Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Γιελιζ δες αυτες τις κορνιζες που φτιαχνεις τα αποτυπωματα του μωρου.Θα παραγγειλω σιγουρα.Δεν ειναι πολυ ομορφες;

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_nos ... Aart+frame

Επισης εχει πολυ ωραια και φθηνα αλμπουμ για φωτογραφιες.

Ωραια η ταμπελιτσα.Εγω σκεφτομαι να παρω αυτο:

http://www.amazon.co.uk/Me-You-Tatty-Te ... 82&sr=1-26

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια μου...τι κάνετε?? Κοιμήθηκα επιτέλους χθες..Στις 12 βεβαια και ξύπνησα στις 7 γιατί πεινούσα πολύ :D

Ηρθαν τα πραγματάκια μας και είμαιπολύ ενθουσιασμένη!!Το στρώμα ξέχασαν να μας το φέρουν και το μπανάκι-αλλάχτρα το δώσαμε πίσω γιατί δεν εφαρμόζει τελικά στην μπανιέρα μας...Θα πάμε την Τριτη να δούμε κάτι άλλο που να μας βολεύει και να το αλλάξουμε..Τώρα λέω να πλύνω τα σεντονάκια και τα καλύματα των προστατευτικών του κρεβατιού. Ενθουσιάστηκα με το καρότσι μας...Ειναι σούπερ!!

Αύριο μου υποσχέθηκε και ο καλός μου ότι θα βγάλουμε τις κούτες από το δωμάτιο του μικρού έτσι ώστε να είναι εντελώ έτοιμο...Και μετά θα είναι έτοιμο για φωτογράφιση!! :lol::lol:

Κίσκα μου περαστικά για το δοντάκι σου...

Γιώργο μου με συγκίνησες πολύ...Να είναι πάντα γερό το μωράκι σας!

Γιελιζ με γεια οι αγορές σας!

Χρυσταλένη μου ποια κρέμα πήρες της mustela? Εγώ πήρα το τσαντάκι αυτης της εταιρείας αλλα μονο ένα προιον ήταν για τη μαμα τα υπόλοιπα είναι για το μωρο...

Μιχαέλα μου δεν ανοίγεις μια πιτσαρία λέω εγώ??? :lol::lol::lol::lol:

Σήμερα δεν εχει κάτι το πρόγραμμα...ίσως να έρθουν αργότερα τα ανηψάκια μου...

καλημέρα σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααα!τι κανετε;πως μου ξυπνησατε;

εγω οχι κ πολυ καλα.τσακωθηκα πρωι πρωι με το πατερα μου κ εχω κατι νευρα τωρα

βεβαια ο πατερας μου διανυκτερευει κ εφημερευει ολο το 24ωρο ολες τις μερες του χρονου αν θελεις να τσακωθεις.αυτος ο ανθρωπος γεννηθηκε με νευρα δεν εξηγειται αλλιως.ειναι πνευμα αντιλογιας.δεν ηταν ετσι.τα τελευταια χρονια εχει γινει ανυποφορος μιλαμε.το τι καβγαδες εχουμε ριξει απο οταν εμεινα εγκυος δε λεγεται.λες κ το κανει επιτηδες.δε ξερω τι να πω.δεν υπαρχει περιπτωση να ανοιξουμε κουβεντα για κατι κ να μη καταληξει σε καβγα.πεταει κατι κουφα....που πραγματικα αρχιζω να αναρωτιεμαι πλεον για το αν στεκει στα καλα του.ΕΛΕΟΣ...............

τελος παντων.να σας ρωτησω ρε φιλεναδες.τωρα που θα γεννησουμε το καλοκαιρι με το καλο.μονο με ζιπουνακια κοντομανικα θα τα ντυνετε;η και με λεπτα μακρυμανικα φορμακια;γιατι αλλος μου λεει ετσι,αλλος γιουβετσι κ εχω μπερδευτει να πω την αληθεια;δηλ αλλες μου λενε παρε μονο κοντομανικα ζιπουνακια γιατι τα παιδια θα σκανε.αλλες μου λενε τι;δε θα τους φορας φορμακι λεπτο ολοσωμο;θα κρυωσουν τα νεογεννητα.ουτε που ξερω τι να κανω

για πειτε εσεις τι θα κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου καλημέρα...ΚΑταρχήν ηρέμησε...και μην δίνεις πολύ σημασία στους καβγάδες με τον μπαμπά σου..θα του περάσει!

Για τα ρουχα να σου πω τι μου είπε ο παιδίατρος...Στην κλινική τις πρώτες μέρες φοράνε λεπτό μακρυμανικό αλλα εξω όπως νιωθουμε εμεις το ίδιο και τα μικρα...Δηλαδή αν είναι ζεστη φοράνε κι αυτά κοντομάνικο...τωρα το βραδάκι αν εχει λίγη ψυχρούλα και είσαι έξω θα βάλετε μια ζακετούλα ή λεπτό μακρυμάνικο...Ο γιατρος αυτο μου είπε πάντως...οπως νιωθουμε εμείς,το ίδιο και τα μωρά. Μαλιστα μου ανεφερε ότι για το σύνδρομο του αιφνίδιου θανατου στα βρέφη οφείλεται και το αν τα εχουμε πολύ πιο χεστά από όσο αντεχουν.

Εγω πάντως πήρα κάποια μακρυμανικα για την κλινικη που μου τα ζητανε εξαλλου και κάποια κοντομάνικα για μετα.Από ρούχα δεν πήρα πολλά γιατι σίγουρα θα μου φέρουνε και δώρα και οταν με το καλο γεννησω θα πάω να πάρω όσα θέλω.

Ασχετο πάλι με έπιασε ταχυκαρδία κι ακόμα δεν πήρα ούτε το χάπι μου :?:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera eggioules...xathika pali :o:o:o:o:o:o:o:o

alla ola kala apo oti duavazo ;) loipon emeis pigame ti tetarti sto giatro kai giname 1kg, i mikri pire ti thesi tis kai perimenei na perasoun oi evdomades gia na vgei :lol::lol::lol:

anna m kai emena gia ta rouxa to idio me ti maria mou eipan, tis pira 9 makrimanika 0-1 minon kai ta ipoloipa ta pairno siga siga 0-3 minon kontomanika kai 2 zaketoules 0-3 minon...e tha paroume kai liga makromanika 0-3 minon gia ta vradia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετρα λιγο κ τη πιεση σου μαρακι.μηπως κουραστηκες με τιποτα;η εφαγες;

εγω τους διαλεξα 4 καλα βαμβακερα μακρυμανικα -λεπτα για τη καθεμια για μεσα στο νοσοκομειο.το νουμερο τους ειναι 56 cm-1m.δεδομενου οτι αφου ειναι διδυμακια δε θα ειναι κ πολυ μεγαλοσωμα.κ τους πηρα κ 2 σετακια των 3 απο τα μαδερκερ 0-3μηνων

εδω στα γιαννενα ειναι λιγο παραξενος ο καιρος.η που θα χει καυσωνα η που θα κανει ψυχρα.

μου φαινεται λιγο υπερβολικο το πρωτο μηνα να τα αφηνω μονο με το ζιπουνακι.ειδικα αν τα βγαζω καμια βολτα εξω.που θα τα βγαζω κ πριν σαραντησω αν ολα ειναι καλα κ το επιτρεψει κ ο παιδιατρος

αλλα χτες ημασταν εξω με κατι ζευγαρια κ οι μισες ελεγαν να παρω κ οι αλλες οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν γεννηθει κανονικα κιλα το μωρακι σου ισως το 0 να του κανει για πολυ λιγο.εγω τα πηρα τετοιο νουμερο γιατι εχω διδυμακια κ λογικα βγαινουν πιο μικροσωμα.οι γνωστες μου ολες που ειχαν 1 μωρακι επαιρναν ολες το 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Πρωινες πρωινες σας βρισκω!!

Για φορμακια που λετε μη παρετε 0-1 πολλα,εως κανενα αν γινεται.Απο εμπειρια σας μιλαω οτι κ στα διδυμα για ποοολυ λιγο κανουν.λιγοτερο κ απο μηνα,αρα ειναι πεταμενα λεφτα.Τα ανιψακια μου διδυμα που γεννηθηκαν περισυ τετοια εποχη κ ειχαμε κανει το λαθος ναπαρουμε 0-1 γιατι ειπαμε θα ειναι μικρα,περιπου 10-15 μερς τους εκαναν.Μου τα εδωσε φετος η νυφη μου κ ειναι ολοκαινουρια,καθολου χρηση.0-3 για αρχη κ βλεπετε μετα ;)

Μαρακι ασε τα πλυσιματα κ ξεκουρασου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofitsa εσυ μακρυμανικα φορμακια πηρες;

εγω πηρα μισα κ μισα.αλλα η αληθεια ειναι οτι θα ειμαι λιγο σπαταλη σ αυτο το θεμα.γιατι αυτα που βρηκα απο 1 μηνων κ πανω μου φανηκαν λιγο τεραστια.για αυτο πηρα 4 για τη καθεμια που ειναι ως 1 μηνων και απο 3 που ειναι για 0-3.τωρα οσο μας φτουρησουν.θα δουμε.

τοσο καιρο που περιμεναμε να κανουμε παιδι ε!ας σπαταλησουμε κ 100-200 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofitsa εσυ μακρυμανικα φορμακια πηρες;

εγω πηρα μισα κ μισα.αλλα η αληθεια ειναι οτι θα ειμαι λιγο σπαταλη σ αυτο το θεμα.γιατι αυτα που βρηκα απο 1 μηνων κ πανω μου φανηκαν λιγο τεραστια.για αυτο πηρα 4 για τη καθεμια που ειναι ως 1 μηνων και απο 3 που ειναι για 0-3.τωρα οσο μας φτουρησουν.θα δουμε.

τοσο καιρο που περιμεναμε να κανουμε παιδι ε!ας σπαταλησουμε κ 100-200 ευρω.

tha simfoniso mazi sou :lol::lol::lol: ego tis gemisa 2 tsantes mexri tora...ok eimai ipervoliki alla den peirazei....kouvertoules poses pirate? ego 2 leptes...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αερινη μου...Μια χαρά και τα δικά σας νέα...Μην πάρετε ρουχα για πολύ μικρά γιατί όπως λέει και η Σοφία ελαχιστα τα φοράνε τα μικρά...Ολες μου οι φίλες με μωρά το ίδο μου είπανε...μεγαλώνουν πολύ γρήγορα...

Αννα μου δεν ε΄χω πιεσομετρο στο σπίτι...βεβαια μου πέρασε η ταχυκαρδία...απλά με πιάνει πιο συχνα..θα το πω στο γιατρό..Ετσι κι αλλιώς από σήμερα λεω να δοκιμάσω να πάρω μόνο ένα γιουτοπαρ...Ο γιατρος μου το είχε συστήσει αλλα φοβόμουν, σήμερα που θα είναι και ο καλός μου σπίτι όμως και θα νιωθω περισσότερη ασφάλεια θα το δοκιμάσω...

Σοφάκι μου τελικά τα αφησα τα πλυσίματα λόγω καιρού...Ερχονται και οι ανηψιές μου οποτε θα εχω παρέα!Να δω πως θα αντιδράσουν που θα δούνε το δωμάτιο του μωρού... :?

Το πρωι έφαγα μια από τις πιτούλες που έφτιαξε η μαμά μου και με έπιασαν καούρες...παω να φαω κανενα φρούτο μπας και δροσιστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κανουν οι γκαστρουλες;

Συμπεθερα μου μεγεια η προικα σας!Να την χαρειτε!Εμεις χθες ασχολουμασταν με το καροτσι μεχρο τη μια!Πολυ μου αρεσει,τελειο ειναι!Ανυπομονω να το χρησιμοποιησουμε.Γιατι σε επιασε καλη μου ταχυκαρδια;Προσπαθησε να ξεκουραστεις.

Αννα,μην δινεις σημασια στον μπαμπα.Να ηξερες μονο ποσο τυχερη εισαι που τον εχεις στην ζωη...Αυτο μονο θα πω...

Σοφιτσα καλημερα!

Γιωργο,χαζομπαμπα της παρεας καλημερα!Φιλακια στον μπεμπη!

Αερινι και εγω λεω να παρω μισα και μισα κορμακια.Πιο πολλα μακρυμανικα,αφου θα γεννηθει αρχες Σεπτεμβρη,ποσο να φορεσει τα κοντομανικα;Το πρωι παντως θα ειμαστε με τα μπουτακια εξω!Νουμερο σιγουρα το 0-3 γιατι ειναι και ψηλη η Σκλεναρικοβα μου! :lol: Να της κανουν.Πηρα ενα φορμακι με φουστακι ετσι για το καλο,οταν εκανα την β επιπεδου,και ειναι 0-1 και το μετανοιωσα.Να δουμε αν θα το φορεσει... :roll:

Οι υπολοιπες που ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου πε μια μαμη οτι τα μωρακια βπου ειναι κατω των 3 κιλων χρειαζονταο το 0-1 γιατι τα μωρα δεν αισθανονται ανετα με τα πολυ φαρδια ρουχα.αλλα αυτα που ειναι πνω απο 3 κιλα θα τα φορεσουν για πολυ συντομο χρον.διαστημα

αερινι οπωσδηποτε ισπανικη κουβερτουλα κ απο μεσα πικε.εγω πηρα κ πανες χασε σα σεντονακια ειναι αγκαλιας κ για τις καλαθουνες.αλλα θα τις χρειαστουν κ στο μαιευτηριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!!

ΓΙα τα φορμακια εγω πηρα 3-4 μακρυμανικα και τα υπολοιπα κοντομανικα ή αμανικα. Και τα μακρυμανικα πιο πολυ για το βραδυ αν κανει ψυχρα γιατι και ο Ιουνιος που θα γεννησω εγω δεν ειναι και ο πιο ζεστος μηνας....ειναι λιγο περιεργος. Λιγο πολυ θα τα ντυνουμε αναλογα και με μας. Αν ζεστενομαστε εμεις δεν θα τα ντυνουμε πολυ, αν κανει λιγο ψυχρα ή το βραδυ στον υπνο θα τους βαζουμε μακτυμανικα λεπτα.

Επισης εγω πηρα 3 μηνων φορμακια γιατι καταρχην αν γεννηθει ψηλο το παιδι (ο αντρας μου γεννηθηκε 60 εκ.) τα μικρα δεν θα του κανουν, αλλα απο φιλες μου μου ειπαν οτι το 0 θα το βαλει λιγες μερες μονο. Ας ειναι και λιγο πιο φαρδυ απο κατω να μην τα πιεζει κιολας...θα εχουν και το παμπερσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου εγω τα πηρα ολα μακρυμανικα γιατι θα γεννησω σχετικα νωρις κ φοβηθηκα να παρω κοντομανικα.Βεβαια μου εδωσε πολλα κοντομανικα η νυφη μου αλλα νομιζω αυτα αρκετα αργοτερα θα τα βαλω.

Αερινη μου για τις κουβερτες που ρωτας,ακριβως οπως τα ειπε η Αννα,οπωσδηποτε ισπανικη,πικε κ πανες.Ισπσνικες πηρα 2,μια για τη καθε μια,αλλα απο τις αλλες πηρα αρκετες!Κ πανες χασε επισης αρκετες.

Μαχη μου οντως τα μικρα τα φορανε πολυ λιγο,ιδιως αν εχεις 1 μωρακι ειναι πεταμενα λεφτα.Βεβαια κ εγω 3,4 μεγεθος 0-1 τα πηρα λογω διδυμων αλλα ξερω οτι θα ειναι για λιγο.Α!Αννουλα εγω πηρα κ 2 χοντρα φορμακια γιατι σκεφτηκα αν γεννησω νωρις να ειναι ζεστα,τουλαχιστον τη πρωτη μερα που αλλαζουν περιβαλλον κ κρυωνουν περισσοτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!! Τι κάνετε?

Βλέπω πρωινές σήμερα!!

Άννα μου εγώ αυτό που έχω καταλάβει για τους γονείς είναι ότι όσο μεγαλώνουν αποκτάνε παραξενιές... εμένα ο πατέρας μου μια ζωή έλεγε πόσο στραβός είναι ο δικός του πατέρας και απο τότε που πέθανε ο παππούς μου έχει πάρει όλα του τα χούγια!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Τι να πεί κανείς... απλά κάνεις υπομονή και σκέφτεσαι ότι όσα λέει η κάνει δεν τα λέει-κάνει απο κακία... Εμένα η μαμά μου είναι όπως περιγράφεις τον πατέρα σου... σε όλα θα βρεί να πεί μία αντίθετη γνώμη...ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν θα σου πεί "ναι έχεις δίκιο, έτσι είναι" Τώρα πια συνήθησα! Πιο μικρή αρπαζόμουν και εγώ... Κάναμε κάτι ομηρικούς καυγάδες!! Τα θυμάμαι και γελάω τώρα! Οπότε λές "ναι ναι, έτσι είναι" σε ότι λέει και ξεμπερδεύεις!! :D:D:D:D:D

Για τα φορμάκια τώρα... και εγώ πήρα και μακρυμάνικα και κοντομάνικα... τα περισσότερα 0-3 έχω και μερικά 1... δεν πήρα πάαρα πολλά... μόνο τα απαραίτητα για την αρχή και μετά βλέποντας και κάνοντας...

Μαράκι άσε τα πλυντήρια και ξεκουράσου!!! Με γειά τα πραγματάκια σας!! Με το καλό να τα χαρείτε!!

Νίκη το συναρμολογήσατε τελικά το καρότσι ε? Καλορίζικο και πάλι!! Πολύ ωραία αυτά που έβαλες... θα το ψάξω μετά για να παραγγείλω άμα είναι... Και το "baby on board" που διάλεξες πολύ ωραίο!!

Συμπεθέρα,Μάχη,Αερινή καλή σας μέρα!!!

Κορίτσια νομίζω χθές το βράδυ είχα την πρώτη μου σύσπαση!!! :roll::roll::roll::roll: Άρχισε να προπονείται η μήτρα μου φαίνεται!! Να δούμε τώρα που θα πάμε για καρδιοτοκογράφο θα έχω καμία?

Καλό Σ/Κ Μάχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφιτσα τωρα που ειπες για χοντρα φορμακια.κ μενα η μαμη μου ειπε να παρω 2 βελουτε γιατι μπορει να χρειαστουν για τις 2 πρρωτες μερες των μωρων.μου τα κανε τελικα δωρο η πωλητρια που ψωνισα ολη τη προικα.κ συμφωνησε κ αυτη οτι ισως χρειαστουν σε περιπτωση που βγουν πιο νωρις τα μωρακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα ήταν το ραντεβού με τον ιδιώτη. Κάθε εβδομάδα τώρα θα πηγαίνω και στο νοσοκομείο και στον ιδιωτή. Θα βλέπω συνέχεια το γιο μου. Τέλεια. Όλα καλά :D

Διόσα μου να σαι καλά ηρέμησα λίγο. Άμα δεν ξέρεις το μυαλό σου σκέφτεται διάφορα.

Σοφίτσα μου άτε με το καλό. Εμένα με προγραμμάτισε την ημέρα που θα ναι εφημερία. Θα προτιμούσε λέει να ταν στις 38 εβδομάδες αλλά αν κλείσω και τις 39 και φτάσω την προγραμματισμένη μέρα θα ναι καλύτερα για το μωρό γιατί του δίνω ακόμα μια εβδομάδα να μεγαλώσει. Νοουμένου βέβαια ότι θα ξεκουράζομαι και δεν θα ξεκινήσουν οι πόνοι νωρίτερα. Αν τώρα το μωράκι θέλει να έρθει νωρίτερα, θα γεννήσουμε πιο νωρίς.

Μαράκι μου πήρα τη κρέμα για το σώμα για τις ραγάδες που βάζω εδώ και πολλους μήνες, την κρέμα για τις θηλές, το σιαμπού+shower gel (2 σε 1) για το μωρό και την κρέμα mustella valsamo για το άλλαγμα του μωρού. Να σου πω από που πήρες όλα τα πράγματα του μωρού; προίκα καρότσι κτλ.;;;

Γιώργο μ’ αρέσουν οι περιγραφές σου για το μωράκι σου. Θα μάθουμε και εμεις που ακολουθούμε σύντομα. :):)

Άννα μου μην εκνευρίζεσαι. Ο κάθε ένας έχει τα κουμπιά του χειρισμού. Αν όχι τότε προσπαθούμε στο μέτρο του δυνατού να κρατάμε κάποιες ισορροπίες.

Εγώ πήρα εσωτερικά για new born και για 0-3. Λίγα από το καθένα και κοντομάνικα και μακρομάνικα. Έτσι μου παν στο νοσοκομείο.

xxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαν τα ανηψακια μου έκαναν θράυση κι έφυγαν!!!! Η μεγάλη που ειναι και βαφτιστήρα μου δεν εδωσε πολύ σημασία στο δωμάτιο του μπεμπη...η μικρή που είναι 3 χρ. με ρωτούσε πού είναι το μωρό μου κι αν αυτο είναι το σπίτι του!!! :lol:

Μαχη μου καλό Σ/Κ!!

Γιελιζ αρχισαν οι συσπάσεις?? Αντε καλη αρχή!! :D

Τα πλυσιματα τα αφησα κοριτσια...η ταχυκαρδια δεν με κραταει πολύ μονο κανα 5-10 λεπτα και μετά περνάει...και μου προκαλεί δυσφορία...Δεν έκανα κάτι ομως για να κουραστώ, ξάπλα ήμουν όταν με επιασε..Αφου μιλούσα με την κουμπάρα μου από Ελλάδα και με ρωτούσε τι κάνω και λαχανιάζω :lol:

Α σας είπα? Αυτες τις μέρες έμαθα για δυο φίλες μου που είναι έγκυες και το χάρηκα πάρα πολύ!!

Χρυσταλλένη μου τα πήρα από το Mari Kali στο Στρόβολο...πολύ καλές τιμές και πολύ καλή εξυπηρέτηση. Τα πήρα κι εγώ αυτα που λες..Τα πουλούσανε σε τσαντακι πολύ χρησιμο που είχε αλλαχτρα μεσα..Ειχε διαφορα καλυντικά για το μωρο και μια κρέμα για την μαμα και ήταν όλα μονο 50 ευρα. Τα εχει στο φαρμακείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου ειναι και αναλόγως τι σου ζητανε εκει που θα γεννησεις αλλά και τι σου προτείνει ο παιδίατρος..Θα δοκιμάσεις διαφορα και ότι κάνει στο μωρό. Εχω μια φίλη που τελικά το μωρακι της ειναι πολυ ευαισθητο και δεν μπορεί να του βαζει κάποιες μάρκες γιατι κοκκινιζει το δερματακι του.

Τωρα για τη δική σου ξηροδερμία είναι λογικό και εγώ έχω. Βαζω κρέμα για ραγάδες, λαδάκι το οποίο το βαζω σε όλο το σωμα και ειναι οκ.Ρωτα και τον γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γινεται εδω;Βλεπω δεν γραψατε πολλα,πως και ετσι; :lol:

Πηγαμε με τον αντρα μου στην Ηλεκτρονικη να παρουμε ενα συστημα σιδερωματος(τεφαλ) που ειχα παραγγειλει.Το δοκιμασα κιολας.Πολυ ωραιο,καμια σχεση με τα απλα σιδερα!Μετα πηγαμε να παρουμε φαγητο απο την πεθερα.Μου εσπασε λιγο τα νευρα αλλα της την ειπα και εφυγα! :lol:

Φαγαμε τα ντολμαδακια μας,με αμπελοφυλλα και μετα εβαλα τα καλυματα του καναπε για πλυσιμο.Θελω να ειναι καθαρα για να στρωσω απο πανω τα ριχταρια.Μονο το καλοκαιρι τα στρωνω,για να μην ζεσταινομαστε.Γενικα δεν πολυσυμπαθω τα ριχταρια. :? Πηρα καινουργια γιατι τα αλλα που ειχα δεν μου αρεσαν.

Οι κουβερτες οι Ισπανικες τι ειναι; :roll: Πρωτη φορα τις ακουω.Και οι χασε τι ειναι;Δεν εχω ιδεα...Πανες αγκαλιας θα παρω μονο 1-2 για το καροτσι και το ρηλαξ γιατι μετα ετσι και αλλιως θα χειμωνιασει και θα εχουμε κουβερτουλες πιο χοντρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...