Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα ειμαι φοβερη..παω να το ανοιξω,μενω απο μπαταρια στο λαπτοπ..Το βαζω να φορτιζει,το ανοιγω κ στον τιτλο δεν αλλαζω το Νο10.Ε!Τελικα τα καταφερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο λοιπον,να αρχισουν οι γεννες!'Η μαλλον να συνεχιστουν!Γεννησε και η ζαχαρενια μας,το ξεχασατε; ;)

Σοφακι εσυ εισαι η επομενη!Με το καλοοοοοο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!!!!!Αντε με το καλό να αρχίσουμε να αγκαλιάζουμε τα αγγελούδια μας!!!!!!!!!!

Ανοίξατε θέμα ευχών για την Ζαχαρένια; πως ειναι;

!!! Μπεμπουλινο στον θηλασμο δεν κανει να τρώμε γιατι τα σπορια περνούν στο γάλα!! Αλλα η γνωστή μου μου ειπε πως η μαια της της είπε πως δεν κανει να τρωμε για δυο μήνες πριν γεννησουμε!! Υπερβολικο μου φαίνεται εξου και ρωτάω αν κάποια ξέρει κατι σχετικό!! Και εγω τρωω φράουλες!!

Πόσα γραμμάρια κορτιζόνη εκανες;

Μαχη τόνο δεν κανει να φάμε εξαιτίας του υδράργυρου!! Αχ να’ ξερες πόσο μου εχει λειψει μια τονοσαλάτα!!!!

Ελισάβετ 2450 είναι πολύ καλο βάρος!! Νομίζω πως μπορει να ξετυλιχτεί και μόνο του από τον ομφάλιο!! Τι σου είπε ο γιατρός;

Σοφίτσα θα διαφωνήσω εντονα με τον παιδιατρο σου!! Δέκα λεπτα δεν αρκουν. Καταρχήν θα σου μειωθει η παραγωγή γάλακτος και κατά δεύτερο δεν θα χορτάσει το παιδι!! Το πηχτό γάλα χορταινει τα παιδιά και αυτό αργεί να κατέβει!!! Κανονικά θέλει να το βάζεις στο κάθε στήθος οσο ώρα θέλει το παιδι, ακομα κι αν δεις πως το γάλα σταματάει με το παιδι στο στήθος θα κατέβει κι άλλο γάλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντε καλοριζικο και με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας στον κοσμο!! Σιγουρα θα ειναι το ομορφοτερο καλοκαιρι της ζωης μας!!!!

Νικη θα τα συνηθισεις τα χαπια, μην αγχωνεσε.

Σοφια ολα καλα θα πανε με τον γιατρο. Αλλωστε μετα τις 36 εβδομαδες ενα μωρακι δεν θεωρειτε πρωορο. Ασε που εσενα οι ζουζουνες ειναι ανεπτυγμενες ουτως η αλλως.

Ελλη φτασατε τα 2450γρ. Μπραβο μεγαλωσατε.

Αννα μου δουλευω αλλα ευτυχως λιγες μερες εμειναν. Βεβαια τις τελευταιες μερες εχω μια ενεργητικοτητα και μια ευλιγισια που δεν νιωθω καν βαρια για τον μηνα μου. νιωθω πολυ αναλαφρη!

Εγω εχω σαν προαισθημα εδω και μερες οτι θα γεννησω 21/6 αν και η ΠΗΤ μου ειναι 25/6. Λετε να πεσω μεσα? Δεν ξερω γιατι μου εχει καρφωθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα εσεις κοριτσια.φτασατε.κ θα χουν κ ολο το καλοκαιρι τα μωρακια σας να παρουν τα πανω τους.αληθεια ποιες ειναι να γεννησουν τελη ιουλιου που πιθανον θα γεννησω εγω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρια κ μαχη........κ εγω απο βδομαδα καθισιο κ συνεχεια σκεφτομαι τι θα κανω για να περναει η μερα μου.το καλο ειναι οτι θα κανω τις δουλειες μου κ το φαγητο το πρωι κ θα εχω ελευθερα τα μεσημερια για ξαπλα(αν τα καταφερνω απο την ζεστη) κ τα απογευματα για πλατεια κ ποδηλατο με την μικρη.αν αρχισουμε κ τα μπανια...τι αλλο θελω....γεμισε η μερα μου :lol::lol::lol:

νικη μου εσυ γιατι θα κανεις κορτιζονες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρία μου...Εγώ που τρωω συνέχεια παγωτό φράουλα το ίδιο είναι??? :lol:

Κι εγώ έκανα κοριτζόνη αλλα΄δεν ξέρω πόσο μου έβαλαν γιατι ήταν μέσω ορού όταν ήμουν στην κλινική.

Σήμερα αλλάζω μήνα!!!!! Μπάινω στον 8ο.................... :D:D

Μάχη μου λες να σου βγει? Αν σου βγει θα περιμένουμε να κάνεις προβλέψεις και για μας!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου εγω εχω διδυμα κ δεν εχω την πολυτελεια να βαζω μιση κ μια ωρα καθε παιδι στο ενα στηθος.Δε θα μπορω να κανω τιποτε αλλο ετσι.Γι αυτο κ ο παιδιατρος μου ειπε 10 λεπτα το καθενα για αρχη αλλα να δινω κ συμπληρωμα μετα ωστε κ γαλα να εχω κ στην πορεια να μπορω να αυξησω τον χρονο.Διαφορετικα δε γινεται..Δεν ειναι καθολου το ιδιο με ενα μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα τελη αυγουστου θελεις να πεις? :shock::shock::shock: εμεις μαζι ειμαστε...εγω, εσυ κ η νικη.α κ η η ευη.εμενα με εχει μεχρι 5/9 αλλα ευελπιστω ως δευτερο να μην προλαβει να μπει ο σεπτεμβρης οποτε καπου εκει ειμαστε.νομιζω ομως πως εσυ με τα διδυμα θα μας προλαβεις σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία και εγώ που πήγα σε μια ενημέρωση, τα ίδια μας είπαν και για ένα μωρό. Όχι περισσότερα απο 10΄ στην αρχή. Σταδιακά θα το αυξήσουμε και ποτέ να μην ξεπεράσουμε τα 20΄.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα,εδω επειδη δεν εχουμε μοναδα προωρων,ουτε νεογνολογο,παντα κανουν προληπτικα κορτιζονες σε ολες τις εγκυους.Για σιγουρια,αν χρειαστει-χτυπα ξυλο-να μεταφερθει το μωρακι σε αλλο νοσοκομειο,να ειναι γερα τα πνευμονια του.Εχω και τις συσπασεις και πρεπει να ειμαστε σιγουροι...

Συμπεθερα,κοντευεις και εσυ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μπηκες στον 8ο!!Με το καλο..

Αννουλα εγω στις κορτιζονες εκοψα αλατι εντελως κ περιορισα τη ζαχαρη κ τα γλυκα.Η κορτιζονη σε συνδυασμο με πολυ ζαχαρη μπορει να κανει ζακχαρο.

Ελισαβετ μου αυτο μου ειπε κ εμενα.κ οταν αυξησω το χρονο να μη ξεπερασω τα 20 λεπτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα σισσυ με βλεπω να γενναω μεταξυ 36ης και 37ης βδομαδας.απο οτι μου ειπαν οι γιατροι δηλαδη.τα διδυμα σπανιοτατα φτανουν παραπανω.οποτε μου ειχε πει για 29 ιουλιου με 5 αυγουστου που μπαινω στο μηνα μου

σοφιτσα κ για ποσο καιρο;με τα γλυκα δε με νοιαζει.δε τρωω.τα φρουτα με καινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα να σου πω την αλήθεια εμένα όταν μου έκαναν την κορτιζόνη επειδή ήμουν στην κλινική ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα...ούτε να μειωσω αλάτι, ούτε γλυκά ούτε τίποτα...και επειδή δεν ήξερα δεν πρόσεξα και τίποτα..Αυτό από εσάς το άκουσα...δεν είχα ιδέα..Αλλά φαντάζομαι για να μην μου πει κάτι δεν είναι και τόσο τρομερό αν φας και κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ ενα ασχετο νεο....προχθες εμαθα για μια κοπελα η οποια ηταν εγγυος κ της πηραν το μωρακι στα τελη του 8ου γιατι......ηταν ηδη 5200!!!φανταστειτε να επερνε κ τον 9ο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...