Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

Φτάσαμε στο 4!!!Πόσα ακόμα μέχρι να γεννήσουμε;;; :ymdaydream::ymdaydream: θα ξαναπώ όπως κ στα προηγούμενα..να το γεμίσουμε ΜΟΝΟ ΜΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΝΕΑ!!!Να είναι ΌΛΑ τα μπεμπάκια ΓΕΡΑ κ εμείς πολύ ευτυχισμένες!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο γεματο χαρουμενα πραγματακια!!! Να ειμαστε ολες καλα και τα μπεμπακια μας ακομη καλυτερα!! Δεν εχω προλαβει να διαβασω τις τελευταιες σελιδες απο το Νο3 γι αυτο θα σας πω τα δικα μου ομορφα νεακια κανοντας καλο ποδαρικο!!! :) Πηγαμε το πρωι στον γιατρο μας! Ειμαστε μια χαρα κι εχουμε μεγαλωσει φτανοντας αισιως τα 870 γρ +-10% μας ειπε ο καλος μας ο γιατρος. Απο την χαρα μας αγορασαμε και το πρωτο μας φορεματακι απο τα πρεναταλ. Ειναι τελειο και με 50% εκπτωση παρακαλω. Samarcande μου εχει τελεια πραγματακια πραγματικα! Αυριο θα κανω και μια γενικη αιματος και σε 1 μηνα ξανα στον γιατρο! Θα διαβασω τωρα τα παλιοτερα μηνυματακια σας και θα επανελθω. Φιλια πολλα!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλη η μπουμπου σου Ηλιοδωρα! Με γεια τα πραγματακια και εγω αυριο θελω να ψωνισω οταν παμε στην συναντηση. Ειναι πολυ καλα σε ποιοτητα.

Γωγω που εισαι σημερα;

Ανδρια λιγο φυσιολιγικο ορο δεν σε βοηθαει; Περαστικα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ 4 ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!

ELENAKOS ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΑ PRENATAL ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ Η ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ??ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΛ ΝΑ ΠΑΩ...ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΡΩ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΟ ΤΟΠΟ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ(ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΓΟΥΣΤΑΡΩ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ),ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ MOTHERBABY ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΠΡΟΙΚΑ....ΓΕΝΙΚΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ,ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...ΜΙΑ ΒΟΥΡΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΜΠΟΥΚΑΛΙΩΝ,ΜΙΑ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ....ΕΠΙΣΗΣ ΠΗΓΑ ΙΚΕΑ Κ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΛΕΥΚΗ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ.....ΑΥΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ηλιοδωρα πολυ μεγαλωσε η μπουμπου!!!σχεδον κιλο...

δηλαδη εμεις που ειμαστε 2 εβδομαδες μεγαλυτερες θα ειμαστε σιγουρα κιλο????ποσο πρεπει να ειναι τωρα????georgi τα φωτα σου!!!

γιουλακι ακομη λιγο κ θα μετρας αντιστροφα τι καλα!!!κανε κ τα τελευταια ψωνια να τελειωνεις!!!

ηρθε η πεθερα μου πριν κ της εδωσα τα ρουχαλακια του μωρου να τα πλυνη κ να τα σιδερωσει νωρις ειναι ακομη αλλα αφου θελει τι να την κανω??ας πλενει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιωργος μας που ειναι βρε παιδια...2 μερες τωρα χαθηκε....

γιωργο εμφανισου!!!!!!!!εναν αντρα σε εχουμε που μας αφησες μοναχουλες τοσες γυναικες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδώρα, τι καλά, μεγάλωσε πολύ η μπουμπού σου!! Μπράβο!!! Με γεια το φορεματάκι!!

Jule να κοιτάξεις και στα Prenatal, έχει γλυκούλικα πραγματάκια!Επίσης έχεις δει καθόλου σε Mothercare και Premaman? Είχα δει κάτι υπέροχες προίκες, δεν είναι πολύ φθηνές αλλά δεν ήταν και απλησίαστες. Εγώ έχω βάλει στο μάτι μια προίκα από το Mothercare...

Andria υπομονή και περαστικά!! Δοκίμασες καθόλου τζίντζερ, με λεμόνι και μέλι? Δε ξέρω αν το δοκίμασε καμία από τις αρρωστούλες των τελευταίων ημερών, εμένα με ανακούφιζε πολύ πάντως!

Happy μια χαρά με την πεθερά ε? Και βέβαια αφού θέλει, δεν υπάρχει κανένας λόγος να την εμποδίσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια λεμε αυριο να παμε στο Περιστερι, μπορεις να ερθεις; Τι χρωμα περιπου ψαχνεις;

Σαμαρκαδε καλυτερα παρε απο αλλου την παντα για την κουνια, γιατι στα Mathercare ειναι πολυ λεπτη αρα καθολου ασφαλης. Αυτο να προσεχετε στην παντα.

Σουλα κανονικα μου αλλαζει τα φωτα!!! Ειναι γυρω στο κιλα και κατι, τα δικα μας ζουζουνια. Ο Αλεξανδρος ηταν στην 30η εβδομαδα 1344γρ. Και στην 34η εβδ. 2300γρ. Απο δω και περα περνουν κιλο και μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi mou den vgika ka8olou apo to spiti simera alla me tin prwti eukairia 8a paw na parw 8alassino oro..samarcande mou den to dokimasa alla pistevw pws den 8a mou aresei..exw idiotropies sta rofimata skefteite tsai den pinw KA8OLOU, mou prokalei anagoules ti apo ta pio apla (glikaniso,diosmo) ti apo ekeina pou exoun geuseis (karamela, fraoula) dokimasa tipota mou erxetai emetos..Prospa8ise k i mama mou na me ma8ei na ta pinw alla me tipota den ta katafere :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριουλα μου περαστικααααα... ειμαο στην ιδια κατασταση και ας ελπισουμε οτι σημερα στο φαρμακειο δεν κολλησα και τα υποδελοιπα

φτασαμε στο 4! ουαουυυυυ

ανυπομονω για οταν θα μιλαμε για πανες και πιπιλες, συμβουλες μετα τη γεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια ουτε εγω δεν πινω τσαι, επειδη με πιανει τρεμουλο απο την καφεινη. Βραζω νερο, βαζο ζαχαρη ή μελι και μια φετα λεμονι. Απλα να εχει μια γευση το ζεστο νερο. εμενα μου αρεσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro mou euxaristw k episis..ipomoni k 8a perasei ,logw tou oti den mporoume na pioume kati (antiviwsi) anagkastika 8a parei ligo perissotero se emas se sigkrisi me allous na figei gia ta kala..georgi meine na to dokimasw se ligo k egw auto pou mou eipes :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως εγώ δε μιλάω για τσάι με γεύση τζίντζερ, αλλά για κανονικό σκέτο τζίντζερ (πιπερόριζα δηλαδή), τριμμένο και βρασμένο... είναι λίγο καυτερό.

αχ κι εγώ σκέφτομαι πως θα είναι ωραία να τα λέμε και μετά και να περιγράφουμε και τα κατορθώματα των μικρών μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια στην κοιλια μου γινεται τρελλο τουρλουμπουκι! κουνιεται η μικρη σα να ειναι σε ρέηβ παρτυ :lol::lol::lol::lol:

εγω το κανα αυτο με το τζιντζερ! και ειναι τελειοοοοο...

ο λαιμος μου περασε με αυτο και ενα απιστευτο φυτικο σιροπακι με σαλεπι, κανα γιατροσοφι για το μπουκωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για ολες τις εγκυουλες που τους αρεσουν τα μουσεια σε ολο τον κοσμο, απλα ανακαλυψα ενα τελειο σαιτ, που οπως ειπε και μια φιλη μου πως ειναι δυνατον να αργησαμε να το βρουμε τοσο?

Ριξτε μια ματια !

http://www.googleartproject.com/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλη η μπουμπου σου Ηλιοδωρα! Με γεια τα πραγματακια και εγω αυριο θελω να ψωνισω οταν παμε στην συναντηση. Ειναι πολυ καλα σε ποιοτητα.

Γωγω που εισαι σημερα;

Ανδρια λιγο φυσιολιγικο ορο δεν σε βοηθαει; Περαστικα σου!!!!!!

ΑΧ ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙ....ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ....ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΒΡΕΦΙΚΟ??ΠΟΣΟ ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΝ?ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ??ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΧΤΟΥΝ??ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΜΠΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και μένα ο Άρης κουνιόταν νευρικά και του έβαλα μουσικούλα τώρα, τον αγαπημένο μου παιδικό δίσκο και νομίζω πως του αρέσει πολύ, έχει ηρεμήσει! χαίρομαι πολύ γιατί σκεφτόμουν ότι πολύ θα ήθελα να τον χαλαρώνω κι αργότερα με αυτόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...