Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Μπράβο sotkou πολύ ευχάριστα τα νέα σου,συμβαίνει αυτό με το αιματάκι κατά την αλλαγή του μήνα του ,το έχω ακούσει και εγώ.

Veloudenia απλά μπορεί να του ξέφυγε να σας το πει,πάντως για καλό και για κακό θα σου έλεγα να το αποφεύγεται...

Τώρα με το θέμα της ρίζας εγώ έχω την Παρασκευή ραντεβού να τα βάψω με φυτική όμως .

Αυχενική πότε έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

auxenikh 8a kleisw thn trith me to giatro kai mallon 8a thn kanw sto elena opou kai 8a gennhsw exw ton kurio farmakidh dieu8unth tou elena ths maieutikhs (kai 8a mou er8ei kai polu pio oikonomika).H giatros mou einai sto iasw kai sto rea eksisou kalh alla protimw dhmosio.

marianna mou oso gia to malli eimai se megalo dillhma gt prin ena xrono apo ksan8a ta ekana skouro kokkino me me ligo mwv kai twra molis ta ksanafera sto ksan8o 8a paiksw me kamia antaugeia de nomizw na ta skourinw ante to poli kanena tono.alla prepei na psaksw tis apoxrwseis stis futikes vafes.8a rwthsw kai thn giatro an mporw na ta vapsw gt to ksexasa auto. esena sou epitrepei kanonika apla me futikh vafh?

kalo vradi na exoume :D:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα κοριτσάκια μου!Διάβασα τα νέα σας...Καλώς ήρθαν τα καινούρια εντός εισαγωγικών κοριτσάκια...με το καλο , όλα καλα να πάνε και καλη λευτερια!

Πήγαμε κι εμείς στο γιατρο την Πέμπτη... Είδαμε το μωράκι , ακούσαμε καρδούλα και μου έδωσε τις πρώτες εξετάσεις!Σε 5 εβδομάδες θα πάω για την αυχενικη...εν τω μεταξύ μου είπε να του πάω τις εξετάσεις μου να τις δει...χωρίς ραντεβού...Μαινα με δει ξανά σε 3 εβδομάδες απο την αυχενικη...Θα πάρω να κλείσω ραντεβού στη Σουκα!

Κι εμάς μας είπε όχι επαφές...μετα τον τρίτο καλώς εχόντων των πραγμάτων...Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στο τέλος μας είπε να εκσπερματωνει μέσα για να διασταλλει ο κόλπος...Και τα καταφέραμε...χαχαχα

Αφού βγήκε ο γιατρός και λέει στον άντρα μου...καλα πάμε αυτη τη φορα...έχει διαδρομή ένα!Και λέει αυτός ναι γιατρε έβαλα κι εγω το χεράκι μου...Κι ο γιατρός απαντάει...Το χεράκι σου έβαλες η τίποτα άλλο;χαχαχαχαχαχαΟ γιατρός μας έχει πολυ γέλιο!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στον δεύτερο και στον τρίτο μήνα είχα καφε-ροζ υγρά όταν περίμενα κανονικά περίοδο άλλα δεν ήταν κάτι ανησυχητικό...Είναι πιθανό να συμβεί...

εμένα δε φαίνεται ακόμα η κοιλιτσα μου...άλλα έχει πάρει ζουμπουρλο σχηματακι...χαχαχα

πολλα φιλάκια!Γεια σας εγκυουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalh egkumosunh kai se sena Felicity kai kalws se vrhka :)

gia thn koilitsa pou les nai kai mena einai ligo zoumpourlo to sxhmataki alla oti kai na foraw me enoxlei mesa sthn evdomada prepei na parw kati pio xalaro gt me jeans den voleuomai pleon kai pantelonia :)

oso gia to aimataki enw x8es den eixa tpt otan ksupnhsa shmera eixa pali ligo aimataki kai mikrous svolous kokkinous (san muth moliviou) kai thn plhrwse h giatros mou xaxaxaxa thn phra thl 8 h wra to prwi (gt eida kokkino aimataki alla ligo) kai ekeinh me ka8hsuxase oti den einai tipote vevaia ta xapakia mou ta sunexizw apla ta meiwsa apo 3 thn hmera se 2 ante kala na eimaste! wres wres eimai xalarh kai wres wres panikovalomai eutuxws exw thn aderfh mou kai me hremei kai o antras mou prospa8ei na me apasxolei me alla pragmata gia na mh skeftomai xazomares :D vevaia apo tis prwtes meres eimai poli pio xalarh ! (prwtara vlepete..afou lew kamia fora eleos me ton eauto mou xaxxaxaxa) geia sas koritsia !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sotkou κι εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αγχωνομουν πολυ!Για τα πάντα...τώρα είμαι λίγο πέρα βρέχει...Αφού να φανταστείς η πίεση μου έφτανε 14 όταν πήγαινα στο γιατρο και μου λέγε ότι είμαι στα όρια!Τώρα είχα 12!χιχιχι Απλά ήμουν πολυ αισιόδοξη!Στη β επιπέδου μου βρήκαν μικρο μήκος τραχήλου και μου έδωσαν 12 τα εκατό πιθανότητα αποβολής...άλλα εγω ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλα!Και ετσι έγινε,στις 40 εβδομάδες γεννήθηκε ο άγγελος μου!Όλα πήγαν καλα!Και στη γέννα με το χαμόγελο πήγα και όλα εξελίχθηκαν ομαλά!Όταν δεν κοιτάς εκει που θες να πας , θα πας εκει που κοιτάς!Άρα κοιτάμε εκει που θελουμε να πάμε...και απλά πάμε!

Ξέχασα να σας πω ότι υπερηχογραφικα το μωρό μου έβγαινε μια εβδομάδα μικρότερο...άλλα μου είπε ο γιατρός ότι ακόμα οι μετρήσεις δε μπορούνε να είναι ακριβείς...ο επόμενος υπερηχος θα δείξει...Πάντως και στον πρώτο υπερηχο του γιου μου η ηλικία της κύησης έβγαινε 3 μέρες νωρίτερα...Εσάς συμβαδιζε η πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει της τελευταίας περιόδου με την πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει του κτήματος;Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα...απλά ίσως γεννήσω λίγο πιο αργά...Μου έβγαλε 27 Απριλίου ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sotkou κι εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αγχωνομουν πολυ!Για τα πάντα...τώρα είμαι λίγο πέρα βρέχει...Αφού να φανταστείς η πίεση μου έφτανε 14 όταν πήγαινα στο γιατρο και μου λέγε ότι είμαι στα όρια!Τώρα είχα 12!χιχιχι Απλά ήμουν πολυ αισιόδοξη!Στη β επιπέδου μου βρήκαν μικρο μήκος τραχήλου και μου έδωσαν 12 τα εκατό πιθανότητα αποβολής...άλλα εγω ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλα!Και ετσι έγινε,στις 40 εβδομάδες γεννήθηκε ο άγγελος μου!Όλα πήγαν καλα!Και στη γέννα με το χαμόγελο πήγα και όλα εξελίχθηκαν ομαλά!Όταν δεν κοιτάς εκει που θες να πας , θα πας εκει που κοιτάς!Άρα κοιτάμε εκει που θελουμε να πάμε...και απλά πάμε!

Ξέχασα να σας πω ότι υπερηχογραφικα το μωρό μου έβγαινε μια εβδομάδα μικρότερο...άλλα μου είπε ο γιατρός ότι ακόμα οι μετρήσεις δε μπορούνε να είναι ακριβείς...ο επόμενος υπερηχος θα δείξει...Πάντως και στον πρώτο υπερηχο του γιου μου η ηλικία της κύησης έβγαινε 3 μέρες νωρίτερα...Εσάς συμβαδιζε η πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει της τελευταίας περιόδου με την πιθανή ημερομηνία τοκετού βάσει του κυηματος;Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα...απλά ίσως γεννήσω λίγο πιο αργά...Μου έβγαλε 27 Απριλίου ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

auto to katalaba kai egw plewn prepei na eimai pio xalarh.emena mou evgale 15 maiou einai mia evdomada pio meta apo oti katalabainw.nomizw pws 8a exoun kai tis apokleiseis tous logika :)

na kanw mia asxeth erwthsh oi antres sas exoun katanohsh h' einai psilo gaidourakia ?? se emena uparxoun stigmes pou deixnei tromerh katanohsh kai alles fores pou einai gaidouri!! as poume opws shmera pou einai h monadikh mera pou pername mazi kai fwnakse ton filo tou na pioun kafe kai na paiksoun pro...den orimazoun pote mou fainete kai anagkasthka thn evgala sthn apomonwsh tou dwmatiou shmera eutuxws uparxei kai to internet! toulaxiston na enhmerwnomaste ston xameno xrono xaxaxaxa alla otan einai sta normal tou einai glukos an8rwpos.ante koritsaki kalhnuxta ta leme aurio na eimaste oles kala :D :* <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia! xerome pou oles iste kala kai ta morakia sas exelisonte fisiologika !

felicity diabasa tis dimosiefsis sou , mipos enoouses 27 maiou ??? giati grafis 27 apriliou ;)

emis to proi pigame gia epanaliptiko iperixo , eftixos ola kala pane ! telos tis ebdomadas prepi na kano kati aimatologikes , stis 20 tha xanapaw gia epanaliptiko iperixo kai aimolipsia gia tis aimatologikes tis afxenikis . Gia afxeniki eklisa rantebou stis 03/11 ! makari na pane ola kala ! O giatros simera mas ipe oti to mikrouli mas ine 2 ekatosta :) .

Felicity emena o giatros mou ipe apo tin arxi gia PHT stis 14/05 , imerominia pou simbadizi me tin proti mera tis telefteas periodou . Alla pistebo pos afto diaferi apo kopela se kopela , e3artate pote egine i silipsi ! Sotkou oso gia afto pou rotises gia tous antres mas :) emena o glikos mou ine poli kalos , me prosexi me niazete apla pistebo pos exi anxothi kapos k den theli na to di3i kai an kati den kano ''sosta'' tha mou tin pi :) diladi den ime poli fili me to gala ! pote den epina gala , troo omos galaktokomika , apo tote pou mathame gia tin egkimosini theli na troo giaourtakia na pino gala kai genika na labano poli asbestio , ok to katalabeno alla to stomaxi mou den ine k sta kala tou kai ti noima tha ixe ean prospathousa esto k me to zori na ta paro ola afta kai meta ta ebgaza?? oso mporo troo galaktokomika kathimerina , gala omos den pino kai me karfose k ston giatro simera:) o giators mou edose k asbestio kati terastia xapia ! kai otan febgame me apilise pos pleon tha pino dio potiria gala kathimerina :D ! na doume pos tha ta katafero ! kata ta alla den exo kanena parapono me boithai para poli k ine dipla mou se oti k an ton xriasto !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα έχει πέσει πάρα πολύ δουλειά στο γραφείο και δεν προλαβαίνω ούτε να μπω να σας γράψω μια καλημέρα.

felicity και εμένα συμβαδίζει απόλυτα η ημερομηνία ΠΗΤ με την πρώτη μέρα περιόδου,αλλά όντως αυτά αλλάζουν ,εμένα στον Δημήτρη ενώ μέχρι την 32 εβδομάδα πηγαίναμε ακριβώς ξαφνικά φάνηκα μια εβδομάδα πίσω.

sotkou έτσι είναι οι άντρες,θα κοιτάξουν λίγο περισσότερο την βόλεψη τους κάποιες φορές !!!!!!

Εμένα κορίτσια αυτή η εγκυμοσύνη με έχει ρίξει πάρα πολύ συναισθηματικά,ίσως και λόγω κούρασης.Νοιώθω πως δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα,ούτε βόλτες,που εγώ δεν άντεχα να μην βγω μια μέρα από το σπίτι μου.Τώρα ξαπλώνω στο καναπέ και δεν λέω να σηκωθώ , αφού νομίζω στο τέλος θα πάθω κατάθλιψη.Θα μας τρελάνουν αυτές οι ορμόνες.Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν τόσο ήρεμη και χαρούμενη (και ας είχα προβληματάκια),ήμουν άλλος άνθρωπος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhspera molis gurisa apo douleia k exw xu8ei ston kanape.emena to ΠΗΤ den sumpiptei k apoluta alla 8a doume .aurio exw rantevou sto elenna na me doun k prepei na kleisw gia aimatologikes eksetaseis an k exw kanei hdh gia sidhro anaimia k 8yroeidh mazi me ton yperhxo 8uroeidh.

Veloudenia mou egw twra eimai 8 evdomadwn k 5 hmeres k to mwraki mou apo ton uperhxo pou eidame einai 16 mm kai mou eipe h giatros mou oti einai apoluta fusiologiko den exoume megalh diafora egkumosunhs kai esena einai 2 ekatosta?wow :) alla mallon meta thn ogdoh evdomada 8a exei perissoterh anaptuksh.

oso gia to gala prospa8w na to pinw xwris anasa alla tarazw ta upoloipa galaktokomika!

marianna mou egw exw ksespasmata me neura alla den eimai paralogh kapou kapou katantane gaidouria vevaia otan einai stis kales tou eimai kala kai egw alla me kanei wres wres ETSI! xaxaxaxaxa loipon koritsakia kalo kshmerwma na exoume :)

tt1158a9.aspx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Διανύω την 9η εβδομάδα εγκυμοσύνης και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα κρατάω το μπεμπάκι μας αγκαλιά γύρω στις 20 Μαϊου!Με θέλετε στην παρέα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα! Το στομάχι μου είναι αστα να πανε...όλα με αηδιαζουν...σήμερα δε μπόρεσα ούτε να μαφειρεψω...exceptingmummy φυσικά και σε θελουμε στην παρέα μας , καλώς ηλθες και καλη λευτεριά!veloudenia μου ναι 27 Μαίου έννοουσα..μπερδεύτηκα...

Εμένα ο άντρας μου με λατρεύει , με βοηθάει,είναι πολυ καλός αλλα έχει παρα πολλα νεύρα και πολλες φορές με στεναχωρεί... Αλλα ξέρω πια πως δεν το κάνει επίτηδες...μετα μετανιωνει...

Κουρασμένη κι εξαντλημενη είμαι κι εγω, ανυπομονω να φτάσω στον τέταρτο μπας κι ηρεμήσω...Πολλα φιλακια , καλη σας νυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia :) autos o kairos einai gia spiti...kalws hr8es expectingmummy :) kalh egkumosunh na exeis!

felicity mou kapws etsi einai kai o dikos mou den lew oti de me latreuei to kserw kai me to parapanw kanei doulitses alla kapoies stigmes exei tosa neyra h' 8a pei kapoia vlakeia pou 8a me kanei na skasw...as poume shmera de 8a parw to autokinhto na katevw ampelokhpous tou eipa na er8ei ligo pio nwris apo th douleia kai na pame mazi me to diko tou kai mou eipe na parw to metro kai na sunanth8oume ekei...menw peristeri. e auto me stenaxwrhse gt den skeftetai oti 8a talaipwrh8w kai skeftetai oti 8a er8ei apo khfisia na me paei ampelokhpous...kai gt na kanei kuklo.eleos! kai telika 8a paw monh mou gt tou eipa ti na se kanw tote kai 8umwse :) ( ta h8ela kai egw na ta akousw vevaia)

erwthsh krisews mhpws oi ormones epireazoun kai tous antres pou kai pou ?h mallon mhpws h egkumosunh ?

pantws egw den eimai opws hmoun exw tosa neura kapoies stigmes pou paw sto dwmatio mou gia na mhn kanw to mpam . :)

felicity emena h giatros mou edwse kapoies vitamines otan tis eipa oti eixa tromerh upnhlia ektos apo to fulliko o3u pou pernw.mhpws se voh8hsei rwta ton giatro sou. kalh mera na exoume me hremia :) filakia !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Από τον αντρούλη μου δεν έχω παράπονο, από την πρώτη στιγμή που το έμαθε δηλαδή δείχνει μεγάλη κατανόηση και έχει χαρεί απίστευτα, παρ' όλο που ήταν απρογραμμάτιστη επίσκεψη. Το μόνο που μπορεί να με βγάλει από τα ρούχα μου είναι ότι επειδή καθαρίζει τώρα αυτός (σκούπα-σφουγγάρισμα) επειδή εγώ είχα και λίγο αιματάκι οπότε ο γιατρός είπε να μην κάνω τίποτε, είναι συνέχεια στο πρόσεχε μην λερώσεις, μην αφήνεις ανοιχτά και μπαίνει σκόνη!! Από τη μια γελάω βέβαια γιατί λέω είδε την γλύκα ξαφνικά και από την άλλη, εκνευρίζομαι γιατί όταν καθάριζα εγώ και έκανε την πατάτα του μετά ήταν καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

expectingmummy καλώς ήρθες στην παρεούλα μας και εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου.

Και μένα ο αντρούλης μου κάνει σχεδόν όλες τις βαριές δουλειές από τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη αλλά δεν τον βλέπω να αντέχει και για πολύ :lol: .Τώρα κατάλαβε τι τραβάω με το σπίτι και το παιδί!!!!!!!

Και εγώ έχω πολλά νεύρα -ξεσπάσματα-αλλά τι να κάνει ο καημένος κάνει υπομονή όπως λέει ,ελπίζοντας να μην μου μείνουν και μετά την γέννα :lol::lol::lol: !!!!!!!!!Πάντως νομίζω επειδή τους "τρέχουμε" λίγο παραπάνω ;) τώρα γι αυτό κάπου κάπου ξεσπάνε,όσο υπομονή και να έχουν.Ίσως θα πρέπει και εμείς να τους καταλάβουμε λίγο-το λέω για να τα ακούω και εγώ-γιατί ξαφνικά έχει αλλάξει όλη τους η ρουτίνα-βόλεψη τους.

sotkou και εμένα ο προηγούμενος γυναικολόγος μου μου είχε δώσει βιταμίνες στον Δημητράκη και τις ξεκίνησα και σε αυτήν από μόνη μου , μαζί και εγώ με το φολικό.Τώρα αν βοηθάνε δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia ! poli xerome pou megaloni i parea mas kai pou kathimerina enimeroni i mia tin alli gia tin e3eli3i tis egkimosinis tis :)

Expectingmummy kalos irthes stin pareoula mas ! mia teliomini egkimosini efxome ! den mas ipes omos , ine i proti sou egkimosini afti??exis alla pedakia???

marianna , sotkou kai felicity poso sas katalabeno gia tin exantilisi kai tin adinamia ! kai tipota na min kano pou lei o logos niotho les kai skabo ! xthes to bradi imoun poli xalia ixa pou ixa anagoules me epiase kai enas dinatos ponokefalos kai den mporousa na to antexo me tipota ! prospathisa na kimitho mipos kai mou perasi , eftixos sikothika poli kalitera , i kourasi k i adinamia omos akomi iparxoun ! Alithia bre koritsia afti i adinamia kai aftes oi anagoules tha perasoun???meta ton trito ontos tha imaste kalitera???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι, παντρευτήκαμε τον Ιούλιο και τον Αύγουστο μας επισκέφτηκε ο πελαργός απευθείας!!!Αν και λέγαμε να το καθυστερήσουμε λίγο γιατί το καλοκαίρι έχουμε μετακόμιση, τελικά το σποράκι μας είχε άλλα σχέδια και βιαζόταν να μας έρθει!!!!Τώρα βέβαια είμαστε απίστευτα χαρούμενοι και οι δυο και ελπίζουμε για το καλύτερο!!! Είχα λίγο αιματάκι πριν 1,5 εβδομάδα και τρομοκρατήθηκα αλλά τελικά δεν ήταν τίποτε ιδιαίτερο..πήγα στον γιατρό για το αίμα κι άκουσα την καρδιά....Είδε κι έπαθε να με συνεφέρει μετά!!Από το ένα σοκ στο άλλο!!!! χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia :) expectingmummy na zhsete eisai kainourgia :) sto club twn pantremenwn xixixixi. egw skeftomai apo twra thn kuriakh pou 8a liwsw ston upno.

Nea : phga x8es sto elena kai o giatros einai poli kalos to mono pou me psiloxalase einai oti to proswpiko sto nosokomeio kata 80 % einai ksenoi opote fantasteite ti gelio ekana otan me rwtagan ''to onoma to patera sou'' 8a paw mallon paraskeuh na kanw tis eksetaseis pou prepei aimatologikes kai se 2 evdomades gia auxenikh diafaneia :) enw h giatros pou phgainw idiwtika mou eixe pei 15 ΠΗΤ o giatros sto elena mou eipe 13 maiou.gia na doume , oso gia tis anagoules sunexizontai kai shmera.

x8es gelagame me ton antra mou gt to 13 mas kunhgaei san ari8mos einai o agaphmenos ari8mos tou antra mou pantreuthkame 13 septemvrh mia epemvash pou ekane pali 13 thn ekane kai to mwro 8elei na vgei stis 13.xaxaxa :)

posa xronia eisaste pantremenes?egw eimai 3 xronia kai prin apo to gamo 7 xronia sxesh :) filia kalhmera!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν έχω πάει ακόμη στον γιατρό για να ακούσω καρδούλα και έχω αρκετή αγωνία...την Δευτέρα θα πάω...

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχαμε προγραμματίσει να μείνω έγκυος τόσο σύντομα και σκεφτόμασταν για μετά τα Χριστούγεννα...

Είναι κάπως δύσκολο και με άλλο μωράκι στο σπίτι και με δουλειά....αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Έβαλα τον άντρα μου να μου υποσχεθεί ότι δεν θα κάνουμε και 3ο παιδάκι :lol::lol::lol::lol: δεν θα το αντέξω.... :lol::lol::lol:

αλήθεια από αναγούλες πώς πάτε? εγώ στην 1η εγκυμοσύνη μου είχα πεθάνει από τις αναγούλες και τους εμετούς, τις καούρες και τις ζαλάδες...ήμουν ένα ζόμπι...αλλά τώρα ανακατεύομαι απλώς ...λέτε να την γλιτώσω αυτή τη φορά? Ή απλώς είναι νωρίς? Πέρυσι με έπιασαν γύρω στην 7η εβδομάδα...

καλή σας ημέρα και να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο θέμα ναυτία είμαι πάρα πολύ τυχερή- τουλάχιστον μέχρι τώρα!!! Μόνο το πρωί που θα σηκωθώ ανακατεύομαι λίγο αλλά όχι στο σημείο να κάνω εμετό και μετά μέσα στην ημέρα μόνο αν με ενοχλήσει καμιά μυρωδιά. Και το φοβόμουν πάντα αυτό το ζήτημα γιατί είχα σοβαρό θέμα με εξαγωγές και ναυτίες όταν αδιαθετούσα οπότε πίστευα ότι θα πάει ανάλογα. Τελικά απλά μου λέει καλημέρα το σποράκι μας και μετά ησυχάζει. Αλλά φροντίζω να μην μένει το στομάχι για πολλή ώρα άδειο, όταν νιώσω ότι μαζεύει πολλά υγρά τρώω κανένα κρακεράκι ή φρυγανιά.

sotkou ευχαριστούμε πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο μένα!Είμαι με το μικρο και παίζουμε...Μόλις λέω εμετω , τρέχει στην τουαλέτα και μου ανοίγει το καπάκι της λεκάνης...Περιμένω να έρθει η μαμα μου γιατί το σπίτι είναι Άνω κάτω...Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν τόσο χάλια που μέχρι τον τρίτο την έβγαλα στον καναπέ της μάνας μου βλέποντας τηλεόραση...Όταν μπήκα στον τέταρτο είχα πάθει υπερδιεγερση...Το σπίτι το καθαριζα μανιωδώς , ζυμωνα ψωμί , άνοιγα φύλλο...το ίδιο έπαθα κι όταν μπήκα στον ένατο...Απο τις 6 ξυπνουσα...Ελπίζω να το ξανσπαθω διαφορετικά θα βρωμισουμε και θα πεινασουμε...χαχαχαχαΣτην προηγούμενη εγκυμοσύνη η μαμα μου έμενε απο κάτω μας , τώρα μέτα το θάνατο του πατέρα μου , μένει με τη γιαγιά μου και δεν είμαστε κοντα...Παίρνω κι εγω φολλικο οξύ άλλα μερικές μέρες το ξεχναω...Τις άλλες βιταμίνες μου είπε ο γιατρός να τις ξεκινήσω αφού φύγουν οι εμετοι...

Έκλεισα και για αυχενικη στις 11 Νοεμβρίου...Έχω λιγάκι άγχος...Παναγία μου , να ναι όλα καλα!Δεν περνάει κι ο καιρός...

Πολλα φιλάκια μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,μια χαρούλα σας βρίσκω σήμερα.

Εγώ ευτυχώς ούτε ανακατοσούρες έχω ,ούτε αναγούλες ,ούτε εμετούς προς στο παρόν αλλά νομίζω θα την γλιτώσω όπως και στον Δημήτρη μου.Λένε οι μεγαλύτερες γυναίκες ότι ότι εγκυμοσύνη είχε η μητέρα σου σε σένα θα έχεις και εσύ,αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ;) .Εμένα πάντως η μητέρα μου σε μένα δεν είχε τίποτα ενώ στην αδελφή μου είχε(η αδελφή μου είχε στην εγκυμοσύνη της).

Είμαστε παντρεμένοι 3 χρόνια,αλλά μαζί 8.

samantha μου τα παιδάκια σου θα έχουν πολύ μικρή διαφορά ηλικίας και αυτό είναι πολύ καλό.Εγώ με την αδελφή μου έχουμε 11 μήνες διαφορά και έχουμε μεγαλώσει σαν δίδυμες....Πάντα μου έλεγε η μητέρα μου πόσο δυσκολεύτηκε με δύο μωρά, να τα μεγαλώσει αλλά τώρα που βλέπει τι τραβάω εγώ με τον Δημήτρη που είναι 2 χρονών αναθεωρεί και μου λέει καλύτερα τελικά να είναι και το πρώτο πιο μικρό.Εύχομαι την Δευτέρα να ακούσετε μια καρδούλα που θα σας ξεκουφάνει...

sotkou τελικά βρήκες γιατρό στο Έλενα,καλά πως έχουν προσωπικό αλλοδαπούς δεν το καταλαβαίνω ,πως συνεννοούνται; Θα μου πεις αν κρίνω από το Αλεξάνδρας όταν είχα πάει ένα πρωινό Έλληνα ασθενή δεν είδα.....

felicity πολύ γέλασα με τον μικρό σου,καλά είναι αστεράκι!!!!!Όντως ο καιρός για την αυχενική δεν περνάει,και αναρωτιέμαι αν και δεύτερη εγκυμοσύνη πως ξέρουμε ότι όλα πάνε καλά;Ιδίως αυτός ο μήνας είναι πολύ κρίσιμος ,θα έπρεπε να κάνουμε τουλάχιστον άλλον έναν υπέρηχο ενδιάμεσα :( ,αλλά ντρέπομαι να πάρω τον γιατρό μου να του το πω!!!!!!Οπότε υπομονή και να ευχόμαστε ότι όλα εξελίσσονται ομαλά. :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...