Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασάκο τα αποτελέσματα του pap a θα είναι μια χαρούλα!!!

Με το καλό να τα πάρεις!!!

Άννα Μαρία μου μη στεναχωριέσαι για το φούσκωμα.Εγώ άρχισα να φουσκώνω

στον πέμπτο!

Τιτινάκι μπράβο μπράβο, μια χαρά και η καμπύλη σου!Τι ωραία που ξεκινάει η άδειά

σου................Όσο για τα όνειρα άγχος έχεις μικρό μου μου φαίνεται!

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, τι ωραία που αρχίζει η άδειά σου! Εμάς μας δίνουν άδεια τοκετού ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Έλεος! Με την κοιλιά στο στόμα θέλουν να πηγαίνουμε σχολείο...

Εγώ είδα όνειρο ότι έκαναν συνεδρίαση στο σχολείο χωρίς να με ενημερώσουν και αποφάσισαν να βάλουν σε όλους τους μαθητές ένα βαθμό πάνω στο βαθμό των εξετάσεων! Ο καθένας με τον πόνο του!

Δώρα, λες ε; Δηλαδή, λες ότι μέχρι τον πέμπτο δε σου φαινόταν καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, τι ωραία που αρχίζει η άδειά σου! Εμάς μας δίνουν άδεια τοκετού ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Έλεος! Με την κοιλιά στο στόμα θέλουν να πηγαίνουμε σχολείο...

Εγώ είδα όνειρο ότι έκαναν συνεδρίαση στο σχολείο χωρίς να με ενημερώσουν και αποφάσισαν να βάλουν σε όλους τους μαθητές ένα βαθμό πάνω στο βαθμό των εξετάσεων! Ο καθένας με τον πόνο του!

Δώρα, λες ε; Δηλαδή, λες ότι μέχρι τον πέμπτο δε σου φαινόταν καθόλου;

Φαινόταν σαν να έχω πιει μια μπυρίτσα ή να έχω φάει ένα πιάτο φακές!

τώρα βλέπω και διαφορά μέσα σε 2-3 μέρες μπορώ να σου πω!

Είχα ανησυχήσει και εγώ και πήρα τον γιατρό μου τότε και με καθησύχασε!

Οπότε μην ανησυχείς όλα καλά!

όσο για το όνειρο και τους μαθητές, ένα βαθμό επάνω.... οι τυχεροί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να μείνει όνειρο, γιατί το έχουμε παρακάνει φέτος με τις παραχωρήσεις στους μαθητές. Η διευθύντρια έχει ξεπεράσει κάθε όριο και έχει παραβεί σχεδόν όλους τους κανονισμούς. Άμα γίνει καμιά καταγγελία, τη βλέπω διευθύντρια στο Ριζοκάρπασο (κατεχόμενα).

Κι εγώ κάπως έτσι είμαι, λες και έχω φάει φακές! Όταν φάω φακές, είναι λες και έχω φάει δύο πιάτα φακές! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai anxos einai ayto sigoura!!!!!!!!!!!anastasia mou ola kala tha pane me to pappa mhn fovasai tipota!!Tha perimenoume ta nea sou!!!!!!!!!!!

koritsia tha fanei h koilitsa mhn anxoneste kai emena mou lene oti exw mikrh koilia gia ton mhna pou eimai........

oriste fwtografia :D:D:D:D:D o afalos mou se ena shmio san na prospathei na vgei eksw mou fenete ;););););)

post-11182-13873937193934_thumb.jpg

post-11182-13873937194693_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Δε σας προλαβαίνω καθόλου, φτάσατε κιολας στο Νο4!!!! Καλοριζικο να ειναι!

Τα νέα μου είναι ότι έκανα αυχενικη την Παρασκευή. Οι μετρησεις ήταν όλες καλες κ το ποσοστό καλο κι αυτο. Χθες πηρα τα αποτελέσματα του PAPP-A αλλα εδώ μπερδευτηκα λιγακι. Τα ποσοστα δεν έπρεπε να αλλαξουν? Εμενα παρεμειναν τα ίδια. Αν ξέρετε διαφωτίστε με! Παντως το PAPP-A είναι πολύ μικρότερο απο εκεινο που είχα στην Αλεξία, κακό μαλλον αυτό, ε?

Το άλλο νέο μας είναι ότι η Αλεξία ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ!!!! 1η Ιουνίου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από μένα......σας διάβασα όλες αλλά δεν έχω χρόνο να απαντήσω....απλά να πω στην Αναστασία να μην αγχώνεται με τα αποτελέσματα της papp A...όλα θα είναι τέλεια κοριτσάκι μου....

σας φιλώ όλες πολύ γλυκά...:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινάκι η κοιλίτσα σου είναι σκέτη ομορφιά!

Marouli δεν ξέρω καθόλου να σου πω για το pap a, πρέπει να πάω σπίτι να

δω τις απαντήσεις μου.Μίλησες με το γιατρό σου; Όλα θα είναι μια χαρά, μην

ανησυχείς κοριτσάκι μου!Τι ωραία που περπάτησε το κοριτσάκι σου...Το γλυκούλικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκου τσαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να'μαι κ παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εβαλα τα παιδακια μου για υπνο ,μαζεψα τα ρουχα, τωρα τρωω κ σε λιγο θα ξαπλωσω!!!!οσο περνανε οι μερες κουραζομαι ολο κ πιο γρηγορα κ ευκολα!!!!!!!

αναστασια ολα θα ειναι καλα στο παπ α μην αγχωνεσαι!!!!!!!

μαρουλακι μου πραγματικα δεν εχω ιδεα με τα νουμερα της αυχενικης!!!!!ο γιατρος μου τα κοιταζε κ ακουγα οτι μου ελεγε!!!!!!εγω........!!!!!!!!!!!!!!!!!

τεντυ μου αργησε να σου φανει η κοιλιτσα ε?????

μικι μου πως εισαι κοπελα μου???????το νινακι σου?????

αααααα κοριτσια ο μπεμπουλης μου κανει ολο κ πιο πολυ αισθητη την παρουσια του κ μ'αρεσει πολυ!!!!!!!!

κ αυτο που μ'αρεσει πιο πολυ ειναι που οταν τον χαιδευουμε η του μιλαω αντιδραει κ αυτος!!!!!!!!

αχ ο μικρουλης μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τα λεμε μετα κουκλιτσες μου !!!!!!!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teddy-dion δε μίλησα ακομη με το γιατρό μου, η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ πολύ!

Ηλιαννάκι μπράβο για τον μικρούλη σου! Κλωτσάει συνέχεια, ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX EINAI TOSO YPEROXO OTAN KOUNIETE TO MWRAKI STHN KOILITSA KAI TO NIOTHEIS!!!!!!! :D:D:D:D:D EGW SHMERA TO EIWSA KAI OTAN HMOUNA ORTHIA NA KOUNIETE KAI NA SPRWXNEI!!!!!XIIXIXIXIIXXI!!!!!!!!O GLYKULIS MOU!!!!!!!!!

KORITSIA EGW DEN ENTEXW ALLO THA PARW THLEFWNO STO REA NA DW TI XARTI XREIAZETE NA TOUS PAW APO TON DHMO GIA NA EXW THN EKPTWSH KAI THA KLEISW RANTEVOU NA PAW SYNTOMA!!!!!DEN ANTEXW NA PERIMENW NA ERTHEI H DEYTERA GIA NA MOU PEI O GIATROS SE POIA EVDOMADA NA KANW TON EPMENO!!!THA SKASWWWWWWWWWW :P:P:P:P:P

THA MILISW KAI THA SASPW NEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλακι μου ναι συνεχεια κλωτσαει!!!!!!!!!!!τι καλα που ειναι!!!!!!

μπραβο στην μικρουλα σου που περπατησε!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε καλες βολτιτσες τωρα!!!!!!!!!!

τιτινα θα περιμενουμε να μας πεις τι σου ειπαν!!!!!!!! πολυ γλυκουλα η κοιλιτσα σου!!!!!

ξεχασα να σου το πω πριν!!!!!!!!!!!!!!!φτου φτου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΟΥΛΙ Κ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΟΚ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠ-Α!!!!!!ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΑ ΧΑΛΙΑ Κ ΡΙΧΝΩ ΥΓΡΟ ΡΟΥΧΩΝ Κ ΜΕ ΤΙΝ ΣΚΟΥΠΑ ΤΑ ΤΡΙΒΩ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΡΟ ΤΑ ΞΕΠΛΕΝΩ ΚΑΛΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΠΛΩΝΩ ΣΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΙΑ.....ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΓΙΟ ΕΙΧΕΣ!!!!Κ ΣΙΓΑ ΣΟΙΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΙΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ!!!!!!Κ ΕΓΩ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΩ....Κ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΛΥΝΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΑΛΙ.ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ!!!!!!ΕΒΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΚΡΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 4 Κ ΜΕΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ Κ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.....ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΙΝ ΜΑΜΑ ΝΑΤΟΥΡΑ ΕΧΕΙ Κ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΒΑΖΑ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΚΑΡΥΔΑΣ ΑΡΩΜΑΤΙΚΗ Η ΛΑΔΙ ΤΖΟΝΣΟΝ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΦΑΝΗΚΕ ΕΧΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ.ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΝΑ ΦΑΜΕ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακιαα μου

εχω να μπω 2 μερες,, αλλα διαβασα τα νεακια σας :D

νασιαα μου τελικα με την μικρη δεν ηταν τιποτα εε?

παλιι καλαα! με ρεγουλαα οι δουλιτσες κοριτσακιι :)

αννα μαρια,οντως με τις κατσαριδες οι περισσοτεροι

εχουμε θεμα! εμενα απο μικρη της φοβοταν η μαμα μου και μας

το εχει περασει και σε εμας :?

για την ακριβεια δεν τη φοβαμαι, ΤΗΝ ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ! :geek::geek:

εβιτα τι παθατε καλεε? :lol::lol:

χαζομπαμπας απο τωραα ο αντρας σου :D

καλα χριστινακι δεν εχω να πω τιποτα για την κοιλουμπιτσα σου

απλα ΑΨΟΓΗ :D:D

α! οσο για το περπατημα εμεις τωρα περπαταμε

σταθερα αλλα πριν τα χρισουγεννα ημουνα

ολη την ωρα απο πισω, ασε που ειχαμε βαλει και σε ολα τα επιπλα

στις γωνιες προστατευτικα.. :lol::lol:

ααχ ρε κοριτσακια θελω και εγω να παω για μπανιο,

το ΟΚ απο τον γιατρο το εχουμε, αλλα θελω και καθαρη θαλασσα,

δεν θελω να παω σε καμια βρωμικη! :roll:

τα φιλια μου ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ τα γεμισταα κοριτσουδιααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!επεστρεψα κ εγω!!!!ειχα καποιο θεμα αυτες τις μερες αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα!!!!δε προλαβα να σας διαβασω ακομη, θα το κανω αμεσως και θα τα ξαναπουμε!!!!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKI MOU EKLEISA AYRIO STO REA GIA YPERHXO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!YUPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DEN DINOUN DVD MOU EIPAN OI THLEFONITRIES...ALLA EGW EIXA AKOUSEI OTI DINOUN TI NA PW.....

RWTISA KAI GIA TON APLO YPERHXO AMA KANOUN TRISDIASTATO YPERHXO....KAI EIPE OTI ANALOGA ME THN THESH TOU MWROU ....ALLA POU KOLAEI AYTO???DEN KATALAVA....THA MOU KANOUN H OXI????XMMMMMMMMMMMMMMM

AX TI WRAIAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AYRIO THA DW TO MWRAKI MOU EPITELOUS!!!!!!!!

6:30 TO APOGEVMA EXOUME RANTEVOU!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΦΑΓΑ Κ ΤΩΡΑ ΑΡΑΖΩ ΛΙΓΟ....ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ?ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΑΥΡΙΟ!!!!!!Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααα σααααας!!!!!!να'μαι κ παλι!!!

κοιμηθηκα ξεκουραστηκα κ τωρα παλι πανω.μονο που νυσταζω κ αλλοοοοο!!!!

αααα επειδη ζεστενομουν πολυ εβαλα το κλιματιστικο!!μια δροσουλα σουπερ!!!;-);-);-):-)

αχ θελω κ εγω να δω το μωρακι μουυυυ!!!!αχ αντε να περασουν οι μερες μεχρι τις 27 για να το δω στο β επιπεδου!!!

μαρακι μου πως εισαι καλη μου?η κοιλιτσα??

μυριαμακι μου ξεκουραστηκες γλυκια μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΖΕΣΤΗ.....ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΛΠ.ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕΣΗΜΕΡΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΟΚ.ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΙΣ 20 Κ ΣΤΙΣ 27 Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μυριαμακι μου.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αυτες οι δουλειες θα μας φανε!!!!!χαχαχααχαα ολο δουλειες κανουμε κ γινομαστε κομματια μετα!!!!!!ε ενταξει εδω τωρα εχει λιγη δροσουλα το μεσσημερι απ'το πρωι εβρασα!!!!!!!!

εγω ειμαι εξω στη βεραντα με την κορη μου κ κανουμε κουνια!!!!!τα αγορια μας κοιμουνται!!!!!!!!!

αχ δεν περνανε οι μερες, αντε να περασουνε για να δω το μωρακι μου!!!!!!!!μου εχει λειψει το γλυκουλη μου!!!!!!!!

ααααααααααααα δεν σας ειπα τι εκανε σημερα η κορη μου. ειχε παρει ενα βιβλιο κ ενα μαρκαδορο ανεξιιτιλο κ ζωγραφιζε στο δωματιο της στο θρανειακι της, ολα καλα μεχρι εδω!!!!!!ε σε μια φαση πηγαινω να δω τι κανει κ τι ναδω................................... ειχε βαψει με τον μαρκαδορο τα νυχια της1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o:o:o

σα μαγισσα ηταν με τα μαυρα νυχια!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειδα κ επαθα να τις τα ξεβαψω,βεβαια τις μεινανε μαυριλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το γελιο που εριξα..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!ΑΥΤΕΣ Η ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΣΚΑΣΕΙ....ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.....ΚΟΚΕΤΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ Κ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΓΩ ΜΙΚΡΗ ΝΥΧΙΑ ΚΡΑΓΙΟΝ ΤΑ ΤΑΚΟΥΝΙΑ ΤΙΣ ΜΑΜΑΣ ΚΛΠ.ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Την έχω βρει και 320 στην Αθήνα αλλά και πάλι δεν είναι λίγα. Μου το σύστησε ο γιατρός αλλά ξανά λέω μόνο λόγω ηλικίας γιατί ΌΛΑ μέχρι τώρα είναι φυσιολογικότατα!!!
    • Κορίτσι μου εμένα πάντως πάνω στην αυχενική λέει ότι μετά τα 38 ζητάνε αυτήν την εξέταση  και ιδανικά την ζητάνε όταν κάνουμε την αυχενική και τώρα γίνετε αλλά συνήθως τη κάνουν μαζί για πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα Είναι και πολύ ακριβή από όσο ξέρω 600 ευρώ; Κάπου εκεί.. δεν ξέρω εγω νομίζω αν δεν μου την ζητούσαν δεν θα την έκανα από μόνη μου 🤔
    • Καλησπέρα @Marilou87 Θα ακούσεις πολλές και διάφορες γνώμες. Εγώ προσωπικά στο Γεννημα δεν έμεινα ευχαριστημένη καθόλου. Οι μόνοι που θεωρώ πως είναι σοβαροί άνθρωποι είναι η εμβρυολόγος όπως λέει η @nefeli1980 και ο ίδιος ο Μαντ...δης. Κατα τ'άλλα δεν έχω περάσει καλά εκει μέσα. Ένιωσα μια τεράστια πίεση απο το λογιστήριο που επιμένει κάθε τρεις και λίγο για το οικονομικό και με απότομο τρόπο και δεν ένιωσα καμία κατανόηση. Με αποτέλεσμα να μη θέλω να τους βλέπω καθόλου. Ο γιατρός σε παραπέμπει εκεί, επομένως δεν έχεις να κάνεις στο οικονομικό θέμα με τον γιατρό (το παίζουν good cop - bad cop). Είχα ακούσει για την αυστηρότητα του λογ/ριου, αλλά αυτό εμένα με ξεπέρασε.  Επίσης με ενόχλησε πάρα πολύ το κομμάτι, "εσωρουχάκι, καρεκλίτσα, ποδαράκια, αποδειξούλα, αιματάκι κτλ" εμένα στην ηλικία που είμαι και με το παρελθόν που έχω, δεν μου αρέσει να μου μιλάνε οι μαιες/κοπέλες με υποκορουστικά -άκι κτλ λες και είμαι μικρό παιδάκι. Θέλω λίγη σοβαρότητα και πόσο μάλλον όταν είμαι και μεγαλύτερη σε ηλικία (40άρα) απο τις περισσότερες. Μιας και λεω "αιματάκι" δεν κόβουν παραπεμπτικά και κάνουν τις αιματολογικές στο κέντρο. Σημαίνει πως ένας υπέρηχος 50€ συν 20€ πάνω κάτω για αιματολογικές, μια επίσκεψη μπορεί να σου κοστίσει... Ο Μαντ...δης εξαιρετικός αλλά δεν τα κάνει όλα ο ίδιος. Άλλος ωοληψία, άλλος υπέρηχο κτλ... Δεν θα σου πω να μην πας εκεί. ξέρω ανθρώπους που πέτυχαν και θα σου πουν τα καλύτερα. Εγώ πάλι θα σου πω το άλλο, κάνε ενα μικρό τουρ. Πήγαινε να δεις τους γιατρούς, κάνε ένα ραντεβού και με στο Γεν...μα και στην Ευγ..ία αλλά και σε άλλους δυο αν χρειαστεί και αποφάσισε ποιος σου κάνει καλύτερα.  Καλή επιτυχία!!!! 
    • Εγώ που μένω Λευκάδα, αν μου το επιτρέψει ο γιατρός... μέχρι να κατέβω Αθήνα θέλω να κάνω μερικά μπάνια. Θα δούμε μέχρι τότε...
    • Για αρχή θα το προσπαθήσω λίγο μόνη μου και θα δω μετά τι θα κάνω δεν θέλω να με πιάσει άγχος όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη θέλω να το πάω πιο χαλαρά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...