Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

ποιες μαθαμε τωρα για την εγκυμοσυνη μας????????? :D για να μαζευομαστε!!!!!!!!! :D εγω ειμαι περιπου 6 βδομαδων και κατι και γενναω πρωτα ο θεος φυσικα στα μεσα απριλιου!!!!!! ;)

ελπιζω να πανε οοοοοοοοοοοοοοολαααααααααααα καλαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

grousi sou exome oti kalitero!!! :D me to kalo na paris agalitsa to zouzounaki sou :D ego exo 2 gious o enas ine 10 eton kai o deuteros 3 minon :D kalio arga para pote :lol::lol: etsi den lene???? :lol::lol: eee o enas tha ine fantaros kai o alos tha pigeni sto dimotiko :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά και από εμένα!!!!!!

Ελεγα και εγώ.... μόνη μου θα είμαι;;;; :lol::lol:

Αυριο γίνομαι 10 εβδομάδων και γεννάω με το καλό τελος Μαρτίου!

grousi μου ακόμα θηλάζεις την μικρή σου; Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το ποστ και μονο καλα νεα να γραφετε ανοιξιατικες μανουλες!!!!ελπιζω συντομα να μεγαλωσει η φουσκολιστα σας!!!ααααααχ1!!!κι εγω, περυσι τετοιο καιρο προσευχομουν να ερθει το παιδακι μου, και τσουπ, φετος εχω την αθηνουλα μου!!!

με το καλο τα μωρακια σας, κοριτσακια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,κοριτσακια!!!!τι ομορφες ευχες!!!!!!!!!!!ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!!!!!! ;)

alex/poli,οπως τα λες ειναι!!!!!!κι εγω με την αδερφη μου εχουμε 9 χρονια διαφορα και μια χαρα αγαπημενες ειμαστε!!!!!!!! ;)

maryloo28,με το καλο να φουσκωσουν οι κοιλιτσες μας!!!!!!!!!!!!!!!!το δευτερο ειναι κι εσενα?????ακομα θηλαζω ναι.ο γιατρος μου ομως ειναι αντιθετος με το θηλασμο στην εγκυμοσυνη..... :?

demie_14,ευχαριστουμε πολυ-πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να εισαι καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

afrodite,ευχαριστουμε κοριτσακι!!!!!!!!!!!να σου ζησει η ζουζουνα σου!!!!!

εγω δυστυχως εχω πυρετο και ειμαι ψιλοχαλια..... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιες μαθαμε τωρα για την εγκυμοσυνη μας????????? :D για να μαζευομαστε!!!!!!!!! :D εγω ειμαι περιπου 6 βδομαδων και κατι και γενναω πρωτα ο θεος φυσικα στα μεσα απριλιου!!!!!! ;)

ελπιζω να πανε οοοοοοοοοοοοοοολαααααααααααα καλαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!! ;)[/Γεια και απο εμένα !και εγώ γύρω στις 22 Απριλίου γεννάω με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!και ανυπομονώ και εγώ να φουσκώσει η κοιλίτσα μου ώστε να το συνηδητοποιήσω!Γιτί ακόμα πέρα απο τις αναγούλες που μου την θυμίζουν με πιάνει μια φοβία οτι κάτι δεν θα πάει καλά.Ελα μωρέ λέω στον εαυτό μου είναι επειδη περιμένουμε το ραντεβού που θα ακούσουμε την καρδούλα του.!!!!!Καλή ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ εγκυμοσύνη σε οοοοοοοολεεεεεεεεεεεες μααααααααςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TINKYBEL,με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!εμενα η κοιλια μου εχει φουσκωσει ηδη.... :shock: σημερα με ειδε μια θεια μου και μου λεει καλε,εγκυος εισαι????????? :D αλλα μαλλον ειναι υγρα και τετοια γιατι το μωρακι ειναι ακομα πολυ-πολυ μικρο.στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αρχισε να φαινεται κοιλιτσα μετα το τεταρτο μηνα.... ;) ποτε εχεις ρναντεβου για καρδουλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TINKYBEL,με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!εμενα η κοιλια μου εχει φουσκωσει ηδη.... :shock: σημερα με ειδε μια θεια μου και μου λεει καλε,εγκυος εισαι????????? :D αλλα μαλλον ειναι υγρα και τετοια γιατι το μωρακι ειναι ακομα πολυ-πολυ μικρο.στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αρχισε να φαινεται κοιλιτσα μετα το τεταρτο μηνα.... ;) ποτε εχεις ρναντεβου για καρδουλα????[/quoΑσε και εμέα το ίδιο αλλά πρηξιματάκια είναι.Στον γιατρό για την καρδούλα του θα πάω στις 7/09.ημέρα Τετάρτη μαζί με β-χοριακή πάλι έτσι μου είπε για να ξεκινήσουμε τέλεια!είναι πολύ ψοίρας ο γιατρόσ μου.Καλά πιο πολύ θέλω να φουσκώνω για να το πιστέψω γιατι ακόμα νομίζω ότι ζω ένα όνειροοοοοοοοοοο!!!!!!! :P:P ναι ναι θα γίνουμε οι ανοιξιάτικες μανούλες!σας αγαπώ όλες σας!δεν ξέρω αλλά με εχει πιάσει μια αγάπη για όοοοοοοοοολο τον κόσμο.τώρα πιο πολύ δηλαδή.καλό βράδυ κοριτσάκια.Εχουμε να τα λ΄με ουουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ εχουμε να λεμε πααααααρα πολλά.φιλάκια πολλά σε εσας και προσοχή τις κοιλίτσες μας!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια????πως ειστε σημερα????εγω ακομα με πυρετο και συναχι....χαλια ειμαι...αντι να κανω μπανακια στη θαλασσα κανω μπανακια στον ιδρωτα..... :P οι κοιλιτσες τι κανουν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλή εβδομάδα!!!!!!!!!

Ετχαριστούμε για τις ευχές κορίτσια!!!!

Γρούσι μου περαστικά σου βρε κορίτσι.... μανίκι είναι η αρρωστεια μέσα στο καλοκαιρι.... συντομη αναρρωση ευχομαΙ!!! Για τον θηλασμό στην εγκυμοσύνη, συνηθως δεν συμφωνούν για να μην υπάρξουν συσπάσεις στην μήτρα και κυνδινευσει το εμβρυάκι.... αλλα αν όλα πηγαίνουν καλά δεν υπάρχει λόγος να μην συνεχήσεις!!!! Αλλήθεια στην μικρή σου, το έχεις πει; Πως αντιδρά;;;;

Εμένα ηταν ο 1ος που το έμαθε! Ερχεται μου χαϊδευει και φιλάει την κοιλιά μου, λέει πως έχουμε ένα μικρό μωράκι εκεί και το αγαπάμε πολύ! Όταν γεννηθεί με το καλό το μικρούλι μου θα δείξει την ...διαγωγή του ο Χριστόφορος! :lol::lol::lol:

Τινκυμπελ με το καλό και εσύ κοπέλα μου!!!!!!!! Ευχομαι μια καρδούλα να χτυπά τρελά!!!! :D Και εγώ στις 7/9 έχω τον επόμενο υπέρηχο αλλά εγώ θα είμαι 11,5 εβδομάδων και θα δω ενα ολοκληρωμένο μωρακι!!!!! Ανυπομονώ!!!!!!!!!!!!!!

Από συμπτωματα πως τα πάτε; Εγώ κάνω ακριβώς την ιδια εγκυμοσύνη με την 1η μου.... μόνο υπνηλία & κόπωση έχω αλλά τίποτα άλλο. Η κοιλίτσα φαινεται από τώρα! Ειμαι βεβαια και στρουμπουλή αλλά ξεχωρίζει! Στον Χριστόφορο φάνηκε στον 4ο μήνα και εμένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα και πάλι!θα πω για τα συμπτώματα.ΕΧΩ συνέχεια αναγούλες,ανακατωσούρες και ψιλοκαούρες να τοπω???ψιλοζαλάδες,και το βράδυ σηκ'ωνομαι και πηγαίνω για τσισάκια.Απλά έχουν αυξηθεί πιο πολύ απο οτι πήγαινα.Ειναι λέει επειδή η μήτρα διογκώνεται.Εχω και αηδία σε καποια φαγητά την ωρα που πάω να τα φάω.Συνέχεια έχω κόπωση,εξάντληση και παίρνω όλη μέρα υπνάκους μικρούς! ;););) με αποτέλεσμα όμως την νύχτα να μην είμαι και τόσο κουρασμένη.Αξίζουν όμως όλα αυτ'α!!!!!γιατί απλά απολαμβάνουμε τους υπέροχους αυτούς μήνες που έχουμε μέσα μας το μωρό μας που θα μας αλλάξει για ακόμα μια φορά την ζωη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα. εγω διανυω την εντεκατη βδομαδα και γενναω με το καλο εως 22 μαρτιου. καληηηηηηη εγκυμοσυνη να χουμε ολες κοριτσια μου. να τα λεμε και να φουσκωνουμε παρεουλα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις φρεσκοκοιλίτσες!!!!και σε εσένα γυριστρούλα καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το δευτερο μωράκι σου!Εγώ όπως τελευταία ξύπνησα και σήμερα λιγάκι πιο νωρίς.Σήμερα όμως έχω τρομερή αναγούλα και ανακατωσούρα μαζί με καούρα στο στομάχι μου τόσο που δεν μπόρεσα να βρίσκομαι αλλο στο κρεβάτι μου.Φυσικά για μένα μου είναι π'ααααααααααααααρα πολύ δύσκολο να κάνω εμετό ώστε να ξαλαφρώσω.Θυμάμαι τον εαυτό μου 2 φορές στην ζωή μου να το κάνει αυτό. :roll::o:o ναι ναι ,χιχι.έτσι είναι.Αύριο πρωί πηγαίνω για μια επανεξέταση β-χοριακής ώστε να έιμαι οκ για το επίσημο ραντεβού στον γιατρό μου.(που θα ακούσω την καρδούλα)το εύχομαι δλδ να μην υπάρχει απόκλιση στις μέρες και δεν είναι ακόμα έτοιμο το μωρό για αυτό.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!! :):):):):):):):););););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελιές μου!!!!!!!!!!

Γυριστρούλα και κουπάκι καλωσήρθατε και με το καλό τα νινάκια σας!!!! Μαζί γεννάμε ε; Και εγώ μέχρι 25/03 περιμένω!!!!

Τίνκιμπελ μου, συνήθως γύρω στην 12-15 εβδομάδα φευγουν οι αναγούλες και τα "ασχημα" συμπτώματα.... βέβαια χαλάλι για τα μωράκια μας!!!! Τσισάκια εννοείται πως όσο περνάει ο καιρός θα θέλεις να πηγαίνεις ακόμα πιο συχνά... δεν θα έχει πολύ χώρο πια η κύστη σου γιατί όπως είπες και εσύ μεγαλωνει η μήτρα και πιέζει κάποια όργανά μας.

Είσαι τυχερή που παίρνεις μικρούς υπνάκους την ημέρα! Εμένα δεν με αφήνει ο σκατούλης μου.... θέλει συνέχεια να παιζουμε...βαριεται και αυτό μοναχό του μωρέ....!

Καρδούλα και τώρα θα μπορούσες να ακούσεις! Από την 6η εβδομάδα ακούγεται! Στον Χριστόφορο την ακουσα 6η εβδ + 1ημ και τωρα στο σποράκι μου στην 6η εβδ + 3 ημ. Αντε με το καλό κουκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo με το καλο και καλη εγκυμοσυνη!!!!!! θα χουμε πολλα να λεμε ολες μας τους επομενους μηνες!!!!!

grousi πως εισαι? ελπιζω να εισαι καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ είμαι 4 εβδομάδων και την Πέμπτη μου είπε ο γιατρός να πάω για το πρώτο υπερηχογράφημα. Αν και ήταν απρογραμμάτιστη εγκυμοσύνη έχω πολύ άγχος και θέλω να πάνε όλα καλά.. Χθές μου είπε η μαία που πήρε τα αποτελέσματα της χοριακής ότι είναι όλα είναι μια χαρά αλλά εγώ έχω αναπτύξει όλες τις φοβίες μαζεμένες ρε γμτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουπακι,γυριστρουλα,μπεμπακο και babycalling,καλως ηρθατε!!!!!!!!!!!!!χαιρομαι που μεγαλωνει το παρεακι μας!!!!!!!!!!! ;)

μαριλου,τα παιδακια μας εχουν ενα μηνα ακριβως διαφορα απ οτι βλεπω στο τικερακι σου!!!!!29 ιανουαριου γεννησες??????

τινκερμπελ,απο συμπτωματα εγω ακομα δεν εχω και πολλα.λιγες αναγουλες μονο,αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.... ;) για να δουμε πως θα μας παει αυτη η εγκυμοσυνη!!!!! ;)

εγω ειμαι με βηχα ακομα.ετσι οπως βηχω σαν το γαιδουρι φοβαμαι μην επιρρεαζεται και το σπορακι...ελπιζω οχι!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!!!

Εδω μου φαινεται ανήκω και γω!

Ειμαι στις Οκτωβριανες στου '09 αλλα πριν απο λίγες μερες εμαθα οτι εκτος απο φθινοπωρινη θα γίνω και ανοιξιάτικη μαμά του '12! :D

Προς το παρον εχω υπνηλια εντονη που δεν ειχα στον μικρο μου και καποια πονακια αραια και που στη κοιλιτσα σα περιοδου.

Στη προηγουμενη ναυτιες ειχα στη 7η εβδομαδα. Ξεκινησαν δειλα δειλα τα απογευματα και απο την 8η καθε πρωι μου εδωσαν και καταλαβα! χαχα

Τη παρασκευη εχω το πρωτο ραντεβου με τον γιατρο! Αγωνια τρελη! Σα πρωταρα! χαχα

Γκρουσι με το καλο καλο να ερθει το νινακι! Βηχα ειχα στη προηγουμενη εγκυμοσυνη στον 3ο. ΜΙλαμε με ειχε διαλυσει! Και φυσικα καθολου φαρμακα γιατι δεν εκανε. Αλλα ολα καλα! Μην ανυσηχεις!

Χαιρομαι πολυ που σας βρηκα! Θα τα λεμε τωρα!

Καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Λέτε τελικά ο βήχας να είναι σ'υμπτωμα??? :lol: Και εγώ βήχω σαν την τρελή! Το δικό μου ραντεβού είναι αύριο και έχω πεθάνει από την αγωνία! Λίγο που είναι και το πρώτο, λίγο που είμαι φοβιτσιάρα...καταλαβαίνετε! Και εγώ από συμπτώματα έχω αυτά της περιόδου, διαφανή υγρά και πολύ υπνηλία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX!Kαλημέρα σε όοοοοοοοολες τις φρεσκοκοιλίτσες που θα αρχιζουμε όλες μαζί να φουσκώνουμε!!!!Αν και το αρχίζουμε είναι πίσω πια αφού σιγά σιγά φουσκώνουμε.Κορίτσια τα παντελόνια μου τα ξεχνάω πια.Δεν μου κάνει κανένα!και απο σουτιέν το ίδιο.Θα πρέπει σιγά σιγά δειλά δειλά,να βάλω εγκυμοσύνης !!!!! \:D/ groosi μου καλή ανάρρωση σου εύχομαι και να μην βήχεις πολύ ελεύθερα,να μην σφίγγεσαι πάρα πολύ μωρε.Ξέρω είναι δύσκολο αλλά θα περάσει!Δεν ξέρω κορίτσια αλλά καθώς διάβαζα όλων εδώ στις ανοιξιάτικες μανούλες τις ανακοινώσεις μας,συγκινηθήκα παάααααααααααααρα πολύ!Καλή εγκυμοσύνη και σε εσένα γυριστρούλα μου!κουπάκι,συγχαρητήρια και σε εσένα,με το καλό το μωράκι σου.Αλήθεια σου είπε ο γιατρός σου τι είναι όχι με σιγουριά?απο οτι γνωρίζω απο τουε χτύπους της καρδιάς καταλαβαίνουν ,βέβαια όχι με 100% σιγουριά,αλλά εντάξει στο 80% μωρέ.mariloo μου να έχεις μια ευλογημένη εγκυμοσύνη!ΚΟρίτσια με το φαγητό πως πάτε?εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 27 κιλά παρακαλώ :roll::roll::lol: και τώρα ψιλοφοβάμαι να τρώω όποτε θέλω.Βέβαια αν τρως υγιεινά δεν νομίζω να παίρνεις κιλά τόσο ευκολα!Αντε babycalling σου εύχομαι να έχεις να ένα σπορίδιο στην κοιλίτσα σου και εσύ.maraki ναι εδώ ανήκεις κοριτσάκι μου γλυκό.ΕΔΏ ΘΑ ΤΑ ΛΈΜΕ ΌΛΕς ΜΑς ΕΏς ΌΤΟΥ ΠΛΗΣΊΑΣΕΙ Η ΏΡΑ ΤΟΚΕΤΟΎ,Ε ΜΕΤΆ ΘΑ ΑΛΛΆΞΟΥΜΕ ΣΤΉΛΗ.ΧΕΧΕΈμένα ακόμα μου φένεται απίστευτο πραγματικά.Τουλάχιστον μέχρι να πάω να το ακούσω ώστε να το συνηδητοποιήσω εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γκαστρούλες!!!!!!!!!!! :D

Πως είστε σήμερα;;;;;;; Εγώ μια από τα ίδια! Ευτυχώς δηλαδή γιατί με το ζουζούνι που έχω, αν ήταν ασχημη η εγκυμοσύνη μου δεν ξέρω τί θα έκανα! Αφού πολλές φορές ξεχνάω οτι είμαι έγκυος αλλά το θυμάμαι κατευθείαν οταν με πλησιάζει ο αντάρτης μου! :lol:

Μαράκι καλωσήρθες και εσύ στην παρέα μας, και καλή εγκυμοσύνη να έχεις με ένα υγιές μωράκι! Με την Σωσωκα μου είστε μαζί στις Οκτωβριανές μανούλες ε; Ειχα πληροφορηθεί την εγκυμοσύνη σου πριν μας έρθεις εδω, οπότε περίμενα την εμφάνισή σου! :lol: Μεταξύ μας είναι λίγο ρουφιάνα! :lol::lol::lol:

Γρούσι μου πως είσαι σήμερα; Αχ μωρε.... ευχομαι γρήγορα περαστικούλια! Και ναι! Τα 1α πιτσιρίκια μας έχουν ακριβώς ένα μηνα διαφορά όπως και αυτά που έρχονται περίπου 1 μήνα θα έχουν! :D

Καλε Τινκιμπελ μου, μην κάθεσαι να σκάς για τα κιλά (εκτός και αν υπάρχει θέμα)..... τρώγε ότι θέλεις αλλά με μέτρο... μην στερηθείς αυτά που σου αρεσουν! Εχεις και άλλο παιδάκι;;;; Βάλε ένα τικερακι και για εκείνο μωρε....στο πηγάδι κατούρησε; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...