Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

καλημερα σας!εχω λιωσει στον υπνο αυτες τις μερες.χτες κοιμηθηκα 3 ωρες το μεσημερι!να δω σημερα που δουλευω 2-9,θα κουτουλαω στη δουλεια..

αρας μπραβο,ολα καλα λοιπον με τη β επιπεδου.αντε,καλη συνεχεια!

παω να παρω τις τυπικες εξετασεις που εκανα προχτες.φοβαμαι για τοζαχαρο γιατι ειχα πλακωσει κατι γλυκακια εκεινες τις μερες...ιδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!! Ουτε γω εφτιαξα τπτ ακομα, μην ανησυχεις Ρανια μου. Και να ζησετε για τη Δευτερα!!!! Πηρα κι εγω προδερμ για τα ρουχαλακια. Για το μωρο τι θα παρουμε? Ποσα ρουχαλακια και τι? Ειμαι λιγο ασχετη... Μπιμπερο 1-2?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα οκ με τις εξετασεις,ευτυχως!νουτελα εγω απο ρουχαλακια του μπεμπη πηρα μονο 7-8 εσωρουχακια που αλλαζουν συνεχεια και 4-5 φορμακια.ετσι κι αλλιως θα φερουν ενα σωρο στο μαιευτηριο.απλως τα πρωτα να ειναι πλυμενα και σιδερωμενα.κι αν χρειαστω κι αλλα,η μαμα να ειναι καλα να μου πλυνει και να σιδερωσει.εχω παρει 2 ζευγαρακια σεντονια,λεω να παρω κανα 2 ακομα.ετσι κι αλλιως αυτα θα τα χρησιμοποιησουμε και αργοτερα.και εχω 2 λεπτες κουβερτουλες και μια πιο χοντρη για κουνια που μου πηρε ο αδερφος μου..αυτα.ενταξει και κατι σαλιαριτσες,πανακια διαφορα και αυτα τα αδιαβροχα για οταν τα αλλαζεις και υποστρωμα για την κουνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eεεεε ρε γμτ :evil::evil::evil::evil::evil:

εγραφα...εγραφα .....και στο τελος με πεταξε εξω το παλιομπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιπ !!!!!!!

@#$%#!*&^%@@%^

Λοιπον ξανα γραφω και ο Θεος βοηθος και το copy συμμαχος! :lol::lol::lol:

Χτες εκλεισα την βαλιτσα του μαυευτηριου. Εστειλα τη μαμα μου στο μαιευτηριο να της πουν αναλυτικα τι θα χρειαστω εγω και τι τα μωρα,γιατι απο το φυλλαδιο δεν εβγαζα ακρη.

Της Παναγιας τα ματια εχει μεσα η βαλιτσα!!!! :shock::shock::shock:

Εχω 1-2 ερωτησουλες....

1ον μετα την καισαρικη (κ γενικα τις εγχειρισεις) επιτρεπεται το μπανιο (να βραχουν δηλ τα ραμματα);;;

2ον οι κορσεδες που λετε ειναι υποχρεωτικοι ή ειναι στην κριση της λεχονας-του γιατρου κτλ κ απο που τους αγοραζουμε;

ARAS συγχαρητηρια για την Β-επιπεδου κ με το καλο ο μπεμπαρος!

ΝΟΥΤΕΛΑΚΙ αναφερεσαι στα πραγματα του μωρου που θα χρειαστεις γενικα στο σπιτι ή στο μαιευτηριο;;;Δεν καταλαβα...... πχ για τα μπιμπερο που λες,εμενα μου ζητησαν να εχω 2 μικρα μπιμπερο για το καθε μωρο (συνολο 4).Στο σπιτι εχω αλλα 2 μικρα και 4 μεγαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου ευχαριστω, νομιζω ειμαι ενταξει τοτε, εμειναν τα πανακια βεβαια και ολα αυτα τα αναλωσιμα... Μπραβο Lollaki μου, οργανωμενη!!! Για το μαιευτηριο ρωτουσα. Για το σπιτι πηρα πολλα νομιζω, τα περισσοτερα μακαρι να προλαβει να τα φορεσει μια φορα... Σημερα που ξεκινησα πλυσιματα το συνειδητοποιησα, επαιρνα μια απο δω μια απο κει και μαζευτηκαν πολλα ρουχαλακια για 0-3 μηνων. Δεν πειραζει, απο δω και περα θα παιρνω λιγο μεγαλυτερα και αν μου φερουν τα αλλαζω, θα δειξει στην πραξη. Οσο για την καισαρικη και τα ραμματα, σου βαζουν μια αδιαβροχη γαζα και τη δευτερη μερα που θα σηκωθουμε μπορουμε να κανουμε ανετα μπανιο, αυτο μου ειπε ο δικος μου γιατρος. Για τους κορσεδες δεν εχω ιδεα, δεν τον ρωτησα... Να μας πουν τα υπολοιπα κοριτσια αν ξερουν. Να ρωτησω και μια βλακεια? Μετα την καισαρικη που θα μας πανε στο δωματιο, φανταζομαι θα μας βγαλουν αυτη τη ρομπα και θα μας βαλουν το νυχτικακι μας, ετσι δεν ειναι? Αχ σημερα με επιασε ενα αγχος για ολα αυτα... Μακαρι να πανε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα, εννοειτε οτι η ζωνη μετα την καισαρικη ειναι προαιρετικη αλλα εγω θα σας την συνιστουσα γιατι κ σε κραταει στην μεση κ ενδεικνυτε μετα την εγχειρηση (σε στηριζει καλυτερα) αλλα οπως ανεφερα και παραπανω σε πιεζει κ φευγουν τα λοχεια κ ξεπρηζεσαι ευκολοτερα :P

εγω την ειχα αγορασει μεσα απο την κλινικη αλλα την πουλανε πιο ακριβα 30€ αν θυμαμαι καλα ενω εξω την ειχα βρει μιση τιμη.

νουτελα ειναι οπως τα λες μας βγαζουν την ρομπα κ μας βαζουν νυχτικακι , κ βολευουν τα βρακακια μιας χρησεως για την πρωτη μερα.

λολλιποπ επιτρεπεται το μπανιο εννοειτε οτι την μερα της εγχειρησης δεν μπορεις να κανεις γιατι εισαι ξαπλα μεορο κ καθετηρα :(:(:( το χειροτερο κομματι για μενα... απο την αλλη μερα αρχιζεις να σηκωνεσαι, εγω τα ειχα βρεξει κανονικα κ μου αλλαξαν μετα γαζα!

αληθεια στο μαιευτηριο σας ζητησαν μπιμπερο? δεν χρησιμοποιουν τα δικα τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑς ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩς ΠΛΕΟΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ.... :ymapplause::ymapplause: ΚΑΙ ΣΕ 13 ΜΕΡΟΥΛΕς ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΡΑΚΛΑ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!!!!!!!!ΝΟΥΤΕΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕς ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝΕ ΤΟ ΝΥΧΤΙΚΑΚΙ ΣΟΥΥ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕς ΝΑ ΦΟΡΕΣΕΙς ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΟΡΣΕ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΜΕΤΑ ΤΗς 40 ΜΕΡΕς,ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΩ ΤΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥς ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΜΑΚΙ....ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΔΕΡΜ ΠΗΡΑ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμμυ λοβ ποιος σου ειπε οτι επιτρεπεται μετα τις 40 μερες??? :?::?:

δειτε εδω ενα παραδειγμα τυχαια το βρηκα στο google:

http://www.bio-pro.gr/index.php?section=657

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://xmed.gr/v2/index.php?main_page=p ... cts_id=198

η ζωνη που αγορασα εγω δεν ειναι σαν την παραπανω ειναι λιγοτερο φαρδια στο υψος απλα σας την παραθετω να παρετε μια ιδεα, ειχα παρει την small κ στις 40 μερες μου ηταν μεγαλη κ πλεον δεν την χρησιμοποιουσα. μετα τα σαραντα εγω που γεννησα με καισαρικη εβαλα κορσε! αν πατε σε ενα μαγαζι με ειδη μετεγχυριτικα , ορθοπεδικα κτλ θα σας κατατοποισουν. σε οσες ειναι απο θεσσαλονικη εχει σιγουρα ο παπαποστολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗς 40 ΜΕΡΕς ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΟΡΣΕΔΑΚΙ ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΖΩΝΗ,ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΡΟς ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΜΕΘΟΔΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω αγχωθηκα. Τι ειναι η ζωνη? τι ειναι ο κορσες? Χρειαζονται ολα αυτα?

Μπιμπερο δεν πηρα?Ποσα να πάρω? Αχ κ νομιζα πως ειμαι ετοιμη.

Σημερα πηρα τα αποτελεματα απο τη καλλιεργεια ουρων και βρεθηκε σταφυλοκοκκος. Ξερει καμια τι ειναι?

mamys love μας δινεις κουραγιο, εισαι η πρωτη............

ρανια κι εγω πολυ υπνο, αλλα διακεκομένο!

Εσεις οι "παλιο"μανουλες πειτε μας, τα λόχεια ποσες μερες κρατανε? Σαν περιοδος κανονική ειναι? Με τη καισαρική φευγουν το ιδιο ευκολα αυτά?

Πολλα ρωταω ε? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις! Πολλες οι αποριες οταν ειναι η πρωτη φορα... Κι εγω αγχωθηκα.... Θα κατσω να γραψω καπου οσα εχω να ρωτησω το γιατρο γιατι καθε φορα εχω τοσα στο μυαλο μου και κατι ξεχναω παντα. Αντε με το καλο οσες ειναι πριν απο μας! @};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammys love σορυ μπερδευτηκα νομιζα οτι ελεγες σε φυσιολογικο τοκετο μετα τις 40 μερες κανει να βαλεις κορσε αλλα κ εσυ για καισαρικη μιλουσες. για να ανακεφαλαιωσουμε

καισαρικη -ζωνη μετα την επεμβαση κ μετα τα 40 κορσε

φυσικος τοκετος- κορσες μετα την γεννα κατα προτιμησα αυτοι που εχουν κουμπακια

γιουλακι τα λοχεια διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα εγω ειχα σχεδον 30 μερες αλλα εχω ακουσει κ περιπτωσεις που κραταν λιγοτερο.... κοντευα να "σιγκαω" απ την πολυ σερβιετα!

βεβαια προς το τελος εχεις πολυ λιγη ποσοτητα αλλα τις πρωτες μερες μπολικο πραγμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioylaki εμενα τα λοχεια μου κρατησαν 35 μερες και της 20 πρωτες με βαρκετο αιμα και της υπολοιπες σαν αρχη περιοδου βεβαια διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα αναλογα με τον οργανισμο .....αλλα προμηθευσου με μεγαλες σερβιετες για της πρωτες μερες ,,ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικος ο τοκετος δεν εχει διαφορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια.χαθηκα γιατι τελικα μετακομισα.τα καταφερα και βρηκα σπιτι.

αλλα μου εμεινε μια πιεση στο 14 15 και ανεβασμενο ουρικο οξυ που ανησυχουν το γιατρο για προεκλαμψια.

θα κανω και αυριο εξετασεις και θα δουμε για ποτε γεννα.παντως συντομα το βλεπω.

βαλιτσα μαιευτηριου την εχω ετοιμη απο κανενα μηνα γιατι με ειχαν τρελανει για προωρο τοκετο απο τον 6ο.λειπουν παντοφλες και σαγιοναρες νεσεσερ και κανενα μαντηλακι.δεν χωρανε στη βαλιτσα.θα παρω και σακο.

των μωρων τα ρουχα ετοιμα σχεδον.δυο πλυντηρια ακομη.τα επιπλακια ερχονται σε λιγο.ευχομαι σε ολες να γεννησουμε γερα μωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυπνιες και αποψε........

Κουκλες οσο αφορα την βαλιτσα της κλινικης, το καλυτερο θα ηταν να ρωτησετε τι παρεχουν αυτοι κ τι οχι...Σε εμας ας πουμε δεν παρεχουν απολυτος τιποτα (μονο βραστηρα,αποστειρωτη,γαλα κ χαμομηλακι παρεχουν)..... Φανταστειτε οτι μου ζητησαν απο 1 πετσετα για το καθε μωρο για να το σκουπισουν μετα απο το πλυσιμο της γεννας :!::!::!::!::!:

ΔΕΛΦΙΝΑΚΙ με το καλο να υποδεχτειτε τα αντρακια σας στο νεο σπιτι!!!!!

Ποσα κιλα ειναι τα ζουζουνια σας;;;; Οσο για την προεκλαμψια κανε τις εξετασεις σου,πινε πολλα νερα,κοψε αλατι κ μην φοβασαι! Τελικα αξιζε που με εβαλε σε προληπτικη αναλατη διαιτα απο τον 4ο μηνα ο ντοκτορας (επειδη σε μια κ μοναδικη μετρηση πιεσης ειχα 13....)

Κοριτσια (εσεις που ξερετε οτι θα κανετε καισαρικη) εχετε συζητησει για την ναρκωση; Για πειτε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες! Αχ σημερα τελειωνω με πλυντηρια και σιδερωματα, καμια ωριτσα ακομα και θα αρχισω να γεμιζω βαλιτσα. Πρεπει να παω και για πανακια, κρεμουλες κτλ.

Lollaki εγω ζητησα καισαρικη, μιλησαμε για τη ναρκωση με το γιατρο, εγω του ειπα οτι νιωθω καλυτερα να κανω ολικη αλλα ο ιδιος μου ειπε οτι ιατρικα συστηνει ανεπιφυλακτα την επισκληριδιο. Ειπε οτι ο οργανισμος δεν επιβαρυνεται τοσο και πλεον οπου μπορουν να αποφευγουν την ολικη ναρκωση το κανουν. Απο κει και περα μου ειπε οτι θα κανουμε ο,τι θελω εγω και οπως νιωθω καλυτερα, δε θα με πιεσει σε κατι. Με αυτα που μου ειπε με επεισε ομως κι ετσι καταληξαμε σε επισκληριδιο. Τωρα που τα συζητησα μαζι του ειμαι πιο ξεκαθαρη και ηρεμησα καπως.... Μακαρι να πανε ολα καλα και να μην εχουμε κανενα απροοπτο πριν το ραντεβου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!! μια μερα δεν μπαινω και γινετε χαμος, δεν σας προλαβαινω.... ευτυχως μου λυσατε αρκετες αποριες, μια χαρα σας βρησκω!!!!

Δεν ξερω για σας αλλα εγω τωρα τελευταια σηκωνομαι απο το κρεβατι για να ξεκουραστω........ τι πραμα ειναι και αυτο βρε παιδι μου ολη νυχτα... δεν βολευομαι πουθενα και ποναω και παντου. Λενε οι νεες μανουλες να κοιμηθουμε τωρα που μπορουμε αλλα δεν νομιζω να ισχυει αυτο το {{μπορουμε}} τουλαχιστον για μενα.

Γιουλακι ο σταφυλοκοκκος ειναι μικροβιο αρκετα επιμονο γιαυτο πρεπει να παρεις αντιβιοση το συντομοτερο.... ειχες κανενα συμπτωμα η στην εξεταση του μηνα το βρηκες?

lolli σε δημοσιο νοσοκομειο θα γεννησεις? τι ειναι ολα αυτα που σου ζητανε?

φιλακια φουσκακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop πολλα πραγματα σου ζητησαν κ με αγχωσες, γιατι κ γω σε δημοσιο θα γεννησω αυτην τη φορα. πρεπει μαλλον να τους κανω ενα τηλεφωνακι.

εγω επισκληριδιο ειχα κανει στην πρωτη καισαρικη επισκληριδιο θα επιλεξω κ αυτην την φορα. δεν εχω κανει ποτε ολικη κ την φοβαμαι! αλλα λενε οτι αργεις να επανελθεις με την ολικη κ σου συστηνουν επισκληριδιο, βεβαια λεπτομερειες δεν ξερω γιατι δεν το χω ψαξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

SPIRTOULI & ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ δυστυχως ολα αυτα μου τα ζητησαν απο ιδιωτικη μαιευτικη-γυναικολογικη κλινικη της πολης μου :!::!::!::!::!::!: Οι παροχες τους,περιοριζονται σε διαφημιστηκα και δειγματακια!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

ΝΟΥΤΕΛΛΑ μου, (αν δεν γινομαι αδιακριτη) για ποιον λογο θα κανεις καισαρικη; Το ηθέλες εσυ ή στο προτινε ο γιατρος ;

Ξερει καμια λεπτομεριες σχετικα με την περιδεση τραχηλου;;;

Ποτε κοβονται τα ραμματα;;; Πριν την καισαρικη; Μετα ή κατα την διαρκεια;;

Την Τριτη που εχω ραντεβου θα τα ρωτησω,αλλα ας εχω μια εικονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax spirtouli se niwthw apoluta...Simera apo tis 12 ews tis 2 tin evgala sto krevati, apo tis 2 ews tis 5 ston kanape kai meta pali pisw :D:D. Koimamai sto plai kai xupnaw me pono sti koilia les kai exei petrwsei, mporei na exw kai psilosispaseis kai na min to katalavainw kata ti diarkeia tis nyxtas ti na pw!. H mirki therieuvei ti nyxta kai ti mera toumpeki...ante kati naziarikes, anepestites kiniseis kai auto htan olo. Me to pou peftw sto krevati vlepeis tin koilia mou na allazei sximata :D. Tha mou ginei nyxtovia lete? Pwpw ti mas perimenei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollaki πες μου τωρα και το ποσο που θα πληρωσεις σε αυτη την κλινικη, να με τρελανεις τελειως...... δηλαδη αν πηγενες σε νοσοκομειο θα επρεπε να κρατας και γαζες και νυστερια κ.τ.λ τι :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσενα τουλαχιστον μαριτινα ειναι ησυχη την μερα...εμενα που ουτε μερα ουτε νυχτα δεν ησυχαζει.... καλα ποτε κοιμαται το δικο μου το παιδι δεν μπορω να καταλαβω.... να μην παρει ουτε τοσο λιγο απο την μαμα του :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SPIRTOULI μου γ@μω την δημοσια υγεια!!!!!! Το νοσοκομειο δεν λειτουργει η παιδιατρικη,οποτε ουτε καν το σκεφτομαι......οποτε η κλινικη ειναι μονοδρομος...αλλιως θα πρεπει να γεννησω σε αλλο νομό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...