Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

Καλημερααααααααα!!! Μπηκα να δω τι κανετε και θα παω για πυτζαμουλες και νυχτικακια! Επιτελους το αποφασισα, καθε μερα το αναβαλλω. Mamys love εννοειται οτι θα μας ενημερωσεις! Και μενα εχει ιντερνετ απ οτι μου ειπαν επομενως θα σας πω κι εγω τα νεα μου. Εν τω μεταξυ αυτο το δεκαπενθημερο ετρωγα πολυ προσεγμενα, σαλατες και ψητα, καθολου λιπος η γλυκα, ζυγιζομαι τωρα, ενα κιλο πανω... Ουφ... Τελος παντων ειπα να μην αγχωνομαι αλλα σκεφτειτε να ενεδιδα και σε οσα θελω τι θα γινοταν... Μενει 1 μηνας και 10 μερες, ελπιζω να μην παρω παραπανω απο 5 κιλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια εμενα μου συμβαινει ενα περιεργο πραγμα: στην πρωτη μου εγκυμοσυνη στον 8ο μηνα εβαλα μονο 1,5kg k ston 9o 1kg (χωρις να προσεχω) κ παλι απο οτι βλεπω το ιδιο παει να γινει κ τωρα... στο 8ο μηνα προς το παρον δεν εβαλα καθολου κ σε δεκα μερες μπαινω στον ενατο....! μακαρι να μου συμβει το ιδιο....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα νουτελα δραμα η κατασταση εγω πηρα 2 την αλλη δευτερα εχω ραντεβου με τον γιατρο ελπιζω να μην παρω αλλο ...αυτος ο μηνας βεβαια τρως δεν τρως παχαινεις .ειναι και η κατακρατηση... !!) συνολο πηρα δηλ 13 κιλακια προςτοπαρων εσυ?δεν νομιζω να βαλω αλλα ομως και εγω στην πρωτη πηρα 1,5 τωρα πηρα 2 ελπιζω εκει να σταματησω.να ρωτησω σιδηρο ασβεστιο ποσο παιρνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! σημερα ειπα να γραψω γιατι χθες σας διαβασα αλλα δεν ημουν στα καλα μου και ετσι δεν εγραψα...βλεπω ολες μια χαρα εκτος το Μαρακι που εχει πονοκεφαλο και ελπιζω να της εχει περασει τωρα που μιλαμε!!

εγω με τα κιλα εχω 9,5 μεχρι σημερα αλλα αυτο το τελευταιο κιλο το εβαλα σε μια βδομαδα γιατι εχω ταραξει τα γλυκα.... κοριτσια πολυ γλυκο μιλαμε :lol::lol::lol::lol::lol:

καθε βραδι ερχοταν και καποιος και κρατουσε γλυκα και γω δεν γινετε με τιποτα να τα πεταξω...

τελος παντων.

εγω απο σιδηρο παιρνω 2 ενα πρωι και ενα βραδι τον τελευταιο μηνα αυτο γιατι επεσε πολυ ο αιματοκριτης και ασβεστιο 1

καλη σας μερααααααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ' γω σιδηρο ενα πρωι , ενα βραδυ απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου γιατι ειχα πεσμενο αιματοκριτη κ ασβεστιο 1 το μεσημερι... μαγνησιο παιρνετε? εμενα δεν μου εδωσε καθολου σ ολη την εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια !!

σπιρτουλάκι μου, Δόξα Τω Θεό, καλά ειμαι !! :oops: τωρα διάβαζα και γω τι επαθε η αννούλα στις φρεσκογκαστρούλες (χιχιχι...) !! γενικώς ψιλοβολτάρω στον ιστό (εδώ και 8 μήνες δηλαδή αχαχαχα!)!

εγώ παίρνω 1 σίδηρο (ferofolic) το πρωί, μαγνήσιο 2 ημερισίως (αλλα θα το κόψω σε καμια βδομαδούλα) και ασβέστιο το μεσημέρι :)

το μαγνήσιο πρέπει να το κόβουμε σιγά σιγά γιατί ΠΡΕΠΕΙ να εχουμε συσπάσεις αυτό το διάστημα...οι προπαρασκευαστικές ειναι απαραίτητες (χωρίς να φρικάρουμε ομως, ε;! ;) )

:roll: χμμμμ...σκέφτομαι να συμμαζέψω λιγο το σπίτι (οσα βλέπει η πεθερά δηλαδή....) αλλα ψιλοβαριέμαι κιολας... χχχμμμ... θα στρίψω νόμισμα!

kiss kiss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!ευχαριστω εγω παιρνω 2 σιδηροι και ασβεστιο 1 την ημερα πρεπει αλλα επειδη με χαλαει πινω γαλα και ενα ασβεστιο εναλαξ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!τι καλημερα δηλαδη,μεσημεριασε και φευγω για δουλεια σε 1 ωριτσα...1 εβδομαδα τωρα, ο μπεμπης καταλαμβανει πολυ χωρο μαλλον και ειναι κατω απο το στηθος μου.με ζοριζει αρκετα.ειδικα χτες με κατι πεντικιουρ που ειχα,παιδευτηκα.ευτυχως σημερα δεν εχω πεντικιουρ,και θα τα κοψω σιγα σιγα.

απο εβδομαδα θα παρουμε και την κουνια με τη συρταριερα να συμαζευομαστε!τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera kai apo mena...Emena vre paidia me exei polu sti syntirisi me ta farmaka. Apo tin arxi tis egumosinis sidiro kai foliko, 1 legofer kathe prwi. Meta ton trito epeidi epiase pato o aimatokritis 2 legofer kai foliko. Ston pempto mina mou ekopse to foliko kai mou edwse ena xapaki kathe mesimeri me to fagito pou legetai pregnacare. Den syntagografitai alla periexei olo to foliko pou xreiazesai kai polla metala kai ixnostoixeia. Oso gia asvestio mou eipe: pareis den pareis to idio einai, den kanei diafora arkei na trws kitrino turi, galataki, giaourtaki kathe mera. Me tis kaoures i alitheia einai oti to gala einai oti prepei. Oso gia to magnisio Konstantinos kai o dikos mou giatros mia apo ta idia. Kathe fora pou tou lew den prepei na parw? Mou leei: " Oxi! Katigorimatika! To magnisio vasi teleutaiwn meletwn oxi apla den voithaei alla den prepei kai na to pairneis kata ti diarkeia tis egumosinis. Tha deis - mou lee - oti siga siga den tha deinei kanenas giatros magnisio." Epitelous stamatise na vrexei kai apo aurio lene oti tha ftiaxei o kairos...Ante na valoume kana plintirio me ta rouxalakia tis mikris gia na stegnwsoun omorfa ston hlio kai ton katharo aera. Kalh synexeia se oles.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!

ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά!!!

χτες παραλάβαμε τα επιπλάκια του μωρού μας κ ήταν πολύ πολύ γλυκά! με το καλό σε όλες μας!

ράνια είδες τις πληροφορίες για τις αγορές που ρώτησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι ! Απ' οτι βλεπω μονο εγω πηρα 12 κιλα και ειμαι ακομα 33 εβδομαδων, μεχρι που θα φθασω??? Και τουλαχιστο να το απολαμβανα κιολας, μπαινουν συνεχεια απο τοτε που μπηκα στο τριτο τριμηνο. Δε λεω, τα Χριστουγεννα εφαγα και τα γλυκακια μου, ειχα και τις εξοδους μου αλλα τωρα που προσεχω και ομως βαζω εχουν σπασει τα νευρα μου...

Σημερα πηρα 2 νυχτικακια και μια ρομπιτσα για την κλινικη, πηρα λιγο τα πανω μου, χαρηκα, ενιωσα οτι πλησιαζει η στιγμη! Περιμενω και τα επιπλακια πως και πως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νουτελα και demie μεγια τα πραγματακια σας αντε βρε με το καλο να τα χρησιμοποιησετε!!!!!!!!!!!!οσο για τα κιλα μην τρελενεσαι νουτελα η καθεμια παχαινει και αναλογα με το σκαρι της το θεμα ειναι να γεννησουμε υγιη μωρακια ε!και βεβαια να μην καβατζαρουμε τα 20 κιλα...εγω στον γιο μου πηρα 18,5 κιλα και τα εχασα ολα σε ενα διμηνο τωρα εχω παρει 13 αντε και κανενα ακομα μεχρι της 23 χωρις να προσεχω κιολας...δεν βαριεσαι μωρε κιλα ειναι και χανονται με λιγη προσπαθεια..απολαυσε το........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααααα όλη μεραασ!!!!!!!!τι κανετε?εγω πτωμα.....δουλειες-πλυσιματα-σιδερωματα ενας χαμος!!!ευτυχως ειναι καλος ο καιρος...μου ποναει υπερβολλικα η μεση,τα ποδια κ η λεκανη :roll::roll: το χει καμμια σας αυτο? δεν μπορω να γυρισω πλευρο οταν ειμαι ξαπλα...ποναω πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκιτσες!!!!!

@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

Για τα φαρμακα λετε; Εγω παιρνω απο την αρχη -αρχη της εγκυμοσυνης 1 φεροφολικ κ 2 ασβεστεια την ημερα συνμισο γιουτοπαρ(για τις συσπασεις) ανα 4ωρο περιπου απο την 13η εβδ που εκανα περιδεση τραχηλου.

Χτες που πηγα στον γιατρο μου ειπε οτι συνεχιζω να τα παιρνω κανονικα και τα 3 χαπια....

Τα μπεμπουλια εχουν φτασει περιπου στα 2 κιλα τα καθενα και ολα ειναι οκ.Εγω εφτασα στα συν 10 κιλα δηλ ειμαι στα 72 κιλα(με 62kg ξεκινησα την εγκυμοσυνη).

Κατα τα αλλα καλα κ αναμενουμε με πολυυυυυυυυυ ξεκουραση

Με γεια τα πραγματακια κ τα επιπλακια σας κουκλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!! Σαββατο και οπως παντα δεν εχουμε κινηση εδω.... εγω μαγειρευω και χαζευω tv.

tesh και μενα με πονανε ολα τα οργανα που αναφερεις αλλα πιο πολυ σε σημειο να μην μπορω να περπατησω οταν κουραστω!!!! εχει ερθει και φορα που ο καλος μου με εχει παρει στα χερια να με παει τουαλετα γιατι δεν μπορω να πατησω το ποδι μου :oops::oops::oops::oops:

lollaki μια χαρα οι τσουπρες σου εε? και τα κιλα σου super!!!! εδω εμεις εχουμε βαλει τοσα που εχουμε και 1 μπεμπακι.

κοριτσια μηπως μπορειτε να μου ξαναπειτε κανενα καλο site στο internet για ταπετσαρια γιατι οσα μας αρεσουν μεχρι τωρα εχουν καταργηθει τα σχεδια και τα εχω παρει λιγο....

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααααα όλη μεραασ!!!!!!!!τι κανετε?εγω πτωμα.....δουλειες-πλυσιματα-σιδερωματα ενας χαμος!!!ευτυχως ειναι καλος ο καιρος...μου ποναει υπερβολλικα η μεση,τα ποδια κ η λεκανη :roll::roll: το χει καμμια σας αυτο? δεν μπορω να γυρισω πλευρο οταν ειμαι ξαπλα...ποναω πολυ.

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΣΑΣ !!! λιακαδούλα στην Αθήνα σήμερις :)

Teshaki αυτο το παθαίνω ΕΝΤΟΝΑ οταν κανω πολλές δουλειές στο σπίτι... αλλιώς οχι τοσο εντονα (μονο οταν κουράζομαι δηλαδή!) ! ειδικά αυτό που περιγράφεις με τον πόνο στην λεκάνη οταν αλλάζεις πλευρό ξαπλωμένη... ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ !! και απο χθες που εκανα γενική καθαριότητα υποφέρω... σε κανα 2 μερες θα ηρεμίσω παλι... περαστικά μας !!!! :?

αχ αχ αααααχχχ... και τι να κάνουμε; μόνο του θα συμμαζευτεί το σπίτι ; αϊ στο καλό... :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι !!! Εκανα παρα πολες δουλειες σημερα, κουραστηκα τοσο πολυ και αυτα που περιγραφετε τα εχω κι εγω, ειδικα τους πονους στη μεση και ειδικα το βραδυ που χαλαρωνω με πονανε τα παντα. Mamys love εχεις δικαιο, τα μωρακια να ναι καλα, για τα κιλα δεν αγχωνομαι για το μετα, θα τα χασω ειμαι συνηθισμενη σ' αυτα, το θεμα ειναι να μη γινω ολοστρογγυλη μεχρι τη γεννα :lol: αλλα ενταξει, ειπαμε να επικεντρωθουμε στα σημαντικα. Σημερα αδειασα το δωματιο του μωρου και πλεον αναμενω τα επιπλακια μεσα του μηνα. Σας αφηνω να ξαπλωσω λιγο γιατι η μεση μου δεν υποφερεται :x φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...