Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ 2011. ΕΛΑΤΕ!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

εισαι απο τις τυχερες που ειναι μια χαρα..και εγω ετσιο θα ηθελα να ημουνα..καλα απο υπνο ριχνω και εγωωωω...πολικη αρκουδα με λεει ο αντρας μου ..ασε δεν μπορω αλλο τις μυρωδιες ειλικρινα δεν αντεχω!!Την Δευτερα παω στο γιατρο να δω και το νινι..η καλυτερα την κουκιδααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 164
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι η Βάλη και εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες του Σεπτεβρίου 2011 να έχουν μια πολύ ευχάριστη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και έναν ονειρεμένο τοκετό! Είμαι ξανά έγκυος από εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων αυτή τη φορά, μετά από πολυετή ταλαιπωρία λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας και μετά από μια πολύ άτυχη εγκυμοσύνη με τραγική έκβαση. Λογικά εχω ΠΗΤ 9 Σεπτέμβρη. Η ευτυχία μου μετά τη θετική β-χοριακή δεν περιγράφεται με λέξεις! Κι αυτή τη στιγμή είμαι δακρυσμένη. Λίγες ημέρες αργότερα είδαμε ότι πιθανόν πρόκειται για διδυμάκια και φοβήθηκα λόγω του ιστορικού πρόωρου τοκετού. Ευχηθείτε μου να είμαι τυχερή αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο εμενα και καλως ηλθες στην παρεα μας..ολα καλα θα πανε αρκει να σκεφτεσαι θετικα..τι και αν ειναι δυδιμακια τελικα μια χαρα θα πανε ολα!!Περιμενουμε νεα σου απο εξετασεις και απο γιατρο!!Να εχεις μια σουπερ εγκυμοσυνη και να πανε ολα κατ ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και για σένα να πάνε όλα καλά και να κυλήσουν οι μήνες χωρίς καθόλου προβλήματα! Είδαμε την περασμένη εβδομάδα δύο σάκκους. Στον έναν ήταν ξεκάθαρη η καρδιακή λειτουργία, στον άλλον δεν φαινόταν ακόμη. Ο γιατρός είπε ότι αυτό μπορεί να εμφυτεύτηκε στα τοιχώματα της μήτρας λίγα 24ωρα μετά το πρώτο και έτσι δεν βρίσκονται ακριβώς στο ίδιο στάδιο, πράγμα συνηθισμένο. Για το λόγο αυτό μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα προχωρήσει. Πάντως μέχρι στιγμής, όλα αρκετά καλά, αν εξαιρέσουμε την εμφάνιση ροζ- καφέ εκκρίσεων στην 5η εβδομάδα που με τρόμαξε πολύ και κράτησε περίπου 8 μέρες. Ελάχιστη πρωινή ναυτία και ούτε υποψία από τάση για εμετό, μόνο υπνηλία κι αυτή σε λογικά πλαίσια. Παίρνω filicine, utrogestan, cyclacur. Βιταμίνες δεν μου έδωσαν ακόμη, ούτε σίδηρο και το παλεύω με τη διατροφή. Τετάρτη πάω ξανά στο γιατρό. Ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα...μακρι να μην εχεις καθολου εμετους και τετοια..εγω και η sisi εχουμε πεθανει..εμενα μου εχει δωσει felicine,trofocard μαγνησιο και utrogestan γιατι ειχα κατι συσπασεις στη μητρα και μουτο :D εδωσε αυτο,ακομα δεν μου εχει δωσει σιδηρο και ασβεστιο νομιζω πιο μετα θα μου τα γραψει.Εγω αυριο το πρωι θα παω να δω τη κουκιδουλαααα και να ακουσω,νομιζω δηλαδη να ακουσω,καρδουλα,ειχα παει αμεσως μολις εκανα το τεστ το οποιο το εκανα και 2 μερες πριν την περιοδο και μετα εκανα και μια χοριακη 400 μοναδες αλλα τα τοιχοματα μπορεσαμε να δουμε.Εχω και οπισθια καμψη μητρας και δεν φαινεται καλα οπως σε αλλες που ειναι κανονικα η μητρα τους και πρεπει να κανω μεχρι τον 3ο με 4ο μηνα κολπικο υπερηχο για να το δουμε..ελπιζω αυτη τη φορα να φανει καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia soy vally mou synxaritiria gia thn egymosynh sou!!!!!!!!exoume idia PHT foverooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!mhn anxonese tha pane ola teleiaaaaaaaaa se oles mas kai tha kratisoume ygiestata mwrakia!!!!!!!!!!kai emena exthes to vrady arxisan oi kafe ekrisis kai tromaxa poly!kai o giatros mou eipe na parw utrogestan se ypotheta!!!!!!!!gia na doume elpizw na perasoun grhgora!!kiska mou pistevw pws tha akouseis thn kardoula ayrio!!!!!!!!!!!ante perimenoume a akousoume ta nea sou!!!!!!!!!!!!!filakia polllaaaa!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Titina21 φανταστικό που έχουμε την ίδια ΠΗΤ! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια σε σένα και σε όλες μας και σύντομα να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας! Θα είμαστε εδώ να τα λέμε! Εμένα για τις ροζ-καφέ εκκρίσεις που είχα μου είπαν εκτός από utrogestan υπόθετα, να το ρίξω στην τεμπελιά και την ξάπλα μέχρι να σταματήσουν εντελώς και να μην το κουνήσω αν δεν βεβαιωθώ. Είχα για 5 μέρες και έμεινα στο σπίτι, από κρεβάτι σε καναπέ και όταν νόμισα ότι σταμάτησαν και σηκώθηκα, ξαναάρχισαν και τρόμαξα και το έριξα στην τεμπελιά απ' την αρχή. Ο γιατρός μου είπε ακόμη και το ντους αν δεν μπορώ να το κάνω καθιστή να το τελειώνω στο 5λεπτο. Κανονικά δεν είναι τίποτα, απλώς μας βάζουν στο κρεβάτι προληπτικά. Εύχομαι να σου σταματήσει σύντομα!

Kiska μου κι εγώ έχω οπίσθια κάμψη. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, που είχε άτυχο τέλος, έκανα κολπικό υπέρηχο μέχρι την 9η εβδομάδα, μετά απ' έξω και δεν υπήρχε πρόβλημα, φαινόταν μια χαρά, ειδικά όταν η κύστη ήταν γεμάτη. Σου εύχομαι το καλύτερο για την εγκυμοσύνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

μπαίνω δειλά στην παρέα σας κι εγώ, με το ένα πόδι όμως, γιατί δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό!

Μάλλον είμαι 5 εβδομάδων, έχω το θετικό τεστ εγκυμοσύνης και ανυπομονώ να ακούσω καρδούλα!!

αα, να πω ότι είναι δεύτερη εγκυμοσύνη, έχω ένα κοριτσάκι 15 μηνών!

Εύχομαι σε όλες μια σούπερ τέλεια εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Titina μου θα πάω αύριο, ενώ ήταν να πάω την επόμενη εβδομάδα κανονικά. Αλλά έχω αρκετά καφέ-μπεζ υγρά και ο γιατρός μου είπε να πάω άμεσα να δούμε τι γίνεται ενώ ήδη ξεκινώ outrogestan.

Θα σας πω αύριο νεάκια! Με το καλό όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα...εγω πηγα σημερα στη γιατρο και ειδαμε το φασολακι...εχει και καρδουλα αλλα δεν μπορεσαμε να ακουσουμε..λογω της καμψης της μητρας κανω υπερηχο κολπικο και σημερα η γιατρος ειπε να δοκιμασει τον αλλο υπερηχο αλλα πουυυυυυυ...τπτ δεν φαινοτανε..οποτε ξαναγυρισαμε στην κλασικη συνταγη του κολπικου...αλλα και παλι δεν μπορεσαμε να ακουσουμε την καρδουλα,τουλαχιστον ειδαμε οτι χτυπαει..ειναι 6χιλιοστα και ο σακος μια χαρα,τα utrogetsan μου ειπε να τα παιρνω μεχρι την 12εβδομαδα και εκλεισα και ραντεβου για την αυχενικη σημερα και θα παω αυτες τις μερες και για καμπυλη ζαχαρου(δεν εχω ζαχαρο απλα εδω οι γιατροι σε στελνουν 2 φορες να την κανεις)αυταααα..τι αλλα νεακιααα..kalliopap...περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο και μην ανησυχεις για τα καφε αν διαβασεις τα ποστ το 70% τα εχει!φιλιααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Kiska μπράβο που το είδατε το φασόλι και την καρδούλα, αααχ, άντε και στα δικά μας σήμερα!!!!

Κι εγώ πάω για κολπικό, νομίζω είναι πολύ νωρίς ακόμα για τον άλλον. Αν θυμάμαι καλά τους κολπικούς στην πρώτη εγκυμοσύνη τους κόψαμε στον 3ό μήνα, πφφφφ, έχουμε ακόμα...

Μωρέ ας πάνε όλα καλά και δεν πειράζει, φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ακούσει ότι στο πόσο νωρίς θα ακουστεί η καρδιά παίζει ρόλο και το μηχάνημα, όσο πιο εξελιγμένο, τόσο πιο νωρίς ακούγεται, γι' αυτό σε μερικές περιπτώσεις την ακούνε από την 6η εβδομάδα και σε άλλες χρειάζεται να φτάσουν στην 8η. Εγώ έχω το δεύτερο ραντεβού αύριο για υπέρηχο γιατί ενώ η καρδούλα φαινόταν να πάλλεται στον ένα σάκκο, στον άλλον δεν φαινόταν και πρέπει να δούμε τί γίνεται. Καλά ότι έχω αγωνία δεν χρειάζεται να το πω. Τις ευχές μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vally mou mhn anxonese oti einai na ginei tha ginei!!!!!!!!!!tha deis oti tha tis akouseis kai tis dyo kardoulitses kai tha petas apo thn xara sou!!!!!!!!!!!tha perimenoume eyxarista nea na mas peis!!!!!!!filia polla!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και οι δυο να εχετε τα καλυτερα νεα kalliopap εγω στο γιο μου μεχρι τον 4ο εκανα τον κολπικο αλλα αυτη η γιατρος προτιμα τον αλλο υπερηχο για να μην επιρεαζει το εμβρυο δεςν ξερω για πιο λογο..θα προσπαθησουμε παλι λεει την αλλη φορα και να πιο οσο πιο πολυ νερο μπορω μπας και φανει...σε 2 βδομαδες παλι θα παω που θα ειμαι 88 εβδομαδων...εε εκει θα ακουσουμε δεν μπορει!!Περιμενουμε νεααακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγια μου...εδω και 9 μηνες ειναι πολυ..θυμαμαι στο γιο μου απο τον 7ο και μετα δεν αντεχα..φανταζεσαι 88??ελεος..ααα οσο γιατο τουρσι γιατι δεν κανει να φας???Εγω τρωω πολυ αγγουρακι τουρσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαααας!!!!!!!!!!!

Πήγα γιατρούλη εχθές, είδαμε σάκο, είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς! (+1 σήμερα λογικά!).

Σύλληψη επετευχθη 1-2/1 (ουουαουου, επαφή είχαμε στις 28 ή 29).

Θα ξαναπάω σε τρεις εβδομάδες, μήπως και κατεφέρουμε τότε να δούμε ότι πρέπει να δούμε με κοιλιακό υπέρηχο.

Φιου, ανακουφίστηκα, είχα μια ανησυχία για εξωμήτριο κύηση. Τώρα αναμονή για τα υπόλοιπα. Στο μεταξύ δεν έχω ανακοινώσει τίποτα σε γονείς, κτλ. μόνο σε μια καλή φίλη που της είχα πει εξ αρχής ότι έχω καθυστέρηση και ψάχνω απεγνωσμένα τεστ ενώ τα φαρμακεία απεργούσαν!!!

Εσείς το ανακοινώσατε πουθενά?

Βάλλυ πήγες γιατρό? πες μας τα νέα σου!

Και όλες εννοείται ενημερώστε με ότι νεότερο, σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MPRAVO KORITSI MOU!!!!!!!EGW PHGA SHMERA GIA NA DEI TIS EXETASEIS MOU!!!MOU EGRAPSE XAPI GIA TON THIROIDH!!!!!!!!!SE 3 EVDOMADES SIGOURA THA TO DEITE TO SPORAKI!!!!!!!!egw perimenw twra 14 fevrouariou na paw gia thn ayxeniki diafaneia!!!!!!ax exw poly agwnia!!!!!!!!!!kale oute stous goneis den to eipes??pws antexeis???emeis to exoume pei kai stous goneis kai sthn douleia mou kai se 2-3 poly stenous filous pros to parwn!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia k apo mena... kenuria se sfto to 8ema mias k eime mono 5 evdomadwn k 2 merwn :) To 1o m mwrakia meta apo 1 xrono prospa8eiwn

akrivws san tin Kalliopap. 26 septemvriou i mera m :)

paw k gw gia kardula ti deftera pou kleinw 6 evdomades

anipomonw :)

exei kamia sas ponakia xamila sti koilia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την!! Με το καλό όλα, εύχομαι να ακούσετε καρδούλα, είναι υπέροχο το συναίσθημα!! Το θυμάμαι τόσο έντονα.... !

Εμείς θα είμαστε εντελώς μαζί!!

Πονάκια, τσιμπηματάκια, τραβηγματάκια εγώ είχα αρκετά, τώρα σαν να έχουν υποχωρήσει λίγο, παίρνω και outrogestan δεν ξέρω αν παίζει ρόλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...