Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες [& μανουλες] Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο6


Recommended Posts

Kalispera koritsakia mou....

Shmera xalasan ta sxedia gia to S/K gmt. Pige o antras mou thn Flwra sthn paidiatro pali kai mas eipe pos den mporei na erthei spiti mexri thn Deftera :?:( Esthanome para polu asxima pou anaggastika na dioksw to paidaki mou apo to spiti gia xari tou mwrou alla apo thn alh ti na ekana :roll::roll:

Ithela to Savvato na eimaste oloi mazi sto spiti na stolisoume kai na mpoume sto klima ton xristougennon, na travousame me thn kamera to proto dentraki oloi mazi gia proth fora alla twra den ginete kai gia na mhn esthanete monh petamenh stous papoudes h megalh mou tha paei o natras mou na perasoun mazi thn mera tous kai egw PALI MONH MOU STO SPITI,,eskasa den antexw alo mesa ~x(~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 256
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κοριτσάκια μου

λίγες έμειναν ακόμη μέχρι να γίνουν μανούλες,αχ τι καλά!

μαρακικρητικο χαθηκες,όλα καλά πάντως διάβασα

το μαρακι απο τα ξενα ακόμη να μας πει νέα απο τον μπέμπη της?

Mpempakos με την θεραπεία τελέίωσες?δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά το μηκόπλασμα-ουρεόπλασμα,υπάρχει πιθανότητα να μην φύγει αν κανεις την θεραπεία μια φορά,ίσως χρειαστεί επανάληψη,και σίγουρα πρέπει να κανει και ο άντρας σου θεραπεία!!!μια γνωστή μου έκανε τρεις φορές την θεραπεία για να της περάσει!στον άντρα της έφυγε με την πρώτη φορά που έκανε την θεραπεία και αυτή την έκανε τρεις φορές και δεν ήταν έγκυος οπότε έπαιρνε αγωγή δυνατή απο το στόμα,αλλά δεν θυμαμαι τι αγωγή,ποια φαρμακα!

Melisoula σχετικά μ ετην αύξηση παραγωγής γάλακτος ισχύει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης,οσο πιο συχνά βάζεις το μωρό στο στήθος τόσο περισσότερο παράγει.σχετικά με τα χάπια μαγιας μπύρας το έχω διαβάσει και το έχω ακούσει απο παααρα πολλούς,πρέπει όμως να συμβουλευτείς ειδικό, παίρνεις 4 χάπια καθε μερα για μία εβδομάδα και γίνεσαι οκ!

Ευη εύχομαι να είσαστε καλύτερα ,να ανάρωσαν τα παιδάκια σου!μηπως χρησιμοποιείς dentol? έχω ακούσει οτι το συγκεκριμένο σαπούνι χεριών σκίζει έυκολα τα χέρια.να ξεπλένεις πολύ καλά τα χέρια σου να μην μένουν ίχνη απορυπαντικού.

Εγώ κοριτσάκια θηλάζω αποκλειστικά! και είμαι πολύ χαρούμενη γιατι επιτελους σταματήσαμε το μπουκαλι ,δηλ να βγαζω γαλα να το βαζω στο ψυγειο μετα να το ζεσταινω και να το δινω.επιτελους καθεται μονο στο βυζι ο μπέμπαρος και το μυστικό ήταν οι ψευδοθηλές σιλικόνης πο υτις έπιασε μια χαρά,ποναω βέβαια φριχτά στην αρχή αλλά τα καταφέρνω!!!χθες με είχαν πάρει τα κλάματα γιατι ενώ έχω γάλα ο μικρός δεν καθοταν στο στήθος,με την ψευδοθηλή ομως όλα έγιναν οκ!!! :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ειμαι πολυ πρωινη σημερα!βραδυνη θα ελεγα δε μου κολαει υπνος.πηγα χθες στον γιατρο,μια χαρα ο μπεμπης εχει κατεβει κι αλλο!μου ειπε ενα δυο πραγματακια που με ψιλοαγχωσαν και τελικα μ'άυτα και με κεινα ξεχασα να τον ρωτησω αν ο αντρας μου πρεπει να παρει θεραπια...θα τον ρωτησω ομως σημερα θα του τηλ.καταρχας τη προιγουμενη βδομαδα μου ειπε οτι ειναι 2850 και τωρα μου ξαναειπε οτι ειναι 2850...οταν τον ρωτησα γιατι μου λεει πως να μην ανησυχω γιατι δεν μπορει να μετρισει το βαρος του ετσι οπως ειναι κουλουριασμενος και οτι το μηχανιμα αυτο δειχνει προσεγγιστικα το βαρος.επισης οτι αφου η ροη του πλακουντα και γενικα η κατασταση του πλακουντα ειναι καλη δεν εχουμε να φοβομαστε τιποτα.δεν ξερω βρε κοριτσια εμενα περιεργα μου φαινονται ολα αυτα...σας εχει τυχει κατι παρομοιο?ετσι μου ερχετε να παω να κανω και αλλου υπερηχο να δω τι παιζει.στις αρχες μου ελεγε οτι θα βγει μεγαλος πανω απο 3500 και τωρα δεν παιρνει βαρος?επισης μου ειπε οτι καθεται λιγο λοξα και οτι αν δεν εχει γυρισει μεχρι την ωρα της γεννας θα τον γυρισει επιτοπου με το κεφαλακι του :shock::shock::shock: γενικα μου ειπε οτι τα αγορια συνηθως αργουν και οτι μαλλον θα παρει ολες τις μερες.εγω ελπιζω να βγει οσο γρηγοροτερα γινεται το βλασταρι μου γιατι δεν εντεχω αλλη αγωνια!με εξετασε κα απο κατω...τι με εξετασε με τσακισε δηλαδη..αυτο πονεσε πολυ αουτσ! :shock::shock::shock:

πειτε μου σας παρακαλω αν σας εχει τυχει να μη μπορει να μετρισει ο γιατρος σας τα κιλα γιατι εχω ανησυχισει πραγματικα!πως γινεται σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης να ειναι το βαρος του λιγο πιο πανω απο το μεσο ορο και τωρα να μενει στασιμος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Κατερινακι μην αγχωνεσαι...και εμενα τηνβδομαδα πριν γεννησω ο γιατρος τον εβγαζε κι πιο μικρο απο 2800 που ηταν μια βδομαδα πριν!καπως μου το εξηγησε αλλα δενθυμαμαι να σου πω γιατι γινεται αυτο...Παντως ο μπεμπης βγηκε 3650!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οποτε μην ανησυχεις ολα καλα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες.

Εγω δε γεννησα τελικα. Ηρθαμε χθες το απογευμα.

Σταματησαν ολες οι συσπασεις ξαφνικα.

Πηγαιναν ως το 40, ενω οταν εκανα εισαγωγη φταναν το 60-80.

Κατσαμε 2 μερες να μπαινω συνεχεια στο μηχανημα και να με κοιτανε απο κατω.

Καμια διαστολη. Μου εβαλαν και μια γαζα απο κατω που εχει μια κρεμα για να μαλακωσει ο τραχηλος αλλα τιποτα. Οποτε εφυγα και θα ξαναπαω την Τριτη.

Μου κακοφανηκε που εφυγα χωρις μωρο αλλα δεν ειναι η ωρα του ακομη.

Σας ευχαριστω ολες παντως. Πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα δηλαδη καλησπερα καλυτερα θα ελεγα

ειμαι συνεχεια ξαπλβμενη στον καναπε και δεν κανω τιποτααααααααααααααααααα δεν εχω ορεξη για τιποτα και δεν βολευομαι πουθεναααααααααααα 500 μαξιλαρια και ολα μου φταινε

το βραδυ δεν κοιμαμαι και εχω και πονακιαααααααααααααααααααααααα

θα μου πειτε λογικα ειναι ολα αυτα

eliza μου σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα η αγωνια μου φουντωνει φαντασου να μην το ειχα ξαναπερασει δηλαδη χα χα χα χα χα χα

φαντασου οτι την βαλιτσα μου δεν την εχω φτιαξει εχω τα ρουχα μου εκει ετοιμα και του μικρου αλλα δεν τα βαζω μεσα ολο το αναβαλω ...........

evi μου να περασουν ολα γρηγορα και περαστικα

merula πολυ χαιρομαι που τα πατε καλα με τον θηλλασμο

δεν δοκιμαζεις και με το θηλαστρο???μεχρι να σταματησεις να πονας ????

μπεμπακο μου να μην αγχωνεσαι καθολου σε παρακαλω ολα θα πανε καλα γενικα το βαρος των μωρων μας μας το λενε κατα προσεγγιση δεν μπορουν να το μετρησουν με ακριβεια γιατι οπως σου ειπε και ο δικος σου επειδη ειναι κουλαριασμενα

εμενα ο πρωτος μου ενω εμφανιζοταν στις μετρισεις 3 και κατι βγηκε 2900 γιατι ειχε γερασει ο πλακουντας και δεν τρεφοταν ειχα περασει τις 40 βδομαδες αλλα απο το μαιευτηριο φυγαμε και 50 γρ παραπανω που συνηθως τα μωρακια χανουν

και μενα την πρωτη φορα με ειχε δει απο κατω και λιγο πιο μετα γεννησα τωρα σε αυτην την φαση δεν χρειαστηκε γιατι θα μπω για να κανω καισαρικη

οπως μου ειπε θα βγει λιγο πιο μεγαλος απο τον πρωτο μου συνηθως ετσι παει

να σκεφτεσαι μονο θετικα παντα η σχεδον παντα εξω πεφτουν με τις μετρησεις γιαυτο και δεν σου λενε 100%

πανω κατω ..........................................αρα θα δεις θα βγει πανω απο 3 κιλαααααααααααααα

jada μου ευχομαι ολα να πανε καλα και την τριτη επιτελους να κρατας το μωρακι σου αγκαλια

εγω οπως ξαναειπα μπαινω κυριακη πρωι για να γεννησω φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsakia mou..

Ti paliokairos einai aftos shmera,polu aera vre paidi mou...

Katerina mhn stenaxoriese koritsi einai mia xara to mwro sou..Emena tis teleftees fores pou piga thn mia fora mou ton evgale 2600 kai se 2 evdomades 3600 kai lew tou giatrou" dld evale 1 kilo se 2 evdomades" :o:o ???? ton ksanametraei kai ton vgazei 3000 kila. Mou eksigise pos epidi den exei arketo amniako ugro sto telos den ginonte kales oi metrisois...

Jada ti egine sas kanei kapsonia o mikros?? :lol::lol: Apo twra sas trexei mou fenete....

Rapanaki erxete kai o dikos sou mia meroula emine, me to kalo ola kala na sou pane...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα.Σημερα πηγα στον γιατρο μου κι εβγαλα τα ραμματα,θα ξαναπαω οταν σαραντησω να με δει..

Με τον μπεμπη τα πραγματα κυλανε ηρεμα μεχρι στιγμης,τρωει ανα 3,5 ωρες περιπου,τωρα οι θηλες μου δεν με πονανε τοσο οσο στην αρχη που δαγκωνομουν απο τον πονο..η μητερα μου προτεινε οταν τελειωνω τον θηλασμο απο το ενα στηθος να βγαζω λιγο γαλα και να αλοιφω την θηλη...εχει αποτελεσμα κοριτσια!!

Το θεμα που με αγχωνει ομως ειναι αν πραγματικα παιρνει βαρος,δεν εχω μετρησει με θηλαστρο ποσο γαλα βγαζω κι ετσι δεν ειμαι σιγουρη οτι χορταινει πραγματικα...παντως απο ρεψιμο ειμαστε αστερια,μη πω φορτηγατζηδες!! :lol: ο παιδιατρος μου ειπε το βραδυ να του δινω λιγο συμπληρωμα με ξενο γαλα..

κοριτσια θα ξαναμπω αργοτερα...φιλια σε ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marina giati na doseis simpliroma??? Telika auth oi paidiatroi einai gia ksilo.. Afou koimate kai ksipnaei kathe 3wro simenei pos kaliptete to mwro sou apo esena, an arxiseis ta simpliromata aftomata tha xathei ena gevma kai tha miothei to gala sou anti na afksithei analoga me thn zitish..

Ola einai thema zitishs, an iparxei zitish tha afksanete h paragogh sou an kai se ligo kairo mporei na exei to mwro ena alma anaptikshs kai na thelei perisotero (mhn doseis kseno gala,vazetw perisoterh wra sto stithos) Se 3 meres tha exei rithmistei h paragogh sou analoga me tis anagges tou mwrou. Ekei thn patame oi perisoteres, dinoume kseno gala kai den afksanete h paragogh analoga me tis anagges tou mwrou mas kai etsi xanete siga siga to politimo galataki mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια ραπανακι ελιζα και ευη ευχαριστω για τις απαντησεις σας γιατι ειχα αγχωθει πολυ με το βαρος.σημερα ειχα παει για κατι δουλειες στο κεντρο και με πιασανε κατι πονοι σα κραμπες χαμηλα και δεν μπορουσα να κουνηθω.μετα απο κανα 20λεπτο μου περασανε!αφου δεν γεννησα εκει παλι καλα!ευη καλα ειναι η μικρη σου?ραοανακι με το καλο και με εναν πονο.εγω μου φαινεται θα ειμαι η τελευταια που θα γεννησω!jada θα ταλαιπωρηθηκες πολυ φανταζομαι..μας κανουν κολπα τα αγγελουδια μας αλλα χαλαλι τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γυρισααααααα

μαζι με τον παιδαρο μου 3550!!!!!!

δοξαα το θεο ειναι καλα αλλα ταλαιπωρηθηκα λιγο .

βγηκαμε το μεσημερακι αλλα Κυριακη θα ξαναμπουμε να μετρησουμε παλι το ικτερακι του γιατι ειναι οριακο.

να ζησουν τα παιδακια μας και με το καλο να ελευθερωθουν ολες οι μανουλιτσες!!!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Εμεις καλά είμαστε με την μπεμπούλα μου. Είχαμε ένα προβληματάκι με κάτι σπυθουράκια που έβγαλε στο προσωπάκι της και στο στήθος αλλά με συχνά μπανάκια και ενυδάτωση φεύγουνε σιγα-σιγά.

Ειρηνάκη μου καλή λοχεία να έχεις!!! Εύχομαι να είστε πάντα καλά, γεροί και δυνατοί όλη η οικογένεια και να χαίρεστε ο ένας τον άλλον!!!!

Ραπανάκι την Κυριακή δηλαδή γεννας;;;; Άντε με το καλό κοπέλα μου. Όλα να κυλήσουν όμορφα και ήρεμα.

Μαρινάκι έτσι είναι όπως τα λέει η Εύη για τον θηλασμό. Δυστυχώς και εγώ το κατάλαβα εφόσον όμως είχα κάνει την βλακεία να του δωσω ξένο νομίζοντας ότι δεν χορταίνει. Αυτομάτως όμως η παραγωγή μειώθηκε έφοσον η ζήτηση δεν ήταν μεγαλύτερη με αποτέλεσμα να μην την καπύπτω πλέον και σιγά σιγά να μου λιγοστευει το γάλα ολοένα και περισσότερο.

Ευάκι συνήλθε η Φλώρα;

Κατερινάκι μην ανυσυχείς όλα καλά θα πάνε και θα βγάλεις έναν υγειέστατο κούκλο που θα σου πάρει τα μυαλά!!!

ΚρητικοΜαράκι χάρηκα που είστε καλά. Άντε να σου 'ρθει η τεχνολογία να μας πεις τα κατορθώματα του Μανωλιού σου.

Ρε κορίτσια όντως νέα απο το Μαράκι το ξενιτεμένο δεν έχουμε πολλές μέρες και ανυσηχώ. Θέλω να πιστεύω ότι έχουν πάει σπίτι με τον μπεμπάκο της και δεν θα έχει χρόνο με τρία παιδια να μπει.

Jada ευχομαι την Τρίτη που θα πας να μείνεις και να φύγεις μετά μαζί με το μωρό σου!

Παναγιώτα μου τι νέα έχεις να μας πεις απ' το γιατρό που πήγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koukles...

Eirhnh na sou zhsei to palikaraki sou to mikro(kai to megalo vevea) geros na einai kai kalotuxos...

Gia to Maraki kai egw anisixw vre koritsia alla elpizw pos einai opos ta leei h Anastasia, oti den exei xrono dld giafto den mpenei katholou...

Gia thn Panayiota diavasa sto themataki (to expres tou vizonixtiou) ta koritsia ekei eixan milisei mazi ths kai eipe pos pige ston giatro kai eixe diastolh, isos kai na gennaei shmera ?????

Emeis eimaste kala mono pou mas elipse h Flwra toses meres pou den thn exw dei katholou kai sinexia thn exw sto mialo mou..

O mpempis exei kanei to programataki ths hmeras tou pantos kai omologw pos den me volevei katholou. Kathe vradi apo ths 11 mexri ths 2 sigoura kapies fores kai mexri ths 3 exoume party, einai oi wres pou einai ksipnios kai thelei paixnidakia kai egw thelw na koimithw (-|(-| Pos tha tou alaksw to programa na ton kanw apogevmatino tipo den kserw giati to clubing to exw paratisei edw kai kati xronia..... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!Τι ωραιος καιρος ...πολυ μ αρεσει !!Εδω χιονιζει και λιγο!

Κατερινακι τιποτα βρε!!!

Ειρηνακι να σου ζησει ο 2οσ παιδαρος να ειναι παντα γερος!

Jada υπομονη!!!

Ραπανακι αντε αυριο γεννας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!

Ραπανακι με το καλο κοριτσακι μου!!Που γεννας;;;;

Μπεμπακος και εγω τα ιδια.Πριν 10 μερες μου τον εβγαζε 3180 και τωρα μου τον εβγαλε 3200.

Α στην αρχη μου ειπε 2700 και επαθα πλακα!!!! :shock::shock::shock:

Τον ξαναμετρησε και τελικα βγηκε 3200.Και να σκεφτεις οτι και μενα μου ειχε πει οτι θα βγει μεγαλο μωρο.Τελικα ολα σχετικα ειναι!!!!

Μου λεει οτι ειναι δυσκολο να τον μετρησει τωρα πια .

Εγω για καλο και για κακο τη Δευτερα θα παω για ενα ντοπλερ να δουμε λιγο τον πλακουντα και τις ροες του ομφαλιου λώρου.Την Πεμπτη εχω ξανα γιατρο.

Βεβαια την προηγουμενη Πεμπτη που πηγα μου βρηκε διαστολη 2 και το παιδι εχει εμπεδωθει.

Οποτε ειμαστε σε καλο δρομο. :D

Τζαντα μου τελικα δε γεννησες ε;;;Δεν πειραζει.Συντομα θα γινει και αυτο και θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια!!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ειρηνη μου να σου ζησει ο παιδαρος να ειναι παντα γερος και δυνατος,περιμενουμε λεπτομεριες!παναγιωτα κι εσυ τα ιδια ε?ο γιατρος σου προτινε το ντοπλερ?εμενα μου ειπε οτι ο πλακουντας εχει καλη ροη και δεν εχει πολλα ασβεστωματα...αλλα αναρωτιεμαι πως τα καταλαβε ολα αυτα μιας και ο υπερηχος που εχει δεν μου φαινεται και πολυ σοι....υπομςονη τωρα μεχρι τη πεμπτη που ειναι το επομενο ραντεβου ξανα.αναστασια μην απογοητευεσαι για το γαλατακι..δε πειραζει κανενα μωρακι δεν επαθε ποτε τιποτα απο το ξενο γαλα.ευακι ελπιζω η μικρη σου να ειναι καλυτερα και να επιστρεψει συντομα.το ραπανακι γενναει σημερα??η ενινα βρε κοριτσια λογικα δεν γυρναει σημερα??εχει καμια νεα της?εμενα κοριτσια με πιανουν πονακια ποτε ποτε που μοιαζουν σαν κατι μεταξυ κραμπας και πιεσης χαμηλα αλλα ειναι εντονα και με λυγιζουν!..ποτε ειναι συνεχομενα και ποτε με αφηνουν εντελως...ετσι ειναι οι πρωτοι πονοι που θα με πιασουν?γιατι κατι εχω ακουσει οτι θα ειναι σαν πονοι περιοδου. :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ντοπλερ μου ειπε ο ιδιος να κανω.

Ρε συ αφου σου ειπε ετσι ο γιατρος θα τον ειδε τον πλακουντα!!!Μην αγχωνεσαι.Δε θα σου ελεγε κατι χωρις να ειναι σιγουρος!!!!! ;)

Βασικα σαν πετρωματα-συσπασεις μου ακουγονται αυτα που εχεις.Δεν ειναι σαν πρωτοι πονοι.Οι πρωτοι πονοι ειναι οντως σαν πονοι περιοδου.

Για θυμισε μου.Που γεννας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κοριτσακιαα μου.

ηταν να παω την πεμπτη στον γιατρο αλλα μου το ακυρωσε και πηγα χθες και η μικρη μου ειναι 2800 ααχ μεγαλωσε το ζουζουνι μου και πολυ χαρηκα,

ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 2 και μου ειπεε οτι ισως δεν ειναι απαραιτητο να ερθει αυριο μεθ'αυριο μπορει να αργησει λιγες μερες ακομαα το σιγουρο ειναι ομως οτι ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕΕ.

το πρωι ξυπνησα με ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ δυνατους πονους αλλα μετα απο λιγο σταματισαν και κατα τις 2 με ξανα επιασαν τον πηρα τηλεφωνο αλλα μου ειπε αν συνεχισουν μεχρι το βραδυ να παω στο νοσοκομειο. :?

ααχ χιονιζει και ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ..

ερχεται και η μαμα μου σε περιπτωση που χρειαστει να φυγουμε να ειναι με τα μικρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε????ειδες μπεμπακο μου ολα καλα θα πανε μην κανεις πολυ μεγαλες βολτες

μαμα παναη τι υπεροχα νεα φανταζομαι ποσο χαρουμενη θα εισαι που εχεις το μωρακι σου μαζι επιτελους

anastasia μου αντε να φυγουν τελειως τα σπυρακια ξου ξου

evi μου σε καταλαβαινω οταν λες ποσο σου λειπει η φλωρα σας αληθεια πως ειναι????

και γω σημερα θα αφησω τον γιαννακη στην πεθερα μου και θα τον δω οταν βγω με το καλο και ηδη μου λειπει τον εχω βγαλει πολλες φωτογραφιες για να τοον εχω μαζι μου

θα φτιαξουν οι ωρες του μικρουλακος ειναι εγω ειχα ρωτησει τον παιδιατρο και του εδινα και λιγο χαμομιλακι ετσι και κολοικους δεν εκανε και ευτυχως το βραδυ παρτυ δεν ειχαμε πολυ γρηγορααααααα

natalaki μου ευχομαι να εχεις γρηγορα μεγαλη διαστολη και ακομα πιο γρηγορα να κρατησεις την μπουμπου σου αγκαλιαααααααααααααααααααα αληθεια που γεννας???

λοιπον κοριτσια εγω αυριο γυρω στις 6-6:30 θα ειμαι στο ιασω θα μπω για τις εξετασεις και τα υπολοιπα και γυρω στις 8-8:30 θα μπω να γεννησω ακομα την βαλιτσα μου δεν την εχω φτιαξει με εχει πιασει τρελλη αγωνιααααααααααααααααααααα και μια μικρη στεναχορια γιατι δεν θα μαι το πρωι διπλα στον γιαννακη μου για να του πω χρονια πολλα θα τον δω μετα απο 4 μερες και ηδη μου λειπει

ευχομαι λοιπον και σε μενα αλλα και σε ολες σας με εναν πονο και γρηγορα να παρουμε τα μωρακια μας αγκαλια και να μην μας τρομαζουν με τα κιλακια τους γερα να ναι και κιλακια παιρνουν και γρηγορααααααααααααααααααααααα αν μπορεσω θα μπω απο το κινητο οσο ειμαι στο ιασω αλλιως θα τα πουμε οταν γυρισωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω φιλακια σε ολες

τελλευταιο βραδυ με την κοιλιτσα ετσι τοσο τουρλα θα μου λειψει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μου στο αλεξανδρας γενναω,κι εγω ετσι λεω να μην αγχωνομαι αδικα!ελπιζω ο μπεμπης να βγει γρηγορα γιατι η κοιλια μου εχει κατασκιστει δεν παει αλλο πραγματικα υποφερω!ναταλακι γεννας???αντε με το καλο και με εναν πονο ευχομαι αυτη η διαστολη να ειναι προμηνυμα τοκετου!εμενα ο μπεμπης ειναι πολυ κατω,τερμα θεου κατω δηλαδη...αλλα απο διαστολη τιποτα ειμαι πολυ κλειστη!!! :?:?:? μαλλον γι'αυτο ειπε ο γιατρος οτι θα παρω ολες τις μερες.ραπανακι με το καλο γλυκια μου να παρεις το μπεμπακι σου αγκαλια και μη στεναχωριεσαι για τον γιαννακι ετσι μαλλον νοιωθουν ολες οι ηδη μανουλες αλλα μαλλον αδικα γιατι τα παιδακια σιγουρα δεν νιωθουν αυτη την ελειψη τοσο,οποτε να εισαι ηρεμη και μη σε νοιζει για λιγακι θα ειναι ο αποχωρισμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδιαα μου,

ακομα εδω ειμαι γιατι χθες ειμουν μια χαρα οποτε δεν χρειαστικε να παμε στο νοσοκομειο.

Να δουμε σημερα τι θα δουμε..

ραπανακι στο ιασω γενναω και εγω, λες να συναντηθουμε? τελειαα!

μην στεναχωριεσαι για τον μικρουλη σου και εμενα θα μου λειψουνε τα μπουμπουκια μου αλλα πρεπει να μην στεναχωριομαστε ναι?

Κατερινα μου θα ερθει και εσενα το ζουζουνι σου μην ανησυχεις, ο γιατρος σας εχει απαγορεψει το σεξακι? αν οχι γιατι δεν το δοκιμαζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

Λογικα το ραπανακι τωρα θα κραταει το μωρακι της αγκαλιτσα!!!

Αχ μειναμε η Ναταλι,η τζαντα ,ο μπεμπακος και εγω.

Αντε με ενα πονο ολες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες, πως ειστε?

Τη νυχτα ξυπνησα 2-3 φορες με πονους αλλα μετα ηρεμησα.

Να περασει και η σημερινη μερα γιατι ο γιατρος μου λειπει Π-Σ-Κ και το ειχα ενα αγχος.

Αυτες τις μερες ειμαι ολο ξαπλα.

4 μειναμε? Αντε με το καλο κι εμεις.

Ναταλακι λες να βοηθησε το σεξ και ειχες διαστολη?

Εμεις ειπαμε αυριο να κανουμε που θα εχει γυρισει και ο γιατρος.

Πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...