Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Καλό ξεμπέρδεμ Μάχη μου!!!Κι εγώ παλεύω με καταχωρήσεις αιτήσεων... τηλέφωνα και φοιτητές/απόφοιτους!!

Και στα κλεφτά ρίχνω καμιά ματιά κι εδώ... ;)

Νυστάζω σήμερα πάρα πολύ!!!!!!!!!Ξύπνησε το ζουζούνι στις 5:30 και δεν ξανακοιμήθηκε κανεί στο σπίτι.. με αγκάλιαζε και μου έλεγε μαμούλα.... ααπώ!(μανούλα σ'αγαπώ) κι όσο κι αν νύσταζα έλιωνα και το ζούλαγα και το φιλούσα!!!!Θα το φάω καμιά ώρα... :roll::roll: δεν θα συγκρατηθώ!!! :oops:

Βίκυ θα κάνει κωλοτούμπες!!!!! :lol::lol: ωραία αίσθηση εεε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα ο καιρος μου αρεσει πολυ!!!!

Εβρεξε το βραδυ και το πρωη ειχε μια πολυκαθαρη και δροσερη ατμοσφαιρα και δεν ειχε κρυο..αφου η πεθερα μου εβγαλε πρωη πρωη τον μικρο βολτα- να πανε για ψωμι και γαλα...

αλλα παρολο που στην περιοχη που μενω δε μοσχομυριζει ιδιαιτερα σημερα ηταν τελεια..φου ηθελα να παρω βαθιες ανασες οξυγονου

Επισης Σοφιτσα να τα παρεις τα ρουχακια..ολα....

πιστεψε με μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που ειναι κριμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα....με πολυ μουντο καιρο...απο το πρωι βρεχει κ μου την εχει δωσει...το βραδυ δεν καλοκοιμηθηκα κ ειμαι μεσα στα νευρα :evil::evil: εκανα η χαζη το λαθος κ ηπια ενα καφε το απογευμα με την κολλητη μου (υποτιθεται ελληνικο για πιο ελαφρυ) κ το βραδυ βρικολακιασα...με τιποτα δεν με επιανε ο υπνος...κ πανω που τα καταφερα...τσουπ αρχισαν κ οι πρωτες κραμπες στα δαχτυλα των ποδιων...ολη την νυχτα παλευα με κραμπες κ αυπνιες.anyway....

σημερα βλεπω εχουμε απαρτια :D:D καλημερα σε ολες..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως ωραιο συναισθημα. η δικια μου ξυπναει κατα τις 5 που χτυπαει το ξυπνητηρι (το χακουνα ματατα απο βασιλια των λιονταριων εχω) και μετα δεν κοιμαται. οταν το ακουει δινει ρεσιταλ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα κορίτσια!! Και εμένα μου λείψατε!! Αλλά τι θέλετε να πείτε?? Ότι ΕΓΩ δας παρασέρνω να μιλάτε για φαγητάααα??? [-([-([-([-([-([-(

:lol::lol::lol::lol::lol:

Και σήμερα δεν μπορώ να συμμετέχω πολύ γιατί έπιασα να ξεκαθαρίσω όλς τις εκκρεμότητες πρίν φύγω!!!

Και εδώ άρχισε να βρέχει!!! :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικη οταν με το καλο γεννηθει μαλλον θα περεπει να αλλαξεις ξυπνητυρι γιατι σας βλεπω να ξυπνατε πουρνο πουρνο καθε μερα :lol::lol: αληθεια η αδερφη σου πως παει?γιεληζ καλο ξεκαθαρισμα.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα τιποτα μιχαελα μου. περιμενουμε. αχ αυτος ο ανηψιος μου. κλασικος αντρας.την ψυχη θα μας βγαλει μεχρι να γεννηθει. γερο να ναι και χαλαλι του το μαμουνι. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα κορίτσια!! Και εμένα μου λείψατε!! Αλλά τι θέλετε να πείτε?? Ότι ΕΓΩ δας παρασέρνω να μιλάτε για φαγητάααα??? [-([-([-([-([-([-(

:lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν εννοούσα αυτόοοοοοοοο :lol::lol::lol::lol: Επειδή μας έλειψες πολύ δεν είχαμε όρεξη!!!!

Καλό ξεκαθάρισμα!!Είναι για καλό βρε... για λίγες μέρες ακόμα!! Τι να πουμε κι εμείς??? που θα φύγουμε κατευθείαν για το μαιευτήριο??(αν προλάβουμε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μιχαέλα και Σοφάκι.

Κορίτσια με πήρε τηλ ο γιατρός μου. Θυμάστε που έκανα την καλλιέργεια υγρών? Με πήρε και μου έιπε ότι βρέθηκε ένα μικρόβιο στον κόλπο, μου είπε και το όνομα αλλά δεν το συγκράτησα. Μου είπε ότι δεν μας επηρεάζει κάπου το συγκεκριμένο μικρόβιο απλά κάποιες φορές μπορεί να μυρίζουν τα υγρά μου σαν ψάρι. Τεσπα μου είπε οτι δεν χρειάζεται να πάρω κάποια φαρμακευτική αγωγή τώρα γιατί δεν θα αλλάξει κάτι. Απλά να κάνω πλύσεις και να χρησιμοποιώ ένα αντισηπτικό που μου είχε δώσει για μέσα στον κόλπο και θα το ξαναεξετάσουμε αργότερα. Να σας πω την αλήθεια πανικοβλήθηκα. Τον ρώτησα αν επηρεάζει το έμβρυο ή τον τράχηλο για συσπάσεις και μου είπε οχι. Να μην ανησυχώ βρε κορίτσια? Ειναι και οι εβδομάδες που είμαι τέτοιες που με πανικοβάλλουν...Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μην σημαίνει όντως τίποτα αυτό το μικρόβιο. :?;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου ηρέμησε... εάν συνέβαινε κάτι πρώτα πρώτα θα σε συμβούλευε αλλιώς ο γιατρός σου!!Όσο για τις εβδομάδες που είσια τώρα... προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και να μην το σκέφτεσαι...(όσο μπορείς) έχεις κάνει την περίδεση είσαι και στο σπιτάκι σου και δεν προκαλέις την τύχη σου.. ολα θα πάνε καλά!!!

Κι εγώ είχα στο Νικόλα ένα μικροβιάκι και δεν μου είχε δώσει τίποτα εκτός από το τέλος που μου έδωσε κάτι κολπικά υπόθετα κι όλα οκ!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!Χαμογέλα!!!και χάιδεψε το ζουζούνι που έχεις στην κοιλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μην ανισυχεις..

το να κανεις κολπιτιδες απο μικροβια στην εγκυμοσυνη ειναι φυσιολογικο, μπορει να μη σε ενοχλησει καθολου..θυμησε μου θα γεννησεις με καισαρικη ειπαμε;;;..δε θα χρειαστει να κανεις τιποτα, εαν γεννουσες φυσιολογικα ισως να σου εδινε ο γιατρος σου καποια κολπικα υποθετα για να καναρισει ο κολπος λιγο πριν τη γεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι απο την στιγμη που σου ειπε ο γιατρος οτι ολα ειναι οκ,τοτε δεν υπαρχει λογος να ανυσυχεις...βαλε τις κρεμες που σου ειπε κ μπορει οντως να καθαρισεις...αν ηταν κατι που επηρεαζε το μωρο ή τον τραχηλο για συσπασεις ο ιδιος ο γιατρος θα σου το ελεγε κ θα σου εδινε αγωγη.σιγουρα οι μερες που εισαι τωρα δεν βοηθουν κ τετοια νεα σε τρομαζουν...αλλα ψυχραιμια κ ηρεμια...μη σκεφτεσαι αρνητικα κ ολα θα ειναι μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια...απλά μόλις άκουσα μικρόβιο με έπιασε πανικός! Περίμενα να μου πει τίποτα μύκητες που είναι συνηθισμένο για μένα.

Χρύσα μου για φυσιολογικό τοκετό πηγαίνω...καθώς λόγω τραχήλου λογικά θα έχω εύκολο τοκετο. Ισως να μου δώσει κάτι αργότερα τότε.

Πάντως ήταν πολύ καθησυχαστικός ειναι η αλήθεια αλλά φοβήθηκα.

Ευγενία μου ο μικρούλης μου αρχισε τις κλωτσιες για να με ηρεμήσει.

Σας ευχαριστώ όλες πάντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου μην ανησυχεις ολα καλα θα ειναι,αλλωστε στο ειπε κ ο γιατρος σου.Αν ηταν κατι ανησυχητικο θα στο ελεγε δε θα σε αφηνε ετσι...Κι εγω εχω συνεχεια μυκητες,ο,τι θεραπεια κ να κανω δε γινεται τιποτα!Αλλα τωρα μου ειπε ο γιατρος μου οτι δεν προκειται να μου ξαναδωσει τιποτα γιατι ειναι απο την εγκυμοσυνη και δεν προκειται να αλλαξει κατι.οποτε χαλαρωσε καλη μου και μην το σκεφτεσαι καν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες το παιδί??? Σου λέει μανούλα μην ανησυχείς εγώ είμαι μια χαρά!!! ;);) Άντε ζουζούνίτσα... είναι πολύ φυσιολογικό αυτό.. μηνξεχνάς ότι και οι μύκητες μικρόβιο θεωρούνται!!κάνε τις πλύσεις σου και όλα θα πάνε οκ!!Το πολύ πολύ να σου δώσει και τα υπόθετα πριν τον τοκετό για να καθαρίσεις σίγουρα!όπως κι μένα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπν γλυκες μου εγω θα σα αφησω.παω κι εγω να παρω τις εξετασεις μου κ να τελειωσω κατι μικροδουλειες εξω που εχω και μετα θα παω να ζουληξω τα διδυμοανιψακια μου!Εχω 3 μερες να τα δω κ μου λειψανε!!!!Τα λεμε το μεσημερακι με νεες συνταγες :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θα κάνω Σοφάκι μου...Σήμερα έφαγα και το μηλαράκι της Αγίας Ειρήνης που μου έστειλε μια φίλη μου και φοράω εδώ και 1,5 μήνα τη ζωνη της.

Θα κάνω τις πλύσεις μου κι όλα θα πάνε καλά. Πάντως και οι εξετάσεις για το αίμα που έκανα που λέγαμε με το Κατερινάκι ειναι μια χαρά μου είπε ο γιατρός.

ΚΑλά αποτελέσματα Σοφάκι και καλές βόλτες!

Ευγενία μου μαλλον κάπως έτσι θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μην το σκέφτεσαι καν!! Αν ήταν κάτι σοβαρό και ανησυχητικό θα σου το έλεγε ο γιατρός σου!! Όλα μια χαρά θα είναι!! Είδες που στο λέει και το μωράκι σου με τον τρόπο του??

Σοφίτσα καλά αποτελέσματα!!! Και καλή βολτούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Βικούλα κάποια πρέπει να κάνει την αρχή κάθε μέρα!! Σήμερα ήταν η σειρά σου!!

Εγώ παρήγγειλα στον άντρα μου μπρόκολο κουνουπίδι και πράσσα,έχουμε παζάρι σήμερα....Θα πλακωθώ στα λαχανικά τις επόμενες μέρες!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
    • Γεια σας κορίτσια. Προσφατα πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης να πάρω το μηλαρακι και την ζώνη. Μου είπαν για 3ημερη νηστεία , αλλά την τρίτη μέρα εγώ έφαγα παγωτό το πρωί το ξέχασα και την4η μέρα έφαγα το μηλαρακι κανονικά. Δεν ξέρω τι έπαθα εκείνη την ημέρα και το ξέχασα τελειωσ ότι έκανα νηστεία ... Τώρα θεωρείτε άκυρο;  Να ξαναπάρω μηλαρακι να ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή;  Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη ... Προσπαθώ 3 χρόνια για μωράκι αλλά δεν έρχεται ..😔😔😔😔😥
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...