Μετάβαση σε περιεχόμενο

Re: ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο6


Recommended Posts

Κοριτσια καλοριζικο και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολες πολυ πολυ συντομα με σπορακια στην κοιλιτσα!Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!

post-7474-13873937390017_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΓΟΥΡΙΚΟ ΤΟ ΝΟ 6!!!

Αναστασια μας κανεις ποδαρικο, αχ τι ωραια!!! :x

Cuandaki KAΛH EΠITYXIA!!!

Μωρουλι μηπως ηταν νωρις?Περιμενουμε νεα την Παρασκευη!!!

Χ+Μ μακαρι να σας κανει τη εκπληξη!!!

Μarikaki σου ανταποδιδω :-*:-*:-*

Εγω σημερα ξαναπαω για υπερρηχο να δουμε τι γινεται με τα αυγουλακια, μαλλον εχθες πρεπει να εκανα ωορρηξια , αντε να δουμε :ympray::ympray::ympray:

φιλακια σε ολες απολαυστε το καλοκαιρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι μου κάνετε????? Μου λείψατε πολύ, ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΠΟΣΤΑΚΙ!!!!! ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ!!!!!!

Εγώ πέρασα μια μικρή περιπέτεια γι' αυτό και απουσίαζα αυτές τις μέρες.... Έκανα μια επέμβαση εντελώς απρόοπτη.... Λαμπαροσκοπική αφαίρεση ινομυωμάτων... Μετά το τέλος της επέμβασης ο γιατρός μου μου είπε ότι βρήκε και κάτι σαν ενδομήτριο-ενδομητρίωση δεν κατάλαβα καλά, την Πέμπτη που θα πάω να μου κόψει τα ράμματα θα μου τα εξηγήσει αναλυτικά, γιατί μου είπε θα χρειαστεί να μου κόψει την περίοδο για 6 μήνες :shock::shock::shock: Το σίγουρο είναι ότι έτσι δεν υπήρχε καμία περίπτωση να μείνω έγκυος....

Αυτά τα νέα μου όχι και τόσο ευχάριστα.... Εύχομαι όμως σε όλες σας να είστε τυχερούλες αυτό το μήνα!!!!! Σας στέλνω πολλά φιλάκια :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε αθανασια...και πως προεκυψε;το ηξερες οτι εχεις ινομυωματα;η αληθεια ειναι πως αν ειχες ενδομητριωση δυσκολευει λιγο την εμφυτευση του ωαριου...αλλα δεν το ειχατε δει;πως ετσι ξαφνικα;τωρα που σε καθαρισαν ολα θα πανε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο!μακάρι να είναι γουρλίδικος ο μήνας γιατί η προοπτική να δίνω ευχές στο Νο 15623 με ψιλοαγχώνει... :lol:

athanasia καλή ανάρρωση κι ελπίζω να μην έίναι κάτι σοβαρό.Καλά, η ενδομητρίωση δεν δίνει συμπτώματα;έκανα επέμβαση πριν λίγους μήνες κι ο γιατρός είχε βρει πολύποδα που εμπόδιζε τη σύλληψη και γιαυτό αφαιρέθηκε.Μετά από καιρό άλλος γιατρός, χωρίς να με έχει δει, με τη γνωμάτευση της επέμβασης στα χέρια του και μόνο, μου είπε τα ίδια με τον δικό σου, διακοπή περιόδου για 6 μήνες κλπ.Επειδή ξέρω οτι η ενδομητρίωση δίνει συμπτώματα κι είχα εμπιστοσύνη το γιατρό που έκανε την επέμβαση δεν έδωσα σημασία και περιμένω..περιμένω..περιμένω.Τώρα από τη μια μπήκα σε σκέψεις κι από την άλλη εκείνη την περίοδο άσπρισαν τα μισά μαλλιά μου και δεν θέλω να το ξαναπεράσω :( Πάντως εύχομαι ό,τι καλύτερο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ 6, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΣ ΟΟΟΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ.

Cuando έχεις δίκιο αλλά χρειαζόμουν πολύ έντονα κάτι να με βοηθήσει να ηρεμίσω γιατί θα τρελενόμουν, τώρα νιώθω ποιο ήρεμη και ποιο δυναμική, την Παρασκευή που θα παρω την γραπτή θα ενοχληθώ και θα με πάρει απο κάτω αλλά για σκέψου τόσες μέρες να είμαι απο κάτω και την Παρασκευή να έπερνα την χαριστική βολή. Χρειαζόμουν ΄δυναμη για να αντέξω.

Ευχομαι να διαψευτεί το τεστάκι....... :roll:

Αθανασία περαστικά κουκλίτσα μου, όλα θα πάνε καλά τώρα...

Λαγονίσι καλά να περάσεις....

Lil , Cuando καλή επιτυχίαααααααααααααααααααααααααααααααααα

Και στε όλες μας φυσικά %%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε μωρουλι...παλι νομιζω στην ιδια αναμονη εισαι απλα προετοιμαζεσαι για το αρνητικο..που ουτως η αλλως θα μπορουσες να προετοιμαστεις...ευχομαι να σου κανει την εκπληξη και να ερθει αυτο που δεν μπορεις να φανταστεις τωρα!!! :lol::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το νεο μας ποστ με την γουρλου εγκυουλα μας αναστασουλα ;;) κατι μου λεει πως αυτο το ποστ θα γεμισει σπορια ;) [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] φυσατε εγκυουλες!!!!καλε αυθορμητα πηγα να φυσηξω εγω @-)@-) λετε να ειναι σημαδιακο? :-p

κοριτσια κοιταξτε τι φερνει ο πελαργος της cuando αν και λιγο γερακος ομως αυτοι οι παλιοι φερνουν τα καλα και γερα μωρα :lol::lol: ετοιμαστειτεεεεεεεεεε να τα πιασουμεεεεεεεεε για παμεεεεε ολες μαζι ορθανοιχτα τα χεριααααααα μαςςςς :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!!!! Καλορίζικο το νέο μας ποστ!! Εύχομαι μέχρι το τέλος του καλοκαιριού όλες να είμαστε γκαστρωμένες!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αθανασία μου περαστηκα΄σου κοπέλα μου... όλα θα πάνε καλά....

Εγώ είμαι σε δίλημμα να πάω να ολοκληρώσω τις εξετάσεις μου..... ή να περιμένω από Σεπτέμβρη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το νεο μας ποστ με την γουρλου εγκυουλα μας αναστασουλα ;;) κατι μου λεει πως αυτο το ποστ θα γεμισει σπορια ;) [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] φυσατε εγκυουλες!!!!καλε αυθορμητα πηγα να φυσηξω εγω @-)@-) λετε να ειναι σημαδιακο? :-p

κοριτσια κοιταξτε τι φερνει ο πελαργος της cuando αν και λιγο γερακος ομως αυτοι οι παλιοι φερνουν τα καλα και γερα μωρα :lol::lol: ετοιμαστειτεεεεεεεεεε να τα πιασουμεεεεεεεεε για παμεεεεε ολες μαζι ορθανοιχτα τα χεριααααααα μαςςςς :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

γερασε τοσο καιρο που ταξιδευει :lol::lol::lol::lol: αντε να ρθει!!!!!μπορει να ναι σημαδιακο που ηθελες να φυσηξεις..φυσα αν ειναι..!!!!!!!!ελενακιο οπως νομιζεις..μπορεις να απολαυσεις το καλοκαιρακι σου και απο σεπτεμβρη ξανα..αλλιως τωρα τις εξετασεις και σεπτεμβρη προσπαθειες..τι εξετασεις θες να κανεις;δυσκολες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athanasia14 ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ!!!! ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΒΑΣΑΝΑ ΣΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.

LIL ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΙΚΕΣ ΤΗ ΧΘΕΣΙΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΛΑ ΝΕΑ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΧΤΕΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΩ.

rose25 ΦΥΣΑ, ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΔΙ.

elenakioo ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ. ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΝΟΙΕΣ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΝΕΑ Ο ΙΟΥΛΙΟΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα κολορίζικο ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ και από εμένα μαζί με όλη μου τη θετική ενέργεια σε όλες σας κορίτσια!!!! :D:D:D:D

Και με βάση τα ποσοστά που έβγαλα από την λιστούλα μας έχετε σχεδόν 41% πιθανότητες για να κοκκινήσετε!!! :lol::lol::lol: Μεγαλώνουν οι πιθανότητες κορίτσια!!!

Εύχομαι να κοκκινήσει όλη η λιστούλα μας σε αυτό το ποστ!!!

ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κοριτσια!!!

Madi σε ευχαριστουμε!

Μολις γυρισα cuandaki και μου ειπε οτι κανω ευτυχως πολλα αυγουλακια. Το κυριαρχο εφτασε 21χιλ. και το ενδομητριο παχους 13χιλ. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι και αυτη τη φορα εκανα ωορρηξια απο την δεξια ωοθηκη που εχω την ενδομητριωση αλλα δεν ειναι μεγαλη....ποτε δεν ξερεις ομως ...Αν ηταν απο την αρχη θα μας ελεγε να μην προσπαθουμε αδικα.Η μονη ενοχληση που εχω με την ενδομητριωση ειναι πονος στην περιοδο.Για να δουμε... :ympray::ympray::ympray:

Μην ξεχνας cuandaki οτι περιμενουμε και απο εσενα ευχαριστα νεακια!!!!

Χ+μ καλη μας τυχη!!!

Rose λες? Αν ειναι να μας φυσας και εσυ για γουρι!

Αθανασια ετσι ξαφνηκα? Ενιωσες κατι? Περαστικουλια γλυκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ ΟΛΕΣ για τις ευχούλες σας και την κάθεμιά ξεχωριστά μέσα από την καρδιά μου.... Η αλήθεια είναι ότι τα έχω λίγο χαμένα, πήγα στο γιατρό απλά για ένα τεστ παπ και του είπα ότι προσπαθούμε και δε μπορούμε να πιάσουμε... Μόλις μου έκανε υπέρηχο είδαμε τα ινομυώματα τα οποία και δε ξέραμε σε πόσο χρονικο διάστημα είχαν μεγαλώσει αφού εγώ η χαζή είχα 1 χρόνο να επισκεπτώ το γυναικολόγο μου.... :twisted::twisted: Τώρα για την ενδομητρίωση δε ξέρω απλά το ανακάλυψε κατα τη διάρκεια της επέμβασης κι επειδή ήμουν αγχωμένη και ζαλισμένη λόγω νάρκωσης μου είπε ότι θα τα συζητήσουμε με ηρεμία την Πέμπτη που θα κατεβεί Σαντορίνη και θα πάω να μου κόψει τα ράμματα....

Αγγέλα δηλαδή κι εσύ είσαι στο περίμενε των 6 μηνών τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! σας ευχομαι συντομα και οι υπολοιπες εγκυουλες!!

φφφφφφφφφφφουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλες ευχαριστουμε που μας φυσατε και εγκαινιαζετε το νεο μας ποστ και μας το γεμιζετε θετικη ενεργεια!!!!!μαντι γελαω με τα ποσοστα που εβγαλες... :lol::lol::lol: μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες

x+m Μπραβο που εκεμεταλλευτηκες τις μερες...ολα ειναι πιθανα λοιπον!!!!!!!!!!!μακαρι μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!ολες μια παρεα θα περιμενουμε μου φαινεται...

λιλ τελειο το ενδομητριο και το αυγο μη σε νοιαζει απο που ειναι!!!!μαζι σχεδον περιμενουμε :lol::lol: με μια μερα διαφορα...εμενα ηταν ενα αυγο απο τη μια κι ενα απο την αλλη!!!για να δουμε την πεμπτη τι ψαρια θα πιασουμε...γιατι περιμενεις τωρα που το σκεφτομαι στις 27;αφου εκανες οωρηξια ηδη; :?::roll:

αθανασια απιστευτο...καλα κι αυτος σε εβαλε χειρουργειο αμεσως για τα ινομυωματα;τοσο μεγαλα ηταν;παραξενο..κουραγιο εχυομαι να περασουν γρηγορα οι 6 μηνες και μετα να πιασεις αμεσως!!!!!!!!!!!ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aθανασία μου κάνε λίγη υπομονή κορίτσι μου και όταν περάσει το εξάμηνο τότε να ξέρεις ότι αυξάνεται κατά πολύ η γονιμότητα και πολλές κοπέλες μετά από τέτοιες επεμβάσεις πιάνουν τα σποράκια τους στις πρώτες προσπάθειες τους. Τουλάχιστον τώρα μάθατε γιατί δεν ήρθε το 2ο μπεμπάκι και αφού το αντιμετωπίσατε θα το τσακώσετε αμέσως!

LIL εμένα παλιά μου είχαν πει ότι η δεξιά μου σάλπιγγα δεν εχει την σωστή κλίση και ότι δεν μπορεί να πιάσει τα ωάρια οπότε ποντάραμε κυρίως στην αριστερή. Μάντεψε όμως από που πιάσαμε το σπόρι; Φυσικά και από την δεξιά!!! Κάπου στην 8η εβδομάδα μου το είπε η γιατρός και τα παίξαμε εντελώς! :shock: Βασικά δεν φανταζόμουνα ότι μπορεί να καταλάβει η γιατρός μετά από τόσες εβδομάδες κύησης από ποια σάλπιγγα βγήκε το ωάριο.

Cuando μέχρι και τα ποσοστά είναι με το μέρος σας! Στενεύουν τα περιθώρια! Η κοκκινη κυρία αρχίζει να τα βλέπει σκούρα τα πραγματα!! Τρίζει η καρέκλα της! Μετρημένα τα ψωμιά της! Ένα ντου θα κάνουμε όλες μαζί και θα πάρει δρόμο για τουλάχιστον 9 μήνες! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax kainourio anoiksameeeee!!!!you houuuuuuuuuu!!!ante koritsia gourlidiko na einai!!!!!me to kalo fouskwmenes koilitse k mellontikes manoules xwris ennoies!!!!!!

athanasia mou perastika sou koukla mou!!!!

cuando an katalaba kala pempti pas gia spermatenxisi?????

morouli efxomai na bgei pseftiko to test k na mas peis ta efxarista!!!!

egw....pali sta katw mou!!!!!!simera exoume epeteio!!!kleisame 3 xronia gamou k 3 xronia prospatheiwn k eimaste akoma sto miden!!!perasan 3 xronia koritsia k akoma eimaste sto 0!!!!tipota!!!!!!!k san na min eftane afto......exw k ton ioulio pou mou thymizei pws twra tha erxotan to mwraki mou ston kosmo!!!!!wraio kalokairi diladi!!!!!koritsia mou prospathiste na bazete ta dynata sas k na pigenete mprosta!!!!tote i zwi sigoura se eynnoei!!!egw exw kollisei gia ta kala!!!oxi mono den paw mprosta alla deila deila kanw opisthodromika bimatakia!!!!!!!!!

sas filw k efxomai ta kalytera!!!!!mpainw k mathainw nea sas alla eimai sta katw mou to apofebgw!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τζανολινο...ποσο σε νιωθω!!!!!!!!!!!εμεις κλεισαμε ηδη 3 χρονια γαμου απο το μαη!!!ασε...δεν προσπαθησαμε απο την αρχη βεβαια..μην τυχον και μεινω αμεσως :lol::lol: γιατι ειχαμε διαφορα θεματα δυσκολα σε εκεινη τη φαση..2 χρονια ομως προσπαθουμε και το αποτελεσμα;...ουφ...ειναι πολυ δυσκολο να πας μπροστα..το σημαντικο ειναι να συνεχισεις να κινεισαι εστω και πιο αργα εστω και με μικροτερα βηματακια..προς τα μπρος ομως..σε καταλαβαινω τοσο παντως..θα μπορουσα κι εγω να τα γραφω αυτα.. :roll: πρεπει οσο γινεται να μην κολλαμε στο παρελθον..οσο γινεται...και θα ερθουν τα καλυτερα δεν μπορει θα ερθουν..εγω αυριο κανω σπερματεγχυση ναι...εκανα χτες βραδυ την πρεγκνυλ και αυριο παμε..πρωι πρωι :ympray::ympray::ympray::ympray: ολα καλα να πανε χριστε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν σας ειπα να ζησετε τζανολινο μου!!!!!!!!!!!!!!κι ευχομαι πολυ πριν τα 5 χρονια να ειστε 4!!!!!!!!(ειδα στο αλλο ποστ που ελεγες να στε 3 στα 5 χρονια)πριν πριν!!!σιγα μην περιμενεις αλλα δυο χρονια..πιο νωρις θα ρθει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα !!!!!! ξερω χαθηκα και εχετε δικιο να με μαλωσετε ομως νομιζω οτι ηρθε η ωρα αν και επιφοβα ακομα να σας πω τα δικα μου νεα επιτελους !!!!!

Μετα απο ατελειωτες εξετασεις και μια αποτυχημενη εξοσωματικη τον Μαρτιο, με πολυ πεσμενο ηθικο και ασχημη ψυχολογια προχωρουσα την καθημερινοτητα μου κοιταζοντας πλεον και ψαχνωντας και για αλλες λυσεις μεσα σε αυτες ηταν και η υιοθεσια φυσικα.

4 χρονια σχεδον προσπαθειων και τιποτα ..........

Το μονο που θυμαμαι ειναι στην γιορτη μου την Ανασταση ποσο παρακαλεσα τον θεο την παναγια και την Αγια Ειρηνη να μου φερει 1 δωρο στην γιορτη μου, το μωρο μας που τοσα χρονια θελαμε τοσο πολυ. Παρακαλεσα ξανα και ξανα δεν θυμαμαι και γω ποσο εντονα και μεσα απο την ψυχη μου το εκανα.

Τον Ιουνιο αντιλαμβανομαι οτι εχω καθυστερηση πανικοβαλομαι γιατι θεωρησα οτι ηταν καποια ανωμαλια στην περιοδο λογω της εξοσωματικης και των ορμονων που πηρα. Θεωρησα οτι ενα πραγμα σταθερο που ειχα στην ζωη μου την περιοδο το ειχα χασει και αυτο..ειμουνα ετοιμη να παρω τον γιατρο μου τηλεφωνο αλλα επρεπε πριν απο απο ολα να επιβεβαιωσω οτι δεν ηταν λογω εγκυμοσυνης η καθυστερηση οποτε επρεπε να παρω 1 τεστ απο το φαρμακειο..

Ο φαρμακοποιος οταν πηγα με ρωτησε αν ηθελα να παρω το διπλο τεστ και γω βεβαιη οτι θα πεταξω για αλλη μια φωρα τα λεφτα μου ειπα οχι βεβαια το μονο τεστ και πολυ ειναι 14 ευρω να πεταξω !!!

Γυρναω σπιτι γρηγορα γιατι ειχα και δουλειες να κανω και λιγο χρονο για χασιμο. Το ανοιγω γρηγορα το κανω και το παραταω σε μια ακρη ξεκινωντας να κανω δουλειες..

Μετα απο κανα 15 λεπτο 30 λεπτο το θυμαμαι και το παιρνω στα χερια μου βλεπω 1 σταυρο και παιρνω τις οδηγιες να εντελως μπερδεμενη να δω μηπως αλλαξανε τα δεδομενα του τεστ τοσο απιστη ημουνα

βγαζω φωτο το τεστ και το στελνω στην Αναστασια μας να μου πει την γνωμη της γιατι εγω τα ειχα χασει πραγματικα και δεν ηξερα τι να πιστεψω

Η Αναστασια μου απαντησε θετικο καραμπαμ εισαι εγκυος αλλα και παλι αδυνατουσα να το πιστεψω

Την αλλη μερα το πρωι πηγα να κανω χοριακη, δεν ειχα πιστεψει το τεστ απλα ετοιμαζα τον ευατο μου για αλλη μια αποτυχια.

Το αποτελεσμα βγηκε το απογευμα 340 μοναδες θετικο πηρα τον γιατρο το ειπα ο οποιος τα επαιξε και αυτος μπορω να πω σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα μετα την εξοσωματικη να συμβει κατι τετοιο.. μου ειπε να κανω καποιες εξετασεις μεσα σε αυτες και καμπυλη ζαχαρου της 1 ωρας..

τις επομενες 2 μερες ετρεχα να κανω τις ξετασεις μου να ξεμπερδεψω, χοριακη δεν επανελαβα λογω φοβου μην φαω καμια χλαπατσα, σκεφτομουνα οτι αν ειναι καμια βιοχημικη απλα θα περιμενω λιγο να μου ερθουν τα ρουχα μου.

Δεν προλαβα να χαρω για πολυ και ενα μεσημερι παθαινω την 1 αιμοραγια, οπως ανοιγεις μια βρυση και τρεχει ετσι ητανε

Πηρα τον αντρα μου τηλεφωνο ητανε στην δουλεια, τελειωσε το ονειρο του ειπα γυρνα σπιτι να δουμε τι θα κανουμε πηρα τον γιατρο τηλεφωνο μου ειπε να κατσω ξαπλα και ακινητη εντελως, πηρα ουτρογκεσταν και καποια στιγμη σηκωθηκα γιατι ηθελα να παω τουαλετα και οταν πηγα 1 κομματι εφυγε απο μεσα μου

Εκει πανικοβληθηκα δεν ξερω πως αντεξα και δεν λιποθυμησα, ο γιατρος μου ειπε ακινησια και αν με πιανανε πονοι να πηγαινα την επομενη μερα εσπευσμενα να με δει

Εδω θελω να πω για την εικονα της Αγιας Ειρηνης που με συντροφευε διπλα μου, την ειχα βαλει στην κοιλια μου και την παρακαλουσα για 1 ακομα θαυμα...

Τι να πω οι επομενες μερες μεχρι να παω στον γιατρο ηταν εφιαλτικες, πονους δεν ειχα καθολου και ηταν το μονο καλο στην ολη υποθεση....

Πηγα στον γιατρο ολα ητανε καλα μου ειπε... και καθως ετοιμαζομουνα να χαρω πραγματικα και να αρχιζω να το ανακοινωνω ερχεται και το 2 χαστουκι...

ζαχαρο πολυ υψηλο και επρεπε να παρω ινσουλινι για να μην αποβαλω...

ενεσεις ινσουλινης κανω πρωι και βραδυ μαζι με διατροφη και πολυ ξεκουραση

αρχισα επιφυλακτικα να το ανακοινωνω στους πολυ δικους μου ανθρωπους ωσπου ηρθε και η 3 χλαπατσα

ξανα αιμα, ξανα ακινητη στο κρεβατι ολα παλι απο την αρχη .........

Μετα απο ολα αυτα παιρνω τωρα δειλα το θαρος να ανακοινωσω την εγκυμοσυνη μου... ειμαι 11 εβδομαδων και με εγκυμοσυνη υψηλου ακομο κινδυνου....

Σε αυτη την φαση το μονο που εχω να πω 1 μεγαλο ευχαριστω στην θαυματουργη Αγια μας την Αγια Ειρηνη που με βοηθησε και μου εδωσε δυναμη,

στην Αναστασια μας και την girl που μου σταθηκαν σε πολυ δυσκολες στιγμες εκει που η αγωνια και η στεναχωρια μου πιασανε κοκκινο...

ελπιζω να με κατανοησετε, και 1 συμβουλη μην χανετε τις ελπιδες σας,

θα σας επιλεξει αυτο, οχι εσεις....

σας αγαπω και σας σκεφτομαι ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια μου θα σε βγαλω τις κοτσιδες, με πηραν τα ζουμια!!!Πω πω οσο θυμαμαι την αγωνια που περασαμε!!!Ολα καλα θα πανε φιλεναδιτσα , ειμαστε διπλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...