Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν5


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!

τώρα σας ανακάλυψα...........έγραψα στο παλιό ποστ!!!!!

Καλορίζικο το νέο μας ποστ και πάντα με ευχάριστα νέα!!!!

Νασιούλα είχα αρχίσει να ανησυχώ!!!Αχ κοριτσάκι μου από ότι

κατάλαβα πάλι κάποιος σε έχει πρήξει!!!!!!!Προσπάθησε να σκέφτεσαι

μόνο τα κοριτσάκια σου και τίποτα άλλο!!!!!!!!!!!Σε φιλώωωωωωω!!!!

Γλυκιά Miki έχω ακούσει και εγώ ότι είναι φυσιολογικό να έχεις πόνους

γιατί αλλάζει θέση το μπεμπάκι και μπορεί να πιέζει στομάχι, κοιλίτσα κ.λπ

Μην ανησυχείς καλή μου!!!

Ελίνα εγώ από καφέ πίνω που και που ντεκαφεϊνέ, τώρα τελευταία γιατί στην αρχή

είχα ένα στομάχι τόσο χάλια που δεν ήθελα ούτε να το μυρίσω!!

Τιτινάκι με το καλό και πάλι σήμερα ο γάμος σας!!!!!!!!!!

Muriamaki, Ηλιαννάκι, Nia,Girl, Kiska,Αναστασάκο, Άννα Μαρία, Aggt και σε όλα τα κορίτσια

στέλνω τα φιλιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Είκοσι εβδομάδων σήμεραααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν το πιστεύω! Έχω φτάσει στα μισά και αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μίκι, εμένα χτες με πονούσε η κοιλιά μου, αλλά ήταν τα έντερα. Είχα πολλά αέρια. Λογικό είναι, νομίζω, να έχουμε πονάκια, αφού γίνεται ο χαμός εκεί μέσα!

Ηλιάννα, καλό μπάνιο σου εύχομαι!

Νάσια, κι εγώ το πλύσιμο σκέφτομαι, αλλά θα το δοκιμάσω σίγουρα. Ελπίζω να πλένονται και να καθαρίζουν καλά στο πλυντήριο και να μη θέλουν χέρι. Η μάνα μου λέει τις έβραζε και καθάριζαν! Αλλά γενικά το πλύσιμο των ρούχων το έχει αναλάβει ο άντρας μου, κι ελπίζω να αναλάβει και αυτό!

Ελίνα, εγώ δεν έκοψα καθόλου τον καφέ. Από πριν έπινα μόνο ένα νες κάθε πρωί, χωρίς γάλα, γιατί με γάλα μου καθόταν στο στομάχι σαν τούβλο! Απλά μείωσα τη δόση του καφέ, βάζω περίπου μισό κουταλάκι. Είχα πει να πίνω ελληνικό που είναι πιο ελαφρύς, αλλά ούτε να τον μυρίσω δεν μπορώ! Άλλωστε, δικαιούμαστε μέχρι τρία φλυτζάνια νες, κι εγώ πίνω ένα με μισό κουταλάκι, άρα δε νομίζω να έχω πρόβλημα!

Αναστασία, κοτόπουλο στον ατμό; Σα νοσοκομειακό φαγητό μου ακούγεται! Εμείς θα φάμε κεφτέδες που είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά! Εννοείται ότι θα ενώσουμε τις δυνάμεις μας με τον άντρα μου, γιταί έχουν πολλή διαδικασία. Θα τους συνοδεύσω με πληγούρι!

Νία, καλά να περάσεις σήμερα! Πρόσεχε το αβγό, να ψηθεί καλά!

Γκιρλ, Δώρα, φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου καλημέρα...:).....έφτασες κιολας στα μισά?...!!!...αχ....άντε...από αυριο μετρας αντίστροφα......τί καλά...:).....

όσον αφορά την κοιλίτσα και τον πόνο, πραγματικά κορίτσια ηρέμησα που και εσείς έχετε κάποιες ενοχλήσεις, διότι συνεπάγεται πως είναι εντελώς φυσιολογικό...:).....καμιά φορά και εγώ Άννα Μαρία μου δεν μπορώ α προσδιορίσω αν οι πόνοι προέρχονται από το μπεμπέ ή από τα εντεράκια,,,,αλλά όπως ακριβώς το ανέφερες, χαμός γίνεται εκεί μέσα...;)

εμείς σήμερα κορίτσια θα φάμε λιθρινάκια ψητά.;))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια το εκανε μια γνωστη μου στην εγκυμοσυνη και δεν πρήστηκε καθολου!!!Το κοτοπουλο στον ατμο μου αρεσει πολυ, αλλα στα αλλα φαγητα απλα θα λιγοστεψω το αλατι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ, δε σας είπα, χτες που πήγα θέατρο με την κουμπάρα, δε ρώτησε απολύτως τίποτα για την εγκυμοσύνη. Όταν γύρισα σπίτι το συνειδητοποίησα, που με ρώτησε ο άντρας μου αν ρώτησε αυτή. Μιλάμε, ούτε πώς είμαι, ούτε αν κλωτσάει, ούτε τι είναι, ούτε πόσων εβδομάδων είμαι, τίποτα απολύτως!!! Κι έχουμε και καιρό να βρεθούμε! Αν είναι δυνατόν!

Αφήστε που πριν πάμε στο θέατρο, της είπα να περάσουμε από ένα περίπτερο να πάρουμε νερά, σταματά κοντά σ' ένα περίπτερο και της λέω "να κατέβω ή θα κατέβεις εσύ;" και μου κάνει "δεν είμαι εγώ που θέλω νερό"!!!!!!!!!!!!! Τελικά πήραμε απ' το κυλικείο του θεάτρου! Έλεος πια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε, ναι, μάλλον ζηλεύει. Είναι και ανύπαντρη, χωρίς σχέση εδώ και κάτι χρόνια. Μου το λέγανε και δεν ήθελα να το πιστέψω ότι ζηλεύει, αλλά απ' ό,τι φαίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.....κάτι τέτοια λέτε για τις κουμπαριές και τρελαίνομαι.....το θεωρώ απαραδεκτο που φέρονται έτσι......εμάς βρε κορίτσια ούτε που μας ευχήθηκαν για το νινί....τί να πω...!!!....οπότε Άννα Μαρία μου....τους έχουμε γραμμένους και ας πάνε και αυτοί από εκεί που πήγαν και οι άλλοι....χαχα....δεν δίνουμε σημασία....να είμαστε καλά...χαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ έχω κι εγώ ένα τέτοιο "κρούσμα" στην οικογένεια και ειλικρινά δεν ξέρω πώς να το χειριστώ γιατί είναι και ιδιαίτερη περίπτωση.....η κουμπάρα της αδερφής μου, στην ηλικία μου, παντρεμένη περίπου 5-6 χρόνια, μόνο με εξωσωματική έχει ελπίδες να κάνει παιδί. Από τότε που έμαθε ότι είμαι έγκυος έχει κατεβάσει κάτι μουτράκλες...άλλο πράγμα!!!!! Δεν ρωτάει ποτέ πως πάει η εγκυμοσύνη (δουλεύουν μαζί με την αδερφή μου), και ξαφνικά τα"χει βάλει και με την κόρη μου (όλο κακίες λέει για το κοριτσάκι μου) ενώ της είχε πολύ αδυναμία.....Δεν θέλω να της θυμώνω γιατί κατανοώ ότι λόγω του προβλήματος (μέχρι τώρα έχει κάνει 3 άκαρπες εξωσωματικές και στην τελευταία αρνητική χοριακή έμαθε και για την δική μου εγκυμοσύνη) μπορεί να βγάζει λίγη κακία αλλά τόσο πιά????? Αφού με κάνει να αισθάνομαι άσχημα που εγώ μπορούσα ενώ εκείνη όχι......δεν έχω ξαναπατήσει από τότε στο μαγαζί για να μην με βλέπει και στεναχωριέται......κι εγώ στεναχωριέμαι και προσεύχομαι να κάνει παιδάκι γιατί είναι καλό κορίτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νάσια μου....:)......σε καταλαβαίνουμε όλες και σε νιώθουμε........να ευχόμαστε τα νινάκια μας να είναι καλά και όλες οι γυναίκες να γίνουν μανούλες.....σίγουρα είναι πολύ άσχημο το γεγονός και για εμάς που το βιώνουμε και για τις κοπέλες αυτές που προσπαθούν και δεν μπορούν να τα καταφέρουν.....ας ευχόμαστε να βοηθήσει η Παναγίτσα όλες τις γυναίκες και να προφυλάσσει τα νινάκια μας...ούτως ή άλλως μονο η Μεγαλόχαρη μπορεί να τα προστατέψει...σε φιλώ γλυκά..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, νομίζω ότι η κουμπάρα της αδελφής σου είναι κατάτι καλύτερη απ' τη δική μου. Φυσικά και πάλι απαράδεκτη τη βρίσκω, ίσως γιατί εγώ δεν ένιωσα ποτέ την επιθυμία να κάνω παιδί, και δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιες συμπεριφορές. Η δική μου, όμως, απ' το κεφάλι της τα τραβάει όλα. Είναι πολύ ιδιότροπη, και θέλει να βρει τον τέλειο άντρα (λες και υπάρχει τέτοιο πράγμα). Τον θέλει κούκλο, με μεταπτυχιακό, με καλή δουλειά, με με με με... Τι να της πεις;

Θυμήθηκα και μια άλλη "φίλη" που είχα, καμιά δεκαριά χρόνια μεγαλύτερη από μένα, που όταν έμαθε ότι παντρεύομαι, δε μου ξαναμίλησε!!!!!!!!!! Και για αρκετό καιρό έβαζε σπιουνιές στην ξαδέλφη μου για να τη χωρίσει από τον άντρα της! Κι έχει κάνει κι ένα σωρό άλλα ωραία...

Από φίλες έχω ψωνίσει από σβέρκο.

Εκνευρίστηκα τώρα, γιατί θυμήθηκα και την προηγούμενη εγκυμοσύνη που είχαν εξαφανιστεί όλες.

Άντε, πάω να συνεχίσω τους κεφτέδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκι μου δίκιο έχεις κουκλίτσα μου....κι εγώ προσεύχομαι να γίνουμε όλες μανούλες με το καλό, και τα κοριτσάκια που παλεύουν σύντομα να γευτούν την χαρά της μητρότητας! Εγώ που έχω φάει και την πίκρα της απώλειας και την χαρά να έχω ένα παιδάκι πιστεύω ότι δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο για την γυναίκα....

....απλά δεν ξέρω πώς πρέπει να συμπεριφερθώ στην κουμπάρα της αδερφής μου γιατί βλέπω πόσο δυσκολεύεται και νιώθω άσχημα! Να φανταστείς όταν περιμέναμε τα νέα της χοριακής της κι εγώ είχα καθυστέρηση παρακαλούσα την Παναγία αν πρέπει μία από τις δυό μας να κάνει παιδάκι ας είναι εκείνη...αλλά ο Θεός είχε άλλα σχέδια......Φιλάκια πολλά στην κοιλίτσα καλό μου!!!!

Άννα Μαρία μου από τέτοιες φίλες είχα κι εγώ κάμποσες....άστα να πάνε....αλλά τις έχω κάνει όλες πέρα πλέον!!! Ακόμα και την πιο κολλητή μου από το σχολείο.....Ευτυχώς όμως είμαι τυχερή γιατί έχω φίλες...με όλη την σημασία της λέξης οπότε δεν μου λείπουν οι άλλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου.....;).......τα έχω βιώσει και εγώ αυτά που αναφέρεις.......ειλικρινά μακριά από όλους για να είμαστε ήσυχες και εμείς και η γαλήνη της οικογένειας μας....;)

καλή συνέχεια με τους κεφτέδες...;)

Νάσια μου....πολλά γλυκά φιλάκια και απο μας...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γειααααα σας!!!!!!!!!!να'μαι κ παλι!!!!!!!!τι κανετε κοριτσακια?????????????????????

εβαλα τα παιδακια μου για υπνο κ θα την πεσω κ εγω!!!!!!αχ σημερα δεν ξερω ποναω απο το πρωι κατω χαμηλα κ νιωθω κ μια πιεση,τι μπορει να ειναι αρραγε???.......!!!!!

αχ αννα μαρια η κουμπαρα σου........!!!!!!συμφωνω με την νασια να'ταν η ζηλια ψωρα.......!!!!!!!!!!!

οσο για την ζηλια εμεις εχουμε κατι ''φιλους'' που οταν εμεινα εγκυος στον αγγελο λυσαξανε ειδικα ο αντρας της που ειχα αγορι.κ αυτο επειδη αυτοι εχουνε δυο κοριτσια κ παντα ηθελε αυτος να κανει γιο!!!!!!

ε κ τωρα παλι που εμεινα εγκυος κ τους ειπαμε πως κ αυτο ειναι αγορακι (ουτως η αλλως δεν μας πηραζε αου ειχαμε κ απ'τα δυο,οτι κ να τανε..), εκει να δειτε λυσσα....!!!!!!!!!!!πω πω!!!!!!!!!

βρε κοριτσια αυτα τα κανονιζει ο Θεος κ οχι εμεις!!!!!!!!

δεν λενε παλι καλα που εχουν κ τα κοριτσια τους τοσα ζευγαρια προσπαθουνε χρονια κ χρονια,οπως επισης κ η αδερφη αυτουνου(πολλα χρονια)....!!!!!!!!

αλλα καποιες φορες δεν εκτιμαμε....!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου αυτο που λες πως νιωθεις ασχημα στην κουμπαρα της αδερφης σου το νιωθω κ εγω.

εχω εναν θειο που προσπαθουνε 15 ολοκληρα χρονια με την γυναικα του να αποκτησουνε ενα παιδακι ομως συνεχεια αποββαλει!!!κ στις τρεις εγκυμοσυνες μου νιωθω ασχημα να με βλεπουν εγκυος ενω εκεινοι να εχουν περασει τοσα!!!!!!!τωρα μαλιστα γι'αυτη την εγκυμοσυνη δεν τους εχω πει τιποτα εγω , αν θα το εχουν μαθει θα ειναι απο αλλους!!!!!!

τους καταλαβαινω γιατι κ εγω προσπαθουσα στην αρχη με τον αντρα μου για δυο χρονια σχεδον κ ξερω πως ειναι....(βεβαια αυτοι εχουν πονεσει περισσοτερο γιατι εχουν κ τοσες αποβολες........)!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μαλιστα εχω σκεφτει να τους ελεγα να μου βαφτιζανε κ τον μπεμπη, ομως επειδη ξερω πως τα οικονομικα τους ειναι χαλια,δεν τους αναφερει καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι μου μακάρι κανένα ζευγάρι να μην παιδευόταν.......ειδικά όταν βλέπω ανθρώπους να κακοποιούν παιδάκια (με οποιονδήποτε τρόπο) ενώ άλλοι να τα λαχταράνε και να μην μπορούν να αποκτήσουν τρελαίνομαι......αλλά τώρα πιά η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που όλες μπορούν να γίνουν μανούλες! Εγώ ήμουν τυχερή.....δεν χρειάστηκε ούτε καν να προσπαθήσω....το πρώτο μωρό ήρθε μόνο του (αφού προσέχαμε) αλλά δεν ήταν τυχερό να γεννηθεί η ψυχούλα μου! Η κόρη μου ήρθε με την πρώτη προσπάθεια και η μπεμπίκα μου τώρα ήρθε πάλι μόνη της αφού δεν είχαμε ακόμα στα πλάνα μας εγκυμοσύνη (και λόγω οικονομικών αλλά κυρίως επειδή δεν τα πάμε και καλά με τον άντρα μου).....ο Θεός τα κανονίζει αυτά!!!! Δεν καταλαβαίνει από τα δικά μας σχέδια......ευτυχώς! Τώρα που το σκέφτομαι τί καλά που έκανε τα δικά του και μου έστειλε κι αυτό το κοριτσάκι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι νασια μου ο Θεος ξερει καλυτερα απο ολους μας τι πρεπει να κανει!!!!!!!!!!!!!κ παντα κανει αυτο που πρεπει να ειναι καλυτερο για εμας, το σωστο!!!!!!!!!

ετσι κ εμενα ο αγγελακος οπως κ τωρα ο μπεμπης ηρθαν ετσι αρποσμενα χωρις καν να το εχουμε σχεδιασει χωρις καν να εχουμε προλαβει να το σκεφτουμαι!!!!!!κ ειναι καλυτερα ετσι πιστευω!!!!!!!!!!!!!!που μου τα εστειλε ο Θεος κ αυτα τα δυο τα παιδακια μου!!!!!!!!!κ τον υπερευχαριστω γι'αυτο!!!!!!!!

να ειναι καλα ολα τα παιδακια κ μακαρι ολες οι κοπελες που προσπαθουνε κ παιδευονται να αποκτησουν πολυ συντομα παιδακι!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, κι εγώ αισθάνομαι τυχερή, μια που και τις δύο φορές που έμεινα έγκυος ήταν σχεδόν κατά λάθος! Στην οικογένειά μου σχεδόν όλοι είχαν πρόβλημα να κάνουν παιδιά: οι γονείς μου, ο αδελφός του πατέρα μου, διάφορες ξαδέλφες μου... Μία ξαδέλφη μου μάλιστα δεν μπόρεσε ποτέ να κάνει παιδιά... Απλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη λύσσα για τεκνοποίηση. Δεν ξέρω τι θα έκανα εγώ στην περίπτωσή τους, αλλά νομίζω ότι απλά θα υιοθετούσα, κάτι που το σκεφτόμουν ούτως ή άλλως. Αλλά εγώ δεν ένιωσα ποτέ μου την ανάγκη να αποκτήσω παιδιά, και τώρα ακόμα με πανικοβάλλει η ιδέα του παιδιού! (ωχ, άρχισε να μου χώνει κάτι κλωτσιές!!! Λέτε να διαβάζει τι γράφω;).

Νάσια, πάει το ψωμοτύρι! Πριν λίγο έφαγα ψωμί με λευκό ταραμά (μεγαλεία!) και τώρα περιμένω τον άχρηστο να έρθει να τηγανίσει τους κεφτέδες μήπως φάμε καμιά φορά. Τελικά το πληγούρι ακυρώνεται, αφού μας τελείωσε, και νομίζω θα μεταμορφωθεί σε τηγανιτές πατάτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω και μια συμμαθήτρια παντρεμένη 3 χρόνια....δεν έχει κάνει παιδάκι ακόμα (μία άλλη συμμαθήτρια μου είπε ότι έχουν κάποιο πρόβλημα αλλά δεν ξέρω τί)....συμπεριφέρεται λες και τα παιδιά είναι ότι χειρότερο μπορεί να μας συμβεί.....νομίζω ότι το κάνει από άμυνα! Τελοσπάντων, εύχομαι όλες να γίνουν μανούλες σύντομα!!!!

Άννα Μαρία το ζουζούνι προσπαθεί να σε επαναφέρει στην τάξη... :lol::lol: τώρα είναι λογικό να αγχώνεσαι αφού είσαι πρωτομανούλα, θα δείς πώς θα τα μάθεις όλα σιγά σιγά.......καμία δεν γεννήθηκε μαθημένη!!!! Όλα καλά θα πάνε θα το δείς! Το τί γελάω με τα σχόλια που κάνουμε εμείς οι δύο για τους άντρες μας!!!!!!!! Μέλι στάζει το στόμα μας!!!! :lol::lol:

Ευτυχώς τελικά έστειλε η πεθερά παστίτσιο (μην μείνει νηστικός ο γιόκας της!) και την γλίτωσα πάλι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, για τους άντρες μας πάντα με τον καλό λόγο στο στόμα!

Αχ, τα νεύρα μουυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!! Έβαλε τώρα "Κωνσταντίνου και Ελένης" και ήρθε η Ματίνα με μια πιατέλα κεφτέδες. Κι οι δικοί μου περιμένουν στο ψυγείο ατηγάνιστοι... Πεινάωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...