Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!

εβιτακι τι καλα!! ειδες το μωρακι κανονικα ε?

εγω, στις πρωτες αγωνιες, σημερα κανω τον πρωτο υπερηχο να δουμε το σακο! αντε μηπως και το πιστεψουμε λιγακι ;) Επιζω να ειναι ολα καλα!!φιλακια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

evita πολυ ωραιες οι φωτο σου!!!πρεπει να ειναι φανταστικη εμπειρια...ειδατε και το φυλο του μωρου??οι απαντησεις βγαινουν την ιδια μερα??twiggy θα αισθανθεις υπεροχα σημερα ειδικα οταν ακουσεις την καρδουλα του :P:P:P καλημερα σε ολες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVITA ωραίο το συναίσθημα ε; :D Εμείς θα πάμε Δευτέρα απόγευμα να δούμε το ζουζουνάκι μας και περιμένουμε πως και πως!

Κορίτσια σήμερα πήγα στην οφθαλμίατρο και ευτυχώς η φλεγμονή στο μάτι υποχώρησε και δεν θα χρειαστώ αντιβίωση!!! Μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Θα συνεχίσω απλά την αλοιφούλα μέχρι την Τρίτη και αν δεν φύγει το χαλάζιο, που δεν το βλέπω να φεύγει, μου είπε ότι μετά την γέννα θα κάνω μια μικροεπεμβασούλα για αφείρεση. Μετά την γέννα ας μου κάνει ότι θέλει! :P

Τwiggy σήμερα θα γίνει η γνωριμία με το σποράκι; Τι καλά! Ελπίζω να το δείτε και να ακούσετε και καρδούλα! Αν και για την καρδούλα νομίζω είστε λίγο οριακά για να την ακούσετε. Συνήθως 6η-7η εβδομάδα ακούγεται! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου παππυ, με τι καλο να ερθει το μωρακι σου, ευχομαι μια καλη εγκυμοσυνη!

μαντι τι καλα!!! μπραβο ειδες, δεν χρειαζεται να ανησυχεις, το μωρακι θα ειναι μια χαρα!!

εμεις μολις γυρισαμε απο το γιατρο! :) σημερα γνωρισαμε το σπορακι μας!! ηταν πολυ συγκινητικο, ειδικα που βλεπεις την καρδουλα να παλλεται σαν να αναβοσβηνει! τι θαυμα!!!την ακουσαμε κιολας!! απιστευτο? κι εγω νομιζω οτι ηταν νωρις...

βεβαια μας ειπε οτι ειναι λιγο μικρο το εμβρυο (20χιλ) και δεν μπορει να μετρησει καλα, να ξαναπαω σε μια βδομαδα. Ελπιζω να μην συμβαινει κατι κακο.. εσεις θυμαστε τον πρωτο υπερηχο το μεγεθος? Αυριο μπαινω βεβαια στην 6η βδομαδα ισως ειναι νωρις... αχ η αγωνια ποτε δεν φευγει ε?

πολλα φιλια σε ολες, να προσεχετε και να χαιδευετε τις κοιλιτσες σας!! πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τwiggy μια χαρά είναι το μικρούλι σας μην αγχώνεσαι καθόλου! Εγώ το βρίσκω και μεγάλο μάλιστα! Το δικό μας το ακούσαμε πρώτη φορά προς το τέλος της 7ης εβδομάδας και ήταν μόλις 4,5 χιλιοστά! Το θέμα είναι να είναι καλά τα μωράκια μας! Το μέγεθος σε αυτές τις περιπτώσεις δεν μετράει. :P Και εμένα κάποια στιγμή μου φαινόταν λίγο μικρό (το σύγκρινα με τα εκατοστά που διάβαζα στα βιβλία) και η γιατρός μου είπε ότι δεν είναι όλα τα παιδια ίδια και ότι παίζει ρόλο και πότε έγινε η σύλληψη. Γιαυτό χαλάρωσε και απόλαυσε τον κτύπο της καρδούλας του!

Εμείς Δευτέρα πιστεύω θα δούμε και το φύλλο του μωρού! Όχι οτι με νοιάζει αν θα είναι αγοράκι ή κοριτσάκι απλά αν γνωρίζουμε ίσως αρχίσουμε δειλά δειλά να κάνουμε και καμια έρευνα αγοράς μια και ξεκίνησαν οι εκπτώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 7 Η ΩΡΑ Κ ΓΩ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΝΑ ΦΑΩ... ΠΕΙΝΑΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :lol: konstantina :* ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΡΟΥΣΑΜΕ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΜΒΡΥΟ ΑΠΟ 4,5 ΕΚ ΜΕΡΙ 8 Κ ΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 4,5.. ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ.

MaDi ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ... ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ..

pappy ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ..? ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

twiggy ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙΙΙΙΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ.. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΒΡΕ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.. ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΣΒΕΣΤΙΟ? ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΑΝΑΒΡΑΖΟΝ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΣΟΜΕΝΟ ΤΗ ΚΙΜΩΛΙΑ ... ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΜΥΤΕΡΗ...(ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ?) ΤΑ ΜΛΟΥΖΑΚΙΑ ΣΤΕΝΕΥΟΥΝ Κ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΣΚΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΡΑΦΗ :lol::lol: ΟΠΟΤΕ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ Κ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΨΩΝΙΑ.. ΧΑΖΕΨΑ Κ ΚΑΤΙ ΜΩΡΟΥΔΙΣΤΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΕΝΑ ΚΟΡΜΑΚΙ ΕΓΡΑΦΕ I'M NEW HERE... :lol::lol: ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια τι ωραια!

μαντι σε ευχαριστω πολυ, πολυ μου αρεσε το σχολιο με το μεγεθος ! χεχε ;) βεβαια τωρα που το λες, μηπως εννοουσε 2χιλιοστα, τα 20 δεν ειναιπολυ? :shock: τελοσπαντων...

αντε με το καλο να δειτε το μωρακι παλι, το φυλο πραγματι ειναι το τελευταιο που μας νοιαζει αλλα οσο να 'ναι ε? υπαρχει μια περιεργεια! ασε που εχει και εκπτωσεις τωρα! :)

εβιτα μου κανει πεινα ε? λιγο υπομονη κι εσυ και θα μαθετε και φυλο!μυτερη κοιλιτσα ε? χαχα για να δουμε... ακομα δεν αρχισα βιταμινες κλπ , υποθετω την επομενη βδομαδα που θα παω θα μου δωσει! κραταω τη συμβουλη για το ασβεστιο...

ελπιζω ολες οι εγκυουλες να ειστε καλα! καλο σαββατοκυριακο και υπομονη με τη ζεστη! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Θα με παίξετε κι εμένα; 1η Ιανουαρίου είχα ΠΗΤ, αλλά... μετακινήθηκε στις 30 Δεκεμβρίου στον τελευταίο υπέρηχο :P Λόγω προηγούμενης καισαρικής βέβαια, φαντάζομαι αν όλα πάνε καλά, να γεννήσω μέσα Δεκεμβρίου.

Με τη ζέστη πώς την παλεύετε; Κι επίσης πάτε για μπανάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ kuo28 ΜΟΥ ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΙΞΟΥΜΕ :lol::lol::lol: ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΣΤΑ ... ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΝΤΟΥΖΑΚΙΑ.. ΕΓΩ προσωπικα ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΦΕΤΟΣ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΘΑΡΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΝΑΝΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗ ΒΡΕΙΣ... ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ..

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΣΗΜΕΡΑ??? ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Πάνω που ήρθα φύγατε; Μάλλον στις παραλίες τρέχετε ε;

Εβίτα γεια σου :) Κι εδώ μια από τα ίδια. Τρεις φορές την περασμένη εβδομάδα κάναμε σχεδόν δύο ώρες δρόμο για να κάνουμε μπανάκι κάπου καθαρά, εκτός Αττικής! Μακάρι του χρόνου με τα ζουζούνια, αλλά για εμάς το βλέπω δύσκολο. Το ένα θα είναι στα ντουζένια του, το άλλο θα παραείναι μικρό! Όλα καλά να πάνε και βλέπουμε...

Καλο απόγευμα σε όλες, ό,τι κι αν κάνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ... ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ? ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ...? ΕΓΩ ΒΓΗΚΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΧΘΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΑΙΒΑΖΗΣ ΜΕ ΤΗ ΚΟΡΙΝΘΙΟΥ... ΑΧ ΕΙΧΑΝ Κ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ... ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΠΩΠΩ ΚΑΤΩ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΞΕΣΗΚΩΣΕ :lol:

ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ... ΠΗΓΕ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΑΚΙ???

ΑΧ ΠΑΛΙ ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΕΧΩ Κ ΜΑΘΗΜΑ... :evil: ΣΑΣ ΦΙΛΩ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!! :D:D να καλοσορισω την pappy και την kuo που ηρθαν στην ομορφη παρεα μας και να τους ευχηθω μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!! @};-@};- twiggy μου ειδες το μωρακι σου??τι ωραια!!!!μην αγχωνεσαι για το μεγε8ος του μωρου ολα μια χαρα ειναι..την αλλη φορα που θα το δεις θα εχει μεγαλωσει αισθητα.εγω το σαββατοκυριακο ειχα παει για μπανιο evita..μια χαρα ηταν αλλα εχ8ες ειχε παρα πολυ ζεστη και δεν αντεχες καθολου #:-s#:-s φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!!

δεν πειραζει κοριτσια, εμεις θα την βγαλουμε εδω αυτο το καλοκαιρι να τα λεμε, αλλα του χρονου θα απολαυσουμε διπλα τα μπανια μας με τα μωρακια!!! κι εγω δεν παω θαλασσα , δεν με αφηνει ο γιατρος προς το παρον αλλα να σας πω ουτε και μεγαλες διαδρομες θελω να κανω με το αυτοκινητο! με πιανει τρομος με αυτες τις λακουβες!!ε ειναι αρχη και ειμαι χεσμενη ακομα!!! ;)

ευχομαι σε ολες καλη βδομαδα και κουραγιο με τη ζεστη!!! πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυλογούδες τελικα ειστε! ΕΚΑΝΑ δυο μερες να μπω και ειδα ενα σωρ'ο αναρτησεις. Καλως στις καινούργιες και με το καλό τα μπεμπακια στην αγκαλιά μας. Εγω το Σαβ/κο ειχα παει στην θεια μου που ζει διπλα στην θαλασσα και ευτυχως εχει κλιματιστικό και το καταχαρηκαμε ιδιως το Σαββατο ήταν τελεια! Παντως κοριτσια γνωμη μου αν εχετε το οκ απο το γιατρο σας χαρειτε το μπανιο σας μην καταπιεζεστε γιατί του χρονου μην νομιζετε ότι θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα με ενα μωρο 5 μηνων! Αυτα και απο μενα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις όμορφες εγκυούλες! Μόλις γυρίσαμε από την γιατρό και αφού είδε το μικρό μας ότι είναι μια χαρούλα μας είπε και το φύλο!!! Μάλλον είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!! Για σιγουριά θα το δούμε και στο Β επιπέδου. Πάντως και τις 2 φορές που γύρισε και άνοιξε τα ποδαράκια και τις 2 φορές μας είπε η γιατρός ότι φένεται για κορίτσι, οπότε πιστεύω ότι θα ναι όντως κοριτσάκι!

Είμαι πολύ ευτυχισμένη! :x:x:x8-}8-}8-} Να πάνε όλα καλά και να είναι γερό μόνο και τίποτα άλλο δε θέλω!

Να καλοσορίσω και τα κορίτσια που ήρθαν στο παρεάκι μας! Κryo28 εσείς είδατε φύλο; Εμείς από ότι φαίνεται κοντά θα γεννήσουμε. Και εγώ για καισαρική θα πάω λόγω μυωπίας και στενού τράχηλου.

Καλό βραδάκι σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαντι!!! τι ωραια, μια μικρη μπεμπουλα!!!!! :D πολυ χαιρομαι... να φτιαξουμε λιστα καποια στιγμη ποτε γενναει η καθε μια και το φυλο.. καλα εγω ακομα εχω μελλον ..

πολλα φιλια σε ολες,χαδακια στις κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου... MaDi πολυ χαιρομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αχ τι ωραιαααααα θα κανεις μια κουκλιτσαααα

και γω εχω ακομα ,μαλλον τον αλλο μηνα θα μαθουμε ... τωρα μολις γυρησα απο εξετασεις αιματος κ ουρων και μαλλον τη παρασκευη θα παω στο γιατρο μου να δει ολες τις εξετασεις μας ... κοριτσια εμενα ολοι μου λενε πως θα κανω γιο... μα ολοι ομως..!!! αμ το αλλο που εχω τον αντρα μου να μ λεει πως μονο σε αυτον θα μοιασει...? μακαρι γερο κ δυνατο να ειναι τιποτα αλλο... εσας οι αντρες σας τι λενε εχουν χαζεψει?? εμενα ο δικος μ στο φουλ.. αφου καθε βραδυ που παω για υπνο πρωτα μιλαει στη κοιλια μου( στο παιδι του δηλαδη οπως λεει) και μετα σε μενα :lol::lol::lol:

τα αλλα κοριτσια της παρεας που πηγαν...??? πολλα φιλακια σε ολες και στα σπορακια μας βεβαίως βεβαίως :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVITA σαν να περιγράφεις τον άντρα μου! Και το δικό μου το ψώνιο μου λέει ότι το μωρό θα είναι ίδιος εκείνος! Άντε μου λέει από εσένα ας πάρει τα φρύδια σου μόνο! Άκου να δεις! :lol: Ήταν που ήταν ψωνιο με την εμφάνισή του αλλά η φωτογράφος στον γάμο μας πριν 1,5 χρόνο τον αποτελείωσε εντελώς με τα κοπλιμέντα της και το "επαγγελματικό του στήσιμο". Ας είναι γερά τα παιδάκια μας και ας μοιάζουν όποιον θέλουν (εκτός από την πεθερά φυσικά :lol: )! Ο δικός μου με την κοιλιά έχει ένα φόβο. Νομίζει ότι αν την αγγίξει φυσιολογικά θα σπάσει ή θα πονέσει το μωρό! Την χαϊδεύει σχεδόν στον αέρα. :D

Σε ότι αφορά το φύλο και εμένα όλοι μου λέγανε για αγόρι, και μετά από λίγο άρχισα να το πιστεύω ότι όντως είναι αγόρι. Τελικά σε εμένα βγήκε αυτό που λένε για τους κτύπους της καρδιάς. Συνήθως (χωρίς να είναι απόλυτο) αν στην αρχή οι κτύποι τις καρδιάς είναι πάνω από 150 τότε μάλλον είναι κοριτσάκι. Εμάς ήταν 180! Βέβαια έχω ακούσει και για αγοράκι με 160 παλμούς και κοριτσάκι με 140 παλμούς! Οπότε μη βασίζεστε απόλυτα και σε αυτό ;)

Τwiggy για πότε περνάει ο καιρός ούτε που το καταλαβαίνεις. Σου το λέω εγώ που έμεινα ξάπλα 2 μήνες! Και εγώ στην αρχή άκουγα για άλλες που κάνανε αυχενική, Β επιπέδου κτλ και μου φαινόταν αιώνας μέχρι να φτάσω τις εβδομάδες τους. Μόλις έκλεισα τον 3ο ούτε που το κατάλαβα πότε πέρασε ο 4ος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ MaDi ΜΟΥ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΜΕΝΑ Μ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΔΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ( ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΓΑΛΑΝΑ) ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΘΑ ΧΑΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ :lol::lol::lol: ( ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΞΑΝΘΙΑ :twisted: ) ΑΚΟΥΣ? ΑΚΟΥ ΝΑ ΛΕΣ!!!ΑΣΤΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!!!!!!!!!!!!!madi μου με το καλο να ερθει η ζουζουνιτσα σου!!!!τωρα ολα ειναι ροζ για σενα..τι ωραια!!!! :D:D:D εμενα ο αντρας μου ειναι οπως της madi φοβαται να με ακουμπησει..εχουν πολυ πλακα :lol::lol: φιλακια σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!! καλα πολυ γελαω με τους αντρες σας!! εχουν πλακα... εμενα ο δικος μου ειναι φοβισμενος ακομα, θελει να πανηγυρισει αλλα μαζευεται! :? αχ βρε μαντι ναι, ειναι η αρχη τωρα και ολα ειναι καινουργια και αγχωτικα και ο χρονος περναει πολυυυ αργα! αλλα μου αρεσει με αυτα που συζητατε, ανυπομονω και προετοιμαζομαι για το μελλον! ;)

φιλια στις κοιλιτσες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλες τις μανούλες... Πω πω μιλάμε για αναγούλες όμως, όχι αστεία. Τι να λέμε... Αρκεί να σας πω ότι γυρίζαμε την Κυριακή από Σαβ/κο εκτός Αθηνών και η κόρη μου έκανε εμετό (το συνηθίζει στο αυτοκίνητο) και από την μυρωδιά και μόνο ακολούθησα και εγώ...

Κατά τα άλλα όλα καλά, το σποράκι είναι ήδη 2,5 ολόκληρα εκατοστά και πάμε για αυχενική 1η Αυγούστου.

Στο γραφείο ακόμη δεν το έχω πει αλλά φεύγω και για διακοπές μετά την αυχενική και σκέφτομαι να το πω πριν φύγω. Δεν μου είπατε και εσείς πως το χειρίζεστε/ χειριστήκατε (twiggy εξαιρείσαι εσύ, ευχαριστώ, κ εγώ έτσι σκέφτομαι αλλά φοβάμαι και μην γυρίσω από διακοπές και έχει πεταχτεί η κοιλιά)

Ισχύει ότι στο δεύτερο παιδί η κοιλίτσα φαίνεται γρηγορότερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυ... αχ αυτη η πεινα καθε πρωι βρε κοριτσια με ξυπναει απο τις 7 το πολυ... annamaria.b τι κανεις κοπελα μου που χαθηκες εσυ...??? αχ βρε κοριτσακι μου εχεις θεμα με τις αναγουλες ε>>? τιποτα υπομονη εμενα μου εξαφανηστηκαν σχεδον τωρα που ειμαι 11 εβδομαδων... αλλα ενταξει δεν εκανα αιμετους μονο 2 φορες ... αλλα γι αυτο εχω ενοχληση με τις μυρωδιες τι ειναι κ αυτο παλι... ουτε το αφρολουτρο δενμπορω να μυρησω αστα...

σημερα η τελευταια μου μερα στη σχολη.... γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :P

και τωρα το καλοκαιρι λεω να βαψω κ να φτιαξω τις ντουλαπες στο δωματιο του μωρου... να πεταξω οτι παλιο υπαρχει κ να φερω κ μαστορα... θα εχουμε δουλειες...

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΖΩΦΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ ΤΥΧΟ..???λεω το σεπτεμβρη να το βαψω κ μηπως εκανα τιποτα κανενα σχεδιο αφου μεχρι τοτε θα ξερω κ το φυλλο. πολλα φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια κουραγιο με τις αναγουλες..με το καλο να κανεις την αυχενικη και βουρ για διακοπες!!! εγω στη θεση σου θα εκανα ανακοινωσεις μετα τις διακοπες, αλλα οπως νιωθεις καλυτερα..Δεν ξερω, νομιζω δεν χρειαζεται να δινουμε και αναφορα! Ο κοσμος ειναι περιεργος.. κι εγω προχθες ταντιστηκα πολυ, γιατι κατι διερευσε σε γνωστους του αντρα μου απο το πουθενα! Εκτος του οτι ειναι πολυ νωρις μου τη δινει που κουτσομπολευουν και δεν μπορουμε να καταλαβουμε και πως στο καλο το εμαθαν! Εδω δεν το εχουμε πει σε κολλητους μας ακομα!! τελοσπαντων, φαγανε ενα γειωμα και ησυχασαν!!

Εβιτακι αντε να ξεκουραστεις κι εσυ... χαλαρα με το δωματιο ε?... εχεις καιρο να παρεις ιδεες κλπ.. θα γινει σουπερ!! :)

πολλα φιλια στις κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...