Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Συμπεθέρα εμένα μου είπε η κοπέλα πως το καρότσι μπορεί να λειτουργήσει κι ως βάση αλλα μάλλον θα πάρω κι εγώ μια για να μπορώ να πηγαίνω μια βόλτα όταν θέλω...

Τελικά με πήραν ότι σε καμιά ώρα θα είναι εδώ...αντε να δούμε...σίριαλ γίναμε!!

Χρυσάνθη μου γλυκιά τι κάνεις?¨Λοιπόν διαλέγεις τα προιοντα που θες αλλά να κοιτάς να γράφει από κάτω Super eligible free delivery κάπως έτσι...κι όταν το επιλέξεις να σου δείχνει ότι πωλητής είναι το amazon...ετσι εχεις πολύ φτηνά μεταφορικά...

Λοιπόν βάζεις στο καλάθι όλα όσα θες και μετά κάνεις checkout...Ακολουθείς βασικά τις οδηγίες για εγγραφή, διευθυνση κλπ και πληρώνεις με πιστωτική ή paypal.Ειναι αξιοπιστο...εγώ βασικά δεν είχα ιδέα και στα τυφλά το έψαξα και μια χαρά μου τα φέρανε...Αν θες τιποτα πες μου...Ελπίζω να βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τί κάνετε κοριτσάκια μου όμορφα-στρογγυλά?????

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Καινούργιο ποστάκι..... μπράβο...... καλορίζικό μας να είναι!!!!!!!

Τα πρώτα γεννητούρια μας θα τα έχουμε στο 12 λογικά........

Εγώ καλά!!!!!!! Εδώ..... χαλαρώνω....... ακούω μουσικούλα..... χαζεύω στο pc μου........

Ο μικρούλης μου χορεύει ως συνήθως.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αργότερα θα πάμε την καθιερωμένη μας βόλτα στο S/M με το μπαμπάκα μας......

Για σήμερα τέλος το διάβασμα, μία γρήγορη επανάληψη αύριο στο λεξιλόγιο και την Κυριακή...... ο Θεός βοηθός!!!!!! Είμαι αισιόδοξη πάντως κι αρκετά χαλαρή (ακόμη!!!!) κοινώς στα "...." μου ότι θέλει ας γίνει!!!!!!!!! Δεν αγχώνομαι ποσώς!!!!!!!! Άσε που και να θέλω ν΄αγχωθώ...... δεν με αφήνει η Καθηγήτρια μου...... κι ο μπέμπης με τις κλωτσίτσες του!!!!!! :lol::lol::lol:

Την Κυριακή μπαίνω στον 7ο!!!!!!!! Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός τελικά!!!!!

Πήγα στη γιατρό μου τις προάλλες, η πιεσούλα μου ήταν 12-7 (απλώς τέλεια!!!!) και τα κιλάκια μου 6 (δεν μου το σχολίασε, άρα μάλλον καλά είμαι!!!!)

Όσον αφορά στην Καμπύλη μου, οι τιμές μου είναι στα ανώτατα φυσιολογικά όρια & μου απαγόρευσε γλυκά-ζάχαρη & γενικά μεγάλη προσοχή στο φαγητό...... κι όλα θα πάνε καλά......

Πρέπει να ψάξω κάποια στιγμή στο διαδίκτυο τί τροφές καλό είναι ν΄αποφεύγω...........

Στενοχωρήθηκα λιγάκι στην αρχή, αλλά τελικά δε με νοιάζει καθόλου.......

Ευχαριστήθηκα γλυκά πάντως ως τώρα........

Τρεις μήνες μείνανε...... θα προσέξω λιγάκι παραπάνω κι όλα θα πάνε πρίμα!!!!!!!!

Για το μπέμπη μου..... αξίζει τον κόπο και με το παραπάνω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου σε ευχαριστω....θα το κανω κ θα σου πω αν εχω απορειες.... :lol: ακομα μια ερωτησουλα....ποσες ημερες κανουν περιπου?

πηνελοπακι μου μια χαρα σε βρισκω...τα φιλακια μου στον μπεμπη σου....ασχετο εχεις ομορφυνει παρα πολυ...σου παει η εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου τι κάνεις?? Καλη σου επιτυχία για την Κυριακή...με την συντροφιά του μπέμπη σου όλα καλά θα πάνε!! Οσο για το ζααχαρο μην στεναχωριέσαι...λίγη προσοχή στα γλυκά και αν εχεις μετρητη για το ζάχαρο έλεγχε μετά από το φαγητο και κατέγραφε τι σου το ανεβάζει...Προσοχή και στο άμυλο...μακαρονια δηλαδή και τέτοια...Ειναι αλλες κοπέλες εδω μέσα που ξέρουν περισσότερα από μένα και θα σου πουν.

Χρυσάνθη μου εξαρτάται από το προιον...Ειναι κάποια που σε 4-5 μέρες ήρθαν κι αλλα σε μια εβδομάδα...Σε ενημερώνει για το πότε περίπου θα σου έρθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Χρυσανθάκι μου!!!!!!!!! Πολύς κόσμος το λέει αυτό..... τι να πω.... κάτι ξέρετε που το λέτε!!!! Εγώ απλώς αισθάνομαι πιο καλά από ποτέ!!!!! Φίλησε μου τον ζουζουνάκο σου!!!!!

Μαράκι μου, δεν έχω μετρητή...... δεν ξέρω εάν θα πάρω.... για τα μακαρόνια το ξέρω.... θα το ψάξω κι όσο μπορώ θα προσέχω.... πάντως κι η γιατρός μου καθησυχαστική ήτανε.... μάλλον για να μην με αγχώσει.....

Και με συμβούλεψε (άσχετο!!!!!) να κοιμάμαι στο πλάϊ....... αν κι ούτως ή άλλως.... δε μπορώ πλέον σχεδόν καθόλου ανάσκελα..... μου φταίει και το σκέπασμα ακόμη που ακουμπάει στην κοιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και Μαράκι μου.........

Ευχαριστώ πολύύύύ!!!!!!

Λογικά θα με βοηθήσει κι ο μπέμπης μου κάπου εάν κολλήσω...........

Θα έχω το λυσσάρι...... στην κοιλιά!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα μου ειναι ο γιος...ο γιος κανει την μανα γυναικαρα...θεα...ετσι ημουν κ εγω στον γιο μου....σαν σουπερσταρ...οσοι βλεπουν φωτο απο την εγκυμοσυνη μου στον γιο μου λενε οτι μοιαζω σαν μια σταρ...

κ στα κοριτσακια ομορφη ημουν αλλα ημουν ποιο μπεμπα...μαλλον τα κοριτσακια θελουν να κλεψουν κατι απο την μαμα :lol: ....

η εγκυμοσυνη ομορφαινει πολυ.....κ μενα μου παει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μου άρεσε πολύ το σχόλιο για τα κοριτσάκια Χρυσάνθη μου!!!!!!!!!!!

Ανταγωνισμός ανάμεσα στις γυναίκες..... από τα γεννοφάσκια τους!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπίτσα μου κι εμένα μου ειχε πει ο γιατρος καλύτερα να κοιμάμαι στο πλάι και ακόμα καλύτερα προς τα αριστερα..Αν και τώρα που μεγάλωσε με ζοριζει ο μικρός από όλες τις πλευρές :lol::lol: Παντως ανασκελα οταν ξαπλώνω λίγο με πιάνει δυσφορία και ταχυκαρδια...

Χρυσανθάκι μου εγώ παλι περσι στην κόρη ένιωθα κούκλα και πολύ πιο γλυκιά...τώρα με τον παίδαρο νιώθω ότι αγρίεψε το πρόσωπο μου... :? Χαλάλι του όμως!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω αρκετές φορές ταχυκαρδία.....

Αλλά δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό.... δεν το είπα στη γιατρό μου.....

Μπορεί και να είναι ένα χαζό άγχος και τίποτε άλλο..... περνάει τάχιστα......

Εγώ έχω και παραπανίσια κιλά μωρέ.... και τώρα αυτά τα +6..... μου φαίνονται βουνό!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια!Ανυπομονω να εγκαινιασουμε το καροτσι μας!

Μαρακι πιστευω θα ειναι καλυτερα να παρω την βαση του πορτ μπεμπε.Να μην εχω το καροτσι που θα παταει στον δρομο μεσα στο υπνοδωματιο. ;) Γενικα δεν παταμε με παπουτσια στο σπιτι,ποσο μαλλον να βαλω στο υπνοδωματιο το καροτσι.Οσο για τον αποστειρωτη,αφου το λεει η φιλη σου που τον εχει,θα παιρνει ολα τα μπουκαλια.Θα τον παρω!

Πιπιτσα προσεξε λιγο την διατροφη σου και ολα θα πανε καλα.Να αποφευγεις το αμυλο δλδ μακαρονια,ρυζια,ψωμι,πατατες,τα γλυκα και τα οσπρια.Μηχανακι να παρεις οπωσδηποτε για να το ελεγχεις!Πρεπει να δεις τι στο ανεβαζει!Το μηχανακι το δινουν τσαμπα στο φαρμακειο,αν παρεις βελονιτσες και χαρτακια.Και εγω το μετραω γιατι ηταν λιγο τσιμπημενο αλλα προσεχω και ειμαι οκ.Εκανα δοκιμες και ξερω πια τι μου το ανεβαζει. ;) Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι για την βάση..θα το ψαξω από εβδομαδας..κι οταν επιτελους αποφασισει να έρθει αυτη να μου φερει τα πραγματα θα την ρωτησω αν εχουν στο μαγαζι...

Πιπιτσα μου εγω ταυκαρδια εχω λογω και των χαπιων που παίρνω για τις συσπασεις απλα εγιναν συχνότερεες τώρα...Θα το αναφερω στο γιατρο την Τεταρτη που θα πάμε...

Σας αφηνω κοριτσαρες..Ηρθε ο αδερφος μου...Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλάκια Μαράκι μου!!!!!!!!!!!!!

Beboulino μου....... το ψάχνω μέσω διαδικτύου για αρχή και βλέποντας και κάνοντας......

Κι όλα αυτά μου αρέσουνε πολύύύύ......... να πάρει!!!!!!!!!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Κατάλαβα!!!!!!!!!!!!

Μόνο σαλατούλες και ψητά!!!!!!!!

Δεν πειράζει.... για τον μπεμπάκο μου όλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου χαιρετώ σας!!!!!!

Θα τα πούμε από βδομάδα!!!!!!!!!!

Πολύύύύ καλό ΣΚ σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!

Και στις κοιλίτσες σας βέβαια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μάκιααααααα................

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τι κανετε?Εγω δεν ειχα ιντερνετ 2-3 μερες κ ετσι χαθηκα..κατα τ αλλα ειμαστε μια χαρα!!!!

Επιτελους πλησιαζει κ η μερα που θα δουμε το αντρακι μας!!!!!!Μας εχει λειψει το μικρακι μας!!!!

Καλοριζικο το νεο ποστ με πολυ καλες κ ηρεμες γεννες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλο ΣΚ σε ολες !!

Φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι

Μαράκι μου ο αδερφός σου ε; Ωραία. Κ ο άντρας μου δίδυμος είναι τέλος Μαίου. Ελπίζω να του μοιάσει σε όλα φτάνει να μην πάρει την κυκλοθυμικότητα του. Μια πάνω και μια κάτω.

Άννα μου μια χαρά τα κοριτσάκια σας. Μεγαλώσανε. Να τις χαίρεσαι. Σιγά σιγά θα ετοιμάσεις και τα πραγματάκια τους.

Σοφίτσα μου πότε περίπου σας είπε ο γιατρός; Θα γεννήσουμε μαζί;

Γεια σου Γιελίζ μου. Άκουσα και εγώ αυτό το τραγούδι και πέθανα στα γέλια. Το άλλο των U2 το λατρεύω.

Ευγενία μου. Είσαι τόσο τυπική με τη διατροφή σου, δύο γλυκάκια δεν θα σου κάνουν τίποτα. Μια χάρα όλα. Καλή ξεκούραση

Γεια σου Χριστίνα μου. Πολύ καιρό να σε δούμε. Ολα καλά;

Μάχη μου καλημέρα. Κοντεύουμε πράγματι.

Έλις μου που είμαστε και στις ίδιες μέρες. Σας είπε το βάρος του μωρού σας ο γιατρός; Καλέ, πόσο χρονών είναι η κόρη σου και παίρνει ελέγχους;;;

Με έπιασε ένα άγχος με τις εμπειρίες σας για την καισαρική, αλλά καλά κάνετε και τα λέτε και σε μας τις ανίδεες. Μαθαίνει η μιά απ την άλλη. :D:D:D Βλέπω όμως από νοσοκομείο σε νοσοκομείο και από κλινική σε κλινική διαφέρουν. Εγώ έβαλα στη τσάντα και εσώρουχα μιας χρήσης και κανονικά. Αγόρασα κρέμα για τις θηλές – mustella. Στο φυλλάδιο που μου δωσαν στο νοσοκομείο λέει το πρωί να πλένουμε τις θηλές με νερό και σαπούνι και μετά όλες τις υπόλοιπες ώρες μόνο με νερό.

Μαράκι kai Bebulino με γεια οι αγορές σας.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες τι κάνετε?

Πιπίτσα καλή επιτυχία την Κυριακή!!

Γιώργο μεγάλωσε ο μπέμπης.... να τον χαίρεστε!!

Κατερινάκι με το καλό να δείτε το αντράκι σας!!!

Χρυσταλλενή μου η καισαρική δεν ήταν τίποτα στην όλη δική μου εμπειρία!!! :lol::lol: Ήταν το πιο ανώδυνο κομμάτι μπορώ να πώ!!! Οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Εγώ πάντα το λέω και θα το λέω... έτσι καισαρική κάνω κάθε μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη καλορίζικα τα πραγματάκια σας!!!!! Με το καλό να τα χαρείτε μαζί με την μπέμπα!!!!

Σας αφήνω κοριτσάκια!! Πάω να φάω το παγωτάκι μου στο μπαλκόνι!! Φιλάκιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Γιωργο μια χαρα ο μπεμπουλης,μεγαλωνει!Απολαυστε την καθε στιγμη μαζι του!

Κατερινα με το καλο να δειτε τον μπεμπη σας!

Κρυσταλλενη,ετοιμαζεσαι σιγα σιγα!Πλησιαζει η μεγαλη στιγμη!

Γιελιζ τι κανεις;

Εχω χαζεψει με τα πραγματα της μπεμπας.Τα επεξεργαζομαι και διαβαζω τα προσπεκτους.Γεμισε το σαλονι μας μωρουδιακα αξεσουαρ.Αχχχ,απιστευτο μου φαινεται!

Θα μπω να κανω ενα μπανακι και μετα θα φαω γιατι πεινασα.Εχω κοτοπουλο ψητο απο το μεσημερι.Θα το βαλω μεσα σε πιτουλα κυπριακη με μαρουλακι,τυρι και σως και θα το κανω σουβλακι. ;) Ο αντρας μου σχολαει στις 11.Αντε να συναρμολογησει και το καροτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!!Κοιμηθηκα αρκετα κ μολις ξυπνησα βγηκαμε βολτιτσα με τον αντρουλη μου,μολις μαζευτηκα!

Σας διαβασα εν συντομια αλλα ως συνηθως δε πολυθυμαμαι τι γραψατε!

Χρυσταλλενη μου τη Δευτερα που εχω παλι γιατρο (καθε εβδομαδα πλεον)θα εχω μια σαφεστερη εικονα για το ποτε γενναω.Βεβαια τη τελευταια φορα που ειχαμε συζητησει ειχαμε πει καπου στην 37η αν φτασω,δηλαδη 31 Μαιου με 7 Ιουνιου.Ειδωμεν...Αλλα δεν ειναι καθολου απιθανο να φτασω κ 9/6!!τελεια δε θα ειναι????Λες να το κανονισω?.

Πιπιτσα πολυ καλη επιτυχια την Κυριακη!

Γιωργο μου κ παλι να σας ζησει το θαυματακι σας!!Μεγαλωσε ε?Μπραβο στη Μαριαννα που το θηλαζει αποκλειστικα!!

Νικη μου υπομονη κ θα το συναρμολογησετε το καροτσι ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κορτσουδια μου?περιμενω τον αντρα μου να ερθει για να κανει μπανιο την μικρη κ ειπα να πω μια καλησπερα....απο το απογευματακι ξεκινησα να φτιάξω πιτσα κ τελικα τωρα τελειωσα.ειπα να φτιαξω για τον καλο μου που θα παει αυριο για ψαρεμα,ε να εχει κ το κατιτις του!!!κ τελικα μου βγηκε λιγουλακι παραπανω ζυμαρι κ εφτιαξα.... 5 ταψακια της πιτσας :shock::shock::shock: αφου στο τελος δεν ειχα αλλα τετοια ταψακια κ μια την εφτιαξα στο ταψι της ταρτιερας :lol::lol::lol: μηπως θελει καμια να τις στειλω κανενα ταψακι ;););) τωρα τελειωσα με τα ψησιματα...εδωσα ενα στον πεθερο μου,πηρα κ τον κουνιαδο μου να ερθει να παρει το ταπερακι του κ τελειωμο δεν εχουν αυτες οι πιτσες. :lol::lol::lol: στο ενδιαμεσο μου ηρθαν κ για την απογραφη....

παω να διαβασω τα απογευματινα σας νεα...ελπιζω να προλαβω πριν ξεκινησουμε το μπανιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα και εγώω!! Μιχαέλα στείλε καμιά πίτσα και καταδώ!!!

Συμπεθέρα τι κάνεις?

Εμείς φάγαμε τα παγωτά μας και τώρα τρώμε πεπονάκι!!

Σήμερα ήρθε και η ταμπελίτσα "baby on board" για το αυτοκίνητο... http://www.amazon.co.uk/Safety-Sign-Window-Maternity-Pregnancy/dp/B002S4T8BS/ref=sr_1_14?ie=UTF8&qid=1305314253&sr=8-14 :lol::lol::lol: πλάκα έχει! Μάρεσε!

Έχω ακόμα 40 ευρώ στην προπληρωμένη και σκέφτομαι τι άλλο να ψωνίσω... για πείτε καμιά ιδέα! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε φιλεναδεςςς ποτε το ανοιξατε και ποτε το γεμισατε με 8 σελιδες....???Πολυλογουδες...μπηκα να σας πω ενα γεια μιας και σημερα ελειπα ολη μερα και δεν μπορεσα να μπω να διαβασω τα νεα σας...ελπιζω να ειναι οολα καλα...Παρασκευη και 13 σημερα...και μου εσπασε το σφραγισμα...εψαχνα να βρω γιατροο βρικα εναν και ηταν πολυ καλος και μου αφτιαξε το δοντακι μου μια χαρα και χωρις φαρμακα...τελεια...ελπιζω να τα πουμε αυριο γιατι το σκ εχει ο γιος μου τον υπολογιστη καληνυχταααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...