Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

ax min to kaneis auto glukia mou!!oti k na einai tora ksereis oti mesa sou exeis duo embruakia....k auta xreiazonte agapi!!!!na niothoun kala!!!pos perimeneis na piasoun an esu exeis ena baros oli tin ora pano sou??loipon,skoupise ta matia sou k pes eite piasoun eite den piasoun ego prepei kati na kano gi'auta!!!des kamia komodia,sunantisou me filous sou...skepsou thetika,eidika tora pou kses oti einai mesa sou k psaxnoun ena kalo meros gia na minoun!! :) k pou ksereis? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλησπερα! σημερα εκανα την εμβρυομεταφορα....απο τα 15 αυγα γονιμοποιηθηκαν 7 απο τα οποια τα 3 μονο ηταν καλα...αυτο προβληματισε πολυ τον γιατρο μου και αγχωθηκα....ολη μερα εκλαιγα!μεταφεραμε τελικα τα 3 τα καλα 3 ημερων 8 διαιρεσεων....αλλα ο γιατρος δεν ηταν αισιοδοξος...ειμαι ολη μερα κουρελι...αντε να περασουν 11 μερες να δουμε τι σ κατα εγινε

κοριτσακι μου 8 κυτταρικων διαιρεσεων ειναι πολυ καλης ποιοτητας!!!μην κλαις και μην στεναχωριεσαι.να εισαι θετικη και θα δεις που ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα κι απο μενα!!! τι κανετε;

καλη επιτυχια,στα κοριτσια που ξεκινησαν και καλα αποτελεσματα !!!

εγω δεν ειχα internet τις τελευταιες μερες και εχασα λιγο τα νεα σας... θα μπω στο κλιμα ομως....

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας!!!!!!

Dream μου μην απογοητευεσαι..γιατι δεν ειναι θετικος ο γιατρος σου???

Εμεις στην πρωτη προσπαθεια απο 12 ωαρια γονομοποιηθηκαν τα 9..απο αυτα τα 5 μπηκαν καταψυξη την 1η μερα γονιμοποιησης..απο τα 4 που εμειναν μου εβαλαν 3, 8 κυτταρων αλλα δεν μας εκατσε κανενα...γενικα ημουν πολυ στρεσσαρισμενη...

Σε αυτη τη προσπαθεια ξεπαγωσαμε κ τα 5 απο τα 5 προχωρησαν τα 4 απο τα 4 παλι μου εβαλαν 3 8 κυτταρων ..Ημουν πολυ ηρεμη κ χαλαρη..δεν σκεφτομουν καθολου αρνητικα,δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα...μιαμερα πριν τη χοριακη ειχε ξεπρηστει κ το λιγο πρησμενο στηθος που ειχα..

Και σε 50 μερουλες θα χω τον μικρουλη μου αγκαλιτσα!!!!!!!

Ανναθαρρησσε λοιπον σκεψου μονο θετικα ,χαμογελα και ολα θα πανε καλα!!!!Πιστεψε στα μωρακια σου κ αυτα θα σε ακουσουν!!!!!!

Ολες πρεπει να πιστεψε τε στα μωρακια σας και στον εαυτο σας!!!!!και να ξερετε πως θα τα καταφερετε ολες!!!!!!

Σας το λεω εγω που δημοσιευα αυτο το ποστ πριν 2 χρονια ακριβως παντελλως απελπισμενη....

Μονο η θετικη σκεψη βοηθαει!!!!!!Μην ακουτε ποσοστα ειναι βλακειες..

Φιλακιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στο γκρουπ!!!! τι κανετε τσουπρες???

dreams ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ κοπελα μου...κι εγω εμεινα εγκυος με 3 ημερων εμβρυα!!! Μην απογοητευεσαι ακομα δεν αρχισες...δεν κανει καλο!!! Ψηλα το κεφαλι!!! Δεν μασαμε εμεις οι γυναικες....ειμαστε το ΙΣΧΥΡΟ φυλλο!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALEEEEEEEEE POU EISTE KAI SAS PSAXNWWWW?????????????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

MONH MOU MILAW H TRELLH :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

TI MOU KANETE????????????????????????????????????????/ EGW DOULEVW AKOMA KAI MEGALWNW ;););)

GIA PEITE MOU OOOOLAAAA TA NEA SAS!!!!!!!!!!!!!!!

EGW EXW EPETEIO THN DEFTERA KAI THA FYGOUME DIHMERO STA VOUNA THS KYPROU STHN EXOHI SE PARADOSIAKA PETROXTISTA SPITAKIA!!!!!!!!!!!!! ROMANTIKA TA DYO MAS!!!!!!!! AAA KAI O MIKROULHS STHN KOILITSA MAS!!!!!!!!! :lol:

SAS PETHYMISA KORITSAREEEEEEES MOU :D:D:D:D:D:D:D THETIKH ENERGEIA KAI PISTH NA XETE ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! dreams καλη επιτυχια σου ευχομαι, να πανε ολα καλα.. χαλαρωσε οσο μπορεις και σκεψου θετικα! αυτος ο γιατρος σου πολυ μου την εχει σπασει... πολυ απαισιοδοξος... να δεις που θα το τσακωσεις ομως για να τον διαψευσεις!!! αντε πια!!! φιλια σε ολες..

εγω ειμαι λιγο πεσμενη σημερα.. δεν ξερω αν ειναι απο τις ενεσεις ή απο το ξερο μου το κεφαλι... :? θα προσπαθησω να ξαναβρω το κεφι μου.. φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλημέρα!!!

Μετά από πολλές μέρες, βρήκα το κέφι μου και έχω να σας πω ότι ξεκινάμε και εμείς!!! Έκλεισα ραντεβού με τον καινούργιο γιατρό. Τον γιατρό που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου. Μας ζήτησε να πάμε με όλες μας τις εξετάσεις και αυτά.

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, ότι θα μας δώσει ελπίδες και ότι θα κάνουμε την πιο όμορφη προσπάθεια του ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλώ καλημερούλα!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας.είμαι παλιό μέλος αλλά εδώ και ένα χρόνο σας εκατέλειψα αφού δεν ήθελα να ασχοληθω καόλου με το θέμα.Εγώ είμαι λίγες μέρες πιο μπροστά απο έσας μιάς και το Σάββατο 28/5 θα κάνω την χοριακή.Είναι η δεύτερη μας προσπάθεια με 3 έμβρυα 8 κυτ διαιρέσεων αλλά με DNA fragmentation 40% απο την πλεύρα του συζύγου μου!

Τα έχω παίξει τόσες μέρες στο σπίτι!Απο την Κυριακή που μας πέρασε έχουν ξεκινήσει τα μικροπονάκια περιόδου αλλά αυτό που με έχει τρομάξει πιο πολύ είναι η εμφάνιση αρκετών σπυριών περιόδου στο πρόσωπου μου....!!!!!!

Τα έχω παίξει!Φοβάμαι οτι δεν θα γίνει κάτι καλό αφού το πρόβλημα του συζύγου δεν λύνεται!Μόνο τύχη χρειάζεται αλλά απο αυτό υστερούμε!

Ξέρει καμιά τίποτα για αυτά τα περιβόητα συμπτώματα εγκυμοσύνης απο εξωσωματική?Και να κάνω το τεστ απο το φαρμακείο μεθ'αύριο?

Συγνώμη εαν σας κούρασα και ελπίζω όλες να έχετε καλό τέλος στον κοινό μας αγώνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα παρεακι!!!στρουμφακι μπραβο κοριτσι μου ,καλη αρχη σου ευχομαι με αισιοδοξια και πιστη!twiggy μου ...ελα να βρισκουμε το κεφι μας!!! ;)Moraxella καλη επιτυχια γλυκια μου,ολα να πανε καλα!!!! :):):):):):) οσο για συμπτωματα ....τι να πω ,καθε φορα και σε καθε γυναικα ειναι διαφορετικα.τα υπολοιπα κοριτσακια πως ειναι???

εγω μολις μιλησα με τον γιατρο ,το σαββατο παω για εμβρυομεταφορα!!!!τις προσευχουλες σας κοριτσακια μου και τη θετικη σας σκεψη θελω!!!!μακαρι η Παναγιτσα να κανει το θαυμα της!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali epituxia koritsia mou!!!stroumf kali arxi!!twiggy k ego eixa ta pano kato mou me tis ormones alla den ptooumaste emeis!nikol mou kathe bradu proseuxomai gia oles mas!!!ola kala tha pane!!! :) moraxella ti simenei to DNA fragmentation 40%?oso sobaro k na einai,thaumata ginontai!!!min to bazeis kato!!!oso gia ta sumptomata...tin 1 fora pou ekana eksos. eixa ponous periodou k mou'rthe 7 meres noritera,eno tin 2 aisthanthika ponous 2 ores prin mou erthei i periodos!!opos blepeis den mporeis na bgaleis akri!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το DNA fragmentation είναι μια εξέταση στο σπέρμα!Δεν έχει καμία σχέση με κινητικότητα ή αριθμό σπερματοζωαρίων αλλά με την ποιότητα του γενετικού υλικού του σπέρματος!Οπότε η γονιμοποιήση θα πετυχαίνει αφού γίνεται ICSI αλλά τα έμβυα δεν θα φτάνουν σε πολύ καλό στάδιο αφού το μισό τους γενετικό υλικό είναι ολίγον σκάρτο!

Όλα αυτά λοιπόν παρέα με τα σπυράκια μου και τα πονάκια μου,με φοβίζουν και δεν ξέρω τι να πιστέψω για αυτή την 2 πρόσπαθεια μας!Και όσο πλησιάζουν οι μέρες της χοριακής όλο και μεγαλώνει το άγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! στρουμφακι καλη αρχη, με το καλο! τελικα θα κανετε εξωσωματικη ή σπερματεγχυση?

moraxella σου ευχομαι καλη επιτυχια και αυτα τα συμπτωματα να ειναι εγκυμοσυνης!!

νικολ ολα καλα θα πανε, το νινι ερχεται!!!

μαριαααα πολλα φιλια

καλη δυναμη σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια στρουμφακι τι θα κανεις οντως;τι αποφασισες τελικα;μοτσαρελα ευχομαι να ειναι καλα τα σημαδια σου και να εχετε ολη την τυχη μαζι σας..!!!!!!!!!!!!!τουιγγι καλη συνεχεια και σε ολες οσες προσπαθουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! twiggy καλη επιτυχια

stroumf καλη αρχη και σε σενα , νικολ θετικη σκεψη και σε λιγες μερες θα εχεις τα εμβρυακια σου στην κοιλιτσα σου!! moxarella ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!

Να ρωτησω κοριτσια,αν καποια ξερει,αν δεν χρησιμοποιησουμε την δευτερη προσπαθεια που εχουμε απο την επιτροπη του ικα μεσα στον χρονο απο την εγκριση της την χανουμε;;;; εχω χρησιμοποιησει μονο την 1η προσπαθεια μιας και οι επομενες 2 ηταν μεταφορα κρυοσυντηρημενων... και 2 ιουνιου ειναι η ημερομηνια μου ειχα παρει την εγκριση για τις 2 προσπαθειες.

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας.είμαι παλιό μέλος αλλά εδώ και ένα χρόνο σας εκατέλειψα αφού δεν ήθελα να ασχοληθω καόλου με το θέμα.Εγώ είμαι λίγες μέρες πιο μπροστά απο έσας μιάς και το Σάββατο 28/5 θα κάνω την χοριακή.Είναι η δεύτερη μας προσπάθεια με 3 έμβρυα 8 κυτ διαιρέσεων αλλά με DNA fragmentation 40% απο την πλεύρα του συζύγου μου!

Τα έχω παίξει τόσες μέρες στο σπίτι!Απο την Κυριακή που μας πέρασε έχουν ξεκινήσει τα μικροπονάκια περιόδου αλλά αυτό που με έχει τρομάξει πιο πολύ είναι η εμφάνιση αρκετών σπυριών περιόδου στο πρόσωπου μου....!!!!!!

Τα έχω παίξει!Φοβάμαι οτι δεν θα γίνει κάτι καλό αφού το πρόβλημα του συζύγου δεν λύνεται!Μόνο τύχη χρειάζεται αλλά απο αυτό υστερούμε!

Ξέρει καμιά τίποτα για αυτά τα περιβόητα συμπτώματα εγκυμοσύνης απο εξωσωματική?Και να κάνω το τεστ απο το φαρμακείο μεθ'αύριο?

Συγνώμη εαν σας κούρασα και ελπίζω όλες να έχετε καλό τέλος στον κοινό μας αγώνα!

GLUKIA MOU AFOU EGINAN KALA EMVRIAKIA META THN MIKROGONIMOPOIHSH KAI EINAI KALHS POIOTHTAS DEN EXEI SHMASIA TO PROVLHMA TOU ANTRA SOU!!! TA MWRAKIA EINAI KALA SE POIOTHTA AFOU TA EXETASAN KAI EINAI STHN KOILITSA SOU KAI TWRA PREPEI APLA NA GINEI EMFYTEFSH!!! NA SAI ESIODOXH KAI NA TA VOITHAS ME THN THETIKH SOU ENERGEIA!!!! NA MENEIS XAPLWMENH STO KREVATAKI SOU KAI NA TA XAIDEVEIS!!!! EGW ETSI PETYXA APO THN PRWTH THN EXWSWMATIKH ME ICSI!! FILAKIAAAAA

KAI OSO GIA TA PONAKIA KAI GW ENIWTHA OTI THA ERTHEI H AKATANOMASTH ALLA DEN IRTHE GI AFTO POTE DEN XEREIS TA SYMPTWMATA!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! twiggy καλη επιτυχια

stroumf καλη αρχη και σε σενα , νικολ θετικη σκεψη και σε λιγες μερες θα εχεις τα εμβρυακια σου στην κοιλιτσα σου!! moxarella ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!

Να ρωτησω κοριτσια,αν καποια ξερει,αν δεν χρησιμοποιησουμε την δευτερη προσπαθεια που εχουμε απο την επιτροπη του ικα μεσα στον χρονο απο την εγκριση της την χανουμε;;;; εχω χρησιμοποιησει μονο την 1η προσπαθεια μιας και οι επομενες 2 ηταν μεταφορα κρυοσυντηρημενων... και 2 ιουνιου ειναι η ημερομηνια μου ειχα παρει την εγκριση για τις 2 προσπαθειες.

φιλια σε ολες!!

kalimera kopela mou, to idio epatha kai egw ekana thn prwth mou ekswswmatikh kai tis alles 2 me katepsygmena kai den mporesa na xrishmopoihsw thn egkrish kai phra thlefwno sta grafeia tou ika pou kleineis rantevou gia na peraseis epitroph kai mou eipe pws thn xanw eprepe na thn xrishmopoihsoume mesa se ena xrono, mou eipe omws pws dikaioumaste akomh mia fora na perasoume epitroph kai na paroume 2 egkriseis pali kai mono pou sthn periptwsh pou tis xrishmopoihsoume kai aytes tis 2 kai den petyxoume tote dikastika mporei na thn dikaiothoume thn egkrish pou xasame, katalaves dld tha fame ta lefta mas se dikhgorous, na parakalame na mhn xreiastei na ftasoume se ayto to shmeio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: !!

Γειά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελικά έχω κλείσει ραντεβού με το γιατρό του δικού μου γυναικολόγου, και απότι μου είπε αφού και ο εξωσωματικός δεί τις εξετάσεις μας, θα κάνουμε την πρώτη προσπάθεια μας με εξωσωματική. Είμαι λίγο περίεργη και λίγο δυστακτική, προσπαθώ να διώχνω τις αρνητικές σκέψεις (όχι οτι τα καταφέρνω συνέχεια) αλλά προσπαθώ.

ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ!!!

ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΑ Ή ΔΥΟ Ή ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΜΩΡΆΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΟΜΟΡΦΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΌΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!

Να ξέρετε οτι με βοηθάτε συνέχεια και σας ευχαριστώ πολύ πολύ φιλεναδούλες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια,χαθηκα λιγο με την δουλεια...προσπαθω να μπω στο κλιμα... :P

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολες και να εχετε ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ χοριακες!!!!!!!!μην αγχωνεστε !!!! :P

να εχετε πιστη ..... και το μωρακι σας θα ερθει!!!!!κοριτσια ακομα δεν με πηρε τηλ ο γιατρος μου :cry: αλλα δεν το παιρνω τηλ ....δεν θελω να νομιζει οτι τον εχω αναγκη :twisted:

και το χειροτερο δεν ξερω σε ποιο γιατρο να παω....τι γνωμη εχετε για παρασχο και μακρυγιαννακη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsares!!ti mou kanete?koimosaste?giorgo euxaristoume polu gia ta uperoxa sou logia!!na sas zisei o Xrusobalantis!!!H agia Eirini i Xrusobalontou na ton eulogei k na ton prostateuei!!stroumf mou,ante me to kalo kopela mou!!!sou euxomai me tin proti na piaseis ena i duo morakia!!! :) lia mou ti na po?apo ti mas exeis pei,nomizo pos ontos prepei na sou dosei kapoies eksigiseis!ego leo na ton pareis k na milisete k den einai anagki meta na ksanapas se auton!alla exeis ekei kapoia katapsugmena embrua e? :? posa exeis k posa sou bazei tin kathe fora?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε Τζορτζ με τον παιδαρο τον Χρυσοβαλαντη!!!!!!! Δωστου φιλια στα πατουσακια απο μενα!

LIA συμφωνω με την ΜΑΡΙΑΑΑΑΑ !!!!! Μιλησε μαζι του κ ζητα να σου εξηγησει!!!!!!! ;)

ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙ καλη αρχη κοριτσαρα μου! Ολα να ερθουν βολικα και θετικα!!!

Εχουμε χοριακες αυτες τις μερες;;;; ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

Φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...