Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Καλά βρε πότε προλάβατε να γράψετε τόσα πολλά????

χαχαχα μερικές ώρες έλειψα....βλέπω μέχρι να γεννήσουν όλα τα κορίτσια να φτάνουμε στο Νο 10!! χαλαρα!!!

Εγώ εξαντλήθηκα από τις δουλειές ...στις 10 έρχεται και η μαμάκα μου να με βοηθήσει και να καθίσει μέχρι....τέλους και μετά :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αα κορίτσια από κιλά είμαι +8 και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια!!!

ελπίζω άλλα 2 και τέρμα αλλά αν ξεπεράσω τις 40 εβδομάδες σίγουρα θα πάρω παραπάνω και δεν θα το αντέξω...ήδη με πονάει η μέση και η πλάτη μου κυρίως τα βράδια :?:?

το να είμαι δυσκίνητη στην εγκυμοσύνη ήταν από την αρχή ο φόβος και ο τρόμος μου..... :?:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως να δεχτεις τη μανουλα σου!\

εγω ξεκλεψα λιγο χρονο απο το φαρμακειο να σας γραψω κλεινω πριν με πιασουνε! χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθάκι μου μη το παρακάνεις με τις δουλίτσες γιατί σε βλέπω να ανοίγεις εσύ το πόστ με τις μανούλες Μαρτίου-Απριλίου-Μαίου 2011!!! :lol::lol: Έχεις πολλά ακόμα να κάνεις; Άντε με το καλό να έρθει η μανούλα σου κ να ρηλαξάρεις!! ;)

Το φαρμακείο της Αφρο είναι στη Νίκαια.

Καλή συνέχεια Άφρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθάκι μου μη το παρακάνεις με τις δουλίτσες γιατί σε βλέπω να ανοίγεις εσύ το πόστ με τις μανούλες Μαρτίου-Απριλίου-Μαίου 2011!!! :lol::lol: Έχεις πολλά ακόμα να κάνεις; Άντε με το καλό να έρθει η μανούλα σου κ να ρηλαξάρεις!! ;)

Το φαρμακείο της Αφρο είναι στη Νίκαια.

Καλή συνέχεια Άφρο!

Αχ Ελενάκι, με έχει πιάσει τελειομανία....σήμερα έψαχνα μέχρι και σετ παπλωματοθήκης κλπ για το δωμάτιο που θα φιλοξενήσουμε την μαμά μου :lol::lol::lol::lol: δεν πάω καλά...θέλω να της πάρω και έναν καθρεφτη γιατί μου είναι και κοκέτα :lol::lol::lol::lol: και μια εσωτερική κουρτίνα που λείπει...δηλαδή δεν λείπει ακριβώς, απλώς θα είναι πιο ωραίο έτσι το δωμάτιο...

αλλά βλέπω να την περιμένω να έρθει να τα κάνουμε μαζί! :D:D:D

Αλήθεια, πόσα γραμμάρια είναι τα μωράκια σας?

Η ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??? ΟΕΟ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, εσείς που μετακομίσατε τελειώσατε με το σπίτι?

πχ με κουρτίνες, χαλιά κλπ κλπ εγώ παλεύω 2 χρόνια :D:D:D

ή το αφήσατε για πιο μετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπως το λένε αυτό που παθαίνουν οι εγκυούλες με τις δουλειές του σπιτιού όταν πλησιάζει η ώρα της γέννα αλλα δεν θυμάμαι πώς :-?:-?

Άστα αυτά να τα κάνει η κοκέτα μανούλα :D κ απόλαυσε τον λίγο καιρό που έμεινε για να ξεκουραστείς κ να ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ!! :D:D

Η Μαριτίνα όντως χάθηκε..κ εγώ τη σκεφτόμουν γιατί είχε κάτι πονάκια τελευταία!Λές να γέννησε το κοριτσάκι μας;;;Αχ!!Όλα καλά να πήγαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο Περιστέρι πήγαμε Πειραιά. Ευτυχώς τελειώσαμε με όλα αμέσως αλλα με πολύ κούραση σύν οτι η μετακόμιση μου άφησε δωράκι τις πρόωρες συσπάσεις! Αυτά παθαίνουν οι Παρθένοι για να τα έχουν όλα τακτοποιημένα γρήγορα!Εσύ τί ζώδιο είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!! ελενα ολα καλα με το μπεμπη της ξαδερφης;;; δεν προλαβα να διαβασω το 4, οποτε δεν ξερω αν εχεις πει κατι, και τωρα μου ειναι δυσκολο να το ψαξω... :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

swetty απ'οτι καταλαβα ειναι το δευτερο σου μωρακι; Λογικο ειναι να εχεις πιο μεγαλη κοιλια σε σχεση με την αλλη κοπελα που ειναι το πρωτο της. Οπως ειπες εχασες τα προηγουμενα δεν θα χασεις αυτα παλι; Το αλλο παιδακι τι ειναι;

Κατερινα που εισαι; Μαριτινα ευχομαι και εγω να πανε ολα καλα!

Ελενα εισαι καλυτερα τωρα;

Σουλα ,Γωγω, ΑΦΡΟΔΙΤΗ που χαθηκατε σημερα που μας εχει πιασει πολυλογια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα διαβασα οτι την πηρες την αδεια, μπταβο!!!!! αντε, καμια φορα αυτες οι υπηρεσιες σκεφτονται και τον πολιτη.... :o:o:o !!!

ελενα ειναι καλα το ανιψακι, και χαρηκα!!!!με το καλο να το παρει η μανουλα σπιτι!!!

samantha, η μαμα μου θα ξαναερθει τελη μαρτιου μαζι με τον αδερφο μου ( μπορει κι ο μπαμπας μου ) για να αδειασουμε και να βαψουμε το παιδικο....πιστευω οτι μεχρι τοτε θα μου εχει ραψει και την κουρτινα, οποτε θα στολισουμε και το δωματιο της μπουμπους!!!! μαλλον θα παμε και για ψωνακια στο τζαμπο κτλ... κι εμενα συνταξιουχος ειναι ( δασκαλα ) κι ευτυχως βοηθαει οπως μπορει ;);) το καροτσι ειναι δωρο των γονιων μου!!!

το βραδακι θα παμε σινεμα, και μαλλον αυριο θα παω για την καμπυλη, να τελειωνω!!!αν φαω ενα τοστ το βραδυ πειραζει;;;;;και μεχρι ποια ωρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο μου όλα καλά ευτυχώς!Πάει καλύτερα κ σε λίγες μέρες θα το πάρει η ξαδέρφη μου σπίτι!!

Γεωργιάννα μου,πολύ καλύτερα πήρα αντι-εμετικό για να μη ζορίζομαι απο τον εμετό.Έφτιαξα φιδέ κ ηρέμησα.Εσύ πώς είσαι; Ξεκουράζεσαι; Απο πονάκια πως πάς;

Αφροδιτη μου μέχρι τις 11 μπορείς να φάς ότι θές.Αύριο η καμπύλη ε;Καλά αποτελέσματα κ σε εσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυτερα ειμαι! Βεβαια στο καναπε ειμαι λιγο επλυνα τα πιατα και αυτο. Εχω φαγητο απο χθες, κρεατοσουπα και ετσι δεν με πειραζει. Ο ανδρας μου δεν με αφηνει να κανω και πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ καλά κάνει κ δε σ'αφήνει!είπαμε ξεκούραση απο εδώ κ πέρα! ;) 2 μαγνήσια παίρνεις τώρα πιά; Σου είπε πότε πρέπει να τα σταματήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν μου ειπε, ειναι νωρις ακομη.

Δεν ξερω προς το παρον για το ντοπλερ τι να κανω εαν διαβασες πιο πριν.

Καμια ιδεα εχει καποια κοπελα;

Αφροδιτη εσυ που θα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και μπαμπακα ΕΔΩ ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙΙ!!!! ΑΚΟΜΑ :(

Δεν εχω αντοχες δυστυχως πια...εχω φτάσει σε σημείο να λέω: "αααααααντε βγες".

Απλα με όλα τα άλλα έκανε η μαμα μου μια γαστροσκόπιση και είχαμε αγωνία γιατι την τελευταία φορά της είχαν βρει κάτι πολυποδάκια στο στομάχι και είχε και οισοφαγίτιδα/παλινδρόμιση. Τα υποτιθέμενα πολυποδάκια δεν τα βρήκανε αυτή τη φορά και για την οισοφαγίτιδα πρέπει να επαναλάβει τη θεραπεία για τρεις μήνες. Η μπέμπα με πιέζει αφάνταστα...δεν μπορώ να περπατήσω και ειδικά σήμερα πήγα να θεωρήσω τις τελευταίες μου εξετάσεις για να τις έκανα αύριο και έχουν καταργήσει τους μισούς ελεγκτές της Ανατολικής Αττικής. Έπρεπε να οδηγήσω είτε μέχρι το Μαρούσι είτε μέχρι την Παλλήνη. Τί αίσχος είναι αυτό ρε παιδιά; Αύριο με βλέπω να πηγαίνω στο Μαρούσι και ποιος ξέρει τι ώρα θα τελειώσω και πως θα πάω μέχρι εκεί....

Αφήστε δε που πριν λίγο πήρα τηλ. μία κοπέλα που είχε ΠΗΤ κι εκείνη 14 Μαρτίου και γεννούσαμε μαζί στο Ιασώ για να δω πως παει και μου λέει: "Αχ είμαι στο Ιασώ, γέννησα χθες το βράδυ. Με έπιασε ένας πόνος στη μέση που μεταφέρθηκε μπροστά μετά, ήρθα στο Ιασώ και γέννησα τσακ μπαμ" Ειλικρινά ζήλεψα. Να δείτε που η δικιά μου θα με πάει μέχρι τέλους. Τι πονάκια και τι σπρωξίδια, τι τραμπολίνο στη φούσκα μου ανάποδο με το κεφάλι...τίποτα, δεν θέλει, δεν θέλει να βγει! Καλορίζικο μας και το Νο5! Αν με χάνετε είναι γιατί δεν μπορώ μερικές φορές να βολευτώ καθιστή πουθενά πια, χύνομαι σε κανα καναπέ και δεν μπορώ να πιάσω τίποτα σε απόσταση ενός μέτρου μπροστά μου. Sorry αν σας αναστάτωσα. Φιλάκια σε όλους! Πάντως αν με πιάσουν πόνοι και υποψιάζομαι οτι πλησιάζει η στιγμή θα σας γράψω κάτι στα γρήγορα πριν αναχωρήσω για μαιευτήριο...:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου ζουζουνιαρικο παραπονιαρικο σου μιλαω βρεεεεε απλα δεν σας προλαβαινω μπουρου μπουρου γεμιζετε τις σελιδες την μια μετα την αλλη κ ξεχναω ποια κ τι διαβασα :lol::lol::lol: καλα να περασετε σημερα με την στεισι να μας πειτε μετα τι σας ειπανε!!!

γεωργιαννα μου ηρθαν οι κουμπαροι μας το μεσημερι κ εφυγαν τωρα ειχα μια νυστα μετα το φαγητο αλλα δεν μπορεσα να τον παρω(τον υπνο)λιγο :lol::lol::lol: τελικα μαγειρεψα μακαρονια αλλα μου εστειλε κ η πεθερα λιγα ψαρια με σκορδαλια εννοειτε τα τσακισα!!!!εδω στην ορεστιαδα τα ψαραδικα δεν ειναι καθε μερα ανοιχτα ψαρια περνουμε απο την λαικη καθε τριτη που φερνουν φρεσκα ζωντανα ψαρακια

εμενα δεν με ειπε τιποτα ο γιατρος για ντοπλερ οταν ξανα παω θα θα ειμαι 34 35 εβδομαδων κ μαλλον θα ξεκινησουμε κορδελα...

μαριτινα να μας δινεις το παρον εστω μια φορα :lol: νομιζαμε πως βγηκε η μπουμπουκιτσα αντε με το καλο κοριτσαρα μου κ με κανεναν πονο!!!

ελενα εμενα με δινει μαγνησιο 3 την ημερα δεν μου ειπε ομως αν πρεπει να τα σταματησω καποια στιγμη...πρεπει???

αντρια ετσι ψιλο πονακια σαν της περιοδου εχω κ εγω καπου καπου πολυ ανεπαισθητα ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο μου τι ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπως το λένε αυτό που παθαίνουν οι εγκυούλες με τις δουλειές του σπιτιού όταν πλησιάζει η ώρα της γέννα αλλα δεν θυμάμαι πώς :-?:-?

Auto epa8a k egw k kanw tis doulitses mou ka8e evdomada anellipws k me koroidevete!! :D

Soulla mou eimai xalia eimoun tosi wra sto krevvati alla pali ponaw, sikwnome mono gia toualeta me poli diskolia k twra ir8a katw stin kouzina na faw, fovame poli alla 8imame pou mou eipe o giatros mou na agxw8w mono an dw aima,an exw ponous gennas pou pane k erxontai k polles sispaseis k eutixws apo auta den exw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια οι πονοι μπορει να ειναι και απο το εντερο. Οπως ειπε και ο γιατρος οι πονοι γεννας ερχονται και φευγουν. Χθες το βραδυ ειχα εγω και προσπαθουσα να ηρεμησω οσο μπορουσα. Σημερα εχω συνεχομενοι πονοι. Μην ανησυχεις δεν εισαι η μονη.Εγω ξαπλα στο καναπε και ευτυχως εχω και τον υπολογιστη κοντα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνδρομο καθαρης φωλιας το λεμε αυτο που μας πιανει πριν να γεννησουμε κ καθαριζουμε :D

εμενα ακομα δεν με επιασε :D

στην πρωτη το ειχα απο το 5 μηνα !!! συνεχεια καθαριζα .

τωρα και να θελω δεν μπορω ....ποναει η λεκανη μου πολυ .... :(

μα αυτον τον φουρνο ποτε θα τον καθαρισω επιτελουσ!!!!

με εχει πιασει να θελω να μαθω να πλεκω.... :?:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα δεν θυμαμαι ποια κοιλιτσα ρωτησε για τα καλλυντικα του μωρου... :?

εγω εχω τα penaten μου τα εστειλε η κουνιαδα μου απο την γερμανια δωρακι :D κρεμα για το συγκαμα θελω να παρω αλλα καπου διαβασα μια συνταγη κ θελω να φτιαξω μονη μου δεν ξερω ομως που να βρω φυσικο κερι μελισσας :( θελω επισης να φτιαξω το φαρμακειο του μωρου αλλα δεν ξερω τι χρειαζετε...εχει ιδεα καμμια???

αφροδιτη εγω θελω ενα ζευγαρακι φουξια παπαλακια να μου πλεξεις :lol::lol::lol:

εμενα δεν με επιασε το συνδρομο κ ευχομε να μην με πιασει η μεσ δεν την παλευει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχει τελειώσει η μέρα και γέμισαν 8 σελίδες!!! Δε ξέρω πότε θα τα διαβάσω όλα αυτά, σας στέλνω τη καλησπέρα μου, τελείωσα επιτέλους με τα ψώνια και είμαι χαρούμενη αλλά πτώμα κι ο μικρός κλωτσάει σα τρελός!! Οπότε πάω για ξάπλες... Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...