Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

Καλημερα!!!!!

Αργησα να σηκωθω σημερα, γιατι αργησα να κοιμηθω. Και οταν λεω αργησα, εννοω στις 8:30 το πρωι!

Περασα ενα δυσκολο βραδυ με το στομαχι μου!

Βασια εχω dvd αλλα φοβαμαι να κανω μονη μου, πρεπει να ειναι τελεια η αισθηση!!

Καλημερα σε ολες :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα καλημερα!!!

χαιρομαι που εγκαταλειψατε τα μιση και συμπεριφερεστε πια κοσμια!!!

Θα παρακαλουσα εφεξης να σεβαστειτε τον δημοσιο χαρακτηρα ενος τετοιου φορουμ και να μην αλληλοχαρακτηριζεστε και συχγηζεστε στην κατασταστη σας.

Ως moderator προτιμω να κλεινω θεματα..να διοχνω fake users και οχι να κανω συστασεις σε συμπαθεστατες μανουλες.

Τα φιλια μου σε ολες με καλη συνεχεις της εγκυμοσυνης σας

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα! κι εγω σημερα ειχα αρκετες δουλιτσες, καθαρισα την κρεβατοκαμαρα μας, ξεσκονισμα, σκκουπισμα, σφουγγαρισμα, και εχω ακομα 2 πλυντηριακια για σιδερο!!! :?:?:? τωρα ξεκινησα να μαγειρεψω κατι για να τσιμπησουμε το μεσημερακι! θα κανω γλυκοξινο κοτοπουλακι με ρυζακι και σαλατουλα, ειπα μηπως και προσπαθησω να κοψω λιγο το φαγητο απο αυτη τη βδομαδα. Κοντευω να πιασω τα 10 κιλα! και ξεκινησα ηδη χοντρουλα!!

αντε να ερθει και η πεμπτη να δουμε το παλικαρακι μας!!! μου ελειψε απο το β επιπεδου που εχω να τον δω!! αν και τωρα πια τον νιωθω σχεδον συνεχεια!! αραγε αυτο το παιδι κοιμαται ποτε??? :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας everybody !

[youtube:wqufyvt1]EuTnSIL5Zcs[/youtube:wqufyvt1]

καλημερούδια cecilia !!!

γειά σου χριστουγεννιάτικη αναστασία32 !!!!! γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκοκοιλιτσες!!!!!!ξεπατωθηκα στης δουλειες χτες και σημερα ειμαι σαν διαλυμενο εργοστασιο αφηστε που πονουσαν χερια ,μεση κτλ και δεν μπορεσα να κλεισω ματι ολη την νυχτα ..σε λιγο θα παω να την πεσω για κανενα διωρακι μεχρινα ξυπνησει δηλαδη ο κανακαρης μου....φιλιαααααααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Σήμερα το πρόγραμμα έχει δουλειά στο γραφείο (ευτυχώς Πέμπτη, Παρασκευή στην Αμερική έχουμε αργία λόγω Thanksgiving).

Giouly ναι μετά τη yoga νιώθω τέλεια και έχω παρατηρήσει ότι τις μέρες που κάνω yoga κοιμάμαι πολύ καλύτερα. Εσύ εκεί που μένεις δεν υπάρχουν τμήματα?

Κορίτσια εχώ εδώ και κάμποσες μέρες με πονάνε πολύ τα πλευρά μου κυρίως όταν στέκομαι όρθια. Μου είπαν πως είναι γιατί ανοίγουν τα κόκκαλά μου. Έχει καμία άλλη κάτι ανάλογο?

Φιλάκια πολλά σε όλες και στα ζουζουνάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω και εδω βρε Βασια αλλα ειναι μακρυα απο το σπιτι και γι'αυτο προσπαθω με τα dvd!!!

Εμενα τ α κοκκαλα νομιζω πως με πονανε απο τη ξαπλα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου με το DVD δεν ξέρω κατά πόσο θα παρεις αυτό που σου δίνει ένα πραγματικό μάθημα, πάντως από το καθόλου καλά είναι και με το DVD.

Το πιο σημαντικό είναι να γυμνάζουμε τα πόδια μας γιατί θα το χρειαστούμε για τη γέννα και το σπρώξιμο. Η κυρία που μας κάνει το μάθημα είναι και μαία και έχω μάθει πολλά πράγματα που δεν ήξερα¨

* Όταν σπάσουν τα νερά κοιτάμε το χρώμα αν είναι καθαρό το χρώμα, δεν πάμε κατεύθειαν στο νοσοκομείο περιμένουμε οι συσπάσεις να φτάσουν σε διάστημα μεταξλυ τους 7 λεπτά (ο λόγος είναι ότι στο σπίτι σου είσαι πιο χαλαρός ενώ στο νοσοκομείο το όλο περιβάλλον σε τσιτώνει. Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο θα το καταφέρω να περιμένω σπιτι).

*Να προσπαθήσουμε χωρίς επισκληρίδιο και μέσα από τις σωστές αναπνοές να τα καταφέρουμε. Να ζητήσουμε να μην μας σκίσουν αν δεν είναι απολύτος απαραίτητο (δεν νομίζω ότι θέλει καμιά μας 16 ράμματα εκεί κάτω!!!!)

*Να επιμείνουμε να κόψουν τον ομφάλιο λώρο αφού έχει σταματήσει να συσπάται για να πάρει το μωρό τα απαραίτητα στοιχεία.

*Να ζητήσουμε την αποβολή του πλακούντα να γίνει φυσιολογικά και όχι να το τραβήξει ο γιατρός όπου υπάρχει κίνδυνος να αφήσει κα΄ποιο κομμάτι μέσα.

Όλα αυτά βέβαια πρέπει να τα συζητήσουμε με το γιατρό μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια αν τα ζητησουμε ολα αυτα απο τον γιατρο θα τσατιστει ισως γτ θα νομιζει οτι του το παιζουμε εξυπνες...αυτοι δεν τα ξερουν αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη βρε κοριτσάκια δεν ήθελα να σας αγχώσω απλος είπα να μοιραστώ μαζί σας τι μου είπαν.

Φυσικά ο γιατρός σας ξέρει καλύτερα, αυτά είναι κάποια θέματα που μπορείτε να τα συζητήσετε μαζί του. Εδώ στην Αμερική πριν γεννήσουμε φτιάχνουμε το Birth plan που τα συμπεριλαμβάνουμε όλα αυτά μαζί με ότι επιθυμία άλλη μπορέι να έχουμε και το υπογράφει ο γιατρός.

Συγνώμη και πάλι δεν ήθελα να σας αγχώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASIA ωραιες οι πληροφοριες!!!

Δυστυχως ομως εδω ειναι Ελλαδα που σημαινει οτι δεν υπαρχει birth plan και γενικοτερα δεν υπαρχει plan! =))=)).

Οι περισσοτερες κοπελες που γνωριζω δεν ειχαν κανενα σχεδιο.....ειχαν απλα μια ενημερωση η οποια μπορουσε να αλλαξει απο λεπτο σε λεπτο κ δεν ξερανε την καταληξη του τοκετου!

Για τον τοκετο, τωρα , ειμαι υπερ οποιασδηποτε μορφης αναλγησιας γιατι σε ολες τις φασης της ζωης μας ζηταμε την <ευκολια> και την <ανεση>.Γιατι αυτο να ειναι κατακριταιο(απο μια μεριδα ανθρωπων) στον τοκετο;;;

Ο γιατρος μου παντως μου <κοβει> τις πολλες ερωτησεις σχετικα με τον τοκετο γιατι μου λεει οτι νωρις ...και δεν ξερουμε τι μπορει να μας τυχει την επομενη ωρα (μακρια απο μας,αλλα ολα ειναι μεσα στο προγραμμα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, καλε βασουλα που εισαι εσυ και σε χάσαμε?????????Η κοριτσαρα αρχισε να γυρναει ε???

Δυστυχως Βασια εδω στην Ελλαδα είναι οπως τα λέει η tesh!

Οι γιατροι αν αρχισεις να τα λες αυτα , σου "τη λένε" κ απο πάνω!Μακαρι να μπορουσαν κ εδω στην Ελλαδα να παραδεχτουν καποια πραγματα, αλλα εδω οι γιατροι δεν θελουν να ξέρουμε πολλά!!!!!

Στο χαρτι που πηρα απο τηβ-επιπέδου γραφει ο γιατρος οτι ο πλακουντας μου εχει θεση οπίσθια!

Μου ειπε ο δικος μου ο γιατρος οτι γι'αυτο νιωθω τοσο πολυ τις κλωτσιες. Μας χωριζει μονο η κοιλια.

Το αποτελεσμα βεβαια ειναι οτι αισθανομαι τη παραμικρη κινηση του μωρου τα βραδια κ ξυπνάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα. τι κανετε?? εγω πρεπει να το παρω αποφαση και να παω να σιδερωσω ενα ολοκληρο πλυντηριο αλλα οοολο το καθυστερωωω!!! :?:?:? λες και θα σιδερωθουν μονα τους!!! :?:?:? κατα τα αλλα ησυχια και βαρεμαρα... περιμενω την πεμπτη να παμε γιατρουλη να δουμε το μπεμπουλινακι μας, αρχισα να πασαλειβομαι και με την κρεμα για τις ραγαδες... χαμος! :D:D γενικα ψαχνω τροπους να περναω την ωρα μου γιατι δεν παλευεται η κατασταση ολο ξαπλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ σιδερο................ :?:?:?:?:?:?:?:?:?

εγω ευτυχως εχω παλι τη μαμα μου στο σπιτι αυτο τον καιρο κ μου τα κανει ολα! Αλλα κ πριν ερθει δεν σιδερωνα τιποτα απολυτως....μαζευα τα ασιδερωτα κ περιμενα να περασουν οι μερες για να ερθει ξανα η μαμακα μου κ να τα σιδερωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.babyroom.gr/spaceandcolors.html

http://www.lovebaby.gr/component/catalog/node/324.html

Συμβουλες για την επιλογη χρωματων στα παιδικα-βρεφικα δωματια.

Ισως να βοηθησεις τις αναποφασιστες σαν κ εμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...