Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Γιεληζ μου ναι καπως ετσι θα το κοβει ο συμπεθερος να μιλαει με τον γαμπρο μου :lol::lol::lol:

Κ η αλλη με τη λαμπα τελεια!!!!Γενικοτερα αυτες της wind εχουν ολες πολυ εξυπνους διαλογους!

Αννα ρωτα εκει που πηρες τις κουνιες ναι.Οσο για τις κουνουπιερες κ μενα η μια η προικα ειχε πολυ χοντρη κ δεν την πηρα καθολου,πηρα μια απλη ροζ μεμονωμενη.Αλλα δε νομιζω να χρειαστεις 2 βασεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koριτσια πλακωσε δουλεια και σας αφησα αποτομα..

Σοφια ειναι τελειο το δωματιο σας!!!! Υπεροχο!!!! Αντε να φτιαξουμε και οι υπολοιπες να βαλουμε φωτογραφιες!!! 31/5 εχεις εσυ εμπνευση για την γεννα?? Λες?? Εχει καμια απο δω το κινητο σου αμα ειναι να μαθουμε νεα??? Εμενα μου εχει κολλησει το 21/6 ωσ ημ/νια εδω και μερες. Τωρα θα δουμε.

Οσο για τα μεντιουμ η Γιελιζ δεν μαντευε πιο παλια το φυλο?? Ολες το εχουμε αυτο το κληρονομικο χαρισμα :lol::lol::lol:

Νικη ελπιζω να ηρεμισες τωρα που μιλησες με το γιατρο!

Αννα εμενα τη βαση την εδιναν μαζι με την κουνουπιερα...

Εγω για σημερα εφτιαξα κολοκυθακια γεμιστα με ρυζι και μανιταρια και λιγες πατατουλες. Με ελαχιστο λαδι και αλατι. Τωρα θυμηθηκα κι εγω να προσεξω την διατροφη μου :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω!Πεταχτηκα σε ενα μαγαζι διπλα στο σπιτι μου μπας και βρω καμια δροσερη βερμουδα,αλλα τζιφος!Τι ζεστη ειναι αυτη;Εσκασα!Δεν θα κυκλοφορω την μερα,μονο νυχτα!Το πρωι καναπες και κλιματιστικο,δεν γινεται...

Σοφια τελειο το δωματιο!Τις κουνιες τις πηρες απο το ΗΡΑ;

Η διαφημιση με το πιτσιρικι μ'αρεσει και εμενα πολυ!

Μιχαελα η κορη σου δεν παιζεται!

Μια φιλη μου που ειχε διαβητη κυησης και επαιρνε ινσουλινη,δεν εδωσαν στο μωρο της... :roll:

Σημερα τρωμε γιγαντες στον φουρνο.Αν ηξερα πως θα ειχε τετοια ζεστη δεν θα ελεγα στην μαμα μου να τους φτιαξει,ειναι βαρυ φαγητο.Στο μεταξυ εχει αφορητη ζεστη αλλα ο καιρος ετοιμαζεται για βροχη! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου όλες το έχουμε το χάρισμα... Η κάθε μια σε άλλη ειδικότητα!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Νίκη μου δεν είναι απαραίτητο να γίνονται ινσουλίνες σε κάθε μωρό που η μαμά είχε διαβήτη κύησης... Μόνο σε αυτά που έχουν θέμα... όπως π.χ αυτά που γεννιούνται τόσο μεγάλα...μπορεί να χρειαστεί... ο γιατρός συγκεκριμένα μου είπε για τον γιό του που λόγω του διαβήτη κύησης που είχε η γυναίκα του γεννήθηκε 5,100 και το είχαν επί 4 μέρες στην εντατική και του έκαναν ενέσεις ινσουλίνης όσο ήταν στην εντατική...

Σοφία ο συμπέθερος σου δεν μπορείς να φανταστείς τι διαλόγους φαντάζεται ότι θα έχει με τον γαμπρό σου!!! Έχει ξεφύγει τελείως!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου εχει σπασει τα νευρα το ιντερνετ.Κοβεται συνεχεια η συνδεση μου κ ολο πρεπει να κανω επιδιορθωσει για να με ξαναβαλει.

Μαχη μου οχι δεν εχει καμια το τηλ κ ηθελα κ εγω να σας το πω πριν μπω να γεννησω.Οποια θελει ας μου στειλει με πμ κ θα σας ενημερωσω την ιδια μερα κιολας!!!Κ φυσικα το ιδιο θα γινει με ολες μας!!Μη περιμενουμε 3 κ 4 μερες μεχρι να μαθουμε νεα για τα μπεμπακια!!

Ωραιο φαγητο τα κολοκυθακια γεμιστα,μουρλια!Κ οι γιγαντες βεβαιως βεβαιως.Κ εμεις φαγαμε εχθες γιγαντες Νικη μου κ τους εφαγα κρυους οποτε καθολου δε με πειραξε που ειχε ζεστη ;) Οι κουνιες ναι ΗΡΑ,πολυ καλες κ παμφθηνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα γεμιστά και εμένα μου αρέσουν πολύ... όλων των ειδών!! :D:D Πιπεριές μελιτζάνες πατάτες ντομάτες κολοκυθάκια!! Μιάααμ....

Αυτό με τα τηλ να το κανονίσουμε για να μην είμαστε με την αγωνία όποτε γεννάει κάποια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οπως κ δηποτε!!!

Νικη πολυ καλες κ οι μετατρεπομενες οντως!Κι εμεις σκεφτομασταν στην αρχη κ στην πορεια αλλαξαμε αλλα δε μπορω να θυμηθω τον λογο :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά άκυρες οι σαρδέλες για σήμερα!! :lol: Θα φάμε γεμιστά απο χθές... γιατί κάτι προέκυψε στον μπαμπά μου και θα κάτσει ο άντρας μου στο μαγαζί και δεν προλαβαίνει να έρθει να ανάψει το μαγκάλι για να κάνουμε τις σαρδέλες... έχουμε και γιατρό στις 5.. οπότε αύριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει Γιελιζ και τα γεμιστα μια χαρα ειναι! Αυριο οι σαρδελες.

Ωστε εχετε γιατρο σημερα εε?

Εγω αυριο το πρωι θελω να κανω και εξετασεις ρε γμτ, εχω και τα μαθηματα, και θελω να παω και απο το τεβε για κατι δουλειες. Και μετα γραφειο....μηπως το γλιτωσω κι εγω μια μερα....

Τωρα να παρω κατι χαρτια μαζι μου γιατι θα τα ξεχνουσα.....και θα επρεπε να ξαναερθω το απογευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είναι Μάχη μου... εμένα πολύ μαρέσουν! Ο άντρας μου λύσσαξε σήμερα για ψάρι!! :lol::lol:

Για εξετάσεις δεν μπορείς να πάς πρωί πρωί ώστε να προλάβεις και τα υπόλοιπα...? εγώ πάντα κατά τις 7 και μισή πάω...

Ναι έχουμε πάλι κορδέλα σήμερα... (nst) για να δούμε τι θα δούμε... Α σήμερα θα μας κάνει και υπέρηχο. Να δούμε μεγαλώσαμε?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαρδελες στα καρβουνα....κ ουζακι με παγο!!! Αλλα κ τα γεμιστα τελεια ;) Οπως καταλαβατε δεν εχω ιδιαιτερο θεμα με τα φαγητα,μου αρεσουν τα παντα!!!Εκτος απο μπαμιες :?:?:?

Γιεληζ εχετε γιατρο σημερα?Με το καλο λοιπον να δειτε τον γαμπρο μου κ να μας ενημερωσεις αμεσα σε παρακαλω ;) Κ αυτο μετην κορδελα..πολυ πετυχημενο!

Μαχη μου υπομονη,κοντευεις να τελιεωσεις.Α!Ο καλος μου αυριο ερχετε στην πολη σου κ μολις μου το ειπε σε σκεφτηκα.Τι κριμα που δε μπορω να ερθω να πειναμε ενα καφεδακι!Οτατ γεννησουμε με το καλο θα ερθω καποια στιγμη γιατι καθεται κ 3-4 ωρες μεχρι να ξαναφυγει οποτε υπαρχει χρονος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα και εγώ τρώω τα πάντα.... και τις μπάμιες!! :lol::lol: Ο άντρας μου δεν τρώωει μπαμιες και όποτε κάνει η μαμά μου τρώω απο εκεί..

Ευχαρισούμε σημπεθέρα,θα σας ανημερώσω εννοείται μόλις έρθουμε σπίτι γιατί μετά τον γιατρό όλο και θα κάνουμε καμιά βόλτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια εννοειται!!!! ας γεννησουμε με το καλο και θα κανονισουμε.

Βασικα θα πηγαινα νωρις 8 παρα οπως παντα αλλά επειδη θελω να μου παρει και κολπικο υγρο για εξεταση την πηρα τηλ και μου ειπε οτι επειδη ειμαι εγκυος φοβατε μηπως συμβει τιποτα και θα παω 9 για να ειναι ερθει ενας γυναικολογος που ειναι στο διπλανο γραφειο να μου παρει αυτος το υγρο. Ο δικος μου ο γυναικολογος ειναι σε αλλη πολη αρα αναγκαστικα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ μετα το γιατρο η βολτα επιβαλλεται!!Θα περιμενουμε λοιπον νεα σου το βραδακι ή αυριο το πρωι!

Μαχη μου δεν ειναι τιποτα το κολπικο αλλα αφου φοβαται καλυτερα που το κανονισατε ετσι.Οπως κ να'χει καλες εξετασεις κ ακομη καλυτερα αποτελεσματα!!!

Αντε σας αφηνω κι εγω σιγα σιγα,να στρωσω τραπεζι κ μετα να ξαπλωσω λιγο.Τα λεμε αργοτερα.Καλη ξεκουραση σε ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας αφήνω... πάω να κάνω ένα ντουζάκι να είμαι φρέσκια για τον γιό μου :D:D:D Και αν προλάβω να ξαπλώσω και λίγο...

Τα λέμε μετά, φιλάκια!!!

Ευχαριστώ Νίκη μου!

Καλή ξεκούραση συμπεθέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας αφηνω κι εγω να μαζεψω σιγα σιγα να παω στο σπιτι και θα τα πουμε αυριο. Αντε καλο μεσημερι!

Αντε καλο γιατρο Γιελιζ!!!

Σοφια σφου προτειμα ετσι ας το κανουμε ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φύγατε όλες ε? Τελικά πεπόνι έφαγα με τυράκι και ξάπλωσα...δεν κατάφερα να κοιμηθώ αφού ο μικρός βολταρε...Είναι η τριτη φορά σήμερα που τον πιάνει λόξυγγας! Τι έπαθε σήμερα?? Μολιες έφαγα το παγωτάκι μου...

Γιελιζ μου καλό γιατρό...περιμένουμε νέα σας!!!

Άννα κι εμείς την βάση και την κουνουπίέρα τά πήραμε μαζί με την κούνια και την προίκα του μωρου...

Σήμερα μου είπαν ότι θα έρθουν να μας φέρουν την συρταριέρα-μπανάκι...Για να δούμε πότε θα έρθουν!! :roll:

Καλή ξεκούραση σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε που χαθηκατε ολες???Εκανα κι εγω τς δουλιτσες μου,πηρα το λαπτοπ και τα κερασακια μου κ βγηκα μπαλκονακι να πουμε καμια κουβεντουλα αλλα δε βλεπω καμια σας!!Χαλαρωνετε ή βολταρετε γλυκες μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eδω ειμαι Σοφακι!Ψαχνω τι θα αγορασω για την μικρη.Παιχνιδακια και τετοια,απο το ιντερνετ.

Θα φτιαξουμε πιτσα αργοτερα με τον αντρα μου να φαμε.Γιαμμμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mmmmmm giami giami...

emeis molis epistrepsame apo ton giatro ola kala mas eipe..alla egw ebala mono filikh summetoxh ston mpemph o opoios einai idios o mpampakas tou alla den me noiazei outws h allws auto hthela na moiasei ton mpampakoulh tou pou einai o pio kalos k aksios anthrwpos ston kosmo...auta..sas afhnw giati tha pame boltitsa..filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη μου μπραβο!Πολυ καλα τα νεα σας!!!Καλη βολτιτσα!!

Νικη πιτσα ε???Μμμμ,προς το παρον τσακισα τα κερασια κ δεν τη πολυλιμπιζομαι,αργοτερα ομως δεν ξερω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες μου!!! Τι κάνετε?

Μαίρη μου μια χαρά τα νέα σας!!Μπράβο!!

Συμπεθέρα και εγώ στο μπαλκόνι έκατσα, φυσάει ωραίο αεράκι...

Εμείς πρίν απο λίγο γυρίσαμε...

Κάναμε την κορδέλα, σύσπαση μηδέν...δεν έχει σκοπό να βγεί ακόμα ο μικρός, βολεύτηκε μου φαίνεται... :lol::lol::lol: Ο πλακούντας μου άρχισε να εμφανίζει τα πρώτα σημάδια γήρανσης, κάτι το οποίο είναι φυσιολογικό για τις εβδομάδες που είμαι (είχε κάτι ασπράκια πάνω που είναι λέει συσσωρευμένο ασβέστιο και απο εκεί κατάλαβε ότι άρχισε να γερνάει) το αμνιακό υγρό μια χαρά... ο μπέμπης μια χαρά, όλο κλωτσούσε... πρόσωπο για ακόμα μια φορά δεν μας έδειξε... και το πήραμε απόφαση ότι θα το δούμε όταν με το καλό γεννήσω.. :lol::lol::lol::lol: Α και είμαστε 2550γρ!! Και εγώ έχασα 900γρ απο την τελευταία φορά (άτιμο αλάτι!!!) Σάββατο θα κάνω ακόμα μία δόση κορτιζόνη και την Πέμπτη έχουμε πάλι κορδέλα...και το επόμενο Σάββατο θα κάνουμε την τρίτη και τελευταία δόση κορτιζόνης...

Αυτά τα νέα μααας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...