Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

Βανεσσακι καλη μου, τα δωρεαν μεταφορικα ισχυουν μονο εντος ελλαδας!για κυπρο στοιχιζει πολλα ...

Απλα ρωτησα γιατι το σπιτι μου ειναι στα πατησια και επειδη στο περιστερι ξερω μονο τους κενρτικους δρομους, τουλαχιστον να μην ψαχνουμε.. Θα οδηγει κι ο αντρας μου βλεπεις.. Η γεφυρα ροσινιο ομως νομιζω πως ειναι τερμα στον κολωνο, σεπολια αν δεν κανω λαθος.. Μενει μια θεια μου πιο κατω..

Λενακι, εσυ ρωτησες για φεισμπουκ?

Αχ βρε κοριτσακια μου, μου λειπει η ελλαδιτσα μας!!!σνιφ σνιφ.. Πρωτη φορα που εχω τοσο καιρο να ερθω ..λογω της εγκυμοσυνης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ για τα ωραία σχόλια σας περί του ονόματος μου γλυκές μου φιλενάδες...:).....

Χριστίνα θα μας τρελάνεις με τον κούκλο γιο σου....!!!!!.... :P:P:P:P ....είναι κουκλίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...:)

Βανεσσάκι μου πολύ ωραία τα πραγματάκια της μπουμπούς σας...άντε με το καλό να τα χαρεί..:)

Αγγελική μου τί κάνει το αγοράκι σου?..μην στενοχωριεσαι..θα ερθεις στα πάτρια μαζί με το παιδάκι σου/...;)

Μαρί μου μια χαρούλα με το παρτάκι της Κατερίνας σου..:)...τέλειααααααααααααααααα....:)

Λενάκι μου θα ρθει και το μιρκό σου και θα γεμίσει την κούνια..:)

πολλά φιλάκια σε όλες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι, ναι, δασκαλα ειμαι!

καλα να περασετε αποψε στο σπανουδακη!!!

αγγελικουλα εγω ρωτησα αν εχετε φεις ;)

αλλα δε βλεπω πολυ προθυμια :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Πήγα στη μάνα μου να φάω και εκνευρίστηκα. Είχε κάνει κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο και, ενώ είχε τυλίξει το κοτόπουλο σε λαδόχαρτο, μετά λέει σκίστηκε και έβαλε αλουμινόχαρτο, και γέμισαν οι πατάτες με μικροσκοπικά κομματάκια αλουμινόχαρτο. Ήθελες μικροσκόπιο για να τα δεις κι έτρωγα με τον φόβο.

Τέλος πάντων...

Βανεσσάκι, πολύ ωραία τα πραγματάκια σας! Φωτιστικά θέλω κι εγώ, γιατί έχουμε τις λάμπες και κρέμονται γυμνές. Αλλά προς το παρόν πρέπει να πάρουμε καρότσι και τέτοια πράγματα και μετά τα υπόλοιπα. Σπανουδάκης ε; Δεν τρελαίνομαι να σου πω την αλήθεια...

Αγγελική, κι εμένα μου λείπει η Ελλάδα και κυρίως η Θεσσαλονίκη (η Πάτρα πάλι καθόλου, ένα περίεργο πράγμα...).

Χριστίνα, τι μαγούλαρος είναι αυτός;;; Θα τον φάωωωωω!!!!!!!!!!!!

Λυδία-Μίκι, πώς να καταλάβω αν θα είμαι ευχαριστημένη με το σλινγκ; Μόνο όταν γεμίσει θα μπορώ να ξέρω!!!! Πάντως η κοπέλα φαίνεται πολύ επαγγελματίας.

Λένα, κουράγιο με τα ταξιδια και τις δουλειές...

Νία, Μαρί, Επιστήμη, φιλιά!!! Ελπίζω να μην ξέχασα καμία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη μου,δυστυχως δε ξερω να σου πω περισσοτερα!!!κ εμενα ο συζυγος οδηγουσε και μαλιστα χαλασε το gps και τρομαξαμε να το βρουμε!!!ρωτησαμε γυρω στους 6 ανθρωπους μεχρι να φτασουμε...

λενακι,ευχαριστουμε πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι μου, η αθηνα ειναι τοσο τεραστια που κι εκει να ζει καποιος, υπαρχουν περιοχες που δεν τις ξερει..εγω στην αθηνα δεν οδηγουσα, ξερω βεβαια τους δρομους αλλα κυκλοφορουσα με συγκοινωνια , ταξι η αυτοκινητα φιλων..

Αννα μαρια, γιατι εβαλε λοδοκολλα κι αλουμινοχαρτο η μαμα σου στο κοτοπουλο.. Εγω το ψηνω μονο με πατατουλες λιγο λαδακι και ριγανιτσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα σε βρηκα!!!!

εχω για φωτο ενα πανεμορφο αγορακι!! 8-)8-)8-)8-)

κουκλα εισαι καλε φτουσου!!!

αννα μαρια μπλιαξ!!!

πω πω κ εγω θα φοβομουν να το φαω αν ειχε τοσο μικρα κομματακια αλουμινοχαρτο..

λιγουρευομαι παγωτο! μιαμ!

το απογευμα εχουμε βαφτιση κ βαριεμαι ελλεεινα..

θα ειναι ολοι οι κουτσομπολες-ηδες παλιοι συμφοιτητες του αντρα μου κ δεν εχω καμια ορεξη να δω τις σκατοφατσες τους.. πφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο κουραγιο λενα για το απογευμααα! 8-)

πηγα να ξαπλωσω και δεν με επερνε υπνος, και εκανα ενα μπανακι, γιατι κανει πολυ ζεστη και δεν αντεχωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, κι εγώ έτσι το ψήνω, αλλά η μάνα μου είναι μοναδική στο να δυσκολεύει τη ζωή της και τη ζωή των άλλων...

Λένα, κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου, δεν μου εμφανισε τπτ καλε.. Εισαι σιγουρη οτι βρηκες εμενα (μια ξανθια προφιλ) ?

Λιγουρευεσαι παγωτο?μολις εφαγα ενα cornetto της algida.. Απο μικρη λατρευα αυτο το παγωτο..αλλα ειναι πολυ μικρο ρε γμτ και ειναι γουρουνια να φαω κι αλλο...

Πεθαινω για κατι τετοιες συναντησεις παλιων συμμαθητων, συμφοιτητων κτλ... Ειχαμε παΕι με τον αντρα μου τις προαλλες σε γαμο συμφοιτητη μας (ηταν παλια φιλος του αντρα μου μιας και οι περισσοτεροι κυπριοι φοιτητες κανουν παρεα) κι επαθα πλακα που τους ειδα μετα απο τοσα χρονια..

Καλα εκεινα τα βλεμματα που σε καρφωνουν και μιλανε απο μονα τους δεν παιζονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοιλίτσες μου!!!!!!!!!!!!

Τιτινάκι τι αντράκι είναι αυτό; Είναι απίστευτος, φτου φτου!!!!!!!!!!!!!

Γλυκιά Miki το όνομά σου είναι καταπληκτικό κοριτσάκι μου!!!!

Αγγελικούλα μου σου λείπει η Ελλαδίτσα φιλενάδα ε;Μόλις γεννήσεις σε περιμένουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατερινούλα με το καλό να δείτε το ζουζουνάκι σας!!!!!

Λενάκι καλό κουράγιο με τη βάπτιση!!!!

Μαράκι χαίρομαι που περάσατε όμορφα εχθές!!!!!!!!!!Όσο για τη γυναίκα του κουνιάδου και το νυφικό είναι δυνατόν να τρέχεις εσύ με την κοιλιά και τα άλλα δυο παιδάκια; Μυαλό καθόλου μου φαίνεται………………..

Βανεσσάκι πανέμορφα τα ψώνια σας, με το καλό να τα χαρεί η μπεμπούλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου, κι εσυ δεν πας πισω!κουκλιτσα εισαι..καλε, εισαι πολυ μικρη!τον εκανες μικρη τον ανασταση,ε?!καλα εχετε ιδιο χαμογελο, με καρμπον το βγαλατε?

Μαρακι, κι εδω κανει ζεστη.. Κι εγω ξαπλωσα λιγο στον καναπε..με κληματιστικο εννοειται..

Αννα μαρια, ισως να βαζει λαδοκολλα για να το κρατησει ζουμερο και να μην στεγνωσει το κοτοπουλο αλλα κι ετσι να το κανεις παλι στεγνωνει μολις το ανοιξεις..

Δωρακι μου καλο, τι κανεις?η μπεμπουλα μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε φτασααμε κιολας στο 8???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

πω πω δεν σταματαμε με τιποτα,πολυλογουδες ειμαστε χαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε φουσκιτσες μου??????????πως ειστε?????????για αλλη μια φορα γραψατε πααααρα πολλα κ δεν εχω διαβασει!!!!σας γραφω τωρα κ παω μετα για διαβασμα 10 σελιδων!!!!!χαχα!!!!!!

εμεις ειμαστε πολυ καλα κ ο μικρουλης μου απο χθες το μεσσημερι κανει τα δικα του κ κλωτσαει οπως παντα!!!!!!!!! παντως πηρα μια τρομαρα....!!!!!!!

μαρακι μου γλυκο χρονια πολλα για την μικρουλα σου!!!!!!!να τα εκατοστησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να ειναι παντα γερη , καλοτυχη , κ να την καμαρωνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

θα τα πουμε πιο μετα κουκλιτσες μου , τωρα παω να φτιαξω εναν ελληνικουλη κ να βγω στη βεραντα με τα καμαρια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες .....γυρίσαμε και εμείς φάγαμε ωραιότερα μπιφτεκια και διάφορα αλλα σε ένα μαγαζί στην αμφιθέα ....είχαμε κάτι μήνες να πάμε εκει χιχιχιχιχι

Λενακι εγω δεν μίλησα για το fb γιατί είμαστε φίλες χιχιχι οποία άλλη έχει ας το πει αν θέλει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγω..μολις καταφερα να μπω λιγο...χαλια ο μικρος..Λενα μου θυμαμαι που λεγες οτι και εσενα ηταν αρρωστος...τον ποναει το κεφαλι του κανουμε κομπρεσες και ντουζ συνεχεια δεν του αρεσει να πινει συροπι και το κανει εμετο και ευτυχως εχω και υποθετα και βαζουμε..αλλα κατω απο 38 δεν παει ο πυρετος..μολις φαει κατι...κανει και εμετος και ποναει η κοιλια του..αφηστε τρεχω τοσο που καποια στιγμη ξεχασα οτι ειμαι εγκυος...αφου να φανταστητε εχτες το βραδυ ειχα δυνατους πονους και αισθανομουνα οτι το κεφαλι της πιεζει το πιπι...ποναγε πολυυυ και εκει που θα επαιρνα τηλ τη γιατρο να με δει...αρχιζει να κλαιει στον υπνο του ο Χριστοφορος και ανακαλυψαμε οτι εχει πυρετο 39μισο...σοκ επαθα,...ε μετα απο αυτο χωρις πλακα ουτε ενα πετρωμα δεν εκανα...το σλινγκ περιμενω και εγω...θα εχει σταμπα επανω και περιμενουμε αυτον που το φτιαχνει..ανυπομονω..παντως ειδα φωτο που εβαλε στο φεις και ειναι ωραια ολα...Λενα εγω εχω facebook.....αλλα νομιζω σε εχω κανει add..κοριτσια μιλαμε πολυ κουραση..ολο κοιμαμαι οταν βρισκω χρονο...μα τωρα βρικε...ελεος...φιλια πολλαααα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρε ευακι μου τι τραβάει το αγοράκι σου......αλλα η μιλά κυρία ε κάθετε να γίνει καλα ο αδελφουλης της..........

Που είστε κοριτσαρες σήμερα είμαι εγω και δεν είστε εσείς ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια κου!Τι κανετε?

Καλα περασαμε σημερα!Καναμε τη βολτιτσα μας!Φαγαμε, ηπιαμε το καφεδακι μας!

Βρε κοριτσια μου γινεται σε 2 μερες να πηρα 2 κιλα? :o Δεν με βλεπω καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Νιακι μου ανεβηκα στη ζυγαρια σημερα κ σοκαριστηκα..Κ ποιος ακουει το γιατρό αύριο..!?!

Τι κανει το ζευγαρακι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα σιγα την ομορφια που εχω καλε!! :oops:

επισης εισαι απο τα ελαχιστα ατομα που μου λενε οτι μου μοιαζει ο μικρος!! ολοι λενε οτι ειναι καρμπον ο αντρας μου!!!!! σαγαπω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

τεντυ κ τον δικο μου τον πιανει λοξυγγας αλλα σπανια.. τον ανασταση τον επιανε συνεχεια οταν ηταν στην κοιλια μου!!! δεν εχει πολυ πλακα??

ευη ναι σε εχω κ σενα! προσφατα σε ανακαλυψα κατα τυχη!! :D

κ τη νια εχω... κ την αννα μαρια, εχει καποια αλλη??? εκτος αν δε με θελετε για φιλη :lol::lol::lol:

κατερινακι μηπως χαλασε η ζυγαρια σου??? να ανεβαινεις κατα προτιμηση πρωινες ωρες, πριν φας κ συνηθως την ιδια ωρα!

ευη περαστικα κ παλι στον μικρουλη.. φανταζομαι το αγχος σου..

γυρισαμε απο τη βαφτιση, ο μικρος ηταν μια σκετη γλυκα! δεν εκλαψε καθολου στις βουτιες, κ οι γονεις του ελαμπαν κ οι δυο!! αυτοι οι φιλοι που σας λεω ευτυχως δεν ηταν ολοι παροντες!!!!

ισα ισα ενα γεια τους ειπα κ ευτυχως δεν ηρθαν να με πρηζουν οπως αλλες φορες, φτηνα τη γλυτωσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α αγγελικουλα τον ανασταση τον εκανα στα 25 κ τωρα που θα κανω τον δευτερο θα ειμαι σχεδον 28..

σχετικα νωρις, αλλα νομιζω ειναι οπως το βλεπει κανεις κ οπως τυχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Νιακι μου ανεβηκα στη ζυγαρια σημερα κ σοκαριστηκα..Κ ποιος ακουει το γιατρό αύριο..!?!

Τι κανει το ζευγαρακι σου?

Μια χαρουλα είναι πεζουν μάλλον γιατί γίνετε πόλεμος εδω μέσα Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...