Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαιτολόγος - διατροφολόγος για εγκυμοσυνη ( Θεσ/νικη)


touristria

Recommended Posts

Κορίτσια θέλω να ρωτησω κατι... Τωρα κλεινω τον 2ο μήνα..δεν εχω παρει φυσικά κιλά ακόμα...αλλα ειμαι ηδη παχουλή :oops::oops: και θα ηθελα να προσέξω..

Γνωριζεται κάποιον καλό διατροφολόγο εδω στην Θεσσαλονίκη που να ασχολειτε με εγκυους και διατροφή και φυσικά να μην θελει και μια περιουσια?

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τουριστρια μια απο τα ιδια...κ εγω ειμαι στρουμπουλη κ ηδη εχω βαλει κιλα βασικα πριστηκα αποτομα το προσωπο μου εγινε φεγγαρακι κ τρωω το ιδιο με πριν μονο που τωρα δεν κινουμε πολυ σκεφτομαι κ εγω να παω σε διατροφολογο να μου δωσει οδηγειες κ κανα δυο προγραμματα να ξερω πως να τρεφομε σωστα χωρις να στερητε κατι το μωρο σε εμας εδω στην πρωτη επισκεψη περνουν 20 ευρω κ μετα 15 καθε εβδομαδα...μακαρι να μην ''γεμισουμε''πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι δεν λες τιποτα..εγω δεν εχω βαλει ακόμα..εχασα και 2 των διακοπών..αλλα τι να το κ΄πανεις ειμαστε κοντά σαε τριψηφιο νουμερο και ελπθζω να τμη το ξεπεράσω :( :( :( Δεν μου ειπατε καμια διαιτολογι βρε κοριτσια ομως :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εχω εγω μια να σου προτεινω που πηγαινα και πριν την εγκυμοσυνη και 1-2 μηνες κατα την διαρκεια.

οσο εκανα την διατροφη της στην εγκυμοσυνη δεν ειχα βαλει καθολου..και ετρωγα αρκετα πραγματα δεν πεινουσα. την λενε ευαγγελια ειναι πολυ γλυκια κοπελα και κοινωνικη..

ειναι στον ευκλειδη και το τηλ. θα στο γραψω αν σε βολευει το βραδακι δεν το εχω μαζι μου.

ποσα παιρνει δεν ξερω γιατι εχω να παω 2 χρονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευκλειδης μου πεφτει λιγο μακρυά...αλλα αν ειναι καλη , χαλάλι..εξαλλου ποσο κ ρατάει μια επισκεψη; 10 λεπτα? Μπορει να με πετάει ο άντρας μου!!! Θα περιμενω μυνημα το βραδακι!! ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

Λίγο αργοπορημένη η απάντηση μου, αλλά για όποια ενδιαφερθεί, είναι μία καταπληκτική διαιτολόγος-διατροφολόγος και σε Θεσσαλονικη και σε Χαλκιδική, με τιμές παρα πολύ χαμηλές. Με την κοπέλα έκανα και εγώ συνεδρίες και κάποιες φίλες μου που είχαν πρόβλημα με διαβήτη στην εγκυμοσύνη, αλλά και προγράμματα διατροφής.

Αν κάποια χρειαστεί, θα τη βρείτε στο site της κάνει και κατοικον και Online διαιτολόγια.

 

Το site είναι http://www.diaitologia.gr

 

σας δίνω και τη διεύθυνση για τιμές και για ONline διαιτολόγια αν είστε εκτος Θεσσαλονίκης

 

για τιμές εδώ  http://www.diaitologia.gr/paroxi-yperesion-times/

 

την προτείνω ανεπιφύλακτα, Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια δεν χρειάζεται διατροφολόγος!

Το μόνο που θέλει είναι όχι υπερβολές.Έχω υποθυρεοειδισμό(στην εγκυμοσύνη ρυθμίστηκε, τώρα ξαναχάλασε) και όταν έμεινα έγκυος είχα ξεπεράσει το τριψήφιο.Με προσοχή και όχι υπερβολές,έχασα και 16 κιλά κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης.Οι συμβουλές της ενδοκρινολόγου μου απλές και ότι πρέπει για οποιονδήποτε.Όχι γλυκά,φάε λίγη μαύρη σοκολάτα.Όχι πολύ ψωμί,1 φετούλα αρκεί(καλύτερα μαύρο).Όχι ζυμαρικά και πίτες.Όχι τηγανητά.Όχι πολύ σάλτσα.Πολλά φρούτα και λαχανικά.Από κρέατα τρως ότι θες όσο η παλάμη σου.Και φυσικά τρως ψάρια. Κομμένο  το fast food. Αν και λιχούδα, στην εγκυμοσύνη δεν μου μύρισε τίποτα. Μόνο είχα μία συνεχόμενη λαχτάρα για μανταρίνια.Και περπατούσα χαλαρά κάθε μέρα. Η συμβουλή μου είναι απλά προσοχή. 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...