Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Μιχαέλα!!!!

Τέλειος ο καιρός για παραλία σήμερα!!!

Μίλησα με τον άντρα μου πείν απο λίγο και μου λέει ότι ο κόσμος κάνει μπάνιο στην Ηρακλίτσα... και ζήλεψα.. :|:|:|:| Μέσα στην εβδομάδα μπορεί να πάμε να βουτήξω λίγο τα ποδαράκια μου και εγώ η έγκυος :D:D:D:D:D

Καλό κουράγιο με το σίδερο... έχω και εγώ μερικά να κάνω αλλά τα αφήνω για το απόγευμα, τώρα βαριέμαι...

Όσο για τα φαγητά και τα γλυκά και τα παγωτά.... δεν λέω τίποτα...!!! παρασέρνουμε η μία την άλλη... απορώ πώς τα καταφέραμε και βρεθήκαμε όλες μαζί?? :lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ Μαράκι το παστίτσιο δεν θα το αφήσω ασχολίαστο....τρελλαίνομαι!!! Μιάαμ!! Καλή όρεξη!!!!

Αχ τι είναι αυτή η καταιγίδα φαγητών πρωί πρωί καλέεεε!!!! ακόμα δεν ξυπνήσαμε....

Εγώ θα φάω μοσχαράκι ψητό με ψητά λαχανικά (κλασσικά)

Ναι Μιχαέλα μου μπήκα αισίως στον μήνα μου σήμερα.... λογικά σε 2 εβδομάδες πρώτα ο θεός θα έρθει ο γιόκας μου!!!! :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Άντε με το καλό να μπείς και εσύ στον μήνα σου!!! Και όλες που δεν έχουν μπεί ακόμα!!!

Άσε Μαράκι το σκεφτόμουν χθές που ξάπλωσα και με έπιανε ένα παράξενο πράγμα... ένα φτερούγισμα... Μακάρι κοριτσάκι μου όλα να πάνε καλά για όλες και να κρατήσουμε γερά τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιελιζ και Μιχαελα!

Και εγω χθες μπηκα στον 7ο.Πακετο παμε εμεις Μιχαελα! :lol:

Γιελιζ κοντευεις!!!!

Εφτιαχνα την λιστα της μπεμπας.Βασικα εκανα 2 λιστες στο word:μια με αυτα που χρειαζομαι και μια με αυτα που αγοραζω.Σε αυτα που χρειαζομαι και παιρνω βαζω διπλα ενα οκ.Σε αυτην με τα ψωνια γραφω τι πηρα,απου που και ποσο.Ετσι στο τελος θα ξερω τι αγορασα και τι χρειαζομαι και ποσο μου στοιχησαν. ;)

Θα την εκτυπωσω κιολας την 1η για να βγω με αυτη για ψωνια,μην πελαγωσω και αρχισω να αγοραζω βλακειες.Παντως το Αμαζον με εσωσε!!!Πηρα πολλα πραγματα και παμφθηνα!

Συμπεθερα πηρα και εγω τον αποστειρωτη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Γιελιζ κι εγώ όταν το σκέφτομαι συγκινούμαι..Ολα καλά θα μας πάνε!!

Τωρα για το φαγητο αν θες κ άνουμε ανταλλαγή!! Προτιμώ να τα ψητά λαχανικά!!! :lol: ου αρέσει το παστίτσιο δεν λέω, αλλά γενικά έχω βαρεθεί όλα τα φαγητά...Αφού το μόνο που κάνω είναι να ξαπλώνω και να σηκώνομαι για φαγητό!!! Τα βαρέθηκα ολα!!! :?:roll:

Συμπεθέρα τον παρήγγειλες? Αντε με το καλό να σου τον φέρουν τώρα. Εγώ τον έβαλα ήδη στην κουζίνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νίκη μου... πολύ καλά έκανες και έκανες λίστα, αλλιώς χάνεσαι... και εγώ με λίστα ψώνισα και πήρα ακριβώς όσαι χρειάζομαι!!

Και το αμαζον όντως πολύ μεγάλη ευκολία... στα στέλνουν και πολύ γρήγορα. Με γει ο αποστειρωτής..

Μαράκι ευχαρίστως να κάνουμε ανταλλαγή!!! Δεν το συζητώ!!!

Αυτό που λές όντως είναι πολύ σπαστικό... αλλά κουράγιο θα περάσει ο καιρός και μετά δεν θα βάζετε κ@λ@ κάτω με τον γιό σου απο τις βόλτες!!! :D:D:D:D:D Είναι και καλοκαιράκι ποιός σας πιάνει μαμά και γιό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη πολυ οργανωτικη σε βρισκω.... :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: με γιες τα πραγματακια σου!!!αντε να ετοιμαζομαστε κ εμεις σιγα σιγα. κ εγω απο αυριο λεω να αρχισω τα πρωτα πλυσιματα,πρωτα να καθαρισω τα συρταρια κ την ντουλαπα(για αλλη μια φορα) κ να τακτοποιω.....αν δεν μου βγει καμια εκτακτη βολτα :lol::lol::lol: αααα αυριο παω κ για καμπυλη...μπλιαχ μπλιαχ...καλο μου κουραγιο...κ για γενικες αιμα-ουρα.

ειχα την εντυπωση οτι την τριτη ειχα ραντεβου με τον ενδοκρινολογο αλλα εκανα λαθος.κοιτουσα την καρτα του απριλη :(:(:( αλλα ποτε εχω δεν θυμαμαι...πρεπει να παρω τηλ να ρωτησω αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: Να΄σαι σίγουρη Γιελιζ!! Ολο βόλτες θα είμαστε!!!

Μιχαέλα μου με το καλό η καμπύλη αύριο και καλά αποτελέσματα να έχεις από τις εξετάσεις.

Κι εγώ έκανα εξετάσεις αίματος αλλά το χημείο στέλνει τα αποτελέσματα κατευθείαν στο γιατρο μου. Συνηθως όταν υπαρχει λόγος με παιρνει να με ενημερώσει για τα αποτελέσματα αλλιώς την επομενη φορά που θα πάω. Για να μην με πάρει μάλλον θα είναι οκ!

Μες στην εβδομάδα πρέπει να τον πάρω για να μου γράψει ένα χαρτί για το σχολείο και θα τον ρωτήσω.

Αστε που μάλλον 16-17 θα πάω στο σχολείο. Ειναι οι τελευταιες μέρες που πάνε μόνο δάσκαλοι χαλαρά και θα πάω για να πληρωθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα καλο κουραγιο με την καμπυλη!Δεν ειναι τιποτα,μην αγχωνεσαι!Την εκανα και εγω 2 φορες και μια χαρα ηταν. ;) Στον ενδοκρινολογο γιατι πας;Εχεις και εσυ θυροειδη;

Εχω προβληματιστει.Ηθελα να παρω την βαση για το πορτ μπεμπε να την εχω εκει την μικρη στην αρχη.Γιατι δεν χωραει κουνια στο δωματιο μας.Αλλα στο σαιτ που βρηκα την βαση εχουν μεταφορικα 37 ευρω! :o Η βαση κανει 50 δλδ 90 ευρω μονο η βαση... :? Σκεφτομαι τελικα να παρω λικνο...Κανει βεβαια 200 ευρω,αλλα νομιζω θα το χρησιμοποιησω περισσοτερο απο το πορτ μπεμπε.Ηθελε μια φιλη μου να μου δωσει το δικο της αλλα τελικα ο μικρος της ακομα εκει κοιμαται οποτε ακυρο... :roll: Δεν ξερω τι να κανω.Πεταμενα λεφτα θα ειναι αλλα δεν εχω και επιλογες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα με το με το καλό να κάνεις την καμπύλη και καλά αποτελέσματα!!

Καλά πλυσίματα!!!

Μαράκι θα κάνεις δηλαδή τη βόλτα σου και θα πληρωθείς κιόλας!!! :lol::lol: Μια χαρά!!!

Νίκη ακριβά βγαίνει η βάση μαζί με τα μεταφορικά.... γιατί δεν κοιτάς στο αμαζον? Εγώ τώρα που είπες κοίταξα ένα στην τύχη και μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει 34 €

Για το λίκνο θα έλεγα ότι είναι πεταμένα λεφτά γιατί το χρησιμοποιείς πολύ λίγο...

συμπληρώνω και την σελίδα με τίς βάσεις..

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dbaby&field-keywords=base+for+cot#/ref=nb_sb_ss_i_0_12?url=search-alias%3Dbaby&field-keywords=basket+stand&sprefix=basket+moses&rh=n%3A59624031%2Ck%3Abasket+stand

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου κοίτα αυτά που σου έβαλε η Γιελιζ..είναι πιο οικονομικά!

Εγώ μάλλον θα χρησιμοποιώ την βάση του καροτσιου. Η κοπέλα μου έιπε ότι δεν χρειάζεται να πάρεις και βάση και ετσι δοκιμαστικά θα το βάλω εκεί.

Γιελιζ για την δουλεια δεν τρελλαινομαι να πάω, αλλά ειναι κρίμα να χάσω τα λεφτά. Τοτε δεν θα φοβάμαι κιολας, γιατι θα είμαι 34 εβδ. Βεβαια δεν προγραμματιζω τίποτα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και εμάς έτσι μας είπαν εκεί που κοιτάξαμε καρότσι... ότι μπορείς να χρησιμοποιείς τη βάση απο το καρότσι όποτε χρειαστεί. Νομίζω ότι θα βολεύει...

Εννοείται ότι είναι κρίμα να χάσεις τα λεφτά... θα κάνεις και τη βόλτα σου να αλλάξεις λίγο παραστάσεις...Θα είσαι και σε ασφαλή εβδομάδα...

Εδώ εγώ σκέφτομαι να πάω καμιά μέρα για καφέ στη δουλειά γιατί μου έλειψαν... με πήραν και τήλ. 2 κοπέλες να ρωτήσουν πώς είμαι σε τι φάση βρίσκομαι... και με έπιασε νοσταλγία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το πορτ μπεμπε το εχω ηδη,ειναι του καροτσιου.Και για να εφαρμοσει θελει την δικη του βαση,που την βρηκα μονο σε ενα Ιταλικο σαιτ. ;) Καλαθουνα δεν θα ηθελα να παρω,δεν μου αρεσουν καθολου... :roll: Δεν ξερω και αν το σκεπαστρο τους βγαινει και θα σκαει εκει μεσα το μωρο...Ενω του πορτ μπεμπε βγαινει σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη η αληθεια κατι εχω με τον θυροειδη αλλα ευτυχως ακομα χαπια δεν εχω παρει.εντελως τυχαια το ανακαλυψα μετα την αποβολη περισυ τετοιο καιρο περιπου κ απο τοτε απλα το παρακολουθουμε.οι τιμες ειναι φυσιολογικες αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη το παρακολουθουμε με εξετασεις κ υπερηχο καθε μηνα.

σας αφηνω για λιγο...ανεβαινω στην πεθερα μου να παιξω λιγο με την ανηψια μου που ηρθαν κ να κατεβω να βαλω το φαγητο στο φουρνο.τα ξαναλεμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαα!τωρα ξυπνησα.το ξενυχτησαμε ολιγον χτες κ με τα χιλια ζορια ξυπνησα σημερα.ωραια ηταν,ωραια περασαμε.αν εξαιρεσουμε βεβαια το πονο στη πλατη που ηταν λες κ μου καρφωναν καρφια.αλλα ενταξει.τωρα μου περασε.ο αντρας μου κ οι γονεις μου εβαλαν ενα κρεββατι στο δωματιο των κοριτσιων.για να μπορει να κοιμαται καποιος εκει οταν με το καλο τις βαλουμε στο δωματιο τους.

σημερα εχει κατσικακι παϊδακι με ππατατουλες τηγανιτες κ πιπεριες κ μελιτζανες ψητες.αν κ δε πειναω καθολου.πιστευω ως τις 3 που θα φαμε να πεινασω

τα κοριτσακια μου ηταν πολυ ησυχα σημερα το βραδυ κ ξυπνησαν μαζι με τη μαμα

αληθεια λετε να κοιμουνται κ τα μωρακια;η απλα δε τα καταλαβαινουμε στον υπνο μας.θελω να περασουν οι μερες ως τη πεμπτη που εχω γιατρο να τις δω παλι

νικη καλα εκανες κ εφτιαξες λιστα

σισσυ κ εμεις με τη μανα μου αυτο θα κανουμε απο αυριο.πλυσιματα

μαρακι,γιελιζ κ ολες οι υπολοιπες τι κανετε;

α!οσο για το θεμα που συζητατε εγω πηρα κουνιες.τη μια θα τη βαλω στη κρεββατοκαμαρα μας(θα τις βαζω κ τις 2 μαζι,ωσπου να πανε 3- 4 μηνων)κ την αλλη στο δικο τους δωματιο.αλλα τους πηρα 2 καλαθουνες για να τις μεταφερω μεσα στο σπιτι.ωσπου να γινουν αρκετα μεγαλες για να τις βαζω στο παρκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα καλό παιχνίδι με την ανιψιά!! :D:D:D

Γειά σου Άννα μου ωραίο φαγητό έχετε σήμερα!! Καλή όρεξη...μέχρι να φάτε θα σου έχει έρθει...

Όσο για τα μωρά να κοιμούνται, τις περισσότερες ώρες της ημέρας...

Δές και εδώ... http://www.oodegr.com/oode/koinwnia/embr.psyx1.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειο το σαιτ που μου στειλες γιελιζ.η αληθεια ειναι οτι μερικες φορες ανησυχω.γιατι ξυπναω το πρωι κ κανω κανα μισαωρο ωσπου να τις ακουσω κ τις 2.ειναι κ 2 κ δε καταλαβαινω ποια χτυπαει που.αλλα ενταξει.μετα απο λιγη αναμονη ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα κ εγω........εβαλα το φαγητο στο φουρνο κ περιμενω τους αντρες να ερθουν.αααα κ την μικρη γιατι εχει κολλησει πανω με την ξαδερφουλα της κ δεν λεει να κατεβει....εχει μεγαλο κολλημα με την μικρη(με την καλη εννοια ευτυχως).μακαρι να ειναι ετσι κ με την αδερφουλα της κ να μην εχουμε χοντρα προβληματα!!!εν τω μεταξυ απο χθες που φαγαμε εκεινο το βρομερο εχω φοβερη καουρα κ στομαχοπονο...μπορει απο αυτο ή να κρυωσα.δεν εχω καθολου ορεξη για φαγητο :(:(:( να φανταστειται η πεθερα μου εκανε τηγανητα κ εγω ουτε μια βουτια δεν εκανα στην σαλτσα....καθολου ορεξη.

γεια σου αννα....καλα εκανες κ ξενυχτισες...τωρα που ειναι ακομα νωρις.αντε βρε καλη μας αρχη αυριο :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώστην!!

Δεν νομίζω μωρέ η μικρή σου να έχει πρόβλημα... είναι ήσυχα τα υδροχοάκια!! Και τους αρέσει να μοιράζονται... αν κρίνω απο μένα που απο πολύ μικρή και μέχρι να μπεί η μαμά μου στην εμμηνόπαυση την παρακαλούσα για αδερφάκι... μια χαρά θα το πάρει!!! :D:D:D:D:D:D

Καλό είναι να αποφεύγεις τα φαγητά με πολλά μπαχαρικά.... συνήθως έξω τα παραφορτώνουν... ειδικά ότι γίνεται με κιμά...

Πιές λίγο γαλατάκι μπας και σε βοηθήσει... εγώ τελευταία ανακάλυψα και το άλλο... και το παγωτό βοηθάει πολύ!!! Οπότε φάε ένα παγωτό!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτηκα να παρω ενα σιμεκο αλλα λεω να το αφησω οσο αντεχω μηπως με πιασει κ το βραδυ....κ δεν αντεχεται.θα φαω μονο ρυζι κ πατατες κ μετα θα πιω κ ενα γαλατακι.η αληθεια κ αλλη φορα εχω φαει βρομερο κ δεν με πειραξε...αυτη τη φορα ομως με ταραξε.

αχ μακαρι γιεληζ να ειναι οπως τα λες....η δικια μου οταν θελει δινει...αρκει να την πετυχεις στις καλες της...αλλιως μουτρωνει κ δεν δινει τιποτα.με την μπεμπα την βλεπω ομως πολυ διαφορετικη...ισως επειδη ειναι ακομα μωρο κ δεν διεκδικει....του χρονου τις βλεπω να μαλλιοτραβιουντε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν βγεί και η μικρή λίγο "τσαούσα" το μαλλιοτράβηγμα θα είναι αναπόφευκτο!! :lol::lol:

Παρθενάκι θα βγεί ε? εχμμμ τα πάμε αρκετά καλά με τους παρθένους... απλά είναι πολύ της τάξης και του προγράμματος...Οι υδροχόοι είμαστε πιο οτι ναναι!! :lol::lol: εκεί μπορεί να τα τσουγκρίσουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψοφισα...Εφτιαξα τον κιμα,εκανα τις κρεπες,γεμισα τα κανελονια τα εβαλα στον φουρνο και μου εμεινε ενας νεροοχυτης με πιατα μεχρι πανω! :lol: Κοριτσια,πρωτη φορα τα εφτιαξα και ομολογω οτι βγηκαν μουρλια!Δεν το περιμενα!Ειναι φαγητο οτι πρεπει για τραπεζι και γιορτες!Μαζεψα οοοοολη την βομβαρδισμενη μου κουζινα,φαγαμε και τωρα σωριαστηκα στον καναπε!Θα παμε βολτουλα αλλα το απογευμα,τωρα δεν εχω κουραγιο για τιποτα.Θα ξαπλωσω λιγο εδω να χουζουρεψω.

Νίκη μου αν είναι έτσι αλλάζει... αλλά εμάς μας είπαν ότι όλα τα πορτ μπεμπέ εφαρμόζουν σε βάσεις για καλαθούνες... :roll::roll::roll::roll::roll:

Αυτο δεν το ηξερα Γιελιζ!Θα το κοιταξω!Μπορει να παρω μια ασχετη βαση,απλα φοβαμαι μην πεσει το πορτ μπεμπε κατω και το μπεμπακι μου μαζι,αν δεν εφαρμοζει καλα... :? Η δικη του βαση εχει εσοχες και κουμπωνει πανω το πορτ μπεμπε και ειναι ασφαλες.Αλλα αυτες οι βασεις...;Δεν ξερω... :roll:

Μιχαελα,καλα κανεις και παρακολουθεις τον θυροειδη!

Για την καουρα φαε γιαουρτι ή κατι δροσερο.και τα παγακια βοηθανε.Περαστικα!

Αννα τι κανεις;Τα εμβρυακια μας οντως κοιμουνται αρκετα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...