Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ουφ, πολλές ετοιμασίες κορίτσια!Και εγώ τρέχω τώρα να ετοιμάσω τη βαλίτσα για το μαιευτήριο και να φέρουμε και τα πράγματα του μωρού στο σπίτι!όχι, ότι θα γεννήσω αμέσω, αφού η γυναικολόγος μου είπε ότι θα φάω όλο τον 9ο! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Καλοριζικο το νεο τοπικ με πολλες γεννες! :D

Χθες ευχαριστηθηκα υπνο και ξυπνησα φρεσκια!Πηρα τηλ.να δω τι γινεται με το καροτσι μας και θα ειναι εδω την Δευτερα! :D

Ευγενια,δεν χαλασε ο κοσμος για 2 σοκολατακια.Δεν προκειται να σου ανεβει.

Να σου πω την αληθεια επειδη ειδα πως τελικα δεν μου ανεβαινει τοσο ευκολα το ζαχαρο,την ψιλοπαρατησα την διατροφη. :roll: Αφου τρωω παγωτο-οχι καθε μερα- και δεν μου ανεβαινει πανω απο 100,γιατι να στερουμαι;Δεν κανω υπερβολες αλλα δεν κανω και διατροφη. :lol: Στον καφε μου βαζω ενα κοφτο κουταλακι ζαχαρη.Τρωω και κανενα κεκακι το πρωι,αλλα και παλι 90 ζαχαρο εχω...ευτυχως!Μονο τα μακαρονια αποφευγω γιατι αυτα οντως μου το ανεβαζουν αλλα και παλι οχι πανω απο 145.Η γιατρος μου ειπε πως το μωρο δεν ειναι "μωρο ζαχαρου" σε καμια περιπτωση και δεν ανησυχει ιδιαιτερα,οποτε οκ!

Κισκα,τα γραμμαρια του μωρου ειναι κατα προσεγγιση.Οταν ειχα παει για β επιπεδου η μπεμπα ηταν 517γρ.και μετα απο 2 μερες που ξαναεκανα ηταν 565.Οποτε μην σκας!Και τα κιλα δεν παιζουν κανενα ρολο σε αυτο!

Κρυσταλλενη κιντευεις!

Χριστινα που εισαι εσυ;Σε σκεφτομουν που χαθηκες.

Συμπεθερα η νυφη σου θελει πιτες!Θα της στειλεις;

Σοφουλα,Γιελιζ,Μιχαελα ολα καλα;

Μαχη υπομονη με το μπος... :?

Μπισκοτο καλωσηρθες!

Ελις μπραβο στην κορη σου!

Δεν θυμαμαι αλλα... :lol: Καλημερα και στα υπολοιπα φουσκοκοιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα εσωρουχα μιας χρησης ειναι διχτακια,αυτα δινουν κ στο νοσοκομειο,δεν πιεζουν καθολου ιδιως αν εχεις ραμματα κ γεννησεις με καισαρικη.Σε αυτη την περιπτωση τα κανονικα δεν ενδεικνυνται καθολου!Εγω πηρα μιας χρησης απο τα μαδερκερ γιατι ξερω οτι με τις ελλειψεις στα νοσοκομεια εχουν παψει πια να δινουν.

Λοιπον σειρα μου να σας αφησω,θα ερθει η νυφη με τα ανιψακια μου να βγουμε για καφεδακι μιας κ εχει καλο καιρο!Τα λεμε αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ εγω οηρα μιας χρισης στον Χριστοφορο λογω καισαρικης, ειναι βολικες τις πρωτες μερες που σε αλλαζουν οι νοσοκομες γιατι τις σκιζουν απο το πλαι και τερμα..ΑΛΛΑ...δε με βολεψαν καθολου..και μαλιστα χρισημοποιησα μονο αυτες τις μερες που με αλαζαν οι νοσοκοες..μετα ειχα τα δικα μου που φορουσα και στην εγκυμοσυνη οπως και δικες μου σερβιετες γιατι αυτες που δινανε εκει ηταν σαν σελες

Δε ειναι υφασματηνες ειναι απο ενα αλλο υλικο και δεν..ειδικα το καλοκαιρι σε κανουννα ιδρωνεισ.

Τωρα θα παω στα καρφουρ και θα παρω ενα σετ βρακια που εχουν αυτοι βαμβακερα οπου το σετ των 6 κανει περιπου 4,5 ευρω και ειναι βαμβακερα υφασματηνα με πολυυυυ χαλαρα λαστηχα..φυσικα θα παρω τεραστιο νουμερο και δε θα λοιποηθω να τα πεταξω μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα παρω κανονικά...απλα αυτο με το οποιο θα πας οταν ερθει η ωρα να γεννήσεις μην το ψαξετε :lol::lol::lol: θα εχει γινει καπνος.εμενα επειδη ειχαν σπασει τα νερα μου κ ειχα πολλες διαρροες παρόλο που μου δώσανε παμπερς στο νοσοκομειο(σαν τους παπουδες με την ακράτει ημουν :lol::lol: )οταν ηρθε η ώρα του τοκετου μου το βγάλανε κ ενας θεός ξερει που πηγε.μετα αφου θα ειμαστε στο δωμάτιο θα εχουμε τα κανονικα τα δικα μας.αλλα παρτε να εχετε αρκετα γιατι δεν ξερουμε ποσο αιμα θα εχουμε και κατα ποσο θα λερωνόμαστε.ε μην ψαχνουμε κ βρακια τετοιες ωρες ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια , καλως να τα λέμε κ απο το νο10, τα εσώρουχα μιας χρήσης είναι διχτάκια, εγω δεν είχα αίμα όμως στην περίπτωσή μου οπότε έβαλα κατευθείαν τα δικά μου ...αλλα σε ιδιωτικές σου τα δίνουν ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα μερικά που είδα στο αμαζον δεν μου είχαν φανεί για υφασμάτινα...

Εγώ πέρσι φορούσα κανονικά εσώρουχα μετά την καισαρική... δεν με ενοχλούσαν στην τομή... ο λόγος που ρωτάω για τα μίας χρήσης είναι για να μην κουβαλάω άπλυτα εσώρουχα απο το νοσοκομείο... :lol::lol::lol:

Χρύσα τι εννοείς ότι σε άλαλζαν οι νοσοκόμες? Εμένα γιατί δεν μου το έκαναν αυτό??? :?:?:?:?:?

Σοφία καλά να περάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα και εγώ κανονικά θα πάρω τώρα που έμαθα ότι τα μιάς χρήσης δεν είναι υφασμάτινα... Έχω και ένα θέμα με τα εσώρουχα...αν δεν είναι 100% βαμβακερά δεν μπορώ.... με ενοχλούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο και το νο 10!!!!!!!καλές ειδήσεις να έχουμε!!!! :D:D

Καλημέρα και στις υπόλοιπες κοπελιές!!!Εμένα παιδια με είχαν βολέψει πολύ αυτά τα μιας χρήσης!!και τώρα θα πάρω να έχω και για μετά!!!δεν είναι υφασμάτινα.. είναι διχτάκια από άλλο υλικό δεν ξέρω πως λέγεται!!! :roll::roll: είναι εντελώς υποκειμενικό το τι θα βολέψει την κάθεμια τελικά... πάρτε μερικά κανονικά και από αυτά της μιας χρήσης.. και βλέποντας και κάνοντας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως δε σε αλλαζαν καλε;;;.δηλαδη πως θα αλλαζες σερβιετα με τους ορους και τους καθετηρες;;;;

εμενα τις δυο πρωτες μερες με αλλαζαν και σερβιετα και βρακι..και μαλιστα ερχοντουσαν και χωρις να τους το ζητησουν για να δουν τα λοχεια και να μου ζουλιξουν την κοιλια..και εννωειτε πως καθε προι με βοηθουσαν και μα ηθελα αλλαζαν και τα ραματα αλλα αυτο το εκανε ο γυναικολογος μου οποτε δεν

Ναι παιδια ειναι το τι θα βολεψει την καθεμια..και εγω δεν μπορω αμα δεν ειναι βαμβακερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ νομιζω οτι αυτές οι υπηρεσίες παρέχονται μονο στις ιδιωτικές κλινικες :lol::lol::lol:τοσα λεφτα τους σκανε,γιατι να μη το κανουν? στα δημοσια νοσοκομεια δεν φτανουν οι νοσοκομες για να κανουν κ αυτη την δουλεια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μάλλον κάτι τέτοιο παίζει....

Χρύσα εγώ βγήκα απο το χειρουργείο κατά τις 6 το απόγευμα... εκείνη τη νύχτα ήμουν σκεπασμένη όχι ντυμένη δεν φορούσα τίποτα μόνο είχαν βάλει ένα απορροφητικό πράγμα απο κάτω μου (δεν ξέρω πώς το λένε)... το πρωί κατά τις 5 και μισή ήρθαν με ζούλιξαν στην κοιλιά... και το έβγαλαν και έβαλαν καινούριο... ε την ίδια στιγμή τους ζήτησα να μου βγάλουν και τον καθετήρα... και ντύθηκα... έβαλα κανονικά εσώρουχο και σερβιέτα...μετά πήγαινα τουαλέτα και άλλαζα μόνη μου σερβιέτα (μαζί με τη μαμά μου) είχα και έναν ορό τον οποίο μου έβγαλαν την ίδια μέρα το απόγευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...