Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

καλημερα πιπιτσα.καλο σιδερο

νικη χορευουν;παιζουν ποδοσφαιρο;παντως ολο κ κατι ζουλανε.χτες επιασα μαλλον ενα κωλαρακ ιτη πετυχα τη μια μαλλον οπως αλλαζε πλευρο.μωρε ετσι κ βγουν το τι δαγκωμα στο πωπουδακι θα φανε.πως να περασουν 5 βδομαδες παναγια μουυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Πιπιτσα!Καλο σιδερωμα!

Εγω δεν κανω τετοια σπορ! :lol: Ο καλος μου ο αντρουλης εχει αναλαβει το σιδερο και σιδερωσε χθες 2 λεκανες.Ευτυχως δεν εχουμε αλλα.Ομολογω πως σιδερωνει πολυ καλυτερα απο μενα και πολυ πιο γρηγορα. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου μηπως αυτο το χαρτι που λεω ειναι η διακοπη?????Γιατι μου ειπε σημερα ο λογιστης οτι οταν θα καταθεσω τα χαρτια θα παρω το βιβλιαριο,το χαρτι αυτο που εδωσε ο γιατρος και ακομη ενα χαρτι που θα ειναι σαν διακοπη το ποτε σταματαω σαν βαβαιωση κατι τετοιο καταλαβα!!!Γιατι μου ειπε παρε με 5 μερες πριν σταματισεις για να στο ετοιμασω!!!!!Οταν πας να τα καταθεσεις πες μου...σε παρακαλω!!!!Ποτε λες να πας???

Αννουλα μου και εμενα ο μικρος απο τις 6 το πρωι παιζει μπαλα...χιχιχιχιχιχιχιχ

Πιπιτσα μου καλημερα...ηρεμα με το σιδερο...γιατι δεν το κανεις το απογευμα με την δροσουλα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη προφανως αυτη η βεβαιωση θα αναφερει ο εργοδοτης απο ποτε σε απασχολει κ τον τυπο συμβασης,μαλλον κατι τετοιο....αλλα καλα χαζοι ειναι κ το ζητανε εφοσον ολα υπαρχουν στο συστημα κ φαινεσαι απο ποτε απασχολεισαι...εκτος κ αν θελουν βεβαιωση για τα τελευταια ενσημα τα οποια δεν τα εμφανιζει το συστημα κ γιαυτο κ η βεβαιωση.παρε τηλ κ ρωτα τους για να μην τρεχεις αδικα.

μαιρη μου παντως δεν υπαρχει λογος να ταραχτεις αν δεν το ακουσεις απο το πρωι ως το το μεσημερι....ειναι αυτο που ειπε κ η αννα...αλλες φορες το πρωι μεχρι να ξυπνησουμε,λιγο οι δουλειες,λιγο αυτο να κοιμαται μπορει κ να μην το παρουμε χαμπαρι....ο δικος μου γιατρος λεει οτι αν περασει ολη η μερα κ δεν το ακουσω να παρω τηλ.ετσι ειχε γινει κ με την κουνιαδα μου.ισως αυτος ο γιατρος για να ειναι πιο σιγουρος κ να προλαβει καταστασεις το κανει ετσι........παντως σου ευχομαι ο μπομπιρας να σε ταραζει ολη μερα κ να μην χρειαστει να μπεις σε αυτην την διαδικασια...

εμεις αυτην την ωρα δινουμε ρεσιταλ...μαλλον την χτυπησαν οι μυρωδιες....ετοιμαζω μουσακα :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα τα χαρτια τα καταθετουμε 56 μερες πριν την ΠΗΤ,δεν μπορουμε νωριτερα.Εγω συμφωνα με την ΠΗΤ μου πρεπει να καταθεσω 11 Ιουλιου.Θα ρωτησω τον λογιστη για το χαρτι που λες. :roll: Αλλα αυτο που γραφει στα διαιολογητικα ειναι "βεβαιωση εργοδοτη".Για τι πραγμα ομως;Το ποτε σταματαμε το γραφει στο αλλο χαρτι,που συμπληρωνει ο γιατρος,ο εργοδοτης και εμεις... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα θα ρωτησω τον λογιστη γιστι δεν μπορω να τρεχω αδικα...Ο εργοδοτης μου ειναι το φαρμακειο της μαμας μου, :lol: οποτε εκεινη δεν ξερει να μου πει... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα :D

καλοριζικο το καινουριο 'στεκι' , με το καλο να ερθουν ολα τα μωρακια μας!

εγω για την μικρουλα μου εχω παρει σαπουνακι της fissan (μ'αρεσει πολυ η μυρωδια) και για συγκαματα πηρα penaten μια αρκετα παχυρευστη!

ταλκ εχετε παρει? εμενα μου ειπαν τωρα το καλοκαιρακι χρειαζεται πολυ!

και επισης ενυδατικη κρεμουλα παλι της fissan εχουμε παρει!

Την καλημερα μου σε ολα τα κοριτσακια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου καλο ειναι το ταλκ να μην το χρησιμοποιουμε γιατι φραζει τους πορους κ δεν το αφηνει να αναπνευσει...καλυτερα κρεμα υγρη οπως ειναι η φισαν η πιο παχυρευστη...εχει καλυτερα αποτελεσματα.

οπως τα ειπες αννα...απλα εγω πηρα μονο ενα φισαν που ειναι αφρολουτρο-σαμπουαν μαζι....με βολεψε παρα πολυ.μετα μια κρεμουλα για το σωμα κ μια για το πωπουδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε με το καλο τα μωρακια μασ να βγουν γιατι πιασαν και οι ζεστεσ εγω ειμαι μαζι με την κατερινα στισ 29/07/2011 αλλα καταλαθοσ βγηκα απο την λιστα. σε αυτεσ που γεννησαν οτι καλυτερο να σασ ζησουν φιλια σε ολεσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου αυτη ειναι η βεβαιωση που σου ειπα...θα πρεπει να βεβαιωνη ο εργοδοτης οτι δουλευεις εκει οτι βγαινεις σε αδεια και οτι εχεις τα ενσημα σου!!!!!

Κοριτσια και εμεις ειπαμε με την μαμα μου να παμε αρχες του ιουλι να τα παρουμε και αυτα...τωρα την αλλη εβδομαδα θα παραγγειλω και τα επιπλακια και οκ.. :D

Χρυσα μου καλημερα και σε εσενα!!!!!!!!!!!!!!Αντε πλησιαζεις και εσυ!!!!!!!!!!!!!!

Νικη ειμαστε που ειμαστε ευαισθητες...μας εκανες λιωμα!!!!!!!!!!!!!!!!!Τελειο και εγω το περιμενω πως και πως!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα σ'ευχαριστω πολυ σισι για την πληροφορια, δεν το ξερα καλα που μας το πες!

beboulino δεν μου το δειχνει το βιντεακι, δεν ξερω γιατι :?

εγω για σημερα θα εχω κατι απλο, μπριζολιτσες στον φουρνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω μπριζολιτσες εχω σημερα...θα παω στην μανουλα μου γιατι ο αντρας μου λειπει σε ενα σεμιναριο και θα γυρισει το απογευμα...!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω να βγαλω τα πιατα απο το πλυντηριο,να δω και αν θα φτιαξω και κατι αλλο εκτος απο το κοτοπουλο να φαμε και επανερχομαι.Ηδη πεινασα και ειναι ακομα 12μιση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!! Πώς είστε σήμερα???

gielizaki moy me to kalo koykla moy na pareis sthn agkalitsa to thaymataki soy.............

kai se oles fysika tis kopelies to idio eyxome oles me gera mwrakia .............

ta filia moy............

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!! Να είσαι καλά!!! Με το καλό να έρθει ο καιρός που θα κρατήσεις και εσύ τα νινάκια σου στην αγκαλιά σου!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Χριστινάκι για το σφηνάκι το είχαμε συζητήσει εδώ πρίν καμιά εβδομάδα και εγώ θα έπαιρνα και μετά βρήκα αυτό http://www.dietup.gr/paidi/ygeia/3143-sfhnakia-ston-brefiko-ypno.html και είπα να το συζητήσω πρώτα με τον παιδίατρο και μετά να αποφασίσω.

Αννούλα εγώ τα καλυντικά της weleda τα παρήγγειλα απο εδώ

http://www.ecobaby.gr/index.php?cat=41 σε μαγαζιά δεν ρώτησα καθόλου γιατί μου φάνηκαν πολύ καλές οι τιμές.... σε 2 μέρες μου τα έστειλαν κιόλας!!

Μιχαέλα μου ναι όπως τα λέγαμε... 3200-3300 θα βγεί ο μπέμπης με το καλό...

Μαίρη μου μεγάλωσε το μωράκι σας!!! Τέλεια!!

Ευχαριστώ πολύ Νίκη μου!! Άντε με το καλό να έρθει και η δική σας σειρά!!! :D:D:D Απο τα ίδια site ψωνίζουμε!!! :lol::lol:

Μαρουλίτα μου μια χαρά με τα ένσημα, χαίρομαι που βρήκες άκρη!

Πιπίτσα μου καλό σίδερο!! Και πρόσεξε εεε να κάνεις πολλά διαλλείμματα!! Όχι όρθια για πολλή ώρα!!

chrysa.P συμφωνώ με την Μιχαέλα για το ταλκ... επίσης υπάρχει κίνδυνος να το εισπνεύσει το μωράκι... αυτό το είχε πεί ο παιδίατρος στην ξαδέλφη μου που ζεί Γερμανία και έχει ένα κοριτσάκι 8 μηνών και δεν χρησιμοποίησε ποτέ...

ειρήνη8 καλώς μας ξανήρθες και με το καλό το μωράκι σου... σε θυμάμαι που είχες μπεί στις αρχές 1-2 φορές και μετά χάθηκες... γιαυτό σε έβγαλα απο τη λίστα μετά απο καιρό που έκανα ένα ξεκαθάρισμα... θύμισέ μου τι είχες.. αγοράκι κοριτσάκι?? για να σε ξαναβάλω.

Νίκη μου πολύ ωραίο το βίντεο... :cry::cry::cry:

Καλό μαγείρεμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!Τι κανετε??

Εμεις καλα ειμαστε αν κ σημεα πιο ψηλα στριμωγμενοι κ δεν μπορω να κουνηθω...

Σημερα το κατουρημα κοριτσια πηγε συννεφο ειδικα απο το πρωι 6.7.8.9.10 καθε μια ωρα...λαλησα..

Εγω σαμπουαν αφρολουτρο πηρα προδερμ κοιταξα τα συστατικα δεν εχει ουτε παραμπες ουτε την αλλη ουσι ΒΗΑ..κ ενυδατικη το ιδιο..και για συγκαμα κ γω τη σουντοκριμ..

Στην κουμπαρα μου απο το μαιευτηριο της εδωσαν της φερζυντερμ και για εκεινη για το σωμα..της ειπαν κανενα αλλο αφρολουτρο κοινο οσο θηλαζει..

Αχ δεν σας ειπα για τα γεννητουρια της φιλης μου χτες..γεννησε στις 8 2 κουκλιτσες 2740 κ 2620 και 49 εκ η καθε μια..ειναι ξανθουλες κ τσαχπινες!!!Η μαμα δεν ξετρελαμενη!!!

Να σας ζησουν Φιλεναδα!!!Ο αγωνας αξιζε!!!!!

Γελιζακι 2 μερουλες ακομη κ λιγο λιγοτερο!!!Αντε γλυκεια μου ερχεται η μεγαλη στιγμη!!!!!!!

Εγω χτες σιδερωσα τα τελ μωρουδιακα που πηραμε..

μαγειρεψα κιολας το βραδυ μελιτζανες ιμαμ στο φουρνο ξερετε με κρεμμυδακι ντοματα σκορδακι αναλατα για μενα και με αλατακι και φετουλα απο πανω για τον αντρουλη μο κ την πεθερα μου!!!

Μια ωρα ορθια στην κουζινα κ τα παιξα ρε κοριτσια..η μεση μου με τρελανε..τι ειναι αυτο δεν αντεχω τιποτα πια..και να πεις οτι εχω παρει κ τα πολλα κιλα..τι να πω..ο γιατρος λει λογω οτι το μωρο ειναι μεγαλο εγω μικροσωμη ειναι κ ψηλα και λογικο να μην αντεχω..

Ειρηνακι με το καλο κοριτσακι πλησιαζεις κ συ!!!!

Φιλακιααααα σε ολες τις φουσκοκοιλιτσε,μανουλες κ μπεμπακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζακι το σφηνακι δεν εχει το κεφαλακι του μωρου καθολου πιο ψηλα ..ειναι στην ιδια ευθεια με το σωματακι..απλα το χει σε πλαγια θεση κ δεν επιτρεπει να οι γουλιτσες να γυρισουν κ να συμβει οτιδηποτε..εμενα το χε η αδερφη μου κ της το χε συστησει η παιδιατρος...

ουτε το στριμωχνει ιδιαιτερα το μωρο ουτε τιποτα..

Η θεση ανασκελα ισα ισα που ειναι επκυνδηνη για παλινδρομησεις..

Ρωτα βεβαια κ συ τον παιδιατρο να δουμε τι θα πει..α κ οι γνωμες ειναι διαφορετικες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Γιελιζ μου...πως πας σημερα???????τι κανει ο μπεμπης σου???

Κατερινακι μου καλησπερα και σε εσενα..να τις ζησουν της φιλης σου τα μωρακια της να ειναι γερα και τυχερα!!!!!!Ξεκουρασου τωρα...φτανει με τις δουλιτσες..εμενα θα ερθει η μαμα μου την κυριακη να με βοηθησει...να κανουμε την ντουλαπα να πλυνουμε και τα ρουχαλακια!!!!!!!!!!!

σημερα νιωθω οτι ζεστενομαι πιο πολυ....!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερινάκι μου!!! 2 μερούλες μείνανε ναι... αλλά νομίζω ότι δεν θα περάσουν ποτέ!!! Είναι σαν να έχει κολλήσει ο χρόνος!!!

Να ζήσουν τα μωράκια της φίλης σου!!! Φαντάζομαι πώς θα είναι η μαμά... ξετρελλαμένη (όπως λές) το λιγότερο!!! Καλή λοχεία να έχει η κοπέλα!!

Εγώ εδώ και πολύ καιρό έχω το πρόγραμμα που λές... κάθε βράδυ ανα μία ώρα τρέχω τουαλέτα!!! Υπομονή!! Μας πιέζουν τα μωράκια μας... στριμώχνονται και αυτά... τι να κάνουν??? :D:D

Εγώ για μένα παρήγγειλα αυτό... http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=774

Α και χθές πήρα και κρέμα για τις θηλές για τον θηλασμό... http://www.olivers-baby-care.co.uk/ardo-goldcream-nipple-cream.html

Έχουμε και σπαθόλαδο αλλά είπα να πάρω και μία κρέμα να υπάρχει... εσείς που έχετε πάρει ποιά πήρατε???

Κατερινάκι και εγώ έτσι λέω να κάνω... να ρωτήσω τον παιδίατρο και μετά να αποφασίσω...

Γειά σου Μαρουλίτα μου, ο μπέμπης μια χαρά... σπρώχνει όσο μπορεί και τεντώνεται!! Με τόσο σπρώξιμο θα μου βγεί κουρασμένο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιιχιχιχιχιχιχιχ....Γιελιζ μου τελεια!!!!!!!!!!!!!!σε λιγες μερες θα τον εχεις αγκαλιτσα!!!!!!Εισαι ετοιμη???Παντως να μη ξεχνας πως ολοκληρο φορουμ ειναι μαζι σου...σε σκεφτομαστε και ανυπομονουμε ολες!!!!!!!!!

Και εγω πρεπει να παρω μια κρεμα για τις θηλες γιατι βλεπω οτι και τωρα που τρεχει το υγρακι σαν να ξερενονται!!!!

Προχθες ο γιατρος μας ειπες και τις τιμες του...900 για φυσιολογικο τοκετο και 1200 για καισαρικη..200 ο αναισθισιολογος και 100 ο παιδιατρος..τωρα για την κλινικη υπολογιζω κατα 1000...αντε να δουμε!!!!!!!Ας ερθει εκεινη η ωρα και αυτα θα μας φαινονται μηδαμινα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Μαρουλίτα μου!!! έτοιμη δεν ξέρω αν είμαι... το μόνο που ξέρω είναι ότι ανυπομονώ... :D:D

Οι τιμές που λές είναι για δημόσιο μαιευτήριο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...