Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΙΝΗ ΠΡΩΙΝΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ Νο 5 ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΑΝ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΕΛΕΝΑΚΟΣ...

ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΑ 100 ΣΤΗΣΟΥΜΕ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΛΕ!!!

ΕΜΕΝΑ ΕΦΥΓΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΤΑΞΙΔΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ..ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ!!!ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ...ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΡΕΝΑΤΑΛ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΜΕΡΑ...ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΤΥ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΛΩΤΣΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΑΝΔΡΙΑ,ΗΛΙΟ,ΣΑΜΑΝΘΑ,ΑΦΡΟ,ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?

~o)~o)~o)[smilie=coffee2.gif][smilie=coffee2.gif][smilie=coffee2.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=love1.gif][smilie=love1.gif] [smilie=smileinbox.gif] [smilie=smileinbox.gif] [smilie=smileinbox.gif] [smilie=smileinbox.gif] [smilie=smileinbox.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κ απο εδω!! καλοριζικο το νεο τοπικ!! Γιουλη μπραβο που ανοιξες κολουησε λιγο εκεινο!!!

Τι κανετε οι τσουπρες? Τζορτζι σημερα δεν εναι η επιτροπη σου; Καλη επιτυχια!!

Εχει καμια σημερα εξετασεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Με γεια το Νο 5. Καλα εκανες Γιουλη και το ανοιξες.

Σημερα απο το πρωι ποναω στην κοιλια και να δω πως θα παω στην επιτροπη στις 12. Δυστηχως δεν εχω καποιον αλλον να στειλω.

εσεις εισαστε καλα; Τι θα κανετε σημερα;

Σαμαρκαδε καλα ψωνια!

Ευχαριστω Ειρηνη θα τους παρακαλεσω να μου γραψουν μεχρι 12 Μαρτιου και οχι για ενα μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Με γεια το θέμα!!

Πιστεύω θα έχουμε γεννητούρια εδώ :D:D (από Μαριτίνα και Jule και θέλω να πιστεύω και εμένα!!!)

Με το καλό!

Εγώ χάθηκα καθώς όλο το ΣΚ είχαμε την μικρή 'ανακαίνιση' του σπιτιού...μην πω μετακόμιση :lol::lol::lol: τώρα πλέον έχουν τελειώσει τα περισσότερα και από χθες άρχισα να φτιάχνω και την βαλίτσα!!! Σε λιγάκι θα πάω σε φαρμακείο και σε διάφορα άλλα μαγαζιά για να αγοράσω εάν βρω σε μικρά μπουκαλάκια διάφορα καλλυντικά-φαρμακευτικα πχ μικρο μπουκαλάκι για υγρό φακών, μικρό μπουκαλάκι ντεμακιγιάζ και διάφορα αλλα τέτοια για να μην πιάνουν πολυ χώρο...

Όλως περιέργως ο άντρας μου ΔΕΝ συμμερίζεται αυτές τις ανησυχίες μου :lol::lol::lol:

Τα επιθέματα στήθους να υποθέσω ότι είναι αππαραίτητα? Λέω να τα αγοράσω από το φαρμακείο και όχι από Λητώ-Mothercare (για να μην τρέχω...)

ΕΠίσης, τελικά τα μπεμπάκια πώς θα τα βγάλετε από το μαιευτήριο? Με καλαθούλα ή το κάθισμα αυτοκινήτου? Για την καλαθούνα θέλουμε σίγουρα σεντονάκια αλλά εάν βγει με το κάθισμα, τότε νομίζω ότι δεν χρειάζονται....Επίσης, θα τα σκεπάσετε με κουβερτούλα (άρα και σεντονάκι από κάτω?) ή θα βάλετε κάτι σαν αυτά τα χοντρούτσικα φορμακια που είναι σαν να πάνε για σκι :lol::lol::lol:

α και, κυρίως τα κορίτσια που θα γεννήσουν στο Ιασώ, αλλά και τα άλλα αν γνωρίζουν, τι θα πάρουν μαζί τους για τα μωράκια?

Εγώ έβαλα:

-3 πάνες αγκαλιάς

-5-6 πανάκια για γουλίτσες

-φορμάκι εξόδου με το εσωρουχάκι του +γαντάκια, σκουφάκι (σκουφάκι ένα πιο μικρό και ένα πιο μεγάλο )

-άλλο ένα σετ απο τα παραπάνω σε περίπτωση που δεν της αρέσει το ροζ :lol::lol::lol: και θέλει άσπρο

-1 χοντρή κουβέρτα (αυτές οι τύποι ισπανιας που λένε-δεν θυμάμαι πώς τις λένε ακριβώς)

-1 φλισ κουβερτούλα πιο λεπτή

αυτάααα

αν σκεφτείτε τίποτα άλλο πείτε μου σας παρακαλώ πολύ πολύ :D:D:D:D

καλή σας ημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!!!! απο τις 8 ειμαι ξυπνια, αλλα χουζουρευω στο κρεβατι τρωγοντας τα δημητριακα μου..... ;););)

καλοριζικο το 5 !!! δε νομιζω βεβαια να τα εκατοστησουμε, γιατι συντομα θα αρχισουν να ερχονται τα μπεμπακια μας, και θα ανοιξουμε το " μανουλες απριλιου -μαιου 2011 "!!!! το σιγουρο ειναι οτι στο τελευταιο νουμερο, θα μεινω μονη μου να μιλαω στον εαυτο μου.... :(:( !!!

γεωργιαννα ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο, ο πονος στην κοιλια.....εφαγες κατι και σε πειραξε;;;; καλη επιτυχια με την επιτροπη σημερα!!!! εμενα κοριτσια, ακομα να επισημοποιηθει η αδεια απο την υγειονομικη επιτροπη, και ουσιαστικα ειμαι στον αερα!!!!!!!!!!!!ειναι απιστευτη η γραφειοκρατια τους!!!

σημερα, παλι δε μαγειρευω, θα φαμε μπριζολιτσα με σαλατα.....

γιουλη μου, με το καλο να γυρισει ο αντρουλης σου!!!ειρηνη τι κανεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σαμανθα!!!! με το καλο η μπεμπα σου!!! με εναν πονο ευχομαι ( μμμμμ και με κανενα μη σου πω!!! ) τι καλα που ετοιμαζεις τι βαλιτσουλα σου!!!! αντε και στα δικα μας!!!

να ρωτησω κι εγω, για το θεμα της καλαθουνας και του καθισματος..... τι ειναι πιο ασφαλες για το μωρο;;;; εμεις δεν θα εχουμε πορτ-μπεμπε που δενεται στο καθισμα και δενεται και το μωρο, οποτε η καλαθουνα μου φαινεται λιγο επικινδυνη για τη μεταφορα..... απ'την αλλη, το καθισμα κανει για 4 ημερων μωρακι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτούλα γεια σου!!!

δεν ξέρεις αν θα είσαι τελευταία ή όχι :D:D:D

μπορεί μια κοπέλα να καθυστερήσει να γεννήσει και κάποια άλλη να γεννήσει λίγο νωρίτερα και τα δεδομένα να ανατραπούν!!!

Εγώ ελπίζω να γεννήσω στις 38-39 εβδομάδες!!!

ααα και ξέχασα να σας πω, χθες με σύγχυσαν οι ΄συγγενείς' του άλλου σογιού... :?:?:evil::evil::evil:

δεν έκαναν κάτι σε εμένα αλλά στον άντρα μου που ΔΕΝ τον αφήνουν σε ησυχία να ηρεμήσει και να περιμένει το παιδάκι του αλλά τον ζαλίζουν συνέχεια με δικά τους προβλήματα...εσείς κορίτσια έχετε ανάλογο πρόβλημα???

φιλάκιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σαμανθα!!!! με το καλο η μπεμπα σου!!! με εναν πονο ευχομαι ( μμμμμ και με κανενα μη σου πω!!! ) τι καλα που ετοιμαζεις τι βαλιτσουλα σου!!!! αντε και στα δικα μας!!!

να ρωτησω κι εγω, για το θεμα της καλαθουνας και του καθισματος..... τι ειναι πιο ασφαλες για το μωρο;;;; εμεις δεν θα εχουμε πορτ-μπεμπε που δενεται στο καθισμα και δενεται και το μωρο, οποτε η καλαθουνα μου φαινεται λιγο επικινδυνη για τη μεταφορα..... απ'την αλλη, το καθισμα κανει για 4 ημερων μωρακι;;;;;

καλέεε μαζί γράφαμε!!!

Λοιπόν αρκετοί μου είπαν ότι το κάθισμα αυτοκινήτου είναι υποχρεωτικό ....Μάλιστα κάποιοι μου είπαν: είναι ο ΜΟΝΟΣ σωστός τρόπος να βγάλεις το μωρό από το μαιευτήριο.....Ρώτησα και εγώ αυτό που λες, δηλαδή εάν μπορεί να μπει το μωρό εκεί τόσο μικρούλι που θα είναι και μου είπαν ότι μπορεί και πολύ άνετα αλλά να έχουμε κάνει και καμιά πρόβα πριν :lol::lol::lol: (με κανένα κουκλάκι? δεν ξέρω!!!)

κανονικα δεν επιτρέπεται να μπει στην καλαθούνα αλλά εμένα δεν μου φαίνεται και τόσο τρομερό εκτός αν μιλάμε για πολύ μεγάλη απόσταση...παλιά τα βγάζαν αγγαλίτσα τα μωράκια :D:D:D

ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές! άντε σύντομα να φτιάξεις και εσύ την βαλιτσούλα !!!Μην το αφήσεις για τελευταία στιγμή όπως και εγώ!!

αχ κορίτσια πλησιάζει ο καιρός και δεν το πιστεύω!! μακάρι να πάνε όλα καλά....

Η Μαριτίνα που είναι? Λέτε??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια σαμανθα, αυτα δεν τα ξερεις!!!!ας ερθει η μπουμπου οποτε ειναι ετοιμη, φτανει να 'ναι καλα, αυτο ευχονται ολες οι μανουλες!!!!!

εμεις δεν εχουμε τετοια προβληματα με τους συγγενεις, δοξα τω θεω, οι ανθρωποι ειναι πολυ ευαισθητοι με το θεμα των παιδιων και μας προσεχουν και τους τρεις :D:D:D:D !!! οι γονεις μου, καμια φορα ( κυριως ο πατερας μου ) μας συγχυζουν λιγο , γιατι ειναι πολυ ξεροκεφαλοι και μας πρηζουν με τα πολιτικα!!! αλλα κι εμεις, μπενακης-βγαινακης, τι να κανουμε!!!! μη σκας, κλειστε τα αυτια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeritsaaaa!!! :D

Twra sikwstika apo to krevvataki mou :shock: , ekana neskafaki k trww to keik mou,nai nai exei akomi ekana ena megalo gia na pernei k o george stin douleia alla telika mono egw trww :D ..

I wra 3:30 (3imerwmata) katevika stin kouzina na parw nero (pernw mpoukalitsa to vradaki dipla mou alla xtes 3exasa) k i zouzouna edine klwtsies apapapa nixterines vardies 8a vgazw :lol:..

Egw prin ligo koita3a an ir8e i epitagi tou ika k eutixws ir8e k i 2i epitagi k 8a ftasoun ta xrimata na paroun tin dosi tou spitiou gia auto to mina..Fiiooouuuu efige k auto to agxos!! Se ligo 8a paw k trapeza na tin kata8esw..

Esas to programma sas ti einai? Ti kanete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα!!! η μια γραφει πανω στην αλλη!!! εμεις θα κανουμε τη διαδρομη απο το ελενα μεχρι το νεο ηρακλειο, και δε μου φαινεται και συντομη, γι'αυτο ειμαι λιγο επιφυλακτικη με την ασφαλεια.... :?:?

κι εγω θελω να τα εχω ολα ετοιμα, οσο γινεται νωριτερα, αλλα δεν εξαρτωνται ολα απο μενα...

η ΠΗΤ μου ειναι 6 ιουνιου , αν κανω το βαλιτσακι μου τον απριλιο , καλα ειναι;;;;;

λες, να εχουμε ευχαριστα απο τη μαριτινα;;;!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

ααααχ τι καλα που θα ηταν!!!!!

ερωτηση, τωρα που το θυμηθηκα!! θα κανω τη καμπυλη ζαχαρου την πεμπτη, λες να αποφευγω τα γλυκα μεχρι τοτε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha με οτι και να βγαλουμε το μωρο απο το μαιευτηριο μια κουβερτουλα θελει οπωσδηποτε. Εγω ακομη δεν εχω αποφασησει ακομη με τι θα το βγαλουμε, μαλλον με καλαθουνα, ειναι πιο ωραιο βεβαια πιο ασφαλες ειναι το καθισμα ή το πορτ- μπεμπε.

Το καθισμα κανει για τοσο μωρο, αλλα δεν ειναι τοσο επικυνδινο η καλαθουνα για μια μικρη μεταφορα. Οι περισσοτεροι γονεις το κανουν, και εγω το εκανα και θα το ξανακανω, να τον μεταφερω με καλαθουνα. ειναι επικινδυνο να το μεταφερεις συνεχεια. Ουτε εμεις δεν θα παρουμε πορτ-μπεμπε.

Αφροδιτη μου ειναι οι συσπασεις που εχω γι'αυτο με ποναει, μολις ξεκουραζομαι περναει σιγα σιγα. Αλλα μπορεις να καθεσε ολη μερα οταν εχεις ενα παιδι να παρεις απο το σχολειο και να μαγειρευεις;

Τα πιατα τα κανω σιγα σιγα. Ευτυχως ο ανδρας μου ενω ειναι δυσκολος στο φαγητο δεν τον νοιαζει να του εχω μαγειρεψει κατι , παραγγελνει απ'εξω.

Σαμανθα οπως ειπες δεν ξερουμε ποια θα γεννησει πρωτη, ο δικος μου βιαζεται πολυ και το μονο που παρακαλαω ειναι να παω μεχρι αρχες Απριλιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αντρια!!!! να μην αγχωνεσαι με τα οικονομικα, ειδες, ολα τακτοποιουνται!!!!!! εγω σε λιγο θα παω να παρω τη μαμα μου απο τη γιαγια , για να την παω στα κτελ.....φευγει σημερα, και να δω ποτε θα την ξαναδω.. :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου, δεν θελω να απογοητευεσαι!!!!! με ξεκουραση και προσοχη θα φτασεις και μεχρι τα μεσα απριλιου, τοτε δεν θα εισαι 38η εβδομαδα;;;;; θα εχεις και τον μικρουλη σου το πασχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai afrodite mou ola taktopoiountai alla se spazoune na sou steiloune kati pou sou anikei, mono ta eusima tous 8eloun na pairnoun stin wra tous k otan 8a dwsoun xrimata ekeinoi xanontai..Eimoun panta sta8eri stin dosi mou, arxes tou mina i trapeza epairne tin dosi apo to logarisamo mou k twra makari na tin paroune telos tou mina k meta amesws 8a 8eloun na paroun tin dosi tou Marti k ante na doume pote 8a 3ana steilei to ika 3ana epitagi..Gia la8oi allwn fenomai egw pws amellw tis ipoxrewseis mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σίγουρα εξαρτάται και από την απόσταση που θα διανύσουμε με το αυτοκίνητο....και επίσης σίγουρα εμείς θα προσέχουμε αλλά το θέμα είναι ότι ειδικά εδώ στην Αθήνα κυκλοφορούν πολλοί τρελοί....που μπορεί απλώς να πέσουν πάνω σου....αυτό είναι και ο φόβος μου σε όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης...μην πέσει δηλαδή κάποιος πάνω μας... :?:?:?

Αφροδίτη και εμένα η μανούλα μου μένει μακρυά όπως σου έχω πει (Ιωάννινα) και υπολογίζω να έρθει 2-3 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ μου (για να καθίσει και μετά)...Πήρε σύνταξη φέτος (καθηγήτρια) λίγο νωρίτερα από το κανονικό της για να μας βοηθάει και από ότι φαίνεται, καλά έκανε γιατί διαφορετικά δεν θα ξέραμε τι θα κάναμε...να φανταστείς εκείνη μου ψώνισε όλα τα ρουχαλάκια και πετάγεται συχνά πυκνα για ...ενισχύσεις!! Η μαμά σου θα έρθει πριν την γέννα ή και μετά?

Άνδρια, πλήρωσέ το γρήγορα γιατί δεν λέει να σας ξεσπιτώσουν τώρα... :lol::lol::lol: που θα βάλετε την μπέμπα??? :shock::shock::D:D:D

Γεωργιάννα θα έχει πολύ πλάκα (με την καλή έννοια :D ) να γεννήσεις πριν από εμένα!!

Να ξεκουράζεσαι οσο μπορείς! Εδώ κρατάνε διδυμάκια μέχρι το τέλος...ο δικός σου δεν θα κρατηθεί?

αχ το καλό με εσένα είναι ότι ναι μεν έχεις και άλλο παιδάκι αλλά έχουν περάσει αρκετά χρόνια οπότε τα κάνεις και όλα από την αρχή! Αλήθεια, ο μικρούλης σου πως εκφράζεται??? Περιμένει το αδερφάκι του με χαρά? Είναι αρκετά μεγάλος τώρα έτσι δεν είναι? Τα καταλαβαίνει όλα ! :D:D:D

πάω και εγω για εξωτερικές δουλειές!

φιλιάααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΤΥ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΛΩΤΣΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΑΝΔΡΙΑ,ΗΛΙΟ,ΣΑΜΑΝΘΑ,ΑΦΡΟ,ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?

Jule τώρα οι μπεμπο-κλωτσίτσες θα είναι όλο και πιο δυνατές....διάβασα και σε ένα βιβλίο ότι ίσως να μην είναι τόσο συχνές αλλά θα είναι πιο...'συγκεντρωμένες' και πιο δυνατές :D:D:D

ετοιμάσου να 'φας ξύλο' λοιπόν!!!!!!!!!!!!!!!

Μαριτίνααααααααααααα που είσαι?????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοκλιτσες!!!

σαμανθα μαλλον θα εισαι η δευτερη μετα την μαριτινα που θα γεννησει :lol::lol::lol: πω πω ανχωθηκα τωρα...σε λιγο καιρο θα αρχισουν τα γεννητουρια :shock: εγω παντος θα γεννησω τελος του 6 αρχες του 7 θεματος :lol::lol::lol: αν δεν αλλαξει κατι ως τοτε προς το παρον ειπαμε με τον γιατρο για 20 απριλιου :D απο την ημερα ομως που το ειπαμε το σκεφτομε συνεχεια ανυπομωνω φανταζομε συνεχεια τον εαυτο μου αγκαλια με το μικρακι μου πρωι μεσημερι βραδυ αυτο ειναι στο μυαλο μου...

σαμανθα μπιμπερο δεν θα παρεις μαζι σου???

αφροδιτη μην στεναχωριεσε θα ερχομε εγω να σου κανω παρεουλα να μην εισαι μονη εδω :lol::lol::lol:γεωργιαννα μου θα τα καταφερεις μην στεναχωριεσε ενα μηνα ακομη να μεινει ο μπεμπουλης μεσα κ μολις μπεις στον μηνα σου θα ερθει κ ο βιαστικουλης μας :lol:

εμεις θα βγαλουμε το μωρο με καθησματακι αυτοκινητου την δευτερα θα παμε να το παρουμε :D

αντρια μου καλοριζικο το νεο σου μπικινι!!!!!!!! :lol::lol::lol: οσο πο συχνα τις βγαζεις τοσο πιο πολυ αραιωνουν οι τριχουλες,η κουμπαρα μου εχει εντονη τριχοφυια κ κανει λειζερ στο προσωπο... σημερα ο καιρος ειναι βροχερος εδω ηθελα να παω να παρω κανενα ψαρακι αλλα μου φαινετε θα φαμε μια μακαροναδα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανυσηχω πολυ για την ελενα.....

που εισαι συμπεθερουλα μου????ο μπεμπουλης τι κανει?επεσε ο πυρετος???εσυ εισαι καλα???περιμενω νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα κ εγω...ανδρια φαινετε σημερ αειναι ημερα πληρωμων!! Πηγα κ εγω στο ικα να παρω τα λεφτα της αδειας!!! σχεδον 800 ευρω!!Οχι κ ασχημα ε?? Μου εφυγε ενα βαρος κι εμενα οπως κ 4εσενα..././κακα τα ψεματα ειναι δυσκολα τα οικονομικα των ζευγαριων..ειδικα οταν εχεις να αντιμετωπισεις το αγνωστο..

Με χτυπησε κ ενα βουβαλι στο ικα...επεσε πανβ στην κοιλια μου κ φωναζε κιολας γιατι στεκομουν πισω της στην ουρα................................................. χωρις λογια...τωρα την χαιδευω αλλα δεν λεει να ξυπνησει...θα αναγκαστω Παλι να φαω σοκολατα :lol::lol::lol:

Αφροδιτακι οντως δε ξερειςποια θα γενησει πρωτη κ ποια τελεθταια..αυτα τα ξερει ο θεος κ τα μπεμπακια μας!! Εγω ευελπιστω να παω μεχρι 38η βδομαδα ! Κ βασικα να γενησω φυσιολογικά κ γερο μωρακι!!

Γεωργιανακι κ εσυ μην ανυσηχεις...πολλες κοπελες με πονακια γενησαν στην ωρα τους :) Σιγουρα εχεις την δυσκολια με τον Αλεξανδρο κ το σπιτι...σε καταλαβαινουμε αλλα κ το αγχος προκαλει στρες κ κακα πραγματακια ναι? Ελπιζω τετοια ωρα να σου γραφουν την αδεια αυτοι!!! Παρακαλεσε τους !!

Εμειςεχουμεκ καλαθουνα ( δεν εχουμε παρει ακομα αλλα την εχουμε σταμπάρει!!) κ καθισμα αυτοκινητου...δε ξερω ομως πως θα βγει απο το μαιευτηριο..... σιγουρα τα καθισματακια θελουν ενα που μπαινει μεσα κ μικραινει τον χωρο... μειωτηρας λεγετε δεξερω? μανουλες??? ξερετε εσεις?

Σουλα που ξερεις οτι θα πας 20 απριλιου...προγραματισατε τοκετο κ εχαα επισοδεια?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε ειρηνακι μου την παρασκευη που πηγα στον γιατρο!!!!!!!ειπαμε 20 απριλιου πεφτει μεγαλη τεταρτη θα κανω πασχα μεσα αλλα παραγγειλα στην πεθερα μου να με φερει μαγειριτσα σε ταπεραρα παρακαλω :lol::lol::lol: ε κ λιγο αρνακι θα με φερει η θεια μου ζαχαρη θα περασω στο νοσοκομειο :lol::lol::lol:

καλο φαγωτα τα ευρουλακια!!!!!χαιρομε που καταφερες να παρεις την αδεια κ μην ανυσηχεις θα το συνηθησεις το κατσιο!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Καλά έκανες και το άνοιξες Jule, δε μας άντεχε άλλο το προηγούμενο!

Καλορίζικο λοιπόν το Νο 5, μπαίνω σ' αυτό με διψήφιο αριθμό ημερών! Απίστευτο μου φαίνεται πως πλησιάζει ο καιρός!

Ναι θα έχουμε γεννητούρια πολύ σύντομα, τι καλά!!! Λέτε γι αυτό να χάθηκε η Μαριτίνα?

Georgi μου με προσοχή οι μετακινήσεις, ελπίζω όλα καλά να πάνε στην επιτροπή και να μη κουραστείς πολύ! Και μη μου ανησυχείς, με λίγη προσοχή θα γεννηθεί την ώρα που πρέπει ο μικρός!

Σαμάνθα μια χαρά μου ακούγονται αυτά που παίρνεις για τη μπεμπούλα, τις υπόλοιπες μέρες εκεί θα φοράει νυχτικάκια του Ιασώ και γενικώς σου παρέχουν διάφορα πράγματα εκεί απ' όσο ξέρω. Η ιστοσελίδα του Ιασώ λέει τα εξής:

Να έχετε μαζί σας.

Τοκετός

* Πυτζάμες - νυχτικά και είδη προσωπικής περιποίησης για τέσσερις ημέρες

* Ρούχα μωρού, για την παραλαβή και αποχώρηση

* Αστυνομικές ταυτότητες μητέρας και πατέρα

* Ληξιαρχική πράξη γάμου

Τα έγγραφα αυτά θα χρειαστούν για τη δήλωση του νεογέννητου παιδιού σας στο ληξιαρχείο, αλλά και την παραλαβή του.

afrodite κοντά είμαστε, μαζί θα τα λέμε στο τέλος!

Εγώ το μωρό με καλαθούνα-πορτμπεμπέ θα το βγάλω καθώς ούτε αυτοκίνητο έχω, ούτε ξέρω με τι τρόπο θα γυρίσω από το μαιευτήριο. Φαντάζομαι θα μας πάρει ο πατέρας μου αλλά έχω δει και ζευγάρια να φεύγουν με ταξί και σίγουρα δε βάζουν κάθισμα αυτοκινήτου στο ταξί!

Αντριούλα καλή τράπεζα και μη συγχύζεσαι με τα οικονομικά, δε λύνονται έυκολα θέλει ψυχραιμία!

Happy καλημέρα! Κι εγώ αναρωτιέμαι τι έχει γίνει η Έλενα και η Άφρο επίσης... Ελπίζω να είναι και οι δυό τους καλά!

Καλημέρα touristria καλοφάγωτη η άδεια!!!

Εγώ προφανώς κουράστηκα πολύ χθες γιατί κοιμήθηκα 9,5 ώρες! Πάω να συνεχίσω τα ψώνια μου τώρα και σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αφρο σιγουρα θα ειναι στο φαρμακειο κ θα τρεχει σαν τον βεγγο :lol::lol::lol: καλα ψωνια κ ηρεμα σημερα ε μην πλακωθεις με καμμια :lol::lol::lol:

αυριο αρχιζουν τα γεννητουρια στις φουσκοκοιλιτσες τι ωραιαααα ερχοντε τα μωρακια σιγα σιγα...αλλα η μαριτινα ουτε εκει εμφανιστηκε....που εισαι καλε????γεννησες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν  ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 
    • Καλημέρα καλημέρα...η δικιά μου οδοντιατρος δε με αναλαμβάνει δυστυχώς από ότι κατάλαβα γιατί στόχος της είναι να πάρει περισσότερα χρήματα..Βρήκα άλλον ο οποίος αναλαμβάνει έγκυες και θα πάω σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα κάνουμε!! Πω πω κορίτσια ναι,πότε ήταν που αγωνιουσαμε τι θα δούμε στο επόμενο ραντεβού και τώρα και ο δικός μου έρωτας δε σταματάει να κλωτσαει όλη μέρα 💚💚👣👣🧿🧿💙💙🧿🧿👣👣💚💚
    • Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 
    • @nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά.. βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο  όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊
    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...