Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Καλημερα!!!

Αφου δεν ανοιξε καμια νεο...ανοιγω παλη εγω!!!

Ελπιζω μεχρι να φτασουμε τις 100 σελιδες..να χρωματισουμε ολες τη λιστα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!! καλορίζικο το 2ο..Το έψαχνα αρκετή ώρα!!!

Τι κάνετε? Εγώ είχα τις ανηψιες μου σήμερα και πέρασα πολύ ωραία. Βρέχει εξω και κάθομαι χαλαρά στον καναπέ..

Πολλά φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;;

πως ειναι τα κεφια μας σημερα;;;

για να μαζευτει το Ιατρικο δελτιο ..ποιες εχουν ραντεβουδακια αυτη την ευδομαδα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αυτο ξαναπεστο!!

με τα χιλια ζορια σηκωθηκα σημερα...

Ξερασα..ντυθηκα, βαφτηκα..και ηρθα..

αλλα ψινομουν να κανω την αρρωστη!!!

δε θα μπορεσω που δεν θα μπορεσω να εκμεταλλευτω την αδεια μου οπως θελλω αφου γεννησω....ελεγα να ξεκουραστω τουλαχιστων τωρα..

αλαλ με τις προσφατες αλλαγες στην δουλει αμας δεν παιζει κατι τετοιο...και με δεδομενη την γεννικοτερη κατασταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σηκώθηκα εύκολα.. αλλά ήθελα να κάτσω σπιτάκι μου...Βαριόμουν να ντυθώ...να οδηγήσω... και όλα τα σχετικά...

Γιατί δεν θα μπορέσεις να εκμεταλλευτείς την άδειά σου όπως θές όταν γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι υπολογηζα να σταματισω 01/07, και μετα εχω αδεια απο περισυ 19 μερες..συν η φετινη αδεια 22 ημερες, συν οι 3 μηνες μετα τη γεννα συνολο 5..μετα ηθελα να παρω το μειωμενο ωραριο σε αδεια οποτε θα καθομουν κανενα 10 μηνο σπιτι..

ετσι θα καταφερνα να θηλασω οσο θελλω χωρις να χρειαστω να ανλτω συστηματικα- κατι που με κουρασε αφανταστα την προηγουμενη φορα.

Αλλα τωρα επειδη γινονται ανακαταταξεις στο γραφειο και θα χωριστουν τα γραφεια και θα μετακομισουμε και θα αναλαβουμε ενα μεγαλο ογκο δουλειας..και εγω δεν θα κανω μονο γραμματεια αλλα και ενα μεγαλο μερος αυτου που εχω σπουδασει- ειμαι λογηστρια- αδεια τζιφος..

4 μηνες του ΙΚΑ..1 μηνας κανονικη αδεια..καια ν λεμε τωρα τα καταφερνουν..θα παρω και την φετινη αδεια...

βαρια βαρια ενα 5 μηνο με το μωρο σπιτι...

για εξαμηνο ΟΑΕΔ..ουτε να το συζητω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα... Δύσκολα τα πράγματα όπως τα λές...Δύσκολοι και οι καιροί.. Η συννυφάδα μου όταν γέννησε στις 50 μέρες την φωνάξανε για δουλειά! Και αναγκαστικά πήγε... δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς... Απο την άλλη πάλι με τόση ανεργία.. λές δουλειά να υπάρχει και ας ταλαιπωρηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξαναπες το Γιελις μου..ξαναπεστο..

ειναι που ειναι απληρωτος ο συζυγος ποσους μηνες..αμα μεινουμε και απο τον δικο μου μισθο..βραστα..

δεν ειναι καιροι για ηρωησμους..κυριως με ενα παιδι..και ενα δευτερο στα σκαρια..

Οποτε τα κεφαλια μεσα

Ζαχα μου τι κανεις;;;;πως πανε τα κεφια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο κεφια καλα, απο ορεξη ΠΟΛΥ καλα, απο κιλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ξερω!!! :lol:

Ολο με τα χερια στην κοιλια ειμαι και ψαχνω για τα πιτσιρικια!!!! Ολο (και καλα) κατι νιωθω...αλλα θα δειξει. :lol:

ανεκδοτο ημερας:

Mια παρέα αντρών είναι στο καφενείο και συζητάνε, στην παρέα τους είναι και ο Ψαραντώνης .......

Θέμα συζήτησης το πως κρατάς τη σύζυγο να μην γκρινιάζει .........

Λέει ο πρώτος:

Εγώ την πήγα πέρισυ ένα ταξίδι στην Γαλλία και φέτος σκέφτομαι να την πάω στην Αυστρία !!!

Λέει ο επόμενος:

Εγώ την πήγα στη Νέα Υόρκη και φέτος θα την πάω στο Λος Αντζελες !!!

Εσύ μωρέ Αντώνη ;;;

Ψαραντώνης:

Οπέρισυ την επήγα στο μιτάτο απάνω στην Ιδα ........... (οροπέδιο στην κορυφή του Ψηλορείτη)

Κι οφέτος μωρέ Αντώνη ;;;

Οφέτος θα πάω να τηνε πάρω ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολο με τα χερια στην κοιλια ειμαι και ψαχνω για τα πιτσιρικια!!!! Ολο (και καλα) κατι νιωθω...αλλα θα δειξει. :lol:

Ζάχα κάνε υπομονή μερικές εβδομάδες ακόμα και δεν θα χρειάζεται να τα ψάχνεις... θα τα καταλαβαίνεις αμέσως!

Τώρα που είπαμε για τα χέρια στην κοιλιά... η προηγούμενη γιατρός μου είχε πεί ότι δεν πρέπει να χαιδεύω την κοιλιά γιατί προκαλεί συσπάσεις!! Τον τωρινό δεν τον ρώτησα ακόμα... Σας έχουν πεί εσάς κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZΖαχα..καλοο..μονο μη το πεις του αντρα μου.. :lol::lol::lol::lol:

Γιελιζ μου οχι δε μου ειπε κατι τετοιο...

δεν τον ρωτησα κιόλας...

αλλα γεννικα λενε διαφορα κατ ακαιρους..

πχ ο προηγουμενςο μου ελεγε μη κοιμασαι μπρουμητα προκαλει βραδυκαρδια..ο τωρινος δεν ειπε τιποτα...

τωρα εχω ραντευου την τεταρτη..

σημερα και αυριο εχω καρδιολογο..

να δω τι ακριβως θα μου πουν για τον φυσιολογικι που θελλω να κανω...

επισης παιδια πρεπει κατι να κανω και να τροω κρεας..και γεννικα πιο ισοπποπημενα..

δεν μπορω το κρεας καθολου ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!!!!!!Τι κανετε γκαστρουλες??

Εμεις ειμαστε καλα με ηρεμο ΣΚ και πολυυυ υπνο!!!!!!!

Αυτη τη βδομαδα εχουμε γιατρο να δουμε ποσο εχουμε μεγαλωσει!!!!!!!

Γελιζ μηπως μπερδευτηκες στον τιτλο??2011 επρεπε να γραψεις η τοο κανες επιτηδες?? :)

Σεσιλια μου κ μεις μ ενα μισθο ειμαστε..εγω δεν δουλευω..τα δανεια τρεχουν..και πηγαμε στις τραπεζες και καναμε ρυθμισεις σε ολα!!Ευτυχως τα 2 στα 3 τα εγκρινανε..για το 3ο δε εχουμε παει ακομη..Για 2 χρονια θα χαλαρωσουμε λιγο...

Υπολοιπες γκαστρουλες τι κανετε??τα σπορακια σας??Εσειςπου εχετε περασει την 16 η βδομαδα νιωσατε κατι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερινάκι!! Δεν έβαλα εγώ τον τίτλο :) αλλά δεν ξέρω και πώς να τον αλλάξω.. Εγώ το Σάββατο το πρωί πριν σηκωθώ απο το κρεβάτι ένιωσα ένα πιο δυνατό χτύπημα απο τις άλλες φορές... τώρα δεν ξέρω αν ήταν το μωρό γιατί ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς....

Cesilia εγώ μπορώ να τρώω κρέας μόνο σε κιμά... μπιφτέκια σουτζουκάκια...που έχουν μπαχαρικά μέσα και δεν μου μυρίζει καθόλου κρεατίλα..

Καλή επιτυχία με τούς γιατρούς αύριο και εύχομαι να σου πούν μόνο αυτά που θές να ακούσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...