Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΙΜΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ


Recommended Posts

Καλημερα σε όλες !!

Μου έχει συμβει κατι περίεργο ...βρισκομαι ηδη στη 17η μερα του κυκλου μου αλλά απο εχθές έχω λίγο ροζ αιματάκι και σήμερα λιγο καφέ αλλά μόνο στο σκούπισμα... μαζί με πόνους χαμηλά και αριστερά στη κοιλιά...μπορεί να είναι η ωωρηξία μου...??

ερχόμαστε σε επαφή από τη 8η μέρα λέτε να έχουμε ευχάριστα....αυτό το μήνα....

(* είχα 1 αποτυχημενη προσπάθεια σπερματέγχυσης και 1 IVF, (ΛΌΓΩ ΓΙΑΤΡΟΎ ΠΟΥ ΉΘΕΛΕ ΑΠΛΏς ΝΑ ΤΑ ΑΡΠΆΞΕΙ....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα κι εγω το καλοκαιρι κατι παρόμοιο.Εμενα για τρεις περιόδους στη σειρά είχα τη 12η μερα του κυκλου αιματακι που συνεχιζοταν για 3-4 μερες και μετα γινοταν καφεΚι επρεπε να φοραω και σερβιετακι, δεν ηταν μονο στο σκουπισμα.Επειδη δεν το ειχα ξαναπαθει, πηρα τον γιατρο μου τηλ, μου εδωσε μια σειρα εξετασεων, και τελικα αποφανθηκε πως ηταν απλως μια ανωμαλια του κυκλου.

Τωρα εσυ για να το εχεις τη 17η μερα σημαινει πως πλησιάζεις τωρα ή είσαι στην ωορρηξία σου.Βεβαια για μεγαλυτερη σιγουρια, ενα τεστ ωορρηξιας θα σου εδειχνε τι συμβαινει.Κι αν οντως εισαι σε ωορρηξία, δείξε στον αντρούλη σου σήμερα πώς απλώνουν τον τραχανά! :D

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλες !!

Μου έχει συμβει κατι περίεργο ...βρισκομαι ηδη στη 17η μερα του κυκλου μου αλλά απο εχθές έχω λίγο ροζ αιματάκι και σήμερα λιγο καφέ αλλά μόνο στο σκούπισμα... μαζί με πόνους χαμηλά και αριστερά στη κοιλιά...μπορεί να είναι η ωωρηξία μου...??

ερχόμαστε σε επαφή από τη 8η μέρα λέτε να έχουμε ευχάριστα....αυτό το μήνα....

(* είχα 1 αποτυχημενη προσπάθεια σπερματέγχυσης και 1 IVF, (ΛΌΓΩ ΓΙΑΤΡΟΎ ΠΟΥ ΉΘΕΛΕ ΑΠΛΏς ΝΑ ΤΑ ΑΡΠΆΞΕΙ....)

Βασούλα γεια σου!

Έχω διαβάσει ότι κατά την εμφύτευση (και όχι κατά την ωορρηξία), καμιά φορά παρουσιάζεται λίγο αιματάκι. Πότε είχες-έχεις ωορρηξία? η εμφύτευση πραγματοποιείται -συνήθως- 5 με 12 ημέρες μετά την σύλληψη (ωορρηξία)

Εγώ χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξία για να την εντοπίσω και έμεινα με τον 2ο μήνα!!!

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις ευχάριστα τον μήνα αυτό :D:D:D:D

Πότε θα κάνεις τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAMNTHA ευχαριστώ για την ανταποκριση σου...δεν ξερρω ποτε ειχα ωωρηξια αλλά στην 7 μερα εκανα σαλπιγγογραφία και από την 8 εως και εχθες 17 ερχόμαστε συνεχεια σε επαφη με τον άντρα μου....λες...να σκάλωσε το σποράκι μας....? Ποτε να κάνω τεστ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα βασουλα

αυτα τα συμπτωματα εχω και γω στην ωορηξια μου ,λιγο ροζ οχι παντα και εντονους πονους στην κοιλια χαμηλα και αναλογα δεξια η αριστερα!ευχομαι να σκαλωσει το σπορακι σας συντομα και ολα να σας ερθουν οπως τα θελετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAMNTHA ευχαριστώ για την ανταποκριση σου...δεν ξερρω ποτε ειχα ωωρηξια αλλά στην 7 μερα εκανα σαλπιγγογραφία και από την 8 εως και εχθες 17 ερχόμαστε συνεχεια σε επαφη με τον άντρα μου....λες...να σκάλωσε το σποράκι μας....? Ποτε να κάνω τεστ ???

Βασούλα πράγματι μπορεί να είναι ένα από τα δύο...Ας ελπίσουμε ότι είναι εμφύτευση!

Πόσες ημέρες είναι ο κύκλος σου κανονικα? Εγώ έκανα πάντα 1-2 μέρες πριν την καθηστέρηση ή εναλακτικά 13-14 μέρες μετά την ωορρηξία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου είχε σύμβεί το ίδιο(19ημέρα) στον τελευταίο μου κύκλο όπου τελικά ήμουν έγκυος!Ήταν εμφύτευση,εύχομαι να συμβαίνει κ σε σένα το ίδιο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mακάρι από το στόμα σας και στου θεού το αυτί...

αυτό που με ανησυχεί είναι ότι την 9η μερα έκανα σαλπιγγογραφία και μετα από την 10 η έως και τη 17η ειμασταν συνεχεια σε επαφη με τον καλό μου...μετα από ποσες μερες να κανω τεστ??? θα εχω προβλημα λογω σκιαγραφικου υγρου που χρησιμοποιητε στη σαλπιγγογραφία.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΠΑΦΕΣ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΕΝΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΙΝ ΕΧΩ ΕΠΑΦΕΣ Κ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΤΙΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΞΕΚΙΝΑ.ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΙΣ 21 ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤΑΚΙ.ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα εγω ειχα ροζ υγρα στην μεση του κυκλου πηγα στον γιατρο γιατι μου συνεβαινε μηνες κ ηταν οωρηξια!

σου ευχομαι καλη επιτυχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

θα κάνω κι εγώ την ερώτησή μου, επαναφέροντας το θέμα ξανά....και θα ήθελα τη γνώμη σας.

έκανα καισαρική στις 19/2, περίοδος ήρθε στα τέλη Μάρτη κ από τότε κανονικά στην ώρα της, με λίγο μικρότερο κύκλο πλέον..

περίοδο είχα 17 Ιουνίου κ μόλις προχτές 2 Ιουλίου, είδα το απόγευμα καφέ-ροζ υγρά στο σκούπισμα. χτες το πρωί, τίποτα... ξανά τα ίδια όμως το απόγευμα, μαζί με ελάχιστο αίμα στο σκούπισμα. Σήμερα είναι η 3η μέρα που το παρατηρώ, από το πρωί όμως, με λίγο αίμα στο εσώρουχο κ κάτι ελάχιστα στο σκούπισμα. Σόρρυ κιόλας για την περιγραφή..

Δεν μου εχει ξανατύχει κάτι τετοιο στη 16η μέρα του κύκλου μου, ομολογώ το παρατηρώ 1η φορά κ εχω λίγο θορυβηθεί. υπάρχει περίπτωση κύστης? μήπως γνωρίζετε σε τι άλλο ίσως να οφείλεται αυτό?

Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 years later...
στις On 4/7/2011 at 2:12 ΜΜ, ο/η Edie1901 είπε:

θα κάνω κι εγώ την ερώτησή μου, επαναφέροντας το θέμα ξανά....και θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

έκανα καισαρική στις 19/2, περίοδος ήρθε στα τέλη Μάρτη κ από τότε κανονικά στην ώρα της, με λίγο μικρότερο κύκλο πλέον..

περίοδο είχα 17 Ιουνίου κ μόλις προχτές 2 Ιουλίου, είδα το απόγευμα καφέ-ροζ υγρά στο σκούπισμα. χτες το πρωί, τίποτα... ξανά τα ίδια όμως το απόγευμα, μαζί με ελάχιστο αίμα στο σκούπισμα. Σήμερα είναι η 3η μέρα που το παρατηρώ, από το πρωί όμως, με λίγο αίμα στο εσώρουχο κ κάτι ελάχιστα στο σκούπισμα. Σόρρυ κιόλας για την περιγραφή..

 

Δεν μου εχει ξανατύχει κάτι τετοιο στη 16η μέρα του κύκλου μου, ομολογώ το παρατηρώ 1η φορά κ εχω λίγο θορυβηθεί. υπάρχει περίπτωση κύστης? μήπως γνωρίζετε σε τι άλλο ίσως να οφείλεται αυτό?

 

Ευχαριστω!

Τι ήταν τελικα?? Το ιδιο εχω παθει εγω τωρα και εχω τρελαθει γτ δεν ειχα ποτέ τετοιο προβλημα ρωτησα τον γιατρο μου ειπε να δούμε πως παει και αμα ειναι να κάνουμε εναν κολπικο υπερυχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sindi είπε:

Τι ήταν τελικα?? Το ιδιο εχω παθει εγω τωρα και εχω τρελαθει γτ δεν ειχα ποτέ τετοιο προβλημα ρωτησα τον γιατρο μου ειπε να δούμε πως παει και αμα ειναι να κάνουμε εναν κολπικο υπερυχο 

Μεση του κυκλου σημαινει ωορρηξια. Καποιες φορες στην ωορρηξια μπορει να παρατηρηθει ελαφρια αιμορροια, διολου ανησυχητικη. Υπαρχουν κ αλλοι λογοι για αιμα μεσα στον κυκλο εκτος περιοδου, αλλα τις περισσοτερες φορες ειναι κατι απλο οπως αυτο που σου ανεφερα. Σε καθε περιπτωση, η επισκεψη στο γυναικολογο θα σου λυσει την απορια κ θα σε ηρεμησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Μεση του κυκλου σημαινει ωορρηξια. Καποιες φορες στην ωορρηξια μπορει να παρατηρηθει ελαφρια αιμορροια, διολου ανησυχητικη. Υπαρχουν κ αλλοι λογοι για αιμα μεσα στον κυκλο εκτος περιοδου, αλλα τις περισσοτερες φορες ειναι κατι απλο οπως αυτο που σου ανεφερα. Σε καθε περιπτωση, η επισκεψη στο γυναικολογο θα σου λυσει την απορια κ θα σε ηρεμησει

Αυτο μου ειπε και ο ιδιος αλλα συνεχίζω να εχω και σημερα μια, εχω μια, δεν εχω δεν ξερω τι να σκεφτώ πραγματικα, ειναι κατι πρωτόγνωρο για εμενα και, η αληθεια ειναι οτι μου εχει προκαλέσει εναν μικρο πανικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και έχει περάσει πολύς καιρός από τότε, δεν ήταν απολύτως τίποτα ανησυχητικό 😃. Όλα πήγαν μια χαρά, μετά από 3 χρόνια από τότε που το είχα παρατηρήσει έμεινα ξανά έγκυος στο 2ο παιδάκι μου και γενικώς όλα οκ πάντα στα τσεκ απ. Η γέννα, αλλά και η ηλικία, φέρνουν διάφορες αλλαγές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Edie1901 είπε:

Αν και έχει περάσει πολύς καιρός από τότε, δεν ήταν απολύτως τίποτα ανησυχητικό 😃. Όλα πήγαν μια χαρά, μετά από 3 χρόνια από τότε που το είχα παρατηρήσει έμεινα ξανά έγκυος στο 2ο παιδάκι μου και γενικώς όλα οκ πάντα στα τσεκ απ. Η γέννα, αλλά και η ηλικία, φέρνουν διάφορες αλλαγές.

Πηγα για υπερηχο ολα καλα περιοδος κανονικα ήταν το αιμα και μου ειπαν απλα επειδη γεννησα πρόσφατα οτι θελει κάποιο καιρο για να, ρυθμιστή αμα ξανάρθει μεσα στον μηνα βεβαια μου ειπαν να κανω ορμονολογικες και ισως χρειαστεί μια θεραπεια με χαπια για εναν μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...