Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Καλημερα κ απο μενα!!! Αφροδιτη...καλο ειναι να μην εχεις πλακω8ει στα γλυκα γενικοτερα,τωρα η εξεταση 8α κρινει την γλυκοζη σου συμφωνα με αυτα που τρεφεσαι ,καλο ειναι να φας κανονικα απλα απο το βραδυ της προηγουμενης μην φας τιποτα....Εξαλλου πρεπει να φανει αν εχεις ζαχαρο κτλ για να το προσεξεις...αυτη ειναι η γνωμη μου.Για την καλα8ουνα τωρα ρωτησα 2 μαιες η μια μου ειπε απαραιτητως πορτμπεμπε για ασφαλεια κ η αλλη μου ειπε περιττα εξοδα για μια διαδρομη 20 λεπτων πχ.Εγω παντως 8α εχω καλα8ουνα...

Σημερα πηγα νοσοκομειο γτ αυξη8ηκαν οι δεικτες οι πρωινοι κ μου ειπε ο γιατρος αν συνεχιστει μεχρι την Παρασκευη να παω για ενεση ινσουλινης....ισως να οφειλεται στο ελαφρυ κρυωμα η το αγχος...το απογευμα κ το βραδυ οι δεικτες ειναι μια χαρα.....ειναι αδικο εχτες αντιστα8ηκα σε τοσους πειρασμους κ ημουν με το ταπερ μου κ το κουνουπιδι μου.... :cry:

Ταλαιπωρια,τωρα νοιω8ω λιγο χαλια μου πηραν κ αιμα για 8υροειδη κ ειμαι για να πεφτω για υπνο....

Αυτο το ξυπνητηρι μεχρι τον τοκετο κ με εχει τρελανει,κα8ε μερα στις 7.45.....ουφφφ

Αντε υπομονη.....φιλακια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα!!!

Σαμάνθα, όντως το καθισματάκι αυτοκινήτου είναι ο μόνος σωστός τρόπος για να βγάλεις το μωρό απ'το μαιευτήριο. Στο ιασω δεν σ'αφήνουν να το πάρεις αν δε δουν πως θα το μεταφέρεις. Τους ενδιαφέρει να το πάρεις απο εκεί με ασφάλεια δηλ. π.χ με καθισματάκι ή πορτ μπεμπε και στο αυτοκίνητο κάνεις ότι θες.

Με αυτά που είπες ότι θα πάρεις μαζί σου είσαι οκ. Στο καθισματάκι βάλε μια πανούλα αγκαλιας κάτω για να είναι πιο μαλακά το μωρό και από πάνω την κουβερτούλα. Τα γαντάκια να τα φοράς στο μωρό και όταν το παίρνουν για την αίθουσα νεογνών(οχι μόνο όταν είναι δίπλα σου) γιατι κι εκεί γρατσουνιέται. Πάρε και κανένα παμπερς για το γυρισμό, μη σου κάνει τίποτα μέσα στο αυτοκίνητο. Πολλοί το ξεχνάνε.

Αφροδίτη, το καθισματάκι κάνει για νεογέννητα μέχρι και 2 ώρες διαδρομή. Μιλάμε βέβαια γι'αυτό που είναι 0-6 μηνών που μοιάζει με αυγουλάκι. Κι εμείς μπριζολίτσα με σαλατούλα θα φάμε για το μεσημέρι!!!

Τουρίστρια, για τον μειωτήρα που λες, τον έχουν σχεδόν όλα τα καθισματάκια που είναι για 0-6 μηνών. Είναι ένα σαν μαξιλαράκι (άσπρο). Δες εδώ αυτό που έχω εγώ http://www.kindersitze-shop.de/bebe-confort-creatis-fix-choco-mint-p-2744.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα και εγω. Μου γραψανε την αδεις μεχρι να βγω αδεια τοκετου, 11 Μαρτιου. Τι χαρα!!!!

Ειρηνη γτ τοσα λιγα λεφτα για 2 μηνες; εγω παιρνω σχεδον 700 για 30 μερες.

Σαμανθα δεν νομιζω να γεννησω πριν απο σενα, σου αφηνω την θεση που ειχες δεν θελω να περασω μπροστα σου.

Παω να φαω κοτομπουκιτσες με αυγα τηγανητα και θα συνεχισω σε λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου καλωρίζικο το Νο 5!!!Εύχομαι όσες είναι να γεννήσουν αυτό το μήνα κ τον επόμενο να έχουν υπέροχο τοκετό κ υγιέστατα μωράκια!!!Με ένα πόνο φουσκίτσες!Όσο για εμάς τις υπόλοιπες που έχομε λίγο καιρό ακόμα..υπομονή κ να περάσει όσο πιο ευχάριστα,χαρούμενα γίνεται!!! Να είναι υγιέστατα τα παιδάκια μας!! :D:D Πάντως ούτε μήνα δεν μείναμε στο 4!Βρε τι πολυλογούδες εγκυούλες είμαστε!! :D

Έχασα πολλά νέα μάλλον,θα πάω μια βόλτα απο το 4 να τα δώ.Όσες ζουζουνιάρικες κοιλίτσες ανησυχείσατε για μένα με συγχωρείτε..απο προχθές το βράδυ είμαι με γαστρεντερίτιδα :ymtongue: κ τα έχω "παίξει".Ζαλίζομαι κ τρέχω στο μπάνιο όλη την ώρα. Σήμερα πήγα στο γιατρό γιατί με έπιασαν δυνατοί πόνοι στη κοιλίτσα κ δεν άκουγα καθόλου τον μικρούλη μου απο χθές,ευτυχώς ήταν καλά απλά ζορίστηκα απο τον εμετό κ το καημενούλι μου είχε μαζευτεί. :(

Τα ευχάριστα νέα είναι οτι οι ευχούλες σας για το ανηψάκι μου έπιασαν!!Δόξα το Θεό ο πυρετός έπεσε κ σήμερα θα του βγάλουν κ το οξυγόνο!ευελπιστούμε τις επόμενες μέρες οτι θα τον πάρει η μανούλα του σπίτι!

Πάω να διαβάσω ότι προλάβω τώρα που είμαι καλύτερα!Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι πολυ που εγινε καλα το μικρακι σας!!!μπραβο ειναι μαχητες τα νινακια!!!!!

περαστηκα σου συμπεθερουλα μου,ειναι πολυ ζορι η γαστρεντεριτιδα,ευχομε να γινεις γρηγορα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς έτσι αποδείχθηκε!Μακάρι να μη περάσει τέτοια κατάσταση ΚΑΜΙΑ μανούλα κ ΚΑΝΕΝΑ μπεμπάκι!

Σ'ευχαριστώ συμπεθερούλα μου γλυκιά που με σκέφτεσαι!! Τα φιλιά μου στην όμορφη νυφούλα μου!! :D:D

Έβγαλες καινούρια φωτό τη μπεμπούλα να τη δούμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς έτσι αποδείχθηκε!Μακάρι να μη περάσει τέτοια κατάσταση ΚΑΜΙΑ μανούλα κ ΚΑΝΕΝΑ μπεμπάκι!

Σ'ευχαριστώ συμπεθερούλα μου γλυκιά που με σκέφτεσαι!! Τα φιλιά μου στην όμορφη νυφούλα μου!! :D:D

Έβγαλες καινούρια φωτό τη μπεμπούλα να τη δούμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ χαιρομαι Ελενα για το ανηψακι σου!!! Περαστικα σου κοπελα μου!

τελος για μενα σημερα οι δουλιες καναπε και κρεβατι για σημερα!!

Σαμανθα ο Αλεξανδρος ειναι πολυ χαρουμενος που θα εχει αδελφακι. Δεν γρινιαζει που θα εχει παρεα στο δωματιο. Δεν μου εχει βγαλει ζηλια μεχρι τωρα που ψωνιζω για το μικρο συνεχεια. Αλλα και εγω του λεω οτι αυτα τα εκανα και οταν ειχα αυτον στην κοιλια μου. Προσπαθω να του δωσω να καταλαβει οτι ο μπεμπης δεν ειναι πιο ξεχωριστος απ'οτι ειναι αυτος, ειναι βεβαια σε ηλικια που καταλαβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos, μας έσκασες μέχρι να μας γράψεις! Ανησυχίσαμε όλες! Περαστικά σου και ευχομαι γρήγορα να συνέλθεις! Με το καλό να πάρει και η ξαδέλφη σου τον πριγκιπάκο της σπίτι!!!

Georgi, άντε ξεμπέρδεψες με την άδεια! Τι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?

ΕΓΩ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΕΦΥΓΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙ,ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ,,,ΣΗΚΩΘΗΚΑ,ΠΗΡΑ ΠΡΩΙΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕΤΑ(ΟΠΟΤΕ ΦΕΥΓΕΙ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ)...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ

ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 6..ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΩ ΜΕ ΤΗ ΣΤΕΙΣΙ!!ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΠΤ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΦΑΚΕΣ...ΣΟΥΛΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΜΙΛΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΤ?

ΜΑΚΑΡΙ ΒΡΕ ΣΑΜΑΝΘΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΤ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ!!

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΠ'ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΩΝΙΑ...ΣΤΑ ΙΚΕΑ ΤΗ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ,ΚΑΙ ΤΑ ΨΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠ'ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ...

ΤΙ ΣΑΜΠΟΥΑΝΑΚΙ-ΑΦΡΟΥΛΟΥΤΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ?ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΑΡΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΡΕΘΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΠΛ ΧΗΜΙΚΑ??ΟΣΕΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΤΟΥΣ ΤΙ ΠΗΡΑΝ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Steisy μου να σαι καλά αγάπη μου!! :D Πώς είσαι εσύ;;

Γεωργιάννα μου πολύ σωστά το χειρίζεσαι το θέμα με τον Αλεξανδράκο..όχι οτι έχω εμπειρία για να ξέρω αλλα μου ακούγονται όμορφα όλα έτσι όπως του τα λές!Ούτε εγώ θα ζήλευα! ;)

Ο μικρούλης μου θα έχει δύο ονόματα γιατί τον έχω τάξει στη Παναγιά της Τήνου όταν μου είπαν οτι δε μπορώ να κάνω παιδάκια..εξού κ το Μάριος. (αν έκανα κοριτσάκι θα την έλεγα Δέσποινα) Γιώργο λένε το μπαμπάκα μου που "πεθαίνουμε" ο ένας για τον άλλο κ δε θα μπορούσα να μη βγάλω το αγοράκι μου έτσι..αλλα επίσης είναι κ ο Άγιος που πιστεύω πολύ κ με έχει βοηθήσει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα εγραφα και δε με δημοσιευσε ποτε

γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ :x:x:x:x:x

κοριτσια μου ομορφα σημερα δεν πηγα στο φαρμακειο ειχα ημικρανια και περιμενω να μας βαλουν και πετρελαιο... αλλα το απογευμα θα παωωωω...

αυριο εχει απεργια πανελλαδικα ολος ο υγειονομικος τομεας! γιατροι, κτηνιατροι, φαρμακοποιοι κτλ..

γιωργιαννα ξεκουραση...

σαμαρκανδη καλα ψωνια ευχαριστω για την αναζητηση...

σουλιτσα μου καλα?

ελενα πολυ χαιρομαι για το ανιψακι, περαστικα με τη γαστρεντεριτιδα μωρε..

γιουλη μου καλα εισαι?καλα εκανες και το ανοιξες...

χαιρετισμους στις συνωνοματες...

ηλιοδωρα καλα? εγω χθες ημουν ευτοκια

ελενα το μωρο θα το πουμε ΑΝΝΑ τελικα! ελενακος βαλτο σε παρακαλω στη λιστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι κ Στέιση καλά να περάσετε στη συνάντηση!!Να μας πείτε εντυπώσεις μετά!

Steisy κ εσύ Πειραιά μένεις;; Πού μένετε εσείς βρε κορίτσια;;μην είμαστε κ γειτόνισσες κ δεν το ξέρουμε!Γιούλη μου μην χαλιέσαι βρε,θα βγείς σήμερα κ θα ξεχαστείς!Άσε που μέχρι να το καταλάβεις θα έχει έρθει ο Νίκος σου! ;)

ΟΚ Afro μου,σε βάζω αμέσως.Τελικά της μανούλας σου το όνομα θα βγάλετε;Πολύ όμορφο το Άννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι κ Στέιση καλά να περάσετε στη συνάντηση!!Να μας πείτε εντυπώσεις μετά!

Steisy κ εσύ Πειραιά μένεις;; Πού μένετε εσείς βρε κορίτσια;;μην είμαστε κ γειτόνισσες κ δεν το ξέρουμε!Γιούλη μου μην χαλιέσαι βρε,θα βγείς σήμερα κ θα ξεχαστείς!Άσε που μέχρι να το καταλάβεις θα έχει έρθει ο Νίκος σου! ;)

ΟΚ Afro μου,σε βάζω αμέσως.Τελικά της μανούλας σου το όνομα θα βγάλετε;Πολύ όμορφο το Άννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω βοηθεια!! Ο γιατρος που μου εκανε τους υπερηχους στο Μητερα και τα εψαχνε ολα σταματησε.

Εχετε καποιον αλλον υποψιν εκει ή στο Ιασω; Απλα να τα κοιταει ολα και οχι να βιαζεται!!

ειμαι πολυ στεναχωριμενη επειδη αυτος τα κοιταγε ολα και δεν βιαζοταν.

Γιουλη σαμπουαν για το μωρο εννοεις; δεν πρεπει να το παρεις μαζι σου εχουν εκει. Εγω πητα της Μπεπανθολ, αλλα και Προδερμ ή της Κικκο ειναι καλα.

Αφρο και εμεις εαν ειχα κοριτσι θα το βαζαμε Αννα., της πεθερας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη μου, μαρκες χωρις παραμπεν και χημικα ειναι: (ειναι το μονο που εχω ψαξει)

klorane, frezyderm, seba med, mustela και η παρα πολυ βιολογικη aveeno. η κλορανε εχει και καλες τιμες , ειναι ολες φαρμακευτικες και δεν εχει σχεση με το επαγγελμα απλα ειναι απολυτα ελεγμενες, φανταζομαι οτι ισως και το λητω να τις εχει, οποια και να παρεις να εισαι σιγουρη

Α και η avene εχει τη σειρα pediatrile

ναι ελενακος μ αρεσει πολυ αυτο το ονομα εχει μια ενδιαφερουσα απλοτητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha mou auto mas eleipe na mas 3espitwsoun hehe :lol: ...

Soulla mou se euxaristw alla poios 8a to dei den 3erw =)) oute o sizigos den to vlepei to bikinaki mou mallon adika to kanw afou eipame koko den exei ton exei katavalei o fovos mipws k mou kanei kako :? den peirazei meta tin genna siga-siga na valoume mpros :D..

Irinaki mou eutixws pou ta pirame ta xrimatakia giati kontevame sto pato ee :oops:

Koritsakia mou ponaw sinexomena katw xamila ekei pou stamata i fouskwmeni koiltsa mas k etsi sta petaxta katw sto poulaki mou :oops: xwris na kanw kati k na kourastw, san odigousa me piasane k akomi den figane pira k 1 utrogestan na eimai kallimeni alla fovame poli :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ο πονος δε γινει οξυς μη φοβασαι αντρια μου, τεντωνεται η μητρα σου και ανοιγει το οστο της λεκανης και σε ενοχλει η ηβικη συμφυση... μη φοβασαι καθολου ολα θα ειναι καλα αμα γινει οξυς ο πονος επικοινωνησε με το γιατρο, και προπαρασκευαστικες συσπασεις μπορει να ειναι χωρις να ειναι κακο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ,μανουλες.μετα απο πολλες προσπαθειες καταφερα να γραψω..,σας διαβαζα και χαιρομαι που ειστε ολες κ ολοι καλα,ο καιρος περναει τοσο γρηγορα και κοντευουμε//////σημερα κι εγω εκανα την καμπυλη,μακαρι να ειναι οκ,γιατι τη πρωτη φορα ειχα λιγο ζαχαρο....και περασα δυσκολα .καταλαβαινω και την συναδελφο.....geov.Ελενα μπραβο για το μωρακι,χαρηκα παρα πολυ

:P:P:P αυτα ηταν καλα νεα.Σημερα που πηγα για την εξεταση,βρηκα μια συναδελφο μου ,που εκανε κι αυτη,ο αντρας μου την ρωτησε, γιατι τοσο νωρις,αυτη του απαντησε, μα γενναω ιδια μερα με εσας....29-5,κοπηκα,να σας πω κιλα....4,5!!!!!!!!εσυ μου λεει ο δικος της?εγω λεω μαλλον πηγαινα για διδυμα.....δηλ.9!!!!!!!!!!!!σοκαριστηκαμε ,απαντες,αλλα υπομονη.18 ειχα παρει...και τα εχασα ....καλη ελευθερια σε ολες και σε οσες ηδη αρχισαν ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ....ο Αγιος Ελευθεριος να ΤΙΣ βοηθησει,γι αυτο κι εγω το αγορακι μου,πρωτα ο θεος,λευτερη θα το πω,ελενακο,αν θες προσθεσε το.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweety μου καλά αποτελέσματα να έχεις!!Να μας γράφεις όποτε μπορείς να μαθαίνουμε τα νέα σου!! Πολύ όμορφο κ το δικό σας όνομα! Όσο για τα κιλά της κοπέλας ένα θα πώ..είναι ΗΡΩΑΣ!Πρέπει να έχει "λυσσάξει" στη πείνα! :lol::lol::lol: Αυτά τα κιλά δεν υπάρχουν.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...