Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πωπω..αλαφιαξα να σας διαβασω!!!

Αννουλα τα μπουκαλια για 2 μωρα ειναι λιγα..παρε κι'αλλα αλλιως θα πρεπει ολη μερα να αποστειρωνεις και πιστεψε με με τοσο ρευμα που καιει ο αποστειρωτης πιο καλα θα σου βγουν τα παραπανω..θελεις για ενα παιδι γρω στα 6 μεγαλα μπιμπερο την ημερα εφοσων δεν θηλαζεις..οποτε για 2 θελεις 12..μη ξεχνας οτι εαν παρεις γιαλυνα στην αρχη- ειναι πιο καλα- δε θα χρειαστει να τις αλλαξεις καθολου μεχρι να ξαναπαρεις πλαστικα ενω αμα παρεις πλαστικα καθε 2-3 μηνε ςθελλουν αλλαγμα.

Επισης καλυτερα για νεογεννητο να παρεις θηλες σιλικονης και οχι καουτσουκ..μετα παρε καοτσουκ και μπουκαλια κατεθειαν μεγαλα..τα μικρα θα σ εβολεψουν ελαχιστα

Για τα σαμπουαν παρηγγιλε απο το ιντερνετ..το εκο μπαιμπι εχει πολυυυυ καλες τιμε ςστα βελεντα

Οσο για κρεμα για το συγκαμα παρε σπαθολαδο..το καθαροκανει γυρω στα 8-10 ευω κραταει πολυ και ειναι οτι πιο φυσικο για ενα νεογεννητο...

καλυτερο απο οποιαδηποτε σουντοκριμ την οποια να βαζεις μονο εαν συγκαει και οχι καθεμερα

Επισης μη πασαλειβετερ ε παιδι απολλε ςκρεμε ςτα μωρα σας ανευ λογο..δεν τις χρειαζονται..πολλες αλλεργιες δερματικες βγαινουν απο τις κρεμες..

Εαν και μονο εαν κανουν καποια ξηροδερμια η ατοποικηδ ερματιτιδ ανα παρετε εξειδηκευμενα προιοντα

Νικη το χαρτι ο που λες ειναι μια βεβειαωση απο τον εργοδοτη υπογεγραμμενη και σφραγισμενη οτι εχει αγορασει τα ενσημα σου γιατια κομα δεν φαινονται στο συστημα του ΙΚΑ το μηχανογραφικο ,,ειναι αυκολο να στο βγαλει και πιθανων οταν θα πας να παρεις και τα λευτα του ΟΑΕΔ να σου ζητησουν παρομοιο χαρτι.

Επισης παιδια μη τρελαινεστε με την αποστειρωση ρουχων παιδνιδιων κλπ...εκτος απο προωρα μωρα και μωρα με μικρο βαρος τα υπολοιπα ειναι καλο να ερχονται σε επαφη με μερικα μικροβια για να χτισουν ανοσοοποιητικο..

εγω παντως δεν εχω κανει ακομα τιποτα...μονο κατεβασα τη βαλιτσα...βεβεια τα εχω και ολα ηδη στο σπιτι..οποτε..

το στωμα μονο αν θελετε να βγαλετε λιγο στον ηλιο για κανενα 2 ωρο και μετα να το περασετε με μια ηλεκτρικη και ειναι μια χαρα.

Ειδικ αντετολ κλπ οσο ειναι το παιδι στο σπιτι να αποφευγετε να τα χρισημοποιειτε

Τα πλαστικα παιδιχνιδακια πλυντε τα καλα με ζεστο σαπουνονερο αφιστε τα να στεγνωσουν στον αερα και τελος

Αυτα τα ολιγα

Γιελιζ ετοιμη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω σεσιλια μου.αυτα που ηδη πηρα γυαλινα ειναι.οποτε θα παω να παρω ακομα 6 κ θηλες σιλικονης.οσο για τις κρεμουλες θα προσπαθησω να τις παραγγειλω απο το ιντερνετ.απλα δε χρησιμοποιουμε πιστωτικη οποτε θα παρω μια προπληρωμενη.

οσο για την αποστειρωση,κ εμενα μου ειπε ο γιατρος να ετοιμασω τα πραγματα για παν ενδεχομενο.κ η αληθεια ειναι οτι ειναι παρα πολλα για 2 μωρα κ η μαμα μου τα κανει μονη της κ δε μπορω να τη βοηθησω.θα τα σιδερωσω κ θα τα βαλω σε ειδικες υφασματινες θηκες απο τα τζαμπο για να μη παρουν σκονη.κ αν καταφερω κ παω προγραμματισμενα θα τα ξανασιδερωσω για ενα εξτρα φρεσκαρισμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιεςςςς τι κανετεεεε διαβαζω τωρα τα νεακια σας ενα ενα..βρε 8 σελιδες βρεεεε...

-Χριστινα μου καλα εκανες και πηρε να το δοκιμασεις..ειχα παρει και εγω αλλα τελικα δεν με βολεψε και εβαζα ενα σεντονακι και μετα μια κουβερτουλα φλις τυλιγμενη σαν ρολο..αλλα δοκιμασε πρωτα και μετα βλεπεις

-Αννα μου της βελεντα ειναι δυσκολο να τα βρεις καλυτερα αμα τα θες να τα παραγγειλεις απο το ιντερνετ

-Μαιρη μου αφου ειναι ολα μια χαρα γιατι πρεπει να ειστε πιο προσεκτικοι τωρα??αα διαβασα πιο κατω που λες γιατι...ολα μια χαρα θα ειναι..

-Εγω απο καλλυντικα πηρα τα προδερμ στο γιο μου ειχα παρει chicco αλλα και προδερμ και ειχα μεινει ευχαριστημενη απο κρεμα μια sudocream και μια jonhson αν θυμαμαι καλα..επισης ειχα χρησιμοποιησει καποια στιγμη το eubos γιατι ειχε παθει ενα τυπου εκζεμα ο γιος μου με το σαμπουαν jonhson και εμεινα και με αυτο ευχαριστημενη.

-chrysa.P μου εγω πηρα υγρη πουδρα fissan γιατι απο οσο ξερω απο τον γιο μου πλεον δεν κανει να χρησιμοποιουμε την κλασικη πουδρα γιατι κλεινει τους πορους ακομα και τωρα που ειναι 4.μιση ετων του βαζω καθε μερα το καλοκαιρι γιατι λογω ζεστης κανει υδροτσιλες και η πουδρα τον ανακουφιζει

-και λαδακι για μασαζακι να παρετε..πεθαινουν για μασαζ..

-σημερα πηγα θαλασσααα ειχε εναν Ηλιο και μολις πηγαμεεε συννεφια και ψιχαλα...δεν παει καλα ο καιρος...δεν μπηκα καν στον κοπο ξαπλωσα στην πετσετα και χαλαρωσα και μολις σηκωθικαμε να φυγουμε εβγαλε εναν Ηλιο...ελεος...Γιεεελιζζζζζ αντεεε λιγο εμεινεεε μετρας ωρεςςς....αντε με το καλο....φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου. καλορυζικο το νεο μας και με το καλο να συνεχιστουν τα γεννητουρια μας.

χρυσουλινι να σου ζησει και καλη λοχεια να χεις

γιελιζακι μου με το καλο να κρατησεις την κυριακη τον μικρο σου αγκαλιτσα

εγω συνεχιζω περπατημα, εχω συσπασεις, πονακια αλλα απο βλεννη ή νερα τιποτα ακομα. σιγα σιγα.θα δειξει

καληνχτα γλυκες μου. φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!ξερει καποια απο που θα προμηθευτω σπαθολαδο;υπαρχει στο εμποριο;ξερω οτι ειναι πανακεια για πολλα πραγματα.μου ειχε δωσει μια φορα μια φιλη μου που ειχε φτιαξει η μαμα της που μενει θεσ/κη.το ειχα βαλει επανω σε εγκαυμα και ειχα δει μεγαλη βελτιωση.

diosa σε ευχαριστω πολυ!!!!! :D

τα παπουτσακια μου πεσανε βαρια σημερα.να δω πως θα ξημερωθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!ξερει καποια απο που θα προμηθευτω σπαθολαδο;υπαρχει στο εμποριο;ξερω οτι ειναι πανακεια για πολλα πραγματα.μου ειχε δωσει μια φορα μια φιλη μου που ειχε φτιαξει η μαμα της που μενει θεσ/κη.το ειχα βαλει επανω σε εγκαυμα και ειχα δει μεγαλη βελτιωση.

diosa σε ευχαριστω πολυ!!!!! :D

τα παπουτσακια μου πεσανε βαρια σημερα.να δω πως θα ξημερωθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μιχαελα και Χρυσα!Και εγω κατα τις 8 ξυπνησα αλλα χουζουρευα.Ξυπνησα μονο μια φορα για τουαλετα τα ξημερωματα,συνηθως σηκωνομαι 2-3,σαν το τουβλο ειχα πεσει απο την νυστα. :lol: Παλι στις 11 κοιμηθηκα χθες...Πωπω,πως θα την παλεψουμε οταν γεννησουμε!Εγω τουλαχιστον ειμαι πολυ υπναρου! :roll:

Βαριεμαι..δεν εχω τι να κανω,ο αντρας μου δουλευει και δουλειες δεν εχω ορεξη να κανω.Μια χαρα ειναι το σπιτι,καθαρο...Θελω να παω για καφε αλλα ολες οι φιλες μου δουλευουν και αυτες. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε? Εγώ ξύπνησα από τις 7 αν και κοιμήθηκα αργά χθες γιατί ήρθαν κάτι φιλοι στο σπίτι. Προσπάθησα να καθαρίσω λίγο, βασικά καθαρό είναι το σπίτι αλλά ενα σφουγγαρισμα και κάτι μικρολεπτομέρειες τις θέλει. Περισσότερο το κάνω γιατί αύριο θα έρθουν κάτι ξαδέρφια, φιλοι και γονείς για φαγητο. Θα τα κάνει βέβαια όλα η μαμά μου αλλά εστω να είναι καθαρά. Κάνω 10 διαλείμματα όμως γιατι με πονάει η μέση!!

Πώς είστε εσεις??

Μιχαέλα και Χρύσα καλημέρα!

Νίκη μου καλημέρα και σε σένα...Αφου δεν έχεις τίποτα να κάνεις...απλά κάτσε και χαλάρωσε! Κι εγώ μοναχούλα είμαι και θα είμαι μέχρι το απογευματάκι μάλλον!΄

Βίκυ είσαι στην αναμονή ε? Αφού έχεις ήδη συσπάσεις είσαι σε καλό δρόμο!!

Γιελιζ μου αύριο είναι η μεγάλη μέρα!!!!! :D:D

Οι υπόλοιπες κοιμάστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συμπεθερα!Μην κουραστεις με τις δουλειες!

Προς το παρον καθομαι αλλα ολο και κατι θα βρω να κανω γιατι βαριεμαι ολη μερα στον καναπε.

Χθες πηγα μια βολτα απο τα Μαδερκερ αλλα δεν ψωνισα κατι,περιμενω τις εκπτωσεις.Πηγα για να δω τα λικνα αλλα τελικα παλι αλλαξα γνωμη. :lol: Ειπα του πωλητη πως εχω πορτ μπεμπε και μου ειπε οτι κανουν οι βασεις για καλαθουνες για να το βαλω πανω.Αυτο που μου ελεγε και η Γιελιζ δλδ.Μετρησα τις διαστασεις και μαλλον μου κανει,αλλα δεν ξερω αν θα εφαρμοζει σωστα,φοβαμαι λιγο. :roll: Ισως του κανω συμφωνια να την παρω και αν δεν μου κανει να την επιστρεψω. :roll: Μου ειπε θα βαλουν προσφορες τον Ιουλιο,οποτε δεν ψωνισα τιποτα.Θελω να ρωτησω και για το κρεβατακι αλλα και αυτο μαλλον θα περιμενω τον Ιουλιο να το παραγγειλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλες μου!!!!Τι μου κανετε???Και εγω κοιμηθηκα απο τις εντεκα Νικη μου αλλα δεν μου βγηκε σε καλο..κατα τις 5 ενιωσα εναν εντονο πονο κατω χαμηλα στα αριστερα ο οποιος κρατισε περιπου 3-4 δευτερολεπτα...ανησυχησα λιγο μπορω να πω..απο εκει και περα ο μπεμπουλης μου ηταν ανησυχος και αυτος μεχρι και λοξυγγα ειχαμε στις 6..!!!!Τωρα λεω να παρω τον γιατρο μου τηλ.να τον ρωτησω,εσεις τι λετε????

Κατα τα αλλα μετα ολα καλα κοιμηθηκα και ξυπνησα 9 και τωρα κατεβηκα λιγο στο μαγαζι μας να κανω κατι δουλειτσες!!!!!!!!

Μαρακι μου καλημερα και σε εσενα...πως ειναι ο μπεμπακος σου???καιρο εχουμε να τα πουμε...τελικα τι εγινε στον γιατρο?με τις ραφες???

Νικη μου προσεχε με τις παραγγελειες του ιουλιου γιατι μη ξεχνας οτι οι εταιρειες κλεινουν τον αυγουστο..ρωτισε τους γιατι και εγω δεν ηξερα και ελεγα να τα παραγγειλω και εγω τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι.....κ εγω σημερα δεν εχω πολλες δουλειες να κανω....ενα σφουγγαρισμα κ να σιδερωσω κατι ρουχαλακια μωρουδιακα...ευτυχως εχω φαγητο απο χθες οποτε ειμαι πιο ξενοιαστη...κ αυριο θα φαμε στην πεθερα μου που θα ψησουν στα καρβουνα.

αυτο με την τουαλετα δεν παλευεται βρε κοριτσια....στην μικρη μου δεν ειχα τετοια συχνοουρια...οπως τα λες νικη 2-3 φορες στανταρ καθε βραδυ...εγω παλι δεν μπορω να κοιμηθω...πολυ σβουρα,στεναχωρια,ζεστενομαι,εχω κ τις καουρες καθε βραδυ....την ημερα πως γινεται κ την παλευω κ το βραδυ υποφερω?

χθες μου ειπε κ μια φιλη ενα κουλο....γεννησε μια ξαδερφη της την πεμπτη στο νοσοκομειο που θα παω κ εγω κ πλεον δεν αφηνουν συνοδο...καθολου!!!! :o:o:o μα ειναι δυνατον...μετα απο τοση ταλαιπωρια κ ειδικα σε πρωταρα να μην αφηνουν συνοδο?κ αν εχεις καισαρικη?δηλ ειναι να τρελενεσαι...αφηνουν μονο ωρες επισκεπτηριου.κ τι να το κανουμε...δυο ωρες απογευμα.η κοπελα ειπε οτι ζαλιζεται κ δεν μπορει μονη της κ με το ζορι αφησαν το πρωτο βραδυ....τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia

egw prin ligo ksupnhsa koimhthika kala alla phga polles fores toualeta to bradu

kourastika xtes k auth h kourash bghke nomizw sto nini mou

apo diathesh mia ap ta idia opws h beboulino

o antras mou douleuei to spiti einai katharo...na dw ti tha kanw mexri tis 7 pou tha erthei...bolta den tha paw giati h koilitsamou diamarturete k thellei ksekourash...

xtes paraggeilame k thn proika phrame k 2 koubertoules mia agkalias k mia pike..na nai kala auth h mana mou giati xwrisauth den tha kataferna na parw tpt..afou akomh eimaste aplhrwtoi :cry::cry::evil:

beboulino k egw to idio skeftomai pou maresei polu o upnos pws tha ksupnaw alla k xtes pou phga se mia filh pou gennhse prin 3 mhnes mou eipe pws tha to sunhthisoume k den tha mas enoxlei katholou..k allous akousa me thn idia apopsh ara pisteuw pws kati tha kseroun parapanw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα αφού έχεις χρόνο ακόμα, περίμενε τις προσφορές.Η αλήθεια όταν πάμε στο Μαδερκερ είναι μεγάλος πειρασμός κι εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω τα πάντα!!! :D

Για τις δουλειές τώρα, να σου πω την αλήθεια με έχει πιάσει κάτι και θα ήθελα να τα κάνω όλα από γωνιά σε γωνιά!!! Αλλά δεν το κάνω γιατι βέβαια δεν μπορώ!!!2-3 πράγματα θα κάνω!

Μαρουλίτα μου καλά είμαστε...είχα γράψει τα νέα μας όταν γύρισα από το γιατρό..ο μπέμπης μεγάλωσε! Οι ραφές θα αφαιρεθούν στην 38η εβδ εκτός απρόοπτου!!

Αν θες πάρε το γιατρό σου πιο πολύ για να είσαι κι εσύ ήρεμη! Ίσως να σε πίεζε σε κάποιο σημείο το μωρό γι'άυτο να πόνεσες..Εμένα πάντως όταν τεντώνεται με πονάει κάτω στην λεκάνη!

Εσώ και 2 μέρες πάντως νιώθω σαν κάτι να μου πειράζει την ουρήθρα και νομίζω πως θα τα κάνω πανω μου!! Ασχετα αν εχω μόλις πάω τουαλέτα!!! :lol:

Μιχαέλα μου κι εγώ σηκώνομαι σίγουρα 3 φορές για τουαλέτα το βράδυ και μετά θέλω και λίγο χρόνο να ξαναβολευτώ στο κρεβάτι!!!

Μαίρη μου καλημέρα και με γεια τα πραγματάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαρουλιτα!Αυτο που θα ειναι με παραγγελια ειναι μονο το κρεβατακιτ ης,το οποιο δεν το χρειαζομαι αμεσα,αφου στην αρχη θ την κοιμιζω στο πορτ μπεμπε.'Η στο λικνο αν παρω τελικα.Για το λικνο ρωτησα και κανει μια εβδομαδα να ερθει οποτε οκ.Τα υπολοιπα ειναι ρουχαλακια κλπ.οποτε θα τα παρω επι τοπου.

Παρε τον γιατρο σου να τον ρωτησεις αν πονας ακομα...

Μιχαελα αυτο με το συνοδο ειναι πολυ κουφο! :shock: Για ρωτα το...

Μαιρη καλημερα!Ασε,μεγαλη πληξη,εχω αρχισει και δεν την παλευω,νευριαζω! :evil:

Συμπεθερα και εμενα μου πιεζει την κυστη και κατουριεμαι συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου αυτο θα κανω...θα του παρω τωρα τηλ να τον ρωτισω!!!!Αν και εγω πιστευω οτι κατι τετοιο συμβαινει γιατι αν θεος φυλαξοι ηταν κατι αλλο θα με πονουσε και μετα και θα με ενοχλουσε!!!!!!!Μπορει επειδη ο κυριουλης μου ηταν ξυπνιος κατι να εκανε.. ;)

Αυτο που λες με την ουρηθρα το εχω ακουσει και απο αλλες τωρα στο τελος...πιεζει πολυ το μωρο αλλες κοπελες γελανε και εχουν ακρατεια ειναι φυσιολογικο!!!!!!!!!!Παντως ολα καλα με το νινακι σου...πολυ χαιρομαι!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Μαιρη μου καλημερα και σε εσενα!!!!!

Και εγω κοριτσια ειμαι μονη μου σημερα...δεν ξερω ο αντρουλης μου τι ωρα θα τελειωσει...και λεω να παω στην γιαγια μου που θα ειναι ολοι μαζεμενοι να φαμε εκει..!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυριο θα κανουμε δουλειτσες...θα κανουμε την ντουλαπα μας για να βαλω και τα ρουχα του μπεμπη μεσα!!!!!!!

Και θα τακτοποιησουμε και το παιδικο γιατι εκει μεσα ειναι σαν να επεσε βομβα!!!!!!!!!!!

Οκ Νικη μου ετσι να κανεις....δεν εχω πονο τωρα μονο μια φορα με επιασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την τριτη που εχω ραντεβου στο νοσοκομειο κ θα μιλησουμε με τον γιατρο για τα της γεννας θα τον ρωτησω...αλλα εφοσον ειναι κατι προσφατο μαλλον θα ισχυει...κ γ@μ@τ@ δεν ειναι κ χειμωνας να εχει ιωσεις για να απαγορευσουν κατι τετοιο...τι να πω.

μαιρη πονακια ετσι φευγαλεα νοιωθω κ εγω που κ που...αλλα δεν τα δινω σημασια...οπως ειπες κ εσυ αν ηταν κατι θα συνεχιζοταν....εμενα το βραδυ με ποναει η κοιλια μου σαν καποιος να την τραβαει,σαν τσουξιμο.

νικη μου αφου εχεις παρει κρεβατακι γιατι να παρεις κ λικνο?τσαμπα λεφτα...μετα την καλαθουνα βαλτο κατευθειαν στο κρεβατακι...δεν θα το χρησιμοποιησεις αλλωστε κ πολυ το λικνο...εφοσον εχεις κρεβατακι.

συνηθως περνουν λικνο οταν εχουν περιορισμενο χωρο κ δεν χωραει το κρεβατακι...αλλα μετα θελωντας κ μη περνεις κρεβατακι γιατι το μωρο δεν θα χωραει.εσυ βεβαια ξερεις καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to briskw ligo xazo na mhn exeis sunodo alla ti na kaneis????prepei omws na einai polu eksuphretikoi ekei mazi sou gia na mhn to xreiazese

re koritsia na rwthsw kati?me to sex ti ginete?prepei na to kopsoume tera?oxi oti to kanw kathe mera isa isa mia thn eudomada k ama alla ksexasa na rwthsw ton giatro mou opote lew mhpws eseis gnwrizete ti ginete pros to telos ths egkumosunhs

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καταλάβατε πώς όσο προχωράει η εγκυμοσύνη μας γινόμαστε σαν γιαγιάδες?? Μια η μέση, μια η συχνοουρια, κάτι τα πονάκια...αστα να πάνε!!!1 :lol::lol::lol::lol:

Νίκη μου συμφωνώ με την Μιχαέλα..το λίκνο δεν το χρειάζεσαι..

Μιχαέλα μου ρώτα το γιατρό σου για το θέμα του συνοδού!

Στην Κύπρο στις περισσότερες κλινικές δεν αφήνουν συνοδό το βράδυ αλλά αν θελει να μείνει κάποιος σπάνια θα το κάνουν θέμα. Πάντως είναι πολύ εξυπηρετικές οι νοσοκόμες κι ανα πάσα στιγμή είναι δίπλα σου...τουλάχιστον στην κλινική που θα γεννήσω.

Μαίρη μου ΣΕΞ???? Τι είναι αυτό???? :roll::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη μου στην ιδια φαση ειμαστε κ εμεις...μια με δυο φορες την εβδομαδα :oops::oops::oops: εμενα ο δικος μου γιατρος απο την αρχη μου το ειχε επειτρεψει κ δεν μου ειπε κατι για το τελος...ξερω οτι ειδικα οταν μπεις στον μηνα σου βοηθαει κ καλα να γεννησεις κ πιο γρηγορα ;););) ετσι λενε.δεν νομιζω πως υπαρχει προβλημα,αν δεν εχεις κ ιστορικο με αποβολες,συσπασεις κλπ τοτε εισαι οκ.ρωτα ομως.

οσο για το νοσοκομειο εχω ακουσει καλα λογια...τωρα για το ποσο εξυπηρετικοι ειναι οταν παω θα σας πω.

παντως ειναι κουφο γιατι τοτε καθε λεχωνα θα χρειαζεται κ απο μια νοσοκομα για να την βοηθαει...ε κ δεν ειναι κ πολλες.εκτος κ αν....τωρα το σκεφτηκα...οταν εχει πολλες γεννες αφηνουν συνοδο γιατι δεν προλαβαινουν οι νοσοκομες ;););) θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...