Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

Νια κι εγω πινω σιροπι malox για τις καουρες και κοιμαμαι σαν αρνακι, ρωτα τον γιατρο θα ξερει τι να σου δωσει,μην υποφερεις ουτε εσυ ουτε τα μωρακια σου!!!

Αγγελικη μου επιτρεπεται ελαιολαδο αλλα λεει βραστα ή ψητα που μαλλον καταλαβαινω οτι τσιγαρισμα δεν επιτρεπεται.Αυτο στο αντικολητικο καλη η ιδεα σου χωρις λαδακι τουλαχιστον να παρει μια γευση !

Μιριαμ δεν μου αρεσει και πολυ το βραστο μοσχαρι, δηλαδη σουπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασακι αν το αλειψεις με ελαιολαδο και το τσιγαρΙσεις ελαφρως παλι δεν κανει? εγω το βοδινο πρωτα το βραζω παντα και μετα το μαγειρευω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΝΤΟ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΓΙΑΤΡΟ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΜΠΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!

αντε να γεννησουν ευκολα κ γρηγορα τα γερα μωρακια τους τα κοριτσια μας!!!!

με το καλο ευχομαι τιτινακι κ ευη!! ολα να πανε τελεια!!!!!

αγγελικουλα το θερμο το χρειαζεσαι σε περιπτωση που δε θηλασεις κ δινεις ξενο γαλα. βαζεις το βρασμενο νερο εκει κ διατηρειται καποιες ωρες, για να μη βραζεις την ωρα που κλαιει το μωρο, γλυτωνεις πολυτιμο χρονο. επισης οσον αφορα στις βαλιτσες καλο ειναι να ρωτησεις εκει που θα γεννησεις τι θα χρειαστεις γιατι σε ορισμενες κλινικες παρεχουν τα παντα για το μωρο.

επισης καλο θα ειναι να φορας νυχτικο η πιτζαμα με κουμπακια μπροστα για να μπορεις να θηλαζεις πιο ανετα. μην παρεις πολλα ρουχα μαζι, συνηθως εχει πολυ ζεστη

επισης αυτες οι συσκευες για τον καθαρισμο της μυτης του μωρου μπορει να προκαλεσουν ωτιτιδα,θα βαζετε αφθονο φυσιολογικο ορο μονο του!

κ εγω οταν βλεπω κατι τετοιες μαμαδες κατι με πιανει... αχ.. τα παιδια θελουν πολυ υπομονη..

ποσες φορες εχω σκισει τα χειλια μου απο το δαγκωμα για να μη φωναξω το μικρο..

κ 3-4 φορες που του χτυπησα το χερι ειχα τρελες τυψεις. κ το σκατο το θυμοταν, μια φορα που του ειπε ο αντρας μου να κατσει φρονιμα για να μην τον μαλωσει αυτος χτυπουσε το χερακι του κ ελεγε ντα. δε μπορειτε να φανταστειτε ποσο πολυ στεναχωρεθηκα..

νια εγω ευτυχως ακομα δεν εχω καουρες. αλλα οπως λενε κ τα κοριτσια μπορεις να πιεις διαφορα σιροπακια κ να ανακουφιζεσαι, μην ταλαιπωρεισαι!

βανεσακι κ αναστασακο μη στεναχωριεστε κοριτσια για το ζαχαρο.. δε θελει υπερβολες κ τρελες στερησεις. να τρωτε πολλα φρουτα οσπρια κ λαχανικα, να αποφευγετε αμυλο υδατανθρακες κ γλυκα κ ολα θα πανε τελεια!!

κ εγω θα κανω την καμπυλη τελη του μηνα κ με εχει πιασει τρελο αγχος με το ζαχαρο

αννα μαρια εισαι σκεετη απολαυση! μαρεσει πολυ να σε διαβαζω!! εσενα κ την αγγελικουλα!

καλο ραδυ κοριτσαρες!φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAS EYXARISTOUME KORITSAKI MOU!!!!!!!!EYXOMAI NA PANE OLA TELEIA GIA OLES MAS!!!!KAI NA KRATISOUME GERA MWRAKIA!!!!!!!!!!NIA MOU KAI EGW EXW TRELATHEI STIS KAOURES AYTES TIS MERES...APO TO PRWI KIOLAS...XWRIS KAN NA EXW FAEI TIPOTA...MONO APO TON KAFE.........XALIAAAAAAAAAAAAA.............KALE PHGES KINETTA GIA MPANAKI???????EKEI EINAI TO EKSOXIKO MOU!!!!!!!!!!!!EMEIS GYRISAME SHMERA APO AGIOUS THEODOROUS POU EINAI ENA TETARTO APO KINETA KAI EXEI EKSOXIKO O ANTRAS MOU EKEI!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια ........σας ευχαριστω για συμβουλες ......απαπαπαπα πάλι δεν μπόρεσε να κοιμηθώ καλα και μου λέει ο άντρας μου να πιω κάτι και εγω φοβόμουν χαχαχχαχ θα πάρω και τον γιατρο σήμερα..."έλα ρε ιχριστινακι εκει εισουν τόσες μέρες ήρθαμε 2 φορές μάλιστα χαχαχχα..""

Φιλακια σε ολες καλο πρωινό......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια ομορφα..

Τι κανουν οι κοιλιτσες?

Εμενα ειναι καπως ησυχο αυτες τις μερες... Εχω και κατι πονακια κατω χαμηλα, σαν κραμπες, σαν πονοι περιοδου, σαν μουδιασμα..τα εχω εδω και λιγες μερες αλλα δεν κρατανε πολυ ωρα.. Την παρασκευη εχω προγραματισμενο ραντεβου με τον γιατρο.. Λετε να παρω τηλ η ειναι φυσιολογικο? δεν νομιζω να ειναι απο κουραση γιατι με πιανουν σε ασχετες στιγμες της μερας..

Ειναι προβλημα να μην εχεις την αισθηση του μετρου στον πονο και την κουραση..

Κοριτσια σας πιανουν κι εσας τετοιοι πονοι?

Νια μου, αν δεν θες να παρεις σιροπακι, προσπαθησε να τρως πιο μικρα και συχνα γευματα και οχι βαρια και πικαντικα φαγητα..

Χριστινακι, τι λες?θα γεννησεις σημερα η οχι?

Λενακι, κι εγω αγχωνομουν για το σακχαρο γιατι εκεινες τις μερες με ειχε πιασει τρελη επιθυμια για γλυκο αλλα τελικα ολα ειναι στο μυαλο μας..μοαλλον φοβηθηκα οτι θα εχω διαβητη και ασυναισθητα επιθυμουσα γλυκα..

Μικι...αναστασια..μυριαμ...βανεσακι..ευη..ηλιαννα...Νασια..girl,ελπιζω να ειστε καλα..

Φιλακια και σορυ αν ξεχναω καποια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!μολις γυρισα απο γιατρο.εκανα την καμπυλη.το αντεξα αυτη τη φορα.αντε να δουμε τωρα τι θα δειξει...αν και ειμαι ψιλοσιουρη, αλλα λεμε τωρα...εσεις τι κανετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!!!!!!!! Καλορίζικο το καινούριο μας ποστάκι και με το καλό τα πρώτα γεννητούρια!!!!!!!

Πόσα γράψατε πάλι........διαβάζω πόση ώρα, φυσικά δεν θυμάμαι τίποτα!!!!!!! Δεν είμαι και στα καλύτερά μου σήμερα.......εχθές το κοριτσάκι μου είχε πολλή ανησυχία, μάλλον κάτι θα είδε στον ύπνο του το καλό μου και τρόμαξε!!! Εντωμεταξύ, εδώ και ένα μήνα περίπου μου σπάσανε δύο δόντια (προφανώς από έλλειψη ασβεστίου), εγώ φοβόμουν να πάω στον οδοντίατρο και εχθές το ένα με τάραξε στον πόνο (έχουν μέρες που με ενοχλούν αλλά την ψιλοπάλευα!!!!) Εχθές το βράδυ όμως δεν μπόρεσα να κοιμηθώ καθόλου.....πήρα δύο ντεπόν και δεν μου έκαναν τίποτα!!!! Σήμερα το πρωί συνεννοήθηκα με τον γυναικολόγο και πήγα στον οδοντίατρο......ελπίζω να γλιτώσω περαιτέρω ταλαιπωρία, ήδη από την ένεση δεν νιώθω καθόλου όλη την αριστερή πλευρά του κεφαλιού μου (στόμα, αυτί, δέρμα κτλ.)

Το Ηλιαννάκι μας που είναι???????

Οι υπόλοιπες τί κάνετε?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι μου καλα αποτελεσματα να εχεισ με την καμπυλη σου........

νασια μου σε καταλαβενω απολυτα με τα δοντια εχω περασει πολλα με πονουσ τετοιους........

αγγελικουλα περαστικα με τα πονακια σου εγω δεν εχω πονακια αλλα αν περπατησω 10 λεπτα πρεπει να κατσω γιατι δεν την παλευω ...............αχχχ τα δυδιμακια μου θα με πεθανουν χαχχαχαχα...

κοριτσακια μου μολισ εφτιαξα μια φανουροπιτα και μελετησα ολα τα ονοματακια μασ να μασ εχει καλα τα μωρα μασ ο αγιος φανουριος και εμας φυσικα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες μας....

Νιάκι μου σε ευχαριστούμε για την φανουρόπιτα καλή μου.....όλες να ειμαστε καλά και να καρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας γερά παιδάκια..;)

Βανεσσάκι μπράβο που το άντεξες το παλιο-σιρόπι...:)..είδες?...να έχεις καλά αποτελέσματα..;)

Αγγελικούλα μου και εγώ έχω κάτι πονάκια ορισμένες στιγμές της ημέρας....θεωρώ πως είναι φυσιολογικά γιατί δεν κρατούν πολύ...:)...

Όσον αφορά το στομάχι, κορίτσια καλό θα είναι να επικοινωνήσετε με τον γιατρό σας και να το αναφέρετε προκειμένου να σας δώσει κάποιο σιροπάκι κτλ..:))

Νάσια μου περαστικά με τα δοντάκια καλή μου......να σε ρωτήσω....γάλα πίνεις ή δεν μπορείς?...από γαλακτομικά τί τρως?....

Πολλά φιλάκια σε όλες..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία μου σ'ευχαριστούμε για την φανουρόπιτα καλό μου!!!!!!!!! Κι εγώ είχα τάξει μία πριν χρόνια αλλά ακόμα δεν αξιώθηκα να την φτιάξω........είμαι μεγάλο τεμπελχανείο τελικά :lol:

Μίκι μου δεν τα πάω πολύ καλά με τα γαλακτοκομικά........απεχθάνομαι τα γιαούρτια, γάλα πίνω μόνο άμα έρθω στο αμήν (καλή ώρα), τυρί τρώω (εκτός από κασέρι που το σιχαίνομαι) αλλά κι αυτό όχι σε καθημερινή βάση. Ο γιατρός μου έδωσε συμπλήρωμα ασβεστίου (μασώμενο) αλλά κι αυτό το ξέχναγα.....είναι και η γεύση σαν να τρώς τοίχο ένα πράγμα......πάνε τα δοντάκια μου και περηφανευόμουν ότι ήταν κατάγερα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο εμενα.Κοριτσια πειναωωωωω δεν ξερω τι να κανω.Εφαγα πρωινο και μετα απο 3 ωρες 1 φρουτο και εχω λυσαξει, πως θα περιμενω μεχρι το μεσημερι?

Νια μου να σαι καλα κοριτσι μου που μας θυμηθηκες κι εμας στην φανουροπιτα!!!Βοηθεια σου!

Βανεσσακι ποτε δεν ξερεις μπορει να δειξει ολα καλα σημερα για να δουμε, ενημερωσε μας μολις παρεις αποτελεσματα.

Νασια μου κατι θα ειδε η μικρη και τρομαξε σιγουρα, θα περασει μην στεναχωριεσαι.Και προσεχε τα δοντια σου, παρε και ασβεστιο γιατι μας βλεπω με μασελα στο τελος :lol::lol:

Μικι τι κανεις κοριτσι μου,η κοιλιτσα?φιλακια...

Αγγελικη μου πιστευω οτι ειναι φυσιολογικα τα πονακια σου, αλλα αν μεχρι να πας στο γιατρο γινονται πιο εντονα παρτον ενα τηλεφωνο να εισαι σιγουρη.....

Παω να μαγειρεψω και επιστρεφω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποια στιγμη φτιαχτει και εσυ καλο ειναι ο αγιοσ την περιμενει ;););););) οποτε μπορεισ θα την κανεισ........και εγω πολυ καιρο επρεπε και τωρα ηρθε η ωρα........... :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες:)

πως πανε τα κεφια?

πολλη ζεστη ρε κοριτσια!αμαν!δεν παλευεται!

καλοριζικο και το Νο7 κοπελες!βρε σεις πολυλογουδες ειμαστε ε?

αντε τιτινακι και κισκα σε αυτο το ποστακι θα γεννησετε με το καλο Του Θεού και της Παναγίας!

μυριαμ μου σε ευχαριστουμε για τη λιστα!πολυ χρησιμη ειναι και θα τη χρησιμοποιησουμε ολες πιστευω!

αναστασακι μου ξεκουρασου κοπελιτσα μου οσο μπορεις!ευτυχως που δεν ειναι τιποτα κοριτσι μου!απλα τωρα πρεπει να μεινεις ηρεμη!

βανεσακι καλη επιτυχια με την επαναληψη καμπυλης που θα κανεις σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου τουλάχιστον μην ξεχνάς να παίρνεις το συμπλήρωμα ασβεστίου.....και αν δεν μπορείς το μασώμενο γιατί εδν λες στον γιατρό να σου δώσει το αναβράζον....έχει τέλεια γεύση...σαν sprite ή λεμονάδα.....:)...σε φιλώ γλυκά...:)

Αναστασάκι μου....κάνε λίγη υπομονή καλή μου....δεν μου λες...αν πιεις τώρα ένα καφεδάκι μέχρι να γίνει το φαγάκι σου ίσως είναι λίγο καλύτερα?...ίσως να σου κόψει λιγακι την όρεξη?....

Girl μου τί κάνεις κοπελάρα μου?...όλα καλά με το μωράκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή Αναστασάκο......μην το σκέφτεσαι το φαγητό (όσο μπορείς δηλαδή γιατί στην κατάστασή μας μόνο το φαϊ έχουμε στο μυαλό μας!!!!!!).......λίγος καιρός έμεινε!!!!! Κάθε τρείς ώρες πρέπει να τρώς????? Είναι αρχή ακόμα......θα συνηθίσει το στομάχι και μετά δεν θα πεινάς τόσο!!!!!!

Νία μου ο Άγιος την περιμένει την πίτα...είμαι σίγουρη...πάντα κάτι γίνεται για να μου το θυμίζει!!!!! Δεν ξέρω να φτιάχνω φανουρόπιτα, στα τυφλά θα πάω....υποθέτω πάλι Βέφα Αλεξιάδου θα χρησιμοποιήσω!!!!

Μίκι μου δοκίμασα και αναβράζοντα αλλά μου έφερναν αναγούλα!!! Φιλάκια στην κοιλίτσα καλό μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa akoma fouskomenh eimai.......fffffffffffffffffffffff eleos...xaxaxaxaxax the genisw h tha xonepsw den xerw.....xxaxaxaxaxaxaxaxa

poly zesth kai shmera alla exei poly aera................

niaki nai hmouna 1 evdomada ekei.....ax se eyxaristoume para poly gia thn fanouropita....kai na fantasteis prin ligo skeftomouna na eixa ena komataki na etrwga.....xaxaxaxaxaxaxa

vanessaki eyxomai ola kala na pane me thn kampylh!!!!!!!

aggeliki mou oi enoxlhseis pou exeis einai fysiologikes gia thn evdomada pou eisai!!!!!!!!!!

egw shmera tha parw na rwthsw gia dwrea vlastokytarwn giati to amelisame ligaki....kai meiname ligo pisw elpizw na prolavoume!!!!!!!!!!!!!!!

axxxxxxxxxxx kale pote tha geniswwwwwwwwwwwwwwwwwwwww!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ τιτινακι μου ακομα εεε?????????και μολισ ηθελα να γραψω που ειναι η τιτινα λετε να γεναει????????χαχαχαχαχαχα

στειλε τον αντρα σου να του δωσω μερικα κομματια φανουροπιτα χιχιχιχι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικι μου απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω πιει μονο εναν ελληνικο, αποφευγω....ισως και να βοηθουσε αλλα δεν ξερω....ηδη εφαλα το φαγητο και σε μια ωρα θα φαω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια τρωω και σιδερα τωρα ασε ασε...για να δουμε κανω υπομονη!!!!Τα μπιφτεκακια ψηνονται αλλα να δουμε πως θα βγουν χωρις αυγο και χωρις φρυγανια μεσα... :? εβαλα μουσταρδα που θυμηθηκα οτι σε μια διαιτα τα εκανα ετσι για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...