Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 11!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια!!Καοριζικο το 11 με πολλες θετικες χοριακες!Ευχομαι καθε επιτυχια στα κοριτσακια που προσπαθουν και στις εγκυουλες να εχουν μια κλαη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!Θετικη σκεψη κι ολα θα γινουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τσιμπιματακια εχετε στο κεντρο η μια δεξια μια αριστερα;και πολυ χαμηλα;

ενδιαφέρων ερώτηση Χιώτισσα μου...

ας μας απαντήσει κάποια :ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia egw ap tin embryometafora k meta eixa ponakia.karw xamila sti koilia.apo otan pira to thetiko apotelesma eginan ligo pio entona sa mikres soublies.alla k akoma exw.kiriws otan allazw mina i otan kourazomai.a!k otan m enoxlei to entero.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia egw ap tin embryometafora k meta eixa ponakia.karw xamila sti koilia.apo otan pira to thetiko apotelesma eginan ligo pio entona sa mikres soublies.alla k akoma exw.kiriws otan allazw mina i otan kourazomai.a!k otan m enoxlei to entero.

AKRIVWS ETSI NIWTHW OPWS TA LEEI H ANNOULA MOU!!!!!!! KAI O GIATROS EIPE OTI MEGALWNEI H MHTRA OPWS TA LETE!!!!!!!!!!!!!

STROUMFAKI SE AGAPAW GI AFTO DEN THELW NA VASANIZESE MIKRO MOU!!! S ARESEI EE???? :lol:;);););););) OTAN XEFEVGEIS EDWTHA MAI :lol::lol::lol::lol::lol:

PAW GIA THN DEFTERH XORIAKH SHMERA!!!!! RE KORITSIA EPEIDH VAZW CLEXANE HPARINH 0.2 XWRIS NA EXW THROMVOFILIA H KATI PROLIPTIKA LEEI O GIATROS GINETE MEXRI NA AKOUSOUME THN KARDOULA TOU PREPEI NA KANW KAPOIES EXETASEIS GIA NA ARXHSW PIO DYNATH DOSH H' NA STAMATHSW THN ENESH????? EIXA ENA EXWMHTRIO ALLA EIPE O GIATROS AFOU ME AFTH EMEINA EGGYOS ARA KANEI KALO KAI META VLEPOUME!! KAI OTI AFTO DEN EXEI NA KANEI ME EXWSWMATIKH!! RWTHSA TON GIATROUDAKO KAI EIPE EKANA OOOOLES TIS EXETASEIS DYO XRONIA TWRA KAI EINAI OLA TELEIA KAI H HPARINH 0.2 DEN EINAI TIPOTA!! GIA PROLIPSH MONO!! TO AIMA EINAI POLU KALA LEEI KAI NA MHN ANHSYXW!!!

ESEIS EGGYOULES TI KANATE ME THN CLEXANE??? NOMIZW TO PSAXNW POLU KAI ADIKA!!!EE?? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!Πως ειστε γλυκες μου?Θα το τσικνισετε σημερα?

Καρδουλα δεν εχω ιδεα γι αυτο που ρωτας.Υποθετω οτι αφου ο γιατρος σου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα,δεν θα υπαρχει.Αλλα εγω δεν πηρα τιποτα απο αυτα οποτε ειμαι ασχετη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρδουλα κ εγω κανω τις κλεξαν προληπτικα.γιατι δε ωκανει να παρω σαλοσπιρ.ουτε εγω ξερω αν εχω θρομβοφιλια.αλλλα προτιμουσα να τσιμπηθω λιγο παραπανω παρα να το ρισκαρω.ασε που απ οτι εμαθα καλο κανουν γιατι βοηθουν να αιματωθει καλυτερα ο πλακουντας.πως πηγε η επαναληηψη της χοριακης?οσο για τα τσιμπηματα αστα να υπαρχουν.μονο καλο σημαδι ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια, Κατερινάκι μπράβο βρε, τέλεια είναι ε? ψυχούλα μου το ένοιωσες... :D

ανυπομονω να έρθει η ώρα.

Καρδούλα πως νοιώθεις μανούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ......Λολιπάκι μουουουου!!!! Τι κάνεις;

Καρδούλα ανέβασα ένα πόστ με θέμα την θρομβοφιλία, για να μην καταλαμβάνω το χώρο μας εδώ.Τις Clexane στις ξεκίνησε μετά την εμβρυομεταφορά ή μετά το τεστ; Να δείς που θα είναι τέλεια η χοριακή σου ;):D

Ρε Ζαχα που είσαι που θέλω να μου πεις; Νομίζω πως και εσύ κάνεις ηπαρίνες...

Νικόλ μου, Σοφίτσα μου και Κατερινάκι μου καλημέρα....Αννούλα καλημέρα και σε σένα....και σε όλα τα κοριτσάκια , Καλή Τσικνοπέμπτη. :P και στο αγοράκι μας.Φιλιά πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

390 H XORIAKH 13 MERA SHMERA!!!!!!!!!! THROMVOFILIA DEN EXW KAI TA EXWMITRIA POU EIXA PRIN DEN EXOUN KAMIA SXESH ME THN CLEXANE LEEI O GIATROUDAKOS!!!! OLA EINAI KALA KAI AIMA KAI ORMONIKA KAI NA MHN SKEFTOMAI TIPOTA LEEI!!!!!!!!!!!!!!!! OPWS EIPE KAI H ANNOULA MAS PROLIPTIKA PERNOUME THN HPARINH KAI THA THN STAMATHSOUME META GIA NA PERNOUME MIA ATHWA ASPIRINOULA H' THN ENESOULA AN THELOUME!!!!! KAI TA PONAKIA EINAI EPEIDH MEGALWNOUME LEEI O GIATROUDAKOS MOU!! TA YPOLOIPA TA AFHNW STON THEOULH !!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!! :P Θέλω να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε..... :roll: Την εξέταση θρομβοφιλίας την κάνουν απαραίτητα όλες;Γιατί εγώ αν και είχα αποβάλει στην πρώτη εξωσωματική και παρόλο που έχω κάνει άλλες τρείς χωρίς αποτέλεσμα,δε μου έχει ζητηθεί να την κάνω.Μήπως επειδή ούτως η άλλως μου λένε να παίρνω ασπιρινάκι μέχρι να κάνω τη χοριακή δεν την εχω κάνει μέχρι τώρα; Ή να ανησυχώ που δε την έχω κάνει ήδη;;;;;; :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IDEA DEN EXW :lol::lol::lol::lol::lol: CUANDOOOOOOOOOOOOOOOOO TI KANEIS???????

LOLLIPOOOOOOOOOOP FILAKIA STHN KOILITSA STA PSARAKIA MAS :lol::lol::lol::lol::lol:

REEEEEEEEEEEE SEIS APANTATE STHN MARIAP :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

ANNA KATERINA ZAXARWTO NIKOLAAAKI GIRL84 PESTE GIA THROMVOFILIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!! :P Θέλω να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε..... :roll: Την εξέταση θρομβοφιλίας την κάνουν απαραίτητα όλες;Γιατί εγώ αν και είχα αποβάλει στην πρώτη εξωσωματική και παρόλο που έχω κάνει άλλες τρείς χωρίς αποτέλεσμα,δε μου έχει ζητηθεί να την κάνω.Μήπως επειδή ούτως η άλλως μου λένε να παίρνω ασπιρινάκι μέχρι να κάνω τη χοριακή δεν την εχω κάνει μέχρι τώρα; Ή να ανησυχώ που δε την έχω κάνει ήδη;;;;;; :cry:

γεια σου....

συνηθως στα κεντρα εξωσωματικης τις κανουν....εμενα οσες γνωστες μου καναν εξωσωματικη καναν κ εξετασεις θρομβοφιλιας...το κοστος ειναι υψηλο...δηλαδη γυρω στα 300 ευρω μονο οι 13 μεταλλαξεις....κ αν κανεις ολες τις μεταλαξεις φτανει μεχρι κ 700περιπου....οταν εχεις ενα ιστορικο τις κανεις σιγουρα....

γενικα δεν εχει αποδειχθει τιποτα πει θρομβοφιλιας...αλλοι λενε ισχυει αλλοι οχι....αλλα βγαζεις ακρη με τους γιατρους?το αποτελεσμα μετραει....π.χ. εγω στον γιο μου δεν εκανα τιποτε...γεννηθηκε μια χαρα....τωρα ομως ο πλακουντας κ στα δυο εμβρυα που εχω χασει ειχε προβλημα....αρα προληπτικα ηπαρινη...κ σαλοσπιρ....εχω μιλησει κ με αιματολογο κ θα εχω αγωγη.

καλο ειναι να τις κανεις για μεγαλυτερη σιγουρια...

οι υπολοιπες τι κανετε?εγω καλα....δουλειες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κοριτσακια μου δεν εχω ιδέα απο αυτα ασε που διαφέρουν οι εξετάσεις ανα περίπτωση. Ειχα κάνει το καλοκαιρι απο μόνη μου γιατι δεν έμενα έγκυος αλλα δεν μου βγήκε κατι, ασε που μου ειπε η αιματολόγος ότι κ πρόβλημα να είχα δεν είχε σχέση με τις αποτυχίες αλλα με αποβολές..............

Εχω βγει ετεροζυγώτης ....ουτε κ κατάλαβα ποτε τι γίνεται....

καλησπέρα Ευακι μου κ σε εσένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kardoulaa poly kali i xoriaki!!!bravooooooo :D:D:D:D alitheia mporei na exeis k didimakia????makariiiiiiii :Dmariap poly kali erwtisi!!!oute egw exw kanei afti tin eksetasi!!!!eee tha trelathw!!!prosfata mou eipan pws prepei na kanw k laparoskopisi :shock: twra k afto???

mariap mou egw proswpika de kderw na se symboulepsw giati opws katalabes...tzifos k egw se afto to thema!!!! :?:?

sas filw oles!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!! Μπορεί κάποια να μου πει, από την εμπειρία της, πόσες μέρες (στο περίπου πάντα) θα κάνω ενέσεις daronda και gonal;;;;; Σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού θα ξεκινήσω με daronda τη δεύτερη μέρα του κύκλου και από την τρίτη μέρα θα κάνω και gonal. Επειδή όμως είμαι αρκετά αδύνατη μου ζήτησε την 5η μέρα να κάνω υπερηχογράφημα και εξέταση οιστραδιόλης. Ανάλογα με τα αποτελέσματα θα αυξομειώσουμε τις δόσεις. Αναρωτιόμουν λοιπόν πόσες μέρες θα γίνει όλη αυτή η διαδικασία. Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!! :P Θέλω να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε..... :roll: Την εξέταση θρομβοφιλίας την κάνουν απαραίτητα όλες;Γιατί εγώ αν και είχα αποβάλει στην πρώτη εξωσωματική και παρόλο που έχω κάνει άλλες τρείς χωρίς αποτέλεσμα,δε μου έχει ζητηθεί να την κάνω.Μήπως επειδή ούτως η άλλως μου λένε να παίρνω ασπιρινάκι μέχρι να κάνω τη χοριακή δεν την εχω κάνει μέχρι τώρα; Ή να ανησυχώ που δε την έχω κάνει ήδη;;;;;; :cry:

μετα τις 3 παλινδρομες τα εξεταζουν ολα οσα μπορει να φταινε.προληπτικα δε τις δινει κανενας γιατρος τις εξετασεις θρομβοφιλιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!! Μπορεί κάποια να μου πει, από την εμπειρία της, πόσες μέρες (στο περίπου πάντα) θα κάνω ενέσεις daronda και gonal;;;;; Σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού θα ξεκινήσω με daronda τη δεύτερη μέρα του κύκλου και από την τρίτη μέρα θα κάνω και gonal. Επειδή όμως είμαι αρκετά αδύνατη μου ζήτησε την 5η μέρα να κάνω υπερηχογράφημα και εξέταση οιστραδιόλης. Ανάλογα με τα αποτελέσματα θα αυξομειώσουμε τις δόσεις. Αναρωτιόμουν λοιπόν πόσες μέρες θα γίνει όλη αυτή η διαδικασία. Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!

κον εγω εκανα αυτη τη φορα ανταγωνιστες.κ σε 10 μερες ξεμπερδεψα.αναλογα πως ανταποκρινεται ο οργανισμος

καρδουλα θυμασαι που στο χα πει?διδυμομανουλα σε κοβω κ σενα.αμε!θα γινουμε συμπεθεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεερρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετερόζυγος Λινάκι μου σημαίνει, οτι στην αλυσίδα του Dna σου το έχεις μονάχα στον ένα κρίκο δηλαδή , το έχει ο ένας από τους δύο γονείς στου και έχεις κληρονομήσει και εσύ ένα ψήγμα. Αυτό συνήθως ειναι αμελητέο. Το πρόβλημα είναι όταν είσαι ομόζυγος, που τότε καθάρα έχεις το συγκεκριμένο δείκτη και που βρέθηκες ομόζυγος και θεωρείται πως έχεις θρομβοφιλία.

Επίσης θελω να σας πω ότι εγώ έχω κάνει όλους τους δείκτες είναι μικροβιολόγος ο ξαδερφός μου και πλήρωσα μόνο 180 ευρώ, σκεφτείτε μονο πόσο ανήθικοι είναι όλοι και τι ποσοστά κέρδους έχουν ....και μας ξεζουμίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης θελω να σας πω ότι εγώ έχω κάνει όλους τους δείκτες είναι μικροβιολόγος ο ξαδερφός μου και πλήρωσα μόνο 180 ευρώ, σκεφτείτε μονο πόσο ανήθικοι είναι όλοι και τι ποσοστά κέρδους έχουν ....και μας ξεζουμίζουν.

και λίγα λες....

μόνο μας ξεζουμίζουν ; :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε?

Το τσικνιζετε το τσικνιζετε???

Φιλακια σε ολες τις εγγυουλες, αυτες που ειναι στην προσπαθεια, αυτες που θα προσπαθησουν!!!

ΚΑρδουλα τελεια η χοριακη σου! Τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...