Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρυσα στο νοσοκομειο της ξανθης που γεννησα τετοιες παροχες δεν υπηρχαν.κ αντε εγω ημουν με φυσιολογικο αλλα στο θαλαμο ειχε κοπελα με καισαρικη που την βοηθουσε η μαμα της να παει στο μπανιο με τους ορους.μονο την αντιβιωση που μας εφερναν καθε 8ωρο κ τιποτα αλλο.κ οταν ηταν για να βγουμε πηγαμε εμεις σε ενα αλλο θαλαμο να μας εξετασουν την κοιλια κ απο κατω κ ο παιδιατρος να δει το μωρο κ να συμπληρωσει το βιβλιαρακι.τωρα στης καβαλας δεν ξερω τι παιζει.γεννησε μια γνωστη μου με καισαρικη πριν λιγο καιρο.οταν παω να την επισκευτω θα την ρωτησω να μου πει για το τι παιζει κ εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να φανταστείς ότι εγώ θεωρώ ότι εκεί με φρόντισαν... σε σχέση με το νοσοκομείο της Ξάνθης!!!

Βέβαια δεν ξέρω τι θα έκαναν αν κρατούσα παραπάνω μέρες τον καθετήρα και δεν είχα σηκωθεί αμέσως... λογικά τότε κάτι θα έκαναν... Γιατί για να μου βγάλουν το γάλα κτλ (γιατί είχε πρηστεί το στήθος μιάς και δεν με έπιασε το χάπι για να μου κοπεί το γάλα) προσφέρθηκαν οι ίδιες οι κοπέλες και ασχολήθηκαν πολύ μαζί μου... δεν έχω παράπονο....

Μιχαέλα άσε το Νοσοκομείο της Ξάνθης... εκεί πέρασα τις χειρότερες ώρες!!! Με είχαν 34 ώρες με σπασμένα νερά και δεν έκαναν τίποτα!!!!!! Μόνο χέρι βάζαν απο κάτω (ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί!!!)Και δεν απαντούσαν καν στον άντρα μου όταν ρωτούσε τι και πώς... Και σαν να μην έφτανε αυτό η προισταμένη ζήτησε απο τον άντρα μου να της φέρει λουκάνικα απο το χωριό μας (απο γνωστό μαγαζί) !!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Ακόμα και τώρα τα θυμάμαι και με πιάνει αμόκ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χερι προφανως γιεληζ για να σου μετρησουν την διαστολη...αλλα τα λουκανικα τι στο καλο τα ηθελε?δεν σας εφτανε ο πονος σας...ηθελε κ πεσκεσια?μα τι ανθρωποι θεε μου.

αληθεια εκει σε βαλαν σε καρδιοτογραφο για να ακουν τα ωρα ή μονο χερι σου βαζαν.εμενα τιποτα...μονο χερι να μετρανε.κ εκ των υστερων τωρα πια μαθαινω οτι στην καβαλα με το που πας σε εχουν συνδεδεμενη με την κορδελα για να παρακολουθουν κ τις συσπασεις κ τους παλμους το μωρο.δηλαδη αν συνεβαινε κατι στο μωρο(γιατι κ εγω εκλεισα 12ωρο με σπασμενα νερα πριν με βαλουν τεχνιτους)πως θα το καταλάβαιναν?κ μετα με τους τεχνικους που οι συσπασεις ειναι ανεξελεγκες?τι να πω...ευτυχως που κ ετσι ολα πηγαν καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ η δικη σου περιπτωση ειναι απιστευτη..ειλικρινα...

δηλαδη πιστευω οτι ειναι μεγαλη η ευθυνη τους για το τελικο αποτελεσμα!!

μακρια μακρια μακρια!!!!

Ρε παιδια...εγω θεορω οτι και στα δημοσια πληρωνουμε...τοσους φορους τοσες εισφορες..τι στο καλο..ποσε ςφορες πια θα γεννισουμε...

ειναι απαραδεκτο..

ειναι ενα ςλογος που θελλω να γεννισω σε δημοσιο ειλικρινα..βαρεθηκα να πληρονω για κατι 3 και 4 φορες..

να πω να μην ειχα ΙΚΑ και φορο..ε χαλαλη τους να τους τα δοσω..αλλα τοσα λευτα..και να φερονται ετσι...

μετα και εγω αλλαζα μονη μου..και δεν ηθελα και να με αλλαζουν γιατι δε μου αρεσε καθολου, ουτε πολλα παυσηπονα πηρα, νομιζω οτι μονο τις 2 πρωτες μερες..μετα αντεχα τον πονο..δεν εξρω αυτη τη φορα πως θα ειναι αλλα η πρωτη μου καισαρικη ηταν αψογη απο καθε αποψη..μονο που μου στοιχησε ψυχολογικα πολυ και η ιδια η επεμβαση και μετα ολα οσα εγιναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο κ το νο 10 κοριτσια.αν κ θα ανοιξει κ 11 νομιζω ωσπου να γεννησει καποια.ειδικα τωρα που χουμε κ θεματα πολλα

τωρα που λετε για εσωρουχΑ μιας χρησης,αυτα τα φορας με σερβιετα απο μεσα;η εχουν ενσωματωμενη;κουτη ερωτηση;ε; :oops::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα διαστολή δεν είχα καθόλου... έκανα 5 διαστολή μετά απο μία εβδομάδα στο νοσοκομείο της Αλεξ/πολης και κατευθείαν με πήραν για καισαρική....Σε καρδιοτοκογράφο δεν με έβαλαν στην Ξάνθη όχι... Στην Αλεξ/πολή με έβαζαν 2 φορές την ημέρα... Α και στην Ξάνθη δεν είχαν καταλάβει καν αν όντως είχαν σπάσει τα νερά η όχι (ήταν λίγη η ποσότητα που έβγαινε) και μου έβαζαν συνέχεια ένα μώβ χαρτάκι για να δούν αν θα αλλάξει χρώμα (αν γινόταν ρόζ σήμαινε ότι ήρθε σε επαφή με αμνιακό υγρό)

Χρύσα όλη η ευθύνη είναι δική τους γιατί με παρακολουθούσαν απο την αρχή της εγκυμοσύνης... δεν είναι ότι πήγαινα σε ιδιώτη και πήγα στο νοσοκομείο όταν σπάσαν τα νερά... όχι... Εδώ δεν είχαν καταλάβει βασικά πράγματα για την εγκυμοσύνη.... τέσπα! Ήμουν τυχερή που δεν έπαθα και εγώ ζημιά! Γιαυτό τώρα ούτε απο μπροστά απο το νοσοκομείο της Ξάνθης δεν θέλω να περνάω.... με πιάνει πανικός!!

Αλλά το λουκάνικο λουκάνικο!!! Δεν πά να πεθαίνεις????? Αυτοί τον χαβά τους!!!

Αννα λέμε γιαυτά που φοράς με σερβιέτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλορίζικο το 10!!! Αντε και με το καλο να αρχίσουν τα γεννητούρια!!

Πόσα γράψατε καλε?? Ελαχιστα θυμάμαι...

Συμπεθέρα μου ανταλλάζουμε??? Να σου στείλω πίττες και στείλε μου εσύ μούσμουλα??

Ευγενία μου μια φορά στο τόσο να φας γλυκά δεν παθαίνεις κάτι....

Ελις μου μπράβο στο κορίτσι σου!!

Γιελιζ τρομερή η νοσοκόμα με τα λουκάνικα...εδώ είναι που κολλάει το ¨ο καθένας με τον πόνο του".

Τι αλλο λέγατε?? Δεν θυμάμαι!! :oops:

Εμεις φάγαμε φακες...τέλειωσε τις δουλειες η μαμα μου...

Πήραμε και τις κουβερτουλες που μας λείπανε και τέλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια επανηλθα!! Μιλησα με τον διευθυντη μου, μου ειπε για τις μερες που θελω για ανωδυνο, δεν υπαρχει προβλημα μου ειπε. Οσο για τη Βεβαιωση τη Δευτερα αμα ειναι για να με βγαλουν απο την ΑΠΔ και να βρουν ενα τροπο να με πληρωσουν για τον μηνα. Αλλωστε μας συμφερει ολους ;) Ολα καλα δηλαδη :):)

Τωρα για τα εσωρουχα που λετε εγω πηρα κανονικα και σερβιεττες μεγαλες και παμπερς ακρατιας (αυτα μου ειχε γραμμενα ο γιατρος στη λιστα). Τωρα ελπιζω να με βολεψουν γιατι στο νοσοκομειο δεν δινουν τετοια πραγματα :?

Τωρα μου εμεινε για τη βαλιτσα η κρεμα θηλων. Αλλα δεν ξερω τι μαρκα να παρω. Να παω στο φαρμακειο να παρω μια οτιδηποτε?? Εσεις πηρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω!Πηγαμε σ/μ με τον αντρα μου.Πηρα και ενα ετοιμο κοτοπουλο ψητο,ρυζι μεξικανικο στο σακουλακι που μονο το βραζεις,εκοψα και μαρουλακι και φαγαμε.Δεν ειχε μαγειρεματα σημερα,ενοιωθα κουρασμενη απο χθες.

Τωρα περιμενω πως και πως να μου φερουν το καροτσι μας! :D Με πηραν τηλ.και εχει φτασει,θα το φερουν κατα τις 3.Ανυπομονω!

Για τα βρακια και τος σερβιετες :lol: θα ρωτησω την φιλη μου που γεννησε στην κλινικη,να μου πει αν χρειαζεται να παρω.Σκεφτομουν και εγω να παρω φθηνα κανονικα.Στα καρφουρ εδω λετε να βρω;Αυτα που ειπατε με 4,5 ευρω; :roll: Θα παω να κοιταξω.Θελω να τα πεταξω μετα,δεν μπορω να πλενω τα αιματα... :? Στην περιοδο ειχα παντα πολυ αιμα,οποτε φανταζομαι πως θα ειμαι στην λοχεια... :?

Κρεμα για θηλες εχω ακουσει πως δεν κανει να βαζουμε.Μονο γαλατακι απο εμας απλωνουμε στις θηλες.Κανω λαθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κι εγώ κανονικά εσωρουχα πήρα και ενα κουτι μεγάλες σερβιετες από αυτες που δινουν και στην κλινική. Θα εχω κι αλλες στο σπιτι κι αν τις χρειαστω θα πω στον αντρα μου να μου φερει.

βρήκα και στα τζαμπο φτηνά εσωρουχα αφου αν λερωθούν θα πεταχτούν!!

Μάχη μου όλα καλά δηλαδή με τη δουλειά/...είδες? Αδικα αγχώνεσαι..

Συμπεθέρα κι εγω περιμένω την προικα του γαμπρού σου κατά τις 4!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι τελίωσες και εσύ με τις δουλειές...και τα ψώνια...μια χαρά!!! Απο εδώ και πέρα απόλαυση!! :lol::lol: Άντε με το καλό να έρθει και η προίκα σας!!! :lol::lol:

Μάχη μου όλα καλά τελικά με τον διευθυντή!! Μπράβο!! Κρέμα για τις θηλές δεν πήρα ούτε εγώ... είχα δεί κάποια πράγματα εδώ http://www.ecobaby.gr/index.php?cat=16 αλλά δεν παρήγγειλα... λέω πρώτα να ρωτήσω τον γιατρό μου...

Νίκη μου καλώς να δεχτείς το καροτσάκι σας!!!

Οι κρέμες που έβαλα εγώ είναι για την προετοιμασία των θηλών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου τελειωσαν τα ψωνια αλλα υπαρχουν κατι κουτες απο την μετακόμιση που πρέπει να συγυριστούν...οποτε μονο αν τελειωσουν κι αυτά θα ειμαι ήσυχη... :D Αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!! :lol::lol:

Μάχη για τις θηλες μου είχε δώσει μια ο γιατρος γιατι ειχα παρατηρήσει ξηροδερμία γύρω από τις θηλες...Τωρα δεν την βαζω πια γιατι είμαι οκ...Αλλα δεν μου γραφει τιποτα τετοιο για την κλινική...Αμα χρειαστει παίρνω..Μια αλλη κρεμα μου ζητάει που δεν την πήρα αλλά δεν εχω ιδεα για ποιο πράγμα είναι...θα ρωτήσω και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται να βάζω τίποτα κι ότι οι θηλές μας εκκρίνουν μια ουσία που είναι λιπαντική.. όλα τα άλλα είναι περιττα!!τώρα για το αν πληγιάσουν οι θηλές κατά τον θηλασμό δοκιμάστε το σπαθόλαδο-βάλσαμο!!! αυτό έβαζα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα...Κοριτσάκια μου εγώ θα φύγω σε λίγο..περιμένω τον καλό μου!!Πονάω αρκετά από κάτω και στην κοιλια και είμαι αρκετά κουρασμένη σωματικά και ψυχολογικά...πάω να ξαπλώσω.. θα τα πούμε μετά... φιλάκια σε όλες και καλή συνέχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο καλό Ευγενία και καλή ξεκούραση....

Μαράκι θα γίνουν και οι κούτες... μη σκάς... όλα θα τακτοποιηθούν μέχρι να έρθει ο μπέμπης... έχεις καιρό ακόμα... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι δεν το σκεφτηκα πως θα βρω φθηνα εσωρουχα στα Τζαμπο!Θα παω να κοιταξω!Με το καλο να ερθει η προικουλα σας!Απο που την πηρες;

Τελικα ο αποστειρωτης χωραει σιγουρα ολες τις μαρκες μπιμπερο;Εχει καλαθακι που βγαινει;Σκεφτομαι να τον παραγγειλω. :roll:

Πηρα ενα παγωτο μαγκνουμ και το μυαλο μου ειναι συνεχεια εκει. :lol: Περιμενω ομως να περασουν 2 ωρες απο το φαγητο για να το φαω,μην μου ανεβει και το ζαχαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου καλή ξεκούραση...

Με πονάει και μένα από κατω εδώ και 2 μέρες...Ειδικά όταν είναι να σηκωθώ από το κρεβάτι λες και σηκώνω κι αλλο τόσο βαρος...Μαλλον ειναι ο μικρός..

Γιελιζ μου αυτά δεν με αγχωνουν γιατι σιγα σιγα θα γινουν...αμα τελειωσα από τα αλλα ειμαι οκ!!

Νίκη μου εγώ πάντως πήρα 3 από το τζαμπο...μια χαρά είναι...Ειχα κι αλλα στο σπίτι που πήρα από άλλο μαγαζι κι ειμαι οκ! Την προικούλα την πήραμε από ένα κυπριακό μαγαζί...Θα έρθει μαζί και το καρότσι μας και η μπανιέρα-αλλαχτρα..Μια χαρά!!!

Ο αποστειρωτης μου ειχε πει η κοπέλα στο μαγαζι ότι παίρνει όλες τις μάρκες μπιμπερό αλλα δεν τον εχω χρησιμοποιήσει ακόμα.Και μια φίλη μου που τον εχει το ιδιο μου είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου επεστρεψα κι εγω!Πηγα τη βολτουλα μου,ηπια κ το καφεδακι μου με τα ανιψακια μου κ τη νυφη μου,τελεια περασαμε!

Γυρισα σπιτι κ δεν ειχα μαγειρεψει,ηταν να φυγει Αθηνα ο καλος μου κ τελικα ακυρωθηκε οποτε εκμεταλευτηκαμε την ευκαιρια κ παραγγειλαμε πιτσα!Ειχα τουλαχιστον 2-3 μηνες να φαω μιας κ το βραδυ που παιρνει ο αντρας μου δεν τρωω ποτε γιατι βαραινω.Τωρα ομως εφαγα μεχρι σκασμου κ ετοιμαζομαι να ξαπλωσω!!

Μμμμμ παγωτο!θα φαω το απογευμα,το πηρα αποφαση!!

Νικη κ Μαρακι μεγεια τα πραγματακια σας!

Γιεληζ μου η νοσοκομα με τα λουκανικα απαραδεκτη!Επρεπε να τις τα πατε κ να της πειτε να τα βαλει στον ................!!Ε,δε μπορω,εκνευριστηκα με το που το διαβασα!

Μαχη τελικα ολα καλα με τον διευθυντη,ειδες?

Ευγενια μου καλη ξεκουραση καλη μου,κυριως ψυχολογικη..Ολα καλα ευχομαι να ειναι..

Σας αφηνω να ξαπλωσω!Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα πολύ καλά το είπες για το που να βάλει τα λουκάνικα!!! :lol::lol::lol:

Φάγατε πιτσούλα ε?? Μιάαμ!!! Καλή χώνεψη!! Και καλή ξεκούραση!!!

Θα πάω να πάρω και εγώ ένα Boss Double Caramel για το βράδυ!! Να φάμε όλες μαζί!! :lol::lol: Πρός το παρόν πάω να φάω τα γεμιαστά μου!!! Τα λέμε μετά!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθε το καροτσι μας! :D:D:D Αχ,ειναι τελειο!Το χρωμα ειναι σουπερ!(λιλα).δεν το πιστευω πως ειναι για το ΔΙΚΟ ΜΟΥ μωρο!Εχω συγκινηθει!Τα πρωτα μας ψωνια!

Θελει συναρμολογηση,θα το φτιαξει ο μπαμπας μας το βραδυ.Εχει τελικα και την βαση isofix για το αμαξι και φυσικα καθισματακι,πορτ μπεμπε,τσαντα και ποδοσακο.Ηρθε και ο καδος για τις πανες μας,τελειος και αυτος! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι καλή ξεκούραση!!

Γιελιζ καλή όρεξη!!

Συμπεθέρα, ήρθαν τα δικά σου?? Με γεια!! Καλορίζικα..με το καλό να τα χαρεί το κοριτσάκι σας!

Εγώ ακόμα περιμένω...έπαιρνα τηλ αλλα μιλάνει...θα ξαναδοκιμάσω... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριστακια μου καλησπερα.

μαρακι μου θελω τα φωτα σου....θελω να παραγγειλω διαφορα απο το αμαζον....αλλα δεν ξερω τιποτα...πως πληρων, ειναι αξιοπιστο?θα τα καταφερω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια!Καθομαι και τα χαζευω! :lol: Το πορτ μπεμπε φαινεται τελειο για να την κοιμιζω εκει το πρωτο 2μηνο.Θα παραγγειλω και την βαση του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...