Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα υγρα και οι διαφορες κολπιτιδες ειναι φυσιολογες καταστασεις κατα τη διαρκει ατης εγκυμοσυνης..

Να φανταστειτε οργω ποτε στη ζωη μου δενε ιχα ουτε κολπιτιδα ουτε τιποτα ουτε ποτε την παραμικρη γυναικολογικη ενοχλιση..

Στην εγκυμοσυνη εκανα κολπιτιδα..πωπω..ακομα τη θυμαμαι τη μυρωδια....μπλιαξ ηταν

Μετα παλη δεν ξαναεκανα..προς το παρον ειμαι καλα..μετα βλεπουμε

Για τη γεννα παιδια οι γνωμες διηστανται..

εγω τελικα αν παλη κανω καισαρικη θα παω σε δημοσιο νοσοκομειο οπου θα πληροσω μονο 290 ευρω παραπανω γιατι θα ζητησω δικλινο η μονοκλινο δοματιο αναλογα, εαν παω για φυσιολογικο θα παωσ το Γεννεσης οπου θα ειναι κοντα στα 2000 η κλινικη συν τα 1200 του γιατρου συν τα 300 της μαιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω Χρύσα πολλά λεφτά η κλινική!! :shock::shock: Εγώ κορίτσια δεν ξέρω... αλλά δεν μπορώ να εμπιστευτώ την κλινική.. στο νοσοκομείο νιώθω περισσότερη ασφάλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ ναι για την ελευθω ειναι....για σιγουρια θα ρωτησω την κουνιαδα μου που γεννησε το σεπτεμβρη εκει κ θα σου πω....

πριν λιγο πηρα κ τα αποτελεσματα απο την pappa test.η μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλα

κινδυνος συμφωνα με την ηλικια... 1/905

κινδυνος για τρισωμια 21... 1/48583

κινδυνος για τρισωμια 18-13....1/1189374

ανυπομονω για το επομενο μας ραντεβου...κ σιγουρα για την β επιπεδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα 2500 και ο γιατρος και η κλινική μαζί? πολυ καλα τα αποτελεσματα!!!

ααα δεν σας ειπα τα νεα για την δουλεια μου. Εγω οπως εχω ξαναπει εχω συμβαση ορισμενου χρονου, και ειχα κατααγχωθει γιατι εληγε σημερα....ακουστηκαν και τα ενδεχομενα για εγγραφη στο ΟΑΕΕ και τετοια.

Λοιπον τελικα θα μου ανανεωσουν την συμβαση τελικα ως εχει εως 31/5. Μετα μου ειπαν οτι οταν ξαναπαω για δουλεια θα συζητησουμε για την αλλαγη καθεστως.....

βασικά εγω λεω τωρα να μην το συζητησω γιατι μεχρι τον Αυγουστο μπορει να αλλαξουν τα πραγματα παλι. Αλλά αφου θα μου την ανανεωσουν τωρα παλι καλα!!!! σημαινει οτι και αυτοι με θελουν στην δουλεια.

Βεβαια στεναχωριεμαι που δεν εχω τα δικαιωματα μιας αλλης εργαζομενης αλλά στην αναβροχια καλο και το χαλαζι.

Αααα εντωμεταξυ εγω 25/5 μπαινω στον μηνα μου :?:?:? και θα δουλευω μεχρι 31/5 και μου ειπαν αν μπορω και τον Ιουνιο να πηγαινω λιγες ωρες.... :lol::lol::lol: στο γραφειο θα γεννησω την βλεπω την δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μιχαέλα μου!! Πολύ καλά τα αποτελέσματά σας!! Καλή συνέχεια και με το καλό η Β επιπέδου!

Δεν χρειάζεται να ρωτήσεις για τιμές δεν με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη κλινική απλά μου έκανε εντύπωση που απο το 2009 δεν άλλαξαν τιμές...

Μάχη πολύ καλά τα νέα σου για τη δουλειά... Μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!!!!!!!!kalh evdomada na exoume kai kalh sarakosth..:)

simera einai h megalh mera...to apogeuma tha pame gia thn auxeniki mas..exw ligo agxos alla thelw na eimai aisiodoksh..:)

tromaksa ligo me ton kairo gt emeis edw panw exoume arketo xioni kai lew ti einai na mh pame..alla pali kala to liwnei siga siga..:)

eseis ti kanete?milate gia klinikes vlepw..e???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολο μαζι το πακετακι μαχη μου τοσο κοστιζει,για φυσ. τοκετ. ομως. γιατι για καισαρικη πρεπει να ειναι γυρω στα 2800 με 3000.θα ρωτησω για σιγουρα κ θα σας πω.

οντως καλη η εξελιξη με την δουλεια σου...απο το τιποτα μια χαρα ειναι.οντως μπεις στο μηνα σου μαχη να μη ξεχνας να παιρνεις μαζι σου κ την βαλιτσουλα για το μαιευτηριο...γιατι οντως σε βλεπω να πηγαινεις απο την δουλεια κατευθειαν για μαιευτηριο. :lol::lol: πλακα εχει το αφεντικο σου...η εκμεταλλευση σε ολο της το μεγαλειο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου maroulita! με το καλό η αυχενική! Καλά αποτελέσματα να έχετε και να μας πείς μετά τα νέα σου ε..

Ελισάβετ κάθε 2η επίσκεψη που πληρώνεις πόσα σου παίρνει? Εμένα μου παίρνει λεφτά σε κάθε επίσκεψη... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα πολυ καλη τιμη!!!

Τελεια τα αποτελεσματα μπραβο..αντε τωρα και καλη αυχενικη!!!

Παιδια να πω την Αμαρτια μου και εγω φοβαμαι την κλινικη..αλλα να πετυχω να εφημερευει το νοσοκομειο που θελλω.,..δυσκολα..

αλλα αμα αποφασιω τελικα καισαρικη..σταντρα ουτε συζητηση παω Παπαγεωργιου

MAroylita me to aklo h ayxenikh!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έτσι Χρύσα μου!! Αν πήγαινα με φυσιολογικό ίσως να το σκεφτόμουν για κλινική αλλά τώρα με την καισαρική το νοσοκομείο μου φαίνεται πιο ασφαλές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου το ποσο που έγραψα 2500 δηλαδη, είναι κλινική και γιατρός σε δίκλινο. Ετσι κι αλλιώς στην κλινική που πάω μονο δικλινα, μονοκλινα κια σουιτες εχει :lol::lol: Στην κύπρο παιζει πολύ η χλίδα χαχαχα!!!! :lol::lol:

Μια χαρά τα νέα σου για τη δουλειά!

Μιχαέλα μου και τα δικά σου νέα τέλεια!!

ΜΑρουλίτα μου με το καλό η αυχενική..θα περιμένουμε νέα σου...Θα δεις πόσο όμορφη εμπειρία είναι.

Εμείς έχουμε τη Δευτερα γιατρό για την β'΄επιπέδου..με το καλό θα τον ρωτήσω ξανά και για τον τοκετό...ετσι πληροφοριακά!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα ολα καλα θα πανε, μην ανησυχεις.

μαρακι κι εσεις με το καλο η β επιπεδου, ολα θα ειναι τελεια. χλιδη εεε, κοιτα παιζει και αυτο ρολο!! Σαν χρηματα συνολικα παντως ειναι μια χαρα!!

Μιχαέλλα, εγω σας λεω εδω θα γεννησω, στην δουλεια, θα με πιασουν οι πονοι και θα μου λενε "πριν φυγεις βρες μας και αυτο το χαρτι και γραψε και αυτο το εγγραφο...." :lol::lol::lol::lol: βαλιτσουλα εννοειτε παντα μαζι μου... :lol::lol::lol:

οσο για τις κλινικες εγω αν θα παω λεω στο Ιασω(τωρα κανουν και δωρεαν τα βλαστοκυτταρα εκει), η δευτερη επιλογη ειναι το πανεπιστημιακο αλλά ρε γμτ αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι στα δημοσια δεν σε ξεγεννα ο γιατρος σου αλλα οποιος εχει βαρδια :?:?:? Αν μπορουσα να εχω τον γιατρο μου δεν το συζητουσα καν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι δεν υπάρχει περίπτωση να αποφύγεις να πάς στη δουλειά που λές ότι θα χρειαστεί να πάς λίγες μέρες πρίν το Πάσχα? (τώρα διαβάζω τα προηγούμενα πιο προσεκτικά γιατί είχα δουλίτσα)

Μάχη για φυσιολογικό όντως ισχύει αυτό που λές... Εγώ που θα πάω με ραντεβού για καισαρική θα την κάνει ο γιατρός μου (που μου την έκανε και την προηγούμενη φορά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχχη μου γιατι δεν γινετε να ειναι ο γιατρος σου;;;

εμενα αν ειμαι αρκουντως τυχερη και με πιασουν οι πονοι και εφημερευει το παπαγεωργιου..θα με ξεγεννησει ο γιατρος μου , το εχουμε συζητησει αυτο και μου ειπε πως ναι αυτο θα γινει...

αν επιλεξω και εφημερευει το νοσοκομειο θα γινει ετσι θα ειναι εκει απλα θα γινει μια εσωτερικη συνεννοηση με τους γιατρους εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw para polu koritsia..tha sas pw aurio ta nea kai elpizw na einai polu kala!!!!ante na doume mpas kai fanei kai to fulo mas...ligoulaki...gt o mpampas mas trelathike...:P

maraki mou kai se esena me to kalo h B epipedou...to perimenw pws kai pws...anupomonw na to zisw kai auto...twra re koritsia dld tha fainetai kathara san ena mwraki?

koritsia oson afora tis klinikes emeis eipame me ton antra mou twra pou einai kai to prwto mas na gennisoume me ton giatro mou gt exoume kai filikes sxeseis kai ton empisteuomaste polu...makari na pane ola kala se oles mas kai na exoume kalous toketous!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με τα δημοσια ειναι γνωστο οτι σε ξεγενναει οποιος εχει εφημερια...κ σε εμας το ιδιο γινεται.απλα εγω πηρα την κρυαδα απο το πρωτο που ημουν κ πρωταρα,δεν ειχα ιδεα απο γεννα κ πηγα στο νοσοκομειο.οποτε τωρα ειμαι πιο συνηδιτοποιημενη.κ εν μερη ημουν τυχερη γιατι γεννησα σαββατο οπου απουσιαζουν οι ειδικευομενες.εκει να δεις γλεντια.οσες γεννησαν καθημερινη,καθε τρεις κ λιγο περνουσαν οι ειδικευομενες κ τις εβαζαν χερι να μετρησουν την διαστολη...κ ως γνωστον αυτο ποναει απιστευτα!!!αυτο το μαρτυριο το γλιτωσα αν κ παλι μου βαζαν χερι κ πονουσα,αλλα αλλο η ειδικευομενη που σε πασπατευει ποση ωρα γιατι δεν ξερει κ αλλο η εμπειρη μαια.

στο νοσοκομειο που θα παω τωρα εχω ακουσει απο γνωστες που γεννησαν οτι μπορεις σε συννενοηση με το γιατρο που σε παρακολουθει εκει(να του δωσεις κατι δηλαδη)να ειναι την ωρα της γεννας.αυτο γινοταν στο παλιο,τωρα στο καινουργιο δεν ξερω αν αλλαξαν τα πραγματα.οταν ξαναπαω θα το συζητησω με την γιατρο που με παρακολουθει στο νοσοκομειο.λετε να ειμαι κ παλι τυχερη κ να πεσω σε σαβ/κο κ να αποφυγω τις ειδικευομενες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια...Γιελιζ οντως μεγαλώσαμε...αλλά θέλουμε κι άλλο :lol::lol:

Μάχη μου γενικά από οτι εχω ακούσει οι τιμές για τοκετό στην Κυπρο ειναι καλύτερες από Ελλάδα. Εγώ πληρώνω και 40 ευρώ σε κάθε επίσκεψη. Κι εγώ αν ήθελα θα πήγαινα στο νοσοκομείο, ειναι εντελώς τζαμπα εδώ. Τιποτα δεν πληρώνεις αλλά εχει μεγάλη ταλαιπωρία και λόγω του ιστορικού μου φοβάμαι να αλλάξω γιατρό. Κι ειναι αυτο που λεει η Μαχη κάθε φορά ειναι διαφορετικός γιατρός.

Γιελιζ μου εστώ και μια μερα να πάω πριν και μια μετά θα πληρωθω εκεινες τις 20 μέρες και ειναι γύρω στα 1000 ευρώ.Και ξέρεις πάντα την τελευταια μέρα στο σχολείο δεν γινεται τίποτα και ειναι κριμα να το χάσω.Αν τελικά πάω θα με πάει και θα με γυρίσει ο αντρας μου. Στην Κύπρο οι δάσκαλοι παίρνουν 1700, πολύ καλά λεφτά. Κι οταν εισαι μονιμη ειναι τελεια γιατι παίρνεις ανετα αδεια στην εγκυμοσύνη και πληρώνεσαι κιολας. Θα πάω και σίγουρα 1-2 μέρες τον Ιούνη πριν κλεισουν τα σχολεία ετσι να πληρωθω όλο το καλοκαίρι πριν αρχίσει η αδεια τοκετου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κανετε;Πως περασατε;Φαγατε ολες πολυ,ε;Εγω οχι!

Τα θαλασσινα ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι δεν κανει να τα τρωμε,ειδικα τα οστρακα.Μου το ειπε η γιατρος μου απο την πρωτη μερα που μιλησαμε.Για μια φορα δεν πειραζει,αλλα οχι συνεχεια.Ουτε τονο κονσερβα κανει να τρωμε,εχει πολυ υδραργυρο.Γενικα ψαρια απο βαθιες θαλασσες δεν κανει.Μονο φρεσκα ψαρακια,τσιπουρες,μπαρμπουνια,οτιδηποτε φρεσκο εκτος απο τονο,σολωμο,ξιφια και θαλασσινα.Και φυσικα οχι ταραμα,που ειναι ωμα αυγα ψαριου.

Οπως ειπα και εγω εχω υγρα...Και μαλιστα μυριζουν.Ομως εκανα ουρα και κολπικο και ειναι ολα φυσιολογικα.Δεν πιστευω πως η κολπιτιδα ειναι λογος για καισαρικη.Απλα παιρνεις μια αγωγη και τελος.Ευχομαι να μην ηταν λαθος το αποτελεσμα και εχω καμια μολυνση και δεν το ξερω... :roll:

Οσο για το μωρακι που ρωτησε η Χρυσταλλενη,δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προαισθημα...Αλλοι μου λενε κοριτσι και αλλοι αγορι.Εγω λεω πως θα ειναι αγορι,για να ειμαι προετοιμασμενη ψυχολογικα,γιατι θελω πολυ κοριτσακι.Και σκεφτομαι,μου ηρθαν ολα τοσο ευκολα μεχρι τωρα με την εγκυμοσυνη,να μου ερθει και η κορη;Χλωμο... :roll: Ας ειναι γερο και ας ειναι ο,τι θελει...Απλα κρυφος μου ποθος ειναι ενα κοριτσακι. :oops:

Θα γεννησω σε ιδιωτικη κλινικη και το ποσο ειναι 2500 για καισαρικη και 2300 για φυσιολογικο.Σε αυτο το ποσο συμπεριλαμβανεται η αμοιβη του γιατρου,αναισθησιολογος,δωματιο,παιδιατρος,ολα!Σε τρικλινο δωματιο.Θα ρωτησω ομως και για το μονοκλινο γιατι θελω να ειμαι μονη μου...Η γιατρος μου παιρνει 40 ευρω την επισκεψη και την αυχενικη δεν την πληρωσα παραπανω.Μονο την εξεταση αιματος,αλλα πηρα πισω τα λεφτα απο το ΙΚΑ.Μπηκε και στο ΙΚΑ τωρα η γιατρος μου,οποτε δεν τρεχω αλλου να μου γραφουν φαρμακα και εξετασεις.Μεγαλη ευκολια!

Μαρουλιτα,καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα να ζήσετε!! ευτυχισμένοι!

Γιελζ η κάθε επίσκεψη (συνήθως κάθε 2η όπως σου είπα) μου κοστίζει 50€.

1000€ ο τοκετός και η κλινική (αποφάσισα να πάω στην Βιοκλινική Θεσ/νικης-πρωην Γαληνου) θα μου κοστίσει σε μονοκλινο με rooming δλδ το μωρό μαζί μου περίπου 2200€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι, κι εγω 40 ευρω επισκεψη πληρωνω. Καλυτερα με τον γιατρο σου να εισαι ησυχη. Αν ειναι να μην χασεις τα χρηματα, πηγαινε εστω και μια μερα και μην κανεις τιποτα.....απλα δωσε παρουσια...και η πολλη ευσυνειδησια πολλες φορες δεν μας κανει καλο.

Πωπω Μιχαέλλα κατι σαν πειραματοζωο δηλαδη. Εγω φοβαμε που φοβαμε την ολη διαδικασια του τοκετου, αυτα να εχω και θα ειμαι κομπλε... :shock: Εσυ αν μπορεις με τον γιατρο σου τουλαχιστον κατι ειναι. Τωρα να παω ρε γμτ, με εναν εντελως ασχετο γιατρο, που δεν ξερει καν το ιστορικο μου, να εχω το αγχος μου και να μην εχω και εμπιστοσυνη του γιατρου, δεν θα το επιχειρουσα...

Χρυσα εμένα ο γιατρος μου ειναι ιδιωτης και συνεργαζεται με καποιες συγκεκριμενες κλινικες, αλλά δυστυχως σε δημοσιο νοσοκομειο δεν παει, απ'οτι ξερω. Βεβαια την Πεμπτη θα το συζητησω και αυτο. Αλλά παλί εγώ ελεγα να κανω αν ολα πανε καλα φυσιολογικο με επισκληριδιο, στο δημοσιο δεν κανουν επισκληριδιο απ'οτι ξερω....Γιελιζ εσενα αφου θα ειναι με ραντεβου και θα το κανονισετε παλι καλα. θα εισαι πιο ησυχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maroulita μου να θα δείτε ολοκληρωμένο ανθρωπάκι...θα κουνάει χεράκια ποδαράκια.. :lol::lol:

Μιχαέλα μου ελπίζω να είσαι τυχερή πάλι!!

Μαράκι αμα είναι να μην κουραστείς εντάξει..δεν λέει να τα χάσεις..

Ελισάβετ μια χαρά είναι... εμένα σε κάθε επίσκεψη με χρεώνει 30€

Μάχη στο νοσοκομείο που θα γεννήσω εγώ κάνουν φυσιολογικό με επισκληρίδιο σε όποια το ζητήσει... σε εσάς γιατί δεν κάνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη να πας στη Βιοκλινικη..

εχουν γεννησει εκει 3 φιλες μου και οι δυο με rooming inn και ειναι υπερευχαριστιμενες.

Εαν ο γιατρος μου συνεργαζοταν θα πηγαινα εκει οπωςσδηποτε

εμενα ειναι το Γενεσσης και το παπαγεωργιου.

αλλα στο παπαγεωργιου πηγαινει μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω... αυτο το rooming in που λέτε (δηλαδή να έχεις το μωρό μαζί σου) δεν είναι δεδομένο? Δηλαδή υπάρχουν κλινικές-νοσοκομεία που δεν στο δίνουν συνέχεια? Στο νοσοκομείο που ήμουν εγώ έβλεπα ότι όλα τα μωράκια ήταν συνέχεια μαζί με τις μαμάδες... Δεν ισχύει το ίδιο παντού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...