Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Κορίτσια ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!! τι θα έκανα χωρίς εσάς;; όλη μέρα μόνη στο σπίτι κάθομαι και σκέφτομαι διάφορα συνέχεια, και μεγαλοποιώ τα πάντα! τουλάχιστον έχω εσάς για παρέα! πήρα τη μαία τηλέφωνο, μου είπε να μην ανησυχώ ιδιαίτερα αφού δεν με έχει ξαναπιάσει, μόνο αν δω αιμοραγία, και ότι ίσως να προετοιμάζεται η μήτρα. Τι να πω, και στη μάνα μου που το είπα και αυτή παραξενεύτηκε, πρώτη φορά το ακούει... ελπίζω να μην είναι τίποτα, να φτάσεις στο παρα πέντε και να συμβεί κάτι είναι τρομακτικό, δεν θέλω ούτε καν να το σκέφτομαι... Εχω απογοητευτεί τόσο πολύ που έτσι μου έρχεται να πάω στο γιατρό και να του πω "βγάλτην ΤΩΡΑ, με καισαρική, δεν αντέχω άλλο το άγχος" :?

Ευγενία χαίρομαι που τα πηγαίνετε τόσο καλά! καλύτερα που έβγαλες με το θήλαστρο, να του δώσεις το δικό σου γαλατάκι το βράδυ.

Ραπανάκι ξεκίνα τη βαλιτσούλα να μην έχεις και αυτό έγνοια! πρόσεχε με το χαμηλό σίδηρο, μην κυκλοφορεις μόνη σου και σε πιάσει καμιά ζαλάδα!

Κατερίνα μην έχεις άγχος, καλά θα είναι τα αποτελέσματα! αν ήταν κάτι άλλο, δεν θα είχες και κάποιο άλλο σύμπτωμα πέρα της φαγούρας; απλά ο γιατρός θέλει να είναι σίγουρος. Να μπεις να μας πεις μόλις πάρεις τα αποτελέσματα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμπλήρωμα δεν θέλει όλη την ημέρα, του αρκεί το δικό μου και καμία φορά όπως σήμερα το πρωί κοιμήθηκε έχωντας φάει μόνο από το ένα μεμέ...το βράδυ έχει όρεξη...τρώει και απο τα δυο και θέλει και συμπλήρωμα!!! βγάλε άκρη...έχει μπερδευτεί και ο εγκεφαλός μου...δεν ξέρει πόσο γάλα να στείλει... :P:P:roll::roll:

Ελένη μου να μην έχεις καθόλου άγχος..όλα καλά θα πάνε και δεν θα καταλάβεις πότε θα κρατάς το αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου.

Εμένα κάποια στιγμή που κατέβαινε έπεσαν οι σφυγμοί του αρκετά και μετά ήταν μια μαία πάντα δίπλα μου να τους παρακολουθεί...εγώ δεν είχα άγχος (με είχε ενημερώσει ο γιατρός ότι θα πέσουν) και μετά τσουπ ξαναπήρε τα πάνω του και πήγαν όλα τέλεια...

προσπαθώ να βάλω φώτο απο το κινητό μου - ελπίζω να τα καταφέρω και να σας δείξω τον θεό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ καλά είμαι, εδώ με την μπουμπού μου!

Μαρινάκι να σου ζήσει!!!!! Να είναι γέρός και καλότυχος!!!! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας.

Μαριλού ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες! Με το καλό και τα διδυμάκια σου!

Ευάκι πανέμορφο το χαλί! Κρίμα για το άλλο που σου το χαλάσανε και χρεώθηκες παραπάνω για να πάρεις άλλο αλλά δεν βαριέσαι ας το χαρούν τα παιδάκια σου τουλάχιστον.

Για την κούνια το σκέφτηκα κι εγώ να την βάλω στο δωμάτιο χωράει κιόλας. Μάλλον αυτό θα κάνω, αν και χτες το βράδυ κοιμήθηκε μια χαρά στο δωματιό της. Έχω την ενδοεπικοινωνία που ακούω και την ανάσα της και ανοιχτές τις πόρτες εννοείται. Ανχώνομαι βέβαια γι' αυτό και λέω να την φέρω πάλι στο δωμάτιο μας μαζί με την κούνια.

Πως είναι η Φλώρα; Καλυτερεύει απ' το κρυολόγημα; Εμένα φαίνεται να υποχωρεί. Προσέχω όσο μπορώ με το μωρό. Παναγία μου να μου φύγει και να την γλιτώσουμε γιατί θα τρελαθώ!

Ελενάκι μου μην στεναχωριέσαι τίποτα το ανυσηχιτικό δεν ήταν αυτος ο πόνος. Στο πε και η μαία σου έτσι δεν είναι; Προφανώς προετοιμάζεται η μήτρα. Μη βάζεις στο νου σου το κακό. Να σκέφτεσαι μόνο ότι σε λίγες μέρες θα κρατάς την μπεμπούλα σου αγκαλιά!!!!!!!

Κατερινάκι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου. Σε λίγο θα τις πάρεις ε; Ενημερωσε μας.

Ευγενία 5 ώρες ύπνου;;; Πολύ καλά σε βρίσκω. Κάθε πόσες ώρες σου τρώει συνήθως;

Ραπανάκι στην αναμονή κι εσύ ε; Άντε με το καλό! Προσπάθησε όσο μπορείς να μην κουράζεσαι όπως σου συνέστησε ο γιατρός σου.

Ειρηνάκι μου, φιλεναδα μου! Πλησιάζει η μεγάλη ώρα και για σενα! Μάλλον αυτό συμβαινει που λες...Η φύση σε προετοιμάζει για ξενύχτια χι,χι,χι! Χαλάλι τους όμως ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλουκι μου ,με τα Μαριλουκακια σου.....

στο Αττικο γενναω,και εγω σε σκεφτομαι συχνα...ευχομαι ΟΛΑ να πανε τελεια με την εγκυμοσυνη σου!!!!!αχ τι λες να ειναι????λες ενα αγορι και ενα κοριτσι??????τι γλυκεια αναμονη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλουκι μου ,με τα Μαριλουκακια σου.....

στο Αττικο γενναω,και εγω σε σκεφτομαι συχνα...ευχομαι ΟΛΑ να πανε τελεια με την εγκυμοσυνη σου!!!!!αχ τι λες να ειναι????λες ενα αγορι και ενα κοριτσι??????τι γλυκεια αναμονη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια μου καλησπεραα!

τι μου κανετε? εμεις εδω ειμαστε, το πρωι ηρθε μια φιλη μου εγκυουλα στον 3ο ειναι ακομα και τα ειπαμε! :)

αχ βρε κοριτσια κατι ηθελα να σας ρωτησω και το ξεχασα :cry::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακη μου δεν ξερω τι λετε να το ανοιξουμε και οσο παει? περιπου σε 2 βδομαδες το πολυ 3 θα ξεμπερδεψουμε ολες τι λες? να ανοιξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρώει κάθε 3 ώρες περίπου την ημέρα...την νύχτα το κάνουμε και 2..5 ώρες ύπνου σύνολο (μια εδώ, μια εκεί, μια παραπέρα!!!) και μόνο χθες.Τις προηγούμενες ημέρες με 3 ώρες ύπνου ήμουν όλη την ημέρα. Κουτούλαγα στους τοίχους!!! Και σήμερα με βλέπω κατά τις 10.30 να πέφτω ξερή!!

Νάταλι να ανοίξεις νέο - ένα μήνα ακόμα έχουμε μπροστά μας!! δηλαδή μπροστά σας....μετά θα ανοίξουμε νέο που θα το λέμε Μανούλες που γέννησαν Νοέμβριο - Δεκέμβριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία υπομονή! Κι εγώ κουτουλάω σχεδόν κάθε μέρα. Προσπάθησε να κοιμάσε και μέσα στην ημέρα έστω και μισή ώρα. Σε αναζοωγωνει. Εμένα τουλάχστον με βοηθάει.

Νάταλι συμφωνώ με την Ευγενία. Ας το ανοίξουμε γι' αυτό το μήνα και όσο πάρει όσπου να γεννήσουν και οι υπόλοιπες κοπέλες με το καλό και μετά ανοίγουμε το άλλο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι κανετε???enina μου απλα να σκεφτεσαι θετικα τιποτα αλλο αφου και η μαια σου σε διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος ανυσηχιας ολα καλα θα πανε δεν πρεπει να απογοητευεσαι να σκεφτεσαι οτι οτι αισθανεσαι περναει και στην μπουμπου αρα δεν πρεπει να απελπιζεσαι και να στεναχοριεσαι απλα να την σκεφτεσαι

eugenia μου μια χαρα τα πας και μακαρι να τα καταφερεις και να δουμε συντομα φωτογραφια απο τον αρχοντακο σου

αναστασια μου σε ευχαριστω και σενα ευχομαι γρηγορα περαστικα φανταζομαι πως θα εισαι για να μην κολλησει το μωρο αντε κακο κρυωμα φυγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afiste koritsia to thema tou upnou einai ponemenh istoria alla afta exoun ta mwra ti na kanoume??

Kai o dikos mou kathe 2,5- 3 wres troei kai an koimithei katefthian kanw party alla afto den simvenei polu sixna...Tis teleftees meres ton exw sto karotsi kai ton kouname gia na koimithei (ton mathenw kolpa to kserw) alla exoun piastei ta xerakia mou olo aggalia...

Ta xeria mou re koritsia ta exw liosei sto plisimo kathe fora vazw kai antisiptiko einai skazmena me pliges kai ponane. Kamia kalh krema gia ta xeria pou na kanei thavmata kserete???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...