Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ Ν7.ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.....Κ ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΓΩ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΝ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΤΙ....

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ

15 ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ [ΕΣΩΡΟΥΧΟ]

15 ΦΟΡΜΑΚΙΑ

5ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ

ΣΚΟΥΦΑΚΙ Κ ΓΑΝΤΑΚΙΑ

ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ

4 ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ Κ 4 ΚΑΝΟΝΙΚΑ

1 ΠΑΝΤΑ

2 ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ Κ 2 ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΓΙΑ ΡΙΛΑΞ Κ ΚΑΡΟΤΣΙ

4 ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ

5 ΣΑΛΙΑΡΕΣ

10 ΠΑΝΑΚΙΑ ΣΑΛΙΣΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΩΜΟ

4 ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΟΠΕΤΣΕΤΕΣ

4 ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥ ΜΕΣΑΙΟ ΜΕΓΕΘΟΣ

ΓΙΑ ΤΙΝ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ

1 ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΓΚΑΜΑ

ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΜΥΞΟΥΛΕΣ Κ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ

ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ

1 ΕΝΥΔΑΤΙΚΗ ΚΡΕΜΑ

ΒΟΥΡΤΣΑ ΧΤΕΝΑ ΨΑΛΙΔΑΚΙ

ΜΠΑΝΙΕΡΑ

ΠΙΠΙΛΕΣ

ΜΠΙΜΠΕΡΟ 6 ΜΙΚΡΑ Κ 6 ΜΕΓΑΛΑ

1 ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ

1 ΒΟΥΡΤΣΑ ΓΙΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ

1 ΚΟΥΤΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ 1 ΛΑΒΙΔΑ

1 ΒΡΑΣΤΗΡΑ

1 ΘΕΡΜΟΣ

ΕΝΔΟΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΑ Κ ΦΩΤΑΚΙ ΝΥΧΤΟΣ

ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΣΠΙΤΙΟΥ Κ ΝΕΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ Κ ΤΙΝ ΒΟΛΤΑ

ΚΟΥΝΙΑ Η ΛΙΚΝΟ

ΡΙΛΑΞ

ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ

ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΟΝΗΤΟΥ

ΚΑΡΟΤΣΙ.

ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΛΙΝΙΚΗΣ

1 ΦΑΝΕΛΑΚΙ

ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ

ΚΑΛΤΣΕΣ

ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ Κ ΜΠΑΝΙΟΥ

ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ Κ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΝΗΜΑ ΣΤΟΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΑ

ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΒΟΥΡΤΣΑ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ

ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ Κ ΧΕΡΙΩΝ

ΝΥΧΤΙΚΟ Κ ΡΟΜΠΑ

ΦΟΡΜΕΣ

3-4 ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ

ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΛΟΧΕΙΑΣ

ΕΣΩΡΟΥΧΑ

ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΤΙΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΠΙΤΙ

ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ

ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΩΡΟΥ

4 ΦΟΡΜΑΚΙΑ

ΓΑΝΤΑΚΙΑ

ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ

ΠΕΤΣΕΤΕΣ

24 ΠΑΝΕΣ

ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ

ΒΑΜΒΑΚΙ Κ ΚΡΕΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ

ΡΟΥΧΑ ΕΞΟΔΟΥ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙ Κ ΦΟΡΜΑΚΙ

ΣΚΟΥΦΑΚΙ Κ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ.

Κ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΤΙΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ Κ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΑΣ Κ ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ [ΠΡΟΣΦΑΤΗ]

ΕΛΠΙΖΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ....

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΔΙΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ!!!

ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΑΣ ΠΟΣΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΔΑΡΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΥΓΙΕΙ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΩΡΑΙΑ Η ΛΙΣΤΟΥΛΑ ΜΥΡΙΑΜΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ ΣΑΣ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΠΟΔΑΡΙΚΟ!!!!!

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο και το νο 7 κοριτσια!!!σε αυτο θα γεννησει το χριστινακι και μετα εχει σειρα η ευη!αντε με το καλο!εμενα ισως ερθει στο 8, θα δειξει...

Μυριαμακι, πολυ κατατοπιστικη η λιστα!

Κλασικα εχω απορειες!

Τον θερμο τι τον θελουμε?τον βραστηρα τον χρειαζομαστε οταν εχουμε αποστειρωτη?

Το κουτακι για τα μπιμπερο πως ειναι?δεν ειδα κατι τετοιο στην αγορα..

Σχετικα με την βαλιτσα για την κλινικη, πρεπει να κανουμε δυο ξeχωριστες βαλιτσες, μια για μας κι αλλη για το μωρο?

Και τελος..

Σαμπουαν και αφρολουτρο, ποια ειναι καλα για τα μωρακια? και η ενυδατικη για μωρακια ποια ειναι?νομιζα οτι βαζουμε μονο κρεμα για προληψη συγκαματος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.... Και συνεχιζω...

Στην κλινικη, τι πρεπει να φοραμε κατα την διαρκεια της ημερας?νυχτικο και ρομπα η φορμα και μπλουζακι?

Τα ρουχα που θα φοραμε εμεις κατα την εξοδο, θα ειναι πολυ πιο μικρα απο αυτα που φορουσαμε οταν μπουμε στην κλινικη?

Ααααα, αυτη η συσκευη για τις μυξουλες τι ειναι παλι?

Ηξερα οτι απλα βαζουμε φυσιολογικο ορο η θαλασσινο νεΡο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!ΤΟΝ ΒΡΑΣΤΗΡΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΕΝΟΥΜΕ ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ Κ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΝ ΖΕΣΤΕΝΟΥΜΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΩΡΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΟΥΜΕ.ΤΟ ΚΟΥΤΙ Κ ΓΩ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΠΟΥ......ΣΑΜΠΟΥΑΝ Κ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΔΕΡΜ Κ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΕΧΕΙ Κ ΦΙΣΑΝ Κ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ.ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΡΟΔΕΡΜ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΒΑΒΥ ΠΛΑΝΕΤ Κ ΤΟ ΥΓΡΟ Κ ΤΟ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΥΠΕΡΟΧΑ.ΓΙΑ ΤΙΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΝ ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ ΜΟΥ.ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Καλορίζικο το 7!!!!!

Χριστίνα, και για το 6 αυτό λέγαμε, ότι σ' αυτό θα γεννήσεις!!! :lol::lol::lol:

Κορίτσια, κι εμείς φέτος λέγαμε ότι θα πάμε Βαρκελώνη το καλοκαίρι. Θα ερχόταν κι ο αδελφός μου, και θα μέναμε σ' έναν ξάδελφό μου που σπουδάζει εκεί. Τελικά λόγω εγκυμοσύνης δεν πήγαμε, οπότε είπαμε ότι θα πάμε οπωσδήποτε του χρόνου! Εγώ αρχικά είπα ότι εννοείται ότι θα πάρω μαζί μου και το μωρό, και μάλιστα ονειρευόμουν βόλτες στη Βαρκελώνη με το μωρό στο σλινγκ! Αλλά μετά που το ξανασκέφτηκα, για ένα μωρό 7-8 μηνών, μια τέτοια εκδρομή θα είναι σκέτη ταλαιπωρία, χωρίς κανένα κέρδος. Να μην πάω καθόλου πάλι, δεν το θέλω, γιατί δε σημαίνει ότι επειδή θα γίνω μάνα θα πάψω να είμαι και άνθρωπος και να έχω ανάγκες. Αν φύγω μια βδομάδα π.χ. και ξεκουραστώ, θα είναι καλύτερο και για μένα και για το μωρό, ενώ αν μείνω εδώ θα είμαι μες στα νεύρα και στην κατάθλιψη. Επίσης, το θεωρώ υγιές ένα βράδι να βγούμε με τον άντρα μου και να αφήσω το μωρό στη μάνα μου. Όλα αυτά είναι ανάγκες, που αν τις βάλουμε στο περιθώριο θα είμαστε δυστυχισμένες και θα κάνουμε δυστυχισμένα και τα μωρά μας. Φυσικά, δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσω το μωρό οπουδήποτε αλλού εκτός απ' τη μάνα μου. Στην πεθερά δε θα το άφηνα ούτε με σφαίρες!!!!! Και πάλι, η μάνα μου θα είναι υπό στενή παρακολούθηση, μην αρχίσει τα δικά της.

Βέβαια, επειδή δεν έχω ζήσει με το μωρό δεν ξέρω πώς θα είναι. Μπορεί μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι να αναθεωρήσω τις απόψεις μου!

Εννοείται, βεβαίως, ότι προτεραιότητα θα έχουν οι έξοδοι με το μωρό, για επιμόρφωση και διασκέδαση! :P Δε θα ήθελα με τίποτα να είμαι όπως ο κουνιάδος μου που έχουν το μωρό (δυόμιση χρονών) να κινείται στο τρίγωνο σπίτι-ταβέρνα (του πεθερού του)-γιαγιά. Δεν πάνε πουθενά με το μωρό τους, μια βόλτα σαν οικογένεια, να φάνε ένα παγωτό ρε αδελφέ! Αλλά άμα λάχει, βγαίνουν με τη γυναίκα του βράδια κι αφήνουν το μωρό στην πεθερά, και τα Χριστούγεννα που ήταν ο πατέρας του στο νοσοκομείο, πήγαν με τη γυναίκα του Πάτρα να τον δουν, άφησαν το μωρό στην πεθερά, και έκαναν γιορτές μακριά απ' το παιδί τους!!!!!

Μύριαμ, τέλεια η λίστα! Θα την τυπώσω και θα την έχω ευαγγέλιο!!!!!!!

Κορίτσια, εσείς με τις συσπάσεις πώς τα πάτε; Εγώ μια μέρα μπορεί να έχω τρεις, ας πούμε, κι άλλη μέρα μπορεί να έχω καμιά δεκαριά. Χωρίς πόνο πάντα, και με διάρκεια ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΛΟΓΙΚΑ ΦΟΡΑΜΕ ΝΥΧΤΙΚΟ Κ ΡΟΜΠΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΚΛΠ.ΦΟΡΜΕΣ Κ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ Η ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΝΕΒΕΝΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΩΡΕΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Κ ΚΑΦΕ 24ΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΟΛΟ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ.

ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΟΥΑΡ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΝ ΜΠΟΥΚΩΝΕΤΑΙ.ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΗ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΚΟΥΡΑΖΕ Κ ΕΣΑΣ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΣΤΙΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ.Κ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΚΛΠ.ΑΛΛΑ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΛΠ.ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΤΙΣ ΣΤΙΝ ΜΑΝΑ ΤΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΓΑΜΟ Κ Η ΜΙΡΗ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΙΝ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΛΟΓΙΚΟ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΛΙΣΤΟΥΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα και παλι...καθομαι στο δωματιο με τον ανεμιστηρα...και περιμενω να περασει η ωρα να παω θαλασσα...εχτες εκανε πλακα ο θειος μου και μου λεει εδω θα γεννησεις και θα βαπτισουμε το μωρο Μιλα Μαρε...χαχαχ...καλα αφηστε για γιαγιαδες και παπουδες...εγω το εχω ζησει...και κλασικα εμεις δεν ξερουμε τιποτα μονο εκεινοι ξερουν αααα εμενα εχει και αλλη μια ατακα...ΕΜΕΝΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑ...(να ειμαι δηλαδη ευγνωμον και ετσι...αν και μενουν μακρια και τους βλεπουμε 2 φορες το χρονο...τεςπα...)Αγγελικη μου εγω αυτο το μηχανημα για τις μυξουλες δεν το εχω παρει..εβαζα μονο φυσιολογικο ορο και οτ ιδιο θα κανω και τωρα...απο τα τζαμπο εχω παρει μια θηκη για μπιμπερο οποτε μολις αποστειρωθουν να μπουν εκει και μετα ψυγειο μαλιστα εχω και αλλη μια διαφορετικη για οταν πλυθουν να μπουν εκει να στραγγιξουν..απο σαμπυαν και τετοια πηρα προδερμ αφρολουτρο σαμπουαν και λαδακι προδερμ και κρεμουλα προδερμ στο γιο μου ειχα παρει της chicco τα οποια ειναι φανταστικα αλλα επειδη σεν βρικα ολη την σειρα τωρα πηρα το προδερμ..στο νοσοκομειο εγω φοραγα νυχτικια μιας και την εβγαζα στο κρεβατι και το ιδιο εκανα και τωρα για μετα...την πρωτη φορα ειχα βαλει φορμα και μπλουζα..τωρα πηρα ενα μακρυ φορεματακι...εε δεν ειμαστε και τοσο αδυνατες οταν βγαινουμε οποτε μην νομιζεται οτι θα εχουμε πεσει και νουμερα πιο κατω..τι αλλο..δεν θυμαμαι κιολας...αχχ ζεστη...οντως νομιζω σε αυτο το ποστ εγω και η χριστινα γενναμε ,...λογικα..Τεταρτη εχω και γιατρο αντε μπας και κοψω τα χαπια...φιλακια πολλλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΣΚΑ ΑΥΤΗ ΑΤΑΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΛΠ.ΜΟΥ ΤΙΝ ΣΠΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΙΝ ΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΝΕΥΡΙΑΖΩ..,

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤΑΚΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΕΣΥ Κ Η ΤΙΤΙΝΑ!!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΟΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΝΕΥΡΟΠΟΝΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΙΠΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ?ΠΙΕΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ?ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ Η ΟΧΙ?

ΤΙΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ Κ ΝΑΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι χι, Εύη, λες και ακούω την πεθερά μου: "εγώ τρία παιδιά μεγάλωσα και δεν τα άφησα ποτέ σε κανέναν, δουλεύαμε με βάρδιες, ένας έμπαινε, άλλος έβγαινε", μπλα μπλα μπλα.

Αυτά, βέβαια, τα λέει για την πρώην νύφη της, που της αφήνει το παιδί με κάθε ευκαιρία και το ξεχνάει εκεί καμιά βδομάδα, και ούτε καν τηλέφωνο δεν παίρνει...

Η μάνα μου είναι κάπως πιο χαμηλών τόνων.

Φυσικά, η χειρότερη είναι η (πρώην!!!!) διευθύντρια του σχολείου, που έχει αναλάβει αυτή το μεγάλωμα της εγγονής της. Ενώ η κόρη της μένει σε δικό της σπίτι, είναι όλη μέρα στη μάνα της. Οπότε, αυτή μαγειρεύει στη μικρή, αυτή την ταΐζει, κ.λπ. Σε κάποια φάση της έβαλε κοτόπουλο στη σούπα για πρώτη φορά και της λέει η κόρη "πολύ της έβαλες, δε θα το φάει". Και της κάνει αυτή "φύγε από δω κι άσε με να ταΐσω το μωρό". Κι αυτή έφυγε!!!!!!!!! Κι όχι μόνο αυτό, αλλά το μωρό έφαγε όλο το φαγητό και πάει μετά η κόρη, την αγκαλιάζει (τη μαμά της), τη φιλάει και της λέει "μαμά μου, συγγνώμη, νόμιζα ότι ήταν πολύ και δε θα το έτρωγε"!!!! Και πολλά άλλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, κι εγω ονειρευομαι βολτες με το μωρο στην ρωμη αλλα δεν ξερω ποτε θα παμε.. Πρεπει να υπολογισουμε την εποχη και τις καιρικες συνθηκες αλλα και ποσο θα ειναι το μωρο.. Πχ, αν ειναι μαρτης και βαρυχειμωνια, που να το παρεις το μωρο στην ρωμη η στην βαρκελωνη.. Εμενα θα γεννηθει αρχες οκτωβρη με το καλο οποτε απο τον επομενο απριλιο που θα ανοιξει και ο καιρος, μπορουμε να κανουμε τετοια ταξιδια φανταζομαι και το καλοκαιρι θα ειναι σχεδον δεκα μηνων...

Οσο για την εΠιμορφωση τους, φανταζομαι μετα τα δυομιση και αν θα αρχησουν να αντιλαμβανονται..

Ο κουνιαδος σου δεν παιζεται... Πηρε την γυναικα και αφησε το μωρο..μωρε μπρ;βο..

Συσπασεις εγω δεν καταλαβα ακομα.. Κατι πονακια σαν κραμπες με πιανουν κατω χαμηλα αλλα δεν εχω μετρησει ποσες φορες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εγώ δεν έχω πόνο καθόλου. Απλά πετρώνει η κοιλιά.

Σίγουρα, μέχρι κάποια ηλικία, με το να πάρεις ένα μωρό στο Λούβρο, π.χ. δεν του προσφέρεις τίποτα!

Αλλά ο κουνιάδος, έχει και μια κόρη από τον πρώτο γάμο. Κάθε καλοκαίρι την παίρνει στη Μυτιλήνη, και ειδικά φέτος, την έχει κι αυτήν κλεισμένη μέσα. Αφού χτες μίλησα με τη μικρή και μου είπε ότι βαρέθηκε, ενώ παλιότερα χτυπιόταν να μη φύγει. Να έχω κόρη οκτώ χρονών και να μην την πάω στο Μουσείο Θεόφιλου, στον Άγιο Ραφαήλ, στον Ταξιάρχη, στο απολιθωμένο δάσος, και σ' ένα σωρό άλλα μέρη;

Είναι όπως κάτι χωρικούς, εξήντα χρόνια πριν, που θεωρούσαν ότι οι υποχρεώσεις τους ως γονείς τελειώνουν στην παροχή ένδυσης, υπόδυσης και τροφής!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΛΠ.Κ ΤΑΞΙΔΙΑ ΘΑ ΠΑΜΕ Κ ΠΑΡΑΛΙΕΣ.

ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε ευη, μεσα στο μυαλο μου εισαι!αυτη ακριβως την ατακα χρησημοποιει κι η πεθερα μου!εγω γεννησα τρια παιδια και δεν ειχα βοηθεια απο την μανα μου κι απο κανεναν! Υπερβολη γιατι οταν εκανε τα δυο πρωτα εμενε στο ιδιο σπιτι με την μανα της μεχρι που τα μωρα εγιναν 3-4 ετων.. Και το αλλο που μου κοπαναει συνεχεια εμενα επειδη λογω των προβληματων που ειχα στην αρχη, σταματησα την δουλεια, ....εγω δουλευα μεχρι τον ενατο και κουβαλουσα και βαρη..συνεχεια αυτο λεει..

Αννα μαρια τι να πει κανεις για την πρωην διευθυντρια σου?αλλα και η κορη δεν παει πισω ομως...

Μυριαμακι μου, μηπως το μωρο πιεζει την ουροδοχο κυστη?εχεις και συχνοουρια η κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΣΥΧΝΟΥΡΙΑ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ..ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΙΘΑΝΕΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ.ΕΥΤΗΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ναι, εμένα η πεθερά λέει και το άλλο: "εμείς όλα μόνοι μας τα κάναμε, βοήθεια από κανένα δεν είχαμε ποτέ", και εννοεί οικονομική βοήθεια, και φυσικά το λέει για να μην της ζητάνε τα παιδιά της λεφτά. Εδώ η γιαγιά του άντρα μου του έστελνε όταν ήταν φοιτητής (οι γονείς του ένα πεντοχίλιαρο 1-2 φορές το χρονο και αν), και διαμαρτυρόταν αυτή ότι ταλαιπωρείται που πρέπει να πάει στην τράπεζα να τα στείλει.

Και το πιο κορυφαίο είναι ότι η μάνα της τους βοηθά ακόμα οικονομικά!!!!! Της αγόρασε μηχανάκι, ο πατέρας του πήρε ένα οικόπεδο της πεθεράς του και το πούλησε για να αγοράσει αυτοκίνητο (μπορείτε να καταλάβετε για τι επίπεδο μιλάμε) και ακόμα τους δίνει λεφτά για να ψωνίζουν και τέτοια. Κι έχει το θράσος να λέει ότι όλα μόνοι τους τα έκαναν (που και αλήθεια να ήταν, δεν έκαναν και τίποτα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, μετα τα πεντε τα μωρα θυμουνται... Μπορει και πιο νωρις.. Τωρα 8χρονων ειναι μεγαλο παιδι και καταλαβαινει κι απο μουσεια κι απο ολα.. Ανοιξαμε μαγαλο θεμα τωρα γιατι πολλοι γονεις αμελουν την διαπαιδαγωγηση των παιδιων... Κι οχι μονο αυτο αλλα εχω δει πραγματα που με εκανα να νιωσω και ασχημα..

Σας εχει τυχει καμια φορα να δειτε καμια μανα η κανεναν πατερα να φωναζουν δυνατα η ακομα και να τραβανε η να σερνουν το μωρο μεσα στο εμπορικο η στο σουπερμαρκετ?εμενα μου εχει τυχει και μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι...

Μυριαμακι, μαλλον πιεζει το μωρο αλλα ισως να χρειαζεσαι και ξεκουραση.. Ξερω οτι κι εσυ ολη μερα δεν βαζεις τον ποπο σου κατω.. Θα σου πει κι ο γιατρος σου αυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, κάτι που είχα δει εγώ και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση είναι σε ένα λεωφορείο στη Θεσσαλονίκη, πριν από καμιά δεκαριά χρόνια. Ήταν μια γυναίκα φορτωμένη με σακούλες από ψώνια και ένα μωρό, περίπου 8-10 μηνών (το λέω έτσι, γιατί έκανε λες και ήταν και το μωρό σακούλα από ψώνια). Το μωρό το είχε βάλει να καθίσει στο κάθισμα δίπλα της, μαζί με σακούλες νομίζω, και το είχε ακουμπισμένο στο μηρό της και το κρατούσε μην πέσει. Το μωρό έκλαιγε και γκρίνιαζε, και αυτή το έπιανε και το χτυπούσε πάνω στο κάθισμα! Μη φανταστείτε ότι το χτυπούσε όπως χτυπάνε το χταπόδι, αλλά περίπου όπως όταν φτιάχνεις το σχήμα μιας τσάντας για να σταθεί καλύτερα και να μην πέσει. Μιλάμε, με τη συγκάτοικό μου μείναμε και την κοιτούσαμε με γουρλωμένα μάτια. Τα είχαμε παίξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις προαλλες στο σουπερμαρκετ, μπαινει μια μανα με τρια παιδια ηλικιας απο 3-8.. Στην αρχη τους φωναζε πολυ δυνατα κι αλλα εκλαιγαν αλλα την εβριζαν κι αυτη να σθνεχιζει τις αγριοφωναρες με αποτελεσμα να γυρισουν ολοι να δουν τι γινεται.. Φτανω ταμειο και ηταν λιγονπριν απο μενα.. Ενα απο τα μωρα ηθελε τσιχλες η σοκολατες κι αυτη δεν του επαιρνε, αυτο σερνοταν στα ποδια της κι ειχε πεσει κατω , αυτη μια το επιανε και το τραβαγε απο την μπλουζα και μια τιναζε το ποδι της να φυγει το παιδι και το αλλο το πιο μικρο να πλανταζει στο κλαμα απο τον φοβο του και να τρεχουν κι οι μυξες.. Στο τελος εβαλε τα παιδια να κουβαλανε τις σακουλες με τα ψωνια..

Μιλαμε ενιωσα τρομερα ασχημα , μου ερχοταν να παω να πιασω εγω το παιδι που σερνοταν και να το σηκωσω αλλα ημουν 2-3 μηνων εγκυος και λεω αστο καλυτερα.. Αλλα ουτε ενας δεν επενεβει να κανει κατι..

Ημουν προβληματισμενη για μερες με αυτο το συμβαν γιατι σκεφτομουν οτι αυτη η γυναικα ειχε τρια παιδια που ουτε τους φεροταν καλα ουτε τα ειχε διαπαιδαγωγησει σωστα κι εγω ημουν σε μια φαση θα κατσει αυτη η εγκυμοσυνη, δεν θα κατσει και σκεφτομουν οτι αυτοι που τα θελουν και μπορουν να τα κανουν σωστους ανθρωπους δυσκολευονται να κανουν παιδια κι αλλοι που τους τα στελνει ο θεος δεν το εκτιμουν...καθε φορα που σκεφτομαι εκεινα τα παιδια στεναχωριεμαι πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια....εγω οχι και τοσο καλα.Σημερα το πρωι ειχα καφετια,ροζαλια πως να τα περιγραψω και πηγα στο γιατρο.Μια μικρουλα αποκολληση μου ειπε, δεν ειναι κατι, να βαλω ουτροζεσταν και οσο μπορω ξεκουραση!Να πω την αληθεια εκανα και κατι δουλιτσες προχθες και κουραστηκα λιγακι και με ειχε πεθανει η μεση μου αλλα δεν το εδωσα σημασια!

Η μπεμπουλα μας ειναι καλα,ευτυχως,φτασαμε τα 790 γρ,ειμαστε 1 εβδομαδα μπροστα και μου ειπε ειναι φυσιολογικο!Σημερα κατεβηκα και Ναουσα για λιγα ψωνακια αλλα δεν μου αρεσει και πολυ η αγορα, ειναι λιγο ακριβη!Και ειπα να βαλω λιγο τον πισινο μου κατω κανα 2-3 ημερες να ξεκουραστω!!

Εγω δεν νομιζω να αφηνω το μωρο μου,ηδη η πεθερα μου ειχε πει "ααααα τα μωρα σας εσεις θα τα μεγαλωσετε"και μου εμεινε στον εγκεφαλο μου και οτι γραφει δεν ξεγραφει!!! :evil:

Μιριαμ κι εγω νιωθω πολλες φορες κατι σουβλιες εκει κατω οπως εσυ.Για ρωτα να δουμε τι ειναι,δεν το εδεινα σημασια!!

Αγγελικουλα μου τι κανεις κοριτσι μου?Αννα Μαρια?

Τιτινακι εδωωωωωωωω θα γεννησεις στο 7!!!!! :D

Teddy μου πολλα φιλια στην κοιλιτσα :P

Μικι,madi ....το vanessaki μας σημερα δεν θα εκανε επαναληψη καμπυλης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου, μην κανεις τιποτα κοριτσι μου!μεινε ξαπλωμενη και ολα καλα θα πανε..

Αχ αυτες οι δουλεις βρε κοριτσια...πρεπει να προσεχουμε πολυ τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε Αγγελικη μου, κι αυτα πρεπει να γινουν,πως να αφησουμε το σπιτι ακαθαριστο!!

Πω πω πειναω με αυτη τη διατροφη τι θα κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κι εγω κοριτσακια μου!!!εγραψα το πρωι αλλα δε βλεπω να μου περασε πουθενα το μηνυμα μου!αναστασια μου, αυριο πρωι θα παω για την καμπυλη των 50 με 2 μετρησεις.αν δειξει κατι, μετα το βλεπουμε.παντως κ εγω εχω αρχισει διατροφη και πειναω πολυ!!!!θελω γλυκο!!!ποτε δεν ηθελα τοσο εντονα γλυκο.μονο τωρα που απαγορευεται!!!ουτε μακαρονια, ουτε πατατεσ ουτε τιποτα!!!υπομονη ομως!!!να γεννηθουν καλα τα μωρακια μας

:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...