Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο!!!!!!Αν και δεν το βλέπω να κρατάει κι αυτό για πολύ!!

Νικό μου τι κάνεις κοριτσάκι μου??

Μαράκι μου δεν ξέρω γιατί είναι τόσο αυστηρός.. και να φανταστείς ότι πριν μείνω έγκυος δεν είχα παραπάνω κιλά.. ήμουν φυσιολογική!Ίσως επειδή πήρα μαζεμένα και ήθελε να μου κόψει τη φόρα!! ;)

Θα δούμε.. υπομονή.. αύριο θα ενημερώσω και τον γιατρό μου και βλέπουμε τι θα πει κι αυτός!

Να δούμε αν θα είναι καλά και η μπουμπού γιατί με έχει αγχώσει λίγο το όλο θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn agxwnese kalh mou mama nikola ola kala tha pane k h mpoumpou sou tha einai mes thn trellh xara

les na to ksanabrw?den kserw exw faei ton topo den afhsa shmeio pou na mhn epsaksa..exw arxisei na fobamai mhn to roufhkse kamia skoupa h den kserw..thellw to monopetro mou...se poio asxeto shmeio to brhkes?mhpws einai to idio?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εγώ σας αφήνω... πάω σπιτάκι μου.. Ναι ναι!!! Εφόσον είμαι επίσημα με άδεια απο τις 23/3 μπορώ να φεύγω όποτε θέλω!! :lol::lol::lol::lol:

Μαιρούλα εύχομαι να το βρείς σύντομα...

Φιλάκια σε όλες τα λέμε μετά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααα!!! Τι κάνετε κοριτσια; ελπιζω ολες και ολα τα μπεμπακια να ειστε καλα!!!

Η ταλιμπαν περα του ότι διαλυει τα παντα εχει αρχισει και να τρεχει πλεον οποτε καταλαβαίνεται!! Εξακολουθω να μην προλαβαινω ουτε τουαλέτα να παω!!! Χάλασε και τον υπολογιστη του ανδρα μου οποτε αυτος μου πηρε το λαπτοπ μου!!! Η κορη μου εχει αρχισει να εχει την κακιστη συνήθεια να χτυπαει!! Περα του ότι μας σκαει σφαλιαρες όταν θυμωνει, μας ριχνει κουτουλιες και χτυπαει το κεφαλι της στο πατωμα, στον τοιχο, στο τραπεζακι κτλ!! Ξερω πως είναι μια καθαρα χειριστική κινηση που συνηθως εμφανιζουν τα διχρονα και παλευω να την αγνοησω αλλα προς το παρον δεν τα καταφερνουμε καλα!!!Η μικρη μου Αρτεμις (κατα πασα πιθανοτητα) κλωτσαει συνεχεια!! Απο τον Β' επιπεδου ειδαμε πως μοιαζει στον μπαμπα της!! Το κακο ειναι πως υπερυχογραφικα ειμαι σχεδον 12 μερες πισω. Ελπιζω να καταφερω τουλαχιστον να φτασω στον ενατο ωστε να μην αντιμετωπισει σοβαρα προβληματα!! Εγω ποναω αρκετα, τρεχω πολυ περισσοτερο, κανω υπομονη, σκεφτομαι θετικα και ελπιζω το καλυτερο... Δυστηχως ο πλακουντας μου είναι ακομα αρκετα χαμηλα!!! Μου ειπαν να μη σηκωνω βαρη, αλλα με 9κιλο παιδι, καροτσι και τσαντα τι να κανω;

Γενικως εχω αρχισει και ψωνίζω στις μικρές μου!!!!! Ευτυχως εχω πολλα αφορετα ρουχαλακια απο την Μαρίνα μου, αλλα πηρα και λιγα καινουργια τωρα στις εκπτωσεις!!! Κυριώς χειμερινά!!!

Εσεις πως τα πατε τι κανετε; Δεν ξερω αν θα προλαβω να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες!!!

merykal θα το βρεις εκει που δεν το περιμενεις!!

Μαμα Νικολα γιατι ανησυχεις τοσο; Σου ειπε κατι συγκεκριμενο ο γιατρος; Καμπυλη εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυχερή Γιελήζ!!!!Καλή ξεκούραση!!! ;):P:P

Μαιρούλα ελπίζω να το βρεις σύντομα.. η γιαγιά μου θα είχε φτιάξει ήδη φανουρόπιτα!! :lol:

Mariamg μου!!πόσο χαίρομαι που είναι όλα καλα!!είχα αρχίσει να ανησυχω!!Μπράβο σας που μεγαλώνετε!!Με γεια τα ψώνια σας!και προσππάθησε να μην κουράζεσαι τόσο πολύ... είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε.. όλα καλά θα πάνε! ;);):P

Έκανα καμπύλη και έχω πρόβλημα με το ζάχαρο γιαυτό ανησυχώ.. κι επειδή με ρωτούσε ο διαβητολόγος επίμονα για την μπουμπού.. πόσο βάρος έχει, αν το αμνιακό είναι οκ.. και άλλα τέτοια... βέβαια την νιώθω κάθε μέρα και είναι και ζωηρή αλλά έχω να την δω και πάνω από μήνα ε... μάνα είμαι!!Έχω αγωνία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merykal δεν ειναι ευκολη η ξεκουραση με την ταλιμπαν μου!!!!!!!! Ουτε που φαντάζεστε τι κανει το ατιμο το παιδι!!!!!! Σημερα την πηγα βολτα με το ποδηλατο στην παραλια, εστρωσα μια πετσετα στην αμμο και παιξαμε με τα χαλικάκια!!! Της βουτηξα και τα ποδαρακια στο νερο και ξετρελάθηκε!!!!!!! Με το ζορι την πηρα να φυγουμε!!!!!!!!

Γιελήζ καλη ξεκουραση!!!!!!

Τι έδειξε η καμπύλη σου; Απ΄οσο ξερω οι διαβητολόγοι και οι ενδοκρινολόγοι ειναι ολιγον τι υπερβολικοί!! Ειδικα με το βάρος!!!! Μαλλον λογω επαγγελματος!! Σου εδωσε διατροφη;

Πάνω απο μηνα; πω πω δικιο εχεις και εγω θα ειχα σκάσει αν ειχα να την δω τοσο καιρο!!! Ποτε θα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο!!!! Αντε και απο εβδομάδας καινούριο πάλι :lol::lol::lol:

Ευγενία μου μην αγχώνεσαι και μια χαρά θα είναι η μικρούλα σου!!

Μαίρη μου ψυχραιμα και θα βρεθεί το μονοπετρο!

Καλή ξεκούραση Γιελιζ!!

Εμένα κορίτσια από χθες ο μικρός δεν κλωτσάει ακριβώς αλλά νιώθω ότι ανακατεύεται :lol::lol: Νιώθω σαν κάτι να φτερουγίζει εκει μέσα :lol::lol: Ελπίζω να μας κάνει την τιμή σήμερα να τον δουμε!!

Αρχισα κι εγώ να μαγειρεύω και μετά σιγά σιγά να κάνω το μπανάκι μου. Το απόγευμα θα έρθει η μαμά μου με το θείο μου που ήρθε από Αγγλία να με δουν και ελπίζω να προλάβω να πάω στο μαγαζί που θέλω...πριν πάμε στο γιατρό.

Μαράκι μου τι κάνεις κορίτσι μου?? Χαίρομαι που είσαι καλά! Υπομονή με την μικρή...ειναι φάση και θα περάσει..Να ξεκουράζεσαι όσο μπορέις κι όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας αφηνω και εγω γιατι εχω κατι δουλειτσες να κανω.

μαρια mg χαιρομαι που εισαι καλα.

ευγενια μου υπομονη

μαρια θα το βρεις το δαχτυλιδι

καλο μεσημερι κοριτσια. εμεις μαλλον θα παμε το απογευμα για ψωνια. επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D :

[smilie=blob6.gif]

[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merykal δεν ειναι ευκολη η ξεκουραση με την ταλιμπαν μου!!!!!!!! Ουτε που φαντάζεστε τι κανει το ατιμο το παιδι!!!!!! Σημερα την πηγα βολτα με το ποδηλατο στην παραλια, εστρωσα μια πετσετα στην αμμο και παιξαμε με τα χαλικάκια!!! Της βουτηξα και τα ποδαρακια στο νερο και ξετρελάθηκε!!!!!!! Με το ζορι την πηρα να φυγουμε!!!!!!!!

Γιελήζ καλη ξεκουραση!!!!!!

Τι έδειξε η καμπύλη σου; Απ΄οσο ξερω οι διαβητολόγοι και οι ενδοκρινολόγοι ειναι ολιγον τι υπερβολικοί!! Ειδικα με το βάρος!!!! Μαλλον λογω επαγγελματος!! Σου εδωσε διατροφη;

Πάνω απο μηνα; πω πω δικιο εχεις και εγω θα ειχα σκάσει αν ειχα να την δω τοσο καιρο!!! Ποτε θα πας;

Η καμπύλη μου έδειξε ότι την πρώτη ώρα μετά την γλυκόζη (φαγητό)το ζάχαρο είναι ανεβασμένο.. ο οργανισμός μου παράγει πάρα πολύ ινσουλίνη.. και τις δύο ώρες μετά το ζάχαρο πέφτει κατακόρυφα με αποτέλεσμα να χάνω τον κόσμο από την υπογλυκαιμία!από 1,88 αν θυμάμαι καλά πέφτει στο 41!Μου έδωσε διατροφή και μου είπε να την τηρώ αυστηρά!πολύ αυστηρά!Τίποτα παραπάνω και φυσικά τίποτα λιγότερο.. δεν θα μπορούσα βέβαια πιο λίγο από αυτά που μου έχει..φαντάσου μέσα σε μια εβδομάδα περίπου έχασα 1,5 κιλό!! :shock:

Κι εμένα μου φαίνεται λίγο υπερβολικός αλλά δεν παίζουμε με το ζάχαρο.. είναι ύπουλο.. οπότε κάνω τη διατροφούλα μου και μετράω το ζάχαρο μου 3-4 φορές την εβδομάδα..

Πήγατε στη θάλασσα ε?? Τέλεια!!Ούτε εγώ θα ήθελα να φυγω εάν ήμουν στη θέση της! ;);) Να προσέχεις!!Να προσέχεις όσο περισσότερο μπορείς!!!!! :P

Καλό μεσημέρι Μαίρη και μαμα πιανίσιμο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι Βικυ και Μαίρη!!

Κι εγώ έφτιαξα το φαγητό μου και πάω να το τσακίσω!!

Μπεμπουλινο η τηγανιά αυτή μου θυμίζει το κοτόπουλο αλα κρεμ...Βασικά ιδια γεύση έχουν και με τον ιδιο τρόπο το φτιαχνω!!

Πάω να φάω και επιστρέφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ πολυ δρομο ακομα εχω κ εγω.ποτε θα περασει ο καιροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος? :!! [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=dontknow.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφαγα κι έσκασα!!! Ωραίο ήταν το φαγητό μου...

Αντε να χωνέψω και να πάω για μπάνιο...Οταν εχω γιατρό με πιάνει απίστευτη αγωνία και αν ήταν δυνατόν θα βρισκόμουν από τωρα στην κλινική :lol::lol::lol:

Αννα και Νικόλ όλες έχουμε καιρό...νιώθω ότι δεν περνάνει οι εβδομάδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια επανηλθα!! Καλοριζικο και το 7!!!

Εγω δεν νιωθω καλά, εχω πολυ συναχι ρε γμτ... :(:(:(

Το καλο περασε γρηγορα η ωρα και σε σιλο σχολαω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...