Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

Μαρακι μην αγχωνεσαι..ολα θα γινουν στην ωρα τους...

κουβερτουλα θα παρεις οπωσδηποτε..μια - δυο λεπτες βαμβακερες..κατα προτιμηση πικε..η σαν αυτες που λεγαμε χτες που ειναι "αερατες"...το μωρο να μεν πρεπει να ειναι σχετικα ελεφρα ντυμενο..αλλα κουβερτουλα χρειαζετε χειμωνα καλοκαιρι.

Εχει σε μερικα καταστηματα κατι πολυ ωραια λεπτα μακριμανικα..

αλλα μπορεις να βαλεις και κοντομανικο- οχι αμανικο- και καλτσακια..

επισης αμα θες να παρεις 2-3 ζακετακια λεπτουτσικα και αναλογα να πραξεις...πχ αμα το δεις να ζεστενετε να το βγαλεις και αμα το χεις να κρυωνει να το βαζεις..

θα δεις αναλογα με τον καιρο δεν χρειαζετε να ειναι υπαρβολικα ζεστα ντυμενο αλλα οχι και να ειναι γυμνο.

Να ξερεις οτι ενα σεντονι δυπλομενο..ειναι ουσιαστικα 2 σεντονια..και η κουβερτα επισης..

Ναι τετοιου στιλ κουβερτουλες η απλες βαμβακερες πικε..εχει και στα Τζαμπο πολυ ωραιες ειχα και μια καφετι του ΙΚΕΑ εγω..γεννικα απο κουβερτε ςκαι σεντονια εχω παρα πολλα..

πρεπει καποια στιγμη να ανεβασω τα πραγματα και να ξεδιαλεξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι μου εγώ βρήκα αυτές http://www.amazon.co.uk/Izziwotnot-Cellular-Blanket-White-Moses/dp/B002OSAFYW/ref=sr_1_4?s=baby&ie=UTF8&qid=1303891344&sr=1-4

Τις έχει σε 2 μεγέθη 70χ90 και 120χ150

παρήγγειλα 2 απο το μικρό και 2 απο το μεγάλο μέγεθος... για το νοσκομείο πιστεύω ότι 2 μικρές θα είναι αρκετές, θα είναι μικρό και το μωρό... τις μεγάλες θα τις έχω για το σπίτι και λογικά θα μπορέσω να τις χρησιμοποιήσω και του χρόνου....

Καλημέρα Γιώργο με το καλό να έρθει ο μπεμπάκος!!! ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχες, είναι ενας κούκλος, είμαι πολύ χαρούμενη!!!!

Σοφία μου, δεν θυμάμαι αν κάπου εγραψα κατά λάθος για αύριο, αλλά σήμερα έχω γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου. Τι κάνετε; Να σας πω, θυμάστε που οι προβλέψεις έλεγαν ότι θα κάνω μεγάλο μωρό γύρω στα 4κιλά;;; Αλλάξανε. Ο ιδιώτης γιατρός μου λέει ότι θα ναι 2.500κιλά. :?:? Μπερδεύτηκα να σας πω την αλήθεια. Μήπως έκανα κάτι εγώ, στην διατροφή μου εννοώ; Στις 32 εβδομάδες ήταν σχεδόν 1800. Φαίνεται όμως ότι είναι ψηλό μωρό αλλά λεπτό, ακριβως σαν τον μπαμπά του. Σημασία είναι να γεννηθεί βέβαια υγιέστατο αλλά μου φαίνεται περίεργο που αλλάξανε τόσο πολύ οι προβλέψεις.

Γιελίζ μου και Πιπίτσα θα μας πείτε μετά τα νέα σας με την καμπύλη.

Άννα μου καλωσόρισες στο παρεάκι μας. Με το καλό το μωράκι σου.:)

Σοφίτσα μου και εγώ άρχισα να νιώθω δυσφορία. Η αλήθεια είναι ότι ο μικρός κινείται περισσότερο (ένας είναι έχει χώρο ακόμα :lol::lol: ) αλλά πονάω ώρες ώρες σε κάποια σημεία. Θέλω να πάω να καταθέσω την άδεια μητρότητας σήμερα και δεν νιώθω αρκετά καλά για να πάω.

Έλις μου να χαίρεστε το ανιψάκι σου. Με το καλό να έρθουν και τα δικά μας.:):)

Μαράκι μου ωραία η προικούλα του μωρού. Όσο αφορά τη βαλίτσα εγώ έβαλα μια σχετικά μικρή και τα φόρεσε. Έμεινε μόνο η κουβερτούλα, μου παν να πάρω μια λεπτή. Δεν έχω αγοράσει γιατί έχω την πεθερά που πλέκει εδώ και λίγο καιρό, σε διάφορους χρωματισμούς και μεγέθη.

Μιχαέλλα μου καλή Β επιπέδου. όλα είναι μια χαρά.

Γιώργο μου ανυπομονούμε να μας πεις τα ευχάριστα.

Ελπίζω να μην ξέχασα κάποια

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα απο την βροχερη Ροδο!Και πανω που ηθελα να βγω μια βολτα στα μαγαζια να δω κρεβατακια κλπ.χαλασε ο καιρος. :?

Μαρακι μεγεια τα ψωνια Πολυ ωραια!

Σισσυ καλα αποτελεσματα αυριο!

Ελις να σας ζησει ο μπεμπης!

Σεσιλια σ'ευχαριστω για την ενημερωση σχετικα με τα tog.Ισως τελικα παραγγειλω και τους 2 υπνοσακους,ειναι πολυ φθηνοι σε σχεση μετ αμαγαζια εδω...

Ντιοσα και εγω σκεφτομαι να παραγγειλω αυτες τις κουβερτουλες και μεγαλη και μικρη.Αμα σου ερθουν πες μου αν ειναι καλες. ;) Τελικα παραγγελνεις μονο απο αμαζον ή και απο αλλον προμηθευτη;Θα τα στειλουν ολα μαζι ή χωριστα;

Δεν θυμαμαι κατι αλλο,σας διαβασα πολυ βιαστικα! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου ευχαριστώ για τις οδηγίες :lol::D Είμαστε άπειρες εμείς...κι εχουμε χιλια δυο ερωτήματα!! :lol: Εχεις δίκιο πάντως για τα ρούχα...

Γιελιζ μου αυτές που έβαλα εγώ δεν γράφουν μέγεθος...Κι αυτές που βρήκες ειναι σουπερ!Δεν είναι πωλητής όμως το άμαζον...λες να θέλουν πολλα μεταφορικά?

Ελις μου με το καλό ο γιατρός...περιμένουμε νέα σας!!!

Χρυσταλλένη μου νομίζω ότι θα γεννηθεί μεγαλύτερο από όσο σου είπε...και καλά πώς τα βρίσκουν αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι αν ειναι τα μεταφορικα ακριβα,τις ιδιες ακριβως κουβερτες εχουν τα Mothercare,12 ευρω. ;)

Τελικα λεω να το παραγγειλω το καροτσι,μην χασω την προσφορα. :roll: Μετρησα και το πορτ παγκαζ μου και χωραει.Δεν ξερω,νομιζω ειναι χασιμο χρονου να ψαξω αλλο εδω για καροτσι...400 ευρω κομπλε και καλη μαρκα δεν νομιζω να βρω...Μονο τα κικκο ειναι πιο οικονομικα αλλα δεν μου πολυαρεσαν... :roll: Τι λετε;Σας φαινεται καλη η τιμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μια χαρα ειναι η τιμη..αφου σου αρεσει κι'ολας παρτο και μη το πολυσκεφτεσαι..

Οσο για τους υπνοσακους..δες αναλογα και πραξε...θα δεις και τι και πως θα σε βολεψει στην πορεια

παντως μην αγχωνεστε ολα θα γινουν σιγα σιγα..και ολα να μη τα εχετε απο πριν θα δειτε στην πορεις τι σας χρειαζετε περισσοτερο..και το παιρνετε..

να γεννηθουν με το καλο τα μωρακια μας και ολα τα αλλα γινονται..

Ελλη μου με το καλο..να μα ςπεις νεα..

Χρυσταλλενη ολα αυτα ειναι κατα προσεγγυση..θα δειτε αναλογα..

και μην ανισυχεις για το βαρος..χιχιχι..θα δεις ποσο μπαμπατσικο θα γινει μετα που θα γεννηθει...

ο Χριστοφορος γεννηθηκε 3060..βγηκε απο το μαιευτηριο 2940..και σε ενα μηνα πηρε 1200 βαρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου καλημέρα κοριτσάκι μου!! Τις έχει και το mothercare? Αμα είναι κοντά στην τιμή θα πάω τότε στο κατάστημα εδώ...έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να πάω να πάρω και τα απαραίτητα ρουχα για το μωρό για την κλινική.

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... &pid=39952

πήρα με κι αυτό για το κρεβατάκι του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tους εστειλα τωρα mail να μου διευκρινησουν τι περιλαμβανει το πακετο,για να ειμαι σιγουρη.Και αν ειναι θα το παραγγειλω...Τι τρωτε σημερα;Σκεφτομαι να κανω μπιφτεκια.Μαλλον θα τα βαλω στο ψωμακι με τυρι,κρεμμυδι και μπεικον να τα κανω χαμπουργκερ! ;)

Μαρακι πολυ ωραιο το μομπιλε!Τις κουβερτουλες τις εχει στα Μαδερκερ σιγουρα,εχω μπροστα μου τον καταλογο.Κανει 12.99 η μικρη και 22.99 η μεγαλη.Δες πρωτα αν σε συμφερουν τα μεταφορικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου αυτό θα κάνω...

Τώρα μιλησα με μια ξαδέρφη μου που γέννησε πέρσι 30 Ιουνιου και μου είπε ότι τις πρώτες μέρες στο μωρό φορόυσανε λεπτό μακρυμάνικο και αμάνικο εσώρουχο από μέσα...Λέει ότι αφού πέρασε ο πρώτος μήνας έβαλαν κανονικά κοντομάνικο...Κι ειδικά λεει στην κλινική σίγουρα του βάζουν μακρυμανικο.. :roll:

Χρύσα μου περιμένω φώτο!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία φώτο χρύσα μου...Εχει ωραία χρώματα και χαζεύουν τα μικρά!!

Νίκη μου μόνο τα μεταφορικά για τις 2 κουβερτούλες είναι σχεδόν 50 ευρώ!!! :o:shock: Δεν συμφέρει καθόλου...

Γιελιζ πρόσεξε το κι εσύ μην σου βγουν πολλά!! καλύτερα τελικά πωλητής να είναι το άμαζον!!

Νίκη μου εγω μάλλον θα φάω σαλάτα ή ομελέτα με κοτόπουλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia τι ωραίος μπέμπης είναι αυτός? αχ να το είχα εδω να του έδινα ενα ρουφηχτό φιλάκι στα μπουτάκια.................να το χαίρεσαι κοριτσακι.....μου απέσπασε την προσοχή κ δεν κοίταξα καθόλου το παιχνίδι......... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρυσα,τι κουκλος ειναι αυτος!Θελω να του τσιμπησω τα μπουτακιααααα!Ειναι τοσο γλυκος,να τον χαιρεσαι!

Μαρακι οντως,δεν συμφερει...Καλα που εχω και εσας και μου τα λετε γιατι δεν σκαμπαζω απο Αμαζον. :lol: Προσπαθησα να δω και εγω τα μεταφορικα και μου εβγαζε κατι κουφα! :lol: Απο τα Μαδερκερ θα τις παρω και εγω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου όντως τι μπουτακια είναι αυτά...πόσων μηνών είναι εδώ??

Νίκη μου οσα πήρα σε καλύτερες τιμές είχαν πωλητή τον άμαζον και όντως σύμφερε πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι παιδια ειναι κουκλος..οχι να το παινευτω..αλλα τον λατρευω...αφου ερχομαι σπιτι και τον αρχιζω στις δαγκωματιες.

Το παιχνιδι ειανι οντως πολυ ωραια αλλα παιρνει τις μεγαλες τρογγυλες μπαταριες να ξερετε..αλλα εχει φαση..ο δικος μου ηθελε να πιασει τη μαιμου και να μαδισει τον παπαγαλλο...

ειναι απο τα πιο ωραια μομπιλ που εχω δει..εχει και μουσικη κλασσικη αλαλ οκ μη περιμενετε ποιοτητα ηχου..χιχιχ..πιο πολυ μου αρεσαν οι ηχοι ζουγκλας που εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε η μαμά μου γιαυτό δεν απαντούσα...

Χρυσταλλενή μου μεγάλη η διαφορά στα κιλά του μικρού, δεν νομίζω να βγεί 2500γρ... αν στις 32 εβδ ήταν 1800 στάνταρ θα βγεί παραπάνω... τι δηλαδή σε 8 εβδομάδες θα πάφρει μόνο 700γρ??? Ο δικός μου σε 2 εβδ. έβαλε σχεδόν 500γρ... και απόσο ξέρω τους τελευταίους 2 μήνες τα μωρά βάζουν παραπάνω κιλά...

Μαράκι δεν την έστειλα ακόμα την παραγγελία περιμένω να δούμε μερικά πράγματα ακόμα με τον άντρα μου για να την στείλω... εννοείται ότι αν μου βγαίνουν παραπάνω τα μεταφορικά δεν θα τις παραγγείλω... πάντως είναι αναλόγως τον προμηθευτή τα μεταφορικά που βάζουν.. στο παρελθόν έχω παραγγείλει πράγματα απο προμηθευτές εκτός του αμαζον και είχαν ελάχιστα μεταφορικά... θέλει απλά να το ψάξεις λίγο παραπάνω...

Νικόλ μου τι κάνεις???? Φιλιά στον μπέμπη!!!

Νίκη εγώ θα έλεγα να το πάρεις το καρότσι...είναι πολύ καλή η τιμή του...

Χρύσα τι κουκλάκι είναι αυτό καλέ!!!! Θέλω να το δαγκώσωωω!!! Φτού φτού!!! Να τον χαίρεσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ παλι........πηγαμε μια βολτα μεχρι την κουνιαδα μου να δουμε κ την μπεμπα.εβαλα να βραζουν τα μακαρονακια μας για να φαμε με την μικρη μου,με γιαουρτακι.ο μπαμπας μας θα αργησει σημερα αλλα θα φαει φρικασε!!!θα βοσκησει δηλαδη :lol::lol::lol:

εγω γιατι δεν βλεπω χριστοφορο με μπουτακια?που τον εχεις βρε συμπεθερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου φάνηκε ωραίο Χρύσα μου...Ειχε κι αλλα αλλά πήραμε αυτό γιατί μου φάνηκε πιο χαριτωμένο...

Εξάπτουν την φαντασία του μωρού...

Πάω κι εγώ να πειραματιστώ...θα φτιάξω την ομελέτα μου!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, ειχα παέι να παρω τις εξετασεις που εκανα χθες...ανέβηκε ο αιματοκριτης :o Τελικά δεν πηγε χαμενο τοσο μοσχαρι :lol:

Χρυσα φωτο ακουω και φωτο δεν βλέπω! Θελω και ΄γω να τον δω :-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη και Μαράκι καλά μαγειρέματα!!

Ελισάβετ μου μπράβο που ανέβηκε ο αιματοκρίτης!!!! Χαλάλι τόσο μοσχάρι που έφαγες!!! :lol::lol::lol:

Πάω να βοηθήσω λίγο τον άντρα μου που βάφει... ένα δωμάτιο μας έμεινε και τελειώνουμε!!!

Τα λέμε μετά φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...