Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 9! Για πιο δυνατές κλωτσιές!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nτιοσακι μια χαρα ο μπεμπης σου!Μπραβο!

Οσο για κλωτσιες,μου εδωσε μια δυνατη χθες η μπεμπα...αφου τρομαξα! :lol:

Τι καλο τρωτε σημερα;Λεω να φτιαξω αρακα με πατατουλες,φτανει 2 μερες με τα κρεατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια ξεκουράζονται ακόμα μάλλον γιαυτό έχουμε ησυχία! :lol::lol:

Νίκη μου ευχαριστούμε!! :lol::lol: Μιά χαρά είμαστε ναι δόξα το Θεό! Μεγαλώνουμε. :lol::lol:

Σε τρόμαξε η μπέμπα ε??? Άρχισε να κλωτσάει πιο δυνατά φαίνεται!! :lol::lol:

Εμείς σήμερα θα φάμε ψαράκι στο φούρνο και σαλατούλα...

Χρύσα μου τι κάνεις? Μια χαρά τα σουβλάκια!! Μιάμ!! :lol:

Ελισάβετ μου εσύ σε 4 και εγώ σε 8 μέρες!!! Άντε με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Ελλη μου και Γιελιζ..αντε αντε..να αρχισουν σηγα σηγα τα γενητουρια!!!! :lol::lol::lol:

εμενα σημερα το καμαρι μου κλοτσαει πολυ..με εχει σακαταψει...

Κατα τα αλλα ειμαστε καλα..

περασαμε ισυχα οικογεννειακα..δεν πηγαμε πουθενα...χτες ειδικα ξεκουραστηκα...σηδεροσα κατι ρουχ απου ειχα..και κοιμηθηκα..και το πρωη που πηρε ο Οδυσσεας τον μικρο και κατεβηκαν κατω στην πεθερα..και το μεσιμερι παρεα με το ζουζουνι που το πηρα μαζι μου στο κρεβατι και κοιμηθηκαμε αγκαλιτσα..

εντωμεταξη σε καποια φαση ο χριστοφορος ανεβασε τα ποδαρακια του και κολλησε πανω μου αγκαλιαζοντας με..και νιοθω το νινι απο μεσα να κλοτσαει δυνατα....λεω..χαχα...τωρα δερνει ο μικρος τον μεγαλο..μετα θα γινετε το αντιθετο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Ελισάβετ σήμερα πρώτη φορά αγχώθηκα για την βαλίτσα που πρέπει να φτιάξω!! :lol::lol: Μέχρι τώρα ήμουν φέεεταααα!!!! :lol::lol: Μου είπε και ο γιατρός ότι αν γεννήσω σε αυτόν, το αργότερο μέχρι τις 15/06 θα με έβαζε να γεννήσω (1 εβδομάδα νωρίτερα απότι το νοσοκομείο) και τον κοιτούσα έτσι :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol:

τη Δευτέρα που θα πάω για την καμπύλη λέω να κάνω και μερικά ψώνια... αυτά που χρειαζόμαστε για το νοσοκομείο να είμαι έτοιμη!!

Χρύσα μη το λές.... της συννυφάδας μου ο μικρός ορμάει στον μεγάλο να τον δείρει... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Κάτι ξέρει ο μικρός Χρύσα!!

Εμενα κορίτσια, από τοτε που το αισθάνθηκα πρώτη φορά δεν έχει σταματήσει, ΠΟΛΥ κλωτσια!!!

Μην τολμήσω να κάτσω ή να ξαπλώσω..... Η πεθερά μου λέει μόλις βγει θα το "κόψει" για Εξάρχεια =))=))

Γιελζ, και ΄γω άρχισα να συγκεντρώνω πράγματα γιατι ο καιρός πλησιαζει και μας βλέπω να μένουμε με την "φεεεεεεταααααα" :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλοριζικο κ το 9

περναει ο καιρος σιγα σιγα

εγω σημερα εφαγα μπριαμ.πολυ.ευτυχως δεν εφαγα πολυ τσουρεκακι αυτες τις μερες

κ η ζυγαρια δεν ανεβηκε

ελπιζω να μη τα παρω τις επομ μερες :)

εγω ως το τελος της βδο,αδας θα ξαναπαω στο ντοκτορ

ετσι για να δουμε οτι ολα ειναι καλα

για κανονικο ελεγχο εχω ραντεβου στις 12 του μηνα,στις 25 βδομαδες δηλαδη

αντε να περναει κ για μενα ο καιρος :P να μπω στον 7ο να ησυχασω κ εγω κ ολοι εδω γυρω που τους εχω φαει με την αγωνια μου

παρεπιπτοντως πολυ υπνηλια ρε κοριτσιαααααααααααααα 12 ωρα ΧΤΥΠΑΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς αυτό Ελισάβετ μου!!! Θα μείνουμε με την φέεεττααα και μετά θα τρέχουμε! Άσε που ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να αποφασίσει να κάνει ντού το μπεμπέ... :lol::lol::lol::lol: Οπότε ας κάνουμε εμείς τις ετοιμασίες μας να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!

Άννα μου μην αγχώνεσαι καθόλου! Όλα μια χαρά θα πάνε! Θα περάσει ο καιρός και ούτε που θα το καταλάβεις! Έτσι έλεγα και εγώ και τώρα λέω πώς πέρασε ο καιρός!

Με το καλό να δείτε τις κούκλες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχιχι...αχ παιδια...την προηγουμενη ευδομαδα που πηγα για ψωνια πηρα αλλο εν ακολλας εγκυμοσυνης με μια μπλουζα, μια παντελονα και ενα φορεμα εβγαλα και καρτες πρενεταλ και μαδερκερ...πωπω..ειδα τα πωρουδιακα και ενθουσιαστηκα...

Πρεπει καποια στιγμη να ανεβασω τα ρουχ ατου μικρου για να δω τι εχω- που εχω σχεδων τα παντα- και τι συμπληρωματα θελλω..

αλλα να πω την αμαρτια μου....δεν εχω και πολυ μεγαλη διαθεση για ψωνια αυτη τη φορα...

στον γιο μου ειχα παθει ψηχωση...τα ηθελα ολα!!!!

Γιατι τουλαχιστων νυχτικες και παντοφλες πρεπει να παρω επειδη δεν εχω

..και βαλιτσα...γιατι η δικη μου η μικρη εσπασε περισυ στις διακοπες μας

Αννακη ειναι φυσιολογικη η υπνηλια..κοιμησου...τετοιον ξενιαστο υπνο δε θα ξανακανεις αμα γεννησεις :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώε Γιελζ, ποτέ δεν ξέρεις, γι΄αυτό καλύτερα να έχεις.... :lol:

Γεια σου Αννούλα, νομίζω ότι τα δύσκολα πέρασαν, από δω και πέρα είναι πιο χαλαρα και ευχάριστα.

Κορίτσια σας αφήνω πάλι, πάω να πάρω την "μεγάλη μου". Θα τα πούμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!!!Τι κανετε????

Εγω απο χτες φεεεεεταααααααααα ξεκουραζομαι!!!!!!!!!Τα παιξα λιγο εως πολυ ολες αυτες τις μερες και τωρα ειμαι αραχτη!!!!!!

Την Πεμπτη εχουμε γιατρο!!!!!!!!!!!!Επιτελους θα δουμε το αντρακι μας μετα απο 4 βδομαδες!!!!!!!!!Σε δυο μερουλες μπαινω κ στον 7ο και στο τελ τριμηνο !!!!Η μεγαλη μερα ερχεται ολο και πιο κοντα :):)

Σημερα το μενου ειναι διαιτητικο Ψητα λαχανικα με μανιταρια και τυρακι!!!Διοτι εχω τσακισει τα τσουρεκια κ τα κουλουρια και χαλασε κ η ζυγαρια κ δεν μπορω να δω ποσα εχω παρει!!!

Ο μικρουλης μας δινει ρεσιταλ απο κλωτσιες ολες αυτες τις μερες και το χαιρομαστε συνεχειααα ολο χαζεμενοι ειμαστε..οταν θα το εχουμε διπλα να δουμε ποσο θα χαζεψουμε :D:D:D:D:D !!!!!

Καλοριζικο κ το 9 με πολλες πολλες κλωτσιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου εσύ είσαι τυχερή που έχεις και απο τον μεγάλο ρούχα...Εμένα ο άντρας μου τώρα που ανακατέψαμε το σπίτι μου κατέβασε και το βαλιτσάκι που θα πάρω στο νοσοκομείο και την έχω πίσω απο πόρτα της κρεβατοκάμαρας... Τώρα μένει να την γεμίσω... :lol::lol: Να σας ρωτήσω, εσάς τις έμπειρες... μου κατέβασε την πιο μικρή απο ένα σετ με 4 βαλίτσες που έχουμε (είναι 50εκ Χ 35εκ βάθος 20εκ) είναι αρκετή? Επίσης, τι κουβέρτα να πάρουμε για το νοσοκομείο? Οι καλοκαιρινές θα κάνουν δουλειά έτσι δεν είναι? :?:?:?:?

Στο καλό Ελισάβετ μου, τα λέμε μετά!

Γειά σου Κατερινάκι! Καλή ξεκούραση τώρα!! Κάτσε να απολαύσεις τις κλωτσιές!!! Με το καλό να δείτε το μωράκι σας!

Α τώρα που είπε η Κατερίνα για ζυγαριά, εγώ απο τις 22/03 που με είχε ζυγίσει τελευταία φορά έχω πάρει 2 κιλά! :cry::cry::cry: δηλαδή είμαι +5,5 !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαναράκια μου γεια σας κ απο εδω..καλοριζικο το 9 με πολλες πολλες κλωτσιτσες οπως λέει κ το Κατερινάκι μας. Αχ Κατερινάκι κ εγω αυτο περιμένω να μπω στο 7ο θέλω ακριβώς 3 μήνες για να δω το μωρό μου μιας κ θα γεννήσω λόγω καισαρικής 2 βδομάδες νωρίτερα...

Κοριτσακια απο τα 4700 το Ικα δεν μου δίνει πάνω απο 400Ε.

Αξίζει να κάνω ένσταση ? η απλά θα μου καθυστερήσουν κ αυτα τα ψίχουλα? έχετε πάρει ποτε παραπάνω μετα απο ένσταση?

Geia σου Diosaki.. καλές οι ερωτήσεις σου περιμένω κ εγω τις απαντήσεις..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια επανηλθα!! Καλοριζικο και το 9!!!

Ελισαβετ να σας ζησει ο ανηψιος!! Πλησιαζεις και για το φραγμα των 50!!!

Εγω μπηκα στον 8ο :D:D:D

Πλησιαζουμε σιγα σιγα!!!

Χωρις να θελω να σας αγχωσω ας τις εχουμε ετοιμες τις βαλιτσες μας γιατι μιλουσα με μια κοπελα χτες που γεννησε καποιες μερες νωριτερα απο την ΠΗΤ και οταν εσπασαν τα νερα ετρεχαν να ετοιμασουν πραγματα αφου δεν τα ειχε ετοιμα....φεεεεταααα και αυτη και την πατησε.....

Γιελιζ εισαι σουπερ με +5,5. Εγω εχω βαλει τα διπλασια απο σενα :shock::shock::shock:

Νικολ μου απο τι ειναι τα 4700??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,εσεις εχετε υγρα απο............ κατω;εγω το πρωι εχω μια σταγονα λευκο πολυ παχυρευστο σιχαμενο υγρο,κ μετα οπως σκουπιζομαι 2-3 φορες.συγνωμη για τη μεταδοση της σιχαμαρας.αλλα :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximammy μου είναι το χειρουργείο που εκανα τον Μάρτιο για αφαίρεση ωοθήκης ενω ήμουν 3,5 μηνών..

Αννούλα μου μήπως είναι μύκητες? έχεις φαγούρα ή τσούξιμο? είχα μέχρι πριν μερικές μέρες για 1 μήνα αφου η αντιβίωση του χειρουργείου με πείραξε, ασε που οι μύκητες αναπτύσσονται ιδιαίτερα στις εγκυμοσύνες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά Diosaki είναι πολύ καλά τα κιλά σου, έχω πάρει 6 και είμαι ουτε 25 βδομάδων.

Το περίεργο είναι ότι δεν φαίνονται καθόλου μόνο η κοιλιά μου κάνει ντόρο..... :lol::lol: Και τα πήρα όλα μετα το χειρουργείο, μέχρι τότε απο τις αναγούλες κ τους πόνους τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας Νικόλ Μάχη και Άννα.

Νικόλ μου απο ΙΚΑ δεν έχω ιδέα... σήμερα όμως που πήγα και ρώτησα στην δικιά μου ασφάλεια τι παίρνω πίσω αν γεννήσω σε ιδιωτική κλινική και πληρώσω 2400... και μου είπαν ότι θα πάρω 250€ πίσω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: (τόσα και παραπάνω δίνω κάθε μήνα για την ασφάλεια!!!!)

Μάχη μου ας μην είχα εγώ τα παραπάνω κιλά απο πρίν και θα σου έλεγα στα πόσα θα είχα φτάσει τώρα!!! :lol::lol::lol: την προηγούμενη φορά στις 24 εβδ. είχα βάλει 9 κιλά!!!! Στις 30 σίγουρα θα είχα χτυπήσει το 15άρη!!

Άννα μου αν δεν έχεις φαγούρα και αν δεν μυρίζουν, είναι φυσιολογικά αυτά τα υγρά... εγώ έχω συνέχεια....

Νικόλ μου μια χαρά είναι και τα δικά σου κιλά! Σκέψου όμως ότι εγώ ήδη έχω περάσει τα 90!!! :shock::shock::shock::shock::shock: και το ζητούμενο απο την αρχή ήταν να μην περάσω τα 100 για να μην δυσκολέψουν την καισαρική! Πάντως στο ΤΥΔΚΥ που πήγα σήμερα για να θεωρήσω τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρός η κοπέλα που ήταν εκεί με ρώτησε πόσο είμαι και όταν της είπα ότι σε 1 εβδομάδα μπαίνω στον 8ο μου είπε ότι δεν μου φαίνεται καθόλου!!! :lol::lol::lol: Πολύ μάρεσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Χρονια πολλα γλυκες μου!!Με το καλο να κρατησουμε ολες τα μωρακια μας!!

Ελισαβετ να σας ζησει ο ανιψιος!

Γιεληζ μεγαλωσε το αντρακι σας πολυ!!Τι καλα!!

Κι εμεις εχθες πηγαμε γιατρο,ειμαστε 1700 κ 1600 γρ η καθε μια κ πολυ καλα!!Θα ξαναπαμε την Πεμπτη για doppler και απο Δευτερα αρχιζουμε no stress.Καπου 5 εβδομαδες μας εμειναν!!!!Πρεπει κι εγω να φτιαξω βαλιτσα,θα επιληφθω του θεματος απο εβδομαδα....Εχθες νομιζω ειχα κ τις πρωτες μου συσπασεις :o:o:o

Αννα μου γιατι αγχωνεσαι?Μολις μπηκες στον 6ο,εχεις 1μηνα ακομη για τον 7ο,απολαυσε την εγκυμοσυνη σου χωρις αγχος.Οσο για τα υγρα μαλλον φυσιολογικα ειναι.Αν επιμεινουν ρωτα τον γιατρο σου.Εγω α\εχω απο την αρχη της εγκυμοσυνης.

Γιωργο μου χρονια σου πολλα για εχθες κ με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας!4 μερουλες μεινανε!

Καλοριζικο κ το νεο ποστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Σοφία μου!!! Μιά χαρά είναι οι μικρές σου!!! Μεγάλωσαν πολύ!!! Φτού φτού!!!!

Με το καλό και doppler!!! όσο για τις συσπάσεις είναι φυσιολογικό να τις έχεις... εσύ έχεις και δίδυμα... εμένα με τα δίδυμα είχαν ξεκινήσει απο την 19η εβδομάδα! Φαντάσου!! Μια χαρά σε βρίσκω!!

5 εβδομάδες ε? Πώ πώ!! Έφτασε ο καιρός! Εγώ αν πάω στην κλινική έχω ακόμα 7 εβδομάδες αν πάω στο νοσοκομείο έχω 8! αν αποφασίσει να κάνει ντού ο μπέμπης νωρίτερα κανείς δεν ξέρει πόσες!!! :lol::lol::lol::lol:

Σοφία μου τις κορτιζόνες πότε θα σου τις κάνει? Σήμερα μου είπε ότι λόγω ιστρορικού θα μου κάνει και εμένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω κοριτσια τα ειχα απο την αρχη κ ειναι αοσμα .εχω μυκητες.αλλα χωρις φαγουρα,δε μου χε δωσει τιποτα ο γιατρος.τωρα που θα ξαναπαω λογικα θα μου κανει κολπικο παλι.

σοφιτσα τι καλα!μια χαρα ειναι τα κοριτσακια σου

ξερεις γιατι αγχωνομαι.για μενα η εγκυμοσυνη ειναι πηγη χαρας αλλα κ αγχους,να πανε ολα καλα.κ οπως κ να το κανεις με τοσα που διαβαζουμε ε!οσο κ να μη θες λες,λες να τυχει κ σε μενα;βεβαια οχι με μορφη υστεριας,αλλα μυαλο ειναι αυτο.ειμαι μετριοφρων.οχι απαισιδοξη ουτε υπεραισιοδοξη.κ πως να το κανουμε,μετα τον 7ο λογικα μπαινεις στη τελικη ευθεια κ μειωνεται λιγο η ανησυχια.αν μας εγγυοταν καποιος οτι ολα θα πανε ως τελους καλα δε θα αγχωνοταν καμια μας

ντιοσα μια χαρα τα κιλακια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...