Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!!!


Recommended Posts

Μακάρι το 2011 να μη προλαβαίνουμε από ανακοινώσεις εγκυμοσύνης...

κι επίσης ελπίζω να έρθουν όλα εύκολα χωρίς κόπο, χωρίς πόνο...

Εγώ δεν είμαι σε καμία περίπτωση παράδειγμα προς μίμηση εμάς μας πήρε γύρω στα 2 χρόνια να ξεκινήσουμε προσπάθειες...γιατί στην αρχή δεν θέλαμε...(γιατί νόμιζα οτι θα μου συμβεί με την πρώτη....τόση σιγουριά...!!!) και μετά άλλα 2 χωρίς αποτέλεσμα γιατί ο κύκλος ήταν άλλα αντ' άλλων και τελικά όταν φτιάξαμε τον κύκλο και μερικά αλλα θεματάκια κάτι άρχισε να γίνεται και να ξεκαθαρίζει το τοπίο (τον 5ο χρόνο).

Ελπίζω να τελειώσουν οι αγωνίες όλων σύντομα...και οι δικές σας και οι δικές μου!

Y.Γ. να σημειώσω οτι με το σύζυγο είμαστε πάνω από 10ετία μαζί...είναι κι αυτή η γαιδουρινή υπομονή που μας διακατέχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω προσπαθω και προσπαθω απο το 2008 ελευθερα και μετα ποιο εντονα και ποιο εντονα με εξετασεις τρομερες τον τελευταιο χρονο!!!!!!!!! αποτελεσμα μηδεν εγκυμοσυνη τιποτα..........

Διαγνωση προβλημα 1 σαλλπιγγα ωορηξια μου γινεται ψηλα και συλληψη γιοκ.

Παραλληλα πολυ χαμηλη προγεστερονη πηρα φαρμακα αλλα τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αποτελεσμα παλι μηδεν......

ΜΕ ΛΕΝΕ ΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΧΩ 4 ΕΒΡΥΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΗΞΗ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.....

ΔΕΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.

ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΜΕ ΣΕ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΚΑΜΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.....

περιμενω και περιμενω παλι και βλεπουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου καλωρίζικο το θεματάκι σας αν κ εύχομαι να κλείσει σύντομα κ να γίνετε όλες σαν μπαλονίτσες!!!!Πολλά πολλά μωράκια για όλες σας!!Υπομονή κ πίστη! ;) Σας φιλώ κ σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδόσκονη!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες μου καλωρίζικο το θεματάκι σας αν κ εύχομαι να κλείσει σύντομα κ να γίνετε όλες σαν μπαλονίτσες!!!!Πολλά πολλά μωράκια για όλες σας!!Υπομονή κ πίστη! ;) Σας φιλώ κ σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδόσκονη!! :D

Elenakosssssssssss με το καλο το μπεμπακι σου, ευχαριστουμε!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax makari na einai gourlidiko afto to thema!!!!na gemisei egymosines k polla polla xamogela!!!

na sas pw pliroforiaka pos prospathw 2 misi xronia k exw sto istoriko mou 2 ekswsomatikes i mia apo aftes epityxis alla katopin pallindromi!!!!!

me to kalooooooooooooooooooooooooo [smilie=wav.gif] syntoma na gastrothoume oles :lol::lol:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia twra mpika sto palio k eida tis ekselikseis!!!xairomai poly pou eisai kala :):)

lypamai :( bebaia gia tin ekseliksi alla oso esy eisai kala tha erthei sigoura k to nini sas!!!!! :):)

pame mprosta!!!!!

Να σαι καλα βρε κοριτσι μου!Ολα θα πανε καλα για ολες μας.Ναι νιωθω πλεον οτι μπηκα σε ενα σωστο δρομο και αργα ή γρηγορα θα ερθει το μπεμπε!!Φυσικα η οργη μου ακομα δεν εχει καταλαγιάσει για τους ανεύθυνους γιατρους, αλλα θα τους ξεχασω γιατι πλεον δεν ανηκουν στη ζωη μου.Παμε για αλλα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sto efxomai se sena k se oles olopsyxaaaa!!syntoma koritsia mou!!egw exthes eixa repo k brethikame me ti ksaderfi tou antra mou k syn kali mou fili k einai ston 7o pia mina tis egkymosinis tis k me pire apo katw....simera eimai kala alla otan eimai mazi tis re koritsia me pianei mia thlipsi k ena parapono.....otan tin blepw mono!!!k xaidebei ti koilia tis k milaei synexeia gia to koritsaki tis.....den ti palebwwwww!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Αναστασούλα μου και καλωρίζικο το καινούργιο πόστ. Μου φαίνεται εμείς οι δύο μαζί θα ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες...

Είμαι η Μαρία και από τον Ιούνιο του 2009, που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για ένα παιδάκι, έχω στο μητρώο μου δύο αποτυχημένες εγκυμοσύνες (μια παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα, μια βιοχημική), τρεις αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μια αποτυχημένη εξωσωματική. Προς το παρόν κάνουμε διάλειμμα για τον Φεβρουάριο και από Μάρτιο βλέπουμε... Το μοναδικό πρόβλημά μας είναι η ποιότητα των ωαρίων μου, λόγω ηλικίας...

Αναστασούλα, εγώ λέω να παραιτηθώ από γραμματέας :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και όποια αναλάβει την λιστούλα, σας εκλιπαρώ να με βάλετε στο νο.13. Για μένα ήταν πάντα γούρικο!!!!

Που ξέρεις, μπορεί με το νο.13 ως σύμμαχο, να την πάθω τελικά την γκαστρίτιδα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μάλλον είμαι η μικρότερη, όχι καλέ σε ηλικία :lol::lol::lol::lol::lol:

μικρότερη σε μήνες που προσπαθώ.

Αυτός ο μήνας είναι ο 11ος στην σειρά. Με τις εξετάσεις ως και τώρα όλα έδειξαν πως είμαι καλά :lol::lol:

απλά έχουμε ένα θαματάκι με το [smilie=sign17.gif][smilie=sign17.gif] ναι ναι, με το σπέρμα.

2 με 6 / 2 αυτού του χρόνου, βεβαίως βεβαίως, περιμένω περίοδο και στην συνεχεία την πρώτη σπερματέγχυση. Πριν τη σπερματέγχυση θα επισκεφτούμε ουρολόγο αλλά οτι και να μας πει εγώ θέλω να κάνω μια προσπάθεια μήπως και η τύχει μας χαμογελάσει.

Αυτάαααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία έκανα λίστα στο προφίλ μου ;)

αν ξέχασα κάποια μου λέτε

ρε συ Μερεντα μας κλανει το Αγγελακι σου η μου φαινετε???? :-?:-?:-?:-?:-?

οχι τιποτα αλλο ειμαι και στο Νο2 ρε κοριτσι με πιανει πολυ μποχα :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

:)):)):)):)):)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOU ANASTASAKI MOU!!!!!!!!!1 SE VRHKA GLUKIA MOU!!!!! SE EPSAXNA NA DW PWS EIISAI!!! TELEIO TO THEMATAKI E!!!????

EGW EIMAI H KARDOULA!!!! EDW KAI DYO XRONIA AKRIVWS ( FEVRARH 2009-2011) PROSPATHOUME GIA MWRAKI!!! EGW EXW ENAN GIO 11 ETWN APO TA 19 MOU XRONIA!!! AFTA TA DYO XRONIA ANOIXA EGW TIS SALPIGGES MOU GIATI HTAN TELEIWS KLEISTES EIXA KUSTES STHN ARISTERH WOTHIKH KAI TWRA EFYGAN O ANTRAS MOU EIXE 4 KYRSOKULES KAI HTAN SXEDON STEIROS KAI META THN EPEMVASH SAN THAVMA EGINE 76 EKATOMYRIA ALLA EXOUME ENA THEMATAKI ME THN KINITIKOTHTA!!! EIXA KUKLO 40-60 MERES KAI O GIATROS MOU TO EFTIAXE KAI AFTO KAI EGINE 28 MERES!!!! KAI META APO OOOOOLES AFTES TIS EPEMVASEIS KAI TIS ANALUSEIS APOFASISAME NA KANOUME TWRA EXWSWMATIKOULA!!! EXW 5 AVGOULAKIA KAI THN PEMPTH THA DOUME AN ANEVHKE O ARITHMOS KAI THN ALLH VDOMADA THA GINEI WOLIPSIA!!!!

EISTE OLES POLU GLUKIES KAI SAS EFXOMAI NA GINETE OLES MANOULES SYNTOMA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sto efxomai se sena k se oles olopsyxaaaa!!syntoma koritsia mou!!egw exthes eixa repo k brethikame me ti ksaderfi tou antra mou k syn kali mou fili k einai ston 7o pia mina tis egkymosinis tis k me pire apo katw....simera eimai kala alla otan eimai mazi tis re koritsia me pianei mia thlipsi k ena parapono.....otan tin blepw mono!!!k xaidebei ti koilia tis k milaei synexeia gia to koritsaki tis.....den ti palebwwwww!!!

KORITSI MOU SE KATALAMVAINW APOLUTA!!!!!! OTAN EIPA EGW OTI XEKINHSA NA PROSPATHW GIA MWRAKI AMESWS EMEINE EGGYOS H ADERFH MOU H XADERFH MOU KAI SXEDON OLES MOU OI FILES KAI PELATISSES!!! GENNHSAN OLES KAI EGW AKOMA PROSPATHW1!!!!!!! EINAI VASANISTIKO TO XERW ALLA NA SKEFTESE OTI MIA MERA THA SAI KAI SY THA DEIS!!! EMENA EKLAIGE MIA PELATISSA PROXTES GIATI EMEINE EGGYOS KAI DEN ITHELE KAI EIPA MESA MOU GIATI THEOULH MOU DEN TO STEILES SE MIA APO THS KOPELES POU TO POTHOUNE TOOOSO POLU!!! ALLA META METANIWSA GIATI AFTOS XEREI!!!! POIA EIMAI EGW POU TON AMFISVHTW!! :roll::roll::roll: EGW EXW ENAN GIO 11 ETWN KAI EPEIDH XANAPANTREFTHKA THELEI O ANTROULHS MOU KAI TON LYPAMAI POU EINAI TOSO KALOS KAI DEN EXEI ENA MWRAKI DIKO TOU GI AFTO TREXW NA TOU KANW ALLAAAAAA DEN MPORW :roll::roll: POLLES FORES NOMIZAN ZHLEVW KAI APOMAKRYNOMAI ALLA HTAN EPEIDH PONOUSA PARA POLU OTAN TON EVLEPA NA VLEPEI TA ALLA MWRAKIA NA GENNIOUNTE KAI EGW NA MHN TOU XARIZW ENA :roll::roll: TWRA OMWS AFOU TA EIPA SE OLOUS KAI HSYXASA PAW GIA EXWSWMATIKH!!! DEN EINAI KAKO GLUKIA MOU NA ZHLEPSEIS MIA EGGYO OUTE NA KLAPSEIS OUTE NA THYMWSEIS OTAN DEN SE KATALAMVAINOUN!!!! MWRAKI THES DEN EINAI KAKO!!!!!! KAI NA XESPASEIS MPROSTA STON PO HLITHIO ANTHRWPO AFTOS PREPEI NA KATALAVEI KAI NA SOU SYMPARASTATHEI!!!!!! TA FILIA MOU KAI MHN KRYVEIS TON PONO SOU!!! XESPASE KAI PROXWRA MPROSTA PIO DUNAMIKA!!!!! THA XALARWSEIS KIOLAS :roll::D:D:D:D:D:D:D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Αναστασούλα μου και καλωρίζικο το καινούργιο πόστ. Μου φαίνεται εμείς οι δύο μαζί θα ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες...

Είμαι η Μαρία και από τον Ιούνιο του 2009, που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για ένα παιδάκι, έχω στο μητρώο μου δύο αποτυχημένες εγκυμοσύνες (μια παλίνδρομη στην 12η εβδομάδα, μια βιοχημική), τρεις αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μια αποτυχημένη εξωσωματική. Προς το παρόν κάνουμε διάλειμμα για τον Φεβρουάριο και από Μάρτιο βλέπουμε... Το μοναδικό πρόβλημά μας είναι η ποιότητα των ωαρίων μου, λόγω ηλικίας...

Αναστασούλα, εγώ λέω να παραιτηθώ από γραμματέας :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και όποια αναλάβει την λιστούλα, σας εκλιπαρώ να με βάλετε στο νο.13. Για μένα ήταν πάντα γούρικο!!!!

Που ξέρεις, μπορεί με το νο.13 ως σύμμαχο, να την πάθω τελικά την γκαστρίτιδα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρικακι εμενα με βλεπω να προσπαθουμε κατα τον Απριλιο, εκει θα παει η βαλιτσα!!!Δεν πειραζει θα σε ακολουθησω μετα εγω!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOU ANASTASAKI MOU!!!!!!!!!1 SE VRHKA GLUKIA MOU!!!!! SE EPSAXNA NA DW PWS EIISAI!!! TELEIO TO THEMATAKI E!!!????

EGW EIMAI H KARDOULA!!!! EDW KAI DYO XRONIA AKRIVWS ( FEVRARH 2009-2011) PROSPATHOUME GIA MWRAKI!!! EGW EXW ENAN GIO 11 ETWN APO TA 19 MOU XRONIA!!! AFTA TA DYO XRONIA ANOIXA EGW TIS SALPIGGES MOU GIATI HTAN TELEIWS KLEISTES EIXA KUSTES STHN ARISTERH WOTHIKH KAI TWRA EFYGAN O ANTRAS MOU EIXE 4 KYRSOKULES KAI HTAN SXEDON STEIROS KAI META THN EPEMVASH SAN THAVMA EGINE 76 EKATOMYRIA ALLA EXOUME ENA THEMATAKI ME THN KINITIKOTHTA!!! EIXA KUKLO 40-60 MERES KAI O GIATROS MOU TO EFTIAXE KAI AFTO KAI EGINE 28 MERES!!!! KAI META APO OOOOOLES AFTES TIS EPEMVASEIS KAI TIS ANALUSEIS APOFASISAME NA KANOUME TWRA EXWSWMATIKOULA!!! EXW 5 AVGOULAKIA KAI THN PEMPTH THA DOUME AN ANEVHKE O ARITHMOS KAI THN ALLH VDOMADA THA GINEI WOLIPSIA!!!!

EISTE OLES POLU GLUKIES KAI SAS EFXOMAI NA GINETE OLES MANOULES SYNTOMA!!!

Ολα καλα καρδουλα, καλως ηρθες κι εδω!!Ηρθε η ωρα της ηρεμιας....να διορθωσουμε αυτα που πρεπει και θα συνεχισουμε δυναμικα!!Ευχομαι ολα να σας πανε καλα με την εξωσωματικη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια η λιστουλα στο προφιλ σου !!!!φοβερη ιδεα!!!αχ ειμαι χαρουμενη που ξεκινησαμε αυτο το ποστ!!! :P

τζανολινο..ηθελα να σου πω πως σε νιωθω...σε ολο αυτο το χρονικο διαστημα που προσπαθω εχουν μεινει ολες οι γνωστες μου εγκυες και εχουν γεννησει και ακομα προσπαθω...συνεχεια νιωθω σαν το τραγουδι απο τις τρυπες αν το ξερεις που λεει ...τι εγινε κεινο το τρενο που εβλεπε τα αλλα τρενα να περνουν...ετσι νιωθω...με αποκορυφωμα την εγκυμοσυνη της αδερφουλας μου στον πρωτο μηνα προσπαθειων και αφου παντρευτηκε δυο χρονια μετα απο μενα....ειναι πολυ ζορικο να συνεχιζω και παραλληλα να χαιρομαι...γιατι χαιρομαι που θα χω μια ανιψουλα και που η αδεροφυλα μου δεν χρειαστηκε να περασει αυτο που περναω....ευχομαι να μεινω εγκυος ομως στο μεταξυ.... :roll: ξερω οτι θα τα καταφερω...αυτο το σπερματακι να δουμε θα τα καταφερει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την καλησπέρα μου και από εμένα κορίτσια! Μερεντούλα βάλε με και εμένα στη λιστούλα ... ίσως αυτή η να είναι πιο τυχερή για εμάς.

Εμείς προσπαθούμε 17 μήνες ... :( ... με μια βιοχημική στο ιστορικό μας. Πριν 2 μήνες ανακαλύψαμε συμφύσεις στις σάλπιγγες, θετική σε ουρεόπλασμα, μυκόπλασμα και ο 3ος γυναικολόγος μας βρήκε πρόβλημα στην κινητικότητα του σπέρματος, ενώ οι άλλοι 2 γυναικολόγοι 7 μήνες πριν το είχαν βρει τέλειο (σου θυμίζει κάτι αυτό Αναστασία? :twisted: ). Την Πέμπτη θα πάμε στον ουρολόγο να δούμε τι ακριβώς γίνεται και με το σπέρμα. Εγώ αφού απαλαγώ από το μυκόπλασμα ουρεόπλασμα πάω για λαμπαροσκόπηση & υστεροσκόπηση για καθαρισμό συμφήσεων και μετά μας δίνουν 6 μήνες προθεσμία μέχρι να ξαναδημηουργηθούν. Μακάρι τουλάχιστον να μην χρειαστεί και ο άντρας μου επέμβαση και να είναι κάτι που αντιμετωπίζεται φαρμακευτικά. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας δυστυχώς :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...