Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσαρες [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

παλι εχει καλο καιρο!!!εεεε δεν παιζει σημερα θα ξεπορτισω!!!!! :D:D

ζηλευω και σενα ειρηνακη εχεις τι ωραια πραγματακια να κανεις :D να περασεις καλα!!!!και παρε το καροτσι που βρισκεις φτηνα!!!καλητερα!!!!

φανικο αντε να μας πεις ποτε γεννας και συ!!!ελα τα ραντεβου να πεφτουνε μια μια να τελειωνουμε!!!! :D

ζωουλα μου τι ωραιος ο μικυ μου αρεσει!!!αλλα πιο πολυ η κοιλια που φαινετε λες και ξεπροβαλει απο καποια γωνια :D:D:D:D

γεια σου μινι μου!!!!καλε ναι ποιος θα με παρεξηγησει με την κοιλια στο στομα!!!απλα ειναι γαμος βασιλικος να το πω :roll: πρεπει να μαι μωρε λιγο καπως!!!αλλο αν ηταν συγγενικος γαμος!!!αχ θα δω!!!μεγια τα επιπλακια σου [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

μπιμπιμπο πηγες για το ντοπλερ????

καλημερα χρυσακη μας [smilie=wav.gif]

δεσποινακη μου που εισαι ακομη δεν εχουμε μαθει νεα σου!!!μας ελειψες!!!!φιλακια πολλα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tην Καλημερα μου κοριτσαρες μου!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Εγω απ'το πρωι ζαλιζομαι.... #-o@-)#-o Δυο εβδομαδες δουλειας μεινανε.....ελπιζω να τα καταφερω!!!! 8-|8-|

Barbitsa μου χρονια πολλα τα περασμενα!!! Κι εσυ Χρυσουλα μου να χαιρεσαι το μπαμπακα σου και την κορουλα σου!!!! :-*:-*

Ζωουλα super κοιλιτσα!!!! :-* Και ο Μικυ ο αγαπημενος της ζουζουνας μου!!!! :-*

Ρεββεκακι μου περιμενουμε και φωτο απο το γαμο, αν ειναι και "βασιλικος"!!!! :lol::lol::lol:

Ειρηνουλα τι εγινε με τη συναντηση;Δε μας ειπες!!! :-? Το καροτσι να το παρεις αν εχει τοοοοση διαφορα!!! ;):-*

Bibibo μου χαλαρααααααα!!!! :-*:-*

Φανουλα περιμενουμε ημερομηνια!!!! :-w:-*:-*

Ιωαννα μου περαστικο θα ειναι, αλλα καλου κακου αστο το μαγαζι λιγακι!!! :-*

Αννουλα μου χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!!!Να σου στειλω και μπολικη θετικη ενεργεια!!!! :ohmy::whistle: Φουουουουουουυοουουουου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-bd:-bd

Λενακι μου να μαζευεις καθε μερα απο λιγα για να μην κουραστεις!!!!Βεβαια εχεις και την Ειρηνουλα να σε βοηθαει οποτε...... ;):D:D:-*:-*

Φιλια πολλα σε ολες σας!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!!!

Σημερα ο καιρος εδω δεν ειναι και παρα πολυ καλος.. Λιγο καταθλιπτικος θα μπορουσα να πω και αν σκεφτειτε οτι η Πρεβεζα θεωρειται καταθλιπτικη πολη απο μονη της, φανταστειτε σε συνδιασμο με τον καιρο τι γινεται!!

Οποτε Ρεββεκα ζηλευω τον καιρο σας και σε ζηλευω που μενεις και σε μια υπεροχη πολη!!! Εγω ειχα παθει πλακα οταν ειχαμε ερθει με τον αντρα μου και ειναι οι μονες διακοπες που αναπολω με μπολοκη νοσταλγια!!!

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι....Εχετε αρχισει να πονατε αναμεσα στα ποδια και στο κοκκαλο που βρισκεται μπροστα?????? Η κοιλιτσα σας ποναει σαν να περιμενετε περιοδο? Εγω εχω πεθανει στον πονο εδω και 2 εβδομαδες λες και εχω κανει του κοσμου τη γυμναστκη..Δεν μπορω να περπατησω...Αυτο μηπως ειναι σημαδι οτι πλησιαζω?? Αφηστε που επειδη η κοιλιτσα μου ειναι πολυ χαμηλα, ολοι μου λενε οτι θα γεννησω το πολυ μεχρι τις γιορτες... Και καθε βραδυ το ιδιο ονειρο...Με πιανουν πονοι και γενναω...Παναγιτσα μου!!!!Δωσε μας δυναμη!!!!!!! :shock::shock::shock:

Ματα οι ζαλαδες συνηθως ειναι ενδειξη ελλειψης σιδηρου η χαμηλου αιματοκριτη (κανω λαθος??). Τσεκαρε το λιγο!

Εχθες εκανα και τις εξετασεις του μηνα και βγηκανε υπερβολικα καλες, σε σημειο που αναρωτιεμαι αν μου εδωσε τις σωστες...Αιματοκριτης 42,4 απο 37? Σιδηρος 159? Δηλαδη τι θα γινοτανε αν επαιρνα και τα φαρμακα που μου εχει δωσει εντατικα? Παιζουνε αυτες οι τιμες?

Στειλτε μου τα φωτα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία ήταν στην συνάντηση κορίτσια αλλά φωτογραφίες δε βγάλαμε...

Εχουμε κάνει πολύ ωράια παραιούλα!

Στις 18/12 θα βρεθούμε πάλι.

Ελπίζω τότε να πάρω την μηχάνή να μας αποθανατήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινι μου με γεια τα επιπλακια σας!!! :-* Κι εγω ποναω εκει που λες, στο κοκαλο μπροστα...τρομερα...λες και με δειρανε!!! :lol::lol: Και πιο πολυ οταν σηκωνομαι απο τον υπνο!!! :-? Οσο πλησιαζει ο καιρος να δεις ονειρα που θα βλεπεις!!!! :-ss:-ss:-ss:D:D:-*:-*

Αγγελικη μου μη φοβασαι την καισαρικη, εγω να μη με ματιαξω, ειχα μια τελεια καισαρικη στην κορουλα μου!!! ;):-*

Μπραβο Ειρηνουλα!!! Και μετα απο κανα δυο συναντησεις θα πας κι εσυ με το μωρακι σου!!!! ;):-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινι μου αυτον τον πονο τον εχω και εγω εδω και πολυ καιρο αλλα επιδεινωθηκε την προηγουμενη εβδομαδα που επεσα. Φυσικα ειμαι πολυ καλυτερα απο τοτε αλλα μην ανησυχεις ειναι ενας φυσιολογικος πονος εγκυμοσυνης. Οσο για τις εξετασεις σου και εγω στα ιδια επιπεδα βρισκομαι και δεν εχω παρει καθολου σιδηρο σε ολη την εγκυμοσυνη, ουτε ασβεστιο. Μονο φολικο και μαγνησιο για τις κραμπες.

Καλα Ζωουλα το δωματιο τελειο!!!!!!

Φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααα!!!!!!!!

Σήμερα σηκώθηκα νωρίς, δεν μπορούσα να κοιμηθώ... Πήγα και στο ΙΚΑ, έγραψα τα φαρμακάκια μου και ήρθα. Τώρα περιμένω να έρθει η φιλενάδα μου με την μπέμπα της!! κι εδώ έχει ήλιο σήμερα.. είναι ωραία μέρα για βόλτα αλλά εγώ θα την βγάλω σπίτι.. δεν πειράζει όμως γιατί θα έχω καλή παρέα :)

Mini μου αυτά τα πονάκια περιόδου που έχεις έχεις πάρει τον γιατρό να του το πεις? Γιατί αν είναι συσπάσεις θα πρέεπει να σου δώσει μαγνήσιο νομίζω.

Μάτα μου ζαλίζεσαι? Πιες καμιά πορτοκαλαδίτσα και υπομονή δυο εβδομαδούλες και μετά... τα πιο ωραία Χριστούγεννα!!! :D:D

Ρεββέκα μου ότι και να βάλεις κουκλίτσα θα είσαι!! και φυσικά θέλουμε φωτό από το γάμο!!!

Ειρήνη μου η τιμή αυτή που βρήκες το καροτσάκι είναι μαζί με κάθισμα αυτοκινήτου? Γιατί εγώ βρήκα το Pegperego uno του 2011 με 380 ευρώ και είναι πολύ βολικό και καινούργιο μοντέλο. Μάλλον η τιμή αυτή που λες θα είναι με το κάθισμα μαζί. Αν είναι έτσι φυσικά και είναι πολύ καλή τιμή!!!!

Φανή περιμένουμε ημερονημία!!!!!! :):)

Λενάκι με προσοχή την μετακόμιση ε?? Δεν είμαστε για πολλά πολλά τώρα ;);)

φιλάκια πολλά σε όλες και σε όσες ξέχασα.. :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καινούριο το μοντελο του 2011 το εχει 489.90 αλλά εγώ δε το θέλω γιατί η μόνη διαφορά με το περυσινό μοντέλο έιναι ότι το πορτ μπεμπε είναι επενδυμένο και απο την κάτω και έξω μεριά.

Οπότε ... καμία ουσιαστικη διαφορά.

Οι τιμές που μου έδωσαν είναι και για τα 3 κομμάτια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!

mini me geia ta pragmatakia!!an thes bgale foto na ta doume

geozouli oraio to xalaki k ta ta aytokolhta fantasthka

mata kai go mia apta idia ponao ekei kyrios to brady pou eimai kai pio varia kai shkonomai gia wc

eirhnh apth krhth eisai?ego ekei teleiosa to sxoleio sto hrakleio se ena xorio.esy hrakleio meneis?

ioanna m 2 bdomades meinane ypomonh

lenaki siga siga th metakomhsh koita mh ksexasteis kai shkoseis baros

rebbeka pote einai o gamos?theloume foto

ego exthes phga na do to moro mou phge 2700 phre dhladh 1 kilo apo to perasmeno mhna.ola kala to loro kolie den ton evale.mexri stigmhs pame gia fisiologiko alla pote den kseroume.episklhridio sigoyra tha kano.

ax bre koritsia tis proalles eide h giagia tou dikou mou to domatio tou morou kai parathrhse pos den exo kourtina.tis eipa tha pao mia apaytes tis meres na paro molis bro xrono.kai phge kai mou phre den leo na nai kala h gynaika alla den maresei katholou h kourtina ti tha kano? leo na th peraso kai meta na thn allakso mallon ayto tha kano..

filakia polla koritsares mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ενα ξεπορτισμα εκανα και δεν προλαβαινω να σας διαβαζω!!!

πηγα στο παρκο μας!!!ειχε και οργανικο παζαρι μεσα στο παρκο και πηρα τα ζαρζαβατικα μου τι καλα!!!

εεε ειπα να κατσω να ξεκουραστω στο παγκακι και με το που καθομαι φρρρρρρ υγρα!!!αρκετα μπορω να πω!!!οχι δεν μου σπασαν τα νερα σιγουρα :D:D:D:D:D αλλα ηταν πιο πολλα απο τα καθημερινα!!!

κοριτσια απο το πρωι κανει κατι ηχους η κοιλια μου πως κανει το εντερο αλλα πανω πανω απο τον αφαλο!!!περιεργο θα την εχω ξεκουφανει την μικρη μου με αυτους τους ηχους!!! :D

πονακια περιοδου εχω καθε μερα και φυσηκα συσπασεις τις οποιες συνηθισα :D αντε την τριτη θα παω και γω γιατρο να δουμε τι θα μου πει!!!!

καλε και βεβαια θα βγαλω φωτο του γαμου θα χει πολυ γελιο!!στις 18 του μηνα ειναι!!!!εγω με τα πολυ λουσατα γελαω!!!!

μινι μου στην πολη ειχες ερθει???να μας ξαναρθεις καλε δυο βημματα ειναι :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Το εκανα το ντοπλερ, ολα καλα και φυσιολογικα. Η μικρη μου ειναι 1683 γρ :shock:

Δε το περιμενα, ξαφνιαστηκα ευχαριστα.....

Αυτο που με μπερδεψε ομως ειναι οτι αυτη τη φορα μου εδωσε ΠΗΤ στις 17/02 :shock::shock:

Σιγουρα εχει γινει λαθος..... Φιλακια και ευχαρισστω για την υπομονη σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε εχω τοοοοσο καιρο να μπω ολα καλα βλεπω.

τι κανουν τα μπεμπακια σας ,αχ εμενα μεγαλωνει ο δικος μου στις 15 μπαινω στον μηνα μου κ περιμενω :D:D Τελευταια φορα που τον ειδαμε ηταν 2200 τωρα θα εγινε...

η γιατρος τον λεει "μπαμπατσικο¨" εχει κ κατι μαγουλακια...κουκλος ειναι :)

αχ κοριτσια αρχισε να σας πιανει φοβος για το μεγαλο γεγονος, εμενα ναι πως θα γεννησω αν θα ναι καλα το μωρο κτλ..χωρις να το θελω κανω κατι ασχημες σκεψεις :?

τελος παντων ολα καλα να πανε Θεουλη μου φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!!!!!!!!

Ειρηνούλα η τιμή που βρήκες είναι σούπερ για 3 κομμάτια! Εγώ είδα μόνο για καρότσι, γιατί έχω και πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου και μου άρεσε το συγκεκριμένο γιατί είναι ελαφρύ, έχει το φρένο στα χέρια και στο κλείσιμο είναι πολύ εύκολο και γίνεται πολύ μικρό. Για τα 3 κομμάτια όμως η τιμή είναι πολύ καλή αν συγκρίνω με το δικό μου που έχει 380 μόνο το καρότσι.

Barbitsa πήγε 2700 το θηριάκι σου?? :lol::lol: τέλεια!!!! Βάλε την κουρτινούλα για αρχή για να την δει η γιαγιά και μετά πήγαινε πάρε άλλη και πες την ότι στην κάνανε δώρο! ;)

Ρεββέκα μου όλο βολτίτσες είσαι έτσι?? Καλά κάνεις.. ζηλεύω!!! :-p Άντε την Τρίτη περιμένω κι εγώ που θα πάω για υπέρηχο.. για να δούμε!

bibibo όλα καλά το ντόπλερ, μια χαρά και η μικρή, άντε με το καλό πάμε γερά για τα γεννητούρια!

filaki σε μια εβδομάδα μπαίνεις στο μήνα σου ε?? Εμένα δεν με έχει πιάσει ακόμα το άγχος, λες άμα μπω στο μήνα μου κι εγώ ε? όλα καλά θα πάνε για όλες μας!! :):)

Πένυ κοιλίτσα σούπερ!!!!!!!!!!!!!!!!! και η σιλουέτα το ίδιο ;);) Αλήθεια που μένετε?

Εγώ σήμερα στόλισα το δέντρο μου και το σπίτι και τώρα κάθομαι και το χαζεύω!!! Του χρόνου θα το στολίσω μαζί με το ζουζούνι?? θα τρελαθώ!!!!! :-o:-o

Φιλάκια κοριτσάρες μου!!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα , οπως ξερετε πηγαμε χθες στο γιατρο , ο μπεμπης μας 2111γρ και η κορη μας 1938γρ , ο γιατρος ειπε ξεκουρσαη , στις 15/12&16/12 θα κανω ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια και στις 20/12 σταματαω τα yutopar, ειχαμε πει στην αρχη για 1/1 αλλα και χθες μου ειπε και ο γιατρος οτι δεν το βλεπει να φτανω μεχρι εκει, θα ξαναπαω 18/12 και θα μου πει τοτε τελικα , εγω πιστευω τα χριστουγεννα , ή λιγο πριν θα γεννησω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χάλια το στομάχι μου πρωί πρωί βρε κορίτσια…

Έχω και τις σεισμικές δονήσεις στην κοιλιά …

Αλλά δε γκρινιάζω γιατί αν δεν τις έχω αμέσως αγχώνομαι…

Εσείς πως τα πάτε με το στομάχι;;;

Βαλίτσες ετοιμάσαμε;;;

Barbitsa και εγώ σε χωριό του Ηρακλείου μένω. Δεν είμαι από Κρήτη αλλά είμαι εδώ σχεδόν 8 χρόνια πια… εσύ που είσαι τώρα;

Filaki εγώ πιο πολύ αγχώνομαι για το αν θα τα καταφέρω να θηλάσω αποκλειστικά. Την γέννα δε την σκέφτομαι. Έχω όλη την καλή διάθεση αλλά δεν ξέρω αν θα συνεργαστούν οι μαίες να υπακούσουν σε αυτά που θα τους πω ή θα κάνουν τα δικά τους.

penny1979 μια κούκλα όπως πάντα!

Geozouli άσε γιατί τώρα δεν έχει το χρώμα … θα επιμείνω όμως.

Φανούλα κοντεύεις! Με το καλό κούκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες [smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif][smilie=toothy4.gif]

κοριτσια να ρωτησω!!!τρωω καθε μερα απο ενα γλυκακι,σικολατιτσα η τσουρεκι πχ,θα εχει επιπτωσεις στο νινακι???μηπως να μην τρωω καθε μερα??

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙς ΑΝΝΟΥΛΕΣ!!!!!ΑΝΝΟΥΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! [smilie=wav.gif]

ειρηνακη εγω βαλιτσα εχω ετοιμη!!!οσο για το στομαχι ρευομαι :oops: σαν νταλικερης!!οταν ειμαι μονη μου βεβαια :D:D ολη την ωρα τον ασταματητο εχω!!!

φανικο και φιλακιωτελεια αντε κοντευετε!!!!κοντευουμεεεεεε καλεεεε γενναμε[smilie=blob10.gif]

πενυ εισαι μια κουκλιτσα τι να πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑς,ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩς ΓΙΑ ΤΙς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕς ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ .ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕς ΣΑς ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακη τελειο ετσι ειναι και το δικο μου περιπου αλλα κιτρινο με γκρι!!!

εχει και την τσαντα μια χαρα μπραβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera pareoula

aytes tis meres mpaino sto mhna mou!!!

filaki diokse tis kakes skepseis makria

zooula mou ayto tha kano me th kourtina ase pou den einai k toso xalia telika

anna xronia sou polla me to kalo to morouli souuu!!

eirhnh athina meno alla h krhth einai san deytero spiti mou!!sto kokkinh xani emena tote to karotsi teleio kai to xroma kai ola kai fenete elafry elpizo na einai

bibibo mia xara to moraki sou

faniko me to kalo kai se sena ta aggeloudia sou

penny kouklitsa h koilitsa

pia kalh kopela tha mas pei ti tha valoume sth valitsoula? ego thn exo etoimasei alla den thelo na ksexaso kati..

filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία κοριτσάκια ... ευχαριστώ!

Μπαρμπίτσα κοκκινι χανι έχω μια φιλεναδα!

Αντε να μας ερχεσαι ... μη ρίξεις μαύρη πέτρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...