Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To θεμα ειναι οτι πηρα ντεπον το πρωι, και χτες και εκει που λεω να τα αποφευγω ολο και αρρωσταινω συνεχεια....

Τελοσπαντων θα κανω υπομονη, θα ξαπλωσω και ελπιζω να μου περασει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο το 7 κοριτσακια μου!!!!Εφυγα λιγο βιαστικα,πηγα να δω τα ανιψακια μου κ οταν γυρισα επιασα το ατελειωτο σιδερο κ να'μαι τωρα!

Μαχη μου υπομονη,σε καταλαβαινω απολυτα.Εγω ειμαι ετσι 2 εβδομαδες τωρα,κ κυριως με πονολαιμο και βηχα!Τσαγακι κ οσο μπορεις ζεστη και ξεκουραση.

Μαριαμγ πολυ χαιρομαι που ειστε καλα!Οσο για τη μικρη σου Μαρινα,υπομονη,δυσκολη ηλικια..Προσπαθησε ομως να ξεκουραζεσαι οσο το δυνατον περισσοτερο..

Μαρακι μου παντα πριν το γιατρο ετσι ειμαστε ολες,δε περναει η ωρα με τιποτα ;) Γι αυτο κι εγω πλεον κανονιζω μονο πρωινα ραντεβου ;)

Νικολ πως εισαι γλυκια μου?ο παιδαρος?Φιλια στην κοιλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το Σοφάκι...Σιδερο ε?? Ξεκούραση τώρα!!

Κι εγώ πάντα πρωινά ραντεβού βάζω αλλά το άλλαξα σήμερα λόγω δουλειάς του συζύγου...

Μάχη μου θα περάσει το κρύωμα...ξάπλωσε και ξεκουράσου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλη ορεξη!!!!!

Εγω εφαγα πριν καμια ωριτσα.τελικα εκανα μακαρονια ολικης αλεσεως(ηταν πολυ νοστιμα τελικα)με κοκκινη σαλτσα λιγο Φιλαδελφεια και σαλατα αγγουροντοματα!!!!Και τωρα αραχτη χωνευω!!!!!!

Σημερα θα χαζεψω στην tv!!!!!!!!Εχει κ το νησι!!!Θα περασει και αυτη μερα!!!!!!!

Ραντεβου με τον γιατρο το Σαββατο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα και εγω!Καλοριζικο και το 7!

Μαχη,περαστικα σου!Μαρακι,καλο γιατρο!

Πηγαμε σ/μ και στον κοτοπουλα για ψωνια.Πηρα κατι σουβλακια κοτοπουλο μαριναρισμενα με λιαστη ντοματα και κατι αλλα με μπεικον και τα εψησα στον φουρνο.Εκανα και ρυζακι αλλα το ξεχασα και λασπωσε. :lol: Εκοψα και λιγο μαρουλακι και φαγαμε.Στο μεταξυ ειχε μια ετοιμη τηγανια Κινεζικη,με κοτοπουλο,λαχανικα και καρυ.Δεν αντεξα και πηρα λιγη.Την εψησα και την φαγαμε και αυτη,ηταν μουρλια!Θα μετρησω ζαχαρο σε λιγο και φοβαμαι τι θα δειξει με την τηγανια...Δεν εφαγα πολυ αλλα οσο να'ναι ξεφυγα...

Τωρα θελω παρα πολυ ενα καφεδακι...Μακαρι να μπορουσα να φαω και ενα κοματακι κεϊκ αλλα δεν γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας αφήνω σιγά σιγά να ετοιμαστώ γιατί σε λίγο θα έχω επισκέψεις και μετά γιατρό.

Αν δεν μπω το βράδυ θα σας πω τα νεα μας αύριο!!

Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκει που διαβαζα...τα νεαα δεν μπορεσα αλλο λογω ζαλαδας και λεω ας γραψω ενα γεια στις φιλες μου...και ειδα οτι ειναι κλειδωμενο..τρελεςςςςςς...καλησπερα δεν τα διαβασα ολα τα νεακια γιατι ειμαι μια χαλια μερα σημερα!!Φιλακια στις κοιλιτσες και ελπιζω να ειμαι καλα αυριο να μαθω τα νεα σας... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Γυρίσαμε από το γιατρό και να τα νέα μας..

Είμαστε 470γρ. και 25 εκ.!! Μια χαρά δηλαδή!! Μέχρι και το πουλάκι μας μέτρησε μετά από επιμονή του άντρα μου :lol::lol:Μας το έβγαλε και φωτο να το βλέπει να καμαρώνει!!!

Ητανε ζωηρούλικο , καθόταν μαζεμένο και έβαζε τα χέρια μπροστά στο πρόσωπο. Ο αντρας μου λεει ότι έχει τη μύτη μου!!Πού το είδε απορώ??? :lol::lol: Μάλιστα μας έκανε και ντοπλερ!! Μην ρωτάτε γιατι...τον έπρηξε ο αντρας μου για τις εξετάσεις που γίνονται από εδώ και πέρα και για να του δείξει τι είναι το ντόπλερ μας το έκανε!!! Σε δυο βδομάδες θα πάω για την καμπύλη ζαχάρου...Να είμαι 24 εβδομάδων λεει. Οσο για την πίεση που νιώθω κάτω μου είπε να αυξήσω τη δόση των γιουτοπαρ που είναι για τις συσπάσεις για λίγες μέρες για να δούμε αν νιώσω καλύτερα..Και γενικά να μην είμαι πολύ ώρα καθιστή αλλα να ξαπλώνω περισσότερο για να μη δίνει βάρος στον τράχηλο.

Κατά τα άλλα όλα καλά...πολύ συγκινήθηκα που είδα τον μικρούλη μου...μακάρι να μας πάνε όλα καλά...

Μόνο που ο αντρας μου από την ώρα που γυρίσαμε σπίτι μου είπε εκατό φορές ότι δεν θέλει να με βλέπει να κάθομαι συνέχεια κι από εδώ και πέρα και κόσμο να έχουμε στο σπίτι να ξαπλώνω!!! :lol::lol: Εχω να τραβήξω!!!! Αυτά τα νέα μας κοριτσάκια μου...Σε δυο βδομάδες πάλι το ραντεβού μας 13/4...

Κίσκα μου είσαι χάλια από ότι διάβασα...Περαστικά κοπέλα μου...

Φιλιά σε όλες...καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μαρακιι τελειααα τα νεακια σας...εμμ τι μανια και αυτη με τα πουλιααα??Εμενα στο γιο μου ειχε τραβιξει βιντεακι και εκει που φαινοτανε το πουλακι ειχε βαλει και βελακια για να το καταλαβαινει ο κοσμος...μια χαρα...χιχιχ...αντρες...αντεεε ζηλευωωω εγω εχω ακομα για την β επιπεδου...αντε με το καλοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια α νεα σας Μαρακι!!!!!Μια χαρα ο μικρουλης σας!!!!Συμβαδιζουμε εμεις και μενα ο μπομπιρας ηταν στισ 21+6 450γρ αλλα μηκος δεν μου ειπε μονο οτι ειναι ψηλος!!!!Και μενα ο αντρας μου λεει οτι η μυτη και χειλη μοιαζει με μενα..κ γω νομιζω οτι μοιαζει σε εκεινον!!!!!!!

Καλοριζικο και το 7 κοριτσακια!!!!Με το καλο θα τα 20αρισουμε μεχρι να ξεκινησουν οι γεννες!!!!

Τα λεμε αυριο κουκλες!!!!Φιλακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Πώς είστε σήμερα?

Μαρίαmg πολύ χάρηκα που είσαι καλά και εσύ και το μωράκι σου! Είχα αρχίσει να ανησυχώ... εύχομαι να φτάσετε αλλά και να κλείσετε τον 9ο!!! Καλορίζικα τα ρουχαλάκια σας!!

Μαράκι μου τέλεια τα νέα σας!! Μπράβο!! Μεγάλωσατεεεεε!! Ολόκληρο παιδί γίνατε!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα!!! Αλήθεια δεν μας είπες... πόσο βγήκε το τσουτσουνάκι?? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Για να μάθουν οι κοριτσομάνες ρωτάω!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άντε καλέ ξυπνάτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες μου!!!

Μαράκι τέλεια τα νέα σας!!!Μεγαλώσατε καλέ εσείς γίνατε ολοκληροι άντρες!!!άντε όλα καλά να πάνε μέχρι το τέλος τώρα!!! :D:D:D

Μαίρη μου έχεις το απόγευμα γιατρό ε?? άντε με το καλό κι εσύ!!!Εγώ θα πάω στις 5 για να δούμε την μπουμπού μας!!!!!!Ανυπομονώ... :D

Γιελήζ καλημέρα είσαι στο γραφείο ή τους την κοπάνησες σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα....ολα καλα τελικα μαρακι με τον υπερηχο!!!περασε κ αυτο...κανε αυτο που σου ειπε ο γιατρος με τα χαπια,μεινε κ ξαπλα κ να δεις που σιγουρα θα περασει....με το καλο κ οι υπολοιπες τωρα για την β επιπεδου.

μαρια μου χαιρομαι που ειστε καλα κ προσπαθησε οσο μπορεις να κουραζεσαι λιγοτερο.να μπαινεις να μας λες τα νεα σου που κ που...σε σκεφτομαστε παντα.

εμενα χθες δεν με κολουσε υπνος το βραδυ,σαν την σβουρα μεχρι να ξημερωσει...κατα τις 9 ηπια ενα χαμομηλι λετε να μου εφερε υπερανταση αυτο?εγω ξερω οτι σε χαλαρωνει....χθες διαπιστωσα κ κατι ακομα,ο ντοκτορ της συμφορας!!!ενω τοσες μερες ειμαι καλα χωρις αναγουλες κ εμετους,χθες βραδυ εκανα εμετο.το ιδιο ειχε συμβει κ τον προυγουμενο μηνα...ενω ημουν καλα γυρω στις 27 με 30 ειχα αναγουλες κ εμετους,τωρα παλι τα ιδια.κ το θυμαμαι γιατι λεω μηνα αλλαζω καθε 5 γιατι απο τωρα οι εμετοι.κ σκεφτομαι λοιπον κ λεω στον αντρα μου χθες...να δεις που μεταξυ 27 με 30 αυγουστου θα γεννησω :idea::idea: θα το παρατηρησω κ τους επομενους μηνες γιατι μου μπηκε η ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...Τι κάνετε? Σήμερα κοιμήθηκα λίγο παραπάνω...Αργησα και να κοιμηθώ χθες...

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!

Ευγενία μου με το καλό να δείτε το μωράκι σας σήμερα.

Μαίρη μου σήμερα η μεγαλη μέρα ε? Αντε με το καλό και θα περιμένουμε τα νέα σας!

Μιχαέλα μου κι εγώ ξέρω ότι το χαμομήλι χαλαρώνει, μπορεί να ήταν αλλος ο λογος που ήσουν ανησυχη.

Γιελιζ το πουλάκι του ήταν 8mm αλλά ο αντρας μου το άλλαξε λίγο και παίρνει τους φίλους του και λέει ότι ειναι 8 cm!!!!Οτι τον συμφέρει!!!!

Καλημέρα σε όλες!!!! :D

αααα να σας βάλω και φώτο...την κοιλιά μου και το ζουζούνι μου!!!

post-9162-13873936653795_thumb.jpg

post-9162-13873936655273_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααα!μαρακι συγχαρητηρια για τον αγοραρο σου.οχι τιποτα αλλο μη μεινουμε κ απο γαμπρους.κ μαλιστα.................προσοντουχους :lol:

κατερινακι μουυυυυυυυυυυυυ τι κανεις?ολα καλα?

κισκα κ εγω αργωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :cry:

σημερα δε κοιμηθηκα ουτε εγω.σηκωθηκα κατα τις 4 για τουαλετα με το που ξαπλωσα μαλλον ξυπνησαν τα νινακια κ αρχισαν τις σβουρες.ε!δεν ηθελα κ πολυ.μετα στις 7 πηγα για εξεταση αιματος κ ουρων κ κολπικου υγρου.κ τωρα μολις γυρισα.ευτυχως μαγειρευει η μαμα μου σημερα κ θα τη πεσω για λιγο για νανι.

ρε κοριτσια να σας ρωτησω κ εσας.

το μποτε σας τωρα πως το κανετε?εγω δεν εκανα κερι γιατι πονουσα αφορητα.δυστυχως ειμαι του ξυραφιου.τι θα κανω τωρα που η κοιλιτσα μου μεγαλωσε?εσεις τι κανετε? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι η κοιλια σου μεγαλωσε αρκετα!!!θα μου πεις 8εκ ειναι αυτα που να χωρεσουν :lol::lol:

αννα μου ζορικο το θεμα με το μποτε :(:( κ εγω ειμαι του ξυραφιου κ η αληθεια οτι την προυγουμενη βδομαδα που το εκανα ζοριστικα πολυ.ειχα κ καιρο να το κανω κ μου πηρε πολυ ωρα.θελει να το κανουμε πιο συχνα.τωρα που θα καλοκαιριασει θελουμε δεν θελουμε θα το κανουμε.η αληθεια τον χειμωνα το βαριεμαι.στην μικρη μου δεν ειχα κανενα προβλημα κ εσκυβα μια χαρα κ ουτε πονουσα ουτε ενοχλησεις ειχα.τωρα παρατηρω οτι δεν μπορω να ειμαι σκυμενη πολυ ωρα,με ποναει μετα η κοιλια.κ ακομα δεν εχω φουσκωσει πολυ...στον 8ο τι θα κανω? :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai maraki einai megalh mera shmera..sugxarhthria gia to palikaraki sou..ante na doume ti tha mas pei k gia ton diko mas paidaro shmera..kai h koilia sou teleiaaaaaa

anna k egw tou ksurafiou eimai k prospathw na ta pairnw sta koutourou..twra ti ginete apo katw meta ..ee entaksei den einai k beloudo :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι τέλεια η κοιλίτσα σου!!!Και ο αγ'οραρος!!

Μιχαέλα μου λες?? για παρατήρησέ το και πες μας.. πως σου μπήκε όμως αυτή η ιδέα??

Άννα, Κατερίνα καλημέρα σας!!!

Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά ρε κοριτσάκια.. ξυπνάω 3 φορές για πιπί οπωσδήποτε.. και μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ αμέσως.. ΄κάποιες φορές ξυπνάει και ο μικρός μου.. :roll::roll: με 4 ώρες ύπνου είμαι κάθε μέρα.. κι αν είναι και συνεχόμενος.. κάνω πάρτυ!!!! :o

Άννα κι εγώ του ξυραφιού είμαι κι έχω έναν καθρέφτη μικρό με βάση κι έτσι κάνω δουλειά.. γιατί οπτική επαφή δεν υπάρχει εδώ και καιρό!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι προτεινε να με βοηθησει ο αντρας μου αλλα εγω ντρεπομαι ρε κοριτσια.για αυτο το λογο δηλ :oops: αφηστε εγω αφου το ψιλοπροσπαθησα μονη μου χτες μετα κοιταξα με καθρεφτη...........................αφηστε να πανε. :lol: ειχα κανει πολλους διαδρομους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Μαρακι..τι τελεια τα νεα σας!!!

Αντε με το καλο!!!!

Τι κανετε οι υπολοιπες..εγω σημερα ειμαι ετσι και ετσι..

Πονανε τα δοντια μου και μαλλων κρυωσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα χρυσα....κ περαστικα...αντε να στρωσει επιτελους ο καιρος γιατι μια ηλιο μια λιγο κρυο μας εχει κουρασει...δεν ξερεις πως να ντυθεις κ μετα την αρπαζεις.

ευγενια δεν ξερω πως αλλα μου καρφωθηκε αυτη η ιδεα...συνηθως λενε οτι οταν αλλαζεις μηνα εχεις τετοια(οσες τα ειχαν κ στην αρχη).στην μικρη μου παντα οταν αλλαζα μηνα στις 9 παντα εκανα εμετους.κ τελικα πηρα ολο τον μηνα κ γεννησα στις 10.τωρα ομως μου,τυος δυο αυτους μηνες μου ερχονται νωριτερα κ λεω μηπως κ συμβει το ιδιο.αλλωστε ειναι κ 2ο κ λενε οτι γεννας πιο νωρις.ξερω κ εγω...σκεψεις κανω για να απασχολω το μυαλο μου με τετοια πραγματα κ οχι με αλλες χαζομαρες :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...