Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Μαχη μου!!!Βρε το παλικαρακι σας,απο τη κοιλιτσα κοιταει το συμφερον του!!!Ευγε!!!!

Καλημερα κ σε σενα Αερινη μου!!Καφεδακι ε?Αν ειναι ντεκαφεινε θα πιω ενα,ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαχη μου!!!Βρε το παλικαρακι σας,απο τη κοιλιτσα κοιταει το συμφερον του!!!Ευγε!!!!

Καλημερα κ σε σενα Αερινη μου!!Καφεδακι ε?Αν ειναι ντεκαφεινε θα πιω ενα,ευχαριστω!!!

ntekafeine????????espresso sou kanei? :D:D:D:D

o giatros mou eipe an pino ena tin mera mia xara einai....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία μου εγω πινω ενα καπουτσινο την μερα, μου ειπε ο γιατρος ενα δεν πειραζει. Αλλά σχετικα το πιων ελαφρυ με πολλη γαλα.

καροτσι πηραμε το stokke xplory, μαζι με το πορτμπεμπε.

Αυτο:

http://www.anatello.gr/cart/product.php ... e=1&mCat=0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία μου εγω πινω ενα καπουτσινο την μερα, μου ειπε ο γιατρος ενα δεν πειραζει. Αλλά σχετικα το πιων ελαφρυ με πολλη γαλα.

καροτσι πηραμε το stokke xplory, μαζι με το πορτμπεμπε.

Αυτο:

http://www.anatello.gr/cart/product.php ... e=1&mCat=0

kai giati to skeutese gia to karotsi??? posa to pires?

kai emeis auto skeutomaste na paroume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά το παραγγείλαμε χτες στο μπεζ χρωμα. Βγήκε 1050 ευρώ. Χωρίς το πορτ μπεμπε βγαινει πιο κατω αλλά οταν ειναι πολύ μωρακι χρειαζετε και το πορτμπεμπε και για το αυτοκινητο και για να κοιματε, εχει και χρηση καλαθουνας. Κολησαμε σε αυτο και οποιο και να βλεπαμε μετα δεν μας αρεσε. και το χειμωνα θελω να παρω και τον ποδοσακο αυτο

http://www.stokke.com/stroller/accessor ... -muff.aspx

Σοφία εσεις εχετε και 2 μωρακια και θελετε καροτσι για διδυμα. Ποσο κανει καινουριο το mclaren?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου τωρα θυμηθηκα,νομιζω μας ειχες πει κ παλιοτερα οτι θα επαιρνες αυτο ;)

Οσο για το καφε που λετε,εγω επινα παντα ελληνικο κ ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω να πινω ενα την ημερα.Αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη δε θελω καθολου ελληνικο κ ετσι που κ που πινω ενα νες ή ενα καπουτσινο αλλα παντα ντεκαφεινε.Ετσι μου εκατσε....

Δεν ειναι ακριβο πολυ,500 ευρω εχει αλλα επειδη γενικοτερα εχουμε παααααααρα πολλα εξοδα τωρα με τα δυο μωρα και βρεθηκα κι εγω χωρις δουλεια ειπαμε ο,τι μπορουμε να κοψουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια σας αφηνω για λιγο..τωρα που ειπαμε για καφε,κι εχω ξυπνησει κ απο τα χαραματα αποφασισα να παω μεχρι τη μανουλα μου να πιω ενα ντεκαφεινε νες!!!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aερινη. οταν ειναι πολύ μωρο, μεχρι περιπου 5-6 μηνων μπορεις στο αυτοκινητο να το βαζεις στο πορτμπεμπε. Μετά θελει κανονικο καθισμα αυτοκινητου. Αλλά γενικά τα μωρα απο οσο εχω διαβασει πρεπει να κοιμουνται σε εντελως ευθεια και ειδικα οταν ειναι νεογεννητα. Εμεις βεβαια δεν θα παρουμε καθολου καλαθουνα.

Σοφία μου σε καταλαβαινω. Βρηκες μεταχειρισμενα σε καλυτερη τιμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aερινη. οταν ειναι πολύ μωρο, μεχρι περιπου 5-6 μηνων μπορεις στο αυτοκινητο να το βαζεις στο πορτμπεμπε. Μετά θελει κανονικο καθισμα αυτοκινητου. Αλλά γενικά τα μωρα απο οσο εχω διαβασει πρεπει να κοιμουνται σε εντελως ευθεια και ειδικα οταν ειναι νεογεννητα. Εμεις βεβαια δεν θα παρουμε καθολου καλαθουνα.

Σοφία μου σε καταλαβαινω. Βρηκες μεταχειρισμενα σε καλυτερη τιμη?

a....tora katalava:)

na se rotiso kai kati allo...eipes pos den tha parete kalathouna? to portbebe pou tha to exete?exei vasi???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχει βαση αλλά ειδα κατι βασεις για καλαθουνες στα jumbo με 25 ευρω. Αν ταιριαζει αυτη θα παρω αυτην. Βεβαια εχω καταμπερδευτει γιατι θα ειναι και καλοκαιρι και δεν θα ζεστενεται το μωρο να κοιματε μεσα σε πορτμπεμπε ή καλαθουνα :?:? που ειναι κλειστο γυρω γυρω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχει βαση αλλά ειδα κατι βασεις για καλαθουνες στα jumbo με 25 ευρω. Αν ταιριαζει αυτη θα παρω αυτην. Βεβαια εχω καταμπερδευτει γιατι θα ειναι και καλοκαιρι και δεν θα ζεστενεται το μωρο να κοιματε μεσα σε πορτμπεμπε ή καλαθουνα :?:? που ειναι κλειστο γυρω γυρω???

sosto kai auto...tha to psa3oume to thema:)

sti kipro einai 900 euro to karotsi kai 150 to portbebe...a kai 300 to car seat

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιδιες τιμες εχουν δηλαδη. Το καθισμα αυτοκινητου ειναι ακριβο. Προς το παρον στην αρχη δεν θα το χρειαστουμε και ετσι το αφηνουμε στην ακρη. Μετά βλεπουμε τι θα παρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...