερώνει! Πώς λέμε "καλή λευτεριά"; Αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, δεν τρωω καθολου αλατι και καμια απο τις τροφες που το περιεχει..ψωμι τρωω ελαχιστο..Τα τυρια που ειναι η μεγαλυτερη μου αδυναμια τα εχω κοψει εντελως..τρωω μονο εμενταλ που ειναι εντελως αναλατο τυρι..και αγευστο αλλα τι να κανω..προσπαθω να μην τρωω απο εξω και να μαγειρευω στο σπιτι η αν φαμε εξω το τονιζω διακοσιες φορες ΧΩΡΙΣ ΑΛΑΤΙ! Αφου μια φορα πριν λιγο καιρο που δοκιμασα μια τηγανιτη πατατα απο αυτες που ετρωγε ο αντρας μου(μου σπασε την μυτη, δεν αντεχα να μην παρω μια) μου φανηκε λυσσα..οσο για τις σαλτσες, αγοραζω αυτες που γραφουν χωρις αλατι ..ολα χωρις αλατι αλλα παλι πτηστηκα!

Ο γιατρος λεει οτι επειδη ειναι καλοκαιρι, ειναι το πρωτο και επειδη δεν ξεκουραζομαι οσο πρεπει εχω την ταση για οιδημα..θα φυγει σιγα σιγα οταν γεννησω λενε..αντε και δεν αντεχω αλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, μεγάλο ζόρι τραβάς... Κι εμείς μαγειρεύουμε σπίτι και δεν πολυτρώμε απ' έξω, αλλά όχι και τέτοιο πράγμα... Και προληπτικά μάλιστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα και εμένα τώρα πια δεν έχει αρκετό χώρο και η κοιλιά μου κάνει σχήματα….αλλά το ευχαριστιέμαι!!!!! Ο μπεμπούλης μου καλα είναι, κουνιέται!!!!

Εγώ έχω πίεση περίπου 10 η μεγάλη και 6.5 η μικρή αλλά το πρήξιμο πρήξιμο και ας τρώω ανάλατα. Όπως και σε εσένα προληπτικά το κάνει και σε εμένα.

Μικάκι κοριτσάκι φιλάααααααακιααααα!!!!

Άννα Μαρία μου μια χαρά το μωράκι σου!!!! Έχει και μαγουλάκιαααααα!!!!!! Τι γλύκα που θα είναι!!!!

Πήρες αδειούλα τελικά! Καλά εκανες.

Αναστασία μου τι κάνει η φραουλίτσα σου;;;; εμένα κουνιέται συνέχεια!!!!!

Άντε Νία μου θα πας τα μαναράκια σου και στο γάμο… να τα καμαρώσετε όπως ποθείτε!!!!!

MaDi μου άντε την Δευτέρα με το καλό θα δούμε τα μωράκια μας!!!!!!

Ακόμα παιδεύεσαι με το λαιμό ρε γμτ!!!!! Σου κάνει συμπαράσταση η πριγκιπέσσα σου!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε κοριτισα που εισαστε???????? μια ωρα ψαχνω..!!!γραψτε καπου οτι αλλαζουμε ποστακι για να ξερουμε τι μας γινεται.....!!!!! ;);):D

πως ειστε φουσκιτσες μου?????????τα μωρακια ??????

εμεις καλα ειμαστε πριν λιγο ξυπνησα, εριξα εναν υπνακο......!!!! :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

κ τωρα θα βαλω να φαω φασολακια που εφτιαξα σημερα!!!!!!!!

καλα οσο για τον μπεμπη με εχει ταραξει λιγο λεω στο κλωτσομπουνιδι!!!!!!!χαχαχα

χθες στην κουνιαδα ευτυχως καθισαμε πολυ λιγο κανα εικοσαλεπτακι, κ φυγαμε!!!!!!

το επαιζε καλη χθες, μαλλον θα φταινε οι ορμονες της μετα τη γεννα!!!!χαχαχαχα

ειταν κ η μουμια πεθερα :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: (μενουν ολοι μαζι εκει με την πεθερα κ τον πεθερο....) ελεγετις δικες μ@λ@κιες!!!!!

παω να φαω κ επανερχομαι!!!!! αααααααα κ να σας διαβασω κιολας!!!!!!!

φιλακια κοιλουμπιτες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια?Εριξα εναν υπνο ολο τρελαααααααα με κορδελααααααααα!!! :lol::lol:

Φυσικα κοτοπουλακι εφαγα σημερα ωσπου να βγαλω φτεραααααααα [smilie=angel4.gif]

Μαρακι κι εμενα κουνιεται, σημερα το πρωι αυτη με ξυονησε....πω πω τελειο συναισθημα!!!

Οι αλλες κυριες τι κανετε?βολτουλες σημερα?Ξερω ξερω η Μιριαμ και η Αγγελικη κανουν δουλειες... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι,πηγαινε τωρα να παιξεις λοττο!ημουν πανω και καθαρισα το μπανιο, το υπνοδωματιο, τακτοποιησα κατι συρταρια , μετα μπηκα εκανα μπωτε, μασκα μαλλιων κτλ..τωρα ειμαι ολοκαινουργια αλλα πτωμα!

Εκανες νανακια τελικα εσυ?εγω παλι οχι..

Ηλιαννα μου, καλη ορεξη!αυτες τις επισκεψεις των εικοσι λεπτων τις λατρευω, ειδικα οταν προκειτε για ατομα που δεν συμπαθω!

Μαρια 12, αντε να γεννησουμε και δεν παει αλλο ..περιμενω να ξεπρηστω..ολοι λενε οτι το πρηξημο φευγει γρηγορα..για να δουμε!!

Καλε οι υπολοιπες που ειστε?

Βρε κοριτσια η κατερινουλα11 εχει μερες νε μπει..λετε να γεννησε?

Δευτερα γενναει και η επιστημη αν δεν κανω λαθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou shmera giname 3 evdomadwn ai o mpempis einai apisteyta anhsyxos....den mporei na koimithei me tipota olh mera ton koimizw ton vazw sto krevati kai meta apo kanena tetarto arxizei kai klaiei pali....axxxxxxx me exei mourlanei shmera!!!!!as elpisoume oti den tha einai etsi kai to vradaki!!!eseis pws eisaste??pia einaih epomenh pou perimenoume na genisei??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μηπως ειναι κολικοι?γινατε κιολας τριων εβδομαδων?τι ωραια!!εσυ πως νιωθεις?κουραζεσαι αρκετα υποθετω!

Η επομενη ειναι η επιστημη, γενναει την δευτερα με καισαρικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mallon kolikoi tha einai den exigite alliws!!!!!!!!!!oufffff as elpisoume na mhn einai oute ayto...den mporw na ton vlepw na sparazei etsi k na mhn mporw na kanw kati....

aggelikh mou poly kourash kai poly ksenyxti alla oso pernaei o kairos synithizoume!!!!!!!!!! :D:D:D

ante vre epistimh mou me to kalo na kratiseis to mwraki sou sthn aggalitsa sou!!!Tha perimenoume ta nea sou!!!!!!!!!!ante koritsia na pernoune seira kai oi epomenes!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ το μαναρακι μου, εχει πονακια?....ο παιδιατρος τι λεει τιτινακι?επιτρεπει ζεστες κομπρεσουλες στην κοιλιτσα?κατι θα μπορεις να κανεις δεν γινεται.Πως περασε ο καιρος μωρε...ετσι γρηγορα να ερθει και για εμας να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και καλορίζικο το Νο9!!!!!!!! Πωπω πως τις γεμίζουμε έτσι τις σελίδες καλέεε....

Εγώ τρέχω με την κόρη μου...με τρέχει δηλαδή, γενικά...αυτό το παιδί μου είναι υπερκινητικό πάει και τελείωσε!!!!!! Πήγαμε σε ένα πάρτι γενεθλίων το απόγευμα και κάψαμε φλάντζες με τον άντρα μου, βασικά ο άντρας μου περισσότερο που την κυνηγούσε.....πασαλείφτηκε με φαγητά (δεν έτρωγε απλά ορμούσε στα πιάτα των άλλων παιδιών), έριξε νερό επάνω της κι έγινε λούτσα, καναδυό αγόρια (πολύ μεγαλύτερα από αυτήν) ήταν έτοιμα να την αρπάξουν και θα γινόμουν τούρκα.....τελικά αναγκαστήκαμε να φύγουμε άρον άρον γιατί κουραστήκαμε αφάνταστα!!!!

Τούρτα πάλι δεν έφαγα....δεν ξέρω πώς γίνεται αλλά όποτε πηγαίνω στα γενέθλια αυτού του παιδιού δεν τρώω ποτέ τούρτα, δεν μου φέρνουν και πάντα λιμπίζομαι να την δοκιμάσω γιατί είναι home made και όχι του εμπορίου...

Λενάκι μου κρίμα το ποδαράκι του Αναστάση μωρέ το καλό μου θα πόνεσε πολύ.......μαύρισε το νυχάκι????? Και η Μαρία μου είχε ένα παρόμοιο περιστατικό πριν μέρες και το νύχι είναι κατάμαυρο...η μάνα μου λέει ότι θα πέσει το νύχι οπωσδήποτε! Αχ πώς σε καταλαβαίνω για τον άντρα σου που ψάχνει δουλειά.......κι εμείς πλέον στην ίδια κατάσταση είμαστε.....και ο χειμώνας προβλέπεται πάρα πολύ δύσκολος!!!!!

Άννα Μαρία νεύρα ο άντρας σου ε?????? Τόσο πολύ βαριόταν κι αυτός να έρθει εκεί που του είπες και ήθελε να σε βάλει σε τέτοια ταλαιπωρία????? Κι εσύ βρε πουλάκι μου ας το έφτιαχνες μόνη σου το τόστ να τέλειωνε η υπόθεση παρά να κάθεσαι και να πεινάς και να περιμένεις και να τσακώνεσαι......πάντως κι εγώ (που γενικά είμαι και τσαούσα και στοματαρού) αν του μιλούσα έτσι του άντρα μου θα με στόλιζε κανονικότατα......κι εγώ μιλάω έτσι πολλές φορές αλλά το τί ακούω μετάαααααα............

Βανεσσάκι μου να χαίρεσαι την πεθερούλα σου βρε!!!!!!!!! Πωπω κόλλημα με τον γιό.........αυτό το οιδιπόδειο να μην είχαν τί καλύτερος που θα ήταν ο κόσμος μας!!!!!!!!!!!!!! Κι αυτά τα κρυφά τα μαϊμουνίτικα που κάνουν τάχα μου πως δεν θα τα μάθουμε (αφού πάντα μας τα ξεφουρνίζουν τελικά οι γιοί τους και γίνονται και ρεζίλι).....

Αναστασία μου θα σου πρότεινα να μην κάνεις τίποτα αυθαίρετα από μόνη σου εφόσον το πρόβλημα του διαβήτη κύησης υπάρχει και απλά να αλλάξεις διαβητολόγο εφόσον ο τωρινός δεν σε καλύπτει.....μεταξύ μας κι εγώ βλέπω ότι πολύ εύκολη την έχει την ινσουλίνη και είναι ύποπτο! Καλύτερα να πάρεις μία γνώμη και από δεύτερο γιατρό....

Μυριάκι μου τακτοποίησες την μωρουδιακή γκαρνταρόμπα????? Μα είδες πόσο μικροσκοπικά και χαριτωμένα είναι όλα???? Μπορείς να φανταστείς ότι εκεί μέσα χωράει άνθρωπος????????

Αγγελική μου δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει η ώρα να γεννήσεις και να μην το καταλάβεις....ακόμα κι εγώ που η προηγούμενη εμπειρία μου ήταν προγραμματισμένη δεν το σκέφτομαι καν αυτό......όσο για την διαστολή τί σε νοιάζει αν θα την πάρεις χαμπάρι??? Αυτό είναι κάτι που θα απασχολήσει τον γιατρό......αφού το σπίτι σου είναι και κοντά στο μαιευτήριο που θα γεννήσεις είσαι μια χαρά....εγώ θα πρέπει να ταξιδέψω καμιά 100αριά χλμ. μέχρι την Θεσ/νίκη.....

Ηλιαννάκι μου τί κάνει η κοιλίτσα?????? Πολύ αφασία ο Στάμος Γονίδης ε????? Αφού να φανταστείς, παρόλο που αυτός ήταν δικός μου συμμαθητής και τελικά κατέληξε να μείνει κάμποσες τάξεις όλοι μ'αυτό το όνομα τον θυμόμαστε....δεν θυμάμαι καν το κανονικό του όνομα!!!!!!!!! Σου φάνηκε καλή η κουνιάδα?????? Να σου βάλω θερμόμετρο????

Μίκι μου πού χάθηκες?????? Μου φάνηκες λίγο στεναχωρημένη....ελπίζω να ήταν απλά η ιδέα μου!!!! Φιλάκια στο κοιλουμπάκι!!!!

Girl μου τί κάνει η μπέμπα??????

Νία μου βούρρρρρρ στον μπουφέεεεεε......κι εγώ αυτό θα έκανα!!!! Ποιός θα μας παρεξηγήσει????? Αφού είμαστε φουσκίτσες!!!!!!!!!!

Αχ κοριτσάκια μου δεν θυμάμαι κάτι άλλο....είμαι σίγουρη ότι ήθελα να σχολιάσω κι άλλα, αλλά δεν θυμάμαι!!!!!!!!

Καλό βράδυ σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
    • Ίσως είμαι επηρεασμένη επειδή πήρα κ αντιβίωση αυτόν τον μήνα και αρρώστησα και ακομα είναι κ περίεργα το στομαχι και γενικά δν έχω πολύ όρεξη για επαφές! Δλδ αυτόν τον μήνα νομίζω θ γίνουν μηχανικές επαφές επειδή θ το πει ο γιατρός! Δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️  @Παρασκευαιδουζαιρααααα εσυ μ βλέπεις ακόμα στη γυάλα σου γιατί έμενα με κυριεύσε μια απογοήτευση πάλι και ότι δν είμαι κοντά 😩🤷🏻‍♀️  
    • Αυτό σκέφτηκα κ γώ γ αυτό θεωρώ πως δν είναι καλός κύκλος! Δν ξέρω! Τον έχω ξεγράψει αυτόν τον κύκλο! Θα δείξει τις επόμενες μέρες! 
    • Κορίτσι μου έχω πάρει παρόμοια χάπια κλομιφαινη και φεμαρα! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλα εγώ έχω αντίσταση στα χάπια διέγερσης και έκανα 1 αυγουλακι όπως και μονη μου χωρίς τα χάπια ! Την προτελευταία φορά που τα πήρα στον κύκλο αυτό έκανα σπερματεγχυνση και είχα συλληψη άσχετα αν ήταν βιοχημικη ! Όσες φορες τα πήρα έκανα νωρίτερα ωορρηξια (14η-17η μέρα του κύκλου) και συνεπώς είχα μικρότερο κύκλο από ότι συνήθως! Από θέμα ροής στην περίοδο δεν είδα διαφορα ! Εύχομαι να έρθει το πολυπόθητο πολύ συντομα κορίτσι μου και να είσαι τυχερη και από την πρώτη φορά που θα κανεις πρόκληση🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...