Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

καλησπερα εγκυουλες!!!!!! τι κανετε? πως πανε τα κεφια?????

TINKYBEL σ ευχαριστω πολυ. βασικα εγω σκεφτομαι για διαβαλκανικο θεσ/κης.αλλα δεν ξερω..... :?::?:

θα δειξει.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!!!!

TINKYBEL μου λές να έχω κοριτσάκι;;;;;;; :D Υγεία να έχει και ότι και να είναι καλοδεχούμενο!!!! Αλλά και κοτσιδάκια πολύ θα ήθελα να κάνω βρε φίλη!!!!!! Αλλά τετοια κίνηση δεν είχε ποτέ ο γιος μου σαν έμβρυο....

Αυριο είναι η μεγάλη μερα για την αυχενική!!!!!!!!!! Εχω αγωνία και προσευχομαι όλα να είναι καλά!

Εγώ πρώτα ο Θεος γεννάω στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου.....

Ωστόσο εχουμε μαζευτεί κάμποσες! Μηπως να φτιαχναμε μια λιστούλα με τις εγκυούλες και την ΠΗΤ μας και αργότερα να συμπληρώνουμε και το φύλλο;;;;; Εγώ έχω ΠΗΤ 25/03/12.

Ποια καλή κοπέλα θα προσφερθεί να το κανει και να την βαλει στην 1η σελίδα;;; Εγώ είμαι λίγο σκράπας σε αυτά :oops:

Καλή συνέχεια κουκλίτσες και καλά αποτελέσματα στις αυχενικές μας!!!!!!!!!!! %%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα και καλη εβδομάδα,

Καλα αποτελεσματα σε ολες που παμε αυτη τη βδομαδα για αυχενικη, εγω θελω αυτη τη φορα να κρατησω εκπληξη το φυλο του μωρου maryloo moy αφου τα πρωτα μας ειναι αντιθετου φυλου και εχουν την ιδια ηλικια θα σε εχω υποψη να συμπεθεριασουμε !!

Εγω περιμενω 21/03 αν κανετε τη λιστα που προτεινε η maryloo.

Φιλακια και καλο μεσημερι, αν μπω αργοτερα θα τα πουμε παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? maryloo28 μου καλη επιτυχια για αυριο ολα να πανε καλα. εγω την τεταρτη με το καλο.

πηρα την πρωτοβουλια μιας και το ειπες και ξεκινησα την λιστα , οποτε περιμενω και απο τα υπολοιπα κοριτσια τις ΠΗΤ για να τις συμπληρωσω. nm0113 με το καλο να χεις μια καλη εγκυμοσυνη. μια μερα διαφορα εχουμε στην ΠΗΤ .

ελπιζω να την ξεκινησα καλα την λιστα???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TINKYBEL εγω στο ΡΕΑ θα γεννησω με το καλο και ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι ειναι και καινουριο και εχει και καλεσ τιμεσ.Ευχομαι πραγματικα σε ολεσ σας καθε μερα που θα ξημερωνει να φερνει λιγοτερο αγχοσ και περισσοτερη χαρα.Σας το λεει ενασ ανθρωποσ που το δευτερο μου εονομα ειναι αγχοσ :-p .πολλα φιλια σε ολεσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια χαθηκα λιγο !χαριρομαι που βλεπω οτι ολα πανε καλα για ολες μας!εμενα με επιασε μια ψιλογκαντεμια γιατι πηρα ανττιβιωση για αποστημα στο φρονημιτη,επαθα μια ψιλοαποκολησουλα....τωρα ομως ολα καλα δεν εχω πια αιματακι και τελιωσα και την αντιβιωση.με τις αναγουλες ειναι ενα δραμα το θεμα :?:?:?:?:?:? αυτο που μου προκαλει περισσοτερη αηδια ειναι το αλεσμενο φαγητο του γιαννη..το μεσημεριανο δηλαδη!αμα πρεπει να του το δωσω αναγκαστηκα εγω πιο πολυ τη βγαζω στη λεκανη της τουαλετας αγκαλια παρα να ταιζω το καημενο το παιδακι.στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τοσο μεγαλο προβλημα :?:?:?:?

εχει κανει καμια αυχενικη???

εγω εχω τον αλλο μηνα το ποτε αγνωστο ακομα,ραντεβου με γυναικολογο στις 22.

κουπακι δεν θυμαμαι ακριβως πητ θα σου πω με σιγουρια στις 22

κι εγω δεν εχω προβλημα με φυλο γερο ναναι το παιδακι με ολα αυτα που ακουμε.κι εγω βεβαια θα ηθελα να φτιαξω και κανενα κοτσιδακι ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάρες μου!!!!!! :D !Χάθηκα λιγάκι.Ηταν επειδή είχα πολλές αναγούλες αυτές τισ μέρες! :( Λοιπόν εγώ κορίτσια επει΄δη και εγώ είμαι λίγο σκ΄ραπας με αυτά βάλτε και εμένα στην λίστα ΠΗΤ 24/04/12!

Τι κάνετε;;;;;;Όλα καλά;;Ολα τέλεια θα μας πάνε!!!!!!με γερά μωράκια!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty:

cuando άντε ανυπομονείς να δεις το μωράκι να πηγαίνε :-bd ι μέσα στην κοιλίτσα σου πέρα δώθε ε;;;;;αχ!και εγώ αυτήν την στιγμή περιμένω πως και πώς!καλή αυχενική και πάλι να έχεις. :ympeace:

maryloo μου εύχομαι να συνεχίσει να πηγαίνει έτσι και αύριο που θα πας για αυχενικη ώστε να μπορέσουν οι ειδικοί να ξεχωρίσουν το φύλο.Όχι ότι έχουμε πρόβλημα με το φύλο,γερό να είναι καότι να είναι,αλλά έτσι από περιέργεια να το πω;;; \:D/ \:D/

κουπάκι μου δεν ήξερα ότι μένεις θεσσαλονίκη!

[smilie=color.gif] veloudenia μου.σου εύχομαι να πάνε και σε εσένα τέλεια!Να έχεις μια φανταστική εγκυμοσύνη!!με το καλό κορίτσι μου!

mumbasha μου πέρασα τις προάλλες απο το ΡΕΑ και το είδα.Είναι από εκεί ο γιατρός σου και θα πας;διότι ε΄γω στο ψάξιμο είμαι μάλλον διότι δεν με βλέπω να μπορέσω να μαζέψω τα χρήματα για το ΜΗΤΕΡΑ!!!!!αν και δεν έχω συζητήσει ακόμα με τον γιατρό μου τις τιμές.

Πρέπει να πάω και για τις υπόλοιπες εξετάσεις.Ευτυχώς που τις βασικές τις είχα κάνει στο πρώτο οπότε τώρα δεν εχω πολλές.Την άλλη Τετάρτη θα πάω να ακούσω το μωρό μου πάλι.Και λογικά εκεί

θα μου πει για το επόμενο rv για ΑΥΧΕΝΙΚΗ!Aυτά τα νέα.Σας φιλώ και περιμένω νέα σας!!!!! [smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=wave.gif][smilie=wave.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες!!!!!!!! τι κανετε?????

εγω ολα καλα , ανυπομωνω για αυριο......εχουμε αυχενικη :ymparty::ymparty:

δεν μου ειπατε πως σας φαινεται η λιστα?????????? περιμενω και τις υπολοιπες εγκυουλες να μου πειτε για να μεγαλωσει η λιστα οκ????????? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!!!!!!!!!!!

Η αυχενική προς το παρόν είναι καλή!!!!!! Περιμένω τα αποτελέσματα του παπΑ την Δευτερα και θα έχουμε ολοκληρωμένη εικονα. Το μικρούλι μου σήμερα δεν ηταν πολύ ζωηρο...ημουν και νηστικη και ήταν συνέχεια μπρούμυτα και κουνούσε λίγο. Δυσκολευτηκαμε να το ξεκουνήσουμε και να αλλάξει σταση για να κάνουμε την μέτρηση αλλά τα καταφέραμε τελικα. Φυλλο δεν είδαμε αλλά και εγώ νομίζω πως είναι αγόρι.... οπότε πάμε για τον άλλο μήνα που θα δούμε σίγουρα. Είναι μεγαλούλι και αλλάξαμε την ΠΗΤ... περιμένουμε μέχρι 19/03!

Οπότε κουπάκι μου αλλαξε την ημερομηνία μου για 19/03! Η λίστα είναι μια χαρα!!! Μπράβο! :D Καλή επιτυχία αυριο!!!!

Μπεμπακος και Τινκιμπελ μου υπομονή και όλα θα φτιάξουν! Λιγες εβδομάδες ακόμα και μετά ούτε αναγούλες ούτε αποκολλησούλες ...ξουξου μακρυα!

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tinkybel se efxaristo poli gia tis efxes sou makari na pane ola kala :) . Mia teliomini egkimosini se oles mas efxome ! Ego tha xo perisotera nea tin paraskevi opou k tha pao gia ton proto iperixo ton opio perimeno pos k pos , mexri tote filia polla se oles :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα...εμενα μου εχουν δωσει ημερομηνια 6 απριλη 2012..βρισκομαι στο εξωτερικο και θα γεννησω εδω!καλες αυχενικες να χετε.μαριλου ωραια ε;κουπακι με το καλο και καλη συνεχεια στις υπολοιπες..βελουδενια με το καλο να το δειτε!και κουραγιο σε οσες εχουν αναγουλες..εγω ευτυχως τιποτα δεν εχω καταλαβει...ζορικο να περασουν οι μερες μεχρι την αυχενικη..αλλα τελειωνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tinkybell εμενα ο γιατοσ μου ειναι στο ΡΕΑ και στο ΜΗΤΕΡΑ.Οι τιμες στο ΡΕΑ ειναι καλυτερες απο οτι εχω μαθει απο το γιατρο. Για φυσ.τοκ.η νοσηλεια ειναι περιπου στα 1750 ευρω. επισησ σε οτι αφορα βλαστοκυτταρα το οτι η φυλαξη ειναι δωρεαν στα μαιευτηρια πλεον ειναι ψιλομουφα.Οπωσ με ενημερωσε ο γιατροσ νοημα δεν εχουν μονο τα βλαστοκυτταρα αλλα και ο λωροσ. Για ολα αυτα το ΡΕΑ βγαινει πιο οικονομικο δηλαδη ενω το Μητερα παει γυρω στα 1500 το ΡΕΑ παει γυρω στα 900.Για ολεσ τισ υπολοιπεσ ρε κοριτσια μου τι να πω,εγω ισα που εχω νιωσει λιγη ναυτια και ζαλαδα αλλα εχω ψοφησει στουσ πονουσ.Ειδικα τωρα που συνερχομαι απο την αποκολληση και ξεκιηνησα 2 μερεσ τωρα παλι δουλεια,δεν με εχει αφησει σε χλωρο κλαρι.Τι να πω?εσεισ πονατε? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και μελουσες μανουλες.ξαναπριστηκε ο φρονιμητης μου ρε γαμωτο..αν πρεπει να ξαναπαρω αντιβιωση θα ειναι καταστροφικο νομιζω τοσο νωρις...

mumbasha κι εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα πολλους πονους λες και ειμαι αδιαθετη στη πρωτη μερα.δε μπορεις να παρεις αναρωτικη?

maryloo συγχαριτηρια για την αυχενικη σας!!!γιατι λες οτι μαλλον ειναι αγορακι?

tinkybel Κι εγω τα ιδια με τις αναγουλες...αστα να πανε!πρεπει να κανουμε λιγο ακομα υπομονη.εγω παντως για να κανω δουλειες κουζινας και μαγειρεμα βαζω ενα μανταλακι στη μυτη με χει σωσει απο πολλα τρεξιματα στη τουαλετα!

veludenia καλο πρωτο υπερηχο να εχετε!

koupaki περιμενουμε με ανυπομονυσια τα σημερινα σου νεα!

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Θα ήθελα να προστεθώ κι εγώ στην παρέα σας! Μετά από 2 χρόνια προσπαθειών ...είμαι κι εγώ έγκυος! Αυτή τη στιγμή είμαι 8 εβδομάδων και κάτι ημερών. Πριν απο δύο εβδομάδες περίπου ακούσαμε και την καρδούλα του. Αρχές Οκτωβρίου θα κάνω την αυχενική. Απο συμπτώματα, αυτό που με παιδεύει περισσότερο είναι η κούραση και η υπνηλία ( μετά το μεσημέρι δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου), έχω και λίγεσ αναγούλες το απόγευμα επίσης αλλά το καταπολεμάω τρώγοντασ μικρότερες ποσοτητες και πιο συχνά. Αυτό που με έχει λίγο προβληματίσει είναι τα κιλά. Εχω πάρει ήδη 1 κιλό, ενώ νιώθω το σώμα μου πιο "φουσκωμένο" στην κοιλιά αλλα και στους γοφούς ( τα παντελόνια είναι τσίτα και για τζην ούτε που το συζητάω). Είναι φυσιολογικό να έχω πάρει απο τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδια γλυκές μου εγκυούλες!!!!!!!!!!!

Διάβασα τα νέα σας!

maryloo μου ,μπράβο με την αυχενική!!!!τέλεια! :ymparty:

Μαρινα Κ.καλώς ήρθες στην παρέα μας,Σου εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια και να έρθει η ευλογημένη στιγμή που θα το πιάσεις στην αγκαλιά σου :D .Εγώ έκανα 6 ολόκληρα χρόνια να μείνω έγκυος μετά από την 8χρονη κορούλα μου :ymapplause: .Οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα.Πρ'οσεχε μόνο τους πρώτους 3 μήνες,πράγμα που κάνουμε και εμείς δλδ,ώστε να δέσει που λέμε το μωρό μέσα στην μήτρα. [smilie=whip2.gif][smilie=sign17.gif] [smilie=thumbsup.gif]

mpempako μου,κάνε υπομονή με τον φρονιμήτη σου,μα τελοσπάντων ποια σε 'εχει δει και δεν σε αφήνει;; ~x( ;όλα καλά θα πάνε!!!!!προσπάθησε να μην πάρεις άλλα φάρμακα!

:-bd mumbasha [smilie=blob6.gif] ακόμα κανένα νέο από το κόστος της γέννας.Αλλά σιγά σιγά αρχίζω να αποταμιεύω.Τώρα όσον αφορά το θεμα με τους πόνους σου ,τους είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και επαιρνα buskopan plus.Δεν σου εχει δώσει ο γιατρόσ σου κάτι;ΔΕΝ ειναι τίποτα πάντως.Μην ανησυχείς.Αν δεις οτι πονάς πολύ να παίρνεις τον γιατρό σου.Μην δειλιάζεις.!Υπομονή!

veloudenia μου,έναν υπέροχο υπέρηχο να έχεις την Παρασκευή με έναν τέλειο σάκο!

koupaki,μπράβο με την λίστα που δημιούργησες.Είναι τέλειαααα [smilie=love5.gif] [smilie=icon_thumleft.gif] [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumright.gif] !αντε να μεγαλώνει σιγά σιγά!εύχομαι και εγώ μετά απο την αυχενική να μην αλλάξει η ΠΗΤ αλλά και να αλλάξει θα σου το πω.

Αυτά κοριτσάκια μου γλυκά.Να προσέχουμε τα μωρουδάκια μας και θα πάνε όλα τέλεια!! [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] !φιλάκια. [smilie=hello2.gif] [smilie=icon_smurf.gif] [smilie=icon_compress.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μουυυυ!!!!!!!!!!!ειμαι η Αργυρω 28 χρονων εχω μια κορουλα 14 μηνων και τωρα ειμαι εγκυος στο 2ο νινακι μου!!!τεπ ειχα 4 Αυγουστου και πητ μαλλον 10/5...χιχιιχιχιχ δεν θυμαμαι τι ειπε ο ντοκτορ... :roll:

Αλλαξα ιατρο και πηγα σε εναν πολυ συζητησημο και θετικο ανθρωπο...ο αλλος που ειχα με εβλεπε για 5 λεπτα και επαιρνα κανονικα την πενηνταρα...μια φορα με ειχε ξεχασει και στην κλινικη και περιμενα 5 ωρες και την αλλη βδομαδα θα γενννουσα...φανταστειτε... :evil:

Τωρα πηγα στον Μπυρο στην θεσσαλονικη μενω!σκεφτομαι πρωτα ο Θεος να γεννησω Γαληνο -Βιοκλινικη γιατι ακουσα τα καλυτερα!!!τοσο για το θηλασμο οσο και για τιμες και ευγενεια!!!κανουν και αυτο το προγραμμα 2 days αν εχετε ακουστα... ;)

Χαιρομαι που θα μιλαμε και θα μοιραζομαστε τις ανησυχιες μας!!!

Η δικη μου ανησυχια σαυτη την φαση ειναι οτι:ειχα τεπ 4 Αυγουστου,1η χοριακη 9/9 ηταν 1478 και 2η χοριακη 12/9 ηταν 2415...δεν διπλασιαστηκε ακριβως :| [smilie=crybaby2.gif] και στενοχωρηθηκα μηπως συμβαινει κατι...ο ιατρος με ειδε στις 9/9 και μου εδωσε και ουτροζεσταν ενω δεν ειχα αιμορραγια για να βοηθησουμε το νινακι μου ειπε.... :roll: και φιλισιν μου εδωσε επισης...

τις 2 χοριακες το βοδι πηγα και τις εκανα σε διαφορετικο μικροβιολογικο.δεν ξερω αν παιζει ρολο.πειτε μου αν εχετε παρομοια εμπειρια διοτι εχω σκασει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και απο εμένα! Μπορώ να μπω στην παρέα σας;; Δεν διαβασα όλα τα ποστ σας αλλα θα σας προλάβω πιστεύω!!! Έχω ήδη ένα αγριμάκι 14 μηνών, τον λένε Αργύρη, και είμαι έγκυος στην 7η εβδομάδα!! Εμένα Π.Η.Τ μου έδωσε 30/4 και έχουμε πάει την προηγούμενη βδομάδα και ακούσαμε και καρδούλα!! Απο χθες ξεκίνησαν και τα ωραία... Έκανα δυο φορές εμετο.. Ήλπιζα σ´αυτη την εγκυμοσύνη να ήμουν πιο χαλαρά γιατί στον πρώτο μου μέχρι τον 8ο είχα εμετους, ζαλαδες και συσπασεις. Σήμερα προς το παρόν είμαι καλα, απλά έχω λίγη ανακατωσουρα και τρελή νύστα γιατί χθες δεν κοιμιθηκαμε καλα γιατί βγάζει τα πάνω τα δοντάκια του τα μπροστά και όλο το βράδυ σχεδόν εκλαιγε..:( :( Εύχομαι σε όλες μας μια καλή εγκυμοσύνη και χαίρομαι που θα τα λέμε! Βάλτε με και εμένα στην λίστα σας! Φιλάκια!! :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες!!!!! τι κανετε??????

καταρχην να καλωσορισω τις καινουργιες της παρεας!!!! κοριτσια να εχετε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με υγεια.

maryloo μου μπραβο για την αυχενικη και καλα αποτελεσματα την δευτερα. ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι ΟΚ. :D:D:D:D:D

veloudenia μου με το καλο να κανετε τον υπερηχο και να δεις το μωρακι σου. περιμενουμε νεα σου. :)

cuando με το καλο να κανεις την αυχενικη και να ναι ολα καλα. :)

MUNBASHA να προσεχεις κουκλα μου. δεν χτυπας καμια αναρωτικη ???????? :?:

mpempako μου υπομονη ειναι ζορικος ο φρονιμητης. εγω πηγα και τους αφαιρεσα και τους τεσσερις και ησυχασα. πολυ πριν την εγκυμοσυνη ομως.

TINKYBEL χαιρομαι που σ αρεσε. αντε να μεγαλωνει η παρεα!!!!!!!

τα δικα μου νεα ειναι πολυ καλα.καναμε αυχενικη......η μετρηση ειναι πολυ καλη και περιμενω τα αποτελεσματα απο την παπ-Α . εχει μεγαλωσει το φασολακι μας ολες του οι μετρησεις τελειες και η καρδουλα. σβουρες εκανε το μαναρι μου παλι σημερα :ymparty::ymparty: τι να πω βρε κοριτσια ????????

το μονο που θελω ειναι να πανε ολα καλα μεχρι το τελος.....το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε ολες μας. τα λεμε.....ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σας ημέρα,

Είπα να κ εγώ να μπω δειλά-δειλά στην παρέα σας.

Σας παρακολουθώ από την μέρα που άνοιξε το ποστ αυτό, αλλά ήθελα να κάνω πρώτα την αυχενική να πάρω τα πρώτα αποτελέσματα κ μετά να έρθω.

Είμαι αισίως στην 14η εβδομάδα (14w+4d) και την προηγούμενη Τετάρτη έκανα την αυχενική. Όλες οι μετρήσεις ήταν πολύ καλές και τα ποσοστά που πήραμε από τις αιματολογικές επίσης. Ήταν ένα μεγάλο άγχος για εμένα, τώρα πιστεύω πως μπορώ λίγο να ηρεμήσω και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου, εύχομαι μέχρι τέλους!!

Πέρυσι τον Μάρτιο (2010) είχα μία διακοπή την 23η εβδομάδα και μετά τον Οκτώβριο μία παλίνδρομη κύηση. Παλιά ήμουν ενεργό μέλος στο φόρουμ αλλά όλα αυτά με έκαναν να χαθώ για λίγο..Είχα πολύ άγχος..Αν θα ξαναμείνω έγκυος, αν θα πάνε όλα καλά..ευτυχώς Δόξα τον Θεό όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής και έτσι πήρα την απόφαση να έρθω στο παρεάκι σας για να τα λέμε.

Εύχομαι σε όλες μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!

Έχω ΠΗΤ 11/03/2012,koupaki μπορείς να με προσθέσεις στην λίστα σου..

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια, τι κανετε!

Να καλοσωρισω και εγω τις καινουριες εγκυουλες και να τους ευχηθω να απολαυσουν την εγκυμοσυνη τους.

Koupaki πολυ καλη η λιστα σου ειναι γουρλιδικη μερα με τη μερα μεγαλώνει :)

Mpempakos ευχομαι να σταματησει η ταλαιπωρια σου με τον φρονιμητη, εγω περσι τον εβγαλα οταν θηλαζα και ταλαιπωρηθηκα και εγω αρκετα.

Και μενα η αυχενικη πηγε καλα, οι τιμες συμφωνα και με την ηλικια μου δε θα μπορουσαν να ηταν καλυτερες, και μπορω να πω οτι το απολαυσα μιας και την πρωτη φορα στην κορη μου ημουν τοσο αγχωμενη καθολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης που δεν καταλαβα τιποτα.

Μου εβαλε και το ραντεβου για τον πεμπτο μηνα στις 16 νοεμβριου και ελπιζω με τη βοηθεια του Θεου να πανε ολα καλα.

Υπομονη και σε ολες οσες αντιμετωπιζουν εμετους και ναυτιες, που θα πανε θα εξαφανιστουν, εμενα σταματησαν οι εμετοι οχι ομως και οι αναγουλες και αρχισαν και οι πονοκεφαλοι καθε βραδυ

:(

Καλη συνεχεια κοριτσια να προσεχετε τους εαυτους σας και τα μικρακια σας

χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??????

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙς ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΒΛΕΠΩ ......ΠΟΥ ΜΕΝΕΙς ? ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ? ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΙΑΚΕΝΤΡΟ. :):):) ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ :D:D:D:ymparty::ymparty:

ΜΑΡΙΝΑ ΤΑ ΤΙΚΕΡΑΚΙΑ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΜΕΛΟΥΣ. ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ. ΠΗΤ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ????? ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ.

nm0113 ΑΧ ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ !!!!!!! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ . ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ!!!!!!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ....... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!

Koypaki μου σ'ευχαριστώ που μ'έβαλες στην λίστα!!

Μένω δυτικά λίγο έξω απο την Θεσσαλονίκη εσύ που μενεις κέντρο?

Την αυχενική την έκανα στην γιατρό μου(τον υπέρυχο και τις μετρήσεις) γιατί έχει πολύ καλά μηχανήματα,μέχρι και 4d το είδαμε το καλό μου και τις αιματολογικές στον Ασκληπιό στην Μητροπόλεως!

Το επόμενο ραντεβού μου τώρα είναι αρχές Οκτώβρη πρώτα ο Θεός..

nm0113 Μπράβο για τα καλά αποτελέσματα κουκλίτσα μου,κοίτα να ηρεμήσεις κ εσύ τώρα κ όπως είπες να το απολαύσεις.!

Φιλιά σε όλες :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καναμε αυχενικη, η μετρηση ειναι πολυ καλη για την ηλικία μου και περιμενω τα αποτελεσματα απο την παπ-Α και λοιπών την Παρασκευή, αντε να βγουν κ αυτα καλα....να ησυχάσουμε! ΠΗΤ μας έδωσε 16/3 Δεν βόλεψε κ πολύ η σταση λεει ο γιατρος κ με καθε επιφύλαξη ειναι μάλλον ειναι κοριτσάκι! :D:D:D Εμένα με νοιάζει να πάνε ολα καλά ως το τέλος και να εχω σύντομα ένα υγειεί μωράκι στην αγκαλιά μου!

Φιλάκια σε όλες!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...