Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα Νο 10!!!


Recommended Posts

Συννεφακι γεια σου.Ποιος γιατρος σου το ειπε για δανεικο ωαριο γιατι και εμενα ετσι μου ειχε πει τον ιουνιο και ιουλιο εκανα εξωσ σε φυσικο κυκλο χωρις ορμονες και τωρα ειμαι 7 μηνων.Θελει πολυ προσοχη με τους γυναικολογους και μην ακουτε τυφλα οτι σας λενε.Η τακτικη τους ειναι κυριος μια επεμβαση για προβλημα κυστων στις ωοθηκες και καλα (που συνηθως δεν πρεπει να τις χειρουρ παρα μονο για πολυ σοβαρο λογο) μετα επερχεται συρρικνωση των ωοθηκων αρα προωρη εμμηνοπαυση και τελικα εξωσωματικη =ευρωπουλα για αυτους.ΠΡΟΣΟΧΗ .Εχω ακουσει τα απιστευτα απο γιατρους,να μην πανικοβαλεστε και να μελετατε και μονες σας καποια πραγματα γιατι βασιζονται στην αγνοια μας.

ΥΠΟΜΟΝΗ ,ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕς ΤΙς ΚΟΠΕΛΕς ΤΟ 2011 ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ

ΚΟΙΤΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΦΤΩΧΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ, ΥΨΗΛΗ ΣΧΕΤΙΚΑ FSH ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΑΜΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η 5 ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ , ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΚΛΟ Ή ΑΠΛΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΦΥΓΩ ΣΕ ΞΕΝΑ.ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia καλημερα.θελω να μου ειστε αισιοδοξες ε?μη σκεφτεστε τιποτα.ολα θα πανε καλα.δεν υπαρχει γυναικα που να μη μπορει να κανει παιδι πλεον.να σας πω ενα παραδειγμα.λοιπον τωρα που κενα εξωσωματικη ηταν μια κοπελα η οποια ειχε κανει 8 εξωσωματικες κ ειχε θρομβοφιλια,δρεπ.αναιμια,ζαχαρο,μια ωοθηκη με κυστες,δικερως μητρα παθαινε κ υπρδιεγερση. κ ο αντρας της ειχε κ ολιγοασθενοσπερμια.οι γιατρι της εδιναν ελαχιστες πιθανοτητες λογω ολων αυτων των προβληματων.ε λοιπον αυτη η κοπελα εμεινε τελικα εγκυος.λοιπον?εχετε να πειτε κατι?ηρεμια κ αισιοδοξια κοριτσια μου.κ τιποτα αλλο.κ να ειστε ετοιμες να κανετε οτιδηποτε θα σας δωσει τη χαρα της μητροτητας(με δεδομενο οτι δε βλαπτει την υγεια σας εννοειται).

eyore εγω ξερω οτι η ωοληψια ποναει.γιατι δε σου κανει μεθη για να αποφυγεις την ολικη?μηπως ομως να σκεφτεις να πας σε ενα αλλο κεντρο που ο γιατρος σου θα ειναι εκει για να σου κανει τη δουλεια για την οποια τον πληρωνεις?κ οχι να βαζει αντικαταστατες?μια ιδεα λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!μπραβο βρε ΓΚΑΡΙ....ειδες που εκανε την εκπληξη το ωαριακι μωρεεεεεε!!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

δεν ξερω για αυτο που ρωτας...

Τι κανουν τα αλλα κοριτσακια?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYEORE EIDES POU OLA PANE KALA??????????? FASOLAKI FASOLAKI THA GEMISEI H KOILITSA MAS MWRAKIA :D BRAVO KORITSAKI MOU!!!!! GIA NA MATHEI O GIATROS AFTOS NA PERIMENEI KAI META NA MILA KAI NA LEEI TA PIO DYSAESTA POU ERXONTE STO MYALO TOU!!!! EMEIS PES TOU THA KANOUME THN EXWSWMATIKH ME 4 EMVRIAKIA KAI SY PISTEVE OTI THELEIS!!!!!!! O GIATROS SOU POU PHGE?????? DEN THA SE XANA ANALAVEI AFTOS??????? TA PAGWTINIA SOU DEN MPOREIS NA TA XREISIMOOIHSEIS ME DIKO SOU GIATRO???? ANAGGASTIKA THA MEINEIS ME AFTON??? SE AKOUW LIGO DYSTAKTIKH ME TON KAINOURGIO AFTON !!!!

ANNA MOU KAI GW SYMFWNW AKOUSA POLLES ISTORIES POU TIPOTA DEN ME XAFNIAZEI PLEON!!!! OLES THA KANOUME MWRAKIA SIGOURAKIIIIIIIIII!!!!!!!

KALHMERA ZAXARWTO!!! PWS PAME????? KALA OLA????? H KOILITSA???? RE PAIDIA FOVAMAI NA VALW THN ENESH THN DEFTERA!! PREPEI GRIGORA H ARGA ARGA :lol: TI LEW????? :lol: DEN EXW IDEA PWS GINETE :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα αφου σας διάβασα να σας πω ενα καλησπέρα..........είμαι πολύ χαρούμενη για το Ευακι μου............ :) κ διάβαζα αυτα στην αρχή που έγραφες κ ήθελα να σου γράψω ΠΕΡΙΜΕΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.......οι γιατροί είναι επιφυλακτικοί ...............απο την άλλη πιστευω ότι εφόσον έχεις δικά σου ωαριάκια καλά κάνεις που προσπαθείς.....και φυσικά το θαύμα θα γίνει είτε με τον ενα τρόπο είτε με τον άλλο..εσύ θα επιλέξεις. Τα δικά μου αν δεν τα χρειαστώ έχω ζητήσει ήδη να δωθούν μετα τα 5 χρόνια....είναι σπουδαίο να βοηθάς. Ευακι μου θα τα καταφέρεις μάτια μου αυτη τη φορά, δεν μπορεί...αα μη ξεχασω στη 3η εξωσ. μου κάνανε μέθη...ενω στη 1η κανονική (σε άλλο κέντρο). Μηπως γίνεται να προσπαθήσεις χωρίς κ αν δεις ότι πονάς να σου κάνουν μέθη. Εγω στη μέθη επειδή ήμουν ξύπνια αισθανόμουν κάτι τσιμπιές αλλα υποφερτά.

Καρδούλα (ΜΕΜ) μου εγω έκανα τις ενέσεις σιγά σιγά κ με κλίση, αλλοτε μπαίνανε σα κορόιδα άλλοτε όχι τόσο .....ομως δεν είναι τίποτα θα δεις. να αφήνεις την ένεση πατημένη για κάποια δευτερόλεπτα μέσα στο δέρμα κ να τριβεις κ το σημείο μετα.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ αγάπες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πιανεις τσιμπο το κοιλαρακι και θα την χωνεις με μια ελαφρια κλιση. Δεν ειναι τιποτα...και ειναι για καλο να θυμασαι!!! Καλη αρχηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαΛΗΣΠΕΡΑ!

Χρονια Πολλα σε οσες γιορταζαν χτες και σημερα!!!

Ευακι ξετρελλαθηκα με τα νεα σου και συμφωνω με την Νικολ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!

Καρδουλα -Μεμ οι ενεσεις ειναι παιχνιδακι...θα το δεις κ εσυ! Εγω την 1η ενεση την ειχα κανει αργα (λογω φοβου κ απειριας)...Τις επομενς τις εκανα με ανεση..ορθια,ξαπλωμενη,καθιστη ειχα παρει φορα κ τις εκανα! :lol::lol::lol: Δεν ειναι τιποτα φοβερο!

Πιανεις (σαν να τσιμπας)με το αριστερο χερι (δεικτη κ αντιχειρα) το σημειο που θα κανεις την ενεση κ με το αλλο χερι κανεις την ενεσουλα...μολις τελειωσεις τρβε καλα το σημειο με ενα βαμβακακι με οινοπνευμα κ τελος!

Καλη αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααααααααα!!!!

Ευακι ΤΕΛΕΙΑ τα νεα σου!!Την Κυριακη θα εχεις ενα τελειο παγωτινι γλυκεια μου θα δεις!!!οσο για την ναρκωση κι εγω υπερ της μεθης ειμαι.Εμενα 18 ωαρια με μεθη μου πηρανε και δεν καταλαβα τιποτα!!και ξυπνησα αμεσως μετα!!Γιατι να ταλαιπωρηθεις?

Καρδουλα μας οι ενεσουλες δεν ειναι τιποτα απολυτως...οπως προειπαν και τα αλλα κοριτσακια πιανεις λιγο την κοιλιτσα και τρυπας με λιγη κλιση.Μετα βαμβακι με οινοπνευματακι και τελος!!!Καλη αρχη κουκλιτσα μου!!

Οι υπολοιπες τι μου κανετε?Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα,...καρδούλα οι ενεσούλες δεν είναι τπτ, εγώ στην αρχή πέρισυ το Μάιο ξεκινήσαμε με τη Λόλιπον με 20 μέρες διαφορά νωρίτερα εκείνη και την είχα πρήξει...θα δεις που μετά τις δύο πρώτες θα σου είναι ανέκδοτο, άσε που μόνη σου πονάς λιγότερο.

Συννεφάκι εγώ δεν έχω υψηλή FSH αν και είχε ανέβει πρίν ενάμιση χρόνο, έμεινε μερικούς μήνες στο 19 και μετά έπεσε πολύ χαμηλά και δεν ξανανεβηκε, η ΑΜΥ μου είναι χαμηλά κάπως βασικά, στην αρχή της υψηλής αναστροφής, ομως οριακά χαμηλότερα από τις τιμές του χαμηλά φυσιολογικού.Να προσπαθήσεις και με φυσικούς κύκλους δεν χάνεις τπτ και μετά βλέπεις, ξέρεις πόσες κοπέλες τα κατάφεραν σε πείσμα των γιατρών που λυσσάνε με τις δότριες, εγώ ξέρω αρκετές και μεγαλούτσικες 43,44.

Όχι Καρδούλα δεν τον παντρεύτηκα τον συνεργάτη, απλά ο γιατρός μου επιστρέφει Δευτέρα και το κέντρο είναι εξαιρετικό ,δεν έχω τέτοια ανησυχία, απλά συνέπεσαν οι μέρες μου με την απουσία του γιατρού.

Χαίρομαι που σας έχω όλες, Λολιπάκι μου...Ζαχαρένια μου...και Νικόλ μου...και όλους Γιώργο... η Βασούλα αλήθεια που είναι;

Πάω για ωοληψία αύριο το πρωί, εύχομαι να γονιμοποιηθεί...αποφάσισα πως θα κάνω τη μέθη, άλλωστε πάντα με μέθη μου παίρνουν ωάρια και στα δύο και στο ένα, να μου λείπει η καινοτομία και ας μην πονάει που λέει άσε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, μη φοβηθώ και κουνηθώ και το έχω ένα και μοναδικό και τρομάζω και να το μαζέψω. Πάντως , πολύ σας ευχαριστώ,όλες καλό βράδυ...

Και... καρδουλα....καλή επιτυχία...από την ψυχή μου .....και σε σένα γλυκό συννεφάκι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε με το καλο βρε ΓΚΑΡΟΥΛΙ.....ευχομαι να γονιμοποιηθει και να βγει σε 9 μηνες ενας παιδαροςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ή μια γκομεναρααααααααααααααααααα ΣΠΕΣΙΑΛ!!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ καλεεεεεεεεε δεν ειπα....τι κανετε??? εγω καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααααααααα σε ολες και ολους!!!

Ευακι πολυ καλη επιτυχια σημερα!!!Με το καλο να γονιμοποιηθει το ωαριακι σου ;)

Καλημερα Ζαχα!Πως εισαι dear?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαι μαι ντιαρ...εσυ???τα νινακια??? εγω δεν ξερω τι κανουν...δεν μου μιλανε...μαλωσαμε απο χθες γιατι τους εβαλα πολυ φαι και μαλωναν επειδη δεν τους το χωρισα!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζίφος η υπόθεση, τσάμπα νάρκωση. Το ωοθηλάκιο ήταν κυστικό, δεν μας έδωσε ωάριο.

Για τον επόμενο κύκλο, μου έδωσα κάτι καινούρια χαπάκια. Μόνο χαπάκια χωρίς ενέσεις, για ενίσχυση φυσικού κύκλου και δεν είναι Clomiphene τα λένε Femara...Αυτά....το μαρτύριο συνεχίζεται... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζίφος η υπόθεση, τσάμπα νάρκωση. Το ωοθηλάκιο ήταν κυστικό, δεν μας έδωσε ωάριο.

Για τον επόμενο κύκλο, μου έδωσα κάτι καινούρια χαπάκια. Μόνο χαπάκια χωρίς ενέσεις, για ενίσχυση φυσικού κύκλου και δεν είναι Clomiphene τα λένε Femara...Αυτά....το μαρτύριο συνεχίζεται... :oops:

Ε οχι ρε φουστη μου!!!!!!!!!!

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πιανεις τσιμπο το κοιλαρακι και θα την χωνεις με μια ελαφρια κλιση. Δεν ειναι τιποτα...και ειναι για καλο να θυμασαι!!! Καλη αρχηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
thanks koritsaki mou!!!!!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαΛΗΣΠΕΡΑ!

Χρονια Πολλα σε οσες γιορταζαν χτες και σημερα!!!

Ευακι ξετρελλαθηκα με τα νεα σου και συμφωνω με την Νικολ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!

Καρδουλα -Μεμ οι ενεσεις ειναι παιχνιδακι...θα το δεις κ εσυ! Εγω την 1η ενεση την ειχα κανει αργα (λογω φοβου κ απειριας)...Τις επομενς τις εκανα με ανεση..ορθια,ξαπλωμενη,καθιστη ειχα παρει φορα κ τις εκανα! :lol::lol::lol: Δεν ειναι τιποτα φοβερο!

Πιανεις (σαν να τσιμπας)με το αριστερο χερι (δεικτη κ αντιχειρα) το σημειο που θα κανεις την ενεση κ με το αλλο χερι κανεις την ενεσουλα...μολις τελειωσεις τρβε καλα το σημειο με ενα βαμβακακι με οινοπνευμα κ τελος!

Καλη αρχη

o theos voithos koritsaki mou!! se efxaristw poly!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζίφος η υπόθεση, τσάμπα νάρκωση. Το ωοθηλάκιο ήταν κυστικό, δεν μας έδωσε ωάριο.

Για τον επόμενο κύκλο, μου έδωσα κάτι καινούρια χαπάκια. Μόνο χαπάκια χωρίς ενέσεις, για ενίσχυση φυσικού κύκλου και δεν είναι Clomiphene τα λένε Femara...Αυτά....το μαρτύριο συνεχίζεται... :oops:

synexizoume akathektoi den mas stamata tipota!!!! pame gia ton allo kyklo!! ta femara ta dokimasa kai ekana 6 waria einai poly kala!!!!! tha deis ola tha pane kala!!! an ekanes ena wario kai exeis ena pagwtini simainei mporeis na kaneis ki alla!!!!! filakia koritsi mu!!! ypomoni!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω, όλες, Καρδούλα μόνο με τα χαπάκια έκανες έξι ή έκανες και ενέσεις; Μα και ακόμη και αυτός ο γιατρός μου είπε μην ανησυχείς θα έχεις ωάριο στο άλλο κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω, όλες, Καρδούλα μόνο με τα χαπάκια έκανες έξι ή έκανες και ενέσεις; Μα και ακόμη και αυτός ο γιατρός μου είπε μην ανησυχείς θα έχεις ωάριο στο άλλο κύκλο.
nai koritsi mou mono femara eperna kai enw den eixa kanoniko kyklo kai waria ekana 6 !!! fouskwsa ligo stin koilia alla epomeno itane ;) polles ta dokimasan kai eipan einai kalytera afta ta xapakia!!! kai min anisixeis ola odigoun pros to kalytero tha deis!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω, όλες, Καρδούλα μόνο με τα χαπάκια έκανες έξι ή έκανες και ενέσεις; Μα και ακόμη και αυτός ο γιατρός μου είπε μην ανησυχείς θα έχεις ωάριο στο άλλο κύκλο.

:x:x:x:x:x:x:x:x

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...