Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν6


Recommended Posts

:roll::roll::roll::roll: .......νομίζω και εγώ ότι εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα....ότι δηλαδή ο σύζυγος σου δεν έβαλε από την αρχή κάποια όρια....ποτέ όμως δεν είναι αργά....με την καλή κουβέντα, την συζήτηση και την αγάπη σας όλα μπορούν να αντιμετωπισθούν Αγγελική μου....:)....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 926
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομιζω Αγγελικη οτι ηρθε η ωρα να τριξεις δοντια, σαν πολυ δεν μιλησες.Να ξεκαθαρισεις με τον αντρα σου ή αυτοι ή εσυ..εφοσον ο εφτασαν σε αυτο το σημειο.Ασε και την υπονοια, ασχετα αν εσυ δεν το κανεις,οτι σηκωνεσαι και φευγεις αν συνεχισει αυτο!!Να δεις τι καλα ερχεται στα ισια του!!Και συμφωνω με τη μικι στο σπιτι μας εμεις διαλεγουμε ποιον θα βαλουμε μεσα και κανενας αλλος!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου καμια φορα λεω οτι θα μας βαλουν στις οικογενειακες ιστοριες στον αλφα και γελαω μονη μου.. Εφυγε η μαμα μου προχθες και φοβηθηκαν οτι τα φυγβ κι εγω. Ο αντρας μου φοβαται οτι θα γυρισει σπιτι και δεν θα με βρει. Εχθες με πηρε πανω απο 20φορες και δεν το σηκωνα. Τα εκανε πανω του.. Μετα του ειπα οτι ημουν στο mall και δεν το ακουσα.. Τετοια θελουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια φευγω τωρα για να προλαβω να πληρωσω το ιντερνετ πριν κλεισουν. Ερχεται σκ κι αν μου το κοψουν θα κανω χαρακιρι..

Φιλεναδιτσες μου καλες ευχαριστω για την συμπαρασταση. Να εισαστε καλα και ο θεος να εχει καλα τα μωρακια σας.

Εγω πλεον δεν στεναχωριεμαι, μετα απο οσα ακουσα και περασα την τελευταια βδομαδα νιωθω οτι εδω γινει πετρα. Τωρα ολοι με καλοπιανουν αλλα εγω πλεον μονο καλημερα, καλησπερα και τπτ αλλο μεχρι να μπορεσουμε να φυγουμε απο δω. Δεν με επιραζει να ζω στο ενοικιο,τουλαχιστον θα εχω την ελευθερια μου και θα ειμαι χαρουμενη..

Θα τα πουμε το απογευματακι,σας φιλω γλυκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Λένα, εμένα το στήθος έχει μεγαλώσει, αλλά έτσι κι αλλιώς είναι τόσο μικρό που όσο και να μεγαλώσει, μεγάλο δεν το λες! Στην αρχή με πονούσε, τώρα δε με ενοχλεί καθόλου. Σουτιέν φοράω όλη μέρα, εκτός απ' το βράδι που πέφτω για ύπνο! Πάντως, λέω να πάω να πάρω κανένα ειδικό σουτιέν (το λέω εδώ και ένα μήνα), αλλά βαριέμαιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δυστυχώς μπορεί να μην έχω παχύνει, αλλά έχω πάρα πολλή κυτταρίτιδα. Πέρσι που έμεινα έγκυος πολλαπλασιάστηκε και πριν προλάβει να μειωθεί, ξαναέμεινα έγκυος με ολέθρια αποτελέσματα. Από τα γόνατα και πάνω είμαι τρεις φορές φλοιός πορτοκαλιού. Και δυστυχώς, ενώ τα κιλά φεύγουν, η κυτταρίτιδα μένει. Είναι κληρονομικό, πάντα είχα, αλλά με τις εγκυμοσύνες παραέγινε το πράγμα... Λέω να κάνω λίγη γυμναστική, περπάτημα, κ.λπ. αλλά με τη ζέστη δε γίνεται με τίποτα...

Αγγελική, καλά, όταν τα πεθερικά λένε στον άντρα σου να φύγετε, αυτός δεν παρεξηγείται; Τι τους λέει; Δεν τσακώνονται; Και γιατί δεχτήκατε να μείνετε δίπλα τους; Απαπαπαπα!!!!

Κορίτσια, κι εγώ εφαρμόζω το Τετάρτη-Παρασκευή όχι κρέας, αλλά ειδικά στην αρχή που ελάχιστα πράγματα έτρωγα, δεν το εφάρμοζα. Σήμερα έχουμε μουσακά, αλλά θα φάω ντομάτες στο πιάτο που έκανε η μάνα μου, όχι τόσο λόγω νηστείας, όσο γιατί έχω γιατρό το απόγευμα (πρώτη φορά απόγευμα), και ο μουσακάς μας έπεσε λιγάκι αλμυρός. Θα μου μετρήσουν την πίεση, μη με βρουν και με υπέρταση! Όσο για τον αιματοκρίτη, εγώ ανέκαθεν έχω χαμηλό σίδηρο. Ε, δε γίνεται να τρώω συνέχεια κρέας. Ούτε υγιεινό είναι, ούτε και με βοηθά με το σίδηρο. Άλλωστε, ζαλάδες και αδυναμίες έχω όλη μου τη ζωή, δεν είναι κάτι καινούριο, οπότε είμαι συνηθισμένη!

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε, γιατί γράψατε και πολλά!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAAAAAAAAAAAAA

GYRISAMEEEEEEEEEEEE TO KARDIOTOKOGRAFHMA HTAN TELEIO MOU EIPANE!!!!!!!!!!!

HTAN KAI O GIATROS MOU STO NOSOKOMEIO KAI ME EIDE KAI MOU LEEI MPRAVO EISAI POLY KALA MHN PAREIS ALLA KILA.....KAI MOU EIPE OTI EXW OMORFINEI POLY KAI OTI MOU PAEI POLY H EGGYMOSYNH...........XAXAXAXAXAXAXAXAXA KALA AYTOS MALLON DIATROFOLOGOS HTHELE NA GINEI KAI OXI GYNAIKOLOGOS...AFOU PANTA TA VRISKEI OLA APSOGA KAI PANTA KATALIGEI NA MOU MILAEI MONO GIA TA KILA!!!!!!!

TON RWTHSAME KAI AMA YPARXEI PERIPTWSH NA GENISW KAI PIO NWRIS KAI MOU EIPE OTI TO THEMA EINAI NA PERASW THN 36 EVDOMADA,...KAI EGW SHMERA MPHKA STHN 36 OPOTE MIA XARA PAME....... :D:D:D:D:D:D

THN DEYTERA THA PAW NA KANW YPERHXO KAI THN TRITH PRWI PRWI THA TOU TO PAW STO NOSOKOMEIO NA TON DEI KAI THA MILISOUME GENIKOTERA GIA THN GENNA........AX EXW POLY AGWNIA THELW NA PERASOUN AYTES OI MERES KAI NA PAW GIA TONYPERHXO GIA NA DW TI TA MOU PEI.......... :D:D:D:D

KALA KORITSIA PHGA KAI EIDA KAI TA DWMATIA KAI META PHGA KA EIDA TO DWMATIAKI POUT TA ALLAZOUN....AX HTAN ENA MWRAKI TOSODOULIKO AGORAKI...........MIA GLYKAAAAAAAAAAAA.......EIDA POLLA MWRAKIA......EINAI TOSO GLYKOULIKA.........THA TRELATHWWWWWWWWWWWWW KATHE FORA POU TA VLEPW SKEFTOMAI TO DIKO MOU KAI KRATIEMAI STO TSAK NA MHN VALW TA KLAMMATA.............AX ANTEEEEEEEE LIGO EMEINEEEEEE!!!!!!!!!

O MIKROS MOU EXTHES TO VRADY KORITSIA PRWTH FORA TOSO POLY ESPRWXNE POU EVGENE TO PODI KAI EKANE ENA EKSOGOMA ALLO PRAMA......TRELATHIKA KALE....AFOU TROMAXA KAPOIA STIGMH........THELEI NA VGEI MWRE TO GLYKO MOU!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGGELIKH MOU TI EINAI AYTA POU DIAVAZW KALEEEEEEEEEEEE????????????? :shock::shock::shock::shock:

KALA DEN NTREPONTAI KATHOLOU AYTOI OI ANTHRWPOI??????DEN PANE KATHOLOU KALA..KATI PREPEI NA KANEI O ANTRAS SOU SYNTOMA........... :?:?:?:?:?

OSO GIA TO STITHOS KAI EMENA EXEI MEGALWSEI OSO EIMAI SPITI DEN FORAW SOUTIENA DEN TO ANTEXW KATHOLOUUUUUUUUU EIDIKA ME AYTHN THN ZESTH....PHRA KAI ENA SOUTIEN THILASMOU...EINAI POLY XALIAAAAAAAAAAA AYTA TA SOUTIEN ALLA TI NA KANOUME????????

ANNA MARIA MOU KYTARITIDA EXW KANEI K EGW PARA POLY TWRA ME THN EGGYMOSYNH.....EIDIKA STA MPOUTIA EINAI PARA POLY XALIA........TSANTIZOMAI POLY OTAN TA VLEPW......MAKARI NA DIORTHOTHEI LIGAKI ARGOTERA.....

KORITSAKIA POU EXETE YPERHXOUS SHMERA ME TO KALO NA DEITE TA MWRAKIA SAS KAI NA GYRISETE ME TELEIA NEA!!!!!!tHA PERIMENOUME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Χριστίνα, όλα καλά πάνε ε; Μ' αρέσει ο ενθουσιασμός σου! Κι εμένα ο δικός μου μάλλον σαν τον δικό σου είναι, ατακτούλης!

Εγώ με την κλινική έχω εξοικειωθεί, επειδή έκανε εκεί την απόξεηση και γιατί πήγαινα κάθε μέρα για ένεση, οπότε έγινα φίλη με όλες σχεδόν τις νοσοκόμες και τη μαγείρισσα, και γνώρισα καλά τους χώρους, από τα δωμάτια, μέχρι την αίθουσα τοκετού (έτσι τη λένε;) και το δωμάτιο νεογνών!

Αν δεν είχες κυτταρίτιδα πριν, θα φύγει μετά την εγκυμοσύνη. Εγώ που είχα από πριν, δε νομίζω να την ξεφορτωθώ εύκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινακι μπραβο κοριτσι μου που ολα ειναι τελεια.Ελα ερχεται ο παιδαρος δεν αργει, νομιζω αμεσα θα ειναι κοντα σας!!

Αννα Μαρια κι εγω αρχισα να θελω να τρωω ελαφρια γιατι βλεπω τα βραδυα δεν μπορω να κοιμηθω ανετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALE PWS NA MHN EIMAI ENTHOUSIASMENH................EXW TRELATHEIIIIIIIIIIII ME TA NEOGENITA MWRAKIA......ANTE NA ERTHEI KAI O MIKROULIS MOU DEN ANTEXW ALLO...........EGW EXW THN PETHERA EKEI POU DOULEVEI....ENTOMETAXY TO POPOUDAKI TOUS HTAN SAN THN MPOUNIA MOU KAI PIO MIKRO AKOMA KAI TO POULAKI TOUS MISO APO TO MIKRO MOU DAXTYLAKI........XIXIXIXIXIIXXIIX :lol::lol::lol::lol: TI TELEIA POU EINAI MWRE!!!!!!!

EGW KYTARITIDA EIXA LIGO APO PRIN ALLA TWRA EXEI PARAGINEI TO KAKO.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Titinaki,

πλησιάζουν οι μέρες, τι καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έτοιμος ο παίδαρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και εγώ κορίτσια διαπίστωσα κυτταρίτιδα,

αλλά ελπίζω να είναι από την κατακράτηση........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου καλησπερα..

καλοριζικο το καινουριο μας στεκι..

σας διαβασα αλλα δεν φημιζομαι για την μνημη μου :oops::oops:

στο αγγελικακι θελω να πω πως οντως αυτες οι καταστασεις ειναι ολιγον τι ακραιες.. και πως σαφως δεν ειναι ενα υγιες περιβαλλον τοσο για σενα και τον αντρα σου σαν ζευγαρι οσο και για το μωροο!

ελπιζω να παρετε την καλυτερη αποφασηη :D:D

χριστινακι τα ειδες ποσο μικρα ειναιιι? :lol:

να σας πω κατι να ζηλεψετεεεε :roll::roll: ??

:lol::lol::lol: πριν λιγο εφτιαξα παγωτο, αυτο με το 1 εβαπορε, 1 μορφατ και 1 ζαχαρουχο.. βεβαια το εβαλα εις διπλουν γιατι τρελενονται ολοι και δεν φτανει μονο ενα :lol::lol::lol:

εβαλα και 4 σακουλακια βανιλια σκονη.. και αλλη φορα ετριβα μεσα μπισκοτα "oreo" , σκετη κολαση.. αλλα αυτη την φορα το εκανα σκετο και ισως να βαζουμε λιγη μερεντα απο πανωωω :oops::oops::oops: :oops: :oops::oops:

δεν μπορω να περιμενω να παγωσειιιιιιιιιιιι σας λεεεω μου τρεχουν τα σαλιαα :D:D:D

Σημερα ειμαστε 30 εβδομαδωωωωωωωωωων..

την τριτη φευγουμε επιτελοοοοοοοοοους, το περιμενω πως και πωωως

τα φιλια μου σε ολες :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα σας..εδω ειμαι παλιιι..τι κανετεεε...Χριστινιαααα αντε μπηκες στην τελικη ευθειααα λιγο ακομααα....διαβασα και τα ωραιοτατα νεα με πεθερες κουνιαδες και τα λοιπα...αχ τι να πειςςς καθε σοι τελικα εχει τα δικα του...και ξερετε τι μου τι δινει πιο πολυ..που αμα εχουμε κανα γαμο/βαπτισια κλπ..το παιζουν ολα μελη γαλα για τον κοσμο....ελεος....απο κυτταριτιδα μια απο τα ιδια και εγω...απο το γονατο και πανω..θα φυγει παντως..ετσι ειχα και στο γιο μου..αργησε μεν αλλα εφυγε..και δουλευα και στο γυμναστηριο τοτε..οποτε το ξερω τωρα και ελπιζω να μην μου κακοφανει μετα..λεμε τωρα..σημρα φαγαμε φασολακια και σνιτσελ γαλοπουλας..μετα πηγα για υπνο αλλα δεν τα καταφερα...απο δεξια ποναει το πλευρο ευθεια δεν μπορω να αναπνευσω και δεξια μουδιαζει το χερι μου..ελεοςςςςςςςςς....αντε λιγο ακομααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου με τις ομορφες κοιλιτσες ,ηρθα κι εγω!

Πηγα πληρωσα λογαριασμους. Στο παρα πεντε προλαβα γιατι ειχε τρομερη κινηση παρασκευιατικα..

Κοριτσια πραγματικα σας λεω πλεον δεν με συγκινει τπτ και δεΝ με ενδιαφερουν πια. Εχει γινεΙ πετρα η καρδια μου,το μονο που με νοιαζει ειναι το μωρακι μου. Το κακο ομως ειναι οτι εχω ξενερωσει και λιγο με τον αντρα μου..

Για την κυτταριτιδα μην το αυζητατε!αλλο πονεμενο θεμα αυτο. Εχει φτασει στο γονατο. Και να φανταστειτε οτι πινω πανω απο τρια λιτρα νερο την ημερα, δεν τρωω καθολου αλατι ουτε τροφες που το περιεχουν,και γενικα προσεχω αλλα παλι εγινα πορτοκαλι. Παλια δεν ειχα πολυ, τα βασικα που λενε,λιγο δλδ σε ορισμενα σημεια. Λενε οτι μετα φευγει. Να σας πω ενα δικο μου "μυστικο" για την κυτταριτιδα?!παλια ειχα περισσοτερη,στην εφηβεια ημουν φουλ. Ειχα δοκιμασει πολλες κρεμες εκανα και διατροφη και γυμναστικη αλλα η κυτταριτιδα εκει, μπαστακας!οταν ημουν φοιτητρια παρατησα και τις γυμναστικες και ολα αφου βαρεθηκα. Βρηκα ομως μια κρεμα που εκανε θαυματα!της clarins για κυτταριτιδα. Εαξιζει ταλεφτακια της. Ειδα αποτελεσμα αμεσα, την εβαλα δυο μηνες κι ημουν μια χαρα. Εβαλα κι αλλους δυο μηνες το επομενο καλοκαιρι κι εξαφανηστικε η κυτταριτιδα! Ειχα τεσσερα καλοκαιρια να δω κυτταριτιδα πανω μου..τωρα ομως μου ηρθε ολη μαζεμενη. . Υπομονη μεχρι να γεννησω και μετα θα ξεκινησω παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Εγώ πριν λίγο γύρισα απ' το γιατρό. Όλα μια χαρά, αλλά πάααααααααααααααααλι πυοσφαίρια στα ούρα, πάαααααααααααααααααααααλι με άγχωσε για πρόωρο τοκετό, πάααααααααααααααααλι καλλιέργεια κολπικού υγρού.

Αμάν πια... Έλεγα μετά το γιατρό να πάμε με τον άντρα μου να δούμε τίποτα σε κανένα μαγαζί με παιδικά, αλλά τώρα ξενέρωσα τελείως. Φοβάμαι να αγοράσω ακόμα και μισό ζιπουνάκι... Και να έχω τη μάνα μου να με πρήζει, μία αγόρασε σεντονάκια, μία να πάμε να διαλέξω κουβερτούλα να μας την κάνει δώρο, κ.λπ.....

Αγγελική, κρέμες για την κυτταρίτιδα δε δοκίμασα ποτέ μου γιατί δεν τις εμπιστεύομαι. Δεν ξέρω τι περιέχουν. Άμα είναι να ξεφορτωθώ την κυτταρίτιδα και να πάθω κάτι σοβαρό, προτιμώ την κυτταρίτιδα! Εύη, εσύ με γυμναστική την ξεφορτώθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια αφου ειναι καλα τ μπεμπακι σου μην αγχωνεσαι. Παντως λιγα πυοσφαιρια ολες λογικα εχουμε. Λογικο ειναι αφου η ληψηδεν γινεται με καθετηρα!οταν σου λεει προωρο τοκετο τι εννοει?στις ποσες βδομαδες?

Σιγα σιγα ξεκινα να παιρνεις τπτ. Αν τα αφησεις για πιο μετα θα σου φανουν πολλα φανταζομαι. Τωρα εχουν κι εκπτωσεις στα ρουχαλακια,αν βρεις βεβαια..

Οσο για τις κρεμες,μονο αν εχεις αλλεργεις μπορει να εχεις προβλημα...

Α, ασχετο. Κοριτσια ειχα ακουσει την πετρουλακη παλια που ελεγε οτι μετα τις γεννες για να σφιξει πιο γρηγορα η κοιλια της εβαζε θερμαντικες αλοιφες στην κοιλια και τυλιγοταν με μεμβρανη κουζινας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, από τη 14η εβδομάδα κάνω καλλιέργειες και έχω ουρεόπλασμα. Όσες θεραπείες και να έκανα, δεν το ξεφορτώνομαι. Φαντάζομαι ότι και τώρα πάλι ουρεόπλασμα θα μου βρουν... Όσο για πρόωρο τοκετό, δεν υπάρχει στάνταρ σε εβδομάδες! Μπορεί να σπάσουν τα νερά όποτε να 'ναι. Ξέρω περίπτωση κοπέλας που έσπασαν στην 27η εβδομάδα, οπότε, πώς να μην αγχώνομαι;

Όσο για τις κρέμες, δε φοβάμαι για αλλεργία, αλλά για κάτι πιο σοβαρό. Ξέρουμε αν αυτά τα σκευάσματα είναι καρκινογόνα ή όχι; Σίγουρα λένε ότι δεν είναι, αλλά αν αύριο βγει κάποια έρευνα ότι είναι καρκινογόνα; Γι' αυτό τα φοβάμαι γενικά όλα αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου....αυτό το μικροβιάκι δεν λέει να σε αφήσει ήσυχη εσένα και το μπεμπάκι σου έτσι?.... :twisted::twisted::twisted::twisted: ....ουφφφφ....μην στενοχωριέσαι καλή μου.....όλα θα πάνε κατ'΄ευχήν...αλλά μην σε παίρνει τόσο πολύ από κάτω...ίσα ίσα.....για να ανεβάσεις λιγάκι διάθεση ΄κάνε μια βολτίτσα με τον αντρούλη σου να πάρετε κανένα μωρουδιακό για το αγοράκι σας.....το σημαντικό είναι ότι ο μπέμπης σας είναι μια χαρούλα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκι, εμένα τα ψώνια ανέκαθεν μου χαλούσαν τη διάθεση, οπότε να πάω βόλτα στα μαγαζιά, δεν παίζει καθόλου. Αφού έλεγε ο άντρας μου να μου πάρει δώρο για τα γενέθλιά μου (δυο βδομάδες μετά, δεν το σχολιάζω) και του είπα να μου πάρει ένα βιβλίο που λέγεται "Η βίβλος της ανατροφής του παιδιού" γιατί όσο να 'ναι θα μας χρειαστεί. Αύριο λέγαμε να πάμε σε βιβλιοπωλείο να πάρουμε δώρο για την κουμπάρα μας που γιορτάζει, και πριν πάω στο γιατρό σκεφτόμουν να πάρουμε κι αυτό το βιβλίο για μένα. Αλλά τώρα φοβάμαι κι αυτό ακόμα να πάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ξερω περιπτωσεις που γεννηθηκαν μωρακια πεντε κι εξι μηνων κι ειναι μια χαρα. Να σκεφτεσαι θετικα. Δοκιμασες να παρεις και μια γνωμη απο αλλον γιατρο?

Προσπαθησε να ξεπερασεις τους φοβους σου.. Αν δεν σου αρεσουν τα ψωνια κανε κατι αλλο που να σε ευχαριστει.. Μπορεις ακομη να διαβαζεις και διαφορα αρθρα στο ιντερνετ για τα παιδια.. Κι εγω θελω αυτες τις μερες να παω στα public να παρω κανενα βιβλιο. Ελπιζω να βρω τπτ καλο. Τις προαλλες ειδα εκεινο του ζαμπουνη, σαβουαρ βιβρ για παιδακια αλλα λεω αυτο δε ειναι για βρεφη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, για το ουρεόπλασμα και γενικά για τη βακτηριδιακή κολπίτιδα αυτό είναι, δεν υπάρχει κάτι άλλο: πιθανότητα πρόωρου τοκετού, χωρίς να σημαίνει ότι ντε και καλά θα υπάρξει πρόωρος τοκετός. Άλλες φορές ο γιατρός το παίρνει στην πλάκα, άλλες κάνει σαν υστερικός. Είναι ανάλογα με τη μέρα φαίνεται...

Γενικά προτιμώ να κάνω οτιδήποτε άλλο από το να ασχολούμαι με μωρουδιακά και να διαβάζω για παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι αννα μαρια. Ολα καλα θα πανε και να δεις που στο τελος θα φτασεις 39η βδομαδα και θα παρακαλας να γεννησεις και θα θυμασαι αυτα που σου ελεγε για προωρο τοκετο και θα νευριαζεις περισσοτερο! Το φανταζεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, κι εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι!!!

Ας φύγει και ο Σεπτέμβριος τουλάχιστον!

Αυτή η ιστορία με το ουρεόπλασμα και τον πρόωρο τοκετό ξεκίνησε από τη 14η εβδομάδα, δηλαδή τέλος Μαΐου... Όποτε πάω να ανασάνω, ξαναρχίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!

Πως πανε τα κέφια?

Ψώνια ακούω?? Κ γω τον είχα αυτό το φόβο Αννα Μαρία..Κ δεν μπορώ να πω ότι μου έχει φύγει τελείως..Τώρα άρχισα σιγα σιγά να παίρνω πραγματάκια..Κ σκέφτομαι ότι με τις συσπάσεις που έχω θα γεννησω πριν την ώρα μου κ τελικά θα έχω πολλές ελλείψεις..Μόνο το στρωματάκι για την κούνια μας είπαν μετά από ένα μήνα γιατί κλείνουν λέει τα εργοστάσια τον Αύγουστο.Το παν είναι να έχουμε καλή διαθεση κ να σκεφτόμαστε ότι όλα θα πάνε καλά!Μην ξεχνάς ότι η ψυχολογία μας επηρέαζει κ το εμΒρυάκι μας!Θα φύγει το μικροβιάκι που θα πάει!

Όσο για την κυτταρίτιδα? Άλλο πονεμένο θέμα κορίτσια!Είχα που είχα τώρα δεν βλέπομαι!!Με το ζόρι πίνω κ μισό λίτρο νερο την ημέρα οπότε ακόμα χειρότερα!Με παρηγορεί όμως ότι θα φερω μια ζωούλα στον κόσμο!Ε τι στο καλό καποια σημαδάκια θα μείνουν..Ε δεν έχουμε κ τις μασέρ που βάζουν τις διάσημες κατω κ τους αλλαζουν τα φώτα προκειμενου να είναι μοντελάκια!!

Αγγελική μου αυτό με την Πετρουλάκη άραγε να παίζει? Δεν ξέρω εχω ακούσει ότι ακόμα κ ο κορσές ή η ειδική ζώνη που φορανε γυναικες μετά τον τοκετό ατροφούν τους μύες της μήτρας κ ότι καλό είναι να αφήσουμε να επανέρθει μόνο του το σώμα μας αρχικά , τους δυο-τρεις πρώτους μήνες κ μετά γυμναστικούλα κ καλη διατροφή!

Τιτίνα μου στην τελική ευθεία ε? Πωπω σε λίγο καιρό θα έχεις την καλύτερη παρέα του κόσμου!

Ανυπομονώ να πάρω άδεια !Δεν αντέχω άλλο!Μου είπε κ ο γιατρός ανάπαυση λόγω των συσπάσεων κ αγχώνομαι μέχρι να περάσουν οι 10 μέρες ... μην βιαστεί ο κύριος μες την κοιλιτσα!

Σας φιλώ όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...