Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρυσακη μην πιστευεις στο κακο ματι και τετοια για να μην το ελκυεις!!!!

ολα για εμας ειναι τα μικροατυχηματα,οι αρωστιες τα παντα,καλα θα ηταν να τα περναμε ανωδυνα αλλα δυστηχως.......ευχομαι ο πατερουλης σου να παει καλητερα!!!εσυ να σαι καλα να προσεχεις το νινι!!!

καλλιτσα μου μου ελειψες βρε!!!χαιρομαι που εισαι καλα!!!ποτε μου λεγες τα συμπτωματα και ποτε εφτασε η ωρα!!!!φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΟΟΟΟΟ!!!!!! Φτασαμε στο 6 και ειμαστε παλιογκαστρουλες!!!!!!!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif]

Καλοριζικο να ειναι και να εχουμε μονο καλα νεακια απο εδω και περα! :)

Τι κανετε κοριτσακια μου??

Εγω χαλια σημερα.Ενα παστιτσιο εκανα απο το πρωι και δεν μπορω να συνελθω..Πετρωνει η κοιλια μου σε καθε μου κινηση και ποναει παντου.Τα πεθερικα λοιπουν,τα κινητα δεν τα σηκωνουν,ο αντρουλης μου στην δουλεια και εγω θελω να παρω τον γιατρο τηλ. και να μην μπορω.που να αφησω την μικρη αν μου πει να παω απο εκει?? Μακαρι να ερθουνε γρηγορα τα πεθερικα μπας και παω καμια βολτα απο το νοσοκομειο...για να δουμε..

Δεν προλαβα να σας διαβασω..δεν μπορω να κατσω πολυ...τα λεμε αυριο πρωτα ο θεος. φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες κοιλιτσες!!

Βλεπω οτι φτασαμε κιολας στο Νο 6!!! Δεν ξερω αν αυτο με κανει να χαρω ή με κανει να αγχωθω ακομα πιο πολυ.... Πως περασε ετσι ο καιρος???!!!!!

Επιτελους εχω internet σπιτι οποτε θα μπορω να μπαινω πιο συχνα...αν και σας διαβαζα αλλα δεν προλαβαινα να γραψω....

Την προηγουμενη εβδομαδα πηγα για υπερηχο γ΄ τριμηνου και επαθα το σοκ της ζωης μου, καθως η χαζη γυναικολογος που μου τον εκανε, μου ελεγε κατι κουλα οτι η μπεμπουλα δεν μεγαλωνει οπως θα επρεπε και οτι μπορει να χρειαστει να γεννησω ακομα και μεσα στις επομενες 10 μερες με καισαρικη...Ημπεμπα να φανταστειτε οτι ηταν 1940 γρ και 42 με 44 cm!!!! Ειναι αυτο μικρο μωρο για 34 εβδομαδα??????

Καλα με ανησυχησε τοσο πολυ που την επομενη μερα πηγα σε αλλο γιατρο για να κανω ξανα υπερηχο!!! Ευτυχως ο ανθρωπος μου ειπε οτι ολα ειναι μια χαρα απλα η διαφορα στις 2 εβδομαδες που βρηκε μπορει να οφειλεται στο γεγονος οτι συνελαβα αργοτερα απ'οτι πιστευαμε!!!

Οπως καταλαβαινετε η πρωτη γυναικολογος, ξεγεννα σε ιδιωτικη κλινικη και οχι στο νοσοκομειο και προφανως ηθελε αλλη μια 'πελατισσα'!!! Ολα γινονται για το χρημα!!!!

Αληθεια απο ηθικο πως πατε? Εγω η αληθεια ειναι πως οσο πλησιαζουν οι μερες αγχωνομαι ολο και πιο πολυ..και οχι μονο για τη γεννα που γενναω και χωρις επισκληριδιο (δεν κανουνε καθολου στο νοσοκομειο της Πρεβεζας) αλλα και για το μετα...Πως θα ειναι? Θα τα καταφερω?

Anyway, κατα τ'αλλα η βαλιτσουλα ειναι ετοιμη, το δωματιακι μας βαμμενο και αυτη την εβδομαδα μας ερχοναι και τα επιπλακια!!! Οταν θα ολοκληρωθει θα βαλω και εγω φωτο να το δειτε (ζηλεψα απο τις δικες σας) και θα βαλω και κοιλιτσα!!!

Περαστικουλια σε οσες αισθανονται ψιλοαδιαθετουλες!!!

Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο και το Νο 6!!!Εδώ λογικά θα έχουμε και τις πρώτες ανακοινώσεις από γεννητούρια!! Χρύσα,περαστικούλια στον μπαμπάκα σου!Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Δυστυχώς η ζωή τα έχει αυτά...Αλλά ότι δεν σε σκοτώνει,σε κάνει πιο δυνατό έτσι δεν είναι???Κι εγώ περνάω δύσκολα αλλά είμαι σίγουρη ότι θα βγούμε όλοι μας πιο δυνατοί από αυτό!!!Όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν και ότι κι αν συμβεί,πάντα υπάρχει μια θετική πλευρά που πολλές φορές δεν βλέπουμε.Θέλω να σας ζητήσω μια χάρη ομορφούλες μου: θα ήθελα να μου στείλετε την θετική σας ενέργεια για να πάνε τα πράγματα όσο γίνεται καλύτερα και να βρω και πάλι την γαλήνη μου το συντομότερο!Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σαν να ειμαι καλυτερα! :)

Απο οτι καταλαβα ο πονος προερχεται απο το εντερο μου και αυτο γιατι ποναει κυριος οταν καθομαι και

περπαταω.Εφαγα και πολλα πασατεμπος χθες που ξερω πως με ερεθιζουν το εντερακι και να σημερα τα αποτελεσματα... :oops:

Αννουλα μου ευχομαι οτι σε απασχολει να περασει γρηγορα! Εχεις ολη μου την θετικη ενεργεια! :YMHUG:%%-

Μινι μου χαιρομαι που σε ξαναβλεπω και που θα μπαινεις συχνα! Αληθεια πως σε λενε??

Οσο για την μπεμπα μια χαρα ειναι.Και εμενα μου ελεγε κατι τετοια ο γιατρος μου καθε φορα αλλα μαλλον μετρουσε λαθος,μιας και ο πατερας του που ειναι και αυτος γυναικολογος οταν μου εκανε υπερηχο ηταν ολα νορμαλ. Ολα για το χρημα γινοντε εκει στην Ελλαδα δυστυχος....

Δεν κανουνε καθολου επισκληριδιο εκει?? :o:shock: Μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε οπως και να εχει.Και μολις θα ερθει η μπεμπουλα ολα θα σου βγουνε τοσο φυσικα που θα ειναι σαν να ειχες ηδη 10 παιδια!

Καλο βραδυ σε ολες κοριτσακια μου! Καλο ΣΚ να εχουμε! :YMHUG::-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο το Νο 6!!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Αντε κουκλιτσες μου περναει ο καιρος !!!!!!!

Σε λιγες εβδομαδες θα εχουμε και τα μωρακια μας στην αγκαλιτσα μας!!!!! :x:x:x

Καλο Σαββατοκυριακο σε ολες!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ.... :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελιές!!!!!!!! Πωπω παλιογκαστρούλες ε??? Τι καλάααα! :D:D

Εδώ στο Ιόνιο πολύ βροχή αυτές τις μέρες!!! Αλλά είναι ωραία!!! Λενάκι στείλε χιόνι!!! Χτες στόλισα το σπίτι αλλά άμα δεν κάνει και λίγο κρύο βρε παιδί μου...δεν το νιώθεις!!

Κορίτσια προχτές πήγα στο γιατρό και είδαμε οτι ο γιός μου, σαν καλός σβούρας, έχει τυλίξει τον ομφάλιο λώρο γύρω από το λαιμό του 2 φορές....ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι τα περισσότερα τυλίγονται-ξετυλίγονται :cry: αλλά ανησυχώ..δεν ακούς και λίγα εδω μέσα.... Την άλλη εβδομάδα θα πάω και την καθιερωμένη επίσκεψη σο νοσοκομείο...άμα το δουν κι εκεί...προβλέπω να μου πούνε τη λέξη καισαρική πολύυυυυ εύκολα....ελληνικά νοσοκομεία....

Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία?? Να φανταστείτε, αμα δεν του έλεγα να κοιτάξει για το λώρο δεν θα κοίταγε! Τόσο ανευ σημασίας είναι????

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες.ελπιζω να ειστε ολες καλα, το ιδιο και τα μωρακια σας.εγω πηγα χθες στο γιατρο και μου κοπηκαν τα ποδια :( .το ενα αγορακι μου μενει πιο πισω στην αναπτυξη.ειναι 1300 γρ ενω ο αλλος μικρουλης ειναι σχεδον 1600 γρ.ολα αλλαξαν μεσα σε 2 εβδομαδες.μου ειπε οτι ειναι συχνο στα διδυμα να μεγαλωνει το ενα πιο πολυ λογω ελλειψης χωρου..το μωρο μου ζοριστηκε..και θα με ξαναδει σε 2 εβδομαδες.αν εξακολουθει να μη μεγαλωνει σαν το αλλο θα μου τα παρουν στην 33-34 εβδομ και θα μπουν σε θερμοκοιτιδα..οσο δεν το ηθελα, λετε να συμβει?θα ταλαιπωρηθουν τα μωρα μου..ευτυχως λεει ο πλακουντας ειναι τελειος, το αμνιακο το ιδιο..τοσο πολυ επηρεαζει η ελλειψη χωρου και η πιεση που ασκουν ο ενας στον αλλον?ανησυχω..καθομαι πολυ ησυχη σημερα και ξαπλωνω απο την αλλη πλευρα για να του δινω χωρο.μεχρι τωρα προσεχα πολυ τι ετρωγα ..απο σημερα θα τρωω να μην λειπει τιποτα στα μωρα μου..και το καημενο το μωρο μου ολο κλωτσαει..πιο πολυ απο το αλλο.και μου λεει αυτο ειναι καλο αλλα ειναι μικρο παιδακι και θα κουραστει..αχ να βαλει το χερι της η παναγια..το ονομα μου ειναι Ειρηνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια και καλοριζικο το νο 6!!!!!!Ευχομαι ολα τα νεακια απο εδω και περα να ειναι ολα τελεια!!! :):):)

minie μου ελπιζω πως ολα θα πανε καλα με τα μωρακια σου και θα μεγαλωσουν μια χαρα και τα δυο!Ακομα και αν χρειαστει ομως να γεννηθουν λιγο νωριτερα ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!! :):):):)

Αγγελικη μου ο γιατρος μου μου εχει πει πως σχεδον ολα τα μωρακια τυλιγονται με τον ομφαλιο λωρο και οτι αυτο δεν επηρεαζει την φυσιολογικη γεννα!Οποτε γι αυτο δεν στο ανεφερε καθολου εξαρχης!Καισαρικη απ οτι μου εχει πει κανουμε για αλλους λογους που μπορει να προκυψουν και οχι γι αυτο οποτε μην ανχωνεσαι! ;);););)

Ελενακι καλημερα :-*:-*:-*:-*:-*

Λενακι μου πασατεμπο [-x[-x[-x ετσι εξηγειται ο πονος στο εντερο!!!!Εχω και εγω θεμα με το εντερο και τα αποφευγω αυτα .....αστα τα παλιοσπορια μην τα ξαναφας!

Αννουλα μου εχεις ολες τις ευχες μου οτι σε απασχολει να περασει πολυ πολυ γρηγορα!!!

mini82 σε κοψοχολιασε η γυναικολογος!!!!Παλι καλα που ολα ειναι καλα!Ακου 2 κιλα παιδι μικρο....μονο το χρημα σκεφτεται μου φαινεται!!!!Να μην ξαναπας σε αυτη!

Χρυσα μου ευχομαι ο μπαμπας σου να καλυτερευσει γρηγορα!!!!Περαστικα και υπομονη σου ευχομαι!!!

Ρεββεκακι καλημερα πως εισαι σημερα;;;Ησυχη η Λυδια σου η στην πιεση παλι :?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια [smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif] επιτελους σημερα ειναι λιγο πιο χειμωνιατικος ο καιρος!!!

ιωαννα μου καλημερα,ακομα με πιεζει η μικρη και τωρα το πρωι παλι μπεζ χρωματακι εβγαλα!!!ευτηχως οχι καφε,μαλλον κουραστηκα εχθες ειχα καλεσμενους!!!περασα καλα ομως,ειχαν ενα κοριτσακι ολο γλυκα,μου μιλουσε και τουρκικα και δεν τα επιανα ολα και μου εκανε την δασκαλα :D:D:D:D:D και θυμωνε χαχα 2μιση χρονων!!!

λενακη πως εισαι σημερα???αχ ρε λενακη τους ιδιους πονους εχουμε,εχεις σπαστικη κολιτιδα??εγω ναι και υποφερω απο το εντερο!!!

ειρηνη μου καλωςηρθες ξανα,ολα θα πανε καλα με τα μωρακια σου!!!!

αγγελικουλα λες και μενα που σβουριζει ολη την ωρα να εχει τυλιχθει??? :roll:

γεια σου ελενακη αννουλα!!!!φιλακια σε ολες να εχετε μια ομορφη κυριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera paliogkastroules mou... kaloriziko to neo themaa mas!!!!!!

annoula eyxomai ola na pane kala kai na hsyxasete kopela moy.

sigoyra tha exoume kai genhtouria sayto to thema xaxa perase o kairos.

minie eyxomai na pane ola kala kala pou tha pane dhladh opos kai na xei.

ego aytes tis meres eftiaksa to dentro ekana kai siga siga genikh to spiti kai perasan grhgora oi meres.

exthes eixa th giorth mou kai me gemisan dora pitsames pantofles e mou phre k h pethera mia kainourgia valitsa gia th klinikh roz fouksia teleia!!!mexri esorouxa kai kaltses mou phrane doro opote tora menei na ta plyno kai na etoimaso kai go th valitsoula moy.ego exo th trith giatro!!!!ante na rthei h trith na sas po ta nea moy...filakia polla se oles!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα παλιογκατστρουλες μου!!! Αχ ποσο μου αρεσει αυτος ο τιτλος!!! Καλε γενναμεεε!!! :D

Περασα εφιαλτικο βραδυ,γμτ τα πασατεμπος μου γμτ :evil: Κανονικα δεν τρωω αλλα προχτες ειδα τον αντρουλη μου που ετρωγε και παρασυρθηκα.και εφαγα μονο λιγα... :( Ακομα ποναω βεβαια και δεν ξερω τι να κανω για να ηρεμησω.

Ρεββεκακι ναι σπαστικη κολλιτιδα εχω και εγω.Διαγνωσμενη απο εμενα ομως..δεν πηγα να το κοιταξω στον γιατρο ακομα αλλα ξερω ολα τα συμπτωματα και ποιες τροφες με ενοχλουν.Βασανιστηριο ειναι κανονικο.Μετα την γεννα θα παω γιατρο στανταρ.Εσυ πως εισαι σημερα?? Ξεκουρασου...Καλα αυτα τα 2 χρονα ειναι τρομερα! Πανεξυπνα! :)

Μινι μην ανησυχεις καθολου για τα μικρα σου.Ολα καλα θα πανε ακομα και αν μπουνε θερμοκοιτιδα.

Μπαρμπιτσα μου φουξια βαλιτσουλα ακουω!! τρελενομαι! απο τοτε που εκανα κορη μου αρεσει το ροζ χρωμα! Πριν το απεχθανομουν! Χρονια πολλα και για την γιορτη σου!!!!! Να εισαι παντα καλα!! :)

Αγγελικη μου η μικρη μου οταν γεννηθηκε ηταν 5 φορες τυλιγμενη με τον λορο στον λαιμο.Οι γιατροι λεγανε πως δεν φαινονταν στον υπερηχο.Οταν γεννηθηκε ευτυχος με καισαρικη μου ειπαν οτι ηταν θαυμα που ζει.επισης δεν αναπτυσοταν τοσο καιρο λογο του λορου γιαυτο και γεννηθηκε τοσο μικρουλα.Οποτε καταλαβαινεις ποιος ειναι ο φοβος μου και σε αυτην την εγκυμοσυνη.

Με 2 φορες που ειναι τυλιγμενος δεν τιθεται τετοιο θεμα ομως.Σχεδον ολα γεννιουντε με περιτυλιξη λορου.Μην ανησυχεις!

Ελενα,Ιωαννουλα μου τα φιλια μου! Και σε ολα τα κοριτσια επισης!! Να εχουμε μια ομορφη Κυριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακη τα ιδια πονακια εχω,ασε που δεν σταματαει ουτε δευτερολεπτο να τεντωνετε και να κλωτσαει,λες να μην χωραει!!!μ αρεσει που λενε οτι οι κινησεις ελλατωνονται απο αυτην την βδομαδα!!!

η σπαστικη κολιτιδα εχει να κανει και με την διαθεση σου να ξερεις!!!αλλες φορες μπορει να φας πασατεμπο και να μην σε πονεσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα παλιογκαστρούλες!!!!!!! καλορίζικο το Νο6!!!!! Να έχουμε μόνο ευχάριστα στο θεματάκι αυτό και τις πρώτες ανακοινώσεις εγκυμοσύνης!!!!!!

Δεν πήγα πουθενά το Σαβ/κο, είχα όμως παρεούλα χθες. Είχε έρθει η κολλητή μου με τον άντρα της και το 6 μηνών αγοράκι τους, μια φάτσα απίστευτη!!! Αυτό το μωρό είναι μια γλύκα!!!

Αύριο περιμένω την γυναίκα το μεσημέρι να μου βάλει τα χαλιά! Θα μου βάλει και το καινούργιο χαλί στο παιδικό και την καινούργια κουρτίνα!!! Θα βγάλω μετά φωτό να σας τα δείξω!! Και μετά θα στολίσω και το δέντρο επιτέλους [smilie=blob3.gif]

φιλάκια πολλά σε όλα τα κοιλουμπάκια!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ζηλευω τοσο πολυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!κοντευετε...μια ανασα πριν παρετε αγκαλια τα υπεροχα μωρακια σας ;;):YMHUG::x ποτε θα περασει ο καιρος να φτασουμε κ εμεις εδω που ειστε... :D

με εναν πονο σας ευχομαι να εχετε ολες ευκολη γεννα κ γερα μπεμπονια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Μια νέα εβδομάδα ξεκινάει με αισιοδοξία!!!Ελπίζω να είναι η τελευταία εβδομάδα τις δοκιμασίας που περνάμε...Χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν!

happy!!!,να δεις ότι δεν θα πάρεις χαμπάρι πως πέρασε ο καιρός όταν θα είσαι εδώ που είμαστε!

Ζωούλα,περιμένουμε φωτούλες!!

Ρεββέκα και Λενάκι,υπομονή με τα πονάκια σας!!

Μπαρμπίτσα,Χρόνια πολλά για το Σάββατο,σου έγραψα και στο φεισμπουκ!

Μίνι μου,όλα θα πάνε καλά,θα δεις!!Ακόμα και αν χρειαστεί να γεννηθούν νωρίτερα!Θετική ενέργεια πάνω από όλα!!

Αγγελικούλα,μην αγχώνεσαι για τον λώρο!Όπως είπαν και τα κορίτσια,σχεδόν όλα τα μωράκια τυλίγονται και ξετυλίγονται μιας και είναι το μόνο παιχνιδάκι που έχουν εκεί μέσα!!

Δεσποινάκι μου??Πως είσαι??Περιμένουμε νεάκια σου!

Η μπιμπιμπό που χάθηκε?????

Φιλάκια πολλά σε όλες και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!

Σημερα ξυπνησα ολο χαρα εχω γιατρο και θα δω την μπεμπουλα μου!!!!Ελπιζω να ειναι ολα καλα! :):):) Κανονισα θα παρω και την κουνια απο την κουνιαδα μου αυτη την εβδομαδα ξερω πως ειναι νωρις για να ανχωνομαι ομως επειδη οσο περνανε οι μερες τοσο περισσοτερη δουλεια εχω στο μαγαζι ειπα να μην τα αφησω ολα να τα κανω μετα τις 10 Ιανουαριου !!!

Λενακι η σπαστικη κολιτιδα ειναι ιδιομορφη!Την μια μας πειραζουν τα λαχανικα και θελει ξηροφαγια και την αλλη μας πιανει δυσκοιλιοτητα και θελει λαχανικα κτλ :?:?:?:? Ενα ειναι σιγουρο παντως αυτο που σου ειπε και το Ρεββεκακι οτι ειναι νοσος που επηρεαζεται απο το ανχος και την ψυχολογια γενικοτερα!!!!Ευχομαι να σου περασει συντομα :):):):)

Καλημερα Αννουλα μου ευχομαι ολα να σου πανε καλα!

Ζωουλα αντε τελειωνουν και οι δουλιτσες σου!!!Θα στρωσεις κιολας και ησυχασες! :):):)

barbitsa εισαι πιο μπροστα απ ολες μας στις μερες :):):):) πλησιαζει ο καιρος!!!Εγω ειμαι αυτη που εχω την τελευταια πητ !Θα με κανετε παρεα και εμενα που θα ειμαι ακομα εγκυος ετσι :?:?:?:?::?::?::?::lol::lol::lol::lol:

Παω στο μαγαζι κοριτσακια να περασει και η μερα μου!!!!!!Στις 5 εχω γιατρο θα μπω και το βραδακυ να σας πω τα νεα μας!!!

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κι εγω!!!!

Βρε κοριτσια ειχα γραψει μηνυματακι τη Παρασκευη αλλα δε το εμφανισε :(

Καλη βδομαδα να εχουμε, προχωραμε αισιως στην 31η εβδομαδα....

Ειχα παει στο γιατρουλι την προηγουμενη Πεμπτη και μου ειπε ενα ξερο "ολα καλα" :?

Ουτε να μου πει ποσο ειναι το μωρο σε υψος και βαρος ουτε να με εξετασει καθολου κολπικα, τιποτα ρε κοριτσια.... Το μονο που μου ειπε και αφου τον ρωτησα εγω πρωτα ειναι ποτε θα γεννησω. Την 1η Φεβρουαριου με εβαλε, εννοειται με καισαρικη αφου εχω κανει τη πρωτη μου γεννα με καισαρικη....

Πεντε μερες νωριτερα απο την ΠΗΤ. Ειναι λογικο? Ας μου απαντησουν οι κοπελες που θα κανουν δευτερη καισαρικη, ποσες μερες νωριτερα θα γεννησουν?

Επεισης δε μου ειπε για ντοπλερ. Ποτε το κανουν? Ειναι υποχρεωτικο? Να σας θυμισω οτι παω σε γιατρο νοσοκομειου, και τι νοσοκομειου! Εδω στη Πατρα το 409 δε φυμιζετε για την πολυτελεια του, εχουν εναν υπερηχο που σπανιως φαινεται καθαρα το μωρο. Εχω να το δω και να το χαρω απο την Β επιπεδου που ειχα παει σε ιδιωτη απεικονιστη και το ειχα δει πεντακαθαρα το μικρουλι μου......

Αυτα τα νεα μου τα συνταρακτικα......

Να μη ξεχασω να πω χρονια πολλα στους Νικους και στις Νικολιτσες.

Οτι επιθυμειτε στην αγκαλιοα σας να το βρειτε.Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!! Καλη εβδομαδα να εχουμε. Σημερα γιορταζουν ο μπαμπακας μου και η κορη μου :):) Να τους εχει και τους 2 καλα ο θεουλης και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο!!!!!

Εχθες πηγαμε σε καποιο μοναστηρι και μας διαβασαν και ευχουλα για τον μπαμπα μου και το αγεννητο μωρακι. Για να τους φυλαει η Παναγια και να πανε ολα καλα!!!!!

Τωρα που ειπα μωρακι..... κοριτσια η μπεμπα τη κολλητης μου ειναι τελεια!!!!! Κοιμαται και τρωει ολη μερα. Τη θηλαζει και ξυπναει μετα απο 4-5 ωρες για να ξαναφαει. Μακαρι να ειμαστε ολες τοσο τυχερες :lol::lol:

Bibibο τωρα για την καισαρικη τι να σου πω εμενα θα με βαλει σχεδον 2 βδομαδες νωριτερα για να αποκλεισουμε το ενδεχομενο να ξεκινησει φυσιολογικος τοκετος. Βεβαια εξαρταται και απο το ποσο μικρο ειναι το νινι!!!!

Αννουλα σου στελνω και εγω οση θετικη ενεργεια μου εχει απομεινει και ευχομαι αυτη να ειναι η τελευταια εβδομαδα ταλαιπωριας για σενα.

Καλημερα και Φιλακια σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!!!!!!

### ΕΡΩΤΗΣΗ ###: Υπάρχει κάποια που δε κάνει ντόπλερ ή είμαι η μοναδική;;;

Lenaki26 θέλω χιόνι … τώρα!!!

rebbeka πίτσες βλέπω…!!!

chrysa εύχομαι σύντομα να φύγει όλο αυτό το κακό κλίμα. Συμβαίνει συχνά αυτό που λένε «ενός κακού, μύρια έπονται» δυστυχώς. Όλα καλά να πάνε!!!

KALLI5 έλα κορμί … μας έσκισες όλες!!!!!!!!!! Φιλάκια στα κοριτσάκια σου!

mini82 καλώς ήλθες!!!!!!!! Σε χάσαμε!!!!!!!!!

Ιωάννα εννοείται έχει όοοοολη τη θετική μας ενέργεια!!!!!!!!

Minie μην ανησυχείς για την διαφορά βάρους… πάντα συμβαίνει αυτό αλλά στο τέλος όλα πάνε καλά!

Μάτα, Αννούλα, Πεννυ, eelleennaa, aggeliki27 φιλάκια ρουφηχτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera se oles tis paliogkastroules :-ss:-ss:-ss efxomai na einai ola kala gia oles sas.den eisai i monadiki pou den tha kanis ntopler kai mena o giatros mou mou eipe oti den xriazetai ..telos tou mina tha ksanapao kai tha mou pi an tote xriazetai..... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna fusika kai tha se kanoume parea isa isa esu eisai pio tyxerh emeis tha ta pername prota kai esu tha ksereis ti se perimenei tyxeroula tha deis to sporaki s shmera ante na mas peis nea.

koritsia eyxaristo gia tis eyxes sas

chrisa m na xerese t patera sou k th koroula sou~!!!

xronia polla se opoious giortazoun aytes tis meres!!

ebgala foto th koilia mou kai to dentro alla den vrisko to kalodio na ta peraso sto laptop.kai etsi ta ksana evgala apo th kamera tou laptop.xaxa.

shmera exo sideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeero alla einai ta rouxa toy moroy (2megales sakoules t jumbo)opote tha perasei h mera kai ayrio tha pao giatro ante na matho pote peripou gennao.

anna lenaki rebbeka bibibo eirhnh elena mata geosouli filia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...