Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες [& μανουλες] Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο6


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε??/?

evi μου τι κανει ο μικρος???ηρεμησε καθολου????

αυτα τα φαρμακακια που λες τι κανουν?????παντως καλο θα ηταν να ξανπαρεις αυριο την παιδιατρο σας εστω και τυπικα για να δεις τι θα σου πει........μπορει να εχει και κολλικους και γιαυτο να κλαιει

θα περιμενουμε να μας πεις

natali μου πολυ ομορφη κοιλιααααααααααααααααααααααααααααααα και μενα τα ιδια μου κανει ο μικρος δεν με αφηνει να κοιμηθω ολο κλωτσιααααααααααααααααααααααααααααα

ειρηνακι με το καλο να κρατησεις τον δευτερο κουκλο σου αγκαλιααααααααααααααααααα και περτιμενουμε νεα σου

αναστασια μου τι ωραιαααααααααααααααααααααααααα ελπιζω ετσι να συνεχισετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 256
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalhspera koritsakia mou..

Ton evala gia upno ton magga me ton mpampa tou kai koimate, otan eimai egw klaiei kai thelei aggalies. Mou fenete tha ton afinw sthn kounia tou kai tha fevgw..To mpoukoma mas kala kratei alla me ton fisiologiko oro to palevoume...

Anastasia to physiomer baby einai apostiromenw thalassino nero se spray gia thn mitoula tous kai ta Dolal ipotheta einai analgitiko, antipiritiko apla einai se ipotheto gia mwrakia pou den mporeis efkola na ta doseis farmaka apo to stoma..Egw exw sto spiti olon ton idon ta siropia (analgitika, antiflegmonodi, antivixika) kai para pola alla.Apla twra teleftea den ta xriazomastan kai polu eftixos kai prepei na elenksw tis imerominies kai na promitheftw kapia pou lipoun...

H Elenh den fanike apopse ara logika thn kratise mesa gia gennhtouria, eixe pei pos tha mpei shmera to vradaki an telika den thn kratouse...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! :) :)

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!!!

Να χαιρόμαστε όλες τα ζουζούνια μας και με το καλό να γεννηθούν και τα υπόλοιπα!!!

Ειρηνάκι μου, με το καλό!!! Όλα καλά θα πάνε και θα'σαι πια "μαμά Παναή και μπεμπάκου"!!!

Τι μου κάνετε όλες;; Έχω να μπω να διαβάσω νέα σας από πριν γεννήσω κι έχω χάσει τη μπάλα με το ποιες έχουν γεννήσει και ποιες όχι.

Κορίτσια, έχουμε "χαζέψει" τελείως με το μωρό... αυτές οι πρώτες μέρες ήταν απίστευτες.. τον κοιτάω και δεν τον χορταίνω.. δεν πιστεύω ότι βγήκε από μένα αυτό το πλασματάκι...

Γεννήθηκε 3400γρ., 53 εκ. Στην πορεία έχασε βάρος όπως συνήθως γίνεται με τα νεογέννητα, αλλά το'χει σχεδόν ξαναπάρει πάλι. Πίνει γαλατάκι μαμάς μόνο και μέχρι στιγμής πάμε καλά.

Η γέννα ήταν λίγο περιπετειώδης, αλλά τέλος καλό, όλα καλά, ούτε καν τα θυμάμαι πια.. κάποια στιγμή πρέπει να γράψω την εμπειρία μου πριν τα ξεχάσω τελείως! :lol::lol:

Αυτά προς το παρόν από μένα, σας στέλνω πολλά φιλιά και την αγάπη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aαα εχω χασει παρα πολλα επεισοδια :shock::shock::shock:

Crazy εχεις παιδακι? Δευτερο? Χαρηκα παααρα πολλη. Καλα τωρα το πηρα χαμπαρι!

Πες μου οτι δε καταλαβα λαθος.....

Να το χαιρεσε το αγγελουδι σου, σα τα ψηλα βουνα και να το δεις οπως επιθυμεις. Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aαα εχω χασει παρα πολλα επεισοδια :shock::shock::shock:

Crazy εχεις παιδακι? Δευτερο? Χαρηκα παααρα πολλη. Καλα τωρα το πηρα χαμπαρι!

Πες μου οτι δε καταλαβα λαθος.....

Να το χαιρεσε το αγγελουδι σου, σα τα ψηλα βουνα και να το δεις οπως επιθυμεις. Φιλακια πολλα

Πρώτο παιδάκι είναι!!! :D

Απλά, δεν έχω προλάβει ν'ασχοληθώ ν' αλλάξω το τικεράκι μου.. :lol::lol:

Ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ---Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ 4 ΚΙΛΑ!!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΔΩΘΕΙ---ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ--ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΔΩΘΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ---ΣΥΣΠΑΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ---ΑΥΤΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! γεννητουρια και αυτη τη βδομαδα θα εχουμε απο ενινα και ρηνιω,ξεχναω καμια??την ενινα τελικα τη κρατησε μεσα??εχει καμια νεα της?ρηνιω μου με εναν πονο κοπελα μου!ευη περαστικουλια στον μικρουλη σου,ειστε καθολου καλυτερα?ραπανακι κοντευεις κι εσυ ...σε καμια βδομαδα αν καταλαβα καλα εκτος απροοπτου ε?εγω χθες πηγα στο mall το καινουργιο του αγιου δημητριου και ειχαμε παρατραγουδα χτυπησα λιγο τη κοιλια στο ανσανσερ...μη φανταστητε πολυ ισα που πονεσα λιγακι αλλα εβαλα τα κλαματα και ενιωσα πολλες τυψεις μηπως εχει παθει κατι το μωρακι μου..τελευταια ετσι οπως εχω φουσκωσει αποτομα δεν μπορω να υπολογισω καλα τις αποστασεις χτυπαω που και που τη κοιλιτσα μου σε γωνιες και καρεκλες :oops::oops::oops: εσεις το παθαινεται αυτο??νιωθω απιστευτα αχρηστη και χαζη οταν το κανω αυτο αλλα δε το κανω και επειτηδες βρε κοριτσια.

συνεχιζω με τη θεραπια μεχρι τη πεμπτη ειναι ευτυχως...ελπιζω να μην εχουμε τιποτα απροοπτα νωριτερα

γιατι η κοιλια μου ξαφνικα εχει πεσει απιστευτα και γενικα νιωθω μια ανακουφιση στη περιοχη του θωρακα και τον μπεμπη πολυ χαμηλα..απλα θα ηθελα πρωτα να τελιωσω τη θεραπια.σε περιπτωση που γεννησω δεν θα με αφησουν να θηλασω επειδη παιρνω αντιβιωση??η φαγουρα στη κοιλια εχει γινει εφιαλτικη!!!τι κανατε για τη φαγουρα?φανταστιτε ξυπναω μεσα στη νυχτα και τη βρεχω με κρυο νερο μπας και ηρεμησω καθολου και κοιμηθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ και η μπεμπούλα μου είμαστε μια χαρά. Σήμερα έκατσε με την γιαγιά της και βγήκα εγώ με τον Βασίλη για κάτι δουλειες και είπιαμε και ένα καφεδάκι. Είχα ανυπομονυσία να γυρίσω αλλά απ' την άλλη μου άρεσε που βγήκα κιόλας.

Ρουλίτσα καλώς μας ήρθες.Να σου ζήσει και πάλι! Πως τα πάτε; Την θηλάζεις ε; Μπράβο. Φτου,φτου!

Μαρινάκι 4 κιλά και βάλε ε; Μωρε μπράβο! Με το καλό κοπέλα μου να την πάρεις στην αγκαλιά σου!

Ευάκι που είσαι;;;;; τι κάνει ο μπέμπης; είναι καλύτερα;

Η Ελενίτσα μας λέτε να έχει γεννήσει;;;; Ανυπομωνώ να μάθω νέα της.

Αύριο γεννάει και η Ειρηνούλα μας!

Δεν το πιστεύω πως όλες πλέον σε λίγο θα είμαστε μόνο μανούλες κι όχι εγκυούλες.

Σας χτες μου φαίνεται ποτ μιλάγαμε όλες για τις λιγούρες μας, τα κιλά μας.

Και τώρα θα μιλάμε για βλαστάρια μας!

Κατερινάκι μην νοιώθεις άσχημα. Δεν φταις εσύ. Που να την υπολογίσεις την κοιλίτσα σου! Κι εγώ τα ίδια πάθαινα "εβρισκα" παντού. Πάλι καλά που δεν χτύπησες να λες. Πρόσεχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καταρρέω... Με πιάνει κατάθλιψη... Η μικρή έχει κάνει τη νύχτα μέρα... Έτσι ξαφνικά. Κοιμάται όλη μέρα και δεν ξυπνάει με τίποτα. Τη νύχτα όμως μένει 4 ώρες συνεχόμενες ξύπνια και ξυπνάει και άλλη μία φορά για να φάει.. Κλαίω σχεδόν κάθε βράδυ. Ο ύπνος μου είναι κάτι μισάωρα και στην καλύτερη κανένα διωρο..

Μα τι έπαθε; Τι κάνω λάθος; Δεν αντέχω άλλο ένα βράδυ άϋπνη... Είμαι σε απόγνωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ά! Ξέχασα να σου απαντήσω Κατερινάκι για τον θυλασμό. Δεν νομίζω ότι δεν θα σ' αφήσουν. Κανονικά εφόσον στο επιτρέπουν τώρα που είναι μέσα σου το μωράκι και τρέφεται και πάλι από σένα έτσι και με τον θυλασμό δεν αλλάζει κάτι. Είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλον τρέφεται από σένα άρα δεν ε'ιναι βλαβερή απ' ότι φαίνεται. Ας μας πουν και τα υπόλοιπα κορίτσια αν ξέρουν όμως.

Για την φαγούρα ρε γμτ μου είχε πει η Ειρηνούλα μας που γεννάει αύριο κάποια ακίνδυνη αλοιφούλα που την είχα ρωτήσει για μια γνωστή μου αλλά δεν την θυμάμαι. Αν μιλήσω αύριο με την Ειρηνούλα θα την ρωτήσω και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΤΥΧΕΙ ΕΝ ΜΕΡΗ... 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΗΣ 4-5 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑ 3ΩΡΩ. ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΘΥΛΑΣΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ,ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΘΥΛΑΣΤΡΑ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΥΛΗ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΞΕΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 120ΓΡΜΜ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ? ΝΑ ΤΡΩΩ ΛΕΝΕ ΣΟΥΠΕΣ? ΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!αναστασια να μιλησεις με την ειρηνη να μας πεις και νεοτερα.αν δε κανω λαθος το μεσημερακι θα κραταει το μπεμπη της?κατι μου λεει οτι και η ενινα κραταει ηδη τον μπεμπη της αγκαλιτσα!αν θυμηθεις ρωτα τη για την αλοιφη γιατι η κατασταση εχει γινει αφορητη.αθηνα μου δεν εχω καμια εμπειρια για να μπορεσω να σε βοηθησω θα σου πω ομως μερικα πραγματακια που μας εχει πει η μαια για το ωραριο του υπνου.το πρωι να το αφηνουμε να κοιμαται σε φωτεινο δωματιο γιανα ξεχωριζει τη μερα απο τη νυχτα και να εφαρμοσουμε πριν απο τον υπνο τη ρουτινα του μπανιου που τα χαλαρωνει.επισης το βραδυ ηρεμες κινησεις και πολυ χαμηλο φωτισμο,ελπιζω να βοηθησα λιγο.υπομονη θα στρωσει ισως ειναι ακομα νωρις.μελισουλα απο τη μαια παλι ξερω για σουπες οπως ειπες και μαγια μπυρας που τη βρισκεις σε χαπακια στο φαρμακειο,ειναι ακινδυνα και αυξανουν τη παραγωγη γαλακτος ρωτα ομως και τη παιδιατρο πρωτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου γενναω!!!

Πηγα στο γιατρο και εχει αρχισει ο τοκετος. Εχω συσπασεις ανα 5 λεπτα.

Απλα δεν ειναι ο τραχηλος ετοιμος.

Θα κανω εισαγωγη τωρα το απογευμα να με ετοιμασουν και το πρωι θα με βαλουν να γεννησω!!!

Δεν το πιστευω.

Σας φιλω όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου γενναω!!!

Πηγα στο γιατρο και εχει αρχισει ο τοκετος. Εχω συσπασεις ανα 5 λεπτα.

Απλα δεν ειναι ο τραχηλος ετοιμος.

Θα κανω εισαγωγη τωρα το απογευμα να με ετοιμασουν και το πρωι θα με βαλουν να γεννησω!!!

Δεν το πιστευω.

Σας φιλω όλες!!!

Jada με το καλό!!!!!!!!!!!!!! Με κανέναν πόνο! όλα να πάνε καλά και να έχεις μια υπέροχη γέννα και ένα υγειέστατο μωράκι! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουμπουρλουδες μου :!:

τι μου κανετε?

ααχ λετε να εχουν γεννησει τωρα τα κοριτσια μας? θα τους στειλω μνμ και αν μου απαντησουνε θα μαθουμε!

βρε Κατερινιω μην στεναχωριεσαι για την κοιλιτσα ειναι πολυ καλα προστατευμενος ο μικρος σου εκει μεσα δεν προκειτε να παθει τιποτα.Και εγω που και που βρισκω ιδιαιτερα τις τελευτιαες μερεεες που οπως μου ειπε ο Αντρεας "παραφουσκωσα".

ααχ να σας πω καττ? :oops: εκανα σεξ! χθες το βραδυ. και σημερα εχω λιγες ενοχλησεις, και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου ειχα το ιδιο, μετα απο το σεξ ειχα ενοχλησεις αλλα δεν ηταν τιποτα!

λετεεε να ερχετεεεε?? το ελπιζω. ααχ δεν ξερω γιατι φταιει οτι ειχα πολυυυυ καιροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο, και μου φανηκε τελειοοο :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου απαντησε το Λενιω μας που λεω και εγω (ενινα)

γεννησεεε το κοριτσακι της, ειναι μια χαρα και οι 2!

την κυριακη γεννησε ο τοκετος τους ηταν δυσκολος αλλα η μπεμπουλα τους ευτυχως ηταν καλα.

οπως μου ειπε σημερα τους παρουσιασε καποιο προβληματακι και την πηραν για παρακολουθηση αλλα μια χαρα θα ειναι η μπεμπουλα τους και ευχομαι να γυρισουν συντομα και οι 3 στο σπιτακι τους! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια ειμαι ετοιμη και περιμενω!!!

Κατα τις 6-7 θα παω στο Ριο για εισαγωγη!!!

Μου φαινεται περιεργο. Αυριο θα εχω τον μπεμπουλη μου αγκαλια!!! Αχ...

Συγχαρητηρια και στην ενινα για το μωρακι της. Με το καλο να γυρισουν σπιτακι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jada τι καλα! σε περιμενουν ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! ειλικρινα! με το καλο να ερθει ο μικρος σου! δυνατος να γεννηθει ευχομαι,! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καταρρέω... Με πιάνει κατάθλιψη... Η μικρή έχει κάνει τη νύχτα μέρα... Έτσι ξαφνικά. Κοιμάται όλη μέρα και δεν ξυπνάει με τίποτα. Τη νύχτα όμως μένει 4 ώρες συνεχόμενες ξύπνια και ξυπνάει και άλλη μία φορά για να φάει.. Κλαίω σχεδόν κάθε βράδυ. Ο ύπνος μου είναι κάτι μισάωρα και στην καλύτερη κανένα διωρο..

Μα τι έπαθε; Τι κάνω λάθος; Δεν αντέχω άλλο ένα βράδυ άϋπνη... Είμαι σε απόγνωση.

Oxxx Athina kouragio, se katalavenw giati kai o dikos mou exei tis meres tou pou ton pianei kai koimate giro sths 4 peripou alla egw 7 prepei na sikothw na etimasw thn alh gia to sxolio kai meta eimai na me klaine oi regges. Autes tis meres einai h megalh mou arosth kai menei me ta petherika mou gia na mhn kolisei kai to mwro opote thn peftw mesa sthn mera alios den palevete...

Mipos an ths kaneis ena mpanaki prhn ton upno na xalarosei koimithei kapos prisotero, h ena xalarotiko masaz....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια καλησπέρα!

Πήρα νωρίτερα την Ειρήνη και το σήκωσε η μαμά της! Έχει γεννήσει και είναι μια χαρά και οι δυο!!!

Δεν την είχαν πάει ακόμα στο δωμάτιο. Έλεγα να την ξαναπάρω τώρα για να μιλήσω μαζί της αλλά δεν θα την πάρω μηπως και ξεκουράζεται. Θα την πάρω αύριο το πρωί και θα σας πώ.

Γέννησε και το Ελενάκι ε; Να σου ζήσει Ελενάκι η μπεμπούλα. Εύχομαι να είστε καλά και να γυρίσετε γρήγορα στο σπιτάκι σας.

Ευάκι πως είναι ο μικρός;

Αθηνούλα πως πάει με την μικρούλα σου; Τα ίδια; Σε ξενυχτάει ή ήταν τυχαίο για ένα βράδυ;

Δοκίμασε να της δώσεις λίγο χαμομήλι πρίν το τελευταίο βραδυνό γεύμα μήπως και κοιμηθεί καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou na sou zhsei to zouzouni sou, elpizw na mhn einai tpt sovaro me thn mikroula mas kai na girisete spiti grigora..

Eirhnh na sou zhsei kai esena o mpompiras sou,me to kalo na girisete kai esois spitaki sas...

O dikos mou exei pleon kseperasei to mpoukoma kai einai mia xara..Thn Flwra mou exw na dw apo thn Paraskevh kai mou elipse...Exei vgalei spiria se olo ths to kormi kai h paidiatros mas apagorefse na erthoume se epafh mazi ths emena kai tou mpempi gia na mhn kolisei to mwro, prepei na figoun prota ta spiria kai meta giati twra kolaei polu pou einai fountomena...Perierges iosois kikloforoun pantos makria ta mpempakia sas apo mikra paidia...

Jada me enan pono aurio, me to kalo na gennhseis to mwraki sou....

Natali den ntrepese na mas kolazeis :-p:-p Sto spiti tou kremazmenou milane gia skini????

Exoume kai kati ramata na skeftoume,ase pou exw akomi aima :-?:-? Pote tha katharisw na isixasw pia?? Exei siggaei o kolos mou toses evdomades me tis servietes [smilie=violent5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλό απόγευμα

σας εχω νεα :D

γέννησα :D:D:D και επέστρεψα με ενα κούκλο στην αγκαλιά :D που τώρα έχει λόξυγκα και τον κουνάει η μαμά

την τεταρτη που μας περασε είχα ραντεβού στο γιατρο, με βαζει στον καρδιοτοκογραφο κ μετα παω να με δει , μου λεει εχεις συσπάσεις το καταλαβαινεις??κ απαντω κατι νιωθω κ προσπαθω να καταλαβω αν ειναι πετρωμα της κοιλιας ή κλοτσιες του μικρού ή κάτι άλλο :roll:

μου λεει ειναι συσπασεις μικρεσ στη συνεχεια βλεπει οτι εχω ολιγοαμνιο ,προφανως εχανα λιγο λιγο τις τελευταιες 3 μερες και λεει ερχεσαι αυριο πέμπτη το βραδυ μεσα κ την παρασκευη το πρωι θα σου βαλουμε πονους σιγα σιγα να γεννησεις , ο μικρος ειναι 3,700.

Να μην τα πολυλογώ παρακάτω αντι για τις 7,30 τοι βραδυ πεμπτης πήγα στις 6 μέσα με πόνους πιο έντονους κ συχνούς και απο τις 8 που μπήκα στην αιθουσα τοκετών γέννησα φυσιολογικά στις 21,40 ενα μπέμπαρο 3,600.

ΎΠΕΡΟΧΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ!

ο μπαμπάς μας βοηθάει παααρα πολύ και προσπαθουμε να οργανωθουμε

θα διαβασω τα νεα σας σιγα σιγα να δω τι εγινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...