Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

αχ κορίτσια τελικά η δεύτερη εγκυμοσύνη όταν υπάρχει και άλλο παιδάκι στο σπίτι είναι πολύ δύσκολή.Και εγώ κουράζομαι πάρα πολύ αν και εμένα ο άνδρας μου βοηθάει απίστευτα πολύ και με το σπίτι και με το μικρό.Δυστυχώς και εμείς βοήθεια από γιαγιάδες δεν έχουμε αν και μένουν σχετικά κοντά.Η πεθερά μου μεγαλώνει 2 άλλα και η μητέρα μου απλά δεν είναι στον χαρακτήρα της να βοηθάει και πολύ.Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έχουμε σκληραγωγηθεί και έχουμε δεθεί πάρα πολύ καλά σαν οικογένεια :D .

Το Σάββατο με είχαν πιάσει κάτι έντονα πονάκια και πήγαμε και ακούσαμε και καρδούλα οπότε χαλάρωσα λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia ti kanete??fouskonete fouskonete:)?? oles iste idi miteroules kai kati tha xerete gia tin kourasi otan perimenis deftero mpempaki!

emena eftixos me boithai para ma para poli o antroulis mou! an kai den exoume allo pedaki ine tetios o xaraktiras tou pou kai skoupa tha bali kai tha 3eskonisi kai tha sfougarisi kai tha siderosi kai plintirio tha bali! min fantastite oti ton ekmetalebome monos tou theli na boithai! k ama theli ta baria baria ton afino na ta kani plintiria kai sidero k magirema ta analabano ego !

filia polla kai perimeno nea sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax κοριτσακια μου κι εγω ολο κομματια ειμαι...Κυριακη καθαριζα απο τις 9.30 εως τις 4 και σιδερο δεν εβαλα ακομη...εχω και 4 πληντηρια σιδερο.....ο αντρας μου βοηθαει αλλα μην φανταστειτε οτι βαζει σκουπα συνεχεια....αντε μια φορα το μηνα αμα βαλει σκουπα μετα απο πρηξιμο δικο μου...χιχιχιιχιχι βεβαια μαγειρευει οποτε κι αν του πω και μαλιστα κανει τελεια φαγητα!!!πλενει και πιατα και ταψια...χαχχαχα :lol:

Τα μαλλια μου το αποφασισα θα τα βαψωωωωωωωωωωω.....ε μα πια ....τι επαθαν ολες οι ψωναρες της τηλεορασης που τα εβαφαν ,εκαναν εκπομπη και η ριζα ποτε δεν φανηκε....???ετσι δεν ειναι....

πηρα μια φυτικη απο μαγαζι με βιολογικα προιοντα!λετε επρεπε καλυτερα απο φαρμακειο???τα βρηκα πολυ καλη τιμη!αυτη σταματησε να συνεργαζεται με την εταιρια αυτη και της ειχαν μεινει 2 μαυρες βαφες και 2 ξανθες και τις εβγαλε σε προσφορα απο 12 ευρω τη μια στα 6!!!αδραξα την ευκαιρια και τις πηρα τις δυο μαυρες!!!!μου ειπε οτι σαν εταιρεια ειναι μια χαρα απλα σαν συνεργατες ειχαν θεματα κι ετσι διεκοψαν συνεργασια.

ελπιζω να μου φτασουν οι 2 βαφες γιατι εχω πολυ μαλλι και καθε φορα χρειαζομουν περιπου 3....θα πω την κομμωτρια μου να μου τα κοψει πρωτα ... :lol: για να μεινει λιγοτερο μαλλι για βαψιμο....χαχχαχαχα

Κατα τα αλλα ειμαι καλα!στην δουλεια παω και ηρεμω!ξεφευγω...ενω στην 1η εγκυμοσυνη δεν δουλεψα καθολου,με το που εμαθα οτι ειμαι εγκυος σταματησα και η ψυχολογια μου ειχε γινει σκατα...διοτι μαζεβαμε λεφτα για γεννες και βαφτισια και δεν εβγαινα ουτε εξω...τωρα ομως αποφασισα να μην σταματησω απο την δουλεια μου και ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα!βεβαια στην 1η εγκυμοσυνη και να ηθελα να συνεχισω δεν γινοταν καθοτι δουλευα σε εντατικη...τωρα ομως διοριστηκα στο ΙΚΑ και ειμαι σε γραφειακι,σουπερ!!!!

ο αντρας μου δουλευει τρελα νυχτερια ο καημενος και παλι ο μισθος του δεν αυξανεται ιδιαιτερα ...παιδια ειμαστε και οι 2 δημοσιοι υπαλληλοι αλλα οι μισθοι μας ειναι να μας κλαιν οι ρεγγες.....χαλια μαυρα...

Βεβαια ας ειμαστε γεροι και ολα τα αλλα γινονται!!!υγεια και αγαπη σε ολα τα σπιτια του κοσμου!!!φιλακια συνεγκυμονουσες φιλες μου!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να σας πω οτι η κοιλια μου παιδια ειναι οπως ημουν στην 1η εγκυμοσυνη στον 5ο μηνα....δεν μπορειτε ν α φανταστειτε....φαινομαι εγκυος!!!ενω στην 1η δεν φαινονταν ,ημουν και παχουλη και νομιζαν οτι ειμαι μια χοντρη κυρια.... :)):)) τωρα ομως κοριτσια φαινομαι με κοιλια...δεν ξερω γιατι...παντως πολυυυυυ φαινεται....

Μαριαννα εσυ???πως ειναι η κοιλιτσα???φαινεται???

Οι υπολοιπες φρεσκομανουλιτσες????για πειτε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera egkioules!!! Ti mou kanete??

Argiro efxome na sou petixi to malli :) , na mas enimerosis!!!!

Oso gia tin kilitsa...mpori na pezi rolo oti ine i defteri sou egkimosini gia afto k na xexorizi! Emena pali,ine prismeni arketa alla den mpori na katalavi kanis oti ime egkios ! Stis ipolipes??pos ine i kilitsa???

Na rotiso k kati akoma,oson afora tin coca cola , kani na pino??? Tin exo sterithi toso poli!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Αργυρω μου η κοιλιά μου και εμένα έχει πεταχτεί πάρα πολύ αφού και εγώ καμαρώνω και εννοείται το εκμεταλλεύομαι στις διάφορες υπηρεσίες :D που πάω γατί στην πρώτη και εμένα μέχρι τον 6 δεν το έπαιρνε κανείς είδηση ότι ήμουν και μου κακοφαινότανε.Λένε όμως ότι έτσι γίνεται στις δεύτερες γιατί έχει ανοίξει ήδη η λεκάνη από την πρώτη.

Veloudenia μου στην πρώτη που ήμουνα πιο σπαστική με αυτά τα πράγματα δεν έπινα,τώρα την έχω δει πιο χαλαρά και δεν μπαίνω στην διαδικασία να την κόψω......αλλά εγώ είμαι και εξαρτημένη ......Οπότε είναι και αυτό μέσα στα θέματα διατροφής μας και πόσο συνεπείς είμαστε.Τώρα για κακό στο μωράκι μας δεν νομίζω να κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marriana ego na dis poso exartimeni ime me tin coca cola, den fantazese. Den pino katholou alkool, den kapnizo alla me tin coca cola exo trela. Me to pou ematha gia tin egkimosini tin ekopsa maxeri . Epidi ixa anagoules k den etroga poli , pethimousa men tin gefsi tis alla mporousa na kano ipomoni. Tis teleftees dio meres pou efaga ligo parapano esthanomouna ena priximo aperigrapto k den mporousa na xonepso me tipota, mallon ixe sinithisi o organismos mou meta apo kathe gevma tin coca cola gia na xonepsi . Ipia lipon ligi coca cola to kataefxaristithika k eniosa k kalitera! apo tote otan troo ligo parapano pino toulaxiston dio goulies .pragmatia omos elpizo na min pirazi mia sto toso....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

Είμαι και εγώ έγκυος και έχω ΠΗΤ τον Μαιο...

Έχω και ένα κοριτσάκι 6 μηνών το οποίο και έφερα στον κόσμο με καισαρική στο Ιασώ :D

Δεν περίμενα να γράψω σε αυτό το θέμα ("ποιες είμαστε στους ίδιους μήνες εγκυμοσύνης") τόσο νωρίς αλλά σιγά σιγά το χωνεύω!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό μου είναι σε 10 μέρες.

Εσείς έχετε ακούσει καρδούλα? Εμείς όχι ακόμα καθώς από ότι είπε ήταν πολύ νωρίς.

καλή συνέχεια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha kalos irthes stin parea mas! Na xerese to koritsaki sou k me to kalo na kratisis to adelfaki tou agkalitsa! Emis akousame kardoula otan imoun 7evdomadon k tora exo xana rantevou tin deftera gia akomi ena iperixo!! Efxome poli sintoma na akousete k esis afto ton monadiko ixo .

Apo oti vlepo oles exete akomi ena moraki , ego ginome gia proti fora manoula k to mono sigouro ine oti tha xriasto tin voithia sas!!!!! Kathe mera parakalao ton theo na pane ola kala...axxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha καλώς ήρθες στην παρέα μας,θα χαρούμε πολύ να τα λέμε.Πόπο πολύ σύντομα βάλατε μπρος για το δεύτερο αλλά νομίζω πως κάνατε το καλύτερο πράγμα.

Και εμείς καρδούλα ακούσαμε 6+6 εβδ. ενώ την είδαμε να αναβοσβήνει 5+5εβδ.(με πολύ καλό όμως μηχάνημα)

Σίγουρα θα ακούσετε και εσείς καρδούλα!!!!!!

Veloudenia μου είμαστε εδώ για ότι απορίες έχεις σαν πιο έμπειρες μανούλες και εννοείται :x και μετά αφού θα αποκτήσουμε τα μπουμπουκάκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia , eimai 8 evdomadwn twra omws apo x8es eimai sto krevati me utrogestan gt eixa aimataki elpizw na pane ola kala gia oles mas.euelpistw oti 8a genhsw kai egw to maio gurw stis 15 me 20 :) einai h prwth mou egkumosunh kai nomizw pws agxwnomai ligo perissotero apo oti prepei.aurio 8a kanw uperhxo gia kardoula apo oti mou eipe h giatros mou :) exei kamia kopela ta idia suptwmata? euxaristw :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα sotkou καταρχίν καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι τον Μάιο να κρατήσεις αγκαλιά ένα υγιέστατο μωράκι.Το ξέρω πως αγχώνεσαι πάρα πολύ ,τα έχω περάσει και εγώ στην πρώτη μου που είχα λίγο αιματάκι(και όχι μια αλλά τρεις φορές) αλλά όλα εξελίχθηκαν πάρα πολύ καλά και θα δεις που το ίδιο θα συμβεί και σένα. Μείνε ξαπλωμένη και ξεκουράσου όπως σου λέει η γιατρός σου και δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα sotkou καταρχίν καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι τον Μάιο να κρατήσεις αγκαλιά ένα υγιέστατο μωράκι.Το ξέρω πως αγχώνεσαι πάρα πολύ ,τα έχω περάσει και εγώ στην πρώτη μου που είχα λίγο αιματάκι(και όχι μια αλλά τρεις φορές) αλλά όλα εξελίχθηκαν πάρα πολύ καλά και θα δεις που το ίδιο θα συμβεί και σένα. Μείνε ξαπλωμένη και ξεκουράσου όπως σου λέει η γιατρός σου και δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς.

euxaristw polu marianna mou molis phra th giatro na ths pw pws exw kafe aimataki shmera k ligo , kai mou eipe oti auto einai kalo :) oufff mou efyge ligo to agxos :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia !!

sotkou kalos irthes stin pareoula mas! mia teliomini egkimosini efxome !!! apo oti blepo sto tickeraki sou ise 8 ebdomadon k 4 imeron , molis mia meroula exoume diafora:) . Oso gia to agxos se katalabeno , mias kai ego dianio tin proti mou egkimosini k oso na ne mia agonia tin exo .

marriana blepo ebales kai tin imerominia tis afxenikis :) kala ekanes! exis diefthetisi to ranteboudaki fantazome e? ego imerominia gia afxeniki den 3ero akomi , tha paw tin deftera gia iperixo k logika tha mou pi o giatros tote . stin afxeniki fenete k to filo???i oxi aparetita??? pos pragmatopiite i e3etasi ???gia pite gia pite esis pou exete mia empiria parapano :D

ta ipolipa koritsia xeroun mipos pote tha kanoun afxeniki???

agapites sigkimonouses tis teleftees meres den mporite na fantastite pos ime . kathe mera kata tis 7 to apogebma me pianoun kati treles anagoules oi opies kratane olo to bradi ! les kai exoun roloi kathe mera tin idia ora ! k simera to proi eniotha mia exantlisi aperigrapti akomi den mou perase diladi k opou na ne tha arxisoun kai oi anagoules!!esis pos iste?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Veloudenia σε έχουν πιάσει οι αναγούλες ε;έτσι τις περιγράφουν τα περισσότερα κορίτσια,ότι δηλαδή έχουν συγκεκριμένη ώρα που έρχονται.Ευτυχώς εγώ ακόμα τίποτα και μπορεί να μην έχω ούτε και σε αυτήν.!!!!Λοιπόν στην αυχενική (είναι ένας συνηθισμένος κοιλιακός υπέρηχος -απλά κρατάει περισσότερη ώρα γιατί μετράνε κάποια πράγματα-) από την 11 εβδομάδα και μετά μπορεί και να φανεί το φύλλο του μωρού πάντα όμως με ένα ερωτηματικό,δηλ. εμάς στον Δημητράκη μας ,μας είχαν πει αγόρι κατά 90% και τελικά έπεσαν μέσα.

Μπράβο sotkou ,άντε να δείτε και αύριο το σποράκι ότι είναι καλά να σου φύγει τελείως το άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera Veloudenia k mariannap shmera eutuxws eimai kalutera :) mono liga kafe ugra (elaxista) .

Veloudenia polu xairomai me to kalo oles mas. An kai kserw oti den uparxoun xazes erwthseis 8a kanw mia. Shmera exw rantevou gia uperhxo na akousoume kardoula kai aporw an 8a kanw kolpiko h eswteriko.exei kanei kapoia egkuoula uperhxo gia kardoula mhpws mporei na mou pei ti ginete? ola 8a pane kala gia oles .

tt10ef1c.aspx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα sotkou νομίζω ότι αν είσαι σχετικά λεπτούλα στην εβδομάδα που είσαι μπορεί να μην σου κάνει κολπικό.Εμένα τουλάχιστον στην πρώτη δεν μου έκανε από την 8 και μετά γιατί φαινότανε με κοιλιακό υπέρηχο το μωράκι.Είδες δεν πρέπει να αγχώνεσαι γιατί αγχώνεις και το σποράκι σου.'Ολα θα πάνε καλά , θα τελειώσουν και τα καφέ τελείως και θα είσαι μια χαρούλα.Απλά να σου δώσω μια συμβουλή ,να συνεχίσεις να προσέχεις πάρα πολύ ,όπως όταν είχες αιματάκι , και ας έχει περάσει γιατί ξεχνιώμαστε ,αφηνόμαστε, κάνουμε δουλειές και την ξαναπατάμε.Εγώ 3 φορές την πάτησα έτσι μέχρι να το πάρω απόφαση και να ηρεμήσω ,ότι μπορεί να μην νιώθω άρρωστη αλλά θα πρέπει να συμπεριφέρομαι συνέχεια σαν να είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw polu marianna mou eutuxws exw xalarwsei arketa shmera oso gia to leptoula den eimai opote mallon kolpikos 8a einai o uperhxos.ola 8a pane kala!!oso gia thn kourash exw na paw gia douleia apo tetarth alla otan 8a ksekinhsw pali 8a eimai pio xalarh sto programma mou :):D 7 exw rantevou euxomai k pisteuw ta nea mou na einai 8etika filakia :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia!pos iste?

mariana se efxaristo poli gia tin perigrafi tis afxenikis :)

sotkou me to kalo na akousete kardoula !emis akousame kardoula otan imoun 7 ebdomadon kai mou ipe o giatros xaritologontas , ine o telefteos kolpikos iperixos tora xana tha asxolithoume me tin ''perioxi'' stin genna :) ! tin deftera exo rantebou gia iperixo kai apo oti katalaba tha ine kiliakos ! fantazome oti afou ise se pio proxorimeni fasi egkimosinis apo oti imoun ego otan akousame kardoula mpori k o iperixos aftos na ine kiliakos ! perimenoume na mas enimerosis!!!

koritsia???posa kila thelete na parete stin egkimosini ? emena o giatros mou ipe 9-12 , kai tha prospathiso para poli gia ta 9 , giati den thelo na palebo kai na min kataferno argotera na ta xaso ! elpizo omos na ine efikto !!!

xthes zigistika k an i zigaria pigene kala ebala 1 kg . 51 kg xekinisa kai edixne 52kg !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sira mou na kano mia xazi erotisi:) o giatros den mas apagorefse tis epafes , ipe oti mporoume na erxomaste pio konta 1-2 fores tin ebdomada alla siga siga ! k i aporia mou ine i e3is:) mpori o antras na telioni mesa ston kolpo tis ginekas se fasi egkimosinis i iparxi kapio problima k kalo tha itan na apofebgete??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia emena mexri na kanw shmera ton upehxo mou exei apagoreusei alla 8a rwthsw shmera k 8a sou pw.oso gia ta kila ase egw mporw na parw mexri 11 to polu gt uparxei periptwsh na kanw diavhth egkumosunhs opote exw kopsei gluka kafe k to aspro pswmi k oso mporw prosexw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia εμένα μου απαγόρεψεο γιατρός το σεχ για το πρώτο τρίμηνο ίσως και λόγω του ιστορικού των αποκαλλήσεων που είχα στον Δημητράκη,μετά μου είπε ήρεμα πράγματα και όχι εκσπερμάτωση στον κόλπο γιατί προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα.

Άσε και εγώ έχω πάρει ήδη ένα κιλό.Στον Δημήτρη πήρα μέχρι την 35+5 ,9 κιλά.Τώρα με βλέπω για περισσότερα μέχρι εκείνη την εβδομάδα γιατί πεινάω και τρώω συνέχεια.... :lol::lol::lol:

sotkou πως τα πήγατε με τον υπέροχο,ακούσατε τον ωραίο ήχο της καρδούλα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marriana se efxaristo gia tin enimerosi peri epafon:) afou den mas apagorefse tis epafes , giati den mas ipe arage gia tin ekpsermatosi mesa ston kolpo???? les na nomize oti to 3erame ??? ine k filos tou mpampa mou o giatros , ton 3ero k apo mikri , k oso na ne ntrepome na ton rotiso:) !

sotkou pos pige i e3etasi???akousate kardoula???

koritsia tis teleftes meres exo mia apesia gefsi ston stoma , tis perisoteres fores pikri , diabasa oti ine fisiologiko simptoma egkimosinis , anarotieme omos mexri pote tha kratisi???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsia mou ola kala den htan to aima apo apokollhsh telika eidame k thn kardoula (den thn akousame) xtypage san trellh :) .h giatros vasika mou eipe oti to aima den einai apo provlhma isws einai gt mphka sto deutero mhna eixa ligo aimataki mesa to evlepe alla den einai anhsuxitiko.mou edwse k eksetaseis + th diafaneia pou 8a thn kanw se 3 evdomades.

oso gia to 8ema tou sex gia ena mhna kommeno akoma k opws anefere kai h marianna oxi teleiwma mesa gt prokalei suspaseis sth mhtra auto pros to telos ths ekgumoshnhs voh8aei mono ;) .

o uperhxos htan dustuxws eswterikos kai htan teleutaia fora thn epomenh ekswterika :) eimai 8 evdomadwn kai 3 hmerwn telika etsi edeikse :D

Veloudenia mou h geush kapou diavasa oti arxizei kai exei epiptwseis apo thn egkumosunh apo thn 8h me 9h evdomada . as poume enw egw masousa sunexeia tsixla me to pou th valw sto stoma mou twra mou erxetai na vgalw ta entera mou :):P xaxaxaxa

xazh erwthsh me th vafh ti kanete??egw exw provlhma gt ta exw santre anoixto k twra exw mia riza maurh !!! me vlepw gia antaugies alliws den thn paleuw

tt1158a9.aspx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...